Lintje voor duizendpoot BVV'27 De constante factor van de biljartclub Meerlo-Wanssum Laatste reddingspoging Tienrays Fanfare Nieuwe expositie bij SKIP Service rubriek j PEEL en maas Gemeente is financieel gezond Bijeenkomst mantelzorg Concert Dekzeilen vernield Donderdag 8 september 2005 - Pagina 11 Paul Rütten: bescheiden regelneef Hij is de bescheidenheid zelve, staat niet graag op de voorgrond. Is een van de vele stille krachten in Nederland die op de achtergrond talloze hand- en spandiensten ver richten voor 'hun' duppie. Paul Rütten, de 69-jarige vrij williger van BW'27, werd donderdagavond tijdens de jaarvergadering van de Blit- terswijckse voetbalclub benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. "Ik wist van niks, was volkomen ver rast toen ik burgemeester Hahn, mijn vrouw Toos en de rest van de familie binnen zag komen. Het was in één woord prachtig, ik zit nu nog na te genieten", zegt Paul Rütten vijf dagen later. De koffie pruttelt, de foto's van donderdagavond worden voor de dag getoverd door zijn vrouw Toos. Want ook zij is apetrots op haar man, die al ruim vijftig jaar lid is van de driehonderd leden tellende voetbalvereniging BW'27. Paul Rütten is geboren en geto gen in Blitterswijck, komt uit een voetbalfamilie en speelde zelf actief in de jeugd en bij de senio ren van BW. Begin jaren zeven tig werd hij bestuurslid, van een bestuur dat onder leiding stond van voorzitter Albert Rouschop. "Ik ben zestien jaar secretaris geweest", weet Paul Rütten pre cies. "Enkele jaren heb ik die functie in het bestuur gecombi neerd met het penningmeester schap en de jeugdzaken. Ik herin ner me uit die jaren bijvoorbeeld nog dat de vergaderingen gewoon bij de bestuursleden thuis werden gehouden. Dat was altijd heel erg gezellig, later von den de vergaderingen in de kanti ne van BW plaats." GEZELLIG Gezellig: het is een woord dat 3 vaak valt in het gesprek met Paul I en Toos Rütten. Want de Blitters- wijckenaar is verknocht aan zijn club en gaat nog altijd bijna dage- 'ilijks naar het voetbalterrein. Om 1 te kijken naar de verrichtingen van het eerste elftal bijvoorbeeld, j: maar ook om zijn kleinzoon aan ;i te moedigen of om samen met jj enkele vrijwilligers van de zoge- |J heten 'vuttersafdeling', die hij sinds de oprichting in 1993 coördineert, een paar uurtjes te klussen. "Op dinsdagmorgen komen we altijd met een aantal vutters bij elkaar. Van 8.30 uur tot 12.00 uur zijn we bezig met het onderhoud van de terreinen en het gebouw, het verzorgen van de ballen en ga zo maar door. Dat is altijd heel gezellig om te doen, ik hou van sociale contac ten." Daarentegen staat hij zelf niet graag in het middelpunt van de belangstelling. Paul Rütten is iemand die het liefst als regelneef achter de schermen opereert. Hij is zeer betrokken bij de club, heeft een groot verantwoordelijk heidsgevoel en dat probeert hij ook over te dragen aan de jeugd. In Blitterswijck staat hij bekend als een eerlijk en erg nauwkeurig persoon. "Ik houd niet van con flicten, probeer het iedereen naar Paul Rütten: "De betrokken heid van de leden bij BW is nog altijd erg groot. de zin te maken en ben een voor stander van samenwerken. Op die manier bereik je in mijn ogen het meest." Rütten zat zestien jaar in het bestuur, besturen die onder lei ding stonden van de voorzitters Albe'rt Rouschop en Henk Ver- straelen, een periode waaraan hij goede herinneringen bewaart. HOOGTEPUNTEN Ook anno 2005 kun je merken dat Paul Rütten