Süihma Venray buitenshuis flets Moeilijke tijden voor Volharding Ysselsteyn verliest van tien man Venray treft koploper Vinkenslag Summa fop schutters "Klassement Freek Thoone schiet Swalmen omver Merselo loot Venray EHB7Z— EEs" je Schijnwerper /laurice Pouwels Ysselsteyn) W *S Venray Donderdag 22 september 2005 - Pagina 21 38i jpe redactie van Peel en Maas ook in het voetbalseizoen 20( 5- wekelijks een speler, trahi^r of ander 'voetbaldier' van een an a- /ereniging uit de gemeenten Venray en Meerlo-Wanssum in le jnwerpers. Ook speleiSvan SSS'18, Volharding en Holthees w r- in de rubriek 'De splujnwerper op...' aan de tand gevoeld. De g< it er voorspelt nej/fls de voetbalkenners van het Venrayse nietn 's- ook nu weerde uitslagen van tien amateurduels die dat weeke ld eeld wordpdu Zijn de voorspellingen van de gastspeler beter, c m hij of Zijden bal voor de jeugdafdeling van zijn voetbalvere ii- die hrechikbaar wordt gesteld door Sport-lnn aan het Henseni is- jpivenray. Ook dingen de deelnemers met hun totaalscore n ee enkele prachtige prijzen. De redactie van Peel en Maas doet c ee de eer. Deze week in de schijnwerper: Maurice Pouwels van Ys el- n: Maurice Pouwels feftijd: 20 boren in: Venray Jonplaats: Ysselsteyn |ner: ik ben vrijgezel Jeren: nee pep/studie: student commerciële bnomie b; Ysselsteyn middenvelder igtepunt: kampioenschap met de Iptepunt: ik heb een keer mijn sleu ren gebroken in de Al. Toert heb ïjaug niet gevoetbald, rige clubs: alleen Ysselsteyn te trainer: Sander de Koning thtste trainer: ik zou het niet hotste ergernis: elleboogstoten. Ik I klein en krijg regelmatig een tik. ESte boek/tijdschrift: de biografie van Maradonna die ik nu aan het lezen ben. este film: The Matrix ndere hobby's: uitgaan, zaalvoetbal en werken relingseten: spaghetti Je: bier poiste vrouw: Carmen Electra loriete tv-programma: de Lama's oriete club: Ajax tvoriete speler: Nedved jriete vakantieland: Griekenland lie wordt kampioen in jullie klasse?: SSS'18 le wordt laatste in jullie klasse?: SVEB Maurice redactie fcnray-Vinkenslag 0-1 1-0 KVB-Volharding 2-0 1-1 KSVO-Leunen 1-0 1-3 IfêBYsselsteyn 1-2 2-0 0P'27-RKDEV 0-2 2-1 YOC'Ol-Baarlo 2-1 1-3 /United-Resia 1-0 1-1 [erselo-Constantia 1-0 1-2 PV27-EWC 1-0 1-1 üstmm-SVS 1-1 2-0 p de derde speelronde is de eerste nederlaag van de redactie van Peel en Maas jen feit. Redacteur Henk Lammen moest het onderspit delven tegen Juul Swin- £ls van derdeklasser Leunen. Onze eigen voetbalkenner kwam tot vijf punten, dat was niet genoeg omdat de speler van Leunen uiteindelijk nipt won zes punten. Met dit aantal is Juul Swinkels voorlopig ook lijstaanvoerder in tussenklassement en verdiende hij een voetbal voor de jeugdafdeling van club. _ji' ja ir Juul Swinkels (SV Leunen) 6 punten Bart Linders (SV Venray), Joep Vossen (Volharding) 4 punten top inn town Dé voetbalspeciaalzaak van Venray Henseniusplein 5c Venray Tel. 0478-550099 Ook dit jaar kunnen de topschut- rs van alle ploegen uit de gemeen- ay o:a Venray en Meerlo-Wanssum weer rachtige prijzen winnen. Vanwege et grote aantal Peel en Maas-abon- ees in de omgeving van Holthees, ierlingsbeek en Overloön dingen ok de topscorers van SSS'18 uit desDverloon, Holthees en Volharding uit 'ierlingsbeek dit seizoen weer mee aar de prijzen. Tijdens het voetbal- eizoen wordt u door de redactie van eel en Maas op de hoogte gehouden an het Summa Topschutters