40% KORTING coewew RUIMT Groep Geleide Wapens steunt d iabetesveren ig i ng "Hetze tegen Dingus" 'Een oud vrouwtje in een cootmobiel brengt me ieder jaar een cadeau" Harry Beerkens Afscheid pastoor Jenniskens OP ALLES* OPHEFFINGSUITVERKOOP KORTING TOT 50% Bromfietser gewond Politie zoekt tasjesdief arage ede laa =n badk zolder 3ouwja( o.a. Wedgwood - Swarovski - Keltum - B.K. Hummel - Porceleyne fles enz. enz. *zie voorwaarden in de winkel Hofstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG vuur het dertigste jaar op zet Dick Buunk deze f>mer vanuit het Gelderse den koers naar de kermis i Venray. In de beginjaren het tal van attracties, sinds !989 met het bekende kikker- pel. Met de kermis in Venray leeft hij een bijzondere band jekregen. Na dertig jaar f:huift inmiddels de derde jeneratie aan bij zijn attrac- |e. En Dick Buunk heeft zijn aste bezoekers. "Ieder jaar [rengt een oud vrouwtje in en scootmobiel mij een zelf- jemaakt cadeau. Als dank leef ik haar een beertje. Jaar in, jaar uit" Met de automatisering van de attracties is de persoonlijke betrokkenheid op_ de kermis afgenomen. Dick Buunk (56) heeft het de voorbije decennia aan den lijve ervaren. "In de beginjaren hadden de kermisex ploitanten veel meer contact met het publiek dan nu. Nu sta je voor automaten die geld wisse len, het spel spelen en prijzen uitdelen. Er komt geen mens meer aan te pas. Ja, de kermis is daardoor veranderd. Het is zake lijker en minder persoonlijk geworden. Ik prijs me gelukkig OP! Donderdag 28 juli 2005 - Pagina 3 Van 29 juli tot 12 aug 2005 vinden onder auspiciën van de Diabetes Jeugd Vereniging Nederland (DJVN) en met actieve ondersteuning van de Groep Geleide Wapens, de tra ditionele jeugd- en kinderva kantiekampen plaats. Locatie is het voormalige defensieter rein Hilakker in BakeL De eerste week verblijven ongeveer 45 kinderen (6-12 jaar) en in de tweede week ongeveer 35 kinderen (12-16 jaar) samen met hun deskundige begeleiders, medisch team en militairen van de Groep Geleide Wapens in het kamp. Groep Geleide Wapens is reeds een aantal jaren 'peetouder' van de DJVN en ondersteund de acti viteiten binnen de grenzen van haar mogelijkheden. Een groep van enthousiaste vrijwilligers bouwt het vakantiekamp op en onderhoudt dit. Bovendien ver zorgen zij diverse activiteiten voor de kinderen. Zij staan op vrijwillige basis 24 uur per dag ter beschikking en slapen, tot groot plezier van de kinderen, ook in het kamp. 12 augustus zullen de militairen het vakantie kamp weer afbreken en het ter rein opruimen. Beide weken staan voor de kin deren in het teken van grensver leggende activiteiten. Het streven is de kinderen ervaring te laten opdoen over hun eigen kunnen en ze tevens te stimuleren om meer te doen. Voor beide weken is er een uitgebreid sport- en spel- programma samengesteld waarbij de activiteiten zowel op de Hilakker als elders zullen plaats vinden. PagigEL EN MAAS ezwaren tegen harde ingrijpen na vechtpartij op 2 april burgemeester Waals is en 31jft de gebeten hond voor jt bestuur en de achterban i OJC Dingus. Ook maan- tijdens de behandeling de bezwaarschriften die £t bestuur en twintig bezoe- >rs indienden tegen de [sluiten van burgemeester ials naar aanleiding van de prte maar hevige vechtpartij jssen autochtone en allocht- jongeren op zaterdag 2 il, kreeg Waals de zwarte- :t toegeschoven. ie burgemeester zou volgens bezwaarmakers 'overdreven niet volgens de regels' gehan-. ld hebben en er duidelijk op zijn om Dingus in een kwaad licht te stellen. Dingus, dat al :n met de gemeente overhoop over de renovatie en het jleid van het jongerencentrum, It de maatregelen buiten pro- jrties. Bovendien hebben ze het igerencentrum handenvol geld kost, zo stelde voorzitter Pieter diw jsbers maandagmorgen. "De irgemeester is al jaren bezig nen tui^t een hetzecampagne tegen Dingus. Dit is slechts een van de vele afleveringen uit een slechte soap, waarin wij ongewild de hoofdrol spelen." Dingus en zijn bezoekers menen dat de gemeente op ver keerde juridische gronden en vooral veel te snel naar de nood maatregelen heeft