Programma vijfde klasse ohan Speijcken op twee fronten actief Sportspecial '05-'06 "Oostrum mag zich niet langer verschuilen" "Wij zouden geen slecht figuur slaan in de vijfde klasse" laspoort rijfde klasse G 'aspoorten jesde klasse E Niets! eel en maas 3»na Donderdag 1 september 2005 - Pagina 25 Opgericht 18 juli 1959. mg Klassering vorig seizoen I Br Kampioen in zesde klasse F. Trainer Ger Delauw (Gemert) 3e sei nen. Nieuwe spelers i Maikel Beerkens en Paul \>ppes (eigen jeugd), Johan |onen (SSS'18-jeugd) en Carst man (nieuw lid). jVertrokken fleroen Denissen (gestopt) en k Egelmeers (tweede elftal). electie Maikel Beerkens, Roel lezenaar, Ronald Bonants, arcel Bos, Nick van Hoek, tyillem Koenen, Bas Litjens, phan Loonen (keeper), Mark passen, Carst Numan, Koen lubben, Pieter-Paul Rieter, Roy kinkels, Wim van Tilburg, Jartijn Wilms en Stefan Wilms keeper). Verwachting I Trainer Ger Delauw: "Net toven de middenmoot meedraai- 'itelfavorieten UnityCA en Hapse Boys. offil Indeling Constantia Gassel Hapse Boys Heijen HRC Merselo VIOS-Gassel Heijen-VCA Odüiapeel-St.Hubert Zondag 2 oktober Gassel-Merselo Constantia-HRC Merselo-Odiliapeel VIOS-HRC Heijen-Montagnards VCA-St.Hubert Zondag 13 november Constantia-Odiliapeel Montagnards Venhorst-Montagnards Venhorst-Gassel Odiliapeel Hapse Boys-St.Hubert Hapse Boys-VCA St. Hubert Heijen-Odiliapeel St.Hubert-Heijen VGA VCA-VIOS Montagnards-VIOS Venhorst HRC-Merselo VIOS Zondag 9 oktober St.Hubert-Venhorst Zondag 20 november Zondag 4 september Montagnards-Constantia Gassel-Constantia Gassel-Odiliapeel HRC-Gassel Merselo-Montagnards Constantia-VCA Merselo-VCA VIOS-St.Hubert Venhorst-Heijen VIOS-Heijen Heijen-Hapse Boys Hapse Boys-VIOS Odiliapeel-Hapse Boys VCA-Venhorst St.Hubert-Merselo Odiliapeel-HRC Montagnards-HRC Zondag 16 oktober Gassel-Montagnards Zondag 27 november Zondag 11 september Constantia-St.Hubert beker/inhaal HRC-St.Hubert Venhorst-Hapse Boys Merselo-Hapse Boys VlOS-Odiliapeel Zondag 4 december VlOS-Venhorst Heijen-Merselo Odiliapeel-Gassel Heijen-Constantia VCA-HRC VCA-Constantia VCA-Gassel Heijen-Venhorst Odiliapeel-Montagnards Zondag 23 oktober VIOS-Hapse Boys beker/inhaal Merselo-St .Hubert Zondag 18 september HRC-Montagnards Gassel-Heijen Zondag 30 oktober Constantia-VIOS Hapse Boys-Constantia Zondag 11 december Venhorst-Merselo St.Hubert-Gassel St.Hubert-HRC Hapse Boys-HRC Montagnards-V CA Hapse Boys-Merselo St.Hubert-Montagnards HRC-Heijen Venhorst-VIOS VCA-Odiliapeel Merselo-VIOS Constantia-Heijen Odiliapeel-Venhorst Gassel-VCA Zondag 25 september Montagnards-Odiliapeel Montagnards-Hapse Boys Zondag 6 november HRC-Venhorst Gassel-Hapse Boys Zondag 18 december Merselo-Constantia Constantia-Venhorst beker/inhaal 3W wil meedoen om de prijzen pngsj usieji ?op Oils steeds nét niet. Zo zou men van e prestaties van het standaard- ook $am van BW'27 in de voorbije eizoenen het beste kunnen monjarakteriseren. Jaarlijks draait rtPafc Blitterswijckse ploeg mee in "Opte hoogste regionen van de nueesde klasse, maar promotie s in Ifijkt telkens te hoog gegrepen, g kenfgelopen seizoen werd de i andfccompetitie op een haar na i'ingè'mist, maar de vijfde klasse it elklijft toch lonken. Komend sei- et niotn dan wellicht? Johan >at htjpeijcken, de negentienjarige men tntrale middenvelder van bejW, heeft er wel vertrouwen tituutji. Hoewel de kracht van een We stntal tegenstanders moeilijk is Jnicai te schatten, willen hij en BW rom fa jaar opnieuw meedoen om Ier dde prijzen. Mocht