Uitwisseling jongeren Meerlo-Wanssum en Polen Vat bier als lokkertje Meerlo-Wanssui Bassin in weiland bij Molenbeek Minder woninginbraken Daling aantal milieuklachten Sporten voor gehandicapten Budoteam Meerlo- Wanssum Expositie Service rubriek PEEL EN MAAS Donderdag 25 augustus 2005 - Pagin Vrijdagavond informatiebijeenkomst in soos Merlin De Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum organiseert samen met het Meerlose jonge rencentrum Merlin op vrijdag 26 augustus een informatie avond over een uitwisselings project voor jongeren. Tijdens deze bijeenkomst wordt tekst en uitleg gegeven over het pro ject. Bovendien wordt met de jongeren gesproken over de vooroordelen die er zijn ten opzichte van Polen. Ook een Poolse jongen laat dan weten hoe hij tegen ons land aan kijkt. Het doel van deze discus sies is om uiteindelijk te komen tot een uitwisselings programma van Poolse en Meerlo-Wanssumse jongeren in de leeftijd van 15 tot en met 25 jaar. "Lijkt het je leuk om eens te zien hoe jongeren in Polen leven en de Poolse jeugd te laten zien hoe wij hier in Nederland leven? Geef je dan op voor dit project", adviseert secretaresse Riny Hahn van de Meerlo-Wanssumse Vriendenkring de jongeren uit de regio. Het is de bedoeling dat de jeugd uit deze regio een week naar Polen gaat en de Poolse jeugd een week naar deze regio komt. Zij roept de jon geren van Meerlo-Wanssum en andere geïnteresseerden op om vrijdagavond gewoon de soos aan de Peschweg in Meerlo binnen te lopen en te luisteren en eventueel mee te praten. Het initiatief om een jongeren- uitwisseling op te starten, is een vervolg op de jarenlange uitwisse lingen die er zijn geweest tussen kinderen van Scouting De Meule- berg in Blitterswijck, de basisscho len in Meerlo-Wanssum en de kin deren van de Poolse plaats Wasosz. Dat project is afgesloten. Om de jongeren te informeren over de plannen en om wat meer van elkaar te weten te komen, wordt vrijdagavond in jongeren centrum Merlin te Meerlo een informatiebijeenkomst gehouden voor de jeugd en andere geïnteres seerden. Daarvoor zijn ook enkele Poolse jongeren uitgenodigd. Vol gens voorzitter Simon Poels van Merlin heeft het jongerencentrum de deuren wagenwijd opengezet voor dit initiatief omdat het goed is dat jongeren over en weer infor matie uitwisselen. "We hebben graag gehoor gegeven aan het ver zoek van de vriendenkring en ik hoop van harte dat er ook jonge ren komen", aldus Poels. Robert Buczynski, stafmedewer ker van Het Roekenbosch en lid van de Stichting Vriendenkring Meerlo-Wanssum/Wasosz, bege leidt binnen de stichting de jonge renprojecten. De stichting organiseert de informatiebijeenkomst samen met jongerencentrum Merlin in Meerlo en de landelijke jongerenorganisa tie Crossing Youth. Deze club, een initiatief Poolse en Nederlandse jongeren, zet activiteiten op voor, door en met jongeren uit de twee landen. Een delegatie van deze groep is onlangs in Meerlo-Wans sum in het gemeentehuis op bezoek geweest en heeft kennis gemaakt met de Meerlo-Wanssum se vriendenkring. De jongerenor ganisatie Crossing Youth start in het najaar met een project 'Het Een delegatie van Crossing Youth was onlangs op bezoek bij de Meerlo-Wanssumse vriendenkring in het gemeentehuis van Meerlo. jaar van Polen'. Het Meerlo-Wans- sums initiatief past daar uitstekend in. Binnen het project 'Het jaar van Polen' streeft Crossing Youth ernaar om de kloof tussen Poolse en Nederlandse jongeren te ver kleinen en van eikaars cultuur te leren. Dit gebeurt door middel van het stimuleren, ondersteunen en organiseren van activiteiten. Riny Hahn is zeer enthousiast over de contacten met Crossing Youth In het Poolse Wasosz worden bin nenkort ook informatieavonden gehouden voor jongeren die aan dit uitwisselingsprogramma mee doen. Het is de bedoeling dat de jeugd van Meerlo-Wanssum in de toe komst een weekje naar Wasosz gaat en de Poolse jongeren ook Meerlo-Wansum bezoeken. Tij dens deze uitwisseling