Plaatsing kunstwerk sluit renovatie af Gemeente Venray Veilig vertoeven in horeca Open dag gemeentehuis Ophokplicht schept duidelijkheid Kijk ook op www.toekomst.ven rayn I Start onderzoek kwaliteit dienst verlening Stank uit Kempweg en Weg in den Berg veiliger Regionale handhaving met lokale accenten Zondag 25 september: de gemeente houdt open huis gft-containers Afvalkalender kwijt? Kijk op www.venray.nl V? Venray, focus op mensen In september gaat de gemeente verder met de controle op de inrich tingseisen in horecagelegenheden. Ze let dan op de eisen die aan de ventilatie gesteld worden, op de aanwezigheid van gescheiden toilet ten en de veiligheid van de elektri- sche installatie. Eventuele speel se automaten- en terrasvergunningen W worden in de controle meegenomen. )3nk In somm'9e gevallen wordt ook op brandveiligheid gecontroleerd. >e controle is gericht op zoveel logelijk aspecten om het verblijf in Ie Venrayse horecagelegenheden :o aangenaam en veilig mogelijk te aken. De gemeente Venray, politie en brandweer bezoeken sinds 2003 jaarlijks vijftig horecabedrijven voor deze controle. De verwachting is dat -ze tot het eind van het jaar duurt. Na een lange periode van ver- bouwingen en twee interne verhuizingen zijn vanaf 1 april jongstleden de nieuwe publieks ruimtes in gebruik genomen. Graag geeft de gemeente ^daarom iedereen de gelegenheid i op zondag 25 september [aanstaande in het gemeentehuis jeen kijkje te komen nemen in het infocentrum, de publiekshal en het studiecentrum van het 1 historisch archief. De deuren I van het gemeentehuis staan van 10.00 tot 16.00 uur voor u open. Eric Hubers, David Janssen en Jan Pijnenborg zijn als ondernemers met zogenoemde 'freiland'-dieren geconfronteerd met de ophok plicht. Dit is een tijdelijke maatregel van het ministerie van Land bouw, Natuur en Visserij om uitbraken van de vogelgriep te voor komen. Het college van Burgemeester en Wethouders sprak dinsdag 30 augustus met hen over de gevolgen van de maatregel. Met de vogelgriep en de MKZ- crisis nog vers in het geheugen wilde het college zich informeren over de gevolgen van het ophokken voor het dierenwelzijn, de ondernemers en hun gezinnen. De pluimveehouders zeiden blij te zijn met de maatregel. Het ri sico van een mogelijke besmetting wordt ermee verkleind. Bovendien schept ze duidelijkheid voor collega-bedrijven en buren. Wethouder Hans Teunissen zei dat de gemeentelijke controle zich voorlopig beperkt tot één bedrijf per dag. Onder andere om mogelijke overdracht van ziektes door de controle rend ambtenaar te voorkomen. Ondernemers en gemeente spraken af elkaar van actuele ontwikkelingen op de hoogte te houden. Op vrijdag 2 september om 12.00 uur heeft wethouder Jan Driessen de bewoners van de Oranjebuurt een beeld aangeboden. Daarmee vierden ze het einde van de werkzaamheden in de buurt die ongeveer vijfjaar geduurd hebben. De Oranjebuurt ligt er nu prachtig bij. Het beeld van ongeveer twee meter hoog staat op de hoek van de Kolkweg- Prins Bernardstraat. Het is gemaakt door Thérèse Schaeffers, zelf bewoon ster van de Oranjebuurt. Vanaf het allereerste begin zijn de bewoners van de Oranjebuurt nauw bij de renovatie betrokken geweest. Die betrokkenheid kreeg nu een afsluiting in de keuze voor een kunstwerk 'van eigen bodem'. Op de toekomst! Tijdens de feestelijke bijeenkomst dronken Jan Driessen, medewerkers van de gemeente, leden van de klankbordgroep Oranjebuurt en bewoners een oranjebittertje op de goede samenwerking, het samen bereikte resultaat, de