lexia draagt 'Venrayse' leding cce<s>e<s> LLTB Bergen viert eeuwfeest Venrayse winnares actie Borderline De cursus Geen Paniek WINKELINTERIEUR Kerklantaarn Veulen straalt weer Uniek pianoconcert in tbs-kliniek ALLEEN ZATERDAG 27 AUGUSTUS VERKOOP VAN ALLE TAXATIES Pilates Reünie Springplank Tractor in brand De Peel Anders Sterk EN MAAS Donderdag 25 augustus 2005 - Pagina 9 SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE 'Hunne koninklijke hoogheden te lezen. Zeker als je bedenkt dat ik zelf de Prins van Oranje en prinses "Dit is wel het hoogtepunt van geen cadeau naar Willem- Maxima der Nederlanden spreken mijn bedrijf', zegt Nanda trots. Alexander en Maxima heb HUNNE KONINKLIJKE HOOGHEDEN DE PRINS VAN ORANJE EN PRINSES MAXIMA DER NEDERLANDEN SPREKEN HUN DANK UIT VOOR ALLE FELICITATIES, BLOEMEN EN CADEAUS DIE ZIJ TER GELEGENHEID VAN DE GEBOORTE VAN HUN DOCHTER PRINSES ALEXIA HEBBEN ONTVANGEN. hun dank uit voor alle felicitaties, bloemen en cadeaus die zij ter gelegenheid van de geboorte van hun dochter prinses Alexia heb ben ontvangen', zo is op de kaart "De envelop en de dankbetuiging ga ik zeker inlijsten en in de win kel neerzetten. Het is toch bijzon der als je bedankt wordt door leden van het koninklijk huis. gestuurd. Eigenlijk moeten ze dus de klanten van Harlekino bedan ken." Want Nanda weet dat tussen de twintig en dertig klanten het echt- De kerklantaarn bij de kerk in Veulen straalt weer. Kapelaan Crasborn, die sinds het vertrek van kapelaan Van Dijck regelma tig in het kleine kerkdorp van de gemeente Venray de mis ver zorgt, en een vijftal vrijwilligers gaven de lampen van de kerklan taarn zondagmiddag een fikse poetsbeurt. De lantaarn werd in 1996 door de Rabobank geschonken en de lampen wer den sindsdien nooit meer gepoetst. Reden genoeg voor kapelaan Crasborn om zaterdag na de mis zieltjes te winnen voor het schoonmaakwerk. Al snel waren vijf vrijwilligers gevonden die samen met hem de lantaarn wilden schoonmaken, een week voor de officiële installatie van de nieuwe pastoor Müller. En de lampen stralen weer als vanouds, want zondagmiddag kwamen zowel de kapelaan als de vrijwil ligers naar het kerkplein om de lantaarn eens flink onder handen te nemen. De LLTB afdeling gemeente Bergen bestaat 100 jaar en dat wordt gevierd in het weekend van vrijdag 26 t/m zondag 28 augustus in en rond loods van loonwerker Van Lin aan de Berkenkamp 2a in Afferden- Bergen, nabij Rijksweg N271. Op vrijdagavond 26 augustus vindt de netwerkavond plaats voor onder meer de leden en de sponsoren van het agrifestijn. Aanvang: 19.30 uur. Een dag later wordt het agrifestijn gehouden. De zaterdag staat geheel in het teken van de agribusiness. Tientallen bedrijven tonen de laat ste stand van zaken op het gebied van hooibouw, beregening en grondbewerking. Op de terreinen rond de loods van loonwerker Van Lin kunnen de bezoekers kij ken naar wat de agribusiness te bieden heeft. Ook op het gebied van financiën, verzekeringen, arbeid, accountancy, advies en makelaardij zijn diverse bedrijven aanwezig. Zondag 28 augustus wordt aan dacht besteed aan het thema land bouw en omgeving. Voor alle belangstellenden wordt een oogstdankviering gehouden (10.00 uur). Daarna (van 11.00- 17.00 uur) zijn er activiteiten gericht op de markt. Productinformatie, kwaliteit, her komst, voedselveiligheid, duur zaamheid, natuur, recreatie en milieuzorg, maar ook aaibaarheid, gezelligheid, lekkernijen en activi teiten. Op een grootse bóeren- markt en op de open dagen van bedrijven in de regio kunnen