een nauwkeurige secretaris en penningmeester moet zijn geweest, want hij heeft zich goed voorbereid op het gesprek met Peel en Maas. Op een blaadje heeft hij een aantal hoogtepunten die hij zich als BW-man en -bestuurslid herin nert, genoteerd. De bouw van de kleedlokalen, de realisatie van de kantine, de aanleg van het derde speelveld en de nutsvoorzienin gen en de promotie van BW'27 naar de derde klasse bijvoor beeld. Maar ook de pinksterfees ten die de vereniging jarenlang op touw zette om geld in het laat je te krijgen, de vrijwilligersavon- den en de jubilea die BW vierde, staan in het geheugen van 'manusje van alles' Paul Rütten gegrift. Het leven van Paul Rütten stond en staat nog altijd voor een groot gedeelte in het teken van BW'27. "Ik heb leuke dingen meegemaakt, maar ook minder leuke, droevige zelfs. Denk bij voorbeeld aan het bezoeken van de nabestaanden van een overle den lid, dat hoort ook bij je taak als bestuurslid. Maar het positieve overheerst, zeker weten. Bij BW voel ik me gewoon thuis, al is het wel zo dat je merkt dat je ouder wordt. Van je eigen generatie zie je niet zoveel mensen meer in de kantine." Maar daarmee wil hij niet zeg gen dat hij het niet kan vinden met de generatie van nu. Integen deel zelfs, want de blijken van waardering die hem donderdag avond na het opspelden van de versierselen ten deel vielen, ook van de huidige voetbalgeneratie, hebben hem ontzettend goed gedaan. De telefoon in huize Rüt ten stond de afgelopen week roodgloeiend. "Zelfs oud-trainers en bestuursleden van andere voetbalverenigingen in de regio hebben me gefeliciteerd. Ja, dat is toch leuk." Natuurlijk, de tijden zijn veran derd, weet ook Paul Rütten. "Maar ik moet zeggen: als er bij BW wat moet gebeuren, dan staan de leden klaar voor de voet balclub. De betrokkenheid bij de vereniging is nog altijd erg groot. De club leeft volop in Blitterswij ck." En, oh ja, hij wil ook nog zijn echtgenote Toos bedanken. "Want ik ben toch altijd veel op pad geweest voor BW. Toos heeft me altijd gesteund, terwijl ze helemaal niet van voetballen houdt. Dat is toch ook een bijzon dere prestatie..." Piet Hofmans mede-oprichter BBC'65 Sinds 1965 zijn ze onlosma kelijk met elkaar verbonden: Piet Hofmans en de jubileren de Blitterswijckse biljartclub BBC'65. Als een van de oprich ters trad hij in 1966 toe tot het bestuur om er vervolgens nooit meer uit te verdwijnen. Hij was zowel voorzitter als secretaris als penningmeester - tijdelijk zelfs alledrie tegelijk - en maakte zodoende alle hoogte- en dieptepunten van de vereniging van zeer nabij mee. Tel daar zijn werkzaam heden voor de voormalige Kring Horst bij op en bedenk dat hij al die tijd zelf als biljar ter actief is geweest, en duide lijk wordt dat het leven van Piet Hofmans (68) voor een groot deel wordt beheerst door biljarten. "Een biljarter in hart en nieren", zo omschrijft Piet Hofmans zich zelf. Hij was dan weliswaar ook enige tijd lid van de voetbalclub, biljarten was en is zijn echte pas sie. Het wekt daarom geen verba zing dat de oprichting van een bil jartclub in Blitterswijck hem nog zeer helder voor de geest staat: "Elke zondag waren we met een man of vijf aan het biljarten in het café van Jan en Annie Stoks. We hadden het er vaker over dat we eens een club moesten oprichten, maar om de een of andere reden kwam het er nooit van. Tptdat Wim Peeters het café overnam. Wim was in Tegelen een fanatiek wedstrijdbiljarter geweest en maakte ons snel