Sensationele carjump in Veulen Nieuwe paaltjes probleem voor vrachtauto's Sportnieuws -info Iris Jeurissen Nederlands kampioen Tweede plek voor Marc Josephs WK voor model stockcars Subsidie voor jeugdorganisaties van der putt Advocaten Adviseurs voor MILIEURECHT en ONTSLAGRECHT Prinses Beatrix Fonds bestrijdt Parkinson Nobel St. Jan Merselo Hengelsport Het Alvertje PEEL EN MAAS De jeugd motorcrossers van Motor crossers Regio Venray waren voor het eerste te gast op de zware baan van NOV Heerde. Aan deze wedstrijd deden 174 rijders mee. Luc Hermsen wist zijn tien minuten wedstrijd goed vol te maken en na de nodige rondjes te hebben gereden wist hij op een derde en een vierde plek te worden afgevlagd. Bij de 65 versnellingen klei ne wielen eindigde Jeremy de Vink beide keren op een zevende plaats en schreef hiermee ook een zevende plaats in het dagklassement op zijn naam. Bryan Kersten wist bij de 85 kleine wielen groep B de eerste man- 'che voor zich veilig te stellen en in de tweede manche werd hij als tweede afgevlagd om met de tweede beker huiswaarts te keren. Bij de 125 jeugd zat het voor Emile Cox niet mee, in de beide manches vertrok hij vanuit het middenveld. In de eerste manche moest hij enkele plaatsen inleveren en eiste een veertiende stek op en in de tweede manche was de achtste plaats voor hem weggelegd door enkele plaatsen voor zich goed te maken en in de daguitslag was de twaalfde plek voor hem weggelegd. Op de eerste zondag van september Marc Josephs spectaculair in actie werd op het prachtige circuit van NOV in Heerde een motorcross wed strijd georganiseerd. Het is voor de eerste keer dat de rijders te gast zijn op deze zware zanderige baan. Voor deze wedstrijd hadden zich 180 rij ders aangemeld en zij zorgden voor mooie wedstrijden. Bij de Zijspan Nationaal wist Piet Aben/Ties van Dijk de manches beide keren op een vierde plaats af te sluiten en eiste in het dagklassement ook een vierde plaats op, terwijl de combinatie Mar- tijn van Ravenstein/Math Wijers op een zevende en een negende plek werd afgevlagd en een achtste stek in de daguitslag voor zich veilig stelde. Een twaalfde stek bij de Inters 125 kwam op naam te staan van Jim Jans sen door de manches op een veertien de en een dertiende stek af te sluiten. Bij een Nationaal 250 was de tweede beker voor Marc Josephs weggelegd die de eerste manche winnend voor zich wist af te sluiten en in de tweede manches als vierde over de meet ging- Komende zondag is er een Nationa le wedstrijd in Geldermalsen. mr. drs. P. van Hoef mr. M. Gerrits mw mr. C. Verrijdt Van der Putt Advocaten Sectie ondernemingsrecht, tel. 0478-556677 Patersstraat 15-17 Venray www.putt.nl De ziekte van Parkinson gaat de komende jaren zodanig stijgen dat het Prinses Beatrix Fonds hierin extra wil investeren. Daarom staat de bestrij ding van deze ziekte centraal bij de collecte die van zondag 11 tot en met zaterdag 17 september wordt gehou den. Het aantal Parkinson patiënten neemt volgens RTVM-deskundigen toe van bijna 50.000 naar ongeveer 75.000 in 2025. Met het ouder wor den van de bevolking begint ook Parkinson een soort volksziekte te worden. De gevolgen van deze ziekte zijn zwaar, niet alleen voor de patiënt, maar ook voor de familie. Wetenschappelijk onderzoek heeft de laatste jaren goede vooruitgang geboekt. Er zijn veel medicijnen die de symptomen van Parkinson tegen gaan. Maar de ziekte is nog steeds niet te genezen. Daarom wil het Prinses •Beatrix Fonds het wetenschappelijk onderzoek naar Parkinson een enor me stimulans geven door een extra investering in twee wetenschappelij ke programma's. Daartoe is de Prinses Beatrix Onderzoeksprijs voor Parkins on en voor spierziekten ingesteld bij het 50-jarige bestaan in 2006. Het Prinses Beatrix Fonds roept weten schappers op tot een extra krachtsin spanning om een 'doorbraak' te force ren. Het roept ook vrijwilligers op deze