Klasse- lent 2005-2006. Aan het einde van e rit zijn er prijzen voor de eerste elf- illen en de spelers die de meeste oelpunten hebben gescoord in de fflateurvoetbalcompetitie 2005- nite? 006. U wordt verzocht de namen an de topscorers doorgeven via het nail-adres leonv@summa.nl. Hoewel Holthees afgelopen zondag liet wist te scoren, blijft de zesdeklas er met dertien treffers koploper in et teamklassement. Vierdeklasser kruipt met twaalf doelpunten ngs ngs- wel angstvallig dichtbij. In het indivi duele klassement blijft Jelle van Til burg (Holthees) met zeven treffers aan kop voor Wout Janssen (SSS'18) met vier doelpunten. Teamklassement: 1) Holthees 13 2) SSS'18 12 3) Oostrum 10 4) SV United, SVOC'01, TOP'27 en Swolgense Boys 7 8) Venray 6 9) BW'27 en Leunen 5 11)Merselo 3 12) Volharding en Ysselsteyn 2 Individuele klassement: 1) Jelle van Tilburg (Holthees) 7 2) Wout Janssen (SSS'18) 4 3) John Tijssen (Swolgense Boys), Tim Klemans (SV United), Hakan Sazak (Holthees), Freek Thoonë"(Eeu- nen), Sander Dinghs (SVOC'01), Johan Speycken (BW'27), Dick Jans sen (Oostrum) en Bas Joosten en Luc Janssen (beiden SSS'18) - 3 Maatwerk in financiële zekerheid Eersteklasser verliest ook tweede uitduel MSP'03-Venray 2-1(1-1). Doelpunten: 11. Ivo van der Weer den 0-1; 16. Ditmar Winkelmolen 1-1; 80. Rob Vaes 2-1. Venray: Nabbe; Philipsen, Scholten, Van Schijndel en Snijders; Linders (82. Hlimi), Van der Coelen (60. Troisfontaine) en Gommers; Vul- lings, Idrissi (75. Hendrikx) en Van der Weerden. Venray heeft zondagmiddag in Heer len de stijgende lijn in de eerste klasse D niet kunnen doortrekken. Evenals in de competitieouverture tegen RIOS gingen de matige Venraynaren ook bij MSP'03 met 2-1 onderuit. Na de sterke tweede helft van een week eerder tegen BSV Limburgia (4- 1 winst) reisde de Venrayse ploeg vol vertrouwen af naar Heerlen. Fusie club MSP'03 had nog nul punten en was derhalve gebrand op een over winning. Beide clubs pakten vorig sei zoen de titel in de tweede klasse. Venray start goed op sportpark Meezenbroek in het bal der nieuwko mers. Het eerste waarschuwingsschot is van Rob Scholten dat vlak naast het doel verdwijnt. In de elfde minuut opent Venray de score. Ivo van der Weerden krijgt op links de bal aange speeld. De aanvaller snijdt naar bin nen en haalt vanaf de punt van het strafschopgebied doeltreffend uit: 0-1. Vijf minuten later komt de thuis ploeg langszij. Een Heerlense corner wordt in eerste instantie afgeslagen. MSP'03 brengt opnieuw de bal in het doelgebied waar bij de tweede paal een Heerlenaar helemaal vrijstaat. Doelman Peter Nabbe verkleint goed zijn doel waarna de bal wordt breed gelegd naar de inlopende Ditmar Win kelmolen die, al of niet in buitenspel positie, 1-1 kan binnentikken. Na een half uur breekt rechtsachter Gijs Philipsen uit. Rond de middellijn wordt hij getorpedeerd door een tegenstander die geel krijgt. Even later begaat de jonge Philipsen een overtre ding waarvoor hij eveneens de gele kaart ontvangt. Het duel is niet hoogstaand. Beide ploegen leiden veel balverlies en er ontstaan nauwelijks doelrijpe kansen. Ivo van der Weerden komt in dezelfde kansrijke positie als bij het openings doelpunt maar ditmaal voorkomt doelman Patrick Ruijters een nieuwe Venrayse voorsprong. Na de thee hopen de tientallen Venrayse supporters op wederom een opleving in het tweede bedrijf. Ven ray probeert het spel naar