larokkaans centrum sen van de zes kanshebbers losé Kunen loopt ennedymars voor liniClowns Overlast "hondenpoep niet toegenomen j fajcrtivyuh -25% Opening nieuwe vestiging Volksuniversiteit Provincie ondersteunt veiligheidsproject Care 4 hair: een prima kapsel voor een prima prijs! Handhaving prostitutiebeleid ntratuin venray \Nie\eis Vrijwilligers gezocht voor eetcafé t Onderonsje KUNSTWERKEN www.kunstwerkplaatsvenray.nl TAXATIES Geen aanranding De Schatten van de Grote Kerk €14,95 »gina| EL EN MAAS Donderdag 18 augustus 2005 - Pagina 9 Iranje Fonds nomineert bruggenbouwers "N let Oranje Fonds heeft zes uggenbouwers' genomineerd or de Tom Sebastiaan Gans Prijs ö5. Deze prijs wordt eens in de ee jaar uitgereikt en gaat dit er naar een organisatie die een ug slaat tussen 'allochtonen' en itochtonen'. Eén van de geno- neerden is Stichting irokkaans Islamitisch Centrum nray. Het centrum bestaat uit n moskee en een multifunctio- >le ruimte. De afgelopen perio de is het centrum geconfronteerd met aanslagen op de moskee, vechtpartijen tussen allochtone en autochtone jongeren en geweld van rechts-extremisten. Er worden verschillende activi teiten georganiseerd die er op gericht zijn anderen te informe ren over het islamitisch centrum, over de islam en de moskee. Dit om een brug te slaan tussen diver se bevolkingsgroepen en op weg te gaan naar een vredig en respectvolle samenleving. Andere genomineerden van de Tom Sebastiaan Gans Prijs 2005 zijn: Openbare Basisschool het Mozaïek in Arnhem, Intercultureel Vrouwennetwerk van Stichting Avanti in Almere, Bewoners aan het woord van Stichting Pallet in Tilburg, De Wereldreis van Stichting Bij de Tijd in Amsterdam en Fietsvriendinnen van Stichting Centrum Buitenlandse Vrouwen in Tilburg. De prijs bestaat uit een cheque van 12.500 euro en een beeldje, vervaardigd door Jits Bakker. De Tom Sebastiaan Gans Prijs wordt in november 2005 aan de winnaar uitgereikt. Ronald van der Giessen, direc teur: "Het Oranje Fonds wil graag op een duurzame manier de socia le kant van de samenleving stimu leren. We verwachten dat, mede door de uitreiking van de Tom Sebastiaan Gans Prijs, projecten gestimuleerd worden om soortge lijke initiatieven te ontplooien." Het Oranje Fonds is het groot ste, nationale fonds op sociaal gebied. Per jaar keert het onge veer 17 miljoen euro uit aan orga nisaties en projecten in Nederland en op de Nederlandse Antillen en Aruba. Prins Willem-Alexander en Prinses Maxima zijn bescherm- paar van het fonds. Dp zaterdag 20 en zondag 21 custus loopt José Kunen, mede- erkster van afdeling 3 van de catie Venray van VieCuri edisch Centrum Noord- ,mburg, de 80 km lange i'ennedymars van Melderslo. •men zal haar beste beentje torzetten tijdens deze monster indeling Zij loopt voor een !>ed doel: de CliniClowns. De CliniClowns hebben zich tot doel gesteld om zieke kinderen in zie kenhuizen en instellingen op te vrolijken. En gezien de vele posi tieve reacties lukt dat uitstekend. De CliniClowns zijn grotendeels afhankelijk van giften en spon sors. Voor de afdeling van José vormt dit voldoende reden om een bedrag uit het afdelingspotje - geld van tevreden patiënten - te doneren voor dit doel. Natuurlijk hoopt zij dat veel afdelingen, specialisten, particu lieren en bedrijven dit goede voorbeeld zullen volgen en een bedrag overmaken aan de CliniClowns. Een donatie is wel kom op gironummer 6640 onder vermelding van: MKM José. Alle kleine en natuurlijk ook grote gif ten zijn van harte welkom. IV >,50 143 De overlast van hondenpoep niet toegenomen. Dat blijkt t een eerste evaluatie van het leuwe gemeentelijke beleid oor de aanpak van overlast oor hondenpoep, dat dit jaar :stalte heeft gekregen. Hondenbezitters moeten zich )uden aan de regels van de gemene Plaatselijke :rordening, waarin staat dat hon- :nbezitters bij het uitlaten van in hond een deugdelijk opruim- iddel bij zich moeten hebben en hondenpoep op moeten rui en. Sinds het nieuwe beleid >rig jaar is aangekondigd, heb- n enkele tientallen burgers :reageerd, onder wie veel hon- :nbezitters. Een aantal honden- bitters is het er niet mee eens it de uitlaatstroken in de wijken jn opgeheven en dat ze toch mdenbelasting moeten blijven •talen. Hondenbelasting is een algeme- belasting die elke gemeente ag heffen, zo laat de gemeente eten. 