dat niet luk- io difen, dan heeft hij nog een n." weede ijzer in het vuur: de jortpienrayse zaalvoetbalvereniging intalw. onfcWaar Niels Fleuren en Willem invelnssen gewaardeerde krachten modajn bij VW, daar voetbalt Johan Janséeijcken in de betrekkelijke anon- ;mee«iteit van zesdeklasser BW'27. En die^it terwijl ze een jaar of vier gele ien nog ploeggenoten waren bij Venlose profclub. Fleuren en issen kozen voor een loopbaan prof; Johan Speijcken deed heel :wust een stapje terug. Hij ver rit: "Ik heb een jaar of zes in de ftigdopleiding van WV gezeten, k heb er een heel mooie tijd fhad. Als voetballer ben ik er eter door geworden en ook voor rijn persoonlijke ontwikkeling is iet heel goed geweest. Maar op en gegeven moment heb ik toch :sloten terug te gaan naar BW. jesli Cnfc Het was allemaal heel tijdrovend, ik ging studeren en bovendien speelde ik bij WV altijd linksback terwijl ik eigenlijk een middenvel der ben." Eenmaal terug in Blitterswijck belandde hij als zestienjarige meteen in het eerste elftal. Terugkijkend: "Dat eerste jaar was best moeilijk. Omdat ik bij WV had gespeeld, waren de verwach tingen natuurlijk hooggespannen. Maar je mag van een zestienjarige niet meteen verwachten dat hij een elftal kan dragen. Na dat eerste jaar is het trouwens elk seizoen beter gegaan. Ik hoop dat ik die stijgende lijn komend seizoen-door kan zet- NACOMPETITIE Onder leiding van de nieuwe trainer Hans de Ruiter hoopt BW dit seizoen andermaal hoge ogen te gooien. Johan Speijcken: "Er spelen vijf andere ploegen dan verleden jaar in onze klasse. Het is moeilijk hun kracht in te schatten, daarom ga ik ook geen voorspellingen doen. Wij zouden er normaal gesproken iets sterker op moeten zijn geworden. Met Hans Tax, Matthé Wijnhoven en Roger Wolters hadden we vorig jaar drie langdurig geblesseerden. Die gaan het nu weer proberen. Verder zijn ;ijntv» 'portpark 't Hoogveld (Blitterswijck). Opgericht 9 september 1927. 1'Klassering vorig seizoen Vijfde plaats in zesde klasse F. rede i dat te pl eriodfi wel eer id Ie woi ndida^H; is oifeei pli1 ffTrainer lans de Ruiter (Venlo) le sei- ig vo len f' ren. De lalfkfl). ilot dl ovei zin ook s< wil zont der n elkfen; tal en leuk olt im. M aar :n. b Nieuwe spelers Bruno Baptista en Jelle Thiesen favo erde elftal) en Hans Tax (terug n blessure). 8' Vertrokken a Maurice Wolters (tweede elf- f Selectie 1 Bruno Baptista, Mike Franssen, seal Hendrix, Ralf Hendrix, "j 'nstantijn Jeuken, Sander l(| mme, Marcel Lucassen, Marco itten (keeper), Johan Speijcken, ns Tax, Jelle Thiesen, René ssen, Ralph Wolters, Roger Iters en Mathé Wijnhoven. n Verwachting Elftalleider Roel Hendriks: "Bovenaan meedoen en proberen een periodetiteHe pakken." Titelfavorieten Oostrum, Hegelsom en EWC. Sportpark De Halt (Holthees). Opgericht 26 juli 1936. Klassering vorig seizoen Zesde plaats in zesde klasse F. Trainer Roeland van Oudenhoven (Tegelen) 3e seizoen. Nieuwe spelers Nico Cox (tweede elftal) en Tristan Künen (Venray-jeugd). Vertrokken Alex Boon (LEW) en Rob Poels (lager elftal). Selectie Sander Arts, Enver Bektas, Nick Claessens, Nico Cox, Geert Geurts, Ferry Heijl, Jeroen Jager, Tristan Künen, Eric Pingen, Jos Pingen (keeper), Paul Postma, Hakan Sazak, Steve Spil, Jelle ^n Tilburg, Jos van de Winkel, Coen Wijenberg, Patrick Wijnen (keep er) en Loek Zegers. Verwachting Voorzitter Ed Poels: "Leuk mee draaien en proberen een periode- titel te pakken." Titelfavoriet BW'27 Sportpark De Spar (Oostrum). Opgericht 3 maart 