is er ruimte voor ontspanning, cultuur en sport en maken de jongeren ken nis met Poolse families. De infor matieavond is morgenavond (vrij dag 26 augustus) in jongerencen trum Merlin en begint om 20.30 CONTACTEN De Meerlo-Wanssumse vrien denkring voor Wasosz is in 1992 opgericht en heeft sindsdien veel contacten met het gemeentebe stuur van Wasosz en via de lokale Poolse vriendenkring met scho len, brandweer, het bedrijfsleven, agrariërs en het ziekenhuis. De gemeente Wasosz telt ongeveer 7000 inwoners - bijna net zoveel als in de gemeente Meerlo-Wans sum- en ze ligt 200 kilometer zuid oostelijk vanaf Frankfurt am Oder aan de Duitse-Poolse grens. Nadat het gemeentebestuur van Meerlo- Wanssum in 1992 een eerste bezoek heeft gebracht aan deze Poolse gemeente, zijn de banden tussen de twee gemeenten alleen maar hechter geworden. Diverse delegaties van Meerlo-Wanssum zijn de afgelopen jaren naar Wasosz geweest Dorpsraadverkiezingen in Swolgen op 8 september Op donderdag 8 september is het zover. Dan wordt in Swolgen een nieuwe dorps raad gekozen. En dat na een lange periode waarin het dorp geen eigen "volksvertegen woordiging" had. Alle Swolge- naren van zestien jaar en ouder kunnen over veertien dagen hun stem uitbrengen. Een viermanschap is verant woordelijk voor de organisatie van de verkiezingen. De afge lopen maanden is het viertal druk in de weer geweest met vergaderen, kandidaten pol sen en het opstellen van de verkiezingsprocedure. Na 8 september zit hun werk erop. Een gesprek met twee van de vier initiatiefnemers: Piet Jacobs en George Smeets. In een kleine gemeenschap als Swolgen kent iedereen iedereen, maar het was beslist niet zo dat Emile Beurskens, Piet Jacobs, Edu- ard Maas en George Smeets dage lijks bij elkaar over de vloer kwa men. Nee, het was eerder het toeval dat hen bij elkaar bracht. Piet Jacobs: "Begin dit jaar bezochten burgemeester en wet houders Swolgen. Daarbij kwam onder meer ter sprake dat er hier in vergelijking met andere kerk dorpen zo weinig gerealiseerd werd. Je moet dan bijvoorbeeld denken aan woningbouw en aller lei voorzieningen. Een dorpsraad ■%ou daar verandering in kunnen brengen. De gemeente heeft dan namelijk een vast aanspreekpunt. Maar er waren natuurlijk wel mensen nodig die die dorpsraad op poten wilden zetten. Toen de vraag aan de orde kwam wie daar werk van gingen maken, staken wij vier als enigen spontaan onze vingers op." Het viermanschap ging voortva rend te werk. George Smeets: ''We zijn eerst eens een aantal zaken op een rijtje gaan zetten. Wat moet een dorpsraad doen? Hoe starten we dit op? Hoe groot moet de raad zijn? Hoe dient de samenstelling te worden? Al snel waren we het erover eens dat een democratisch gekozen raad van zeven personen het beste zou zijn. Ook was al snel duidelijk dat we ons niet met het beleid van de toekomstige dorpsraad moesten gaan bemoeien. Wel vonden we dat we de kandidaatstelling een beetje moesten proberen te stu ren. De kandidaten moesten zoveel mogelijk een afspiegeling van de bevolking zijn qua leeftijd, Twee van de vier initiatiefnemers van de dorpsraadverkiezing: Piet Jacobs (links) en George Smeets (rechts). geslacht en beroep. Vervolgens hebben we zo'n vijftien personen benaderd met de vraag of ze inte resse hadden om in de dorpsraad te gaan zitten. Eerder had een aan tal mensen zich al spontaan kandi daat gesteld. Begin juni hebben we tijdens een openbare bijeen komst in zaal Wilhelmina verslag gedaan van onze vorderingen. Toen hebben zich nog enkele mensen aangemeld als kandidaat. Begin juli is er een vergadering geweest met alle voorlopige kan didaten. Uiteindelijk heeft dat hele proces geleid tot een kandi datenlijst van elf personen." De verkiezingsdatum is bepaald op donderdag 8 september. Dan kunnen alle Swolgenaren van zes tien jaar en ouder tussen 17.00 en 21.00 uur gaan stemmen in zaal Wilhelmina. Iedereen mag zijn stem uitbrengen op maximaal zeven kandidaten. De