Ifenray Verbeeld (11) Festival uit de Kunst Kunst Cultuur Soma Coma op St. Anna Pietje Bell, een succesvolle musical St. Frans zoekt nieuwe leden Festival Grind Gore Kinderconcert in de schouwburg Lezing 100 jaar psychiatrie Het raadsel van de liefde EN MAAS Donderdag 22 september 2005 - Pagina 13 Ine zomertentoonstelling tot en Tt 2 oktober 2005 in Museum 't 1 ekeshuus wordt verzorgd r cursisten van het kunsten- iruni Jerusalem, afdeling beel- Er is gekozen voor werk gevorderde cursisten tekenen hilderen, die gedurende het oen 2004 - 2005 aan de slag gegaan met het thema Venray leiding van de docenten -y van Lieshout en Leo Cop- •Er worden ruim veertig wer- gepresenteerd in uiteenlo- ^de technieken en -deringen waarbij oorspron- ■jlcheid en kwaliteit voorop Ln, Elk seizoen wordt ter inspi re een stijl gekozen uit de '-tgeschiedenis. Het seizoen 04 - 2005 stond in het teken L de Popart, een kunststroming ontstaan is in de jaren zestig JAmerika en Engeland. Ge'inspi- Ird door de populaire cultuur, Lest de kunst bereikbaar en jpelijk worden voor ieder- i. De Popart haalt de banale, ^ale dingen of gebeurtenissen jï het dagelijkse leven uit hun -text en verheft deze tot kunst. um 't Freulekeshuus, Eind gat 8 te Venray, is open op '•-nsdag, zaterdag en zondag 2 tot 5 uur. Het werk dat deze week in de belangstelling staat is gemaak door Tini van de Wetering en is getiteld: Venray. Het is gemaakt in gemengde techniek, acryl op mazoniet, en meet 40 x 70 cm. Van de Wetering is sinds 1991 cursiste bij Jeannie van Lieshout. Zij gaf de volgende toelichting op haar werk. "Verder dan dat ik er geregeld winkel, lid ben van de bibliotheek, er teken en schilder en het erg gezellig vind op een terrasje gaat mijn band met Ven ray niet. De kloosterzusters is een ander verhaal. Van de bewaarschool tot en met de Mulo (ja zo ver ga ik terug!) heb ik bij de nonnen onderwijs genoten. Toen ik de foto's zag van de kostschool van Jerusalem was dat direct herken ning. Het is jammer dat er van die gebouwen niet veel meer over Mijn collage is meer een hom mage aan alle aardige zusters (die waren er wel degelijk) die ons mede hebben gevormd tot wat we nu zijn. En kijkend naar mijn leeftijdgenoten is het resultaat nog niet zo slecht." Het nieuwe culturele sei zoen start op zondag 25 sep tember van 12.00 tot 17.00 uur met het festival Uit de Kunst, drie jaar geleden gestart als initiatief van Schouwburg Venray en Kun- itencentrum Jerusalem. I Dit festival staat in het teken ran amateurkunst. Amateur- lunstgezelschappen krijgen öeze dag de gelegenheid hun podiumkunsten te presenteren. Afgelopen jaar is de samenwer king uitgebreid met de Kiwanis boekenclub, het Mondiaal Plat form en Venray Centraal. Heel venray bruist van de creativiteit. Modeshows op de pleinen, een boekenmarkt, een poppodium bij de boekenmarkt, waar bands van Kunstencentrum Jerusalem pptreden, de Derde Werelddag presentatie door het Mondiaal Platform georganiseerd, muziek van Hakuna Matata op het Hen- seniusplein, het Odapark heeft twee caravans van de tentoon stelling LAT voor de schouwburg gezet en natuurlijk is er veel in de Schouwburg te beleven tus sen 12.00 en 17.00 uur. In de theaterzaal, in de foyer en in de Artiest zijn diverse amateur- kunstpresentaties, kinderactivi teiten en workshops. Zo zijn er optredens van MMSK, Enjoy Together, Dizzy, Buts, Venrode Popkoor, Ger Janssen, Johan van Kreij, een dolkomisch klarinet- tenkwartet door muzikanten van het orkest van de Koninklijke Luchtmachtkapel, en kun je genieten van de doldwaze frat sen van Zes Stuks. Ook treden de winnaars van de finale van De Kans 2005 op. Voor de kinderen is er op drie gezette tijden een heel bijzondere poppenkast van De Poppenkraam op het podium van de theaterzaal en ze kunnen speciale foto's laten maken door de fotoclub. Ook is er een workshop cartoontekenen voor kinderen