Swolgenaar filmt trip De Heideroosjes Duizenden bezoekers blijven thuis "Fanfare Tienray moet blijven bestaan Sportuur voor mensen met een beperking 'Klooster en kapel niet slopen' Jeopardy op kermis Swolgen Service rubriek 9'na tPEEL EN MAAS Donderdag 22 september 2005 - Pagina 11 .punkrockband naar de Verenigde Staten De dertigjarige Marijn Poels uit Swolgen laat zijn montage activiteiten voor de massapro ductie 'The Lost of A Myth' even links liggen en reist don derdag (vandaag) met de jubi- lerende Horster punkband De Heideroosjes af naar Amerika. I "Inderdaad", zegt Marijn Poels. j "Ik laat nu eventjes de middel- eeuwse slagvelden van ridders en burgers rusten en ga na een indrukwekkende vakantie- J tocht door Cambodja met de Horster rozen een nieuw 1 avontuur in Amerika tege- 1 moet." De band De Heideroosjes maakt een trip van tien dagen door de F Verenigde Staten en geeft enkele concerten in Boston en New York. Marco Roelofs, de leadzan ger van de Horster band, vroeg Marijn mee te reizen om alles vast te leggen. Poels is geen onbeken de voor De Heideroosjes. Eerder maakte hij al flitsende videopro ducties van De Heideroosjes op Pinkpop 2005 en een backstage reportage van het 15-jarige jubi leumconcert van de band in Brus sel in januari van dit jaar. De Heideroosjes en de Swol- gense amateurcineast vertrekken vandaag (donderdag) van Schip hol via Heatrow naar New York. In deze metropool hangen de muzikanten en Poels het eerste weekend de toerist uit en zal de cineast ongetwijfeld enkele frag menten opnemen. Dan volgt het eerste optreden in New York en vervolgens gaat het Horsterse gezelschap naar Boston, waar De Heideroosjes op een festival spelen. Wat is Marijn zijn taak tijdens deze USA-trip? "De hele trip fil men. Niet zozeer de optredens, maar ook het leven van de 'rozen' zelf in het grote Amerika, de frus traties die ze onherroepelijk gaan krijgen omdat ze in Europa veel betekenen. Maar in Amerika zul len ze het moeten doen met veel minder luxe en eigenlijk wordt de tijd voor De Heideroosjes tien jaar teruggedraaid. Ze moeten weer gaan knokken om iets te beteke nen en beginnen weer helemaal onder aan de ladder van de punk- Marijn Poels is zijn trip naar Amerika aan het voorbereiden. wereld. En de concurrentie is bik kelhard." Uiteraard wordt er veel gereisd en onderweg in het gehuurde busje beleven de muzi kanten weer het nodige, zijn er chaotische en geïmproviseerde overnachtingen die de moeite van het vereeuwigen meer dan waard zullen zijn. Thuis maakt Poels van het avon tuur één complete reportage. Hij heeft al een werktitel: 'Roosjes groeien ook in Amerika'. Maar of dat zo is, moeten Poels en co nog ondervinden. 'Pasar Malam Meerio: markt met twee gezichten j Drie dagen stond zalencom- i plex 't Brugeind Meerio in het teken van een Pasar Malam. i Het was voor het eerst dat een dergeHjke Aziatische markt in I Meerio werd gehouden, en het was tevens de eerste Pasar Malam die de Venlose familie Hendrikse organiseerde. Vader Max, zoon Jimmy en hun vrouwen hebben de nodi ge ervaringen met dit soort markten omdat ze de afgelo pen jaren op veel van deze markten in het land stonden als standhouder. Het werd een markt met twee gezich ten: een schitterende Pasar Malam met een mooi cultureel programma, maar te weinig belangstelling. En het moet gezegd worden: organiseren kunnen de Hendrik- sen wel. De sporthal van 't Bru geind was omgetoverd in ooster se sferen. De bezoekers konden onder meer genieten van prachti ge kledij, kunstwerken, houtsnij werk en verrassende snuisterijen. En er was volop gelegenheid om Indonesische gerechten te nutti gen in de twee bijzonder fraai aangeklede restaurants en de drie kleine eetstandjes? Ëïf dan was er nog een cultureel