>vdA keurt handelwijze af kermisvolk? Je kunt geen /riendelijkere mensen hebben" 40% KORTING coewew Dingus dicht tijdens kermis Kermis in Venray OP ALLES* OPHEFFINGSUITVERKOOP WONEN OP MAAT Bouw De Brier start na de zomer asercentrum Venray OTTO werft Nederlanders Gemeentehuis dicht op 2 september EN MAAS Donderdag 4 augustus 2005 - Pagina 3 pllege negeert welstandsadvies [et feit dat burgemeester en iuders het welstandsad- over de dakbedekking van ieuwe publiekshal naast neer hebben gelegd, kan jt de goedkeuring dragen de PvdA. In een brief aan college spreekt het PvdA- ituur zijn afkeuring uit en jt aan dat de raadsfractie kwestie aan de orde zal len in de raad en/of com- sie. Ook heeft de PvdA kri- op de werkwijze van de standscommissie. e gemeente Venray was aan- telijk van plan om het dak van .ubliekshal, voorheen de over dekte binnentuin, te bedekken met sedum, een soort vetkruid. Daarmee zou echter de begroting overschreden worden. Uiteindelijk werd voor grind gekozen, wat een bezuiniging oplevert van ruim 11.000 euro. Met deze oplossing had de wel standscommissie grote moeite omdat een eenvoudig grinddak niet zou passen op een ruimte waarin de gemeente haar klanten ontvangt en helpt. De commissie stelde zelfs voor om een beeldend kunstenaar in te schakelen die het grinddak een fraaier uiterlijk moest geven. Ook werden nog enkele andere alternatieven aan gedragen. Opties die B en W te duur vonden. Bovendien was het college van mening dat het dak zo snel mogelijk bedekt moest wor den om aantasting te voorkomen. Daarnaast was het college van mening dat aan het dak zo min mogelijk moest worden uitgege ven, omdat uitsluitend de eigen medewerkers uitzicht hebben op dit dak. In zijn brief stelt het PvdA- bestuur 'dat het college wederom geen oog heeft voor de gevolgen van zijn handelen voor de politie ke beeldvorming. Erger nog u werkt er wederom aan mee die beeldvorming in diskrediet te brengen. Onze fractie heeft hier al eerder op gewezen'. Volgens de PvdA legt het colle ge regels op aan de Venrayse bevolking, wat ook tot de taken van het college hoort, maar slaagt het er zelf in om een van de meest subjectieve regels aan zijn laars te lappen. De PvdA zet ook vraagtekens bij het argument van kostenover- schrijding. De partij wijst het col lege er fijntjes op dat inwoners van de gemeente, ook die met een krappe beurs, 'regelmatig door de welstandscommissie tot aanpassing van plannen worden gedwongen met de nodige nadeli ge financiële consequenties, waarvoor zij ook geen of nauwe lijks dekking hebben'. Verder vindt het PvdA-bestuur het een goede zaak om de criteria en de werkwijze van de wel standscommissie eens een keer tegen het licht te houden. 'De argumenten van de welstands commissie om een dak in een bin nentuin, dat alleen door mede werkers van de gemeente gezien kan worden, een fraaier uiterlijk te geven vinden wij ook zeer twij felachtig. Het laat ons zien hoe vreemd de argumentatie van deze commissie kan zijn', aldus het bestuur, dat verder nog stelt dat de criteria van de welstandscom missie wel reëel moeten zijn. x Althuizen beheert nog altijd met plezier het salonwagenterrein fooi >r Tamara van der Broek) [)e parkeerplaats bij sport- 1 De Wetteling stond maan- ^avond al voor een groot el vol met trucks en cara- ös in allerlei soorten en iten. Dit is het tijdelijke >rp' waar de kermisexploi- iten gedurende de kermis rblijven, compleet met iter, elektriciteit en riole- lg. Lex Althui2en 52) is de ptheer' van het salonwagen- istheei •rein. forig jaar kreeg Althuizen nog i oorkonde als erkenning van 1 twintig jaar trouwe dienst als (ïeerder op hét salonwagenter- p. Dit jaar staat hij er voor het 5te jaar en nog altijd met even- fl plezier of misschien zelfs ier. Gewoonlijk is hij werkzaam NLW Groep als stratenmaker roorziet hij, waar nodig, in de iersvoorzieningen. [Voorheen