I 1 50% KORTING cce«e» Sluiten met 'n dubbel gevoel I Idolen van vroeger nu collega's voor Ramon Nieuw geval mrsa- besmetting in Venray Nieuwe krant ivoor Maasdorpen DP ALLES* Brandstichtingen Outdoor jonge hondendag Presentatie boek Schatten van de Grote Kerk OPHEFFINGSUITVERKOOP Geloof, hoop en liefde WONEN OP MAAT Oplichting Diefstal - Paj PEEL EN MAAS Donderdag 18 augustus 2005 - Pagina 7 Uitgebreidere advertentiemogelijkheden Op 8 september 2005 ver schijnt de eerste uitgave van De Echo aan de Maas. Dit weekblad zal worden ver spreid in Grubbenvorst, Lottum, Broekhuizen en Broekhuizenvorst. De krant is een uitgave van Drukkerij van Lieshout uit Horst, waarmee Peel en Maas al een aantal jaren een samenwerkingsver band heeft. Met deze uitgave bereikt de Echo alle inwoners van Horst aan de Maas. Door deze uitgave is het moge- lijk voor adverteerders uit Venray :~4 en omgeving om in de gehele 44 gemeente Horst te adverteren, 'li peel en Maas had al combinatieaf- spraken gemaakt met de Echo I van Horst, die in Horst, I Melderslo, Meterik en Hegelsom j verschijnt. Nu kunnen de adver- i teerder ook in de overige dorpen j van Horst terecht met hun adver tentie. Bovendien zal de nieuwe krant tot juni volgend jaar huis aan huis verspreid worden. Daarna wordt het blad voortgezet als abonne mentenkrant, net als Peel en Maas en De Echo van Horst. Ook de verspreiding vindt net als bij de twee andere kranten op don derdag plaats. Wilt u meer weten over het adverteren in Peel en Maas, de Echo van Horst en Echo aan de Maas? Neem dan contact op met Arie Snellen of Christ van den Munckhof. De tarieven zijn ook terug te vinden op www.vandenmunck- hof.nl. Met het adverteren in alle kranten bereikt u ruim 23.000 huishoudens. Bovendien staan deze kranten bekend om hun hoge dekkingsgraad, waardoor u ervan uit kunt gaan dat de kran ten ook daadwerkelijk gelezen worden. o.a. Wedgwood - Swarovski - Keltum - B.K. Hummel - Porceleyne fles enz. enz. *zie voorwaarden in de winkel Hofstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG De politie waarschuwt voor oplichting via de telefoon. In de afgelo pen week heeft de politie Limburg-Noord diverse meldingen gekregen dat ze zijn benaderd door een Engels sprekende persoon met de mede deling dat ze een reis hadden gewonnen. Om de reis ook daadwerke lijk te krijgen moesten de benaderde personen htm creditcardnummer intoetsen. De meeste mensen vertrouwden dit niet en gingen niet op de aanbieding in. Ook elders in Nederland vindt deze manier van oplichting plaats. De politie adviseert iedereen om alert te zijn en hier niet op in te gaan. Vrijdag 26 augustus is Coenen voor het laatst geopend iet met d i, Ruim vijfentachtig jaar gele den werd Jac Coenen gevraagd de winkel van Jac en Lies Fonck over te nemen. Fonck runde een winkel in huishoudelijke artikelen en verzorgde aanslui tingen van gas, water en elek tra. Fonck, die ook Cedos-moto- ren fabriceerde, ging naar Nederlands-Indië om deze motoren te promoten. Coenen, een broer van Lies, had op dat moment in Weert eenzelfde winkel. Nu, anno 2005, is het aan Tjeu Coenen, de jongste zoon van Jac, <e- om de deuren van het familiebe- u u r) drijf definitief te sluiten. "Met een dubbel gevoel", aldus Tjeu. "Enerzijds is het toch jammer dat na 85 jaar het familiebedrijf zijn I deuren moet sluiten." Maar er is ook berusting. Berusting in het feit dat zijn dochters de zaak niet over- nemen. Berusting in het feit dat de i economische situatie van dien aard i is dat doorgaan geen zin heeft. Wat de Venrayse ondernemer ook tot I tevredenheid stemt is het feit dat