berden Aanleg woonboulevard De Brier van start Maquette herinnering aan vooroorlogse Venray KOOPZONDAG Bezoek DeMKB Bandoetere Fraai Tienray Ontwerp uw eigen badkamer! bts totaalbouw En verder: Flex is relaxed! automatiseerder VENRAY Julianasingel 7 ngen dé specialist oor tegels, sanitair en tegelwerken! Honderdzesentwintigste jaargang - week 38 - donderdag 22 september 2005 EN-MAAS Ysselsteyn verliest weer J25 september open 12.00-17.00 uur CD Q 2- pi -< Je MGrotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 De gemeente Venray heeft een vergunning verleend aan 3W Vastgoed uit Maastricht voor de bouw van vier gebou wen met parkeervoorziening op bedrijventerrein De Brier. Omdat dit niet paste binnen het bestemmingsplan, is met goedkeuring van de provincie Limburg tevens vrijstelling verleend van het bestem mingsplan. Met dit besluit is de realisatie van het detail handelscluster aan de rand van het centrum van Venray weer een stap dichterbij geko men. De voormalige gemeentewerf op bedrijventerrein De Brier gaat ruimte bieden aan grootschalige detailhandel zoals bouwmarkten, keukenzaken en woninginrich ters. Ontwikkelaar 3W Vastgoed gaat in het gebied vier gebouwen oprichten met een totale omvang van bijna 13 000 m2. Daarnaast wordt de buitenruimte heringe richt en onder meer voorzien van parkeerplaatsen en een nieuwe ontsluiting van het gebied. De gemeente verwacht dat het com plex een belangrijke aanvulling op het voorzieningenniveau van Venray gaat vormen. Deze week is begonnen met de sloopwerkzaamheden van de gebouwen van de voormalige gemeentewerf. Daarmee start de revitalisering van het bedrijven terrein De Brier. Half oktober verwacht de ontwikkelaar met de bouwwerkzaamheden te beginnen. De oplevering van het complex is medio 2006 voorzien. ONDERZOEKEN Vanaf de afrit van de Deurneseweg komt een rechtst reekse verbinding naar De Brier. Ook vanaf de rotonde op de Leunseweg komt een aftakking naar de ingang van de detailhan delslocatie aan de zuidkant. Er vinden verkeersonderzoeken plaats op de Leunseweg en de Plataanstraat/Acaciastraat. Aan de hand van de metingen wordt bekeken welke maatregelen nodig zijn om het gebied rondom De Brier goed te ontsluiten. Op het terrein komt een verkeerslus die de doorstroming tussen de entrees aan de zuidkant (Deurneseweg) en noordkant (Zuidsingel) moet bevorderen. PROBLEMEN Onlangs in de commissie Middelen werd vooral aandacht gevraagd voor de parkeer- en ver keersproblematiek. Jeu de Wit (WD) had zijn bedenkingen over de ontsluiting vanaf de Deurneseweg. "Dit is een erg dure oplossing en het lijkt geen verbetering." Toon Loonen (CDA) wees op het belang van een goede verkeersafwikkeling. "Want we moeten voorkomen dat sluipverkeer door dit gebied komt," Henk Bisschops (PvdA) vond het belangrijk dat de omge ving geen overlast ondervindt, "De afrit vanaf de Deurneseweg is daarom zo gek nog niet. Als al het verkeer over de Leunseweg en Zuidsingel moet komen, dan hebben we echt een probleem." Petra van Duijnhoven (Samenwerking) wilde weten of er voldoende parkeergelegen heid komt. Ze haalde het 'schrik beeld' van grote meubelboule vards aan waar tot in de verre omtrek auto's kriskras in de ber men staan geparkeerd. Van Duijnhoven wees erop dat de wijken Brukske en Zuid slechts op loopafstand van De Brier lig gen. Ze had eveneens haar bedenkingen over de verkeers- ontsluiting. "Op de Leunseweg en Zuidsingel is al zo'n druk ver keer. De nieuwe winkels zullen veel bezoekers met busjes en aanhangers aantrekken. Zijn de maatregelen