gegrepen. De soos, die die zaterdagavond een grote hardcoreparty op touw had gezet, moest als gevolg van de maatregelen die de gemeente nam 's nachts om één uur dicht. De bezoekers mochten zich na vertrek niet langer ophouden in het centrum. "En er was niets meer aan de hand. De rust was om 21.00 uur al lang weer terug gekeerd. Het is belachelijk dat de party eerder moest ophouden", aldus Gijsbers. NOODVERORDENING Een paar dagen later besloot burgemeester Waals een nood verordening in te stellen. Hij gebruikte de verordening om de volgende hardcoreparty bij Dingus, op zaterdag 7 mei, te ver bieden. Onder meer omdat er vol gens de gemeente onvoldoende politiemensen achter de hand waren vanwege het bezoek van de Amerikaanse president Bush aan Margraten. Om die reden werd niet alleen de hardcorepar ty bij Dingus, maar ook het hard- corefeest bij discotheek De Nachtwacht verboden, aldus de woordvoerders van de gemeente maandagmorgen. Ook was de gemeente bang dat door alle media-aandacht mensen met ver keerde bedoelingen naar Venray zouden afreizen. Om een moge lijk conflict voor te zijn, besloot de gemeente beide hardcorefees- ten te verbieden. "Maar dat was helemaal niet nodig", stelde Gijsbers. "Want het ging om een kleine party met een regionale uitstraling." BIERFLESSEN De vechtpartij op zaterdag 2 april ontstond nadat enkele autochtonen bierflessen gooiden naar de Turkse moskee aan de Eindstraat. In eerste instantie waren er berichten dat de ruiten ingegooid zouden zijn, maar later bleek dat ze al gebroken waren en dat het 'slechts' ging om een poging tot vernieling. Echter, het leed was al geschied. De Turkse gemeenschap wilde wraak nemen en rond 19 00 uur 's avonds stonden tientallen Turken en circa dertig autochtonen tegenover elkaar en ontstond er een kleine maar hevige vechtpar tij. Volgens twee ambtenaren van de gemeente Venray was er na de vechtpartij de hele avond sprake van een explosief sfeertje, waar na - in overleg met politie en justi tie- uit vrees voor verdere escala tie door loco-burgemeester Driessen - burgemeester Waals was die avond buiten Venray - werd besloten tot het instellen van het sluitingsbevel. Dingus moest dicht blijven tot de volgen de ochtend 07.00 uur, waardoor het jongerencentrum aan tiental len gasten de entree moest terug betalen en anderen de deur moest wijzen. Bovendien kregen leden van de twee rivaliserende groepen, waaronder tientallen bezoekers van de hardcorepary, een straatverbod voor het cen trum. Mede omdat er in het verle den vaker spanningen waren geweest tussen autochtonen en allochtonen, waren gemeente en politie bang voor escalatie. Om de veiligheid te waarborgen was hard ingrijpen nodig, aldus de woordvoerders van de gemeente. KWALIJKE ZAAK Maar het bestuur en de achter ban van Dingus bleven erbij dat burgemeester Waals de gebeurte nissen bewust heeft opgeblazen. Gijsbers vindt het vooral niet te verteren dat Waals in de media de link legde tussen de gebeurtenis sen en de bezoekers van Dingus. "Dingus had hier helemaal niets mee te maken totdat de tent op last van de politie gesloten moest worden en wij ongewild - en op last van de politie- de flessengooi- ers binnenkregen. De burgemees ter schiep na het incident het beeld dat de leiding van ultra rechtse groeperingen haar hoofd kwartier bij Dingus had. Dit is een zeer kwalijke zaak, waarin wij wederom de grote verliezer zijn." De datum voor de uitspraak is nog niet bekend. lick Buunk voor het dertigste jaar attractie op Venrayse kermis dat mijn contact met de mensen in dertig jaar niet is veranderd. Ik doe, samen met mijn vrouw, nog steeds alles zelf: geen automa ten, geen kille zakelijkheid, maar wel persoonlijk contact. Een praatje maken met het publiek, genieten van de vreugde van kleine kinderen die een prijs winnen. Dat is juist de charme van mijn werk." Dick Buunk komt uit een ker misfamilie. Zijn ouders waren geen exploitanten, maar zijn familieleden wel. "Voor dit vak kies je bewust. Ik ben zelfstandig ondernemer met een apart werk- ritme. Van april tot en met sep tember heb ik het razend druk