'De gemeente faciliteert de indhaving en draagt door goede >orlichting en communicatie bij n de afnemende overlast en een :rbeterd gedrag bij hondenbezit- rs. De gemeente is niet verplicht ervoor voorzieningen te bieden >or het uitlaten van de hond'. In april heeft de milieuwachter tensief gecontroleerd op het uit ten van honden. Er zijn twaalf personen bekeurd omdat ze geen deugdelijk opruimmiddel bij zich hadden In het najaar volgen nog meer grote controles. Intussen wordt tijdens surveillances ook gecontroleerd. Ten opzichte van voorgaande jaren is in de openba re ruimte geen toename van hon denpoep geconstateerd. Er zijn nog wel enkele locaties waar nog veel hondenpoep blijft liggen en waar regelmatig sprake is van stankoverlast. De milieuwachter zal deze plekken de komende maanden extra controleren. In september 2006 wordt een twee de evaluatie gehouden. Op basis van deze cijfers wordt besloten of het beleid gewijzigd moet worden of niet. Tot dan verandert er niets en moeten hondenbezitters de hondenpoep opruimen en een opruimmiddel bij zich hebben als ze hun hond uitlaten. Eindstraat 12, tel. 581553 Mee Noord- en Midden Limburg, gen organisatie voor ondersteuning aan mensen met een beperking, zoekt vrijwilligers die eetcafe 't Onderonsje in Venray willen begeleiden. Een keer in de veertien dagen op zaterdagmiddag komt een groep mensen met een licht verstandelij ke beperking eten bij het eetcafé. Naast het gezamenlijk eten van een gezonde maaltijd is het onder linge contact een aandachtpunt. Een praatje maken en een spelle tje doen is een manier om de vrije tijd prettig in te delen. Mee zoekt mensen die samen met andere vrijwilligers deze activiteit willen begeleiden. De werkzaamheden bestaan uit het gezamenlijk bedenken van een menu, de inkoop verzorgen, het bereiden van een maaltijd en het zorgen voor een goede sfeer. Voor meer informatie kan men contact opne men met Ingrid van de Sigtenhorst, consulente bij Mee Noord- en Midden Limburg via tel. (077)3961515 of. e-mail i.vd.sigtenhorst@mee-nml.nl. PEEL EN MAAS een abonnement waard VERS BOERDERIJVLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.porkland.nl Woensdag gehaktdag 10 kilo 2,- p/k Kg Kg Kg Kg Kg Kg Kg Karbonade Schnitzels Verse worst Gehakt Varkenslappen Speklappen Poulet 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 3,50 p/kg p/kg p/kg p/kg p/kg P/kg P/kg Totaal pakket 122,50 Tel. 077-3983564 U proeft het verschil Deprovincie Limburg draagt 58.750 euro bij aan de realisatie van het Internet- Registratie en Informatie Systeem (IRIS). Alle Limburgse gemeenten krijgen een bijdrage van 1.250 euro om de realisatie van het intemet-registra- tie-systeem te bevorderen. Dit sys teem wordt ten tijde van rampen gebruikt voor het registreren van slachtoffers. De provincie onder steunt dit project vanuit het thema Veilig leven in Limburg. In een pilotproject in Zuid- Limburg is een internet-registra- tie-systeem (IRIS) ontwikkeld om slachtoffers te registreren gedu rende rampen. IRIS koppelt de gegevens aan de informatie van het Gemeentelijk Basis Administratie, zodat inzicht ont staat in gegevens over vermisten en slachtoffers. Daarmee draagt IRIS bij aan het optimaal informe ren van familie en nabestaanden van vermisten en slachtoffers ten tijde van rampen. In de Limburgse gemeenten bestaat een behoefte te werken met een standaard regi stratiepakket voor slachtoffers. Tevens is met de keuze van een zelfde pakket in de regio een intergemeentelijke uitwisselbaar heid mogelijk