tweederde deel van het personeel in dienst blijft bij het Intertoys-fili- aal en de Marskramerwinkel die op de benedenverdieping wordt inge richt. JONGSTE De familie Coenen telde negen kinderen. Tjeu was de jongste van het gezin. Samen met zijn broer Jules en zus Truus trad hij al vrij vroeg in de voetsporen van zijn ouders. Meehelpen in het bedrijf was immers de normaalste zaak. Tjeu herinnert zich nog dat hij als kleine jongen op de vrachtwagen of op de kar mee naar het station in Oostrum mocht om goederen op te halen. Dat was direct na de oor log. De familie Coenen was inge schakeld voor de distributie van alle huishoudelijke artikelen. "Karren vol met borden, inmaakgla- zen en andere huishoudelijke spul len zijn toen via onze winkel tegen inlevering van bonnen verspreid onder de Noord-Limburgse bevol king." Zelf kwam huize Coenen ook niet ongeschonden uit de oor log, dus wasJiet aanpakken gebla zen. Tussen Jules, Truus en Tjeu waren de zaken goed verdeeld. Truus ging over de huishoudelijke artikelen en de luxe cadeaus. Jules Uit de oude doos:, het pand van Coenen voor de verbouwing. bemoeide zich met de speelgoedaf deling, de tuinmeubelen, kerstbal len en carnavalsartikelen, terwijl Tjeu, mede door zijn boekhoud kundige achtergrond, meer de algemene zaken voor zijn rekening nam. "Die duidelijke splitsing werk te heel goed", aldus Tjeu. Vanaf 1997, na het afscheid van Jules, werden de taken verdeeld over Nicole en Charlotte, de beide dochters van Tjeu. "Dan hoop je ook dat je beide kinderen de zaak over willen nemen. Dat bleek ech ter niet het geval te zijn", vertelt Tjeu. "De laatste vier jaar ben ik veel in de weer geweest met colle ga's in het land in de hoop dat zij brood zagen in de overname van het bedrijf. Al snel bleken veel col lega's met dezelfde problematiek te maken te hebben. En dan ga je overwegen hoe je verder moet." Uiteindelijk werd het dus Intertoys, de inkooporganisatie waarbij Tjeu zelf aan de wieg stond. De speelgoedwinkel gaat nu als Intertoys-filiaal verder, terwijl op de benedenverdieping een ves tiging van Marskramer komt. Van twee derde van zijn personeel wordt het arbeidscontract overge nomen. "Onder hen zijn diverse mensen die meer dan dertig jaar bij ons gewerkt hebben. Dat geeft ook wel aan dat het bij Coenen goed toeven was", aldus Tjeu. Voor het overig personeel was binnen de nieuwe organisaties geen plek. "Dat is heel jammer. Toch moet ik ook hen een compliment geven, want ook zij blijven zich tot het einde honderd procent inzetten voor het bedrijf." Vrijdag 26 augustus is de laatste dag dat Coenen open is. De dag wordt afgesloten met een openba re borrel. "Ook dat is weer een dubbel gevoel. Je sluit je zaak maar je doet dat met een borrel. Zelfben ik er niet de persoon naar om met de staart tussen de benen weg te gaan. Het zijn echter mijn broers en zusters die zeiden dat ik met een borrel moest afsluiten. Ook voor hen is het een afscheid van het huis waar de meesten geboren en getogen zijn. ledereen is dan ook welkom op 26 augustus tussen 17.00 en 20.00 uur". De politie onderzoekt vier brandstichtingen die vorige week in de nacht van dinsdag op woensdag hebben plaatsgevon den. Hierbij raakte niemand gewond en door snel ingrijpen van betrokkenen en politie is de schade beperkt gebleven. Rond 04.30 uur kwam een melding bin nen van een woningbrand aan de Bevrijdingsweg. Ter plaatse geko men bleek dat een van de bewo ners door rookontwikkeling wak ker was geworden en vervolgens beneden bij de voordeur brand ontdekte. Zij wist de brand zelf te blussen en de overige bewoners te waarschuwen. Tijdens