bur gers en buitenlui kennismaken met de wijze waarop het voedsel wordt geproduceerd en het land schap wordt beheerd. Ook zijn er onderweg demonstraties: men nen van haflingerpaarden, bron zen beelden gieten, akkerbouw- machines die draaien en nog veel meer. Met op de achtergrond sfeervol le blaasmuziek kunnen de bezoe kers verder genieten van heerlijke producten op de streekmarkt. Er zijn uitgebreide horecavoorzie- ningen en uiteraard worden de kinderen niet vergeten. Alle acti viteiten zijn gratis. Mevrouw Boudewijns was niet helemaal toevallig op zoek naar een goede fauteuil; ze vond gewoon dat ze er een waard was.. Zij vond haar droomfauteuil bij AddiCura, op haar maat gemaakt door de gerenommeerde Nederlandse firma Fitform. Fitform en dealers hielden net hun nationale Wellnessweken actie. Mevrouw Boudewijns maakte door haar aanschaf auto matisch kans op een prijs, maar daar gaf ze niet zo om. "Ik kom voor een goede fauteuil, niet voor een prijs", zei ze nog. Afgelopen maandag was de prijs uitreiking. Mevrouw Boudewijns won een heerlijke verwendag bij Vitalizee. "Daar ga ik van genie ten", zegt ze, "maar de mooiste prijs is toch die fijne fauteuil. Ik heb nog nooit zo goed gezeten." AddiCura wenst haar daarom niet alleen veel plezier van haar prijs, maar vooral dat ze nog jaren mag genieten van haar fauteuil. "Dat gaat lukken", zegt mevrouw Boudewijns, "deze fauteuil heeft alles: mijn maat, mijn stijl, mijn kleur, met een elektrische hand bediening regelbare relaxfunc ties. Maar het leukste is nog wel dat de fauteuil een huwelijksca deau is van onze vele familiele den, vrienden, collega's, ouders en kinderen omdat mijn man en ik op 16 april zijn getrouwd. Ik heb wel erg veel geluk achter elkaar", lacht ze. De afdeling Preventie en Informatie van de GGZ-groep Noord- en Midden- Limburg start op dinsdag 27 september van 19 30 tot 21.30 uur met maande lijkse informatie- en gespreksbij eenkomsten voor familieleden en naastbetrokkenen van men sen met een borderline stoornis. De ene maand wordt een infor matiebijeenkomst georganiseerd waarin een deskundige informa tie geeft over een thema. De vol gende maand vindt een gespreksbijeenkomst plaats waarin familieleden ervaringen met elkaar kunnen uitwisselen. Het omgaan met iemand met een borderline stoornis is niet altijd even makkelijk. Redenen hier voor kunnen zijn dat iemand met borderline sterk impulsief han delt en last heeft van stemmings wisselingen. Ook agressie en zelfbeschadiging kunnen fami lieleden en partners zwaar belas ten. Om familieleden en andere betrokkenen te ondersteunen in de omgang met een naaste met borderline organiseert de afde ling Preventie en Informatie vanaf september een aantal bij eenkomsten. De eerste van de maandelijkse bijeenkomsten heeft als thema zelfbeschadiging. Zelfbeschadiging roept meestal sterke reacties op bij betrokke nen, zoals boosheid, afschuw, weerzin, zich gemanipuleerd voelen, onzekerheid etc. Vaak hebben deze reacties te maken met onmacht, gewoonweg niet weten hoe te handelen. Een spreker van de Steungroep Zelfbeschadiging geeft op de avond veel informatie, maar ook praktische tips en adviezen over hoe om te gaan met mensen die zich zelf beschadigen. De avond wordt gehouden in de Witte Kerk aan de Agnes Huijnstraat 3 in Venlo. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de afdeling Preventie en Informatie, GGZ groep Noord en Midden-Limburg via tel. (0478)531460. Anna Maria van Gemert start in Venray start met een nieuw cursus jaar. Zo start er de nieuwe bewe gingsvorm Pilates. Dit is een doel treffende manier om het lichaam in vorm te brengen. Een bijzonder systeem van rek- en strekoefenin gen, voor sterke spieren, een bete re houding, souplesse en balans. De cursussen starten op woensdag 21 september en verder zijn er wekelijks bijeenkomsten van 10.30 tot 11.30 uur, van 1915 tot 20.15 en van 20.30 tot 21.30 uur in de Kemphaan aan het Kennedyplein in Venray. Verder starten er cursus sen Mandalatekenen voor begin ners en gevorderden. In de begin nerscursus, welke begint op donderdag 29 september, ligt het accent op het basisprincipe, de oervormen. Men begint met golf bewegingen, het spelen met vor men, de lemniscaat, intuïtief wer ken met kleur. Tekenervaring is voor deze cursus niet nodig. In de gevorderdencursussen werkt men aan de hand van een thema, en met geleide meditatie. De cursussen, bestaande uit zeven bijeenkom sten, worden gegeven op de don derdagavond van 19.30 tot 22.00 uur. De gevorderdencursus begint op donderdag 15 september. De Kleurencursus begint op 26 sep tember en is een cursus ter ont wikkeling van de intuïtie via kleu ren, in samenhang met het energieniveau en wordt gehouden op de maandagavond in Venray, tij dens vijftien tweewekelijkse bij eenkomsten van 19.30 tot 22.00 uur. Tot slot kan men nog deelne men aan de jaarcursus Ontwikkelingsgroep waarin het accent ligt op de samenhangen en het verbinden van de verschillende energieniveaus, de achtergronden en de geestelijke waarden ervan. De cursus omvat negen bijeenkom sten op de vrijdagavond van 19.30 tot 22.30 uur. Voor informatie en aanmelding kan men contact opne men met Anna Maria van Gemert via tel. 0478)583272. Kijk ook op http://members.home.nl/annama- riavangemert Vanwege het veertigjarig jubi leum van Sjan Vollenberg houden de Springplank en het patronaat op zaterdag 1 oktober vanaf 20.00 uur een reünie in het clubgebouw aan de Beukenlaan 4 in Venray. Alle oud-leden en vrijwilligers die zijn geboren voor 1990 zijn wel kom. De organisatie heeft niet van iedereen het adres kunnen achter halen. Deze personen kunnen zich nog altijd aanmelden voor de reü nie door 5 euro over te maken op bankrekeningnummer 128173297 onder vermelding van 'reünie' en voornaam, (meisjes)achtemaam en geboortedatum. De inschrijving sluit op 9 september. Woensdagmorgen om 08.45 uur werd de Venrayse brandweer gealarmeerd voor een tractorbrand aan de Wuusterweg bij Castenray. Daar was een slateier een zojuist geoogst slaveld aan het omploe gen, toen er brand ontstond in het motorgedeelte van de tractor. De brandweer bluste de brand, maar kon nier voorkomen dat de tractor geheel verloren ging. Bij de brand raakte niemand gewond. Het centrale kenmerk van paniekklachten is de paniekaanval, dat wil zeggen een plotseling en zonder aanleiding optredende intense angst of spanning. Een paniekaanval gaat meestal gepaard met verschillende lichamelijke ver schijnselen zoals onder andere: hartkloppingen, trillen, zweten, ademnood of duizeligheid. Vaak ontwikkelen mensen met paniek klachten ook de angst om zich in het openbaar te begeven (zoals in supermarkten, bioscopen, treinen etc.). Jaarlijks hebben 250.000 mensen in Nederland zodanig ernstige paniekklachten dat bij hen sprake is van een echte paniekstoornis. Daarnaast zijn er vele mensen die in mindere mate paniekklachten hebben maar daarvan wel hinder ondervinden in hun dagelijks leven. Zij lopen het risico om op termijn een paniekstoornis te ont wikkelen. Een paniekstoornis is behandel baar, maar voorkomen is beter dan