wegwijs. Binnen een jaar nadat hij de zaak had overgenomen, hadden we al een club opgericht." Archiefstukken met daarin de oprichtingsdatiun van de club zijn er niet meer, maar gelukkig is Piet tevens het wandelende geheugen van de club: "De oprichtingsdatum is 9 september 1965. Daar'stéék ik mijn handen voor in het vuur. Die datum staat gewoon in mijn geheugen gegrift," BESTUURSLID Terwijl BBC'65 nu zijn veertigja rig jubileum viert, duurt het voor Piet Hofmans, mede-oprichter BBC'65: "lk ben zelfs een jaar lang voorzitter, secretaris en penningmeester tegelijk geweest. Er was op dat moment niemand anders te vinden. Piet Hofmans nog een jaar voor dat hij veertig jaar bestuurslid is. Hij licht toe: "In hét eerste jaar na de oprichting was mijn broer pen ningmeester. Dat betekende dat ik geen zitting kon hebben in het bestuur. Toen mijn broer na een jaar stopte, kwam er een plaats voor mij vrij. Daarna ben ik altijd blijven zitten. Ik vond het leuk om te doen. Alle bestuursfuncties heb ik vervuld. Bij anderen was de animo om bestuurslid te wor den meestal niet zo groot. Ik ben zelfs een jaar lang voorzitter, secretaris en penningmeester tegelijk geweest. Er was op dat moment niemand anders te vin den." De afgelopen drie jaar heeft Piet Hofmans als bestuurslid voor al de contacten verzorgd met het stichtingsbestuur van het gemeen- schapshüis. Nadat het vaste clublokaal in 2002 zijn deuren sloot, vond de biljartclub namelijk onderdak in het gemeenschaps huis. Geen ideale oplossing, maar er kon tenminste worden gespeeld. Nu komt aan die situ atie een einde, aldus Piet Hof mans: "Café De Zwart wordt ons nieuwe clublokaal. We zijn ont zettend blij dat de nieuwe eige naar een ruimte heeft ingericht met een biljart. Een biljartclub hoort toch thuis in een café. Je kunt gerust spreken van een nieu we start. Mede omdat we gaan spelen in de nieuwe bond Horst- Venray." GENOEG LEDEN Piet Hofmans heeft het karakter van de vereniging in de afgelopen veertig jaar zien veranderen: "In het begin hadden we allemaal ont zettend fanatieke biljarters. Op een gegeven moment namen we zelfs met vijf teams deel aan de competitie. Nu zijn dat er nog maar twee. De deelname aan de onderlinge competitie is nog altijd groot, maar veel leden zien het niet meer zitten om elke veer tien dagen in andere plaatsen te gaan biljarten." Over het ledental hebben ze in Blitterswijck overi gens niet te klagen: "We hebben momenteel 26 leden. Het zijn er wel eens wat meer geweest, maar met het huidige aantal zijn we heel tevreden. Wel slaat ook bij ons geleidelijk de vergrijzmg toe. De jongste leden zijn rond de veertig. Het oudste is 72." Piet Hofmans is met zijn 68 jaar ook een van de oudere leden. Hij is voorlopig nog niet van plan zijn bestuursactiviteiten op een lager pitje te zetten: "Sowieso is het moeilijk om nieuwe bestuursle den te vinden. Maar het blijft ook gewoon boeiend." Zijn bestuurs- werk blijft trouwens niet beperkt tot Blitterswijck. In het verleden was hij lange tijd competitieleider van de Kring Horst en ook in de nieuwe bond Horst-Venray zit hij met enkele anderen in de compe titieleiding. Zijn loopbaan als actief biljarter dreigt hij wel voortijdig te moeten beëindigen: "Zo lang het nog kan, ga ik er mee door. Ik moet wel zeggen dat het steeds lastiger wordt. Sinds 1988 heb ik reuma. Ik ben toen met werken moeten stoppen. De laatste jaren gaat zelfs het vasthouden van de keu steeds moeilijker." Wat hij het meest zou missen als