het opnemen van de aangifte hoorde de politie een harde knal, waarop de agenten een tweede brand ont dekten bij een woning aan de Bevrijdingsweg. Het vuur kon snel worden geblust door de poli tie, waardoor de schade beperkt bleef. De bewoners waren op dat moment niet thuis. Tijdens de bluswerkzaamheden op de Bevrijdingsweg, zagen de politie agenten brand bij een auto op de Deken Berdenstraat. Ze probeer- den ook deze brand te blussen. Het blussen werd even later over genomen door de brandweer. Woensdagmorgen meldde een vierde slachtoffer zich rond 09.00 uur bij de politie, die 's morgens brandschade had ontdekt bij de voordeur van een woning aan de Scheperstraat. De politie heeft de vier zaken in onderzoek geno men. Omdat de brandstichtingen in een straal van een paar hon derd meter binnen kort tijdsbe stek hebben plaatsgevonden en de werkwijze sterk overeenkomt, gaat de politie ervan uit dat er sprakeis van dezelfde dader(s). Het motief van de brandstichtin gen is nog niet duidelijk. De poli tie is op dit moment bezig met een buurtonderzoek en zal ook technisch onderzoek verrichten. In het belang van het verdere onderzoek is de politie ook op zoek naar getuigen. Zij worden verzocht contact op te nemen met de politie in Venray via 0900- 8844. De komende nacht zal de politie naast het toezicht op de kermis ook extra toezicht in de wiiken houden Op zondag 21 augustus houdt Kynologenclub Venray eio. een outdoor jonge hondendag voor rashonden op haar oefenterrein De Versen aan de Sinnesstraat 9 in Oirlo. De aanvang is circa 11:00. De entree is gratis. Het is een keu ring voor honden in de leeftijd van vier maanden tot twee jaar. De mooiste jonge honden uit Venray en omgeving strijden om de titel wie is de mooiste. Op deze dag zullen allerlei rassen ver tegenwoordigd zijn. Zowel de bezoekers als exposanten kunnen genieten van al die grote en klei ne, lang-, kort-, of ruwharige vier voeters die in alle maten en kleu ren vertegenwoordigd zullen zijn. Inschrijven is niet meer mogelijk. Er zijn verschillende informatie stands, onder meer van de dieren ambulance. Ook op zaterdag 20 augustus is iedereen van harte welkom op De Versen. Dan is er een Open Doe Dag met een door lopend programma voor u en uw viervoeter van 10.00 tot 15.00 urn- met demonstraties en snuffelsta ges behendigheid, fly ball, scha- pendrijven en jacht. Hoogtepunten van deze dag zijn het optreden van Brigitte van Gestel met haar hond. Zij verzorgt een spectaculaire doggydance- show. Zij hebben afgelopen maart in Birmingham opgetreden op de grootste hondenshow ter wereld, bekend als Crufts. De kans om dit te optreden bij te wonen mag geen enkele hondenbezitter mis sen. Ook het optreden van het hondenfrisbee-team Frizbdevilz is echt de moeite waard. Neem gerust uw hond mee, want uw hond mag verschillende dingen ook zelf proberen. Als u wilt weten of uw hond mooi is, kunt u hem laten keuren bij de drive-inn keuring. Tevens zal het niet ont breken aan de nodige leuke heb bedingen-stands. Voor meer infor matie: Antoinette: 077-4734843 of Karine: 077-3071128/3072621 19-jarige Venraynaar producer bij radiostation Yorin FM Velen dromen ervan, voor slechts een enkeling is het weggelegd: een contract in de wacht slepen bij één van de grootste radiostations van Nederland. Die droom kwam uit voor Ramon Verkoeijen. De 19-jarige Venraynaar tekende eind juH een contract bij Yorin FM. De bekroning op twee prima stages. Ramon gaat aan de slag als sidekick en produ cer van Timur Perlin. Vroeger een idool, nu een collega. Werken bij de radio zit Ramon Verkoeijen in de genen. Al