en maak ik lange dagen. Daarna treedt een periode van rust en herstellen in. Ik herstel zelf van de inspanningen en ik voer her stelwerkzaamheden aan mijn attractie uit. In de drukke perio de moet ik voor een jaar mijn inkomen verdienen, want 's win ters komt er weinig in het laatje." De economische recessie raakt ook de kermis. "Het zijn inder daad mindere jaren. Maar die heb ik al eerder meegemaakt. Er komen heus weer betere jaren, dat is altijd al zo geweest." ALTIJD PRIJS Meteen na zijn trouwdag in 1972 begon Dick Buunk met zijn kermisattractie. Dat zijn er door de jaren heen verschillenden geweest: van het klokkenspel tot het stoplichtspel, van de discoga- me tot 'sla je slag'. Sinds 1989 toert hij met het kikkerspel door het land. De formule is eenvou dig: geef een klap op de wip en de kikkers vliegen door de lucht naar een waterbassin. Afhankelijk waar ze in het bassin belanden, krijgt de deelnemer een prijs. "En eigenlijk is het altijd prijs. Jonge kinderen krij gen bij mij altijd iets, ook al heb ben ze volgens de regels van het spel geen recht op een prijs. Ouders weten dat, dus ze komen graag naar mijn attractie." Sinds 1975 is Dick Buunk te gast op de kermis in Venray, nu dus voor het dertigste jaar. Met Venray heeft hij een speciale band. "Ik heb er een vaste klan tenkring opgebouwd. Mensen die ieder jaar mijn attractie bezoeken. Soms komt al de derde generatie langs. Kinderen die nu als volwassen kerels met hun baby naar mijn attractie komen. Vorig jaar won een man van 80 jaar de hoofdprijs bij mij. Dat resulteerde in veel bomba rie, allemaal mensen die kwa men kijken. Ik begreep er niets van. Wat bleek? Opa was een dag eerder 80 geworden en won nu de grootste prijs voor zijn kleinkind. Kijk, dat zijn leuke verhalen." De sfeer op de kermis van Venray is Dick Buunk uit het hart gegrepen. "De gemoedelijkheid en vriendelijkheid van de men sen in Venray is bijzonder. Zelfs als ze 's nachts om half een nog een poppetje winnen, bedanken ze me vriendelijk met die typi sche Limburgse tongval." Een vaste bezoekster op de kermis in Venray is een oud vrouwtje in een scootmobiel. "Ze bezoekt al jaren mijn attrac- Dick Buunk: "De gemoedelijk heid en vriendelijkheid van de mensen in Venray is bijzonder. Zelfs als ze 's nachts om half een nog een poppetje ivinnen, bedanken ze me vriendelijk met die typische Limburgse tong val. tie en brengt ieder jaar een zelf gemaakt cadeau mee. Soms een pentekening, soms een geboet seerd beeld, dan weer iets anders. Die cadeautjes bewaar ik, ze hangen thuis. Zij krijgt van mij als dank ieder jaar een prijs. Die bijzondere contacten maken mijn werk zo bijzonder." Zondagmiddag is een brom fietser uit Vierlingsbeek (leeftijd onbekend) bij een eenzijdig ongeval gewond geraakt. De man reed over de Sint Anthonisweg in Rijkevoort; door nog onbekende oorzaak is hij daar tegen een boom gereden. De man is met onbekend letsel overgebracht naar het zieken huis in Boxmeer. Nieuws uit Venray en omgeving leest U in PEEL EN MAAS De politie is op zoek naar een tasjesdief die zaterdag middag rond half zes een 60- jarige' vrouw uit Venray beroofde van haar tas. Getuigen hadden de tasjes dief te pakken gekregen, maar die weer laten gaan nadat hij de tas had terugge geven. De vrouw had gepind bij de pinautomaat aan de Julianasingel en haar beurs in de boodschap pentas gedaan, toen zij op de schouder werd getikt. Vervolgens werd haar tas van de schouder getrokken en vluchtte de dief op de fiets Een 52-jarige man uit Venray zag het gebeuren en fietste meteen achter de dader aan. Hij kon de dief aan houden en vroeg hem vervol gens de tas terug te geven. Ondertussen was een 66-jarige man uit Venray komen helpen. Hij pakt de tas van de dief af en gaf die terug aan het slachtoffer. Vervolgens lieten ze de tasjesdief gaan. De twee hadden geen zin in een vechtpartij met de dief, die werd bijgestaan door een andere jongeman. De politie is op zoek naar een jongeman van rond de twintig jaar, circa 1.80 lang, met een licht getint uiterlijk, een slank postuur en kort donker haar. Hij droeg een bordeauxrode