genezen. Daarom onderzoekt het Trimbos-instituut of bij mensen met enkele paniekklachten een echte paniekstoornis voorkomen kan worden door een korte pre ventieve cursus. Tevens wordt naar de economische effecten gekeken. De cursus zal twee keer achter elkaar worden gegeven. Door loting zal worden bepaald of een cursist aan de eerste of de tweede cursus deelneemt. Deelname aan het onderzoek is vrijwillig. Deelnemers aan het onderzoek vul len op drie momenten een vragen lijst in en krijgen twee keer een telefonisch interview. Mensen die wel aan de cursus maar niet aan het onderzoek willen deelnemen, doen ook aan de loting mee. De cursus Geen Paniek bestaat uit acht bijeenkomsten onder des kundige begeleiding. De cursus is gebaseerd op inzichten uit de cog nitieve gedragstherapie - een thera pie die bewezen effectief is bij mensen met een paniekstoornis. De cursus is daarvan een afgeleide en ingekorte versie. Doelen van de cursus Geen Paniek zijn leren omgaan met paniekklachten, meer greep krijgen op gedachten die de paniek doen toenemen en opnieuw leren begeven in moeilij ke situaties. De cursus is bestemd voor volwassen mensen die last hebben van enkele paniekklach ten, zonder dat er bepaalde andere problemen op de voorgrond staan. De eerste cursus gaat november in Venray van start. Voor aanmelding, meer informatie en/of een brochu re kunt u contact opnemen met Michaela Lousee, GGZ-groep Noord- en'Midden-Limburg, afde ling Preventie en Informatie, tele foon: 0478 - 531 460, e-mail: mlou- see@ggznml.nl Of kijk op www.cursusgeenpa- niek.nl Léo de Lijster is geen onbeken de in de Peel en omgeving. De Groningse kunstenaar maakte tal loze schilderijen over de Peel en momenteel is in herberg De Morgenstond in Griendsveen een schilderij dat hij van de herberg maakte te zien. In de jaren negen tig organiseerde hij in het streek museum van Deurne een grote overzichtstentoonstelling van zijn schilderijen. Op zijn internetsite www.leodelijster.nl is zijn nieu we expositie 'Zoektochten in Olieverf te bewonderen, waarin natuurlijk ook de Peel hiet ont breekt. l/illem-Alexander en Maxima bedanken baby- en kinderzaak Harlekino Ook de kleine prinses Alexia kruipt waarschijnlijk in broek jes en truitjes van de Venrayse winkel rond. Op de foto dochter Babs van Harlekino- eigenares se Nanda Verbaandert. paar een cadeau hebben gestuurd na de geboorte van Alexia. Zoals dat ook gebeurde na de geboorte van Amalia. Kleine en wat grote re, van houten speelgoed tot klei ne slofjes. Lachend: "Ja, Venray is nog altijd erg koningsgezind. Bij Amalia kregen we echter geen bedankbrief, nu wel. Hartstikke leuk." WAARDERING Harlekino, te vinden aan het Schoutenstraatje in Venray, viert dit jaar zijn vijftienjarig bestaan met tal van extra kortingen. Het bedankje van de toekomstige koning en koningin van Nederland is de slagroom op de taart van de 'jubileumviering'. "Het is toch prachtig en een goede reclame voor Harlekino", vindt Nanda. "Blijkbaar waarderen de prins en de prinses onze spul len. Ik heb op elk cadeau een sti cker van Harlekino geplakt. Zo zijn ze waarschijnlijk ook achter het adres van de winkel geko men." De Stichting Anders Sterk is een ichting voor en door ouders van ideren met een GGZ-problema- ek, zoals AD(H)D, autisme en n autisme verwante stoornis- n. Op dinsdag 6 september udt de stichting een oudercon- tavond voor ouders van kinde- n tot twaalf jaar. Het thema van avond is: Kinderen met ADHD een ADHD component, ervoor kan de Breinmuis thera- ie mogelijk een goede therapie