Meerlo-Wanssum J'Een stukje uit mijn komt voorbij11 'Geen verkoop watersportartikelen1 Kermis Blitterswijck drukker dan Meerlo Naus (35) droomde als twaalfjarige al van een leven op de kermis Het Roekenbosch in tv-serie Service rubriek sen in de dorpen aanwezig, die hij per fiets kon bereiken zoals Meerlo en Blitterswijck. Toen hij zestien werd en een bromfiets kreeg werd de cirkel steeds gro ter. En na het halen van zijn rijbe wijs reed hij met de auto tot ver in Brabant om de Verstappens te helpen bij het opbouwen en afbreken en de attracties bedie nen. HELE LAND De Verstappens staan vooral in Noord-Brabant en Noord-Lim burg op de kermissen, maar de jonge generatie van deze Udense familie deinst er niet voor terug om het hele land door te reizen. Zo stonden ze onlangs nog in Assen met een schietsalon tijdens de beroemde TT-nacht. En ook Eric stond daar te helpen. "Dit kermisleven is mijn leven", lacht hij. Hij straalt het uit. Zijn enthousiasme werkt aanstekelijk op de kermisbezoekers. Eric maakt korte praatjes, lacht en geniet. Overdag heeft hij nog een baantje bij betonbedrijf Geelen in Wanssum, maar 's avonds en in de weekenden is hij nooit in zijn huidige woonplaats Well te vin den, maar altijd onderweg met de kermis. Steevast haalt hij in Nieuw-Ber- gen kermiscollega Marielle Kern- pel op. De achttienjarige kapster- leerlinge is van hetzelfde hout gesneden. Ook zij voelt zich als een vis in het water op de ker mis. Geen wonder, omdat haar ouders elkaar negenentwintig jaar geleden hebben ontmoet op de kermis in Well. Twee dagen in Eric Naus uit Tienray/Well en Marielle Kempel in de schietsa lon op de Blittersivijckse kermis. de week gaat ze naar de Gilde Opleidingen in Venlo, twee dagen loopt ze stage in een kap salon en de rest is het feest op de kermis. "Ik draai al vijf seizoenen mee op de kermis. Dit is het mooiste wat er is", zegt ze. Eric Naus beaamt dat. Zijn jongens droom is in vervulling gegaan en wat hem betreft mag die droom nog vele jaren voortduren. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Donderdag 4 augustus 2005 - Pagina 9 peel en maas Pagi- ^Motormuseum' Blitterswijck rijdt niet meer Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joostenj.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg. Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755- Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. Ó478-692028. Voor bezoekwerk; tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09-00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklapper en via synthese.vrijwilligersgids.nl Camping De Kooy De gemeente Meerlo-Wans sum verbiedt de verkoop van watersportartikelen op cam ping De Kooy in Wanssum. Het college van B en W heeft de eigenaar van de camping laten weten dat hij de deur van de stacaravan, van waaruit de watersportartikelen worden verkocht aan gasten van de camping, moet sluiten. De gemeente ontving onlangs een anonieme tip over de verkoop van watersportartikelen op de onder watersporttoeristen populai re camping De Kooy. Ook vroeg onder meer de branchevereniging van watersportverenigingen Hiswa zich af of de camping wel over de benodigde vergunningen beschik te om de artikelen te mogen verko- pen. De gemeente nam daarop con tact op met de camping. Uit dat gesprek bleek dat vanuit de stacara van, die is ingericht als winkel, watersportartikelen worden ver kocht. Daarbij gaat het in de eerste plaats om spullen die de camping- gasten snel nodig hebben om bij voorbeeld te kunnen waterskiën, zoals touw, zwemvesten en water- sportkleding. Verder worden er echter ook motorboten en water ski's aangeboden. De handel wordt gevoerd door het bedrijf De Water sportconcurrent, dat de stacaravan huurt. De gemeente voerde gesprekken met de eigenaar van de camping en De Watersportconcurrent, waarin werd aangegeven dat de verkoop in strijd is met het bestemmings plan. Óp de camping is geen detail- en groothandel toegestaan. De ondernemer uit Wanssum diende daarop een verzoek in om de beno digde vergunningen toch te krij gen, maar het college wil geen medewerking aan zijn plan geven. Burgemeester en wethouders heb ben de camping verboden om de activiteiten voort te zetten. De Blitterswijckse kermis is een van de drukkere kermissen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Het is er in elk geval veel drukker dan de kennis in Meerlo. Dat zegt ker misexploitant Wiel Verstappen uit Uden die met zijn hele familie verantwoordelijk is voor de ker misattracties in dit Maasdorp. De kermis in Blitterswijck is een gezellige, weet