Meerlo-Wanssum Zomerwandeling in De Peel Nieuwe uitbater café de Zwart Blitterswijck Vaste aanlegplaats: in de haven én aan de bar.. Brons, zilver en Kermisschieten in Blitterswijck KnowHouse- formule werkt 3 betalen 3 betalen 3 betalen LI LIL J VAKANTIE VOORDEEL IN MEERLO van 1 aug. tot 6 aug. 5 Barbecuelappen halen 5 Hamburgers halen 5 Barbecueworstjes halen Hele kilo vleessalade 4.- Voor onze volledig verzorgde barbecues, zie onze folder of bezoek onze website www.slagerijvandepasch.nl BEZORGEN? s l5ALL£J^i Hoofdstraat 11 Meerlo 0478-691803 Wil jij PEEL EN MAAS of andere bladen zoals E3 JOURNAAL WEEKENDLOOP DE TELEGRAAF Neem dan contact op met Verspreidingsburo "PERIODIEK" Tel. 582877 Noorderhof 6 Venray PEEL EN MAAS Donderdag 28 juli 2005 - Paginal Op kermiszaterdag 30 juli houdt het St. Antonius Abt Gilde wederom zijn traditionele schiet wedstrijden. De wedstrijdteams bestaan uit tweetallen en viertal len (korps). Deelname is voor iedereen vanaf 12 jaar. De korpsen kunnen bestaan uit vrienden, kennissen, familie, buurt, verengingen, etc. De kos ten voor dit onderdeel bedragen 7 euro en 50 eurocent per korps, inclusief patronen. De kosten voor de tweetallen bedragen 1 euro en 25 eurocent per tweetal, inclusief patronen. Aanvang: 15.00 uur. Voor een natje en een droogje wordt gezorgd; er zijn fraaie prijzen te winnen. Tevens kunnen belangstellenden deelne men aan het zogenoemde puist- schieten. Inschrijven op het onderdeel viertallen kan tot 14.45 uur op de Schutsweide op de Mars, gelegen aan de Maasweg in Blitterswijck. Tweetallen kunnen zich vanaf 15.00 uur inschrijven. De viertal len schieten vanaf 15.00 uur het eerst. Op de 400 meter vrije slag ver beterde hij het wereldrecord met maar liefst 30 seconden. Hoewel hij tijdens de honderd meter vrije slag kramp in de benen kreeg, veroverde hij op dat onderdeel toch nog de zilveren plak. Omdat de kramp bleef aanhouden, moest de Wanssummer het onderdeel rugslag missen. Wijers vertrok vorige week met een vijftigtal andere Nederlandse sporters met een donororgaan naar London in Canada. In zijn woonplaats werd hij maandag avond gehuldigd, John Wijers uit Wanssum is vanaf zijn geboorte nierpatiënt. Op zijn zeventiende heeft hij al drie transplantaties achter zijn rug. De laatste dateert van bijna vijf jaar geleden. Sindsdien gaat hij door het leven met een nier Staatsbosbeheer houdt op woensdag 3 augustus een zomeravondwandeling in nationaal park De Groote PeeL De woensdagavondexcursie is in augustus een vaste activiteit voor het hele gezin. Aanvang is om 19.00 uur in bezoekers centrum Mijl op Zeven aan de Moostdijk 15 te Ospel/Neder- weert. De excursie duurt ongeveer 2 uur en deelname kost 2 euro voor volwassenen en 1,50 euro voor kinderen. Vooraf aanmelden bij het bezoekerscentrum, telefoon nummer: 0495 - 641 497. Een zomeravondexcursie in nationaal park De Groote Peel is een bijzondere ervaring, 's Avonds komt de natuur langzaam tot rust en kan men genieten van een sfeervolle wandeling. In de zomer is dit hoogveengebied een paradijs voor talrijke libellen en vlinders. De Peelgidsen die de excursie begeleiden vertellen over ontstaan en beheer van De Groote Peel en over de planten en dieren die hier voorkomen. De kinderen gaan met speciale gidsen op pad. Dit betekent een spannende tocht met onderweg veel spelletjes, veel zelf doen en ontdekken. Sommige paden in De Groote Peel kunnen in regenach tige periodes drassig zijn. Denk aan goede schoenen of laarzen. Het bezoekerscentrum is in augustus elke dag geopend van 10.00 tot 17.00 uur en op woens dag tot 19.00 uur. Piet's Nette Ballentent is de naam van een gezellig en bij zonder café bij de haven van Wanssum. Bijzonder is de naam, bijzonder zijn de gas ten. Zowel de lokale bevolking als passanten die hun boot enkele dagen in de haven aan leggen, vinden vertier in bet etablissement van Piet Aarts. Het aantal bezoekers stijgt ieder jaar, zeker nu Piet's Nette Ballentent de komende vijf weken dagelijks is geopend. Sommige bezoekers hebben een vaste aanlegplaats: in de haven én aan de bar... Vroeger was de ruimte waarin de populaire Wanssumse haven kroeg is gevestigd, een loods van de plaatselijke betonfabriek. Het café wordt al vijftien jaar gerund door Piet Aarts en zijn vrouw