jn. Mevrouw Driessen vertelt erover aan de hand van een pre- ntatie. Op woensdag 14 sep- mber is er een oudercontact- ond voor ouders van pubers, et thema van deze avond is akantietijd. Uitwisselen van erva- gen en tips. De vereniging en informatiecentrum MEE beide oudercontact- aanwezig met een stand net informatiemateriaal. Verder is ijr nog een informeel gedeelte aarin ervaringen kunnen wor- n uitgewisseld door ouders/ geleiders. De avonden worden 19.30 tot 21.30 uur gehouden restaurant De Tambourin van Vincent van Gogh Instituut de Stationsweg in Venray. _nmelden is niet nodig. Nadere ormatie over de avond van 6 ptember: is verkrijgbaar bij via tel. (0485)517217. "ormatie over de avond van 14 ptember is verkrijgbaar bij us via tel. (0478)516061 of e- il info@anderssterk.nl. of anderssterk.nl. De stichting Klassiek op locatie organiseert ieder jaar in de maan den juli en augustus op onver wachte plekken klassieke concer ten. Vorige week zondag werd op 'een wel heel bijzondere plek een pianoconcert gegeven: de sport hal van tbs-kliniek Rooyse Wissel in Oostrum. Het werd een zinde rend optreden, van de briljante, vingervlugge Chinese pianist Sun Yingdi. Klassiek op locatie organi seerde eerder dit jaar al concerten in onder andere kasteel Well, in een speelpark in Tegelen en in verschillende parken in Noord- Limburg. De organisatie probeert echter ook elk jaar één concert te verzorgen waarin 'een sociaal aspect gekoppeld wordt aan klas siek muziek'. Zo verzorgde zij in 2003 een concert in PI ter Peel en maakte zij het vorige jaar voor Poolse arbeiders die in de regio werken mogelijk om de concer ten te volgen. Dit voorjaar kwa men zij met het idee om een con cert te verzorgen in tbs-kliniek de Rooyse Wissel. Dit idee past prima bij de visie van de Rooyse Wissel om de 'bui tenwereld' zo 'veel als mogelijk binnen te halen en past eveneens perfect bij haar motto: 'Openheid binnen Geslotenheid'. Vanwege de slechte weersvoorspelling vond het concert niet zoals gepland plaats op een van de bin nentuinen van de kliniek, maar binnen: in de sporthal. Hier von den zo'n 275 bezoekers, waaron der ongeveer 45 tbs-patiënten, een plekje om te luisteren naar de muziek van Mozart, Schubert en vooral Liszt. Deze muziek was waarschijnlijk niet voor alle aan wezigen even bekend, maar het ovationele applaus na afloop maakte duidelijk dat zowel de lief hebber als de leek het concert zeer had gewaardeerd. Een bijzon der concert op een bijzondere locatie. Het is mogelijk. Het is echt liet ondenkbaar dat u binnen- tort de kleine prinses Alexia >p de buis of in de Story ziet n een mooi truitje van Jarlekino. Of in een prachti- e, kleurrijke broek van de enrayse baby- en kinderspe- ilzaak. Na de geboorte van tweede oogappel van prins [illem-Alexander en prinses ia, stuurden diverse inten van Harlekino het mpathieke stel namelijk kle- g en kleine babyhebbedin- tjes als cadeau. Truitjes, oekjes, klompjes, speelgoed slofjes gingen per post van- 't de regio Venray naar het ttinklijk huis, weet eigena- se Nanda Verbaandert. Maar de Venrayse had nooit acht dat ze ooit nog een dank- tuiging van Willem-Alexander zijn Argentijnse echtgenote u krijgen. Ze keek dan ook emd op toen ze vorige week brievenbus opende en de met daarop drie prachti- stempels van het koninklijk tussen de stapels kaarten en dere postpakketten ontwaarde, "at krijgen we nou?', was mijn rste gedachte. Het bleek een edankbrief van Willem- lexander en Maxima te zijn." EN MAAS

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9