programma met dans, vechtsport en optre dens van bands, waaronder de band Avalanche. Het klonk alle maal erg goed en het publiek genoot. AlleTngrediënten voor De sfeer op de Pasar Malam in Meerio was opperbest een prachtige Pasar Malam waren aanwezig. Wat ging er dan toch mis? De door Jimmy Hendrikse in Peel en Maas van vorige week aangekon digde komst van dagelijks driedui zend bezoekers, bleek niet te kloppen. Vrijdagmiddag- en avond was er geen kip op de Pasar Malam en zaterdag waren er hooguit enkele honderden men sen die een kijkje kwamen nemen. Dat was voor enkele standhouders aanleiding om de stand af te breken en te vertrek ken, tot grote teleurstelling van de organisatoren. Jimmy en Max Hendrikse besloten om zondag de entreeprijs van 4,50 euro te laten vervallen. De honderden bezoekers die zondag naar Meer io togen, zagen een mooie Pasar Malam en genoten van het gebo- dene. Waarom het publiek het liet afweten, is gissen. Meerio kende twee maanden geleden nog een Wereldfestival en zon dag, tegelijk met de markt in Meerio, vond in Blerick een gratis multicultureel festival plaats: Mar- cato Mundial. Komt er volgend jaar weer een Aziatische markt in zalencomplex Brugeind? "We moeten eerst kijken of we met de eerste markt in Meerio quitte spe len. Maar als het aan ons ligt, komt er volgend jaar weer een", aldus de organisatie. Dorpsraad Tienray roept hulp in van gemeente ii De dorpsraad van Tienray roept de hulp in van het colle ge van B en W om Tienrays Fanfare te redden van de ondergang. Zoals bekend kampt het muziekkorps met een gebrek aan leden. Met nog ®aar 25 muzikanten is de bezetting kwantitatief en kwa litatief onder de maat. De dorpsraad hoopt dat de gemeente iemand wil afvaardi gen die zich als onafhankelijk intermediair gaat bezighouden jnet de werving van nieuwe leden. "Misschien dat iemand van buiten het dorp, een per soon met een frisse invalshoek iets kan betekenen voor de fanfare", zegt dorpsraadvoor zitter Van Baal. I m De door de gemeente aangewe zen man of vrouw zou volgens de dorpsraadvoorzitter de oud-leden van het korps nogmaals kunnen benaderen met de vraag of ze weer lid willen worden van het korps. "Misschien dat het met hulp van de gemeente wél lukt om mensen over te halen en de fanfare een doorstart te laten maken", hoopt Van Baal. "Als dorpsraad vinden we het erg belangrijk dat de fanfare blijft bestaan. Mocht de fanfare verdwij nen, dan verdwijnt er toch ook een stukje historie van Tienray. Vandaar ook dat we een brief naar het college hebben gestuurd met daarin het verzoek om hulp." Van Baal hoopt dat het college bereid is om bijvoorbeeld een ambtenaar beschikbaar te stellen. "Of misschien dat het ons een goed advies kan geven." De dorpsraadvoorzitter overlegt deze week ook nog met het bestuur van de fanfare over de toe komst van de muziekvereniging. "Als het niet mogelijk is om de fan fare in stand te houden, moet er misschien gekeken worden of de muzikanten niet in een andere vorm bijeen kunnen blijven. Het zou toch erg jammer zijn als de hele vereniging uit elkaar valt." Onlangs werden alle muzikale activiteiten van de fanfare stopge zet en werd dirigente Maggy Stijns uit Valkenswaard met vakantie gestuurd. Twintig jaar geleden telde de fanfare nog vijftig leden. In de loop der jaren haakten de oudere leden echter af en verlie ten de jongere muzikanten Tien ray. De vereniging in het elfhon derd inwoners tellende dorp kwam in een neerwaartse spiraal terecht en het bestuur wist het tij ondanks alle inspanningen niet te keren. Tevergeefs werd in de afge lopen jaren een beroep gedaan op oud-muzikanten en werd er veel energie gestopt in jeugdwerving. Het bestuur van de fanfare heeft inmiddels een externe commissie opgericht die