Gebruik vrijkomende agrarische bebouwing Bi Tc KI Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Ontwikkeling van Ontwikkelingsperspectief in eindfase Kijk ook op www.venray.nl Yss gemeente tot 16.00 in Nieuwe wegen in Oostrum Zondag 25 de 10.00 september: houdt van uur open huis Noodnummer gemeente buiten kantoortijden stefiln iderefo cveling: ank: bi ooiste iToriete ivoriete ivoriete ivoriete Ik wort [fr wort Wet milieubeheer Meldingen Verandering inrichting (art. 8.19 WM) - Smakterweg 19 te Venray - NLW Groep Smakterweg 19 te Venray, voor het stoppen met het lozen van afvalwater afkomstig van de zeefdrukkerij en het verplaatsen, en uitbreiden van reeds bestaande activiteiten binnen de sociale werkplaats. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de inrichting mag veroorzaken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 september 2005 t/m 2 november 2005 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -tijdens de Inzagetermijn- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Donderdag 22 september 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray matie de afdeling Publieksdiensten. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray Agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 27 september 2005, aanvang 19.30 uur, in het gemeentehuis. Onderdeel A 1. Opening. 2. Mededelingen. 3. Spreekrecht publiek. 4. Vaststelling van de agenda. 5. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid van de gemeenteraad. 6. Beëdiging van het nieuw benoemde, bij raadsbesluit van 27 september 2005, toegelaten lid van de gemeenteraad. 7. Notulen van de openbare vergadering van de raad der gemeente Venray op donderdag 16 juni 2005. 8. Notulen van de openbare vergadering van de raad der gemeente Venray op dinsdag 28 juni en voortgezet op dinsdag 5 juil 2005. 9. Ingekomen stukken. Onderdeel B 10. Algemeen vragenuur. Onderdeel C 11. Rapportage rekenkameronderzoek. 12. Herziening Detailhandelsbeleid Venray. 13. Benoeming in de vacature van voorzitter van de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Onderdeel D 14. Nota jeugdbeleid gemeente Venray 'Venray prikkelt jongeren'. 15. Kadernota Wet werk en bijstand. 16. Opheffen IZA-Nederland. 17. Deelname Knowhouse BV 18. Onteigening bestemmingsplan Jerusalem c.a.. 19. Voorbereidingsbesluit ten behoeye van de bouw van een woning en garage aan de Vliezenweg te Venray. 20. Delegatiebesluit artikel 19 lid 1 WRO ten behoeve van de bouw van 4 woningen aan de Van Berlostraat te Leunen. 21. Jaarstukken Werkvoorzieningschap NLW. 22. Toezeggingenlijst van de gemeenteraad. Onderdeel E 23. Aanbieding programmabegroting 2006. 24. Sluiting. Beleidsregels Vastgesteld Burgemeester en Wethouders hebben het voornemen de volgende beleidsregel definitief vast te stellen: - de Bodemkwaliteitskaart en bijbehorend bodembeheerplan (bodembeleid) over het toepassen van (verontreinigde) grond als bodem De Vrijstellingsregeling grondverzet behorende bij het Bouwstoffenbesluit bodem- en opper vlaktewaterenbescherming biedt de mogelijkheid om middels een vastgestelde Bodemkwali teitskaart hergebruik van verontreinigde grond als bodem te bevorderen. De Bodemkwaliteitskaart bestaat uit een aantal kaarten met gebieden met een vergelijkbare milieuhygiënische bodemkwaliteit. Binnen zo'n gebied (zone) kan grond afhankelijk van de kwaliteit van de her te gebruiken grond worden toegepast als bodem. In het bijbehorende bodembeheerplan is het bodembeleid, op het gebied van hergebruik van grond, van de ge meente vastgelegd. De voorwaarde voor het hergebruik van grond als bodem is dat de eigenaar of erfpachter van het perceel waarop grond als bodem wordt hergebruikt, ten minste vijf werkdagen voor het toepassen van deze grond het hergebruik meldt bij de gemeente. Hiervoor zijn specifieke meldingsformulieren bij de gemeente beschikbaar. Doordat sprake is van beleidsmatig vastgestelde zones en kwaliteitseisen is het aan te