tevredenheid en de toekomst. Ook werd bekend wie de gelukkige winnaars van een dagje Toverland met het hele gezin zijn. Dat waren Abel Goede- geburen en Emma Reefs. Hun ballonnen kwamen in België terecht in respectievelijk Maarssedal (246 km) en Puurs (145 km). De gemeente Venray begint op 12 september 2005 met een onderzoek onder haar inwoners naar hun mening over de kwa liteit van haar dienstverlening. Inwoners van Venray bepalen hoe goed of slecht de gemeente Venray het in hun ogen nü doet. Het onderzoeksbureau TNS NIPO is ingeschakeld om de komende maanden zoveel mogelijk inwoners te interviewen. Daarbij gaat het om bezoekers aan de publiekshal in het gemeentehuis, mensen die telefonisch contact opnemen met de gemeente, mensen die een schrif telijk verzoek indienen en mensen die per e-mail contact zoeken met de gemeente. Het is dus mogelijk dat ook u gevraagd wordt aan het onderzoek mee te werken. Een en quêteur van het onderzoeksbureau neemt dan met u een serie vragen door. De gegevens die u aan TNS NIPO verstrekt, worden vertrouwe lijk en anoniem verwerkt en behan deld. De eindresultaten geven een totaalbeeld van de door de inwoners gewenste kwaliteit van dienstverle ning van de gemeente. Het resultaat draagt bij aan het ontwikkelen van beleid en het verbeteren van de dienstverlening aan inwoners. Begin 2006 maakt de gemeente via Peel en Maas en de website de resultaten bekend. Meer informatie over het onderzoek is te vinden op www.venray.nl; u kunt ook bellen met de afdeling Publieksdiensten. In het infocentrum kunt u alles te weten komen over stukken die een inzagetermijn hebben zoals JeboJ bestemmingsplannen, bouwaan- jadkaffi ireiken vragen en milieuvergunningen. Het infocentrum heeft een wisselende jexpositie over actuele onderwerpen en er staan maquettes van bouw- plannen opgesteld. Aan de balies I in de publiekshal heeft u de unieke I kans om er achter te komen welke 1 gegevens van u bewaard worden in de gemeentelijke basisadministratie. ®aySD Wilt u weten hoe het centrum van .-voml Venray er in 2015 uit gaat zien of wat er in de toekomst gebouwd gaat worden in de kerkdorpen? Ook dit Uunt u op 25 september te weten want u mag zowel vóór als de balies. Ook het studiecen- van het historisch archief staat tot uw beschikking. U mag alle faciliteiten in het centrum Zo kunt u al hee| wat de weet komen om een goed te maken met een genealo- (stamboom-) en historisch Sinds 1 april is er één team handhaving voor de gemeenten Horst aan de Maas, Meerlo- Wanssum, Sevenum en Venray. Ruud Steegh, coördinator van het team, legt uit waarom er voor regionale samenwerking is gekozen en vertelt hoe de eerste vier maanden zijn ver lopen. "De vier gemeenten hadden allemaal een eigen handhavingsbeleid en een of meerdere handhavers in dienst die dat beleid uitvoerden. We heb ben de krachten gebundeld", vertelt hij. "Daardoor kunnen we allemaal efficiënter werken. Ook gaat het kennisniveau omhoog; de hand havers kunnen hun kennis delen. Bovendien is er altijd iemand aan wezig. Handhaving krijgt zo een be hoorlijke kwaliteitsimpuls." Allemaal voordelen voor de gemeenten. Maar wat merkt de burger hiervan? De coördinator: "Sowieso is er voor bur gers in deze vier gemeenten meer rechtsgelijkheid, rechtszekerheid en vooral ook duidelijkheid. Daarnaast is het team handhaving voortaan ook buiten kantoortijden bereikbaar, via de politie en de brandweer." Het team houdt zich bezig met de Woningwet, Wet ruimtelijke ordening (bestemmingsplannen), Algemene plaatselijke