KIEST U ALTIJD DEZELFDE BLAUWE RUITJES FRANSLEMMERS MOOI WONEN GOED SLAPEN FRANSLEMMERS Motorcrossweekend in Wanssum Sportnieuws# -infc Wanssumse motorcrosser prolongeert titel Eerste hulp Kijk mijn Erf MKB- ondernemer Zwangerschap WONINGINRICHTING WONINGINRIC TV Venray Werkstress Prix Dominique Rommelmarkt Match J Niets! Capibara's PEEL EN MAAS Donderdag 25 augustus 2005 - Pagina of kiest u voor het slaapcomfort dat bij u past? \tyilt u in de toekomst een betere ondersteuning, een extra lang bed, verstelbaarheid, een warmer of koeler klimaat? Zijn er nog andere eisen en wensen? In aansluiting hierop en rekening houdend met uw figuur en gewicht komt uw adviseur van Frans Lemmers Goed Slapen tot een op u persoonlijk afgestemd advies: de voor u beste combinatie van bed, bodem en matras. Een extra zekerheid geven wij u met de mogelijkheid tot proefslapen. Computergestuurd slapen op vleugels NATUURLIJK LIGCOMFORT DANKZIJ WINX SELECT LATEX Kern in natuurlatex 7 ergonomische comfortzones Geschikt voor vaste en verstelbare bodems Draaibaar in lengte en breedte Soft of Medium ligcomfort Prima hanteerbaar SLEEP ADVICE SYSTEM Op basis van individuele parame ters berekent het Sleep Advice System van Lattoflex voor u de geknipte Winx Uniq matras. Zo danig dat de voordelen van matras en bodem worden gebundeld, wat uiteindelijk moet leiden tot het ul tieme Winx-gevoel: gezond slapen voor een wakker leven. LATTOFLEX WINX Elasticiteit, soepelheid en lichtheid, het zijn stuk voor stuk kwaliteiten die Lattoflex vertaald heeft in de vleugelelementen van de Winx. Je wordt als het ware gedragen op handen of vleugels die perfect de contouren van het lichaam volgen voor een correcte ligging. Winx is de eerste bodem met vleugelelementen die een drie-dimensionale steun biedt. LATTOFLEX WINX UNIQ Lattoflex Winx Uniq is een met behulp van een computer gepersonali- seerde matras die haar draagvermogen, drukverdeling, veerkracht, ven tilatie en vochtregulatie aanpast aan de fysieke eigenschappen van elke slaper. Met de unieke vleugelelementen van de Winx bodem uw garantie voor individueel slaapcomfort. In de showroom staat de speciale meet apparatuur voor u klaar. Ook met massagesysteem GOED SLAPEN Auping slaapsystemen Kuperus spiralen Lattoflex lattenbodems Pirelli latex matrassen Poseidon waterbedden Tempur traagschuim- matrassen Treca de Paris - boxsprings Ubica pocket matrassen FRANS LEMMERS WONINGINRICHTING PATERSSTRAAT 31 VENRAY, TEL 0478 585 552, FAX 0478 550 6S5, E-MAIL CONTACT0FRANSLEMMERS.NL, INTERNET WWW. FR ANSLE M M E RS. N L, MAANDAGMIDDAG GEOPEND Pee Het zwemmen wordt gehouden op dinsdagavond van 19.15 tot 20.15 uur. Zaterdag was in Siebengewald de kermisloop. Met twee TV Venray leden op het podium; Peter Scheres werd eerste overall en Marcel Meu- lendijks derde. Joop Wijnhoven, Twan Jeuken en Ruud Jacobs wisten een plaats bij de eerste twintig te bemachtigen. Aankomend weekend worden de clubkampioenschappen van TV Venray gehouden in en rond de Kasteelse Bossen in Horst. Deelna me is mogelijk voor zowel leden als niet-leden, voor beiden wordt een klassement opgesteld waarbij de win naar diegene is die het beste zijn eind tijd voorspeld. De wedstrijd voor de senioren gaat over 700 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en vijf kilo meter lopen. In overleg is het moge lijk om af te wijken van deze afstanden. De jeugd doet een triatlon over een kortere afstand. Voor infor matie kan men contact opnemen met Lies Pouls via tel. (0478)510588 of e- mail h.pouls@home.nl. 