van mensen die betrokken zijn in het registratie proces. De provincie keert aan iedere gemeente in Limburg een bedrag van 1.250 euro uit als bij drage in de instapkosten voor de aanschaf van IRIS. Care 4 hair heeft per 1 juli zijn deuren officieel geopend. Deze kapsalon is speciaal voor dames, heren en kinderen. Of het nu gaat om de nieuwste haarmodetrends of professionele haarverzorgings- producten, bij Care 4 hair bent u aan het juiste adres. Het plan om een kapsalon te beginnen ontstond al hartje win ter, vertelt Wil Jacobs, de eigena resse van de zaak. "Onze 'eigen' vertrouwde kapster ging weg uit Venray, iets waar ze erg tegenop zag. De plannen werden snel gesmeed, zeker toen bleek dat mijn vriend Theo Faasen van Systemcare nog mooie ruimte voor een kapsalon had aan de Oude Oostrumseweg", aldus Wil. Met veel enthousiasme is er een fris ogende en moderne kapsalon ontstaan die beschikt over twee tot drie werkplekken. "Met onze kapsters Nicole Flos en Cindy Scholtz hebben we onze zaak meer dan compleet gemaakt. Nicole en Cindy hebben beiden al jarenlange ruime ervaring in kap salons opgedaan en zijn beiden in staat om zeer professióneel alles wat onze kapsalon te bieden heeft uit te voeren." Care 4 hair onderscheidt zich op meerdere punten van andere kapsalons. Op de eerste plaats is dat de prijs. Voor een scherpe prijs kunnen de klanten zich een mooi trendy kapsel aan laten meten. "Op deze manier is het voor iedereen betaalbaar om leuke geverfde en/of geknipte haren te hebben. Op de tweede plaats is de ligging ideaal. De kap salon ligt aan het randje centrum en beschikt over een ruime en gratis parkeerplaats. Zo bespaart de klant al snel enkele euro's voor een kappersbezoek. En last but not least hebben we een uiterst professioneel product in huis gehaald waar wij als enige salon in Venray beslag op hebben weten te leggen, genaamd: Subtil. Subtil is ontstaan in Frankrijk in de jaren zeventig. Nu, ruim dertig jaar later, is het een groot produc tiebedrijf in haarverzorgingartike- len waar kwaliteit bovenaan staat." Het team van Laboratoire Ducastel is constant opzoek naar nieuwe ontwikkelingen. "Alleen de beste materialen, veelal op natuurbasis, zijn goed genoeg. De producten worden door en door getest en gecontroleerd en dat maakt de kwaliteit die Subtil levert." Buiten dat onze kapsters steeds getraind blijven voor de nieuwste kniptechnieken, worden ze van de nieuwste producten en haar verfmethodes van Subtil op de hoogste gehouden. Op deze manier blijven ze op alle gebieden kwalitatief up to date. U bent altijd welkom na het maken van een afspraak. Ons tele foonnummer is: 0478-550407. Care for hair is gevestigd aan de Oude Oostrumseweg 19a in Venray en op www.carefour- hair.nl SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTE TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 Langstraat 133, Venray 0478-588385 vrijdag koopavond op alle elektrische gereedschap De Volksuniversiteit Venray en omstreken is verhuisd van de Oostsingel naar de Clockert aan de Bergweg 4 in Venray. De nieuwe huisves ting zal op zaterdag 27 augus tus om 11.00 uur officieel worden geopend door wet houder Leo Heidens van de gemeente Venray. Aansluitend is er een open dag tot 15.00 uur. U kunt dan een kijkje nemen in de nieuwe huisvesting en kennis maken met de verschillende docenten. Natuurlijk kunt u zich laten informeren over het totale programma-aanbod, evenals de specifieke activiteiten die deze winter op de rol staan. In het nieuwe pand beschikt de Volksuniversiteit ook weer over zes leslokalen. Omdat de Volksuniversiteit Venray een regionale functie heeft, worden er ook nog in verschillende gemeenten en kerkdorpen op locatie activiteiten uitgevoerd, bijvoorbeeld in zalen van gemeenschapshuizen of lesloka len van middelbare scholen. Bij de Volksuniversiteit werken komend jaar ongeveer 100 docenten die garant staan voor een goede