wel afdoende om het verkeer goed te verwerken", vroeg Van Duijnhoven zich af. Wethouder Heidens (CDA) erkende het belang van een goede verkeersafwikkeling. Hij zei dat de provincie heeft inge stemd met een aftakking van de Deurneseweg. "En het parkeren moet op eigen terrein gebeuren. Het is voor de ondernemers ook van groot belang dat er dichtbij voldoende parkeergelegenheid indurf vaard Tienray is een stipje op de land- ver'L/a -aart, een pittoresk dorpje dat ooral bekendheid geniet als pop- ilair bedevaartsoord van Maria. )e JLourdesgrot, gerestaureerde ru/swegstaties, museum orghvliet, diverse wandel- en iroutes. Veel mensen weten niet, maar Tienray heeft de tn inwoners en nieuwsgierige isten toch wel het een en Ier te bieden. Het leven kab- ïlt in dit schilderachtige plaatsje jaren rustig voort, idschappen doen bij Jan iders, een nieuw setje kleding ipen bij modekoning ijsberg, voetballen bij topclub 'OP, dansen bij Truando rtarjopies, soos Gaellus voor ver ier en bier en genieten van je lude dag in Dienstencentrum De !onnehof: Tienray is 'the place to >e!' voor iedereen die wil genie- in van een rustig en goed leven Eén keer per jaar loopt het hele dorp uit voor hét hoogtepunt van het jaar: de kermis. En één keer :r jaar komen de bezoekers van ieinde en verre naar dit dorpje de Mariafeesten bij te wonen, ia, het is goed toeven in Tienray. ^og altijd. Met de nadruk op nog. Want de muziek dreigt uit het dorp te verdwijnen, net als het klooster van de zusters van het jkostbaar bloed. Natuurlijk, het jzigzaggen over de N554 is bijna voorbij en sinds kort is er weer een dorpsraad actief in Tienray, maar de teloorgang van de fanfa re en de verkoop van het klooster ihouden de gemoederen in het dorp momenteel danig bezig. Tienray maakt zich zorgen, grote zorgen. Want twee instituten die horen bij het dorp dreigen gevloerd te worden. Nog even en Tienray moet het wellicht doen zonder fanfare en zonder kloos ter. Dat is toch niet voor te stel- !en, vindt ook de dorpsraad, die P nu in actie komt om te redden wat er te redden valt. Er wordt I een beroep gedaan op de politiek en het gemeenschapsgevoel om Tienray Tienray te laten blijven. Want Tienray zonder fanfare en klooster is net zoiets vreemds als burgemeester Hahn zonder saxo foon. Saxofoon? Zo'n muzikant kun nen ze bij de fanfare nog wel gebruiken. Ik zal Joep eens bel len. Want met een lid als Joep Hahn gaat Tienrays Fanfare weer als een banaan! Hannes Alcoholcontroles bij sportkantines De politie Limburg-Noord houdt zondag weer een gezamenlijke alcoholcontrole bij sportkantines. Jaarlijks bij het begin van het sportseizoen wordt op deze banier extra aandacht gevraagd J'oor het bewust omgaan met alco holgebruik tijdens en na sporteve nementen. bL LGOG Venray viert jubileum met geschenk aan gemeenschap Met een maquette van het Venray uit 1939 heeft de Kring Venray van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap (LGOG) afgelo pen zaterdag haar 50-jarig jubileum een tastbare herin nering gegeven. De maquette is vanaf zondag te bezichtigen in de publiekshal van het gemeentehuis en staat met ingang van medio januari in het Freulekeshuus in het kader van de tentoonstelling '100 jaar wonen in Venray'. Voor de Kring Venray is na het jubileum een periode van bezin ning aangebroken. "We zijn ons aan het oriënteren welke nieuwe projecten we gaan oppakken", beaamt Paul van Meegeren, die acht jaar lang secretaris van Kring Venray was en zitting heeft in het hoofdbestuur van LGOG. "Ideeën en suggesties zijn