trui of jack en een donkere broek. Hij reed op een mountainbike. Wie iets meer weet over de identiteit van de dader, kan de politie van Venray bellen via 0900-8844 (lokaal tarieD- PEEL EN MAAS een abonnement waard PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-582727 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Veispreidingsbureau Periodiek - Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland) In Memoriam Donderdagmorgen 21 juli bereikte ons het bericht dat Harry Beerkens was overleden. Harry Beerkens nam in novem ber 1990 afscheid van ons bedrijf na bijna 30 jaren zijn beste krach ten te hebben gegeven als machi- nezetter van Peel en Maas.. Hij begon zijn opleiding in het drukkersvak als 'snotjong' bij onze toenmalige collega Messemaeckers. Na een aantal jaren als handzetter werkzaam te zijn geweest, trok hij naar Boekdrukkerij Helmond waar hij als machinezetter meewerkte aan de uitgave van diverse kranten en periodieken. Nog meer speciaal werk werd hem toevertrouwd bij Loonzetterij Venlona te Venlo. Toen hij ruim 29 jaar geleden de kans kreeg om bij ons bedrijf te komen werken, greep hij de kans met beide handen aan. Onze druk kerij en zetterij zetten de eerste schreden op het gebied van foto grafische tekstverwerking en dit was voor Harry geen probleem. Anders werd het toen wij als bedrijf overschakelden op computerge stuurde zetmethoden en Harry zijn plaats overdroeg aan de jongere generatie. Hij ging de complete abonnementenadministratie bij houden en maakte wekelijks zo'n duizend geadresseerde kranten postklaar; zo maakte hij toch nog kennis met het computergebeuren! Achter dat alles zette Harry in '90 een punt en ging van zijn vervroeg de pensionering genieten, want aan hobby's ontbrak het Harry niet; voetbal, fietsen, jeu de boules en Lourdes-bedevaarten vulden ruim schoots zijn vrije tijd. Ook was hij zeer actief voor de KNVB, eerst als scheidsrechter en later als rapporteur. En welke ver eniging kent Harry niet van zijn eigenstencilbedrijfje'? Vele vereni gingsboekjes zijn door hem gemaakt. Kampte hij de laatste jaren dat hij bij ons werkte al met wat gezondheidsklachten, hij bleef een trouwe bezoeker van ons bedrijf en kwam iedere donderdag trouw de Peel en Maas halen om die op te sturen naar zijn dochter in Frankrijk. Ook wij zagen dat zijn benauwdheid verergerde; kwam hij eerst nog altijd op de fiets, het werd later de scootmobiel. Voor hem de mogelijkheid om zich toch nog te verplaatsen en contact te houden met mensen, want dat vond Harry zeer belangrijk. De ademhalingsperikelen gingen hem meer en meer parten spelen en werden hem op 21 juli fataal. Toch heeft hij nog bijna 15 jaar van zijn welverdiende rust mogen genieten, samen met zijn gezin en heeft hij nu de eeuwige rust gevon den. Wij wensen zijn vrouw, kinderen en kleinkinderen de kracht om de leegte een plaats te kunnen geven. Directie en medewerkers Van den Munckhof BV. Pastoor Jenniskens neemt op zaterdag 30 juli afscheid van de clusterparochies Merselo, Vredepeel en Ysselsteyn. Om 19.00 uur begint in de parochiekerk van de H. Oda in Ysselsteyn een heilige eucharistie. Aansluitend is er gelegenheid om persoonlijk afscheid te nemen van pastoor Jenniskens in gemeenschaps huis de Smelehof in Ysselsteyn. Pastoor Jenniskens is gekozen in het hoofdbestuur van de Montfortanen. Zijn nieuwe stand plaats wordt Rome. Hij zal vanuit zijn nieuw functie veel reizen naar zijn confraters in Europa en Afrika om hen daar te steunen. Op ver zoek van de pastoor maken de kerkbesturen bekend dat, als men sen hem wat willen schenken, zij verzocht worden dit te doen in de vorm van een financiële bijdrage. De pastoor wil het geld graag besteden aan projecten die uitge voerd worden door jonge Malawische confraters. Enkele confraters heeft hij vroeger nog mee opgeleid. Hun aantal groeit zo sterk dat er geld nodig is voor de bouw van extra huisvesting. Bovendien hebben zij grote aan dacht voor de dreigende hongers nood. Er is al sinds januari geen regen meer gevallen in het land.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3