Blijf met elkaar praten, Ikaar respecteren" Koester uw monument Kunst op Zich(t) Maak kennis met het theatervak THI33=n Heeft u ons gemist? Bezoek ons op Oude Oostrumseweg 12a, Venray Tel 0478-569666. ziekenzorg. Doordat hij besmet raakte door de pest lag hij ziek in een hut waar een hond hem regel matig brood bracht en een engel hem kwam troosten. Toen hij terugkwam in Montpellier her kende men hem niet meer en zette hem gevangen. Hij stierf op 16 augustus in 1327 in de cel. De devotie verspreidde zich in alle richtingen. Zijn gebeente kwam uiteindelijk terecht in Venetiè. Tussen 1550 en 1750 werden in deze streek meerdere kapellen en kerken gesticht. In het Veltumse herkent men aan de attributen de heilige. De Jacobsschelp, het teken van de pelgrims, houdt op de borst de mantelpunten bijeen. Hij heeft een pestbult op zijn bovenbeen en de hond zit aan zijn voeten. Kent u ook zo'n beeldbepalen de, monumentale plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u ons een (digi tale) foto ter beschikking stellen? Die kunt u sturen naar het secre tariaat van Stichting Venray- Monumentaal ,p/a Groene Hart 7, 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl Airconditioning? INSTALtATIETECHNIEK Venlo, (077) 4677000 Wij zijn nog steeds kapsters in Venray! Nu met veel plezier bij CareFourHair op oude Oostrumseweg 19a Bel ons voor een afspraak 0478 550407 Tot ziens Cindy en Nicole Honderdzesentwintigste jaargang - week 38 - donderdag 22 september 2005 ingende kastelein Geert Pelzer brengt dvd/cd uit EN-MAAS In het Koningskerkje in Vierlingsbeek wordt de Kunst op Zich(t)tentoonstelling in het weekeinde van 24 en 25 september gehouden. Janna van Hasselt toont deze dagen grafisch werk. Ze is afkom stig uit Nieuw-Zeeland en reisde de afgelopen twee maanden door Europa. Haar tentoonstelling is een weerslag van deze culturele ont dekkingstocht en draagt de titel 66x45x29. Van Hasselt is een jonge, pas afgestudeerde gra fisch kunstenares uit Nieuw- Zeeland. (Haar grootouders zijn afkomstig uit Nijmegen en omge ving en emigreerden ruim vijftig jaar geleden naar Nieuw- Zeeland). Ze is gespecialiseerd in zeefdruk en lithografie. Naast haar opleiding aan de Canterbury University in Nieuw- Zeeland studeerde ze ook een half jaar aan de Rhode Island School of Design in de VS. De onbekende omgeving in de VS bracht haar op het spoor van nieuwe mogelijkheden en ze maakte dagelijks tekeningen gebaseerd op haar ervaringen en gevoelens. Van Hasselt exposeer de vaker en ontving verschillen de prijzen. Na haar eindexamen verwierf ze een verblijf bij het Belgische Frans Masereel Centrum in Kasterlee. Dit cen trum heeft het ontwikkelen en promoten van grafische kunst ten doel en stelt voor korte tijd ateliers ter beschikking aan geta lenteerde kunstenaars. Voorafgaand aan dit verblijf maakte Janna deze zomer een culturele rondreis door Europa waar ze veel indrukken opdeed. Momenteel experimenteert ze in de grafische ateliers van Kasterlee met combinaties van verschillende druktechnieken. Het resultaat van haar verblijf in Kasterlee is te zien in het Koningskerkje: 66x45x29, sixty six days/ ten countries/ one suit case. De cijfers staan voor de maten van haar koffer, een belangrijk reisattribuut. Haar expositie gaat dan ook over deze koffer, zijn inhoud en haar rei zen. De tentoonstelling opent zater dag om 14.00 uur. Janna van Hasselt is aanwezig tijdens de openingsuren. Wie van tevoren haar website wil bekijken, kan dat doen op www.janna.co.nz De tentoonstelling is op zaterdag geopend van 14.00 tot 17.00 urn en op zondag van 11.00 tot 17.00 uur. Reparatie van alle merken computers en TV apparatuur. Verhuur en verkoop van geluid en disco sets. Overzetten van videobanden naar DVD. Uitgebreide informatie en prijzen zijn te vinden op www.systemcare.nl - Computers - Mediacenters - Printers - Beeldschermen - Multimedia - Netwerken - Televisie -LCD TV - Video apparatuur -DVD apparatuur Inschrijven peuterspeelzalen De Stichting Peuterspeelzalen Venray schrijft peuters in op het kantoor van de Stichting, voor alle peuterspeelzalen tegelijkertijd op de laatste donderdag van de maand. Op donderdag 29 septem ber is er gelegenheid om peuters