uitdaging mogelijk te maken. Daarom is een landelijke actie van start gegaan waarbij 10.000 nieuwe Beatrix collectanten worden gezocht, zodat het totaal bij het 50-jarige bestaan op 50.000 komt. Tussen 11 en 17 september bellen collectanten van het fonds aan voor een gift in de collectebus. Daarmee kan het lopen de wetenschappelijk onderzoek naar Parkinson, spierziekten, MS en de andere ziektebeelden waarvoor het Prinses Beatrix Fonds staat, worden gesteund. Ook financiert het fonds vijf landelijke patiëntehbelangenver- enigingen die voorlichting geven over spierziekten, polio, de ziekte van Parkinson, de ziekte van Huntington, multiple sclerose en spasticiteit. Men kan ook een bijdrage overmaken op Giro 969 ten name van het Prinses Beatrix Fonds in Den Haag. Het fonds vraagt nieuwe collectanten zich aan te melden bij Lies van Badel via tel. (0478)582193 PEEL EN MAAS een abonnement waard De provincie Limburg geeft eenma lig maximaal 500 euro subsidie aan jeugdorganisaties in Limburg. De ver enigingen of stichtingen moeten dit bedrag besteden aan een activiteit gericht op het behoud van, of het aan trekken van (nieuwe) leden of vrijwil ligers. Het mag niet gaan om een reguliere activiteit. Naast jongeren verenigingen, komen ook scouting- clubs, ouderverenigingen en organisa ties gericht op fysieke jongerenvoorzieningen zoals speeltui nen of jeugdhonk/jongerenwerk en kindervakantiewerk in aanmerking voor deze regeling. @all-mag-inspr:Jeugdorganisaties kunnen van 1 september tot en met 30 november 2005 een aanvraag indienen bij de provincie. Dat kan via het 'aanvraagformulier subsidierege ling vrijwilligerswerk 2005' op de website van de provincie, www.lim- Gespreksgroep kankerpatiënten Het Toon Hermans Huis in Venlo, een inloophuis voor men sen met kanker en hun naasten, start met bijeenkomsten voor partners. Kanker is een traumati sche levensgebeurtenis die ingrijpt op alle levensfronten. Het heeft zeker ook zijn weerslag op de relatie. Veel mensen kunnen steun gebrui ken bij het proces dat ze doormaken als hun partner kanker heeft. Partners staan vaak op de tweede plaats, waar door er onvoldoende ruimte is voor de eigen zorgen, emoties, gedachten en behoeftes. De bijeenkomsten in het Toon Hermans Huis bieden ruim te om ervaringen te delen met men sen die in dezelfde situatie verkeren. Verder kan men tips uitwisselen, vindt men hulp en steun bij elkaar en staat men stil bij de gevolgen van de ziekte en de invloed daarvan op de relatie. De bijeenkomsten starten op vrij dag 16 september van 10.00 tot 11.30 uur. De groep komt, eens in de veer tien dagen, vijf keer bij elkaar. Voor meer informatie en opgave kan men terecht bij Miep Berbers of Cor Jas pers van het Toon Hermans Huis via tel.(077)3211433. burg.nl. Op deze site staat ook meer informatie over de voorwaarden van de regeling. Er mag maximaal één aanvraag per organisatie in 2005 wor den ingediend en een organisatie krijgt maximaal één keer subsidie in de periode 2005-2007. De subsidiemogelijkheid maakt onderdeel uit van de Waarderingsre geling vrijwilligerswerk Limburg 2005-2007. De provincie geeft hier mee drie jaar lang een impuls aan het Limburgse vrijwilligerswerk. Elk jaar heeft een thema. In 2005 is dat 'Jeugd', in 2006 'Muziek' en in 2007 'Senioren'. Met deze regeling wil de provincie haar grote waardering laten blijken voor al het werk dat vrijwilli gers in Limburg doen. Voor vragen over de Subsidieregeling Vrijwilliger- werk 2005 kunt u bellen met de pro vincie Limburg, tel: 046) 420 71 97. Vrijuit spreken Moderne Praktijkopleidingen Com municatie (MPC) start op maandag 3 oktober in Venray met de vijfdelige cursus vrijuit spreken. Tijdens de cur sus wordt aandacht besteed aan het versterken van het zelfvertrouwen, helder formuleren, kritiek geven zon der anderen te kwetsen en actief aan gesprekken deelnemen. Aan het einde van de cursus zijn de deelne mers