gemeente heeft alle benodigdheden voor de verkiezingen geleverd. De zeven kandidaten met de. meeste stem men gaan de dorpsraad vormen. Alle kandidaten hebben zich inmiddels in het plaatselijke weekblad De Haverkist uitgebreid gepresenteerd. Van een heuse verkiezingsstrijd is echter geen sprake, aldus Piet Jacobs: "Zieltjes winnen is niet aan de orde. De politieke kleur van iemand doet niet ter zake, het belang van Swol gen staat voorop. Als initiatiefne mers proberen we de verkiezin gen overigens op geen enkele manier te beïnvloeden. Een van ons, Eduard Maas, is dan welis waar kandidaat, maar hij is op geen enkele manier bevoordeeld. Het moet een overwinning voor de democratie worden." OPMERKELIJK INITIATIEF Bij verkiezingen geldt: hoe hoger de opkomst, hoe groter de representativiteit. Om de opkomst te bevorderen, heeft George Smeets een opmerkelijk initiatief genomen. Hij vertelt: "In een gekke bui heb ik gezegd dat ik een vat bier beschikbaar stel als er op 8 september meer dan drie honderd mensen komen stem men. Dat zou een opkomst van ongeveer veertig procent beteke nen. Als dat vat bier ertoe leidt dat uiteindelijk meer mensen hun stem uitbrengen, heb ik het er graag voor over. Op de verkie zingsdag zelf komt er trouwens nog een actie waarmee we men sen naar de stembus proberen te lokken. Wat die actie inhoudt? Dat mag ik op dit moment nog niet verklappen!" Hoe hoog de opkomst ook zal zijn en wie er ook gekozen zullen worden, één ding staat al vast: de verkiezingsavond wordt een feest. Vanaf het moment dat om negen uur de stembussen gesloten wor den, moet de muziek van de plaat selijke joekskapel de sfeer er goed inbrengen. De uitslag van de ver kiezing wordt naar verwachting tussen tien uur en half elf bekend gemaakt. Dan zal ook meteen dui delijk worden of de feestvreugde verder kan worden vergroot met een door George Smeets geschon ken vaatje bier Sporten is goed voor je lijf en je geest. Door functiebeperkin gen kan het soms moeilijk zijn om aansluiting te vinden bij een geschikte groep. Het Platform Gehandicapten Meerlo-Wanssum is er onlangs in geslaagd enkele gekwalificeerde mensen te vin den die sport- en eventueel dans groepen willen begeleiden. Om de interesse voor dit initia tief te peilen, houdt het platform op woensdag 31 augustus in 't Brugeind te Meerlo een informa tieavond. Aanvang: 20.00 uur. Iedereen is van harte welkom. Informatie, Stichting Platform Gehandicapten Meerlo-Wans sum, tel: 0478-691791. Budoteam Meerlo-Wanssum start op zaterdag 27 augustus weer met de trainingen. Hierbij nodigt de vereniging alle judoka's uit voor de eerste bijeenkomst. Alle verenigingsinformatie wordt ook weergegeven op de website; http://www.budoteammeerlo- wanssum.tk Voor meer informatie, voorzit ter P. v/d Water, tel: 0478691337 De Tienrayse kunstenaar Erik van Maarschalkerwaard is een van de deelnemers aan de exposi tie 'Kunst im Haus und Garten- mit der kunst leben' van de Duit se kunstenaars Inge A. en Rolf- Günther Franz uit Xanten. Kunst im Haus und Garten presenteert de kunstenaars Christoph von Mulert uit Hamminkeln, Erik van Maarschalkerwaard uit Tienray en Inge A. en Rolf Günther Franz uit Xanten. Op zaterdag 27 augustus om 16.00 uur wordt in de tuin van de familie Franz, Landwehr 10 in Xanten de tentoonstelling met schilderijen, foto's en sculpturen officieel geopend. De expositie wordt gehouden tot en met zon dag 11 september in het kader van de Kulturtage in de regio Wesel. PEEL EN MAAS een abonnement waard Om vervuiling te voorkomen Het bedrijf Janssen De Jong uit Horst is vorige week gestart met de aanleg van een groot berging- en bezinking- bassin voor de riolering in Meerlo. Het bassin komt in een weiland aan de Groote Molenbeek pal naast het Kas- teelke in Meerlo. Om op de plek te kunnen komen waar het bassin komt, heeft het aan nemersbedrijf een tijdelijke weg aangelegd. Tegelijk met de realisering van het bassin wordt de bestaande overstort voor