hij zou moe ten stoppen met biljarten? "De gezelligheid van een avondje uit. Winnen of verliezen heeft me nooit zoveel uitgemaakt. We zijn meer onderin dan bovenin geëin digd. Maar hoe het resultaat ook was: het plezier stond voorop." Op zaterdag 10 september houdt biljartclub BBC'65 ter gele genheid van haar 40-jarig bestaan een receptie in het gemeen schapshuis, van 19.30 uur tot 21.00 uur. Na afloop van de receptie is er een gezellige avond voor iedereen met muziek van show- en dansorkest Life. Definitief besluit valt tijdens ledenvergadering Het bestuur van Tienrays Fanfare onderneemt deze week een laatste poging om de muziekvereniging te redden. Een nog te vormen externe commissie moet de ex-muzi kanten van het korps en ande re muzikanten in het dorp per soonlijk gaan benaderen met de vraag of ze weer lid willen worden van de op sterven na dood zijnde fanfare. Tijdens de ledenvergadering van volgen de week wordt het definitieve besluit genomen over de toe komst van de roemruchte fan fare van Tienray. Tienrays Fanfare, ooit 's wereld beste in de superieure afdeling, is na 91 jaar uitgeblazen. Met nog maar 25 muzikanten is de bezet ting kwantitatief en kwalitatief onvoldoende. Onlangs werden alle muzikale activiteiten stopge zet en dirigent Maggy Stijns uit Valkenswaard is met vakantie gestuurd. Tijdens de vrijdag gehouden openbare vergadering, die werd bezocht door zo'n zestig perso nen, werd besloten nog één keer te proberen om het ledenaantal van de muziekvereniging op peil te brengen. "We proberen een externe commissie te vormen die de oud-muzikanten persoonlijk gaat benaderen. Dit wordt echt de allerlaatste poging", vertelt waar nemend voorzitter Marcel Hovens, die enkele jaren geleden de voorzittershamer overnam van zijn vader Herman Hovens. Twintig jaar geleden telde de fanfare nog vijftig leden. In de loop der jaren haakten de oudere leden echter af en verlieten de jongeren Tienray. De vereniging in het elfhonderd inwoners tellen de dorp kwam in een neerwaartse spiraal terecht. Het bestuur heeft het tij niet weten te keren. Tever geefs werd in de afgelopen jaren een beroep gedaan op oud-muzi kanten en is er veel energie gestopt in jeugdwerving. Ook vorig jaar nog werden de oud leden gevraagd om weer lid van de muziekvereniging te worden. De noodklok werd geluid, wat resulteerde in een rigoureuze koerswijziging waarbij de wensen van de leden en het dorp centraal stonden. Het moest weer leuk en gezellig worden bij de fanfare. Om dat te bereiken zou het korps zich meer in het dorp moeten profite ren en geen aandacht meer schen ken aan concoursen en deelname aan het gemeentelijk MeWa-toer- nooi. Maar ook deze aanpak kon niet voorkomen dat enkele muzi kanten stopten, weet Hovens, die beseft dat het verschrikkelijk jam mer is als Tienrays Fanfare defini tief de boeken sluit. "We hopen dan ook dat zich genoeg nieuwe leden aanmelden, want anders is het echt afgelopen. De externe commissie gaat ook mensen benaderen die nooit lid van de fanfare zijn geweest, maar die wel een instrument bespelen. Want muzikanten zijn er eigenlijk genoeg in Tienray, alleen zijn ze om diverse redenen geen lid, of geen lid meer van de fanfare. Die redenen willen we ook graag weten. Deze week plaatsen we ook nog een laatste oproep in het dorpsblaadje. Als dan blijkt dat er nog steeds te weinig belangstel ling is, moeten we realistisch zijn. Dan is het einde verhaal, maar hebben we als bestuur in ieder geval gedaan wat