bevelen bij een voornemen tot hergebruik contact op te nemen met de gemeente voor de specifieke gegevens. Doordat de Bodemkwaliteitskaart samen met de gemeenten Horst aan de Maas, Maasbree, Meijel, Sevenum en Helden-Panningen tot stand is gekomen is het ook mogelijk binnen deze gemeenten onder dezelfde voorwaarden grond her te gebruiken. U kunt de desbetreffende stukken van 22 september 2005 t/m 3 oktober 2005 inzien. Wan neer u belanghebbende bent, kunt u -tijdens de inzagetermijn- een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Tijdens deze termijn kan een ziens wijze ook mondeling ingediend worden. Verkeersmaatregelen Besluiten - T-splitsing Kempweg-Weg in den Berg - wijziging voorrang - Bosweg - gedeeltelijke afsluiting U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van publicatie- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Vergunningen Drank- en horecawet Voorgenomen (artikel 6) - Kempweg 150 - vergunning te verlenen voor het uitoefenen van het horecabedrijf aan Tennisclub Venray in de inrichting, gevestigd in het perceel, Kempweg 150 te Venray Aan deze ontwerpvergunning worden voorschriften verbonden om ongewenste mededinging (paracommerciallsme) te voorkomen. U kunt de desbetreffende stukken van 22 september tot en met 20 oktober 2005 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -tijdens de inzagetermijn- een schriftelijke ziens wijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Tijdens deze termijn kan een zienswijze ook mondeling ingediend worden. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Duinhof 4 - woning (nr. ba050379) - Langeweg 38 - wijzigen kozijnen/wijzigen gevel garage (nr. ba050380) - Etudestraat 16 - tuinkamer (nr. ba050381) - Ripseweg 1 - vergroten kantoorgebouw (nr. ba050382) - Kamperfoelie 87 - vergroten woning (nr. ba050383) - Zuivelweg 2e - veranderen CPR 15-3 ruimte (nr. ba050385) - Penningkruid 94 - vergroten woning (nr. ba050386) - Augustinessenhof 10 - vergroten woning (nr. ba050387) - omg. Merseloseweg - woning met garage (nr. ba050388) - Marjolein (achter nr. 34) - hoogspanningsmast (nr. ba050389) - Lavendelheide 12 - zwembad (nr. ba050390) - Henri Dunantstraat ongenummerd - kasten en hekwerk tbv mobiele verkeer (nr. ba050391) - Matterhornlaan 10 - vergroten woning (nr. ba050392) - Zwartwater 1 - vergroten agrarisch bedrijfsgebouw (nr. ba050393) - Stationsweg 82 - kozijnen en overkapping (nr. ba050394) - Randenrade 56 - wijzigen pui garage (nr. ba050395) - Hogeweg 5a - carport (nr. ba050396) Sloopvergunningen - Ripseweg 1 - ged. sloop tbv uitbreiding gebouw 305 (nr. slp050046) - Eijkenhofweg 6 - varkensstal (nr. slp050047) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan -voor zover nodig met gebruik van artikel 17 of artikel 19, lid 1, 2 of 3 en artikel 15 WRO en of artikel 50, lid 4, 5 of 6 van de Woningwet bouwvergunning te verlenen voor de navolgende bouwaanvragen: - Wanssumseweg 12a - tijdelijke huisvesting (nr. ba050337) - Merseloseweg 153 - woning (nr. ba050342) - Pinksterbloem 33 - vergroten woning (nr. ba050376) - Vingerhoedskruid 38 - vergroten woning (nr. ba050377) - Kamperfoelie 87 - vergroten woning (nr. ba050383) De concept-doelstellingennota uit het Ontwikkelingsperspectief is besproken met de raad, heeft ter inzage gelegen en is aan bod gekomen tijdens een inloopavond op maandag 5 september. De concept-doelstellingennota is een tussenstap op weg naar het Ontwik kelingsperspectief dat een beeld schetst van waar we in de komende jaren met Venray naartoe gaan. De reacties op de conceptnota zijn over het geheel genomen positief. Er werden geen bezwaren ingediend. Wel waren er wat vragen om toelichting en die worden schriftelijk beantwoord. In november wordt het Ontwikkelingsperspectief nog één keer aan de burgers gepresenteerd. Daarna gaat het voor goedkeuring naar de Raad. PEEL EN MAAS Donderdag 22 september 2005 - Paginal Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 