vanaf zijn achtste is hij intensief bezig met radio. Net zoals iedereen begon het als een hobby op de zolderkamer. Maar die hobby nam snel grotere en serieuzere vormen aan. Op zijn zestiende werkte Ramon al bij Omroep Venray, waar hij 25 weken lang een eigen radioprogramma had. Toen wist hij het zeker: dit zou geen hobby meer blijven, dit moest zijn beroep worden. Ramon stapte over naar Maasland Radio, een streekomroep en professioneler van opzet dan Omroep Venray. Na twee jaar vertrok hij naar Decibel, in Eindhoven. Een broei nest van talenten, en nog meer luisteraars. Verschillende mede werkers van Decibel belandden uiteindelijk bij Yorin FM, onder wie Maurice Verschuuren, tegen woordig een landelijk bekende DJ. Ook Ramon Verkoeijen gebruik te Decibel als springplank naar Yorin FM, waar hij eerst drie maanden stage liep. "Ik heb toen voornamelijk productiewerk gedaan. Dat hield in dat ik frag menten moest knippen, aan de vormgeving werkte en overgange- tjes moest maken." Na drie maanden werd de stage - met dank aan school - verlengd met nog eens drie maanden en ging Ramon naast productiewerk ook ander werk doen. "Ik werd de producer en sidekick van Timur Perlin, in zijn radioprogramma 'Timur Open Radio'. Als stagiair en beginneling in deze show werd ik vaak flink afgekapt en voor schut gezet, maar dat hoort nou eenmaal bij de rol die je krijgt." Al snel kreeg de Venrayse side kick fanmail. En toen moest hij een keuze gaan maken: studie of werk. De twee stages kon hij in principe nog wel combineren met zijn MBO studie Marketing Communicatie, maar toen een vast contract bij Yorin FM lonkte gaf Ramon zijn studie op. "Mensen verklaarden me voor gek dat ik al van een contract uitging, zonder die zekerheid te hebben. Maar ik had er gewoon een goed gevoel over." Dat goede gevoel bleek te klop pen. Eind juli kreeg hij een éénja rig contract aangeboden bij de populaire radiozender. De Venraynaar zal het komende jaar sidekick en producer bij Timur Open Radio büjven, en is elke avond tussen 21.00 en 24.00 uur te horen. "Timur Open Radio is een heel open programma. We draaien vanzelfsprekend vooral pop en rockmuziek, aangezien dat de uitstraling van Yorin FM is. Verder vinden we het erg leuk als een luisteraar met een leuk ver haal belt en hebben we vaste items en spelletjes." Zelf luistert Ramon naar alle mogelijke muziek. "Ik kan echt naar alles luisteren. Maar als ik een paar namen moet noemen: Neil Young, Spinvis en Ramses Shaffy." TROTS Als Ramon begint te vertellen over zijn idolen van vroeger - "nou ja, vroeger, ik ben zelf pas negen tien!" - komt vooral de naam van Timur naar voren. "Ik luisterde altijd al naar Yorin FM. Radiomakers als Jensen, Stenders en voornamelijk Timur waren voorbeelden voor mij. Ze maakten toen al leuke programma's en ik kon er alleen nog maar van dro men ooit zo ver te komen." De idolen van vroeger zijn tegenwoordig collega's voor Ramon, die samen met hen optrekt en bij wie hij vooral veel kennis en ervaring tankt. "Eigenlijk is dat ook wel jammer, omdat ik nu niet meer op dezelfde manier als vroeger tegen hen kan opkijken."Waar ik erg trots op ben is dat ik samen met Timur heb mogen invallen voor Robert Jensen en Jan Papparazi, toen zij op vakantie waren. Het doel van vele dj's is om in 'die middag' te eindigen, en daar zat ik dan ineens op mijn negentiende." Ramon beschrijft zichzelf als iemand die niet ver vooruit kijkt. "Het feit dat ik nu een contract heb voor een jaar, vind ik al ver vooruit kijken. Er kan van alles gebeuren in een jaar tijd. Maar ik ben nu ontzettend blij waar ik zit en met mijn