's Middags is er de jaarlijkse barbecue bij familie van der Horst in Sevenum. Trainingen: dinsdag zwemmen jeugd en senioren van 19 15 tot 20.15 uur in zwembad De Sprank in Venray. Donderdag jeugd lopen van 18.15 tot 19 uur op atletiekbaan Venray, senio ren lopen van 19.00 tot 20.45 uur op atletiekbaan Venray. Zondag club kampioenschappen, start 10.00 uur. Programma, 27 augustus Triathlon Almere, info: www.upc-hollandtriath- lon.nl 28 augustus clubkampioenschap pen TV Venray 10.00 uur, Kasteelse Bossen in Horst 4 september zwemloop Sittard, hawaii2015@tiscali.nl, tel. (046)4526097 PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur De traditie van de jaarlijkse motorcross in Wanssum wordt ook dit jaar weer voortgezet. De leden van de MAC Wanssum heb ben ook dit jaar weer de krachten gebundeld met hun zustervereni gingen op het sportpark de Broekberg en weer een prachtig circuit uitgezet op de voetbalvel den en de aangrenzende weilan den. De wedstrijden vinden plaats in het weekend van 27 en 28 augustus. Door de dijkovergangen en de harde kernachtige ondergrond doet dit circuit buitenlands aan en is voor de coureurs moeilijk te rijden en voor de toeschouwers vaak zeer spectacu lair. Door de veranderingen aan de loop van de Molenbeek, was relatief laat bekend over welk gedeelte van de weilanden men kon beschikken. Echter ook hier heeft men de volle medewerking van het waterschap en de aannemer van de werken gekre- Ruud Pijpers is een van de plaat selijke favorieten gen, waardoor het circuit weer een spectaculaire lay-out heeft gekregen. Ook de overkoepelende organisatie. Motorsport Organisatie Nederland, heeft veel vertrouwen in de MAC Wanssum, want aan diverse klasse is de kampioenstatus toegekend. Zaterdag 27 augustus bijten de jeugdrijders de spits af. Coureur(tjes) van 6 tot 16 jaar strijden dan om de te verdelen punten en de grote bokalen. Fascinerend is het om te zien hoe de kleine mannen en ook vrouwtjes knokken voor hun posities, vaak meer dan fanatiek aangemoedigd door hun supporters schare. Onder de deelnemers veel regionale rijder(tjes), die het gaan opnemen tegen hun collega's uit de rest van het land en gezien de resultaten uit het voorseizoen vaak niet zonder succes. Emile Cox kan in zijn eigen woon plaats geduchte tegenstand bij de 125cc-ers verwachten van Randy Peters en Paul Spierings. Jeroen van Teijlingen uit Venlo is bij de 85cc de te kloppen man momenteel en zijn plaatsgenoot Gino Kraus moet goede kansen worden toegedicht in de 65cc klasse. De klasse 85 hoge wielen wordt vooral door de Limburgers Jordy Lommen uit Venlo en de gebroeders Koen en Roy Hoeijmakers gedomineerd. Zondag 28 augustus is het park het domein van de grote mannen en zal er met grote snelheid en verve gevochten gaan worden voor de pun ten. De junioren en senioren (dit is niet qua leeftijd, maar op kwaliteit) moeten op dit circuit hun posities in het kampioenschap behouden of pro beren te verbeteren. Zowel de 125en 250cc junioren en de 250cc senioren en nationalen klasse tellen mee voor het nationaal kampioenschap van de MON. William Versleijen uit Horst- Meterik zal zichbij de junioren vooral hier proberen te bewijzen, om aan te tonen dat zijn plaats in het kampioen schap geen toevalstreffer is. Bij de senioren zullen de gebroeders Hans en Bart Verstappen uit de Reuver par tij geven aan hun opponenten uit diverse delen van het land. De klasse Inters zal een interessan