Verstappen. Dat komt onder andere door de sfeer volle opstelling van de attracties op het plein voor kerk en café en het gebruik van de Kerkstraat. Met zeven attracties is de kermis in Blitterswijck ook een, voor de kleine kernen, grotere kermissen. De Blitterswijckse kermis trekt veel publiek. Niet alleen eigen inwoners en familie, maar ook vakantiegangers van Het Roeken bosch bezoeken de kermis. Bovendien komen dankzij de uit- Een sfeervol beeld van de Blitterswijckse kermis breiding van het fietstoerisme en het veerpontje van Tante Jet steeds meer fietsende toeristen langs. Het sfeervolle terras van Café de Zwart in Blitterswijck draagt ook bij aan de gezelligheid en ambiance van de Blitterswijck se kermis. "We komen graag naar Blitterswijck", aldus Verstappen. Pluvius had geen mededogen de negentig mottorrijders ie zondagmorgen bij café-res- iurant Tante Jet in Blitterswij- van start gingen voor de his torische toertocht. Hoewel de lemelsluizen wijd open wer- :n gezet, gingen de motorfiet- sen met een bouwjaar van voor y 1941 toch op weg. "De motorei- S genaren zijn niet echt gelukkig met dit weer",laat speaker Hei- deman weten. "Dat betekent straks extra veel poetswerk, want anders roesten die oude motoren helemaal weg." Maar ondanks al het vocht dat uit de hemel neerdaalde, starten ,,de meeste tweewielers toch pro- vbleemloos op. Met een prachtig ,,puffend geluid komen ze stuk voor ;;Stuk voorbijgeraasd. Een Triump uit 1924, een Dollar uit 1929 en nog vele andere merken, waarvan -u,de meeste fabrieken niet meer -bestaan, komen voorbij. Een Rover „uit 1914 laat het even afweten. De „eigenaar moet veel moeite doen rriftOm zijn grote trots aan de praat te krijgen. Het publiek moet er eigen lijk een beetje om lachen, zeker als de speaker een beetje olie op het vuur gooit door uit te leggen dat het geluid dat de motor teweeg brengt, het geluid van een zuiger is. De eigenaar lacht als een boer met kiespijn en probeert steeds harder de motor aan te trappen. Uiteindelijk, met veel geknetter en veel rook, begint de motor te ron ken. En dan is het de hoogste tijd om te vertrekken voor de toer tocht van 85 kilometer via Venray richting de rustplaats in Grubben- vorst, om aan het eind van de mid dag weer bij Tante Jet uit te komen. Onder de deelnemers is ook Ruud Kersten, een 34-jarige onderhoudsmonteur uit Wanssum. Hij is de trotse bezitter van een Magnat de Bon uit 1931, een 350 cc-motor van Franse makelij, die hij enkele jaren geleden gerestau reerd kocht in Friesland. Ook zijn vader rijdt mee, op een BAN uit 1935. "BAN staat voor Ber liner- en Aachener Motorwerke", vertelt Kersten. "Maar eigenlijk is Tienraynaar geniet van het leven 9k J' Het straalt van zijn gezicht. Eric Naus is in zijn sas als hij de geur van de kermis opsnuift. De 35-jarige in Tien- ray geboren en getogen Naus vvj droomde als kind al van een kermisleven. En nu draait hij tijdens het zomerseizoen ~'y wekelijks mee met de beken- de Udense kermisfamilie Ver- =?stappen. 'Bestemming Nederland' van RTL4 LEDEREN JASSEN Knallende en sterk rokende uit laten, prachtige oude motoren, motorrijders met oude lederen jas sen aan. De motortoertocht lijkt wel op een fragment uit een oude zwart-witfilm. Riny Achten uit Meerlo staat het schouwspel op een tiental meter afstand gade te slaan. "Grandioos dat zoiets in de buurt wordt georganiseerd, ik Het was de tiende keer en laat ste keer dat de twee broers De Boer uit Löttum, beiden lid van de Landelijke Veteraan Motoren Club, deze tocht organiseerden. De fans van oude motoren moeten het voortaan zonder het rijdend motormuseum in Blitterswijck doen. Hij bouwt de attracties mee iau§k°P. breekt ze mee af en staat ook nog vele uren in de schietsalon van Eric, de schoonzoon van Frans Verstappen, een van de -^-4leden van de kermisdynastie uit Uden. Afgelopen weekend stond hij j^g^samen met Marielle Kempel (18) uit Nieuw-Bergen in de schietsa- ~~i on op de Blitterswijckse kermis. En zoals altijd genoot hij met volle teugen. Het begon allemaal vlak voor ijn geboortehuis in Tienray, waar de familie Verstappen de kermis opbouwde op het Hanna - van de Voortplein. Als de vracht- ïe" wagens van Verstappen het dorp Ttej binnenreden, was de jonge Naus jj niet meer te houden. Elk vrij uur- tje dat hij had was hij op de ker- jT mis. Dinsdagavond was het einde |nenvan de kermis in zijn dorp. Als de v Verstappens 's nachts begonnen piet het afbreken van de attrac- "e ties lagen de ouders van Eric en 'in®' hij al in bed. Maar de jonge Tien- Pi raynaar sliep niet, hij deed alsof. Hij stond dan steevast