in staat om hun gedachten vrij en onbevangen te verwoorden. Meer informatie is verkrijgbaar bij MPC via tel. (078)6127119 of kijk op www.vrijspreken.nl. Voedselallergie Het Nederlandse Rode Kruis afde ling Venray houdt in samenwerking met het Voorlichtingsbureau voor de Voeding op dinsdag 13 september een lezing over voedselallergie. Op deze avond die duurt van 19-30 tot 21.30 uur zijn ook niet-leden van wel kom Opgeven kan via tel 06- 21654343 en (0478)585936 PEEL EN MAAS een advertentie waard Expositie De expositie van Eva Hoeijmakers- Ooijevaar bij Synthese, Bemmelstraat 2 te Horst, is t/m 7 oktober tijdens kantooruren te bezichtigen. Eva Hoe- ijmakers-Ooijevaar is 29 jaar, getrouwd en moeder van twee kinde ren. Al sinds ze een potlood vast kan houden, tekent ze. Het liefst met pot lood. "Je kunt er alle kanten mee op: voorzichtige schetsen of strakke lij nen", laat de kunstenares weten. "Ik houd van aparte vormen en ongelijke lijnen, dus niet van een mooi portret van iemand met een mooi gezicht, maar een apart en 'anders' gezicht, één waarnaar je langer blijft kijken en dat je kan fascineren. Mijn werk is gebaseerd op fantasie." In elke teke ning zit een hoop variatie, donkere en lichte tinten, rechte en ronde vor men. "Alles is door elkaar getekend. Daardoor zie je aldoor weer iets nieuws. Het blijft je verrassen!" Wel hebben alle werken een thema. De vier seizoenen bijvoorbeeld. Door goed te kijken zie je de lente, zomer, herfst en winter. Primair Onderwijs Stichting Primair Onderwijs in Ven ray en regio houdt op donderdag 15 september vanaf 20.00 uur een verga dering bij SBO Focus aan het Groene- woltsepad in Venray. De vergadering bestaat uit een openbaar en een besloten deel. Inwoners van Venray kunnen het openbare gedeelte van de vergadering bezoeken. Wie deze ver gadering bij wil wonen dient zich vooraf aan te melden via tel. (0478)516215. Thuiszorg Thuiszorg Noord-Limburg houdt op donderdag 15 september vanaf 14.00 uur een informatiemiddag in De Kemphaan in Venray. Er wordt ingegaan op actuele ontwikkelingen in de thuiszorg, zoals de eigen bijdra ge, de nieuwe producten en de thuis zorgtechnologie. Met een rondleiding in het kantoor van de Thuiszorg wordt de middag afgesloten. Aanmel den voor dinsdag 13 september bij J. Fiers via tel. (0478)582430 of bij H. de Klerk via tel. (0578)585132. Verder dienen mensen die zich opgegeven hebben voor de cursus internet/e-mail bij KBO afdeling Ven- ray-kom najaar 2005, contact op te nemen met Miriam Swinkels via tel (0478)583071Door is fout zijn name lijk de namen van de cursisten gewist De zesde editie van carjump Veu len was afgelopen zondag opnieuw een groot succes. Het verspringen met auto's blijft ongekend populair. Duizenden mensen zagen onder een heerlijke najaarszon de wagens op de grond te pletter slaan. Meer dan 30 deelnemers deden met htm voertui gen een poging om de Carjump Cup mee naar huis te nemen. Het was uit eindelijk Sander Jansen die met een sprong van bijna 33 meter voor de tweede keer op rij de cup won. Als afsluiter van deze carjump gaven twee freestyle motorcrossers een daverende show. Daarna was het de beurt aan Trade Mark die op het bui tenpodium een waar festival-sfeertje deed ontstaan. De winnaar in de nieu we special klasse werd Nijsen/Grani- co uit Veulen. De originaliteitsprijs ging uiteindelijk naar Van Heijst/Ver- voort uit America. De volledige uitslag is: 1 Sander Jansen 32,97 2 Hen en Gerrie 27,72 3 De Daltons 26,82 4 De Boemers 26,65 5 De Wortelschrabbers 26,12 6 Nick van Kempen 25,54 7 Nijsen/Granico 25,01 8 Team Heveco 22,12 9 Tim mermans Agri 21,64 10 VC D'n Trech ter 1 21,32 Special klasse: 1 Nijsen/Granico 26,56 2 KKB 21,30 3 Mario Litjens 16,36 4 Carjump Girls 13,75 5 BBC 5,30. Ook de tweede Zuid-Nederlandse traptractorkampioenschappen waren een groot succes. Hier luidde de uit slag als volgt: 0-5 jaar Jarao Timmer