vanaf 8 jaar en kunnen ze zich laten schminken. In de Look-A-Like wedstrijd kunnen de kinderen kaartjes winnen voor kindervoorstellin gen hier in Schouwburg Venray. Ze mogen zich verkleden als Pietje Bell, Piet Piraat, Kabouter Plop of Kwebbel maar ook als Karlijn of Catootje van Jan, Jans en de kinderen. Degenen die het beste lijken op de genoemde figuren, winnen twee kaartjes voor die desbetreffende voorstel ling. Kom verkleed, doe je best en wellicht zit jij binnenkort met je pap of mam, vriendje of vriendinnetje in de zaal te kijken naar een van deze voorstellin gen. Natuurlijk is er ook een pre sentatie van het programma voor komend seizoen. Hierin komen fragmenten van de voorstellin gen naar voren zodat je zelf kunt proeven wat een voorstelling inhoudt. Wilde u nog kaartjes halen voor een voorstelling maai bent u er nog niet aan toegeko men? Nu is er een kans om ze met korting te halen. Het Rad van Fortuin biedt de unieke mogelijkheid om met korting kaartjes te kopen. Draai aan het rad en kijk hoeveel korting u krijgt. Het totale programmao verzicht van Festival Uit de Kunst wordt gepubliceerd en ook in de schouwburg zelf is een programma te krijgen van deze dag. Daarin staat precies vermeld wanneer alles plaatsvindt. De kunsten spreken door een eigen taal. Maar de {eest vraagt om in meerde- talen te spreken en te iderzoeken hoe ze elkaar via itegratie kunnen versterken, loe trouw kun je nog aan je Igen taal zijn? Heeft Kij/zij log voldoende houvast aan de kerheid en reikwijdte van Ün eigen taal? [Beeldend kunstenaar Mathieu oippenbergh, musicus Martij n [lsters en theatermaker Gerrie bels zoeken met elkaar hoe zij, touit hun eigen taal elkaar kun- pen voeden in de zoektocht naar N gezamenlijk taalgebied. Zij pben zich laten leiden door het •emerische scheppingsverhaal 1 dit geplaatst ten opzichte van !e wetenschappelijke ontwikke len van deze tijd. Zij hebben zich de vraag gesteld: "Wie bepaalt de evolutie van- a8 de dag? Is het de godenwe- c'd of de wetenschap? Wellicht en samenwerkingsverband? Als !r goden bestaan, wat zijn dan lUn rechten/plichten nu de wetenschap zover ontwikkeld is flat zij ons hele DNA-systeem kan Wnipuleren? Qf hebben wij mis- ehien de goden geschapen naar bs beeld en onze gelijkenis? In de gezamenlijke voorstelling Soma Coma geven zij hun visie en verweven beeld, muziek en theater. De uitkomst van dit onderzoek kunt u zien in de kunstmanifestatie LAT -Living Apart Together, georganiseerd door Odapark Venray. Soma Coma zal van 15 septem ber tot 12 noVember plaatsvinden in de voormalige centrale keuken op het St. Annaterrein aan de Noordsingel 39 in Venray. De voorstellingen zijn op donderdag, vrijdag, zaterdag en zondag. Op 15 en 16 september is de try-out (met publiek) en op 17 septem ber de première. Aanvang: 20.30 uur, entree: 15 euro (passen zijn niet geldig), reserveren: Odapark Venray 0478 - 513690, informa- tie:www.odapark.com. Deze voorstelling wordt mede mogelijk gemaakt door de GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg te Venray, de provincie Limburg, de gemeente Venray, VSBFonds, Prins Bernhard Cultuur Fonds, Stichting Cultuurfonds van de Bank Nederlandse Gemeenten, afdeling Cardiologie van VieCuri Medisch Centrum voor Noord- Limburg, Nelipak BV, Inalfa Indus tries BV, Frama Handelsonderne ming en Theater De Garage. Veest in Leunen In gemeenschapshuis De Brink in Leunen wordt op zaterdag 24 september voor de achtste keer Veest gehouden. Veest wordt geopend door de regionale band Fuse. Dit muzikaal vijftal bewees op Koninginnepop al dat het de kwaliteit in huis heeft om het nog ver te schoppen. Het repertoire van de band bestaat uit een groot aantal eigen nummers waarin pop,-rock en folk,zijn terug te vinden en een handjevol covers. Na Fuse beklimt Van Jetje de bühne om het publiek te verma ken met Nederlandstalige rock. In de trant van