vielen deze werk- ïheden nog onder de fceente, maar doordat wij een j of acht geleden geprivati- d zijn, heeft de NLW ons over tomen Ook het beheer van Iwagenterrein viel eerst onder Verantwoordelijkheid van de fceente, maar ook dit verander- tner de overname. Voor luizen veranderde er weinig in Itijd. Hij bleef beheerder van terrein. "Eerst was het werk, nu is het meer een hobby 'orden." >e tijd rondom de kermis is een '-e tijd voor Althuizen. "Ik de kermisexploitanten op, ze hun plek, beantwoord vra- en ben zodoende eigenlijk aanspreekpunt namens de eente. Ik ruim zwerfvuil op, roleer de water- en elektrici- aansluitingen en zorg indien ervoor dat er hulp komt. En de jaren heen leer je zoveel en kennen. Als ik over het enpark loop is er altijd wel iemand die roept: 'Lex de staat klaar.' En voordat je eet ben je weer een half uur- verder." Hij maakt meteen metten met de vooroorde- Het zijn ontzettend fijne, har- ke mensen. Dat is misschien heel ander beeld dan menig- heeft. Kermisvolk wordt toch uw geassocieerd met kamper maar ik zie dat niet. Je kunt vriendelijkere mensen heb- En dat is toch wel een van belangrijkste elementen die werk voor Lex Althuizen zo maken. Natuurlijk verdoet uizen zijn tijd niet alleen met ie drinken bij kermisexploi- en. Er moet flink aangepoot den, want het kennisbestaan en druk bestaan. De eerste loitanten komen op maandag anaf dat moment totdat de s werkelijk begint, is Lex de e dag van 's ochtend half acht 's avonds ongeveer half negen het terrein aanwezig. Alleen, ld een uur of vijf gaat hij even rhuis om te eten. op het terrein te staan. Op maan dagavond is het al aardig vol, toch zijn nog maar een stuk of dertien van het totaal aantal gezinnen gearriveerd. "Als iedereen er is, telt dit terrein zo'n driehonderd mensen. De exploitanten komen namelijk met vrouw, kinderen en al en sommigen hebben nog extra personeel. En al die mensen moe ten ook ergens verblijven. Dus je hebt een grote caravan, die is voor de heer en mevrouw. En dan is er vaak nog een kleinere cara van ingericht als douche en wc. En soms dus ook nog een wagen voor het personeel." Kortom: het is passen en meten op het nu ineens toch wel klein lijkende ter rein bij De Wetteling. "Maar tot nu toe is het toch elk jaar weer gelukt, al begint het soms een beetje te nijpen." De laatsten komen pas donder dagavond binnen en dat terwijl de kermis vrijdag al begint. Dus ook voor de exploitanten betekent dit hard doorwerken. Vooral als ze op elkaar moeten wachten. "De wildwaterbaan bij het gemeente huis bijvoorbeeld is een enorm grote attractie. Die moet als eerste het terrein op, voordat de andere attracties daar opgebouwd kun nen worden. Dat betekent dus veel wachten." Problemen levert dit echter niet op. "Iedereen helpt elkaar hier, iedereen Tent elkaar" Lex Althuizen. "Ik vang de kermisexploitanten op, wijs ze hun plek, beantwoord vragen en ben zodoende eigenlijk het aanspreekpunt namens de gemeente. Ik ruim zwerfvuil op, controleer de water en elektriciteitsaansluitingen en zorg indien nodig ervoor dat er hulp komt. BEWONDERING Althuizen spreekt vol bewonde ring over de exploitanten. "Ze weten precies hoe het moet. De wagens inparkeren, de attracties opbouwen. Meters lange wagens zetten ze in één draai op hun plek." Circa 45 gezinnen komen oók. Het is todf wëf'féfikf grote familie." Sprake van concur rentie is er volgens Althuizen ook niet. "Ik heb ook nog nooit ruzies meegemaakt. Zo goed als deze mensen met elkaar omgaan. Het is een wonderbaarlijke wereld." Het terrein loopt na afloop van de ker mis sneller leeg dan dat het bij aanvang volloopt. "De kermis is woensdag om twaalf uur 's nachts afgelopen en er zijn exploitanten die vrijdags alweer ergens anders open moeten." Inpakken en weg wezen dus en dat begint al meteen na sluiting van de kermis. "Ik denk dat vrijdag wel alles