Meerlo-Wanssum r:loris en Noëlle ruilen ui is in voor woonboot Jachtbouw Linskens resenteert Catcruiser Kindervakantiewerk van start SOS Wereldfestival in tv-programma De Kinjerkraom Zeskamp in Wanssum Gemeente pakt luizenplaag aan Pool gewond Wilde Ganzen steunt SOS kinderhuis - Donderdag 18 augustus 2005 - Pagina 11 sgini EEL EN MAAS et roer om: Havenmeester Huub Lucas- o van de Wanssumse haven .ek even vreemd op toen hij rige week vanaf zijn eigen iot Sefke het vrachtschip jyi de haven zag binnenva- n en aanmeren bij de stei- van de COVAS. De SAM ijkt geen dienst meer te >en als vrachtschip, maar is ngebouwd tot een heuse tonboot. En het 'schippers- ttpaar' wordt gevormd door Meerlo geboren Floris :ls (31) en zijn vriendin ëlle Beerepoot (31) uit het lord-Hollandse Spanbroek, twee hebben vorig jaar hun in Haarlem van de hand 5864'ldaan en de woonboot i7 ekocht. "Je wilt wel eens een 2300; eer wat anders en een woon- ktijk jpot vonden wij allebei heel l.A. part", vertelt Poels. bergei >en 'Samen hebben ze eerder in de afspifaarlemse Leidsebuurt zelf een foeidershuisje opnieuw opge ien: huwd en ingericht. De twee 1 AG jaren klaar met klussen en op 0 pek naar een nieuwe uitdaging 'an 8.4 andere kluswerkzaamheden. 00 ui^e zochten een nieuwe woon- ïiten ingeving met veel ruimte om ons :sluitefcen", vertelt Poels. "Toen we echt boorden dat er in de buurt van e'd, jaarlem een tot woonboot omge- nuwd vrachtschip te koop was, raren we.er als de kippen bij. Het ras liefde op het eerste gezicht." 58631pc vroegere vrachtvaarder voor t binnenwateren heeft een zee in ruimte tussen de stalen wan- :n waar vroeger de vracht in :rd vervoerd. De vorige eige- tar heeft de boot helemaal zelf .pgebouwd en van binnen in de ;eer van Rudolf Steiner met troposofische invloeden ver- SmonPuw(i' le8l Noëlle uit. Dat bete nt onder meer dat erg veel tuurlijke materialen als hout n gebruikt en er geen enkele ur precies rechthoekig is. In t woondeel is dat ook goed te n. Zelfs de deurtjes van de keu- nkastjes hebben bijzondere vor- De woonboot heeft een ia t/mbte kamer/keuken en een lange htingjng met daaraan een badkamer eugdzi drie slaap- en hobbykamers, zorg, pet ruim waar vroeger de lading ling 4g, is nu omgetoverd tot een oongedeelte met een stahoogte apiea Swolp :m@w ?eweg nlo,te van 2.10 meter. Het ruim is gedicht met een stalen plaat waar in grote lichtkoepels zijn aange bracht. Deze koepels en de patrijspoorten geven voldoende licht in de buik van het schip. f SLUIZEN Het vrachtschip is van het Fran se type binnenvaartschip Spits. Eigenlijk een bijzondere naam voor een boot die aan de voorzij de helemaal niet spits maar stomp is. De Franse boten zijn echter zo 'vierkant' mogelijk gebouwd, om met hun door de afmetingen van de Franse sluizen beperkte maten toch zoveel mogelijk lading mee te nemen. De woonboot van Noëlle en Floris is 38 meter lang en ruim 5 meter breed. De motor is een 240 pk GM zescilinder die selmotor. Het drijvende stulpje van de twee ligt ten noorden van Haarlem aan een groot meer, ook wel de Mooie Nel genoemd. De boot ligt daar aangemeerd met twaalf andere grotere woonsche- Floris en Noëlle op hun trots: de woonboot SAM in de haven van Wanssum pen. Bij de aanlegsteiger hebben ze een stukje grond waarop ook nog een chaletje staat. Vorig jaar heeft de boot eerst een bezoek gebracht aan de werf voor een nieuwe onderkant, en nu zijn-de twee schippers in hun vrije tijd bezig met het restaureren en schilderen van de buitenkant. "Er moet nog erg veel gebeuren aan onze boot, maar dat vinden we juist leuk. We klussen allebei graag. De ergste roestige plekken hebben we al aangepakt", zegt Floris. Onder de stuurhut, waarin een manshoog stuurwiel is, bevindt zich de originele roef waarin de vroegere schipper met zijn