Band Zonder Ban aan maakt de formatie muziek met zowel een feestelijke als een serieuze kant. Van Jetje staat garant voor spetterende optre dens met een charismatische zan ger, een beest van een drummer, een goed gesmeerd gitaarduo en een altijd feestende bassist. Als klap op de vuurpijl komt De Lekke Band. Een show van de Lekke Band is een aaneenschake ling van totale onzin, verkleedpar tijen, foute poedelpruiken en zwetende nepsnorren, maar voor al van hele vette rockcovers, die op zo'n overdonderende manier worden gebracht, dat het publiek niets anders kan doen dan mee- brullen. De mannen zijn pas tevreden als alles en iedereen ver andert in één grote schreeuwen de pompende massa. Aanvang 20.00 uur. Kijk voor meer infor matie op www.veest.tk. Werken van Jonas Henri Jonas was in de periode 1933-1938 opgeno men in het psychiaüisch cen trum St. Servatius. In deze periode maakte hij een groot aantal schilderijen en teke ningen. Een aantal hiervan zijn in het bezit gekomen van medewerkers van het St. Ser vatius. Na 1952 is er een conflict ont staan over het rechtmatig bezit van deze werken. In 1955 is dit conflict opgelost door een verde ling van de werken overeen te komen. Alle betrokken partijen zijn hier toen mee akkoord gegaan. De Museumcommissie van het psychiatrisch centrum is op zoek naar mensen die schilde rijen of tekeningen van Henri Jonas in bezit hebben. De com missie wil tot een zo goed moge lijke inventarisatie komen. Dit in het kader van een onderzoek naar het leven van Jonas. In de winter van 2006/2007 staat er een overzichtstentoonstelling van werken van genoemde schil der gepland. Deze wordt in het Spaans Gouvernement in Maast richt gehouden. Mede in dit kader is de commissie ook op zoek naar werken van Jonas. Wie inlichtingen heeft kan contact opnemen met J. Min via tel. (0478)584256 of via 0478)527715 of e-mail naar Min- zande@xs4all.nl. !pj*JjjP I In 1914 verscheen het eerste boek over Pietje Bell, de Rotter damse vlegel die de stad op zijn kop zette. Nu ruim 90 jaar later brengt producent Ruud de Graaf de nieuwe oer-Hollandse fami liemusical Pietje Bell. Onlangs was in Amsterdam de voorpremiè re van Pietje Bell, de musical. Spe ciaal voor familieleden, kennissen en overige genodigden, gingen voor het eerst de doeken open. Vanuit Schouwburg Venray is men ook een kijkje gaan nemen en dat het een succesvolle musi cal wordt, heeft deze middag wel bewezen. Voor wie een straat beeld uit de jaren '20 verwacht staat in het begin van de musical raar te kijken. Het hedendaagse straatbeeld is de setting van de eerste scène van de musical. De jeugd van tegenwoordig vraagt zich af wie deze Pietje Bell wel niet is. Who the heil is Pietje Bell? wordt er uit volle borst gezongen. Na deze scène wordt men meege nomen in een terugblik op het leven van deze belhamel. Gewel dige decors en liederen passeren de revue. De stem van de zeer talentvolle Pietje brengt bij de toeschouwers kippenvel teweeg. Overigens geldt dit voor de stem men van alle acteurs. Dat er veel tijd gestoken is in de casting van de hoofdrolspelers is duidelijk merkbaar. Elk lied wordt gezon gen met zuiverheid en helder heid. Schitterende, herkenbare nummers die, naar blijkt, blijven hangen na afloop. Terwijl het publiek naar buiten liep neurie den diverse kinderen nog het lied je Alles is te groot aan tante Cato. Kinderen lachten om de stommi teiten van de verzuurde drogist Geelman en zijn keurige zoon Jozef. Vader en zoon Geelman zijn ervoor verantwoordelijk dat Pietje's streken de voorpagina van de krant halen waardoor Pietje steeds dieper in de problemen raakt. Liefde, bedrog, gierigheid, jaloezie, vriendschap, alle ingre diënten voor een familiemusical zijn in deze mix gegooid. Dit garandeert een voorstelling vol plezier en herkenbaarheid voor jong en oud. Pietje Bell, de musi cal, komt ook naar Schouwburg