muzikanten - ook zij die nooit eerder lid waren van de fanfare - benadert met de vraag of ze bij de fanfare willen komen. Een definitief besluit over de toe komst van de muziekvereniging is nog niet genomen. Het Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum start binnen kort met een sportuur voor mensen met een functiebeper king. In de sportzaal van zalen complex 't Brugeind in Meerio kunnen mindervalide sportlief hebbers vanaf maandag 3 okto ber wekelijks van 19.00 tot 20.00 uur onder begeleiding van twee fysiotherapeuten deelnemen aan een mix van sporten. Daarmee gaat een lang gekoesterde wens van het plat form in vervulling. Sporten is goed voor lijf én geest. Sport draagt bij aan het wel zijn van mensen. Iedereen, ook mensen met een beperking, moet de mogelijkheid krijgen om te sporten. Door functiebeperkingen kan het echter moeilijk zijn om aansluiting te vinden bij een geschikte groep, weet Truus Knoops van het Platform Gehandi capten Meerlo-Wanssum al jaren. Mensen met een functiebeperking konden tot voor kort alleen buiten de gemeente Meerlo-Wanssum terecht als ze wilden sporten. Maar vanaf maandag 3 oktober kunnen ze dan eindelijk ook sporten in hun eigen gemeente. Want die dag gaat een nieuw sportproject van start: het sportuur voor mensen met een beperking. De bedoeling is dat het project minimaal een jaar gaat duren en bij voldoende belangstel ling ook in de toekomst wordt voortgezet in de sportzaal van 't Brugeind, een accommodatie die voldoet aan de strengste eisen van toegankelijkheid en dus uitermate geschikt is voor sporters met een functiebeperking. "Van zo'n accommodatie moet je als gehandi captenplatform profiteren", vindt ook Truus Knoops. 'We zijn al lang bezig om het sportuur geregeld te krijgen, maar zijn er nu eindelijk' in geslaagd om twee gekwalificeerde mensen te vinden die de trainingen op de maandagavond willen ver zorgen. Jessie Pelzer en Leonie Janssen zijn twee jonge, enthou siaste fysiotherapeuten die de juis- Maasproject De politie heeft afgelopen weekend twintig bekeuringen uit geschreven tijdens de controles die zij heeft uitgevoerd in het kader van het Maasproject. In totaal werden 96 mensen gecon troleerd in het gebied vanaf Mid delaar tot en met de haven van Blerick. De bekeuringen werden uitgeschreven voor illegaal kam peren (9x), overtreding van de visserij wet (8x), het stoken van vuur (2x) en het zich bevinden op verboden grond (lx). Een ver dachte is bij de controles aange houden omdat hij nog boetes moest betalen. Met het Maaspro ject wil de politie de overlast aan pakken die recreanten op en rond Maas veroorzaken door bijvoor beeld illegaal te kamperen, ille gaal te vissen, geluidsoverlast te veroorzaken en afval achter te laten. De controles vinden vooral plaats op en rond de Maas en daarmee in verbinding staande meren en havens. te achtergrond hebben. Ze hebben voldoende kennis op zowel spor tief als medische vlak om de trai ningen goed te leiden." Inmiddels hebben zich al vijf mensen uit de gemeente Meerlo- Wanssum met een functiebeper king aangemeld voor de eerste trai ning. "Maar door meer bekendheid te geven aan het sportuur, hopen we dat meer mensen aan dit nieu we initiatief gaan deelnemen", ver telt Truus Knoops. "In overleg met de trainsters wordt bekeken hoe het sportuur ingevuld wordt. We zijn blij dat het sportuur nu einde lijk van start gaat, want de behoef te is er. Ouders van kinderen met een functiebeperking in onze gemeente dringen al jaren bij ons aan op een sportuur tucht bij huis." Het sportuur is overigens niet alleen bedoeld voor mensen met een functiebeperking. Ook vriend jes van bijvoorbeeld jongeren met een beperking zijn van harte wel kom op de training. "Het gaat in eerste instantie