te strijd geven tussen Charel Sweebe uit Dordrecht, Heiki van den Berg uit Zeeland, Martijn Romviel uit Boekei en Christian Mandigers Uit Helmond Beide dagen beginnen de wedstrij den om 12.00 uur. Diegene, die ook de trainingen willen volgen, dienen reeds om 10.00 uur aanwezig te zijn. Het circuit de Broekberg is gelegen in het centrum van het dorp Wanssum. De entreeprijs op zaterdag is op vrij willige basis, op zondag is de entree zoals gebruikelijk voor kampioens wedstrijden De GGZ Groep Noord- en Midden Limburg Afdeling Preventie en Infor matie start in Venray op maandag 10 oktober met de cursus Aanpakken van werkstress: voorkomen van bur nout. Inmiddels hebben zo'n drie honderd mensen in Noord-Limburg "al aan deze training deelgenomen. De training biedt goede resultaten. Na afloop geven cursisten aan dat hun stressklachten zijn verminderd en dat zij beter met spanningen kun nen omgaan. Wie na de zomerperio de werk wil maken van verbetering en een wending wenst te geven aan spanningsklachten kan aan deze cur sus deelnemen. Het is een praktische cursus vol met handige tips, die de weg wijzen naar een gezonde leef stijl in de werksituatie. Bovendien ontvangt men een werkboek met daarin een duidelijke uitleg en veel informatie. De cursus wordt 's mid dags gehouden en bestaat uit tien bij eenkomsten. Voor meer informatie kan men terecht bij de afdeling Pre ventie en Informatie, Harriet Leus- sink via telefoon (0478)531460. In de Dominicanenkerk in Venlo wordt op zaterdag 12 november voor de zevende maal het muziekconcours Prix Dominique gehouden. Het con cours is bedoeld voor amateur-beoe fenaars van klassieke en semi-klassie- ke muziek Aan het concours is een wisselprijs en een gastoptreden ver bonden. Inschrijven is mogelijk bij artistiek leider Jan Egberink via tel. (077)4660350. De Prix is niet een exclusief Venlose aangelegenheid. Dit jaar worden inschrijvingen verwacht uit heel Noord- en Midden-Limburg en het oostelijk deel van Noord-Bra bant. Het VOGG (Vereniging van ouders en verwanten voor mensen met een verstandelijkg handicap) afdeling Horst houdt op zondag 11 september van 10.00 tot 14.00 uur een rommel markt op het grasveld nabij de Wen- del aan de Deken Creemersstraat in Horst. Het VOGG is nog op zoek naar particulieren of hobbyisten die een marktkraam willen huren. Deze rom melmarkt vindt plaats tijdens het door de De Wendel op vrijdag 9, zaterdag 10 en zondag 11 september gehou den Mikadofestival. Dit feest staat in het teken van tien jaar Mikado. Doel is om elkaar te ontmoeten in een gezellige sfeer en samen te genieten van kunst, cultuur, veel muziek en andere geneugten van het leven. Gedurende deze drie dagen staat er een feesttent op het grasveld nabij De Wendel. Het reserveren van een marktkraam kan via VOGGL08@home.nl, via tel. 06- 50507972 of kijk op www.vogg.nl/horst-sevenum. Atletiek Vereniging Venray-Regio is op zoek naar vrijwilligers voor het begeleiden van mensen met een ver standelijke beperking tijdens hun atle- tiektrainingen en gedurende drie a vier wedstrijden per jaar. Tevens is de vrijwilliger behulpzaam bij de organi satie van enkele sociale activiteiten. Het gaat om de begeleiding van groe pen van ongeveer tien personen. Van de vrijwilliger wordt verwacht dat hij enthousiast en gemotiveerd is om met deze doelgroep te werken. Ervaring is een pré, maar geen noodzaak. De trai ningen vinden plaats in de avonduren van 18.30 tot 19.30 uur op sportpark De Wieën. Voor meer informatie