Venray. Woensdag 28 september vanaf 14.30 uur en donderdag 29 september vanaf 19.00 uur is Piet je met zijn kompanen op het Ven- rayse toneel te zien. Leuk om te vermelden is dat er ook lokale acteurs meespelen tijdens deze twee dagen. Een tijdje geleden is er een oproep gedaan naar figur anten voor deze musical. Na een keuze gemaakt te hebben bleven er vier figuranten over. Janske Tielen, Rachel Jansen, Bart van Galen en Jolijn Seuren zijn de uit eindelijke figuranten die terug te vinden zijn in het Rotterdamse straatbeeld van de jaren '20. Tus sen een ware sterrencast maken zij deel uit van de succesproduc tie. Kaartjes voor Pietje Bell zijn te koop bij de kassa maar ook te winnen met de look-a-like wed strijd op zondag 25 september in de schouwburg. Kom je namelijk verkleed als Pietje en vindt de jury dat jij het beste op de belhamel lijkt, win je twee kaartjes voor deze musical. Voor deze musical zijn nog kaarten te bestellen via tel. (0478)530999 tussen 10.00 en 15.00 uur van maandag tot en met vrijdag. Men kan ook reserveren via www.schouwburgvenray.nl. De komende weken bezoekt Wim Buys, oprichter van het koor Zangers van St. Frans, de scholen om nieuwe leden te werven. Het koor is op zoek naar jongens en meisjes vanaf zes jaar die het leuk vinden om te zingen en - wanneer ze er klaar voor zijn - de wereld rond te reizen. Eind dit jaar gaat het koor bijvoor beeld al voor de derde keer op tournee naar Rome. Onlangs is het koorhuis onder handen genomen en alle leden hebben een steentje aan de werkzaamhe den bijgedragen. Op de dinsdag avond vanaf 19.00 uur en op vrij dagavond vanaf 19-30 uur zijn belangstellenden welkom om een repetitie bij te wonen. Het bezoekadres is Langeweg 92 in Venray, de Galmhut. Meer infor matie staat op www.zangersvan- sintfrans.com of neem contact op met de heer Buys via tel. (0478)581091. Blues voor New Orleans In Schouwburg Venray wordt op zondag 16 oktober een Blues en Roots Concert voor New Orle ans gehouden. De samenwerken de programmamakers van blues- en rootsmuziek, van een tiental lokale omroepen in Limburg heb ben een blues- en rootsmuziek- project opgezet om deze muziek in hun eigen provincie en daar buiten te promoten. Zij kiezen maandelijks een Limburgse band of artiest van de maand die aan dacht krijgt op die radiostations. In kader van dit muzikale promo tieproject vindt het promocon cert plaats in de schouwburg. De blues zou de blues niet zijn als daarbij het idee niet opgepikt zou zijn om de slachtoffers in New Orleans te ondersteunen. Daarom staat het concert de gehele dag tevens in het kader van een bene fiet voor de noodlijdende mensen in New Orleans die ons al langer dan een eeuw die prachtige muziek gebracht hebben. Einde lijk kunnen alle muziek- en vooral de bluesliefhebbers iets terug doen. De opbrengst van dit con cert komt ten goede van een bluesstichting in New Orleans die nu in een noodlijdende situatie terecht is gekomen. Limburgse blues- en rootsbands en artiesten hebben hun medewerking toege zegd. De Locht In De Locht in Melderslo wordt op zondag 25 september een demonstratie volksdansen gehou den. Terwijl op de binnenplaats de beentjes van de vloer gaan wordt er in de bakkerij en de sme derij met beide benen op de grond gewerkt. Kinderen mogen de bakker helpen en een eigen broodje bakken. Zondagmiddag is de laatste gelegenheid om de spe ciale expositie over vogelver schrikkers te bezichtigen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17.00 uur. De speciale activiteiten op zondag beginnen om 14.00 uur. De Verheven Peel Kring Venray van het Natuur historisch Genootschap in Lim burg houdt op donderdag 22 september vanaf 20.00 uur een dia-avond met als thema De Ver heven Peel. De lezing wordt ver zorgd door Wim van Opbergen van Werkgroep Behoud de Peel en vindt plaats in het gemeen schapshuis van Oostrum aan de Watermolenstraat in