om het sporten, maar ook het sociale aspect van het sportuur is belangrijk. Met deze activiteit hopen we de integratie een stukje op gang te helpen. Jon geren met een beperking kunnen nu eindelijk gezamenlijk met hun vrienden sporten in hun eigen gemeente, en hoeven niet meer alleen thuis te blijven zitten", aldus Knoops. ROLSTOELDANSEN Het Meerlo-Wanssumse gehandi captenplatform start overigens niet alleen met het sportuur. Mensen met een beperking die graag willen deelnemen aan professionele les sen rolstoeldansen, kunnen bin nenkort ook in 't Brugeind terecht. Op donderdag 29 oktober en don derdag 6 oktober verzorgt Els Kus- ters uit Venray, een ervaren train- ster die al jaren werkt met rolstoel dansparen, van 20.00 uur tot 21.00 uur een demonstratie rolstoeldan sen. De bedoeling is dat ook het rolstoeldansen een langdurig ver volg krijgt. "Van de Nederlandse revalidatiestichting hebben we als platform twee sportrolstoelen ont vangen die we tijdens deze lessen kunnen gebruiken. Belangstellen den hoeven dus niet over zo'n dure rolstoel te beschikken om toch te kunnen deelnemen aan de lessen. We nodigen iedereen, ook valide mensen die met iemand in een rol stoel willen dansen, van harte uit om naar een van de demonstraties te komen kijken." Het Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum is op advies van NebasNsg (de Nederlandse sportor ganisatie voor mensen met een beperking, red.) momenteel in nauwe samenwerking met een aan tal andere instanties (NebasNsg, gemeente) bezig om een stichting op te richten die het sporten voor mensen met een functiebeperking in de gemeente Meerlo-Wanssum continuïteit moet geven. "Om het sporten voor mensen met een beperking vorm te geven en verze kert te zijn van begeleiding en samenwerking", legt Knoops uit. "Want er komt op organisatorisch en financieel gebied heel wat op je af. We hebben nu de eerste stap gezet en hopen dat er voldoende belangstelling voor de activiteiten is, zodat de projecten echt van de grond komen en in de toekomst tot iets moois kunnen uitgroeien." Voor meer informatie over het sportuur of het rolstoeldansen: Truus Knoops, Platform Gehandi capten Meerlo-Wanssum, telefoon: 0478-691662. Van vrijdag 23 september tot en met dinsdag 27 september is het weer kermis in Swolgen, een van de laatste kermissen in het seizoen. Nadat vrijdag avond de kermis wordt geo pend met een optreden van de band LaVita in de feesttent, wordt de zaterdagavond tradi tiegetrouw verzorgd door de voetbalclub SV Swolgense Boys. De inmiddels bekende band Jeo pardy verzorgt op zaterdag vanaf 21:00 uur in de feesttent achter café-zaal Wilhelmina de muzikale happening, die jaarlijks veel bezoe kers trekt. Jeopardy timmert al geruime tijd in de regio aan de weg. Een frisse groep, vol met energie en met een grote dosis aan rockmuziek. Een topformatie met een breed repertoire die gaat zor gen voor een spectaculaire ont moeting. Ook de plaatselijke horeca laat zich met Swolgense kermis niet onbetuigd. Café-zaal Wilhelmina heeft heel wat te bieden aan jong en oud. Alle dagen stemmingsmu ziek en dansgelegenheid in de zaal en tent met onder meer Pigt@il, Broadway, Boulevard, Timeles, De Brabanten en Acht vur elf. Natuur lijk staan er weer tal van kermisat tracties in het hart van het dorp, met diverse attracties voor groot en klein. Een volledig overzicht van de bands met aanvangstijden kunt u vinden op: www.wilhelmi- na.tk Hobby Gilde Hobby Gilde: vrijwilligersorga nisatie voor overdracht van ken nis en vaardigheden op educatief en creatief gebied. Cursus hout snijden. Hobby Gilde biedt aan belangstellenden - jong en oud - de mogelijkheid vaardigheden te leren in het houtsnijden. Lou Wijnhoven begint binnenkort weer met een nieuwe