familie heeft gewoond. Er is zelfs nog een oude bedstede. Noëlle en Floris gaan deze ruimte restaureren en veranderen in een logeerruimte. Schuin daarboven ligt de oude woonkamer van de schippersfamilie. De nieuwe eige naars hebben daar nu een halle tje/berging van gemaakt. DROOM Natuurlijk was het de ultieme droom van Floris en Noëlle om met de boot te gaan varen. Hun eerste grote tocht ging van Haar lem naar de roots van Floris, Meerlo-Wanssum. Naar de haven waar zijn opa, gemeenteopzichter Bertus Poels, nog werkte. "Ik vond het in het begin wel erg spannend. Zo'n grote boot zelf besturen en in de sluizen loods en", aldus Poels, die in het dage lijks leven als piloot van de Fok ker 70 bij de KLM toch wel wat gewend is. "Maar in de lucht of op het water is toch wel een groot verschil, omdat het schip ongela den is en hoog op het water ligt. Als het flink waait, vliegt-ie alle kanten op." De twee hebben de afgelopen dagen wel ervaren dat des te lan ger je aan het roer van de boot staat, des te kleiner het schip wordt in je beleving. Met het grootste gemak manoeuvreren Noëlle en Floris hun SAM over de Nederlandse wateren en in de sluizen. Want ook Noëlle, die communicatiemedewerker is bij de GroenLinks-fractie van het Europees Parlement in Brussel en Straatsburg, staat haar mannetje in de kajuit. "Varen is teamwerk. Je moet elkaar tekens doorgeven om aan te geven hoeveel meter je nog vooruit moet of opzij moet gaan", zegt Noëlle. Het is de eerste keer dat het duo met de woonboot op vakan tie is en ze hebben allebei de smaak te pakken. Noëlle: "Het is zo fantastisch mooi. Je krijgt vakantie, gooit de touwen los en je vaart weg. En de vakantie is begonnen. Niks huis opruimen of drukke autowegen. Je neemt je hele huis mee en op het water is het heel ontspannend. Het is echt genieten." Floris vult aan: "Na een dagje varen meer je aan in een haven of in een grindgat. En je gaat op het dek eten. Da's echt vakantie." En als ze een dagje aan gemeerd blijven liggen, wordt er ijverig geklust op het dek of in de boot. !!|Igen^nssurns bedrijf verwezenlijkt droomboot Stenen tijdperk centraal in Swolgen De politie heeft dinsdagoch tend rond 07.00 uur assistentie verleend bij een verkeersongeval op de Tienrayseweg in Horst. Een 45-jarige automobilist wilde op deze weg een tractor inhalen. De tractor sloeg op dat moment ech ter linksaf een erf op. De man kon de tractor niet meer ontwijken en raakte het voertuig in de flank. Door de aanrijding kantelde de tractor. De bestuurder, een 52- jarige Poolse man, kwam hierbij onder de tractor terecht. Het slachtoffer werd door omstanders uit zijn benarde positie bevrijd. De man is met hoofdletsel en ver moedelijk gebroken ribben over gebracht naar het ziekenhuis. De automobilist raakte bij het onge val niet gewond. De landelijke tv-actie Wilde Ganzen steunt de acties van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking ten behoeve van het kindertehuis Hogar Espe- ranza. Dat betekent dat Wilde Ganzen het bedrag verhoogt dat bijeen is verzameld door het echtpaar Bexkens-Horster- mans uit Tienray en de actie Heitje voor een Karweitje van de kinderen van de basis school in Swolgen. In totaal heeft Wilde Ganzen een bedrag beschikbaar van 6252,29 euro. Zoals bekend heeft het echt paar Bexkens uit Tienray ruim 2300 kilometer gelopen vanuit Tienray naar het pelgrimsoord Santiago de Compestela in Spanje. Die wandeling, waaraan een spon soractie was gekoppeld, heeft de inzamelingsactie van SOS gewel dig geholpen. De acties op de basisschool in Swolgen leverden ook een behoorlijk bedrag op. De opbrengst van deze twee grote acties uit Meerlo-Wanssum en de aanvulling van Wilde Gan zen komen voor honderd procent ten goede aan de kinderen in de drie tehuizen van het kinderte huis in Chilian (Chili). Zuster Lucienne Hardy vertelde onlangs tijdens de Wereldmanifestatie nog dat de noodzakelijk brandtrappen en brandslangen nog niet zijn aan gelegd omdat gemeente en brand weer steeds nieuwe eisen stelden en het bedrijf dat het zou moeten uitvoeren steeds op zich laat wachten. Ze hoopt dat deze als nog binnen een jaar worden gere aliseerd. Ondertussen heeft zuster Lucienne Hardy gevraagd aan de SOS-or-ganisatie of zij het geld van de acties mag gebruiken voor de aanschaf van noodzakelijke gebruiks- en huishoudelijke arti kelen die dringend vervangen of vernieuwd moeten worden en educatief materiaal voor de drie tehuizen. Daarbij zitten ook enke le bijzondere speeltoestellen die gemaakt zijn door patiënten van de TBS-Kliniek Rooyse Wissel uit Oostrum. Omdat het allemaal ten goede komt aan de kinderen kan de Meerlo-Wanssumse organisatie daar mee instemmen. Meer info over SOS en Wilde Ganzen: www.sos-meerlowans- sum.nl www.wildeganzen.nl PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Op donderdag 18, vrijdag 19 en zaterdag 20 augustus staat de kinderactiviteiten- week van de Stichting Kinder vakantiewerk Swolgen in het teken van het stenen tijdperk. De periode van The FHntsto- nes staat dit jaar centraal tij dens het driedaagse kinder- festijn. Jaarlijks worden in de laatste week van de vakantie van de basisschool door het kinderva kantiewerk in Swolgen activitei ten georganiseerd. De stichting kleurt haar activiteiten dit jaar in met het thema stenen tijdperk/The Flinststones. Op donderdagavond 18 augus tus gaan de oudere kinderen (groep 5 t/m 8) van start met een bosspel en een gezamenlijke overnachting. De volgende och tend wordt er 'gebomd', waarna Topzwemmer Mark Veens uit Horst opende vorig jaar de Olympi sche Spelen in Swolgen. Dit jaar staat het kindervakantiewerk in het dorp in het teken van het stenen tijdperk en The Flintstones. de sport van Fred Flintstone en Barney Rubble wordt uitgevoerd. In de namiddag beginnen de jon gere deelnemers aan een zoge noemde Bokrocktocht. Op ver schillende plaatsen in Bokrock moeten thematische opdrachten worden uitgevoerd. AUe deelne mers gaan zaterdag, op de laatste dag van de activiteitenweek, gezamenlijk van start. Nadat de groepen zijn ingedeeld, worden er foto's gemaakt. Daarna gaan de kinderen het bos in voor een spellencircuit dat in het teken staat van het stenen tijdperk. Er wordt onder meer gewerkt met katapults, knotsen en dikke ste nen De avond begint met een hapje en een drankje en wordt traditioneel afgesloten met een disco. Dit jaar zijn er voor het eerst enkele live optredens. De activiteitendagen zijn te volgen via de website, die binnenkort in de lucht gaat: www.kvw-swol- gen.nl Het programma De Kinjer kraom, het populaire kinder programma van Ll-televisie, besteedt komend weekend aandacht aan het Wereldfesti val Meerlo-Wanssum van de Stichting Ontwikkelingssa menwerking. Presentatrice Suzanne bezocht het schitte rende festival samen met een cameraploeg en maakte er fraaie opnames. Vooral de kin deractiviteiten komen in deze uitzending aan bod. Zoals bekend is de opbrengst van dat festival en de acties in Meerlo-Wanssum voor het kin dertehuis Hogar Esperanza in Chili, dat de Stichting Ontwik kelingssamenwerking Meerlo- Wanssum heeft geadopteerd. De KinjerKraom is het populai re, 30 minuten durende, provin ciale kinderprogramma dat op zaterdagochtend, zondagochtend en woensdagmiddag op Ll-televi- sie wordt uitgezonden met in totaal negen herhalingen. In de Kinjerkraom is naast de KinjerKul- tuurPries ook aandacht voor de rubriek: Wat weet je van Tech niek? (techniekeducatie op school en onderzoekende kinderen die bedrijven bezoeken), KinjerKra- omsport (kinderen moeten meer bewegen, ze tonen hun bijzonde re sporten), Kinderwensen, het