zich toe te trekken. Na een overtreding op Johan Vullings krijgt Venray een vrije trap op achttien meter van het doel. De uithaal van Rob Scholten smoort ech ter in de muur. Het spel van Venray is te traag en onzorgvuldig om MSP'03 ifl grote pro blemen te brengen. Te vaak wordt de lange bal gehanteerd die telkens een prooi is voor de defensie van de thuis club. Bijna profiteert Ivo van der Weerden van een te zachte terug speelbal maar de attente MSP-doel- man voorkomt onheil. Trainer Jan Pruijn grijpt in en brengt in het laatste half uur nog drie verse krachten in. Linkshalf Wout Gommers onder schept een aanval en stuurt Qave Hendrikx, ingevallen voor de onzicht bare Farid Idrissi, weg over de linker kant. Hendrikx legt vanaf de achter lijn de bal terug naar de rand van het strafschopgebied waar Bart Linders klaar staat. In plaats van direct uit te halen wil de middenvelder eerst de bal controleren waarna de kans verke ken is. Tien minuten voor tijd komt Ven ray op achterstand. Peter Nabbe kan in eerste instantie een verradelijk schot keren maar tegen de rebound van Rob Vaes is hij kansloos: 2-1. Venray speelt in de slotfase alles of niets. Invaller Hicham Hlimi en cen trumverdediger Loek van Schijndel worden naar de frontlinie gestuurd. Maar de Venrayse ploeg weet de luchtmacht niet goed in stelling te brengen waardoor ook het tweede uitduel teleurstellend met 2-1 verlo ren gaat. Venray wacht nu twee belangrijke thuiswedstrijden tegen clubs uit de top drie. Zondag komt koploper en ex-hoofdklasser Vinkenslag langs en een week later is Someren te gast op sportpark De Wieën. Volharding-Venlosche Boys 1-2 (1-2). Doelpunt Volharding: Mark Blenckers. Volharding beleeft moeilijke tijden. Begonnen de roodwitten vorig sei zoen met drie overwinningen, dit sei zoen staat de teller na drie duels op drie nederlagen. Zondag verloor de equipe van trainer Andre Cornelissen thuis met 1-2 van Venlosche Boys, waardoor Volharding na drie wedstrij den de enige nog puntloze ploeg is. Het verlies was feitelijk al een feit voordat de wedstrijd goed en wel begonnen was. Binnen zeven minu ten zaten de gasten uit Venlo, na slecht verdedigend werk bij Volhar ding, op rozen. Al na twee minuten kon de boomlange voorstopper Joris Verweij geheel vrijstaand 0-1 binnen koppen. Nauwelijks vijf minuten later stond het 0-2, nadat rechtsbuiten Tom Meijers simpel op het Volhar ding-doel afgaan en via de binnenkant van de paal raak schoot. Het eerste half uur klopte het bij Volharding organisatorisch van geen kanten. Met het inbrengen van de 19-jarige Mark Blenckers veranderde dat. De jonge ling stond nauwelijks in het veld of hij zorgde hoogstpersoonlijk voor de aansluitingstreffer: 1-2. Het laatste kwartier voor rust wilde Volharding nog de gelijkmaker forceren, zodat men met een goed gevoel naar de thee kon gaan, maar vlak voor rust verzuimde Rob Branje de 2-2 in te koppen. In het tweede bedrijf had Volhar ding weliswaar een veldoverwicht, maar tot kansen leidde dat niet. In de 71e minuut waren het zelfs de gasten -die na een sterk eerste kwartier ver terugvielen- die het duel hadden moe ten beslissen. Volharding-goalie Daan de Bruin liet een bal van zijn borst springen, maar hij kwam goed weg toen Dennis Steegh de rebound voor open goal op de paal knalde. Vijf minuten voor tijd zag Rob Branje zijn kopbal aan de andere kant rakelings naast en over de kruising