kwaliteit van de in totaal 200 activiteiten op gebied van de algemene ontwikkeling, talen, kunst en cultuur, gezond heid en beweging, hobby en vrije tijd, koken en niet te vergeten computerkunde en kennis. Naast een team van vier personen is een groot aantal vrijwilligers actief als gastvrouw, conciërge en ter ondersteuning van de coördi natie, organisatie en begeleiding. Bij de Volksuniversiteit staat het plezier in het leren voorop. Op school staat het onderwijs in het teken van het examen en het behalen van een diploma. Bij de Volksuniversiteit gaan de docen ten uit van de leervragen en wen sen van de cursist. Doordat er geen examens moeten worden afgelegd, worden de cursussen gegeven in een ontspannen sfeer. Overigens zal de opening op 27 augustus om 11.00 uur op een ludieke wijze plaatsvinden met medewerking van een gooche laar. Ook aan de kinderen is gedacht en bovendien ligt er voor elke bezoeker een attentie klaar. De provincie Limburg draagt 21.000 euro bij aan een veilig heidsproject handhaving prostitu tiebeleid in de regio Noord- en Midden-Limburg. De provincie ondersteunt dit projecten vanuit het thema Veilig leven in Limburg. Het Rijk merkt de politieregio Noord- en Midden-Limburg aan als één van de zes landelijke pilots bij de aanpak van prostitutiebeleid. De escortbranche is daarin de las tige sector om te reguleren en controleren. Omdat vormen van mensenhandel en prostitutie zich lijken te concentreren in de escortsector, zijn effectieve con trolemogelijkheden van het groot ste belang. De regio Noord- en Midden-Limburg wil daartoe handhaving van de escort op regionale schaal aanpakken, onder andere door middel van het vergaren en bundelen van infor matie vanuit één centraal punt. De politie heeft naar aanleiding van een onderzoek vastgesteld dat er geen sprake is van een aanran ding van een 49-jarige vrouw op maandagmiddag aan de Ooster Thienweg in Oostrum. Uit onder zoek bleek dat de vrouw die mid dag in verwarde toestand verkeer de. Mogelijk was er sprake van een ongeluk waardoor zij lichte de verwondingen opliep. Tegen de politie had zij verklaard dat zij door een man was belaagd. Die zou haar op de grond hebben gegooid en haar hebben gepro beerd te betasten. De politie heeft de vrouw geadviseerd contact op te nemen met de hulpverlening. Onder deze titel verscheen in Peel en Maas vanaf november 1988 een serie van 53 artikelen over de Grote Kerk. Samensteller van deze artikelen was Bernard Kruysen. Kruysen, ama teur-historicus had vooral in de na-oorlogse jaren tal van gegevens verzameld over de Grote Kerk en met name over de voorwerpen binnen deze kerk. In samenwerking met oud-jour nalist Gerard Schütte ontstond uiteindelijk een overzicht van de rijkdom, de geschiedenis en de kunsthistorie van de Grote Kerk. In samenwerking met het Lokaal Historisch Platform Venray werd besloten om de artikelen van Bernard Kruysen in boekvorm uit te geven. Een uniek document waarin niet alleen de schat ten van de Grote Kerk in beeld worden gebracht. Het is met name de cultuurhistori sche informatie die dit 128 pagina's tellende boekwerk tot een bijzonder hoek maken. Een boek dat het verleden van Venray én het cul turele erfgoed dichter bij de mensen brengt. Dit boek verschijnt op 29 augustus 2005 De verkoopprijs bedraagt €17,50 Voorintekenen kan tot en met 22 augustus 2005. De prijs bedraagt dan Wilt u profiteren van deze aanbieding, vul dan z.s.m. deze bon in en stuur die naar: Boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68, 5801 BH Venray. Naam: Adres: Postcode en Woonplaats: Telefoon: Bankrekeningnummer: Ondergetekende machtigt Van den Munckhof bv om medio augustus eenmalig het bedrag van €14,95 van zijn/haar bankrekening te incasseren. van denliHIIIMihHlbv Handtekening: Het boek is na betaling vanaf dinsdag 30 augustus af te halen bij Boekhandel van den Munckhof

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9