Oostrum. In 1999 verzorgde Wim van Opber gen voor kring Venray een toe komstvisie van werkgroep Behoud de Peel over de moge lijkheden van het peelgebied. In De Verheven Peel geeft de Werk groep Behoud de Peel hun visie op de omgeving van de Deurne- se Peel en de Mariapeel. Dit gebied heeft de mogelijkheden om binnen een halve eeuw uit te groeien tot een uiterst waarde vol, en weinig kwetsbaar natuur gebied. De kansen daarvoor zijn uitermate gunstig door de Peel- randbreuk. Er wordt onder ande re gestreefd naar de ontwikke ling van een groot, aaneengesloten wildernisgebied waar de natuur ongestoord zijn gang kan gaan. Hoe dit alles dien de te gebeuren was vastgelegd in De Verheven Peel. Naast een algemeen gedeelte over het ontstaan van de Peel, hoogveen, turfsteken en de natuurwaarde van de Peel, gaat Van Opbergen uitgebreid in over de stand van zaken betreffende de genoemde toekomstvisie. Nieuwe ontwikkelingen als de landinrichting Peelvenen ont snapt niet aan de aandacht. Ook geïnteresseerde niet-leden zijn deze avond welkom. Kinderbeurs In Leunen wordt op zaterdag 24 september de halfjaarlijkse kin derkleding- en speelgoedbeurs gehouden. Ook babybenodigdhe den zoals boxen, maxi cosy's en fietsstoelen zijn er te koop. Dit beurs wordt gehouden van 10.00 tot 11.30 uur in de Schakel aan de Kapelweg in Leunen. In jongerencentrum OJC Dingus in Venray wordt op zaterdag 24 september vanaf 19.30 uur het avondvullende festival Grind Gore gehouden. Maar liefst vijf band treden op. John Parkinson The Shakers is een Nederlandse grindcore band. Alle bandleden speelden in de grotere grindcore- bands en hebben de nodige optre dens achter de rug. Hoewel de band pas dit jaar werd opgericht, staat zij al geboekt voor het festival Bloodshed Fest in oktober. Sinds 2004 heet Haklust, Haklust. De band bestaat sinds 2000. Van origi ne was dit muzikantengezelschap vooral bezig met trashmetal en blackmetal. Haklust staat bekend om zijn uitdagende nummers en werkt op dit moment aan een demo-cd. Devoured Flesh Regurgi tation werd al jaren geleden opge richt onder de naam Cannibalism. De band, in die tijd nog een echte deathmetalband, telde toen drie leden. Een paar jaar geleden werd met goed gevolg de stijl helemaal veranderd naar goregrind, en werd de bezetting uitgebreid met twee vocalisten naar vijf bandleden. Bij die ingrijpende verandering hoor de ook de nieuwe naam! De band laat zich vooral inspireren door Dead Infection, Regurgitate, Rom- perprop en Last days of humanity. De thuisbasis van de formatie Romperprop is Eindhoven. Al vanaf het begin in 1999 is Romper prop een fenomenaal begrip in het genre. De echte doorbraak kwam in 2001 na het optreden op het Fuck The Commerce Festival. Romperprop heeft meerdere cd's gemaakt, waaronder Menstrual Stomphulk, Hellcock's Pornflakes (1 2) en Just a matter of splatter. De band Cliteater behoeft eigenlijk geen introductie meer, omdat de vijf leden van deze band uit deze regio komen. De band heeft al eer- der in Dingus gespeeld. In Clite ater spelen voormalige leden van onder meer de bands Grobar en Fleshbrigade. Cliteater heeft in 2003 met groot succes de cd Clit 'em All uitgebracht. In maart dit jaar volgde de tweede cd Eat Clit Or Die. Deze avond gaat de kassa om 19 00 uur open. Op zondag 9 oktober verzorgt de Koninklijke Harmonie Euterpe uit Venray een kinderconcert in de schouwburg van Venray. De voorstelling start om 15.30 uur en zal ongeveer een uur duren. Voor de organisatie van het kindercon cert zijn vijf basisscholen bena derd met het verzoek mee te wer ken en alle scholen waren hiertoe bereid. Het groot orkest van de harmonie zal samen met het jeugdorkest en kinderen van basis school Coninxhof het sprookje de rattenvanger van Hameien vertol ken. Er worden liedjes van Annie M.G. Schmidt gezongen door Fred Jansen en diverse kinderen van basisschool de Keg, De