Lies- beth, met hulp van een neef van Aarts. Naast eigenaar van de 'bal lentent', is Piet Aarts ook eigenaar van de haven, die in 1963 werd ingericht. Aarts werd in 1992 havenmeester. In de loop der jaren is Piet's Nette Ballentent steeds populairder geworden. Eén van de vaste gasten is de vroegere havenmeester, die nog geregeld langs komt. Ook de plaatselijke bevolking en steeds meer toeris ten en passanten houden halt bij het café. "Mond- tot- mondrecla- me, dat is het grote geheim", ver klaart Piet Aarts de populariteit. "Mensen vertellen elkaar hoe gezellig het aan de haven van Wanssum is." Hoe komt het café aan zijn, toch wel bijzondere, naam? Een stamgast, en vriend van eigenaar Piet Aarts, legt uit: "De kroeg heet te eigenlijk Den Bolder, maar Piet noemde het altijd een 'ballentent'. Toen Piet enkele jaren geleden jarig was, kwamen we op het idee om geld bijeen te leggen om een spandoek te laten drukken. Sinds dien staat er op de luifel: Piet's Nette Ballentent. De naam is zo populair geworden, dat er zelfs t- shirts zijn gedrukt met de naam erop." ALLE WERELDDELEN Piet's Nette Ballentent is de komende vijf weken dagelijks geo pend. In de andere maanden van het jaar is het café aan de haven alleen op vrijdag, zaterdag en zon dag open. De voertaal is dialect en Nederlands, maar regelmatig wordt er ook Duits en Engels gepraat. "Onze gasten komen uit alle werelddelen", vertelt Piet Aarts. "Van Australië tot Amerika, en veel Duitsers. In heel Neder land worden boten gehuurd en „mensen op hun doorreis leggen aan in de haven van Wanssum. We zijn een populaire pleister plaats voor de bootvaart. Wans sum ligt strategisch prima op de Maas tussen Mook en Cuijk. Men sen leggen bij ons aan, doen bood schappen, pinnen geld, gaan uite ten en drinken een pilsje of een borreltje in het café. Binnen een straal van 300 meter heb je in de haven van Wanssum alles bij hand." In Piet's Nette Ballentent woi maandelijks live muziek gespe( door muzikanten, en door week zijn bezoekers niet beroerd om zelf even de mici foon te pakken en mee te zingt Het café wordt met regelmaat q afgehuurd voor feesten. MEER DAN GASTVR1JH1 Als we de stamgasten moed geloven, is Piet Aarts meer v< de bezoekers dan een gastvi kroegbaas en havenmeester. "1 iemand hem opbelt vanuit w«' dan ook in Nederland met probl men aan de boot, rijdt hij naar; toe om materialen te leveren om mee te helpen met de rep,' tie. In tegenstelling tot veel an< re jachthavenkroegjes, is Pi< Nette Ballentent geen steriele tine maar echt een plaats w: veel mensen zich meteen th,l voelen, en jaar na jaar terug! ren." Roy Gooren klaar voor de kermis De Wanssumse nierpatiënt John Wijers (18) heeft bij de World Transplant Games in totaal maar liefst vier medailles in de wacht gesleept. Wijers won goud op de 400 meter vrije slag, zilver op de 100 en 200 meter vrije slag en brons op de 50 meter vlinder slag. van zijn vader. Ondanks zijn han dicap kan John in het dagelijkse leven vrijwel normaal functione ren. Zo heeft hij bij de Gilde Opleidingen in Venlo juist de eer ste fase van zijn opleiding tot meubelmaker afgerond. En zijn nierprobleem vormt evenmin een beletsel voor een veelbelovende loopbaan als zwemmer. Twee jaar geleden won hij op de World Transplant Games - de spelen voor patiënten met een donoror gaan - in Nancy twee medailles. John Weijers heeft ook een eigen website: www.johnwijers.tk Piet's Nette Ballentent: havencafé met bijzondere naam en bijzondere gasten tuinbouw met Toekomstwaarde. KnowHouse is met name sterk in innovatietrajecten waarin ondernemers, onderzoekers en overheden samenwerken. De co- innovatoren van KnowHouse begeleiden deze trajecten op praktische wijze en zorgen dat de verschillende partijen elkaar beter begrijpen waardoor er een brug wordt geslagen tussen weten schap en praktijk. Ook individu ele ondernemers uit de regio weten de organisatie inmiddels te vinden en bezoeken de door KnowHouse georganiseerde inno vatiecafés. Tijdens deze bijeen komsten, bedoeld om innovaties in de agribusiness te stimuleren, worden marktkansen gedefi nieerd. Vervolgens wordt geke ken hoe de ondernemer hier het beste op kan inspelen. Deze vraaggestuurde aanpak zorgt ervoor dat de innovatie-inspannin gen van ondernemers meer ople