KinjerVasteloavesLeedjes-festival, het Kinjer OLS en volgend jaar voor de eerste keer het Kinjer Muziek Concours. Merel Koman, een spontane meid van 18 uit Kes- sel, is de nieuwe presentatrice van het programma De Kinjerkraom. Merel was vorig jaar (het jaar van Boris) een van de twee Limburgse Idols-kandidaten. De KinjerKraom wordt gemaakt door PJP A-V Studio's, een Kessels tv-productiebedrijf dat voorname lijk voor kinderen en jongeren tv- programma's produceert. Op zaterdag 20 augustus vanaf 14.00 uur vindt op het sportpark de Broekberg in Wanssum de jaarlijkse zeskamp plaats (www.zeskamp.info). Dit eve nement wordt al meer dan twintig jaar georganiseerd door enkele fanatici (het zes kampcomité), die menen iets voor de Wanssumse 'jeugd' (er zijn deelnemers bij die de drie kruisjes al geruime tijd gepas seerd zijn) te moeten doen. Jarenlang waren de financiële middelen beperkt, zodat de spel len destijds vooral bestonden uit weinig kapitaal vergende spellen zoals bierkratten stapelen, krui wagenrace, eiergooispel, stok- hangen etc. Het geld dat resteerde van het millenniumfeest, op oudejaars avond 1999 georganiseerd door het zeskampcomité en andere dorpsgenoten, is gebruikt om de zeskamp van 2000 groter aan te pakken; er werden enkele impo sante spellen bij Axitraxi in Mal den gehuurd, wat resulteerde in meer plezier en spektakel voor de deelnemers en toeschouwers en, ook belangrijk, in minder werk en stress voor de organisatie. Daarna was het geld echter op. Omdat de nieuwe aanpak aan sloeg, moesten de initiatiefne mers dus de boer op gaan om sponsorgelden van middenstand en bedrijven uit Wanssum en omgeving los te peuteren. Nu is het al zover dat de organi satie op zaterdagmorgen met een uit de kluiten gewassen vrachtwa gen richting Malden vertrekt om de bestelling bij Axitraxi op te halen. Zo heeft ze voor dit jaar onder meer een spectaculaire stormbaan, een sensationele tob- bedansbaan en een megazwem- bad gehuurd. Verder wordt dit jaar aandacht besteed aan de kinderen. Om die reden is besloten het supergrote piratenschip-luchtkussen (13,5 x 4 x 6,5 meter!) in Wanssum te introduceren waarin en -op kin deren zich kostelijk kunnen ver maken. Tevens is er een kleur- wedstrijd op touw gezet, waarvan de prijsuitreiking tijdens de zeskamp plaatsvindt. Er doen dit jaar maar liefst vijf tien teams mee, voornamelijk jon gerengroepen uit Wanssum die met het carnaval ook actief zijn. Het comité wenst de Snuuvers, de Harries,de Kwatsköp, de Plaarzak, de Dördowwers, Wejos, 't Zooitje, Veul Wazel, Punt Uut, de Troetelmegjuhz, de rozenkwe- kerteams en ook de gastteams uit Nijmegen veel succes met het van de troon stoten van het team Joris Jans. winnaar in 2003 en 2004. Nieuwe bestrijdingsmethode in Wanssum en Tienray Het schip is voor de jacht- bouwivereld zo interessant dat er zelfs in twee uitzendingen van het tv-programma Yachtvis- on RTL4) aandacht aan wordt besteedt. Te weten op dinsdag 28 augustus en zaterdag 3 sep tember. blijf onder nagenoeg alle weer somstandigheden De Catfish(r) serie, al vanaf 1999 op de markt, omvat een viertal modellen die qua afmeting en vormgeving van elkaar ver schillen. Met de komst van de Catcruiser(r) is er een geheel nieuw segment aan de bestaande jachtbouw toegevoegd. Opval lend in beide segmenten is het kwalitatief hoge niveau van afwerking. De jarenlange ervaring op het gebied van interieurbouw van het zusterbedrijf Interieur- bouw Linskens BV is hierin direct te herkennen. De Catcruiser(r) en Catfish(r) jachten worden geproduceerd door Jachtbouw Linskens BV aan de Stayerhofweg 2c in Wanssum. Hoveniersbedrijf Herman Vaessen behandelde dinsdag morgen in opdracht van de gemeente Meerlo-Wanssum de lindebomen aan de Nieuwe Baan in Tienray en de Postbaan en Meerlosebaan in Wanssum