aan te melden op het kantoor van de Stichting, Bergweg 4 (het gebouw Clockert) tussen 8.30 en 16.30 uur. Deze inschrijving geldt voor de peuterspeelzalen Blokkendoos, Hummeltjeshoek, Mierenhoop, Paddestoel, het Speelhuis, de Speeldoos en de Kleurdoos. Men kan ook een inschrijfformulier aanvragen op donderdag 29 september via tel. (0478)586498 of peuterspeelza- lenvenray@hetnetnl dens uitbleven, zijn we uiteinde lijk gestopt." Pelzer had al snel door dat het grote geld niet door iedereen was te verdienen in de muziek wereld. Hij begaf zich in de hore ca en combineerde dat met zijn hobby muziek maken. "Ik speel de in die tijd in bandjes als Mad Habit en Purse en werkte tegelij kertijd in de horeca. Uiteindelijk viel dat niet meer te combineren en heb ik een paar jaar niets gedaan." Het bloed bleef echter kruipen waar het niet kan gaan. Als uitba ter van café 't Podium pakte de nu 46-jarige Venraynaar de draad weer op. Zijn Amsterdamse avon den zijn nog steeds een begrip in Venray en de regio. Het repertoi re van de 'zingende kastelein' is heel allround. Van Joe Cocker, Frank Sinatra en Tom Jones tot Amdré Hazes en Marco Borsato. "Ik heb een heel brede stem waardoor ik naar alle kanten toe kan. Van hoog tot heel laag." Vier jaar geleden leerde hij bij toeval tijdens een optreden in Midden- Limburg de Venlose zanger Gé Titulaer, jawel de vader van kennen. Sindsdien krijgt hij iede re dinsdag les van de Venlonaar. "En dat had ik veel eerder moe ten doen", erkent Pelzer ruiter lijk. "Vroeger zong ik alleen op gevoel en intuïtie. Nu zing ik ook meer op techniek en gaat het me allemaal veel makkelijker af. Via Gé ben ik me ook meer gaan inte resseren voor andere muziek. America songbook, jazz en big band. Dat soort werk." CUP Als rechtgeaarde fan van Tom Jones is het geen toeval dat de Venraynaar voor zijn eerste dvd/cd een nummer van hem koos. Keep talking about love van Jones prijkt samen met twee andere nummers, Don't cry out loud van Melissa Manchester en Fever, bekend van onder ande ren Elvis Presley en Aretha Franklin, op het schijfje. "Het nummer van Tom Jones heeft een boodschap. Iedereen is zoals hij is, blijf met elkaar praten en respect en van elkaar houden. Persoonlijk vind ik dat goed pas sen in het huidige tijdsbeeld, een wereld van wantrouwen waar groepen recht tegenover elkaar staan in plaats dat ze met elkaar samenleven." Geert Pelzer pro beert die boodschap ook in de clip die bij het nummer hoort, tot uiting te brengen. Samen met Joseph Aldenzee, die de clip maakt, heeft hij ideetjes hij het eindproduct er uiteindelijk uit moet gaan zien. "Ik zie het al helemaal voor me. De potenram mer die hand in hand loopt met een homo, de Lonsdaler en de Marokkaan die samen touwtje springen en de pastoor en de imam die samen in een bootje vissen. Daartussen leuke beelden van een Amsterdamse avond in het café." Of alles lukt zoals hij wil, is nog maar de vraag. In deze weken wordt de laatste hand gelegd aan de dvd/cd. Pelzer ver wacht dat het product tussen half en eind oktober uitkomt. Er worden minimaal 1000 exempla ren geperst. Die hoopt Geert Pelzer in ieder geval te slijten. "Ik heb niks te verliezen. Ik sta hele maal achter het nummer en het wordt een hele mooie clip. Ik streef geen tienerdroom na om beroemd te worden. Als het maar een mooi eindproduct wordt. Dat is het belangrijkste." Korte theatercursus in Venray Deze week een veldkapel, de St. Rochuskapel, een rijksmonu ment aan de Langstraat- Hoebertweg nabij de Veltumse kapel. Deze veldkapel is waar schijnlijk gebouwd in 1650. Dit valt op te maken uit de jaarstaten. Daarin wordt vermeld dat er veel geld is uitgegeven voor het bou wen van deze kapel. Het gebouw, dat in staand verband gemetseld is, heeft een met segmentboog overtoogde deuropening, en een klein ventilatiegat hoog in de ach terkant. De binnenmuur met de ingebouwde beeldennis bestaat uit veldbrandstenen, gemetseld met leem. Het leien dak zit tussen twee klok-trapgeveltjes met op alle vier de hoeken een stenen bol. Boven de ingang het bordje met St. Rochus. In 1949 is deze veldkapel geheel gerestaureerd. Wegens uitbreiding van de nieu we wijk is de kapel verplaatst, naar waar hij nu