5{ Week 38 De red 06 wek urverei ïljnwe minde leler vo id ook Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mall gemeente@venray.nl www.venray.nl De gemeente Venray heeft in haar Handhavingsprogramma 2005 zogenoemde themamaan den geïntroduceerd. Het gaat om zeven vooraf aangekondigde handhavingsacties rond steeds een ander thema. Elke actie loopt ongeveer één maand. Voor de maand oktober is dat het thema Gebruik vrijgekomen stal len en loodsen. Zoals bekend heeft de agrarische sector het niet makkelijk waardoor veel agrariërs hun boerderij verko pen. In veel gevallen is niet duidelijk wat er met de stallen en loodsen ge beurt. De gemeente start in oktober met het onderzoek naar het gebruik van stallen en andere (voormalige) agrarische bedrijfsbebouwing. Het onderzoek begint met het bezoeken van een aantal bedrijven. De actie is belangrijk in het kader van de Vergaderingen Verkeerszaken ruimtelijke ordening. Maar ze is ook gericht op veiligheid. Als er gevaar lijke stoffen in een stal of loods worden opgeslagen kan dat uiteraard voor zowel omwonenden als voor het milieu ongewenste gevolgen hebben. Doel van de actie is om inzicht te krijgen in het her gebruik van vrijkomende loodsen en ongewenste situaties te voorkomen en indien nodig te beëindigen. Deze week is voor de realisatie van fase 2 van def woningbouw in Oostrum-oost het infrastructurelej werk begonnen. Dat betekent dat riolering en wegen worden aangelegd voordat de bouw van de woningen begint. De bouwaanvraag voor de 37 koopwoningen en 10 huurwoningen is in behandeling. - Zuidsingel/Brukske - aanleg rotonde (nr. Ink0505791) U kunt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 23 september 2005 t/m 4 novem ber 2005 (zes weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelin ge zienswijze indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedach ten te wisselen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge zienswijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Vergunningen verleend door Burgemeester en Wethouders - Acaciastraat/Plataanstraat - vier PDV-gebouwen (nr. ba050232, verzenddatum 13/09/05) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bestemmingsplannen Buiten kantooruren kunt u bij de gemeente Venray terecht voor: - Een melding die de volgende werkdag behandeld kan worden.L Deze kunt u per e-mail doorgev» op gemeente@venray.nl. - Een storing in de drukriolering (in het buitengebied). Deze kunt u melden bij de 24-uurs storings- R dienst van de gemeente Venray telefoonnummer 0800 - 473 78 4 Een rioolverstopping in huis of op ees in uw eigen terrein kunt u niet mel den bij de gemeente. U kunt deztByerioo melden bij een rioolontstoppings- bedrijf zoals Raedts Rioolservice 0478 - 58 14 69 of De Aanpak 0478 - 58 54 09. Voor het afhandelen van overige meldingen is de gemeente Venray buiten kantoortijden niet (telefo- Ook svan Vem rachtij aar de izoen kei en in het lent 21 c rit zij Hen e oelpur mateui nisch) bereikbaar. Bij een calamité W6 l of gevaarlijke situatie kunt u de politie Limburg-Noord bellen op hel algemene nummer 0900 - 88 44. Bij noodgevallen kunt u de politie Onherroepelijke bestemmingsplannen De volgende door Gedeputeerde Staten van Limburg (gedeeltelijk) goedgekeurde bestem mingsplannen zijn onherroepelijk geworden, behoudens de door Gedeputeerde Staten niet goedgekeurde plandelen en behoudens die onderdelen van de goedkeuringsbesluiten die door de Afdeling zijn vernietigd: - kerkdorp Ysselsteyn - kerkdorp Heide Beide plannen zijn in hoofdopzet beheerplannen waarin de bestaande bebouwing en functies zijn vastgelegd. De plannen vormen daarmee het planologisch-juridisch kader voor de kerk dorpen Ysselsteyn en Heide. U kunt de desbetreffende stukken inzien. bellen op telefoonnummer 112. Ook voor schuld hulpverlening kunt u terecht bij de gemeente. Bel voor meer infor- mail-ac Hoev et wis crmet et tea Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20