we konden." De fanfare van Tienray gold ooit als een van de beste muziekvereni gingen van het land. In 1954 werd Tienray zelfs wereldkampioen op het WMC in Kerkrade. De fanfare van Tienray was beroemd in de provincie Limburg. Vanwege de superieure klanken van het korps werd Tienrays Fanfare vaak uitge nodigd als de koningin een bezoek aan de provincie bracht. En bij grote muziekfestivals in Limburg moesten de muzikanten uit Tienray altijd als laatste optre den. Weinig belangstelling voor kunstcentrum Tienray De Stichting Kunst Is Passie (SKIP) opende vier maanden terug haar deuren voor het publiek. Voor de initiatiefne mers Rick Clephas en Nathalie Leupen werd een lang gekoes terde droom werkelijkheid. Mensen die gepassioneerd met visuele en auditieve kunst bezig zijn, kunnen in het kunstcentrum in Tienray onder meer hun creaties ten toonstellen, kijken naar ande re kunstwerken en workshops volgen over uiteenlopende onderwerpen. Maar tot nu toe loopt het bepaald niet storm, het bezoekers aantal valt de twee initiatiefne mers niet mee, laat Nathalie Leu pen weten. "Na de aanpassingen aan het gebouw en de opening zijn er nog niet veel bezoekers geweest. En dat terwijl de galerie er klaar voor is. Wij willen dat mensen in de omliggende dorpen zich vrij genoeg voelen om een kijkje bij ons te komen nemen." SKIP wil de mensen in de regio laten kennismaken met het pand en beeldende kunstenaars, muzi kanten, dj's en vj's, grafische ont werpers benaderen om uit te groeien tot een collectief van kun stenaars. Met dit collectief wil SKIP samenwerken aan inspire rende projecten. Activiteiten die in het gebouw aan de Spoorstraat 67 in Tienray plaatsvinden, zijn onder meer de maandelijkse expo sities voor amateurkunst en het open atelier. "Ons doel is niet gericht op het verkopen van kunst, maar op het laten zien van kunst. De opzet van de galerie is om maandelijks een expositie op te zetten. De kunstenaar betaalt voor de ruimte. De ruimte kan gedurende een maand per meter worden gehuurd en wij zorgen voor de nodige publiciteit en bezoekers", aldus Leupen. Uiter aard hopen de muzikanten en kun stenaars dat een expositie zal lei den tot meer naamsbekendheid, een aankoop of opdracht. "Toch is het doel in eerste instantie om gezien en gehoord te worden. Reacties krijgen op hun werk, dat is waar zij het uiteindelijk voor doen. Het is juist die interactie waar het de kunstenaars en ons om draait." Wat is kunst? Wat is passie? Mensen die een kijkje nemen in het atelier, krijgen ook komend weekend weer antwodrd op onder meer deze twee vragen. De galerie is elk weekend geopend van 12.00 tot 17.00 uur. De expositie 'South side low graphix' van een kunstenaarscol lectief uit Brussel wordt vrijdag 9 september om 19.00 uur in het atelier geopend. De muziek wordt verzorgd door onder meer Ardbit, Fat chance en Funckarma. Entree: 2,50 euro. Voor meer informatie: www.skipbasse.com. De gemeente Meerlo-Wanssum heeft haar financiën goed op orde. Zo luidt de conclusie van het verdiepingsonderzoek van de provincie Limburg. Het onder zoek, dat in april 2005 is afge rond, toont aan dat de begroting helder, transparant en bovendien voor meerdere jaren sluitend is. Ook heeft de gemeente voldoen de financiële reserves voor de toe komst. Er was geen specifieke aanleiding om het onderzoek uit te voeren. De provincie doet regelmatig onderzoek naar het financieel beleid van gemeenten, omdat zij toezichthouder is. Meerlo-Wanssum besteedt veel