nog staat. In de jaren 80 kreeg de kapel een grondige opknapbeurt. De ingang werd voorzien van een sta len poort om de beelden beter te kunnen beschermen en om dege ne die het met het 'mijn en dijn' niet zo nauw nemen. De heer P. Clephas heeft een prachtige kopie van het originele beeld gemaakt. In het begin van de vori ge eeuw werd de H. Lucia na veel omzwervingen naast St. Rochus geplaatst. Het beeld van deze hei lige heeft rond 1800 in een muur kapelletje op de Langstraat gestaan met als opschrift: 'Hier heerte eens erg de dysenterie, eenieder riep help, help sinte lucie'. Het feest van de H. Lucia is op 13 december. Ook van de H. Lucia is een kopie gemaakt door mevrouw Verstraelen-Maessen. De feestdag van St. Rochus is op 16 augustus. Hij werd geboren in MontPellier in 1295. Toen zijn ouders stier ven, schonk hij hun vermogen aan de hospitalen en armen. In 1317 ging hij op pelgrimstocht naar Rome. Zowel op de heen- als de terugreis wijdde hij zich aan de Als begin twintiger stortte eert Pelzer zich op de muziek, et zijn eerste band Decoy zong Nederlandstalige covers, dat was in die tijd not Nederlandstalig werd niet en niet gedraaid in het Toch hadden we onze succesjes met de band. werden tweede in NCRV's en kwamen in de van de Grote Prijs Nederland. Omdat de optre- Theatervrouw Lynn Steverink stopte aan het einde van het afgelopen seizoen met bar theaterschool in Venray. Samen met danslerares Myrna van den Bosch slaat zij nu nieu we wegen in. Op 27 november s de eerste les van een korte theatercursus. De theatercursus is samenge bundeld in zeven dagdelen op zon dagen. Aan het einde van de lesda- gen volgen drie voorstellingen in de vorm van de bekende dinner- shows van Lynn Steverink. De theatervrouw pur sang verheugt ich nu al op de nieuwe cursus die :ind november van start gaat. •amen met Myrna van den Bosch worden lessen gegeven in zang, lans en expressie. "Het leuke aan Ie cursus is dat je niet weet wie dch gaat opgeven. Misschien tomen er weer heel nieuwe talen en uit voort Al is dat in eerste nstantie niet de doelstelling. De mrsus is namelijk bedoeld voor edereen vanaf veertien jaar die ïelangstelling heeft voor zang, dans en spel. Voor jongeren die er chter willen komen of het heatervak voor hen toekomst leeft, of voor ouderen die altijd al £ns welke vorm van theater dan ook hebben willen doen." Voor Van den Bosch en 'teverink is het dan ook afwachten 4e zich uiteindelijk aanmeldt oor de theatercursus. "Dat is altijd eer spannend. Na de aanmelding er °P 27 november een eerste jeenkomst waarin we kijken wie at meedoen en waar zijn of haar aliteiten liggen. Aan de hand aarvan gaan we een programma menstellen dat na de korte cur sus moet leiden tot een dinner- show waaraan alle cursisten gaan deelnemen. Het programma wordt dus geheel afgestemd op de kwali teiten van de deelnemers aan de cursus. Als het ware theater op maat." De dinnershows worden verzorgd in de foyer van de Schouwburg Venray, al jaren een doorslaand succes op de agenda van de Venrayse cultuurtempel De catering wordt zoals altijd ver zorgd door theaterrestaurant De Artiest. Belangstellenden voor de korte theatercursus kunnen zich tot 15 november aanmelden. Informatie- en inschrijfformulieren liggen bij de kassa van de Schouwburg Venray. Ze zijn ook op te vragen bij Lynn Steverink, telefoon 06- 45320561, of bij Myrna van den Bosch van Kunstencentrum Jerusalem, telefoon 0478-585320. De formulieren kunnen worden ingeleverd bij het kunstencentrum aan de Heuvelstraat 4 in Venray, of bij Lynn Steverink, Pavanestraat 5, 5802 LJ Venray. De kosten voor de cursus bedragen 120 euro voor Zang, dans en expressie staan centraal in de nieuwe theater cursus die wordt afgesloten met dtie dinnershows. zeven dagdelen en drie voorstel- lingsdagen. Voor meer informatie over de cursus kunt u bellen met Lynn Steverink, telefoon 06- 45320561. Venraynaar Geert Pelzer erkt hard aan de realisatie n zijn eerste dvd/cd. Het hijfje, met daarop drie ummers van onder andere i idool Tom Jones, wordt innenkort opgenomen bij arlstone Records van ppie Kraft. Een bijbehoren- clip met een boodschap is in de maak.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17