1935. Klassering vorig seizoen Vierde plaats in zesde klasse F. Trainer Twan Bloemen (Venray) 2e sei zoen. Nieuwe spelers Ruud Custers (eigen jeugd), Kevin van Dijck (terug van wereldreis) en Roy Schaap (Volkel). Vertrokken Bastiaan Bouwsema en Sjors Teeuwen (beiden een jaar naar Australië). Selectie Johan Speijcken hoopt ook dit seizoen hoge ogen te gooien met BW in de zesde klasse. er in vergelijking met vorig seizoen enkele jeugdspelers bijgekomen. We gaan ons best doen om mini maal de nacompetitie te halen." Behalve op het veld is Johan Speijcken als voetballer ook actief in de zaal. Na twee jaar te zijn uit gekomen voor het Wanssumse Mari, heeft hij nu de overstap gemaakt naar de nieuwe Venrayse fusievereniging TV: "Eind vorig sei zoen werd ik benaderd met de vraag of ik interesse had om in Venray te komen zaalvoetballen. Ik heb toen een aantal keren meege- traind en uiteindelijk besloten de stap te wagen. Ik heb er geen idee van of ik in het eerste of tweede team terechtkom. Het eerste team speelt hoofdklasse en dat is toch een heel ander niveau dan ik gewend was." Eén ding lijkt in elk geval vast te staan: Johan Speijcken zal zich het komende jaar niet snel vervelen. Ga maar na: hij gaat het laatste jaar in van zijn studie bedrijfseconomie aan de HEAO in Venlo, met zaal voetbal is hij aan training en wed strijd twee avonden per week kwijt en op het veld traint hij met BW ook nog eens tweemaal en speelt hij 's zondags zijn wedstrijden. En dan is er ook nog een vriendin die de nodige aandacht vraagt Johan Berden, Bram Broeren, Ruud Custers, Bart Direks, Kevin van Dijck, Frank Frederix, Dick Janssen, Stan Janssen, Arjan Kempen, Bas Kessels, Ralph Kessels (keeper), Roy de Kleijn, Bob van Mil, Roy Schaap, Rik Schlepers, Frederik van der Velpen, Jan van de Ven, Jan Verheijen (voorlopig uitgescha keld door blessure) en Roy Willems. Verwachting Trainer Twan Bloemen: "Het doel is promoveren." Titelfavorieten EWC, BW'27 en Melderslo. Aanvoerder Bas Kessels is niet tevreden met de zesde klasse De prestaties van Oostrum zijn de laatste jaren zonder meer tegengevallen. De club degradeerde zelfs naar de zesde klasse. Terwijl iedereen ervan overtuigd is dat de rood- witten over een jonge, brede en talentvolle selectie beschik ken. Maar op de beslissende momenten laat Oostrum het vaak afweten. Aanvoerder Bas Kessels (27) spreekt zich openlijk uit. "De verwachtin gen zijn hier altijd hoogge spannen. Maar we mogen ons er niet achter blijven verschui len dat we zo'n jonge ploeg hebben. Het is een must dat we nu eens promoveren." Aan de vooravond van een nieuw seizoen wil niemand hoog van de toren blazen. Toch heeft Bas Kessels er geen moeite mee de ambities van Oostrum uit te spreken. "Oostrum is een van de grootste dorpen van de gemeente Venray. Dan mogen we niet te tevreden zijn met de zesde klasse. We zijn het aan onze stand ver plicht om voor de titel of min stens de nacompetitie te gaan. Die druk mogen we onszelf best opleggen." Na het dramatische degradatie jaar waarin trainer Wim van Dongen voortijdig aan de kant werd geschoven, maakte Venraynaar Twan Bloemen zijn opwachting op sportpark De Spar. Bloemen wilde zo snel mogelijk breken met het rumoeri ge verleden en bouwen aan een nieuwe toekomst. De teleurstel ling na de degradatie werkte vorig seizoen nog lang door. Oostrum bivakkeerde zelfs geruime tijd in het rechterrijtje. Na de winter stop ging het crescendo. De resul taten gingen met sprongen voor uit en de Oostrummers pakten