veren. KnowHouse is twee jaar gele den opgericht door vertegen woordigers uit het agrarisch bedrijfsleven, kennisinstellingen, overheden en financiële instellin gen. Deze zogenoemde certifi caathouders hechten groot belang aan een regio die innovatief is en zich economisch ontwikkelt. Zij voelen zich zeer betrokken bij de organisatie en zijn enthousiast over de resultaten die tot nu behaald zijn. KnowHouse verte genwoordigt een innoverende regio en zal de komende jaren blij ven investeren in het scheppen van een innovatieklimaat. Geconcludeerd mag worden dat het KnowHouse-concept werkt. Dichtbij de ondernemer staan, persoonlijke betrokkenheid en enthousiasme blijken aan te slaan. Ook partijen van buiten de regio hebben inmiddels belang stelling getoond voor deze aan pak. Een aanpak die staat of valt met onafhankelijkheid en aanwe zigheid in de regio. KnowHouse staat voor meer en betere kennisontwikkeling in de agro- en foodbusiness in Zuidoost Nederland en vergroting van.de innovatiekracht in de regio. De organisatie traceert de innovatie behoefte en vertaalt deze naar concrete onderzoeks-, scholings- of communicatietrajecten. Know House koppelt de juiste kennisle verancier aan de specifieke onder zoeksvraag van een individuele ondernemer of organisatie. Daar bij begeleidt de co-innovator het gehele traject van het omzetten van de innovatievraag in een con creet onderzoeksplan tot aan de implementatie van de resultaten in de bedrijfsvoering. Sinds april van dit jaar runt Roy Gooren samen met zijn moeder Thea Gooren-Kleeven het dorpscafé gelegen aan het plein in Blitterswijck. Roy Gooren (25), van professie eigenlijk tegelzetter, kocht in april van dit jaar het pand dat dateert uit 1891. Wie de eerste bewoner van het pand was, is niet helemaal duidelijk. Maar rond het jaar 1900 begon Van de Homberg in het gebouw met een café-bak kerij en rond 1921 werd het pand overgenomen door Lei de Swart. De Swart begon in het pand een bakkerij, levensmiddelenwinkel en pension, in combinatie met een café. Roy Gooren is druk bezig met een grote interne verbouwing van het pand en de realisatie van een vergroot terras, dat uitgebreid wordt van 35 naar 70 zitplaatsen. Op kermiszaterdag 30 juli wordt het eerste gedeelte van de interne verbouwing in gebruik genomen. De voormalige bakkerswinkel is bij het café betrokken en in dit deel van het totaal opgeknapte gebouw zal na de kermis een bil jart geplaatst worden. Deze ruim te is tevens voorzien van een nieuw toilet voor mindervalide mensen. Na de kermis is het café aan de beurt, dat een nieuwe toi letgroep erbij krijgt. Eind septem ber of begin oktober zal de opknapbeurt afgerond zijn en vindt degrote heropening van het café plaats. Roy Gooren heeft het café de nieuwe naam de Zwart gegeven, met een Z. Want de laat ste tien jaar dat er iemand anders uitbater was, bleef het café in de volksmond toch door het leven gaan als café de Z(S)wart. De moeder van Roy, Thea, is geen onbekende in dit pand. Zij werkte er eerder als medewerkster van café-bakkerij Jan de Swart en vanaf 1995 van café-bakkerij Gerad van Hal (tot 2001). Op zaterdag 30 juli start de kermis in Blitterswijck. MUZIEK Roy Gooren heeft ondanks de korte voorbereidingsperiode en zijn drukke werkzaamheden t< nog live muziek weten te regelt Op kermiszaterdag staat de poj laire band Spike uit Well in feesttent op de planken. Op zo dag 31 juli treedt het stemming orkest De Angelo's uit Horst en op maandag kunnen de bezo kers genieten van een optred< van Nederlands beste troubado Gerrit Cristiaans. Gerrit Cristiaa uit Horst, die al 25 jaar in het v zit, verzorgt het matinee na h traditionele kermisvissen 12.30 uur. Op dinsdag 2 august staat de top-40-band Que Venlo op de bühne. Alle orkest beginnen om 20.00 uur in feesttent bij café de Zwart. De entree is alle dagen gratis. Na twee jaar co-innovatie is KnowHouse nadrukkelijk in beeld in de regio Zuidoost Nederland. De organisatie, gespecialiseerd in kennisontwikkeling en innovatie vanuit en in samenwerking met het bedrijfsleven, is betrokken bij een groot aantal projecten in de regio. Enkele voorbeelden hier van zijn het Nieuw Gemengd Bedrijf, Greenport Venlo en Glas- World Transplant Games groot succes voor John Wijers

Peel en Maas | 2005 | | pagina 8