kan men contact opnemen met Steunpunt Vrijwilligerswerk Venray - MATCH, Marktstraat 8, 5801 BM Venray, tel. )0478)5l6995, e-mail: match.ven- ray@planet.rd Het Groene Kruis Pluspakket start in oktober in Venray met een cursus Eerste homeopathische hulp bij ongelukken en Ongemakken. Soms komt men voor situaties te staan, zoals een verwonding door bijvoor beeld een val van een trap of bij het verstuiken van een enkel, waarbij het niet direct noodzakelijk is om 112 te bellen. Vaak weet men echter niet hoe men het beste kan handelen. In eerste instantie denkt men niet aan homeopathische hulp. En toch zijn er dan homeopathische middelen die effectief zouden kunnen zijn. Tijdens deze cursus maakt mem kennis met de basisbeginselen van de klassieke homeopathie, een geneeswijze met veel mogelijkheden, mits ze op de juiste manier toegepast worden. Tij dens de cursus wordt er een handlei ding gegeven om in voorkomende ongevallen, homeopathische genees middelen op verantwoorde wijze te kiezen en toe te dienen. Verder wordt er ook aandacht besteed aan het leren omgaan met het zelfgene- zend vermogen van het lichaam en hoe dit optimaal ondersteund kan worden. De cursusleiding is in han den van een klassiek homeopaat en bestaat uit drie bijeenkomsten van twee uur. Leden van het Groene Kruis krijgen korting op het cursus geld. Wie meer wil weten over deze cursus kan contact opnemen met de klantenservice. Deze is tijdens kan tooruren bereikbaar via tel. (077)3209595 of kijk op www.groe- nekruis.org. Bewoners in het buitengebied die van plan zijn om hun erf streekeigen in te richten kunnen op zaterdag 3 september vanaf 14.00 uur terecht op het voorbeelderf van de familie Hoey- makers in Horst. Deze middag wordt georganiseerd door de Stichting Instandhouding Kleine Landschaps elementen in Limburg (IKL). Naast een deskundige uitleg kan men zich een goed beeld vormen hoe een karakteristiek Noordlimburgs erf eruit ziet met singels, hoogstambomen, hagen en een mooie bomenlaan. De eigenaar van het voorbeelderf is zich sterk bewust van de waarde van zijn erf en wil dit graag delen. Tijdens de rondleiding komen de verschillende punten van beplantingsvormen, zoals aanleg, soort en onderhoud aan de orde. Daarnaast is er volop gelegen heid om vragen te stellen. Op deze manier kan men ideeën opdoen voor het eigen erf. Een goed gekozen erf- beplanting werpt al op korte termijn zijn vruchten af. Naast een mooie inpassing van de woning of bijgebou wen in het landschap, maken ook al snel meer kleinere dieren hun opwachting rondom het huis. Maar niet op de laatste plaats kunnen ook de bewoners er zelf van profiteren. Door de aanleg van een boeren(moes)tuin heeft men iedere dag verse groenten en kan de tafel fraai worden versiert door een boe ketje bloemen uit eigen tuin. Wan neer er fruitbomen zijn aangeplant kan men letterlijk de vruchten pluk ken van deze inspanning. Wie een erf of een grote tuin in het buitengebied bezit en geïnteresseerd is in erfbe- planting kan een bezoek brengen aan het erf van de familie Hoeymakers. Men dient zich van tevoren wel even aan te melden via www.kijkmijnerf.nl of contact op te nemen met de stich ting IKL via tel. (0475)386430. Emile Cox Europees kampioen in Tsjechië Onlangs werd in Tsjechië het Inter nationaal Jeugdweekend verreden. Bij de 125 jeugd wist motorcrosser Emile Cox uit Wanssum alle vier manches voor zich veilig te stellen na een ver beten zijn te hebben geleverd met zijn achtervolgers. Tevens wist