het riool gesaneerd. Het rioolwater van Meerlo wordt via pompinstallaties in de buurtschap Pluisberg naar de rioolwaterzuiveringsinstallatie in Venray gepompt. Daar wordt het rioolwater gezuiverd. Maar bij heftige hoosbuien moet de riole ring ineens veel te veel water opvangen en dat lukt niet. Via de bestaande overstort in Moleneind bij het Kasteelke gaat het rioolwater en het verse regen- - water de Groote Molenbeek in. Vanwege de aanwezigheid van het rioolwater en andere drab wordt de beek dan elke keer wat vervuild. Om dat te voorkomen wordt een groot bassin aangelegd waarin het overvloedige water wordt opgevangen, zodat het niet De werkzaamheden met groot materieel in het eiland bij de beek zijn in volle gang meer in de Groote Molenbeek terechtkomt. Met de werkzaam heden is het bedrijf enkele maan den bezig. Extra aandacht voor jeugd, drank en drugs en huiselijk geweld Het aantal woninginbraken in de gemeente Meerlo-Wans sum is sterk gedaald: van 26 in 2003 naar 14 in 2004. Ook het aantal bedrijfsinbraken is afge nomen: van 23 in 2003 naar 11 in 2004. Dat blijkt uit cijfers van de politie. Ook het aantal brom-, snor- en fietsdiefstallen nam af: van 18 in 2003 naar 15 in 2003. Daarentegen nam het aantal autokraken toe. Door enkele series auto-inbraken in de dorpen Wanssum, Blitterswijck, Swolgen en Meerlo steeg dit cijfer van 69 inbraken in 2003 naar 89 in 2004. De cijfers met betrekking tot de diefstal van motorvoertuigen lig gen een stuk lager. In 2002 werden 19 motorvoertuigen gestolen, in 2003 8 en in 2004 10. Uit het rapport van de veilig heidsscan blijkt dat 7.9 procent van de respondenten slachtoffer is geweest van een diefstal uit de auto en 2,5 procent van autodiefstal. Het aantal aangiftes van vandalisme in de gemeente is in 2004 fors geste gen. In 2002 werden 39 aangiften en meldingen geregistreerd, in 2003 40 en in 2004 76. Een nadere analyse van het cijfer over 2004 wijst uit dat met name auto's ver nield werden en dat bij één inci dent 19 auto's werden vernield. Ook het geweld tegen personen, zoals bedreigingen en mishandelin gen, waarvan een deel onder huise lijk geweld valt, is in 2004 flink gestegen. In 2002 werden 11 aan giften gedaan, in 2003 9 en in 2004 17. De stijging in 2005 wordt ver oorzaakt door enerzijds relatiepro blemen van één echtpaar en ander zijds door één bewoner van 't Raayke. Verder neemt de drugscri minaliteit (hennepteelt en drugs handel) in de gemeente ook toe: in 2002 en 2003 werden twee ver dachten aangehouden, in 2004 negen. De cijfers laten verder zien dat in 2004 vier meldingen zijn gedaan van overlast als gevolg van drugs- of drankgebruik. In 2002 en 2003 waren er drie meldingen. In het rapport van de veiligheidsscan is te lezen dat één procent van de respondenten regelmatig tot vaak overlast als gevolg van drugs onder vindt. Ook ondervindt 6.7 procent regelmatig tot vaak overlast van jon geren. Overlast van jongeren wordt na diefstal uit auto's en vernielin gen genoemd als belangrijkste buurtprobleem. Verder zegt acht procent dat de aanpak van overlast die veroorzaakt wordt door jonge ren, met voorrang aangepakt moet worden. Ook zegt 27,8 procent regelmatig tot vaak overlast te ondervinden van hondenpoep. Hondenpoep wordt ook het meest voorkomend leefmilieuprobleem in de buurt genoemd, gevolgd door kuilen en plassen in trottoirs én fietspad en slecht onderhouden groen. Buren roepen ook steeds vaker de hulp in van de politie voor (geluid)overlast. In 2002 werden 44 meldingen gedaan van burenge rucht, in 2003 werd de politie 49 keer gebeld en in 2004 50 keer. VERKEERSONGEVALLEN Het absolute aantal verkeerson gevallen met materiële schade laat een schommelende beweging zien: in 2002 vonden in de gemeente Meerlo-Wanssum 20 verkeersonge vallen plaats, in 2003 30 en in 2004 25. Het aantal verkeersongevallen met lichamelijk letsel als gevolg, is sterk afgenomen in 2004. Vielen er in 2002 nog 15 en in 2003 17 gewonden, in 2004 waren dit er 8. Er vielen in 2002, 2003 en 2004 geen dodelijke slachtoffers te betreuren. Naar het ziekenhuis werden in 2002 tien, in 2003 veer tien en in 2004 zes gewonden over gebracht. Uit het rapport van de veiligheidsscan valt op te maken dat te hard rijden veruit als belang rijkste verkeersprobleem wordt genoemd. 