overtuigend de laatste periodeti- tel met een uitstekend doelsaldo. Er werd aan de lopende band ges coord en de defensie hoefde amper tegentreffers te incasseren. Veel kenners voorspelden dat Oostrum het in de nacompetitie wel zou gaan maken. Maar tegen TOP'27 ging het, net zoals beide keren in de competitie, opnieuw mis. Na de 5-0 winst op Wanssum kreeg Oostrum tegen Kronenberg nog een herkansing op promotie. De ploeg nam een 1-0 voor sprong, maar zakte tijdens het duel heel ver weg en verloor uit eindelijk met 1-2. Een week later stapte niet Oostrum maar Kronenberg de vijfde klasse bin nen. NIEUW SEIZOEN Een nieuw seizoen staat voor de deur met nieuwe kansen. Bas Kessels debuteerde al op zijn zes tiende in de hoofdmacht. Hij begint inmiddels aan zijn elfde sei zoen in Oostrum 1Met zijn leef tijdgenoten Bram Broeren en Johan Berden moet hij voor de routine zorgen. Opvallend is dat de selectie geen enkele speler van 28 jaar of ouder telt. Een comple te generatie is helemaal verdwe nen. "Ik en de andere meer erva ren spelers zouden meer moeten sturen in het veld. Toen ik als jon gere in het eerste elftal kwam luis- Bas Kessels: "Het probleem is vooral dat we voorin stoot krachtmissen." terde ik ook naar Henri Wilmsen en Sjek Wilmsen. Van hen namen we wat aan. Maar de wil en de mentaliteit is toch anders gewor den. De meeste spelers hebben niet meer die 'drive' Dat merk ik trouwens ook op school", zegt Kessels, die leraar bouwtechniek is op het Dendron College in Horst. In de jeugd was Bas Kessels een veel scorende spits. Bij de senio ren is hij via het middenveld afge zakt naar de laatste linie. Als cen trumverdediger moet hij ook voor de aanvallende impulsen zorgen. "Het probleem is vooral dat we voorin stootkracht missen. Dat klinkt misschien gek omdat we de meest scorende ploeg waren. We hebben zelfs meer doelpunten gemaakt dan kampioen Merselo." GOEDE START De aanvoerder vindt dat Oostrum nu eindelijk eens moet opstaan. "Cruciaal is dit jaar dat we nu eens een goede start maken. Hoewel dat niet eenvou dig is met de uitduels tegen GFC en EWC en daarna Melderslo thuis. En als de resultaten een keer tegenvallen, dan moeten we niet zo snel de kop laten hangen. We moeten meer vertrouwen in onszelf krijgen. We hebben talent genoeg om hogerop te komen. Dat moet er nu maar eens uitko men." Na het vertrek van trainer Marcel Lenssen, die op handen werd gedragen door zijn spelers, kon zijn opvolger Wim van Dongen niet met de erfenis over weg. De Astenaar was binnen een jaar al vertrokken. Aan Twan Bloemen de taak de brokstukken te lijmen. "Marcel Lenssen was een heel ijverige trainer. Hij was misschien wel te goed voor het niveau waarop we speelden. Met Wim ging het beduidend minder, maar met Twan hebben we weer een heel fijne trainer. Hij kan ook goed met de jeugd opschieten." Bas Kessels kampt al een aantal jaren met zijn rug en onwillige knieën. Op maandag na de wed strijd is het vaak geen pretje. "Dan heb ik vaak behoorlijke spierpijn. Twee jaar geleden wilde ik daar om stoppen. Juist omdat we gede gradeerd waren ben ik doorge gaan. En nu bekijk ik wel hoe het verdergaat. Toch zou ik nog graag een jaar in de vierde klasse voet ballen. Maar we moeten eerst maar eens de vijfde klasse zien te halen." Oostrum moet het voorlopig nog stellen zonder de talentvolle middenvelder Jan Verheijen, die kampt met een gecompliceerde voetblessure waaraan hij geope reerd is. Het herstel wil maar niet vlotten. "Ja, heel jammer dat hij er nog