verdwijnen, waardoor Volharding ook in de derde wedstrijd van het seizoen met lege handen bleef. Leunen-Swalmen 5-2 (2-1). Doel punten: Freek Thoone (3x), Rob Willems en Roel Glelens. Bijzon derheid: rode kaart Edwin Berden (Leunen, tweemaal geel) Leunen heeft mede dankzij drie treffers van spits Freek Thoone de eerste zege behaald. Koploper Swal men werd met een 5-2 nederlaag naar tweede bekerronde op 23 oktober Merselo «neelt In dp hvppap WP VpnnVKP tpnnp Ortt Mppcplp-t-nt. innnmmM mAt A Merselo speelt in de tweede «erronde thuis tegen Venray. t bekerderby tussen de vijfde- en e eersteklasser wordt gespeeld 'P zondag 23 oktober om 14.30 op sportpark De Moet Vier jaar geleden troffen de twee "ren elkaar voor het laatst. Op 18 igustus 2001 wist het dapper verwe dde Merselo de schade te beperken 10-3. Het was toen een poulewed- njd uit de eerste ronde. Zowel Mer- a's Venray speelde toen een klas- e lager dan nu. Voor Merselo is het een heel bijzon- ere derby. Want vijf spelers (Roel lezenaar, Nick van Hoek, Willem 0enen, Mark Maassen en Roy Swin- S) droegen ooit het rood-wit-blau- I we Venrayse tenue. Ook Merselo-trai- ner Ger Delauw is een oud-speler van Venray. Leunen lootte de uitwedstrijd tegen Festilent uit het Brabantse Zeeland. Beide clubs komen uit in de derde klasse. Vorig seizoen kwamen Leunen en Festilent elkaar nog in de competi tie (3D) tegen. Leunen verloor toen twee keer kansloos: 0-5 en 1-4. Vierdeklasser SSS'18 uit Overloon ontvangt derdeklasser Avanti uit Schijndel. De andere regionale clubs zijn al uitgeschakeld. De winnaars gaan door naar de derde ronde die gepland staat op 27 november. Na de tweede bekerronde blijven er nog 46 clubs over in het dis trict Zuid H. Na de derde ronde reste ren er nog 23 ploegen. Die worden aangevuld met de negen hoofdklas sers die dan pas instromen in het bekertoernooi. Zodat 32 clubs aan de vierde ronde beginnen. In tegenstelling tot voorgaande jaren wordt het bekertoernooi tot het laatst toe volgens het knockout-sys- teem gespeeld. Dit betekent dat er sinds drie jaar weer een echte bekerfi nale komt. In de afgelopen twee sei zoenen werkten de acht overgebleven clubs een finaletoemooi af op het ter rein van Volharding in Vierlingsbeek. De meeste verenigingen waren onge lukkig met zo'n eindtoernooi in mei omdat het middenin de nacompetitie viel. De KNVB heeft daarom besloten weer terug te keren naar de aloude bekeropzet. huis gestuurd. Swalmen startte sterk aan de wedstrijd en kwam dan ook verdiend op een 0-1 voorsprong. Een vijftal minuten later kwam Leunen weer langszij. Een mislukte voorzet van de altijd goed mee opkomende back Rob Willems werd door de keeper in het eigen net gewerkt. Vanaf dat moment werd het een open wedstrijd en aantrekkelijk om te zien. Swalmen ging meer aanvallen en dat gaf ruimte voor de aanvallers van Leu nen. Na een half uur spelen maakt Freek Thoone de 2-1 na een mooie sleepbeweging en na goed voorberei dend werk van Geert Thijssèn. Na ongeveer een uur spelen kwam Leu nen met tien man op het veld te staan, na een tweede gele en dus rode kaart voor Edwin Berden. Er werd nu met nog meer druk op de Leunse defensie gespeeld. Na een razensnel- le, goed uitgevoerde counter kon Roel Gielens de 3-1 binnentikken. Swalmen maakte daarna wederom via een kopgoal nog de aansluitings treffer 3-2, maar Leunen was vastbe sloten om dit niet meer uit handen te geven. De 