Land- weert, St. Oda en de Toverbal zul len dansen op muziek van K3. Daarnaast zullen een aantal kinde ren van basisschool St. Oda nog een Kinderen voor kinderen-med ley zingen. Het concert wordt gepresenteerd door Mariëlle Pou- wels. Iedereen die komt luisteren naar dit kinderconcert mag uit volle borst meezingen met alle bekende liedjes. Indien u belang stelling heeft voor dit concert kunt u bij diverse voorverkoop- adressen kaartjes kopen. De kaart- j jes kosten 1,50 per stuk. Tijdens de openingstijden van de biblio- j theek van Venray, de Sprank, de Schouwburg en Bakkerij van Gas- sel in Ysselsteyn kunt u kaartjes kopen in de voorverkoop tot en met zaterdagochtend 8 oktober. Daarna zijn de kaartjes alleen nog maar via de schouwburg, te koop. Dit wordt het bestaan van 100 jaar psychiatrie in Venray gevierd. Bibliotheek Venray speelt op dit thema in met een lezing en een expositie. Twan van Els verzorgt op dinsdag 4 oktober in de biblio theek een lezing met diapresenta tie over de ontwikkeling van de psychiatrie in het algemeen en de Venrayse geschiedenis in het bij zonder: hoe was de krankzinnigen- zorg vóórdat 100 jaar geleden de inrichtingen werden opgericht. In de beginjaren van de vorige eeuw werden door de Broeders van Lief de en de Zusters van Liefde in Ven ray 'krankzinnigengestichten' gere aliseerd. In 1905 werd gestart met de bouw van Sint Servatius, een Geneeskundig Gesticht voor RK Krankzinnige mannen, gevolgd door de bouw in 1907 van Sint Anna, een Geneeskundige Inrich ting voor RK Vrouwelijke krankzin nigen. De beide inrichtingen zijn in belangrijke mate van invloed geweest op de ontwikkelingen en de identiteit van het dorp Venray. De soms turbulente geschiedenis van de inrichtingen is helder beschreven in het boek 100 jaar psychiatrie in Venray, een histo- 1 risch document met een mix van feitenmateriaal, persoonlijke indrukken en vele foto 's. Het boek wordt op donderdag 29 september óp feestelijke wijze aangeboden aan de gouverneur van de Provin- cie Limburg in de schouwburg op het St. Anna terrein. Daar is ook een fototentoonstelling met het 100 jaar thema te bezichtigen. Een gedeelte van deze expositie is vanaf 3 oktober te zien in de biblio- theek Venray. De gratis lezing over 100 jaar psychiatrie vindt plaats op 4 oktober in de bibliotheek Ven- ray. Aanvang 19-30 uur. De lezing j duurt een uur, waarna er gelegen heid is voor het stellen van vragen en het bekijken van de fototen toonstelling. Aanmelden voor de lezing kan via tel. (0478)581970, via e-mail obvenray@obvenray.nl en aan de balie van de bibliotheek tijdens de openingsuren. Boekrecensie in Peel en Maas Jan Is wetenschapper. Hij is ervan overtuigd dat het de genen zijn die het wezen van de mens bepalen. Feiten tel len. Intuïtie bestaat niet voor hem, want die is ongrijpbaar en dus onbegrijpelijk. Angelika gelooft juist dat dro men, gedachten en gevoelens het kompas vormen waardoor we ons leven moeten laten leiden. Jan en Angelika wonen elk op een eigen planeet. Alleen de liefde lijkt in staat de verschillen te overbrug gen. In Het raadsel van de liefde vertelt Frederiksson het verhaal van twee jonge mensen die zich, ook al zijn ze eikaars tegenpool, tot elkaar aangetrokken voelen. Het raadsel van de liefde is de nieuwe bestseller van Marianne Fredriksson. Marianne Fredriksson (Zweden, 1927) oogstte veel succes met de roman Anna, Hanna en Johanna. In Nederland werd de roman door het lezerspubliek gekozen tot Boek van het Jaar. Andere bestsel lers waren Simon, Volgens Maria Magdalena, Inge en Mira, Het zesde zintuig, Elisabeths dochter en De nachtwandelaar. Van Fred- rikssons boeken zijn in Nederland meer dan 1 miljoen exemplaren verkocht. Het raadsel van de liefde is te koop in boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Ven ray. Prijs: 22,50 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13