stiekem i? op, klom door het raam naar bui- n ten om diep in de nacht de fami lie Verstappen een handje te hel- pen. "Geweldig vond ik dat toen", zegt hij nu. Zijn ouders fitll kebben Hat nooit geweten. Toe vallig heeft hij drie weken gele den zijn ouders dit verhaal voor iet eerst verteld. Ze moesten er lartelijk om lachen. Het is dus allemaal begonnen ip de kermis in Tienray. Kort lama was hij ook op de kermis- Landal Het Roekenbosch heeft de hoofdrol in een afle vering van de televisieserie 'Bestemming Nederland' dat wordt gepresenteerd door Mariska van Kolck, Joris Lutz en Stella Gommans. Vanaf 30 april wordt de derde serie uit gezonden op zaterdagavond rond 19.00 uur. De eerste twee seizoenen zijn erg goed bekeken (totaal ruim 10 miljoen kijkers per seizoen) zodat producent IdtV/Cumulus, Landal GreenParks en NBTC (Neder lands Bureau voor Toerisme en Congressen), de initiatiefnemers van het concept, hebben beslo ten voor het derde opeenvolgen de jaar een serie van 17 afleverin gen te maken. Naast de acht afleveringen vanuit de provincie met veel rust, ruimte en natuur worden negen afleveringen door gebracht in grote steden. 'Bestemming Nederland' is een toeristisch programma waarbij in iedere uitzending de onbekende en bijzondere plekken in een bepaalde regio in Nederland wor den belicht. Landal Het Roekenbosch is het uitgangspunt voor een program ma dat gaat over de ervaringen van twee verschillende groepen vakantiegangers en een markante bewoner uit de regio. Aan de hand van de drie bekende TV- gezichten van Mariska, Joris en Stella krijgt de kijker een weerga ve van drie verschillende belevin gen van de dag. De vakantiegangers worden een hele vakantiedag gevolgd en de camera registreert hun ervarin gen en bevindingen. Ook wan neer er aan het eind van de dag lekker wordt gekookt is de came ra er bij. In de uitzendingen komen diverse vakgebieden uit de recreatiesector voor het voet licht waardoor een gevarieerd beeld van werken in het toerisme ontstaat. Een bekend of minder bekend persoon zal de kijker meenemen naar plekken in de omgeving die de gemiddelde toe rist nooit zou ontdekken; die er uit springen qua schoonheid of waar verhalen en legende de fan tasie op hol brengen. Verschillen de verhaallijnen waardoor er een levendig beeld ontstaat van de regio en de beleving van een vakantie in eigen land. Aan het programma is ook een internetsite www.bestemmingne- derland.nl gekoppeld waar kij kers meer informatie kunnen vin den en uiteraard met doorklik mogelijkheden naar de sites van de deelnemers en de desbe treffende toeristische instanties. De datum wanneer de opna mes van Landal Het Roekenbosch worden uitgezonden is 24 sep tember 2005. Landal Het Roekenbosch (met 219 bungalows) is een van de 52 bungalowparken van Landal GreenParks. Landal GreenParks beheert en exploiteert 52 bunga lowparken in Nederland, Duits land, België, Tsjechië en Oosten rijk, met in totaal ruim 9.200 vakantiebungalows. Daarnaast beschikt Landal over 1.600 cam pingplaatsen. Op jaarbasis realise ren 1,7 miljoen gasten ca. 8,1 mil joen overnachtingen. Op de parken en de diverse kantoorloca ties werken ca. 2.500 medewer kers. Landal heeft een marktaan deel (naar aantal overnachtingen) van ca. 33% op de Nederlandse markt. het een FN uit België. Tijdens de crisisjaren kon de fabriek niet meer naar Duitsland exporteren, het Duitse bewind wilde alleen maar Duits materiaal. Uiteindelijk zijn er op die FN-motoren gewoon BAM-stickers geplakt en konden ze alsnog aan Duitsland verkocht worden. Eigenlijk hebben die Bel gen Hitier voor de gek gehouden. Deze motor heeft mijn vader op het internet gekocht van iemand in Berlijn. Naast de motor waar ik vandaag op rijd, heb ik ook nog een Terrot en een NSU. Inderdaad, in totaal drie motoren. Ach, mijn vader heeft zelfs een collectie van vijftig antieke bromfietsen." kwam zomaar even kijken naar die prachtige oude dingen. De speaker vertelt ook zo leuk, hij weet alles over de motoren. Mijn zoon heeft ook een motor, maar niet zo'n oude. Mijn man en ik komen al enkele jaren naar dit rijdend muse um kijken, de motoren doen mij wel een beetje aan vroeger den ken. Het is een stukje nostalgie, echt een stukje uit mijn jeugd, dat hier voorbij komt rijden. Nee, een motor heb ik zelf niet gehad, ben je mal. Ik had vroeger een brom mertje, een Honda. Wat voor een type weet ik niet meer. Ik weet wel dat ik hem ooit heb overge daan aan mijn broer. Vroeger had iedereen een brommertje, en iedereen had een ander model."

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9