4-2 van Freek Thoone kwam na een goed binnengeschoten vrije trap. De 5-2 was opnieuw van Freek Thoone, na een fraaie rush vanaf eigen helft werd de keeper koelbloedig gepasseerd. Leunen is nu eindelijk van de hatelijke laatste plaats af, en de toeschouwers hebben een prachtige voetbalmiddag gehad. Trainer Peter Groenen: "Dit is een wanprestatie" Ysselsteyn-Excellent 2-3 (0-1). Doelpunten: 16. Chris van Duijn- hoven 0-1; 70. Coen Jans 0-2; 73- Eddy Kuenen 1-2; 85- Chris van Duijnhoven 1-3; 86. Ronnie Bovee 2-3. Scheidsrechter: Wijsman (Helmond). Toeschouwers: 175. Rode kaart: 37. Stephan Schelle- kens (Excellent) vanwege natrap pen. Gele kaart: Eddy Kuenen (Ysselsteyn). Ysselsteyn: Rob Berkers; Erwin Brouwers, Ronnie Peeters, René van de Pas en Martin Pouwels (46. Maurice Pouwels); Eddy Kuenen, Geert van Dijck en Frank Geurts; Jeroen Sanders, Ronnie Bovee en Phil Versteegen. (Door Jan Leijsten) Het zat hem hoog! Ysselsteyn- trainer Peter Groenen, normaal altijd de rust zelve, explodeerde zowat na het 2-3 verlies tegen Excellent. "Als je zo stom bezig bent dat vraag je erom. De pas sing was onzorgvuldig. Zelfs van vijf meter vond men elkaar niet. Op voetbalkwaliteit mag je verlie zen maar niet zo. We maken twee doelpunten maar uitgespeelde kansen? Die waren er niet." Groenen gaf wel blijk het belang van de confrontatie met Excellent, dat pas één punt had, in te zien. Zijn collectief falende team zag dit duide lijk niet! Ysselsteyn blijft na drie duels nog puntloos in de vierde klasse G. Trainer Marco Bennehey van de tegenstander uit Oploo gaf al na één minuut blijk van zijn taktiek en angst. "Denk eraan niet teveel mensen voor de bal." Toch was de start duidelijk voor Excellent. Chris van Duijnhoven kon vrij aanleggen zonder doelman Rob Berkers te verontrusten. Ook Ron Wellen legde de Ysselsteynse onrust bloot maar ook hij vond het net niet. Even later maakte John Pashou wers gebruik van de falende organisa tie achterin bij de thuisploeg. Met een slimme bal zette hij Chris van Duijn hoven zo vrij als een vogel voor het doel. De Brabantse spits wist er wel raad mee en liet Berkers kansloos: 0- 1Phil Versteegen, actief aan de lin kerkant, kreeg van de man in het zwart te horen: "Dit is al uw derde overtreding." Maar met zijn - toen nog aanwezige - strijdlust puurde Verstee gen er nog een hoekschop uit die niets opleverde. Een fel duel aan de zijlijn zette het in de warmte koeste rende duel plotseling op scherp. Geert van Dijck was in tweestrijd met Stephan Schellekens. De Ysselsteyner zette zijn hak in de richting van zijn opponent die schoppend voor eigen rechter speelde en terecht rood ont ving. Met nog een klein uur te gaan tegen tien man leek het tij voor de 'witten' gunstig. Met Maurice Pouwels voor naamge noot Martin liet de thuisclub zich na rust gelden. Libero Ronnie Peeters schakelde zich steeds meer naar voren in. Geert van Dijck miste een goede kans op aangeven van Phil Ver steegen. Maar geen moment was echt te zien dat Ysselsteyn een man meer op het veld had. Twintig minuten voor tijd schoot Ronnie Peeters rakelings voojbij de kruising. Mocht dit de thuisploeg enige hoop geven, 45 seconden later boorde Coen Jans die alweer de grond in. De linkerspits van Oploo kon uit een dieptepass van Van Duijn hoven de bal zo inlopen: 0-2. Deze treffer ontlokte zowaar enige spirit bij Ysselsteyn. Eddy Kuenen, die vaak zonder