aandacht aan het opstellen van meerjarige onderhoudsplannen. Ze reserveert ieder jaar geld om te sparen voor onderhoud aan bij voorbeeld wegen, riolering en de haven. Hierdoor stelt de gemeen te haar financiële positie ook voor de toekomst veilig, zo oordeelt de provincie. Ook blijkt uit het onderzoek dat het college van B&W de gemeenteraad, die een controlerende taak heeft, vol doende informeert over de finan ciële situatie. De hoogte van de gemeentelij ke belastingen is ook in het onder zoek van de provincie betrokken. Eerder onderzoek van de provin cie toonde al aan dat Meerlo- Wanssum, na Helden en Beesel, de laagste belastingdruk voor huishoudens heeft van de Noord- Limburgse gemeenten. De belangen- en contactgroep Mantelzorgers van de gemeente Meerlo-Wanssum houdt haar maandelijkse bijeenkomst op dinsdag 13 september van 10.00- 11.30 uur in de sociëteit van de KBO, Mgr. Jenniskensstraat in Meerlo. H. Janssen, lid van de cliënten raad, informeert de aanwezigen over de ontwikkelingen, de impact van de WMO en het doel en de werkwijze van de klank bordgroep. Ook worden het pro gramma 2006 en de activiteiten rondom de Dag van de Mantel zorg 2005 besproken. Het steun punt Mantelzorg Horst verzorgt onder meer voor patiëntenbelan gengroeperingen, vrouwenveren gingen, scholen en ouderenbon den kosteloos de voorlichting over mantelzorg. Om de stem van de mantelzorger goed te kunnen laten horen bij de beleidsmakers, is het van belang dat zo veel mogelijk mantelzorgers zich ver enigen in de contactgroepen. Meer informatie over mantel zorg en mantelzorgondersteuning is verkrijgbaar bij het steunpunt mantelzorg Horst, (Synthese) mevrouw R. van Eijk-Bastiaansen, Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst. Telefoon 077-3978500. Fax 077- 3978505. E-mail: r.vaneijk@syn- these.nl of de contactpersoon van de belangen- en contactgroep in Meerlo-Wanssum, mevrouw S. Gielens, Past. Dinckelstraat 12, 5865 BG Tienray. Telefoon 0478- 691984. E-mail: sylviagielens@hot- mail.com Vrijdag 9 september spelen de bands the Boys From The County Hell en Twenty-one.grams in OJC Gaellus in Tienray. De muziek van Twenty-one.grams varieert van heel rustige luisterliedjes tot rauwe rock, omlijnd door vaak ijzingwekkend eerlijke teksten. De invloed van bands als Coldplay, Sabyia, Snow Patrol en Novastar is duidelijk te horen, maar Twenty- one.grams laat zich ook beïnvloeden door bands als Face Tomorrow, This Beautiful Mess en de new wave van formatiesals Interpol en The Cure. De formatie The Boys From The County Hell speelt (snelle) Ierse folkmuziek. Wie krijgt er geen dorst van krakers als 'Whiskey in the jar', 'Drunken lazy bastard' en 'Dirty old town'? OJC Gaellus is om 20.00 uur open, de eerste band begint rond 21.00 uur. De politie onderzoekt de vernie ling van 22 dekzeilen van vissers bootjes die liggen aangemeerd in de haven bij kasteel Geijsteren. Zaterdagmorgen werd bij de poli tie aangifte gedaan van vernieling door een lid van hengelsportver eniging 't Alvertje. In de nacht van vrijdag op zaterdag hebben onbe kenden het slot van de poort van de haven geforceerd. Vervolgens is van 22 bootjes het dekzeil, ver moedelijk met een mes, vernield. De totale schade is niet bekend, maar ligt volgens de aangever boven de 10.000 euro. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 0774632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese, vrijwilligersgids. nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11