Praat mee over veiligheid Maquette Venray rond 1939 Gemeente Venray Informatieavond Multifunctioneel centrum Huurtoeslag vervangt huur subsidie en vangnetbijdrage Venray Onderneemt Kijk ook op Gratis parkeren op Bouwvergunning De Brier koopzondag 25 september verleend www.venray.nl Open dag gemeentehuis gina PEEL EN MAAS Donderdag 22 september 2005 - Pagina 19 Pik- BY Op woensdag 28 september is er in het gemeentehuis een informa tieavond over het Multifunctioneel centrum. De bijeenkomst begint om 19.30 uur en duurt tot ongeveer 21.30 uur. In de afgelopen periode is het initiatief ontwikkeld om in Venray een Multifunctioneel centrum (MFC) te realiseren. Dit biedt ruimte aan tal van organisaties en verenigingen. Door de gezamenlijke huisvesting en cluste ring van partijen zijn voordelen te behalen. Het college van Burgemeester en Wethouders heeft de wenselijkheid van een MFC bevestigd. Het college heeft dan ook besloten om een onderzoek te starten naar de haalbaarheid van het initiatief. Op 28 september kunt u zich laten informeren over de stand van zaken en het vervolgtraject. U kunt dan ook vragen stellen. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1» 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van-12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 38 Per 1 januari 2006 vervallen de huursubsidie en de vangnet- bijdrage. Ze worden vervangen door de huurtoeslag. De Belas tingdienst bepaalt de hoogte en keert de toeslag uit. In de nieuwe situatie geldt uw maandinkomen aan het begin van het jaar als uitgangspunt voor de, hoogte van de huurtoeslag. Als u te maken krijgt met een inkomensda ling dan wordt de huurtoeslag naar boven bijgesteld. De huurtoeslag wordt definitief vastgesteld aan de hand van uw belastingaangifte op Ibasis van uw totale inkomen in het desbetreffende jaar. Het kan dus zijn dat u aan het einde van dat belas tingjaar nog een bedrag te goed heeft. Ook het tegenovergestelde kan het geval zijn. Dat is als blijkt dat uw inkomen over het hele jaar hoger was dan waar bij de maande lijkse verstrekking van huurtoeslag vanuit is gegaan. Dan wordt de te veel aan u uitbetaalde toeslag ver rekend. Zondag 25 september is het koopzondag. U kunt dan gratis parkeren op alle plaatsen waar u normaal zou moeten betalen. Houd u er wel rekening mee dat het ook op de koopzondag verboden blijft om te parkeren op: - plaatsen van vergunninghouders, - parkeerplaatsen voor invaliden, - de trottoirs, - plaatsen waar een parkeerverbod geldt. Ook op koopzondagen controleert de parkeerpo litie. Laat uw bezoek aan de gezellige koopzon dag niet bederven door een onnodige bekeuring. Het college van B en W heeft 3W Vastgoed uit Maastricht vergun ning verleend voor de bouw van een complex van vier gebouwen met parkeervoorziening op het terrein De Brier aan de Leunseweg. Omdat dit niet paste binnen het bestemmingsplan De Brier en het Uitbreidingsplan in Hoofdzaak heeft de gemeente ook vrijstelling verleend van het bestemmingsplan. Hiervoor heeft ze goedkeuring gekregen van de Provincie Limburg. Met dit besluit is de realisatie van het detailhandelscluster aan de rand van het centrum van Ven ray weer een stap dichterbij gekomen. De voormalige gemeentewerf op bedrijventerrein De Brier gaat ruimte bieden aan grootschalige detailhandel zoals bouwmarkten, keukenzaken en woninginrichters. De totale oppervlakte wordt bijna 13.000 m2. Daarnaast wordt de buitenruimte heringericht met onder meer parkeerplaatsen en een nieuwe ontsluiting van het gebied. De gemeente verwacht dat het complex een belangrijke aanvulling op het voorzieningenniveau van Venray is. Start revitalisering terrein Op 19 september is de ontwikkelaar met de sloopwerkzaamheden van de bestaande gebouwen op de voormalige gemeentewerf begonnen. Daarmee startte de revitalisering van bedrijventerrein De Brier. Half oktober verwacht de ontwikkelaar met de bouwwerkzaamheden te beginnen. De oplevering van het complex is medio 2006 voorzien. De afgelopen maanden is in opdracht van de gemeente Venray het beleidskader Inte grale Veiligheid ontwikkeld. De gemeente, politie, Wonen Ven ray en Synthese hebben bekeken hoe ze samen aan de veiligheid in Venray kunnen werken. Op dinsdag 4 oktober aanstaande willen gemeente en politie tijdens de presentatieavond hun plannen voor 2006 met de aanwezigen bespreken. Alle belangstellenden zijn daarvoor van harte uitgenodigd. De bijeen komst vindt plaats in de raadzaal en begint om 19.30 uur. De gemeente is benieuwd naar uw mening en naar aanvullende suggesties. Tweeledig plan