tegenstander was, zette fel door en schoot met links vanaf twintig meter zuiver laag in de hoek: 1-2. Hij tekende daarmee de eerste Ysselsteynse competitietreffer aan. De opleving was evenwel van korte duur. De thuisclub bleef met steriel combinatiespel het doel zoe ken. Het was geen pompen of verzui pen. Wellicht door de warmte slopen de krachten zienderogen weg bij de Ysselsteyners. Vijf minuten voor tijd besliste de lepe Van Duijnhoven de partij definitief: 1-3. Nu toonde Yssel steyn wel veerkracht. De verdienste lijk ingevallen Maurice Pouwels pas- ste naar Ronnie Bovee die met links de bal hoog in het doel lifte: 2-3. Verliezend trainer Peter Groenen: "Als de tegenstander meer voetbal brengt dan moet je werken". Deze nederlaag zit je hoog? "Nogal. Ik ben diep teleurgesteld. We moeten het zaakje oppakken maar wel op een andere manier. Want zo komen we er niet!!" hoofdsponsor^- official dealer (kledingsponsor) Inatfa ^industries Golden Members: van Haren Automobielbedrijven B.V. Inaifa Industries B.V. NLW Groep, Venray 0TT0 Uitzend Kracht B.V. Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Members: Lancyr Aben Venlo Adec'co Personeelsdiensten Argowil BV Auto Arena Venray Berk Accountants Belastingadviseurs HSs.r echniek BV Ysselsteyn WEJEBE Blitterswll vijck B.V. Partycentrum De Witte Hoeve SV Venray: Jeugd Programma zaterdag 25 sept. SV Venray vet.-Vinkenslag vet. 14.30 Programma zondag 25 september SV Venray 2-Sparta'25 2 11.00 SV Venray 3-Leunen 2 11.30 Montagards 3-SV Venray 4 10.30 Leunen 3-SV Venray 5 11.00 SV Venray 6-Venlosche B4 10.30 SV Venray 8-SSS' 18 3 9 30 Merselo i-SV Venray 9 11.00 SV Venray 1 O-Oostrum 6 9-30 Dames: Herpinia-SV Venray 12.30 SVEB 1-SV Venray 2 12.00 SV Venray 3-SVS 1 10.30 Programma zaterdag 24 sept. UDI'19 Al-Venray Al v. 13-00 Venray A3-TOP'27 Al a. 15.00 Venray Bl-Sparta'25 BI a. 15.00 Venray B2-BoekeI Sport BI a. 13.15 Venray B3-Venray B4 a. 15.00 MVC'19 B2-Venray B5 v. 13 30 Venray B6-Venlosche Boys B3a. 15.00 UDI'19 Cl-Venray Cl v. 10.15 Boekei Sport Cl-Venray C2 v. 12.00 Venray C3-Leunen Cl a. 11.45 Venray C4-TOP'27 Cl SV Lottum Cl-Venray C5 HBSV C3-Venray C6 Sp. Irene C4-Venray C9M a. 13-15 v. 1300 v. 12.30 v. 9.45 Venray Dl-Sp. Jekerdal Dl Venray D2-JVC Cuijk D2 Venray D3-IVO Dl SVEB Dl-Venray D4 Venray D5-Montagnards D2 Montagnards D3-Venray D6 Venray D7-Sp. Irene D3 Baarlo D5-Venray D8 Venray D9M-Helenaveen Dl Venray El-Vitesse'08 El Leunen El-Venray E2 SV Lottum El-Venrav E3 Venray E4-SVOC01 El Venray E5-IVO E2 Venray E6-Volharding E3 SV Oostrum E2-Venray E7 Venray E8-Milsbeek E2 a. 13.15 a. 11.45 a. 9.00 v. 10.30 a. 9 30 v. 10.30 a. 9.30 v. 11.00 a. 12.00 a. 9.00 v. 10.15 v. 8.00 a. 11.00 a. 9 00 a. 9.00 v. 8.45 a. 10.00 RESIA E2-Venray E9 America E2-Venray E10 Leunen E5-Venray Ell Venray E12-Meterik E3 RESIA E3-Venray E13 Venray Fl-Leunen F1 SSS'18 F2-Venray F3 Venray F4-Leunen F2 Sparta '18-Venray F5 SV Oostrum Fl-Venray F6 Venray F7-Montagnards F3 Achates F2-Venray F8 Venray F9-Stormvogels'28 F4 Venray F10-Vitesse'08 F4 Venray F11-SV Lottum F2 Venray F12-SSST8 F4 Venray Mini F wedstrijd v. 11.00 v. 8.30 v. 10.30 a. 9 00 v. 9-00 a. 10.00 v. 8.15 a. 10.00 v. 10.00 v. 8.45 a. 11.00 v. 8.30 a. 11.00 a. 11.00 a. 12.00 a. 10.00 a. 12.00 SVOC'01 speelt topper tegen Baarlo Venray staat in de eerste klas se D voor twee cruciale thuisdu els tegen de topclubs Vinkenslag en