Emile Cox voor de tweede achtereenvol gende keer de titel mee naar Neder land te nemen, nadat hij verleden jaar Europees kampioen werd bij de 85 grote wielen. De tweede helft van het jeugdsei- zoen ging afgelopen zaterdag van start op het motorcrosscircuit den Hoek in Groesbeek. De wedstrijden werden verzorgd door MBC de Zeven Heuvelen in samenwerking met de MON. Bij de 50 automaten was het Luc Hermsen die een prachtige wed strijd reed, hij wist in beide manches als vierde van start te gaan om ook op deze plaats na tien minuten onder de finishvlag door te gaan. Een negende stek bij de 65 versnellingen kleine wielen was weggelegd voor Jeremy de Vink die in de beide manches ook een negende plaats voor zich wist vei lig te stellen. Bij de 85 mini kleine wielen groep B was de tweede beker voor Bryan Kersten weggelegd door in zowel de eerste als de tweede man che op een prachtige tweede plaats te worden afgevlagd. Bij de 85 mini klei ne wielen groep A eindigde Danny Briigemann op een negentiende en een achttiende plaats en wist een twintigste plek in het dagklassement. Bij de 125 jeugd wist Emile Cox een tweede plaats op het erepodium voor zich veilig stellen door de manches na een verbeten strijd op een tweede en een derde plaats af e sluiten. Bij de 125 senioren had Kevin Gie- lens een slechte start, hij wist in de manches een 26e plek en op een zeventiende stek de streep te passe ren wat hem een 22e plaats in het dagklassement opleverde. Sjoerd Heijnen werd de 29e man door beslag te leggen op een 30e en een 26e plaats, terwijl Roy Nillesen 31e werd en de manches met een 34e en een 25e plaats voor zich wist veilig te stel len Ook Paul Eickmans was niet in zijn element, hij eindigde op een 33e plek en wist op een 33e plaats en een 29e stek te worden afgevlagd. Door het grote aanbod van rijders reden de 500 junioren in series, een herkansing en een finale manche waarbij Rob Simons na een verbeten strijd een tweede plaats voor zich wist op te eisen en na zes wedstrijden de leider is in de tussenstand. Jan Kuenen wist de finale manche op een 31e plaats af te sluiten. Komende weekend zullen de jeugdrijders te gast zijn op het circuit de Broekberg in Wanssum, waar zon dags de nationale rijders zullen aan treden. Europees kampioen Emile Cox komt komend weekend ook op zijn tbuisbaan in actie Het op de juiste manier toepassen van marketing- en netwerkvaardighe den is van cruciaal belang voor het succes van MKB-bedrijven. Uit het EIM-rapport 'De bron van vernieu wing' blijkt dat het voor een MKB- bedrijf zelfs onmogelijk is om zonder netwerk te kunnen innoveren. De Kamer van Koophandel Limburg- Noord onderschrijft deze conclusie en speelt hierop in door ondernemers te helpen bij het verbeteren van hun marketing- en netwerkvaardigheden. Netwerken spelen een rol bij vrijwel alle innovaties in het MKB. Met name leveranciers en klanten worden vaak betrokken bij belangrijke innovaties, blijkt uit het EIM-rapport. Toch is het voor veel mensen vaak moeilijk om nieuwe relaties aan te knopen en die te benutten voor hun eigen succes. Ook marketing biedt mogelijkheden om de sterke kanten van kleine zelf standigen optimaal in te zetten. Naast de vier bekende marketing-p's (pro duct, plaats, prijs en promotie) bestaat er voor de kleine zelfstandige een vijfde P, namelijk die van Per soonlijkheid. Persoonlijkheid is voor het kleinbedrijf zelfs de krachtigste P Het merk van de kleine ondernemer is immers de ondernemer zélf. De Kamer van