werk bij Yorin FM." Verpleeghuisafdeling Beukenhof In Venray heeft zich vorige week een nieuwe mrsa- besmetting voorgedaan. Het gaat om een bewoonster van verpleeghuis afdeling Beukenhof in Venray. Deze afdeling van Zorggroep Noord- Limburg is gevestigd in het Venrayse Viecuri-ziekenhuis. Deze vrouw is vorige week zaterdag, voordat bekend werd dat zij mrsa-positief is, ontsla gen en verblijft thuis. Om het risico van verdere besmetting zo klein mogelijk te maken, is door Zorggroep Noord- Limburg meteen een aantal beschermende maatregelen geno men: De betreffende bewoonster wordt door medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis thuis verpleegd en verzorgd volgens een speciaal protocol. Voor verpleeghuisafdeling Beukenhof geldt vooralsnog een opnamestop. Er wordt op dit moment bepaald welke mensen dienen deel te nemen aan een zogeheten ringonderzoek. Het gaat hierbij om mensen die contact hebben gehad met de betreffende cliënt. Hiertoe behoren in ieder geval de 90 medewerkers en vrijwilligers die op de afdeling Beukenhof werkzaam zijn. Verder worden alle huidige bewoners/patiënten van de afde ling Beukenhof betrokken in het ringonderzoek, alsmede de bewo ners/patiënten die in de voorbije weken werden ontslagen. Onder deze groep ontslagen bewoners/patiënten van Beukenhof behoort een aantal dat inmiddels woont in een van de zorgcentra van Zorggroep Noord- Limburg. Het gaat hierbij om 3 bewoners van verpleeghuis Elzenhorst in Horst, 4 bewoners van verpleeghuis Beukenrode in Venray en 1 bewoner van ver pleeghuis Martinushof in Tegelen. Ook hier zijn inmiddels bescher mende maatregelen genomen. De betreffende bewoners verblijven op een aparte kamer en worden verpleegd en verzorgd volgens een speciaal protocol. Deze maat regelen blijven van kracht totdat vaststaat dat deze bewoners mrsa- negatief zijn. Mrsa is een variant van een veel voorkomende bacte rie. Hij is echter moeilijk te behan delen omdat hij voor veel antibio tica ongevoelig is geworden. De bacterie op zich is niet gevaarlijk, maar kan wel wondinfecties en andere infecties bij mensen met een verminderde weerstand ver oorzaken. MARTINUSHOF De afdeling cardiologie van het Venlose ziekenhuis VieCuri is helemaal en het verpleeghuis Martinushof in Tegelen nagenoeg mrsa-vrij. Van alle medewerkers die zijn onderzocht, is de uitslag binnen. Deze zijn allemaal nega tief. Er zijn dus geen nieuwe besmettingen. Van alle 224 onder zochte bewoners zijn 222 uitsla gen binnen. Ook deze zijn nega tief. De uitslagen van de onderzoeken bij de twee resteren de bewoners worden een dezer dagen verwacht. De medische leiding van ver pleeghuis Martinushof heeft beslo ten om de beperkende maatrege len voor de bewoners van drie afdelingen op te heffen. Dit bete kent dat de bewoners van de afde lingen Loërhof, Steylerhof en Heidehof weer vrij zijn om te gaan en staan waar zij willen. Van de vijf medewerkers van Groene Kruis Zorg aan Huis die betrokken waren bij het zoge noemde ringonderzoek naar aan leiding van een eerder geval van mrsa-besmetting bij een thuiswo nende cliënt in Blerick, staat bij vier vast dat zij mrsa-vrij zijn. De vijfde medeweker wordt onder zocht zodra zij terug is van vakan tie. Er zijn geen aanwijzingen dat zij mrsa-positief zou zijn. Mrsa is een variant van een veel voorkomende bacterie. Hij is ech ter moeilijk te behandelen omdat hij voor veel antibiotica ongevoe lig is geworden. De bacterie is op zich niet gevaarlijk, maar kan wel wondinfecties en andere infecties bij mensen met een verminderde weerstand veroorzaken. Over mrsa leven nogal wat misverstan