tegen de steeds groter worden de overlast van luizen. De plakkerige vloeistof die van deze luizen afkomstig is, veroor zaakt veel ongemak, aldus de gemeente in een brief aan de bewoners van de straten. Meerlo- Wanssum paste voor de bestrijding van de luizen een relatief nieuwe methode toe. Het niet-chemische bestrijdingsmiddel dat gebruikt werd heet Savona en is een oplos sing van een zeepextract. Het bio logische middel werd dinsdag met een elektrostatische machine in de boom geblazen, zoals dat ook bij de bestrijding van de processie- rups gebeurt. Vanwege de stati sche elektriciteit hecht het bestrij dingsmiddel goed aan het blad. De bewoners van de straten werd ver zocht de ramen en deuren tijdens de bestrijding te sluiten Niet omdat er met gif werd gespoten, 'maar om te voorkomen dat er nevel naar binnen waait, wat als vervelend kan worden ervaren. Wij hopen de overlast van de lui zen door deze wijze van bestrijden tot een minimum te beperken', aldus de gemeente. laving - O In Limburg is iets moois ntstaan. De Catcruiser 45. De atcruiser 45 is in Limburg en geheel nieuw aluminium :hip van Limburgse makelij, niek voor de Nederlandse aarkt. Begin augustus is door ichtbouw Peter Linskens in 'anssum een innovatief pro- ect afgerond waaraan ruim 5 jaar gewerkt is. Het schip voor de jachtbouwwereld these0 interessant dat er zelfs in wee uitzendingen van het tv- form2K°§ramnia Yachtvison 1114) aandacht aan wordt 8500 esteed. Te weten op dinsdag lzorg 8 augustus en zaterdag 3 sep- rde d :mber. Verder wordt het 0 -12 chip aan het publiek gepre- enteerd tijdens de Hiswa te ijk Vfi rater van 28 augustus tot en 00. iet 3 september 2005. n vrij Een mediterraan uiterlijk van riiddd ederland.se bodem kenmerkt adveze 'open kuip'. De nostalgie an een bakdekkruiser verwerkt 1: bjd 1 een veertien meter lang schip er enjict een exclusieve uitstraling en :rIo- l.A. A 5866 !8. V 54 N Ho'- 7850! sportieve prestatie. De Catcruiser 45(r) zal voor het eerst te zien zijn op de Hiswa te water 2005 van 30 augustus tot en met 4 sep tember. Al vanaf 2003 werkt Jachtbouw Linskens BV in Wanssum in samenwerking met Vripack Yach ting aan het ontwerp van de Cat cruiser. Wat hen voor ogen stond was een eigentijdse bakdekkrui ser, met gebruikmaking van hoogwaardige technieken, maar met behoud van nostalgische kenmerken en een knipoog naar Italiaans design. Dit is volledig gerealiseerd met. de productie van de Catcruiser 45. Met deze 'open kuip' kun je één zijn met de natuur. Ook bij minder gunstige weersomstandig heden maakt de unieke kapcon structie het mogelijk om aange naam te varen. In het binnenschip bevinden zich twee slaapkamers, een bad kamer en een ruim woon-/leefge- deelte met open keuken. De ver fijnde uitstraling van het exterieur is zichtbaar terugge bracht naar het interieur. Een ver blijf op deze boot is dan ook luxe en comfortabel. Samen met twee andere jach ten van Jachtbouw Linskens BV zal de Catcruiser(r) te zien zijn op de Hiswa te water 2005. Tevens zal dan ook een eerste presenta tie plaatsvinden van de Catfish I400(r). De ronde vormgeving van het achterschip geeft dit jacht een exclusieve uitstraling. Dit schip herbergt veel ruimte waardoor er qua interieur veel mogelijkheden zijn. De standaardindeling bestaat uit een ruim leef- en woongedeel te, open combuis, slaapkamer met badkamer en een gastenver blijf met tweede badkamer. Hier op zijn aanpassingen mogelijk om tegemoet te komen aan individu ele wensen. Er is erg veel aan dacht besteed aan het interieur; vanaf ontwerp tot en met de afwerking met kwaliteitsmateria len. Door het comfort en tevens het gemak waarmee dit schip zich laat varen, leent het zich uit stekend voor een wat langer ver tiofl 7484 nnish T Vei

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11