Koophandel Limburg- Noord ziet het belang van marketing en netwerken sterk groeien en speelt hierop in met een eigen seminarpro gramma, specifiek gericht op het ver beteren van marketing- en netwerk- vaardigheden. Binnen het programma worden de volgende seminars aangeboden: Netwerken, dat werkt (7 september). Creatief denken (13 september). Calimero Marketing (15 september). Succesvol verkopen (27 september). Profit Management (28 september). De seminars zijn primair gericht op ondernemers, maar ook mensen in loondienst die hun marketing- en net werkvaardigheden willen verbeteren, kunnen zich aanmelden. Men kan zich aanmelden bij de Kamer van Koophandel Limburg-Noord via tel. (077)3203331 of via het aanmeldfor mulier op www.kvk.nl/seminars. Wat gebeurt er als U niet adverteert PEEL EN MAAS Het Maasziekenhuis Pantein in Box meer houdt op dinsdag 6 september in samenwerking met Stichting Thuiszorg Brabant Noord-Oost en het Groene Kruis Noord-Limburg voor aanstaande ouders een informatieavond over zwan gerschap en bevallen. Tijdens deze avond komen de thuisbevalling, de zie kenhuisbevalling, kraamzorg thuis en in het ziekenhuis aan bod. Ook wordt aan dacht besteed aan voeding tijdens de zwangerschap. De avond begint om 19 30 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur Op woensdag 14 september wordt er een informatieavond over de meno pauze gehouden. De gynaecoloog, menopauzeverpleegkundige, diëtist en fysiotherapeut van het ziekenhuis geven ieder vanuit het eigen vakgebied informatie en praktische tips over de periode van de overgang. Het doel van de bijeenkomst is vrouwen te attende ren op mogelijke overgangsklachten, hoe deze klachten voorkomen kunnen worden of, indien nodig, te behandelen zijn. Voeding en beweging tijdens de overgang komen tijdens de informatie avond uitgebreid aan bod. De avond duurt van 20.00 tot 22 00 uur.. Verder wordt er op dinsdag 20 september voor aanstaande ouders een informatieavond over borstvoeding gehouden. Aan bod komen thema's als de voordelen van borstvoeding voor de gezondheid van baby en moeder, het beleid in het Maas ziekenhuis, de samenwerking met de kraamzorg van Stichting Thuiszorg Bra bant Noord-Oost en nuttige boeken en websites. Ook praktische zaken wor- te Ons De N >861 den uitgelegd: Hoe leg je de baby^ Borstvoeding in bijzondere omstat ete' heden, Hoe gaat kolven in zijn Wat komt erbij kijken bij als je gaat werken? Een gynaecoloog van Maasziekenhuis en een borstvoedi consulente verzorgen aanspreki presentaties De avond duurt van 1 uur tot 22.00 uur. Alle informatief den worden gehouden in het neelsrestaurant in het souterrain Maasziekenhuis Pantein aan de Lo< ^ar gelsestraat in Boxmeer. Belangste >etr, den kunnen zich bij het Maaszicr huis dagelijks tussen 11.00 tot 1 uur aanmelden via telefoonnuffl (0485)567203. Verder wordt er een informatieavond over borstvofi gehouden op dinsdag 13 december In Zoo Pare Overloon zijn het toeziend oog van bezoekers capibara's geboren. Eén jong wa> de geboorte erg zwak en heeft helaas niet gered. De andere twee gelukkig kerngezond en hupp< lart vrolijk achter hun moeder aan geslacht van de jongen is nog oi kend. Capibara's hebben veel r van uit de kluiten gewassen cavia': zijn de grootste knaagdieren wereld. Capibara's leven in watent 12 gebieden in het Amazonegebied Zuid-Amerika. Het zijn echte wl dieren en worden daarom ook I )ns waterzwijnen genoemd. (nik 685 20 20

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20