Someren. Komende zondag is ex-hoofdklasser Vinkenslag te gast op sportpark De Wieën. Venray heeft na de matige verto ning tegen MSP'03 (2-1 verlies) opnieuw wat recht te zetten voor eigen publiek. Vinkenslag degradeerde na zes jaar uit de hoofdklasse. Venray trof de Maastrichtse club voor het laatst in het seizoen 1996/97, eveneens in de eerste klasse. Venray verloor toen beide keren: thuis met 0-1 en uit met 4-1. De Venrayse ploeg wacht op de terugkeer van de geblesseerde nieuwkomers Marcel Seijkens (knie) en Kristian Michels (enkel). De twee ex-UDI spelers raakten vlak voor de competitiestart geblesseerd. De ren tree van middenvelder Seijkens lijkt nabij. Trainer Jan Pruijn kan in deze fase de inbreng van de 35-jarige 'vuurvreter' goed gebruiken. Seijkens kan bogen op twaalf jaar hoofdklasse-ervaring met UDI en Deurne. Volharding is de enige ploeg die nog puntloos is in de tweede klasse H. De Vierlingsbekers gaan op bezoek bij promovendus RKVB in Baexem dat in de middenmoot staat. Leunen verraste in derde klasse C met de 5-2 thuiswinst op Swalmen. Ondanks de vroege achterstand en de rode kaart, vlak na rust, van Edwin Berden wist de formatie van trainer Jos Rutten knap de eerste zege te pakken. Zondag wacht in het Midden-Limburgse Ospel de ont moeting met RKSVO dat zondag zijn eerste punt pakte. Ysselsteyn moet zich in 4G zien te herstellen van het teleurstellend 2-3 thuisverlies tegen Excellent. Het zit de nog puntloze Ysselsteyners momenteel niet mee. De club telt enkele geblesseerden zoals verdedi ger Jeffrey Versteegen. Thijs Berkers vertrekt binnenkort naar Mexico en libero Ronnie Peeters is voorlopig evenmin inzetbaar omdat hij een baan bij de marine heeft gekregen. Het wordt flink puzzelen voor trai ner Peter Groenen om zondag uit tegen zijn oude club SVEB een repre sentatief elftal op de been te bren gen. De ex-derdeklasser uit Broek- huizenvorst staat in de middenmoot. SSS'18 probeert in Oploo tegen Excellent de onverwachte 2-3 neder laag tegen Olympia'18 weer snel te vergeten. Swolgense Boys wacht in Box meer een vuurproef tegen het sterke Olympia'18 dat een zekere titelkan didaat is. De Swolgenaren willen de eerste zege (4-1 winst op Toxandria) uiteraard een goed vervolg geven. In de vijfde klasse F staat de abso lute topper SVOC'01-Baarlo op het programma. Beide clubs voeren de ranglijst aan met de maximale score van negen uit drie. Het doelsaldo van promovendus Baarlo (+9) is iets beter dan dat van SVOC'01 (+7) maar Ralf Steeghs, de nieuwe doel man van de fusieclub, hoefde nog geen enkele treffer te incasseren. SV United bezet een keurige derde plaats en kan thuis tegen Resia pro fiteren van een misstap van de kop lopers. De teruggekeerde spits Niek van Lin stond aan de basis van de eerste zege van TOP'27. De Tienray- naren ontvangen zondag het Arcen- se RKDEV. In 5G 'stal' Merselo een 0-1 over winning bij Venhorst. De nieuwko mer staat nu in de middenmoot en speelt thuis tegen Constantia dat evenveel punten heeft. In de zesde klasse E heeft Oos- trum de koppositie overgenomen van Holthees. Thuis tegen SVS kyn- nen de rood-witten de vierde zege op rij boeken. Holthees probeert thuis tegen America in het spoor te blijven van de Oostrummers. BW'27 herstelde zich van de zwakke start met 1-4 zege op Hegelsom. Hekken sluiter EWC komt zondag op bezoek in Blitterswijck.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21