groep op de maandagavond. Houtsnijden is als het ware beeldhouwen in hout (geen reliëfwerk). Voor meer informatie, telefoon: 077- 3988915. De dorpsraad van Tienray wil dat het klooster van de zus ters van het kostbaar bloed behouden blijft voor het dorp. Ook de kapel mag volgens dorpsraadvoorzitter Van Baal niet gesloopt worden. De Tien- rayse dorpsraad besprak de verkoop van het voormalige klooster maandagavond tij dens de reguliere vergadering. Moeskops Bouwbedrijf uit Ber- geijk is de nieuwe eigenaar, die in of op de plek van het kloos ter woningen wil bouwen. De dorpsraad wil dat de voor Tienray zo karakteristieke gebou wen overeind blijven. Vorige week verklaarde de directeur van het bouwbedrijf in Dagblad De Lim burger dat de kapel zeker niet gehandhaafd kan blijven en dat het mogelijk is dat ook het klooster wordt afgebroken om op die plek nieuwe woningen te bouwen. Een bericht dat in Tienray is ingeslagen als een bom. Ook de leden van de dorpsraad werden totaal verrast en zetten de verkoop van het Sint Jozefklooster met spoed op de agenda van de dorpsraadvergade ring. De dorpsraad wil voorkomen dat het klooster en de kapel wor den gesloopt. Want ze hebben beide een belangrijke functie voor Tienray, vindt Van Baal. "Tienray is een bedevaartsoord. Het klooster en de kapel horen bij Tienray. Wij willen koste wat kost voorkomen dat de karakteristieke gebouwen door een bouwbedrijf platgegooid worden." De dorpsraad gaat een beroep doen op de politiek. Maandag avond tijdens het vragenhalfuurtje voor het publiek en de raad zal de dorpsraad zijn mening geven en de partijen duidelijk maken dat Tien ray helemaal niet wil dat de gebou wen gesloopt worden. "We willen minimaal dat de voorkant van het klooster en de hele kapel behou den blijven", zegt Van Baal. "De voorgevel van het klooster is toch beeldbepalend voor het dorp. Aan de achterkant van het gebouw zouden naar onze mening het best zorgwoningen gebouwd kunnen worden." In de omgeving van het klooster liggen nu bejaardenwo ningen. De gemeente heeft de eigenaar gevraagd rekening te hou den met de woonvisie, waarin staat aan welk soort woningen behoefte is in Tienray. De gemeente Meerlo-Wanssum kan de nieuwe eigenaar echter niet dwingen om het klooster overeind te laten staan. Het kloos ter is namelijk geen monument en heeft dus ook geen beschermde status. Op de plek waar het kloos ter staat, ligt een kloosterbestem ming. Als er woningen gebouwd worden, moet wél het bestem mingsplan gewijzigd worden. De dorpsraad wil dat de politiek alle mogelijk opties onderzoekt om te voorkomen dat de gebouwen onder de slopershamer verdwij nen. "Want dat zou een groot ver lies voor het dorp zijn", aldus Van Baal. De zusters verhuisden vorig jaar naar het moederklooster in Aarle- Rixtel. Het klooster staat op een perceel van ruim 2700 vierkante meter. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerio, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerio, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerio, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17-30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecëpten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerio, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/mvr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerio Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerio, tel: 692755 Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerio. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerio, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings- zprg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09-00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via syntliese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11