weer weg is. Dat gaat zo snel, dat is onvoorstelbaar." Tijdens de kermis neemt de bewakingsdienst het van Althuizen over en helpt Althuizen zelf op de kermis een handje mee. "Bijvoorbeeld met de kermislote- rij." Het is in ieder geval een wel kome afwisseling van het normale werk. "Het is natuurlijk totaal wat anders en voorlopig ga ik het stokje nog niet doorgeven, want ik vind het nog veel te leuk." o.a. Wedgwood - Swarovski - Keltum - B.K. Hummel - Porceleyne fles enz. enz. *zie voorwaarden in de winkel Hofstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG Burgemeester en wethouders hebben het inrichtingsplan voor het nieuw te ontwikkelen groot schalige detailhandelscluster De Brier vastgesteld. De bedoeling is dat dit cluster in 2006 ruimte biedt aan bouwmarkten en woninginrichters. Het plan voor de herontwikkeling van de voor malige gemeentewerf op De Brier krijgt hiermee steeds vastere vor men, aldus de gemeente. De inrichting van De Brier krijgt een stedelijke uitstraling die 'aansluit bij het toekomstige karakter en gebruik van het gebied'. Na de zomer wordt een begin gemaakt met de bouwwerkzaam heden. De oplevering van de gebouwen is voorzien voor de zomer van 2006. Mobiele politiepost op Schoolstraat De deuren van jongerencen trum Dingus aan de Hoenderstraat 10 blijven geslo ten tijdens de kermisdagen in Venray. Na overleg met de bezoekers heeft het bestuur van Dingus besloten de deuren van zowel het café als de zaal dicht te houden van vrijdag 5 augustus tot en met woensdag 10 augustus. De belangrijkste reden voor het besluit is vol gens Dingus-voorzitter Gijsbers 'het wispelturige gedrag van het college'. Het jongerencentrum wil op die manier voorkomen dat het als zon debok aangewezen kan worden als er zich ongeregeldheden voor doen tijdens de kermis, zegt Gijsbers. "Als er vrijdagavond bij wijze van spreken een glas kapot valt, wordt onze tent weer geslo ten. Wij willen geen risico nemen. Want de organisatie van zo'n ker- misprogramma kost erg veel geld. Als de tent dan wordt gesloten, zoals op 2 april is gebeurd, is dat voor ons een financieel drama dat wij niet kunnen dragen. Daarbij is de beveiliging momenteel onbe taalbaar. De kosten daarvan wegen niet meer op tegen de baten. Je houdt misschien enkele tientjes over." MeX^zijn woorden verwijst Gijsbers naar het incidénf bij dé' "SÖoW" e ;e op zaïéfdag 2" april: Naar aanleiding daarvan kreeg Dingus die avond een slui tingsbevel en werd het het jonge rencentrum middels een noodver ordening verboden om op 7 mei een hardcoreparty op touw te zet ten, wat Dingus volgens Gijsbers handenvol geld kostte. "We had den het artiestenprogramma namelijk al rond en ook het licht en geluid al geregeld." TOEKOMST Verder speelt bij het besluit mee dat binnenkort enkele rechts zaken tussen de gemeente en Dingus op de agenda staan. "Op dit moment staat de toekomst van Dingus op het spel. We willen voorkomen dat we opnieuw onte recht in een negatief daglicht komen te staan. Dat zou onze zaken kunnen schaden. Het broeit helaas nog steeds in Venray en de kans is groot dat er tijdens de ker mis weer wat gebeurt. Vorige week is er bij ons weer een fles door de ruiten gegooid. Ja, ook voor onze bezoekers is het afbla zen van het kermisprogramma een grote teleurstelling. Maar als het tot een vechtpartij komt, wordt er wederom naar Dingus gewezen. Dat begrepen zij ook wel." Door het afblazen van het ker misprogramma, jarenlang samen met de kermis dé grote bron van inkomsten voor het jongerencen trum, zwerven'vorgens Gijsbers hónderden jongeren door Venray op zoek naar ander kermisvertier. SLAAPADVIES BEDSYSTEMEN BEDTEXTIEL INTERIEUR Industriestraat 17a 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 tSi Hoogveld www.wielhermkes.nl Opening op vrijdag 5 augustus om 15.00 uur Van vrijdag 5 tot en met woensdag ld augustus is het weer