58 procent van de respondenten zegt zich regelmatig tot vaak te ergeren aan te hard rij dende automobilisten. JONGEREN De politie constateert dat 1 van de 62 jongerengroepen in Noord- Limburg die ernstige overlast ver oorzaken, in Tienray gevestigd is. Onderzoek van de politie heeft ech ter uitgewezen dat de overlast in en om jongerenkeet LeiP niet te wijten is aan de vaste groep bezoekers van de keet, maar aan jeugd van buiten de gemeente. Sinds er strikte afspraken zijn gemaakt met de jon geren, hun ouders, politie en gemeente zijn de problemen opge lost. Het rapport 'Jeugd in Beeld' meldt ook dat de gemeente Meerlo- Wanssum absoluut gezien het laagst scoort qua aantal meldingen over jeugdoverlast binnen de poli tieregio Limburg-Noord. In 2004 werden door de politie vier meldin gen geregistreerd. De politie noteerde vorig jaar 32 incidenten waarbij jongeren in de leeftijd van 12 tot 18 jaar en 52 incidenten waarbij jongeren in de leeftijd van 18 tot 25 jaar betrokken waren. Veertig jeugdige verdachten kwa men vorig jaar in aanraking met de politie en drie kinderen werden doorwezen naar het bureau HALT, voor het plegen van winkeldiefstal, gebruik van harddrugs en spuiten van graffiti. De gemeente telde vorig jaar één meerderjarige veelpleger, tegen wie tussen de twee en vijf keer pro ces-verbaal wegens een misdrijf werd opgemaakt, en twee zoge noemde hardekemjongeren, die in één jaar minstens twee of drie zware misdrijven hebben gepleegd. Als het aan het college van B en W van de gemeente Meerlo-Wans sum ligt, besteedt de politie in 2006 extra aandacht aan enkele speer punten, zoals normoverschrijdend gedrag van de jeugd, overlast van mensen die drank en drugs gebrui ken en huiselijk geweld. Ook wil len burgemeester en wethouders dat de politie snelheids- en alcohol controles blijft houden en blijft controleren op overlast op de oevers van Maas. Ook het rijden met ondeugdelijke verlichting (met name ook fietsers) verdient volgens het college de nodige aandacht, evenals de aanpak van parkeerover last in woonwijken. Gemeenten kunnen prioriteiten stellen aan de taken die de politie uitvoert. Ze baseren zich daarbij op de jaarcijfers van de politie over het aantal en de soort uitgiften. Tevens werd gebruikgemaakt van een in 2002 onder burgers gehouden vei ligheidsscan over onder meer crimi naliteit, overlast, milieu, verkeer en jeugd. Het startdocument veiligheid 2006 wordt maandag besproken in de commissie Financiën. Walkro in klachten top-10 In 2004 is het totaal aantal milieuklachten (1235) dat bij de milieuklachtentelefoon van de provincie Limburg is ingediend duidelijk gedaald ten opzichte van 2003 (1618). Het percentage van de klachten dat met zeker heid kan worden toegewezen aan de bedrijven waarover wordt geklaagd, is echter toege nomen. Was dit percentage in 2003 nog 30%, in 2004 bedroeg dit 54%. Het percentage van de klachten waarbij de provincie overlast heeft geconstateerd, is eveneens toegenomen. In 2003 bedroeg dit 11% en in 2004 22%. Deze cijfers kunnen mogelijk ver klaard worden door de toegenomen controles die de provincie uitvoert naar de oorzaken en gevolgen van de activiteiten die ten grondslag lig gen aan de klachten over bedrijven. In de klachten top-10 staat Walk ro in Blitterswijck met 51 klachten over vooral overlast van stank en geluid op de achtste plaats. Walkro is een van de leidende producenten van substraat voor champignons in Europa. Koploper is Enci in Maastricht met 198 klachten, tweede Globe Heerlen met 161, derde Kirkels Weert met 83, vierde Edelchemie Heel met 78, vijfde Ankersmit in Maastricht met 76, zesde Hanssen Horst