Het integraal veiligheidsbeleid be staat uit twee onderdelen. Allereerst een beleidskader waarin omschre ven staat hoe we aan veiligheid in Venray gaan werken. Daarnaast is er een ondernemingsplan waarin de actiepunten voor de komende jaren worden vastgelegd. Met name the ma's die vallen onder sociale veilig heid en criminaliteitspreventie krij gen aandacht. Sociale veiligheid is het voorkomen van onveiligheid als gevolg van het gedrag van mensen. Het gaat dan om allerlei vormen van overlast en criminaliteit. Speerpunten Basis van het Ondernemingsplan 2006-2007 is een inventarisatie van beleid, kansen en knelpunten in de aanpak van onveiligheid. Daarmee kwamen de volgende speerpunten in beeld: jeugd, horeca, kamerverhuur, overbewoning en illegale onderhuur, toezicht in de openbare ruimte (blauw op straat), hennepteelt en aanpak van onveilige plekken (op basis van de Veiligheidsmeting 2006). Op dinsdag 27 september verschijnt als bijlage bij Dagblad De Limburger 'Venray Onderneemt' met als bijzonder thema 'Venray is kennisintensief', ook een van de thema's in de strategische visie Venray 2015, dorp én stad. Wethouder Lei Heidens (Eco nomische Zaken) praat met gepaste trots over de economische perspectieven voor Venray, ook in re latie tot de regio, de Randstad en het Ruhrgebied. Aan het woord komen ook BAS BV (betontechno- logie), JDS BV (bedrijfsautomatisering), Globus Ei BV (agribusiness) en ND Logistics (logistiek). Daarnaast laat Fraay Venray zien waar de kracht van het centrum van Venray in schuilt en belicht de GGZ Groep Noord- en Midden-Limburg het unieke project 'Samenleven in de Servaashof'. Opnieuw aanvragen! Als u op dit moment huursubsidie krijgt, ontvangt u deze maand van de Belastingdienst, afdeling Toeslagen, automatisch een aan vraagformulier Huurtoeslag 2006. Als u geen aanvraagformulier ont vangt dan kunt u er een aanvragen via de Belastingtelefoon (0800 - 05 43) of via www.toeslagen.nl. Hier kunt u ook terecht voor meer infor matie. Vergeet u niet het aanvraag formulier op tijd in te sturen. Alleen dan bent u er zeker van dat u uw huurtoeslag tijdig ontvangt. Zaterdag 17 september is de maquette van Venray rond 1939 onthuld tijdens de viering van het vijftigjarig jubileum van de Kring Venray van het Limburgs Geschied- en Oudheidkundig Genootschap. Deze maquette werd daarna aangeboden aan wethouder Mathieu Emonts als vertegenwoordiger van de Venrayse gemeenschap. De komende drie maanden is deze maquette, gebouwd door de Tienraayse kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard, te bewon deren in het informatiecentrum van het gemeentehuis. De Kring wilde haar jubileum graag vieren met een bijzonder geschenk aan de Venrayse gemeenschap. De keuze viel op een maquette van het centrum van Venray rond 1939, het oude Venray van vóór de ver woestingen in oktober 1944 en de naoorlogse wederopbouw en uitbrei ding. De maquette is ongeveer drie maanden te zien in de.publiekshal. Half januari 2006 verhuist ze naar museum 't Freulekeshuus waar ze onderdeel zal zijn van een tentoon stelling over honderd jaar wonen in Venray. De bedoeling is dat de maquette een definitieve plek krijgt in het Venrays Museum zodra de nieuwe huisvesting van het museum is gerealiseerd. Een mooie gelegenheid om de maquette van Venray rond 1939 te bezichti gen is de open dag van het gemeentehuis aanstaande zondag 25 september. Tussen 10.00 en 16.00 uur kunt u een kijkje nemen in het nieuwe infor matiecentrum, de publiekshal en de studiezaal van het historisch archief. Hieronder een kort overzicht van de overige activiteiten die dag: - Minibioscoop met films over het vroegere Venray en tekenfilms voor kinderen. - Medewerkers van de afdelingen Maatschappelijke Diensten, Openbare Ruimte, Projecten, Bestuurszaken en Publieksdiensten zijn aanwezig om uw vragen te beantwoorden. - Kijkje achter de balies in de publiekshal. Wilt u uw eigen gegevens inzien, dan moet u zich legitimeren. Dus vergeet uw paspoort, rijbewijs of identiteitskaart niet. - Kleurwedstrijd voor kinderen van alle basisscholen met leuke prijzen. Kleurplaten zijn verkrijgbaar via school,en bij de informatiebalie van het gemeentehuis. Alle kinderen die tijdens de open dag hun kleurplaat inleveren, krijgen een cadeautje! Maandag 26 september reikt de burgemeester de prijzen uit aan de winnaars. - Gratis vervoer van de Grote Markt naar het gemeentehuis met een echte huifkar. Kortom, voor ieder wat wils, dus een bezoek meer dan waard. ■is Venray, focus op mensen

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19