verordening (bijvoor beeld hondenbeleid en evenemen ten), milieuzaken, gebruiksvergun ningen en bijzondere wetten. Accenten Samenwerking op het gebied van handhaving is landelijk gezien rede lijk vooruitstrevend. De vier ge meenten ontvingen van de provincie dan ook subsidie om hier onderzoek naar te doen. De eerste maanden van de samenwerking stonden vooral in het teken van afstemming. "Een behoorlijke uitdaging", volgens Ruud Steegh. "Lokale omstandighe den en de accenten die de afzon derlijke gemeentebesturen hebben gelegd komen in de uitvoering naar boven. We zijn dan ook bezig om één handhavingsbeleid op te stel len. De grote lijnen van dat beleid worden gezamenlijk vastgesteld. Daarbinnen kan elke gemeente natuurlijk eigen keuzes maken." In Venray staat het integrale hand havingsbeleid als speerpunt in het collegeprogramma en het past goed onder het thema 'Venray zorgt voor elkaar' van de strategische visie Venray 2015. Groei De coördinator verwacht dat het regionale handhavingsbeleid eind van het jaar klaar is. "Dat maakt de uitvoering een stuk makkelijker. En als deze samenwerking vastere vorm heeft gekregen dan kunnen we misschien groeien naar een groter samenwerkingsverband. Ook kunnen we eventueel met andere disciplines, zoals het waterschaps- bedrijf Limburg, de krachten bun delen. Maar we gaan eerst de samenwerking tussen Horst aan de Maas, Meerlo-Wanssum, Sevenum en Venray eens goed op de rit zetten." 'a9ina[pEEL EN MAAS Donderdag 8 september 2005 - Pagina 17 Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur, Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en Informatiecentrum Maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 36 Vaak wordt er geklaagd over stank uit gft-containers. Die ontstaat hoofdzakelijk doordat het rottingsproces van organisch materiaal als bladeren, onkruid en fruitaf val al in de container begint. Er ontstaan dan dampen die opstijgen en zich onder het deksel concentreren. Ze komen vrij zodra de deksel wordt geopend. Onze tip is - als de container tenmin ste buiten staat - de deksel twee a drie centimeter open te laten staan. Met behulp van een blokje hout, bijvoor beeld. U zult merken dat de stank een stuk minder is. De vieze dampen kunnen im mers ontsnappen. Het college van B en W heeft ingestemd met de herinrichting van de Kempweg en de Weg in den Berg. Beide wegen staan in de ongevallenlijst van de pro vincie Limburg. Bovendien blijkt uit het overzicht van snelheids metingen op de Kempweg dat hier regelmatig te hard wordt gereden. Daarom is een aantal verkeersremmende maatregelen noodzakelijk. In de tweede helft van september starten de werkzaamheden aan beide wegen. Doel is op de Kemp weg vanaf de Westsingel tot en met de Weg in den Berg de verkeersvei ligheid te verhogen en de snelheid terug te brengen. Op de kruisingen KempwegrDakdekkerstraat en Weg in Den Berg-Haammakerstraat komen daarom verhoogde plateaus. En ter hoogte van de Weg in den Berg komt aan de Kempweg een inritconstructie. Om fietsers een duidelijke plaats op de weg te geven en om de rijbaan optisch smaller te maken, worden aan weerszijden van de rijbaan rode fietsstroken aange bracht. Tijdens het aanleggen van de plateaus zijn de kruisingen om beurten afgesloten. Er worden om leidingen aangegeven. De gemeente houdt u op deze gemeentepagina's op de hoogte van het verloop van de werkzaamheden en de bijbehorende afsluitingen. Als u nog vragen heeft over de werkzaamheden dan kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 17