met 64, zevende Van Houtum Papier Swalmen met 54, achtste Walkro met 51, negende Hodzel- mans Kerkrade met 28 en tiende Rubber Resource Maastricht met 26 klachten. Per 1 mei 2005 heeft de provincie Limburg een centraal meldpunt voor milieuklachten in het leven geroepen waarbij alle Limburgse gemeenten zich kunnen aansluiten. De gemeenten Beek, Echt-Susteren, Kerkrade, Nuth, Schinnen, Stein en Heel hebben dit inmiddels gedaan. Concreet betekent dit dat de inwo ners van de aangesloten gemeenten met milieuklachten terechtkunnen bij dit meldpunt, telefoon: 043-361 70 70. De provincie verwacht dan ook een toename van het het aantal binnengekomen klachten bij de provinciale milieuklachtentelefoon. Verloskundigenpraktijk Horst Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maaj Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almuj Raaijmakers, Marlon Theuniss Marjon Truijen. U kimt in alle gevallen bellen tel.nr: 077-3981450 b g.gj 0478522222. Voor het makel afspraken kunt u het beste bellf dinsdag, woensdagmorgen ofl derdag. Huisartsenpraktijk Meerlol Pastoor Janssenstraat 3, 58< Meerlo. tel; 691367 Spoedgevallen: tel: 69230(1 tijdens de uren dat de praktijk] pend is. Artsen: P.H.A. 1 Joosten J.F.H. van Arensbt F.J.P. van Arensbergen I Spreekuren: uitsluitend op a Apotheek Maasdorpen: 1 Beatrixstraat la, 5864 A(j Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8[ 17.30 uur, za van 10.00-12.00 van 17.00 tot 18.00 uur. Buiteif openingstijden kunt u uitslui voor spoedrecepten terecht Apotheek Antoniusveld,! Stationsstraat 60d Venray.] EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 58( Blitterswijck, tel: 531346J Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Mtl Wanssum, Constantijnstraat 7 BJ Meerlo, tel: 691726, tax: 6 e-mail: fysiomeerlo@hetnet Psycholoog/ -therapeut: I Mw A.G.M. van Mieghem-Smol burg, Legert 15, 5866 CG, Swol tel: 692532, e-mail: mieghem@f donline.nl. Spreekuur: volgej afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogewel Postbus 242, 5900 AE Venlo, J 077-3550222. Geopend: ma t/J 8.30-17.30 uur. In deze stichtin ondergebracht: kinder- en jeugi volwassenenzorg, ouderenzorg ventie en dienstverlening. I Praktijk voor psychotherapie bewustzijn, mw D. Van Dijk, 1 Aertsstraat 51, 5866 BG SwolgeiJ 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Li Drie Decembersingel 48, Pos 3165, 5902 RG Venlo. Bureau tenservice: bereikbaar tijdens tooruren (inclusief ledenadm tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a. fl CP Meerlo. tel: 692755. f Secretaris. W. Baken. Hoofds 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864§ Meerlo, tel: 692231 Spreekuui gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 08004)4321 lijks bereikbaar van 14.00 tot 2] uur) SOS Telefonische Hulpdienst:® 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- enl den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhol 5804 BV Venray, tel: 51741 Advies- en Meldpunt Kinderr deling, Postbus 219, 5913 STV tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavij zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-357575J Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek MeerloF ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A F-* Generaal Dempsystraat 21. 58éf Swolgen, Tel. 0478-692028 bezoekwerk: tel. 0478692364 I Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN tel. 077-3978500, fax 077-3978! email: unithorst@synthe www synthese.nl Ouderenadviseur voor infon advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-397850! Steunpunt voor Mantelzoi Inloopbijeenkomst elke derde dag van de maand van 10.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vi van 09 00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemidd of persoonljike informatie ad Tel. afspraak 077-3978500. II vrijwilligersvacaturebestand: tij kantooruren. Vacatureklapper t synthese.vrijwilligersgids.nl 4 w or/

Peel en Maas | 2005 | | pagina 10