mans 6-7 jaar Jarao Linders 8 jaar en ouder Geert Rasing. PEEL EN MAAS een abonnement waard De ponyruiters van Nobel hebben deelgenomen aan een wedstrijd in Kessel. Klinte de Rijck reed hier haar eerst L2 wedstrijd. Ze reed C L2 in handicap met de klasse B Ml en behaalde een tweede prijs met 168 punten. Jeanine Huijbers reed haar eerste Z1 wedstrijd en werd derde met 185 punten, wat haar dus al meteen een winstpunt opleverde. Daarna was het de beurt aan de paar den. Christel van Dijck is met Uiver eerste geworden met 177 punten in de klasse B. Verder is er een wedstrijd in Huissen afgewerkt. Josette van den Berg is met haar pony Chicco eerste geworden met 166 punten in het DL1. Paardensportvereniging St. Jan heeft in Ermelo het Nederlands kam pioenschap voor pony's verreden Het viertal dat uitkwam in de klasse BCD licht eindigde op de tweede plaats en mag zich reservekampioen van Nederland noemen. Chantal Oudshoom met Lingo eindigde in de klasse M2 dressuur op de 23e plaats In Venlo is een concours voor paar den verreden. De amazones van Lan delijke Rijvereniging St. Jan uit Merse lo behaalden de volgende resultaten; in de dressuurring eindigde Susan Hendriks met Unique D in de klasse B op de tweede plaats met 174 punten. Ellen van Dijck behaalde met Pouwer de eerste prijs in de klasse Z1 met 386 punten. Esther van Dongen behaalde in dezelfde klasse met Prince de twee de prijs met 374 punten. Petra van Dijck werd in de klasse M2 tweede met Jumpdolivio met 169 punten. Bij het springen werd Monique van Dijck met Feiten derde in de klasse B met 50 stijlpunten. Petra van Dijck kwam twee keer in actie. Met Jolivia werd ze eerste in de klasse L en met Paco zesde in de klasse Z. Uitslagen senioren. De achtste wedstrijd van de 50 pluscompetitie werd gevist in de oude vijver van het Wanssums Ven. Uitslag: 1 Will Ber den, 2 Peter Gerrats, 3 Pieter Kunen, 4 Ton Deenen, 5 Antoon Sanders. Tevens werd, eveneens in de oude vijver, de jaarlijkse wedstrijd om de wisselbeker voor bestuurs en com missieleden gevist. Uitslag: 1 Pieter Kunen, 2 Cor Comelissen, 3 Hay Lin ders, 4 Piet Beijersbergen 5 Jos Hermans. Afgelopen weekend en in het weekend van 4 juni werden er twee kaperwedstrijden gevist. De totaaluit slag over beide wedstrijden is als volgt: 1 Harrie de Riet, 2 Huub van Houdt, 3 Willem Geilenkirchen, 4 Coen van Grunsven, 5 Rob Bongartz Tijdens het Nederland kampioen schap jeugdvissen, dat werd gevist in het Noord-Hollands Kanaal bij Spijker boor, behaalde jeugdlid Sill Cremers uit Oostrum een vierde plaats in de categorie tien tot vijftien jaar. Programma: Zaterdag 10 septem ber: Herfstkoning korte hengels 1vij ver 2 en Individuele wedstrijd Wel Leukermeer. Zondag 11 septembe Herfstkoning lange hengels 1 vijves 2. Woensdag 14 september 50 plu; competitie wedstrijd 9, vijver 2. Bijeenkomst voor beide series rat de herfstkoning om 7.00 uur en vis sen van 8.00 tot 12.00 uur. De wed strijd in het Leukermeer wordt gevis van 12 00 tot 16.00 uur. Aanmelding bij Pieter Kunen v tel. (077)3662920 uiterlijk donderde 20.00 uur. Voor vragen betreffende lidmai schap en vergunningen kan men cot tact op nemen met Pieter Kunen vi tel. (077)3662920 of e-mail nat info@hsvhetalvertje.nl. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in JASï PEEL EN MAAS Prins 5802 Ha hie, Gel 1 si YAR Zo< Antoi Coen Hoen 5801 Tel.: Bli wij van tje BER" Laml Gera: Gel 3 si Toi Ma Brc Mgr. 5823 Tel. C De doorgaande wegen in Tien- ray en Meerlo krijgen een nieuw jasje. Met man en macht wordt er gewerkt én worden nieuwe snel- heidsbeperkende drempels inge bouwd. Vooral bij de wegen die op de Hoofdstraat in Meerlo uit komen, is een verhoging en ver smalling aangebracht om te voor komen dat het verkeer te hard de doorgaande weg oprijdt De breedtes van deze drie wegen (Mgr. Jenneskensstraat, Dorpbroek- straat en De Cocq van Haeftenstraat) zijn versmald door er