kermis in het centrum van Venray: zps dagen kermis vertier met, net als vorig jaar, een knallend vuurwerk op dinsdagavond. De Venrayse kermis staat al jaren bekend in de regio als de grootste en Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LASEK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes let Lasercentrum organiseert regelmatig ïformatieavonden over de verschillende mogelijkheden an behandeling. Tijdens deze avonden komen alle specten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere iformatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, 'rotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 optometrie lasercentrum brillen-contactlenzen Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. gezelligste kermis van Noord- Limburg, die met een maxima le ritprijs van 1,50 euro (met uitzondering van de Scream) ook nog betaalbaar is. De-pro motiecommissie heeft weer diverse activiteiten georgani seerd rondom de kermis. Op vrijdag 5 augustus 2005 opent wethouder Jan Driessen om 15.00 uur de Venrayse kermis bij de wildwaterbaan River Rafting op het Raadhuisplein. Vooraf worden de Venrayse klok ken geluid van de St.-Petrus Banden kerk. Na de openingshan deling zal de progressieve percus siegroep Slamm Jamm uit Sittard, vergezeld door Braziliaanse danse ressen, optredens verzorgen op de pleinen. Daarnaast maken diverse genodigden een rondgang over het kermisterrein, dat zich uitstrekt over het Raadhuisplein, een gedeelte van de Raadhuisstraat, de Grote markt, het Henseniusplein en het Schouwburgplein De kermis is vrijdag 5 augustus open van 15.00 tot 01.00 uur. Op zaterdag van 13.00 tot 02.00 uur en de overige dagen van 13.00 tot 01.00 uur. Tijdens de kermisda gen zijn er weer diverse activitei ten die de vertegenwoordigers van horeca, kermisexploitanten en gemeente samen hebben geor ganiseerd. Op maandagmiddag is evenals voorgaande jaren van 12.00 tot 16.00 uur de kennis markt op de Julianasingel. Ook op maandagmiddag van 14.00 tot 18.00 uur loopt ballonnenclown Desalles met zijn fiets, een goed gevuld koffertje en een leuke bab bel over de kermis. Hij maakt bal- lonnendecoraties en deelt lekkere traktaties uit. Op dinsdagavond om 22.30 uur wordt vanaf het Gouden Leeuwterrein vuurwerk afgestoken. Dit is een middel groot siervuurwerk tot 50 meter hoog. De kermisexploitanten delen aan bezoekers van hun attracties, zolang de voorraad strekt, gratis loten uit voor de kermisloterij. De trekking van deze loterij vindt op woensdag 10 augustus om 20.30 uur plaats bij de ingang van het gemeentehuis. De hoofdprijs is een reischeque ter waarde van 300 euro aangeboden door Reisbureau Vice Versa en OAD- Reizen. Daarnaast worden er nog vele andere prijzen verloot, zoals een kleurentelevisie, miniset, cd- speler. Liefst 52 attracties worden geplaatst. Eén van de toppers dit jaar is de Scream, waarin een vrije val wordt gesimuleerd. Bezoekers worden eerst naar een hoogte van 50 meter gebracht en vervolgens vrijgegeven. De attractie haalt in een tijdsbestek van twee secon den een snelheid van 150 km per uur. Op het Schouwburgplein staan verder voor café Hulsman de autoscooter en de Turbo Polyp. Op het Henseniusplein staat het Lunapark en de Extreme, de luchtschommel die vorig jaar in Venray uitgeroepen is tot de mooiste attractie. De Grote Markt biedt plaats aan de Technodance, een trampoline en het kikkerspel. Óp de Raadhuisstraat staat de Break Dance en de draaimolen. Het Raadhuisplein biedt plaats aan een grote topper: de wildwa terbaan River Rafting. Verder staat op dit plein een modern hindemi- sloophuis, de poffertjeskraam en een rupsbaan, de Cocoon. Op het traditionele kinderpleintje, op het Raadhuisplein voor het gemeente huis, staan dit jaar de miniscooter, babyflug, een kinderrad en de nostalgische bootjesmolen. Over het hele kermisterrein verspreid staan naast