den. Daarom heeft Zorggroep Noord-Limburg een lijst gemaakt van meest gestelde vragen over mrsa. Vragen en antwoorden zijn terug te vinden op de website van de Zorggroep: www.zorggroep- noord-limburg.nl. Van november 1988 tot eind december 1989 publiceerde weekblad Peel en Maas een uitge breide artikelenreeks van Bernard Kruysen over de kostbaarheden van de St. Petrus' Banden Kerk onder de titel Schatten van de Grote Kerk. De redactie was in handen van Gerard Schütte. Bernard Kruysen verrichtte jaren lang intensief speurwerk en ver gaarde veel documentatiemateri aal over de unieke schatten van Venrays grootste monument. Kruysen beschreef niet alleen de aanwezige kunstschatten, maar hij besteedde ook veel aandacht aan kunstwerken die verloren waren gegaan of in de vergetel heid waren geraakt. Dankzij het speurwerk van Bernard Kruijsen kon van veel zaken de geschiede nis worden gereconstrueerd. Het Lokaal Historisch Platform Venray heeft het initiatief genomen om in nauwe samenwerking met druk kerij/uitgeverij Van den Munckhof de artikelen te bunde len en in het kader van 125 jaar Peel en Maas in boekvorm uit te geven. Door Twan van Els, Rien Flokstra en Koos Swinkels wer den de artikelen geactualiseerd en geredigeerd en van noten voorzien, waardoor het boek tevens de betekenis heeft van een naslagwerk. Het boek wordt gepresenteerd op maandag 29 augustus om 21.00 uur, in aanslui ting op de ledenvergadering van het LHPV in ontmoetingscentrum De Kemphaan, Kennedyplein 1 in Venray. De presentatie is tevens een hommage aan de nestor van de Venrayse geschiedenis, Bernard Kruysen, die het eerste exemplaar in ontvangst zal De politie heeft in de nacht van zondag op maandag een 15-jarige jongen uit Venray aangehouden op verdenking van diefstal met geweld. Tijdens een surveillance werden agenten aangesproken door een 17-jarige jongen uit Venray dat zijn mobiele telefoon was gestolen op het Kerkpad. De 15-jarige jongen had de telefoon even geleend en weigerde om deze terug te geven, daarbij sloeg hij het slachtoffer in het gezicht. Na onderzoek hebben de agenten de verdachte opgespoord en aan gehouden. Hij is voor verder onderzoek overgebracht naar het politiebureau waar hij is ingeslo ten. Geloof, hoop en liefde is de titel van het boekje dat Anita Maessen uit Venray schreef over haar leven met een ongeneeslijk ziek kind. Het eerste exemplaar werd vorige week in ontvangst genomen door burgemeester Jos Waals van Venray. Haar nu 11-jari- ge dochter Lyvania lijdt aan een zeldzame stofwisselingsziekte. Haar hersenen zijn minder sterk ontwikkeld waardoor ze niet kan praten. Lopen kan ze ook niet, kruipen wel. Haar moeder Anita heeft de afgelopen jaren alles geprobeerd om het geld voor een behandeling in Amerika bij elkaar te krijgen. Een behandeling die maar liefst 25.000 euro kost en niet wordt vergoed door het zie kenfonds. Lyvania is deze week vertrokken naar het ziekenhuis in Leuven, waar stofwisselingsex pert Jacques Jaeken werkzaam is. Het Belgische ziekenhuis werkt nauw samen met die in Amerika. Het onderzoek in Leuven duurt enkele weken, voor een behande ling zal Lyvania alsnog naar Amerika moeten. Moeder Anita vertelt in het 28 pagina's tellende boekje Geloof, hoop en liefde vooral over haar privéleven en de ziekte van haar dochter. Een tweede boekje staat eraan te komen. Het boekje is voor tien euro te koop bij Anita Maessen (Kempweg 67) en boekhandel Martin Cuvpers (Passage 17) Industriestraat 17a 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 e& Hoogveld www.wielhermkes.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7