niet bij is. Ik heb nog met hem samen op het middenveld gespeeld. Het is een prima voet baller en een drijvende kracht. Ik hoop dat hij rond de winterstop weer terug is." Holthees wil eindelijk de nacompetitie in Twee seizoenen op rij ver speelde Holthees op de slot dag van de competitie het tic ket voor de nacompetitie. VIOS (twee jaar geleden) en Oostrum (voorbije seizoen) kaapten het toegangsbewijs voor de neus van Holthees weg. De mannen van de Tegelse trainer Roeland van Oudenhoven zetten dit sei zoen dan ook alles op alles om eindelijk de nacompetitie te halen. En voor promotie is Holthees niet bang, geeft secretaris Twan Wijenberg aan. "Ik denk dat wij geen slecht figuur zouden slaan in de vijfde klasse." Het is een vraag die in de boe zem van Holthees de voorbije weken regelmatig de ronde deed: waarom lukt het al twee jaar op rij niet om op de slotdag deelname aan de nacompetitie veilig te stellen? Is het spanning? Faalangst? Of toch net te weinig kwaliteit? Ook Twan Wijenberg stelde zichzelf die vraag. Een pas klaar antwoord heeft hij echter niet. "Misschien komt het omdat wij telkens in een situatie belandden dat we afhankelijk waren van anderen en dat we daardoor niet optimaal gemoti veerd de slotdag ingingen. Maar de praktijk wees twee jaar op rij uit, dat die anderen het lieten lig gen en wij er niet van profiteer den. Twee seizoenen geleden was een gelijkspel tegen VIOS genoeg geweest, maar verloren we. En afgelopen jaar moesten we winnen van Oostrum, maar ging het weer mis. Dus we wil len dolgraag een keer de nacom petitie in." Mocht Holthees onverhoopt promoveren naar de vijfde klas se, dan hoeft dat volgens Wijenberg geen eenmalig avon tuur te zijn. "Het niveauverschil tussen de vijfde en zesde klasse is niet groot. Teams die uit de zesde klasse promoveren, kun nen zich een niveau hoger hand haven. Kijk naar Swolgense Boys, dat inmiddels al is opge klommen naar de vierde klasse. Ik denk dat wij geen slecht figuur zouden slaan inide vijfde Twan Wijenberg heeft ver trouwen in de toekomst van Holthees. klasse, we kunnen dat niveau aan. En het zou leuk zijn om eens een klasse hoger te spelen. Nieuwe teams, nieuwe uitdagin gen." Holthees begint met een rela tief oude selectie aan het sei zoen. "Neem bijvoorbeeld onze buur SSS'18, daar is een ex- Holthees speler van nog geen 30 jaar de oudste in de selectie. Bij ons is het precies andersom. De gemiddelde leeftijd van onze hoofdmacht is midden twintig jaar." GEEN ZORGEN Zorgen over de verjonging maakt Wijenberg zich niet. "Ons tweede team is jong, daar voet balt de toekomst. En we hopen dat 'eigen spelers' die bij andere clubs voetballen, op het oude nest terugkeren. Onze jeugd voetbalt bij Volharding. Het gros blijft als senior bij Volharding, maar ik hoop dat een aantal ook naar Holthees komt." Twan Wijenberg voetbalde zelf jarenlang in de hoofdmacht van Holthees. Acht jaar geleden betekende een gescheurde kruis band het einde van zijn carrière. Nu voetbalt de secretaris bij de veteranen en is hij aandachtig volger van de hoofdmacht. Een selectie met een sterk 'eigen' karakter. "Bij ons voetballen voornamelijk jongens uit Holthees zelf. Onze selectie telt hooguit twee, drie 'buitenlan ders'. En zo hoort dat ook. Holthees heeft 110 leden, we moeten een hoofdmacht met eigen spelers op de been kunnen brengen. We willen geen door gangshuis zijn voor spelers van andere dorpen en verenigingen." Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2005 | | pagina 25