welkom. We laten ons ook graag voeden door mensen die projecten aandragen die zijn gericht op het onderzoe ken of koesteren van de geschie denis van Venray." In het midden van de 19e eeuw groeide in Limburg de belangstel ling voor de geschiedenis van de eigen streek. De provincie was nog maar kort een staatkundige eenheid en moest haar eigen iden titeit nog ontdekken. De naam 'Limburg' was verkregen door interventie van koning Willem I. De aloude naam van het Hertogdom Limburg mocht niet verloren gaan. Op 21 juni 1863 werd de historische vereniging 'Société historique et archéologi- que dans le Limbourg' opgericht, naderhand omgezet in Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap (LGOG). Het Genootschap, dat nu ruim 3000 leden telt, wil de kennis van de geschiedenis en oudheidkunde van Limburg bevorderen én uit dragen. Omdat LGOG zo kort mogelijk bij haar leden wil staan, is Limburg in een aantal Kringen verdeeld die aandacht besteden aan de eigen geschiedenis van hun gebied. De Kringen organise ren lezingen, excursies en plaatse lijke activiteiten. Venray heeft een eigen kring, die 130 leden telt. Kring Venray werd in 1955 opge richt en vierde afgelopen zaterdag haar 50-jarig jubileum. Het idee van een maquette werd twee jaar geleden geboren. "We wilden iets tastbaars en blij vends schenken aan de Venrayse gemeenschap. Van daaruit kwam het voorstel om een maquette te laten vervaardigen, van het Venray uit 1939. Waarom 1939? Daar is een tweetal redenen voor. Ten eerste omdat het oude Venray toen nog intact was. Enkele jaren later zou de Tweede Wereldoorlog het dorp ingrijpend verwoesten. En ten tweede om alle 'nieuwkomers' die zich na 1945 in Venray hebben gevestigd, een beeld te geven hoe het dorp eruit zag voor.de oorlog." De maquette is 2.70 meter lang, 1.70 meter breed en staat op een inklapbaar stalen onderstel van 1.20 meter hoog. De maquette is gebouwd door kunstenaar en architectonisch vormgever Erik van Maarschalkerwaard uit Tienray. VERVOLG OP PAGINA 3. 20 september t/m i oktober 2005 In onze showroom kunt u de nieuwste collecties tegels, sanitair en stoomcabines bewonderen. Tijdens deze dagen ontwerpen wij vrijblijvend, samen met u, uw nieuwe badkamer in 3-D en in kleuT. Vergeet niet de maten van de ruimte mee te nemenl Tip: gelieve een telefonische afspraak te maken i.v.m. grote belangstelling. bouw tegels sanitair Kloosterstraat 18 5844 AN Stevensbeek tel. (0485) 381742 Nieuws uit Meerlo-Wanssum 11 Kunst Cultuur 13 Gemeentelijke mededelingen 19-20 Sport 21-25 Kerkelijke diensten 30 Ben je student en wil je graag bijverdienen? Wij hebben werk voor je als processor. Je werkt dan in het moderne logistieke bedrijf Flextronics in Venray. In teamverband maak je daar bestellingen verzendklaar. Interesse? Neem contact op met OTTO Uitzend Kracht Bel 0478 - 52 99 99 of doe de flextest www.OTTOwerkt.nl RUHL HAEGENS MOLENAAR Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs Vestigingen in Venray l Boxmeer Noorderhof 8, Postbus 68, S800 AB Venray telefoon (0478) S8 43 33, fax (0478) 58 46 24 Software update Vanaf heden zijn wij ook uw geauthoriseerde servicepunt voor uw Samsung GSM toestellen Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl KOOPZONDAG 12.00-17.00 UUR i ZONDAG OPEN van 11.00 tot 17.00 uur www.tapijtcentrum.nl ter waarde van maximaal 5000,- TAPIJTCENTRUM TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel: (0478) 55 04 10 M «Ét.® www.rongenvof.nl TEGELZETTERSBEDRIJF RONGEN

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1