onder meer hardhouten vierkante palen in de grond te plaatsen. En die paaltjes leve ren een groot probleem op voor vrachtwagencombinaties die agrari sche of tuinbouwbedrijven moeten bereiken. Al meer dan eens bleef een vrachtwagen achter zo'n paaltje han gen of werden de paaltjes bescha- Vorige week werd aan de Cocq van Haeftenstraat een paaltje ernstig beschadigd en dinsdagmorgen was het goed raak op de kruising Tienray- seweg/Dorpbroekstraat. Daar reed een vrachtwagen een paaltje volledig omver en werd grote schade aanp richt aan het trottoir. Korte tijd lalt gebeurde precies hetzelfde aan andere kant. Kennelijk heeft vrachtwagen ook schade opgelopt getuige de flinke plas olie op i stoep. Hoewel verscheidene bedi ven hadden gewaarschuwd dat paaltjes te dicht bij elkaar staan, zij ze weer teruggeplaatst. Het wachti is op de volgende schade. De ravage op een van de verin gingen/versmallingen op de km sing Dorpbroekstraat/Tienraysew in Meerlo. De Joan Luttt Sleuti I 5803 Peetc Peett; Voor bellet wi en w< koi ROF 3 s 09. Muk en Di Sani< Vossi 5803 De Peeldrivers in Ysselsteyn houdt op zondag 11 september op hun thuiscircuit in Ysselsteyn het wereld kampioenschap voor model stockcars schaal 18 De Peeldrivers hebben dit jaar de eer gekregen het WK te organiseren, dit mede doordat ze dit jaar hun 25-jarige jubileum vieren. Eind jaren 70 zijn een aantal mensen uit de regio Noord-Limburg in aanra king gekomen met de model stock- carsport schaal 1 op 8. In die tijd wer den er wedstrijden in Utrecht en Rosmalen gereden. Het aantal rijders uit regio Venray groeide gestaag. Op 22 augustus 1980 werd een eigen ver eniging opgericht, De Peeldrivers. In die tijd ging men wedstrijden in Rosmalen rijden, en op andere dagen reed men op een stuk asfalt aan de Henri-Dunantstraat. In 1981 kreeg de vereniging een stukje grond bij de Rank Xerox waar er na hard werken het circuit De Spurkt op 5 september 1982 werd geopend. Dertien jaar lang zijn in Venray vele wedstrijden op nationaal en internationaal niveau ver reden. Doch donkere wolken trok ken zich samen en was er voor het stukje grond in Venray een andere bestemming gevonden, met als gevolg dat De Peeldrivers zonder eigen circuit kwamen te zitten. In 1996 is naarstig naar een acceptabel alternatief gezocht en kwam er een oplossing bij de grote broers op cir cuit De Peel, nu Raceway Venray genaamd. In augustus 1996 is daar het asfalt gelegd, en na maanden ploete ren kon op 22 juni 1997 het circuit voor model stockcars geopend wor den. De accommodatie aan de N 277 bij Ysselsteyn staat garant voor het nodige spektakel op het multifunctio nele accommodatie Raceway Venary, wat het toneel is voor crossmotoren, autospeedway, kart en de model stockcars. Tijdens het weekend van 11 september gaan 87 deelnemers uit binnen- en buitenland strijden om de titel van wereldkampioen, om vervol gens een heel jaar met een goudkleu rige spoiler op het dak van de stock car te mogen rijden. Programma: vrijdag en zaterdag vrije trainingen van 10.00 tot 18.00 uur. Zondag 9.30 uur start voorron des, 14.45 uur junior finale, 15-30 uur kwartfinale, 16.30 uur halve finale, 17.30 uur finale, 17.45 uur huldigin gen. Donderdag 8 september 2005 - Pagina 24 PEEI Tijdens de Nederlands kampioen schappen springen voor pony's op de Hippiade in Ermelo heeft Iris Jeuris sen van Ponyclub De Jumpers uit Oirlo de nationale titel behaald. Iris Jeurissen werd kampioen in de cate gorie DM met Tinka's Boy. Ze was 35 seconden sneller als de nummer twee. Katja Jeurissen behaalde de zevende prijs met Roosje. Iris Jeuris sen mocht zich drie weken geleden al Limburgs kampioen noemen bij de paarden tijdens het concours in Kes sel. Tijdens het concours in Kessel behaalde Esther Jeurissen met Replay de tweede prijs in de categorie B de achtste prijs in de categorie L nx Raspoetin.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 24