de vele vermaak- en kinderzaken, sfeervolle terrasjes, diverse eetzaken, balspelen, behendigheids- en gokzaken. Ook dit jaar vraagt de gemeente weer aan bezoekers om hun stem uit te brengen voor de mooiste attracties. Er zijn twee catego rieën: de mooiste grote attractie (grootvermaak) en de mooiste kinderattractie. Bezoekers kun nen hun stem uitbrengen tot dins dagnacht 01.00 uur. Dit kan door een e-mail te sturen met bij elke categorie een naam van een attractie naar gemeente@venray.nl of redac- tie@kermisvenray.com. Of een bon uit De Kenniskrant in de bus bij de suikerspinverkooo aan de Raadhuisstraat te deponeren. Woensdagochtend tijdens de ont vangst van de kermisexploitanten maakt de gemeente de winnaars bekend. De percussiegroep Slamm Jamm zorgt ongetwijfeld voor veel Braziliaans spektakel tij dens de opening van de kermis. OTTO Uitzend Kracht start op 1 augustus in Noord-Limburg een grote mediacampagne om Nederlanders te werven voor flexibele banen. 'Hierdoor kun nen nu ook Nederlandse uitzend krachten profiteren van de suc cesvolle OTTO-methode', aldus het bedrijf. OTTO werft uitslui tend voor specifieke functies en hanteert een geavanceerd test- en trainingsprogramma. Dankzij deze werving- en selectietechnie ken komt volgens OTTO de juiste man of vrouw op de juiste plaats. Het gaat daarbij overigens wel om echte flexfuncties. Met slogans als 'Zin in flex' en 'Heb jij flexappe- al?' worden belangstellenden via billboards, radiospotjes en adver tenties opgeroepen om de zoge noemde Flextest te doen. De eer ste grote opdrachtgever voor deze nieuwe activiteit van OTTO Uitzend Kracht is Flextronics Logistics in Venray. OTTO pro beert 200 arbeidskrachten, met name studenten en vrouwen, te krijgen voor het bedrijf. Het gebouw van Dingus is tijdens de kermis dag en nacht beveiligd. Het jongerencentrum heeft bevei ligingsmensen ingehuurd en camera's geplaatst die 360 graden kunnen draaien. Ter compensatie is het bestuur bezig een viertal "extra grote" par ty's te organiseren na de zomerva kantie. POLITIEPOST De gemeente Venray en de poli tie zijn op de hoogte van het besluit van Dingus. "Maar we gaan ervan uit dat het een gezellige ker mis wordt, net zoals in andere jaren", vertelt een woordvoerder van de politie Limburg-Noord. Naast de reguliere surveillance diensten zijn er zes tot acht poli tieagenten extra in het Venrays centrum aanwezig om een oogje in het zeil te houden en indien nodig op te treden. Verder plaatst de politie 's avonds een mobiele politiepost op de Schoolstraat in Venray. Op die manier wil de poli tie duidelijk aanwezig zijn tijdens de kermis in het centrum van Venray. De post gaat dienen als uitvalsbasis voor agenten en als aanspreekpunt voor kermisbezoe kers. Het Venrayse gemeentehuis is op vrijdag 2 september gesloten vanwege de installatie van nieuwe computers, printers en multifunc tionele machines (printen, kopië ren, scannen en faxen). Om de vervanging van de oude appara tuur op de afdelingen soepel te laten verlopen is het volgens het college van B en W beter dat er die dag geen personeelsleden aan wezig zijn die geen taak hebben in deze logistieke operatie. Het computernetwerk is de hele dag niet beschikbaar en verder wor den de bureaucomputers ontkop peld en de kopieermachines en printers vervangen. De uitrol van de iet kent een strak tijdschema. 'De aanwezigheid van personeel dat geen taak heeft in de logistie ke operatie belemmert de snel heid van de uitrol. Ze lopen sim pelweg in de weg', aldus de gemeente. De op vrijdag 2 sep tember dag geplande huwelijken kunnen wel doorgaan. PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Wülemssen reda_ctie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: telefoon: 0478-58 27 27 Ttirieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Verspreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3