berden Klant blust brand in winkel Blokker Aostrumse Zangkompeneej ^a> sp°rt 14"15 DeMKB Onze gehele zomercollectie is nu nogmaals in prijs verlaagd KBandoetere reintje 1/eu£e 9in#iAnfl Ait fiA+e ho ve niers IH automatiseerder 1251 En verder: Brandweervrouwen Gemeentelijke mededelingen 13 in Meerlo Kerkelijke diensten 18 Meisjes aangehouden PEEL EN MAAS Peel en Maas en de kermis KADOTIP! dié specialist tegels, sanitair en tegelwerken! York er leve ir teruj verwa d aan st ja, humo en 01 D Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 Overloon heeft hetl Een ig opgeknapt centrum, een Zoo 'are. een oorlogsmuseum, tal van )ei- ikantieparken en een prachtig Zwemparadijs als 't Schaartven. En u heeft Overloon ook nog een •ein die toeristen vervoert naar e mooie plekken in het dorp! Ik ril ook een treintje! Net als in Verloon. Een treintje waarmee ik lie trekpleisters en belangrijke ntmoetingsplaatsen in de emeente Venray kan bezoeken, rant wat hebben we toch veel hoofs en interessants in ons dorp! I Mikt pand van Dingus, het "k, de Loobeek, het oude de toren van de Grote ierk, het Duitse kerkhof in sselsteyn, de Peel, sportpark De 'ieën, Vlakwater, De Paardekop, lein Oirlo, de Ballonzuilbossen, >s-kliniek de Rooyse Wissel en ichtmachtbasis van de Groep releide Wapens in Vredepeel bij oorbeeld: allemaal zouden ze ereikbaar moeten zijn met de ein, voor één euro, net als in )verloon, Zeker nu de benzine rijzen tot astronomische hoogte ijn gestegen, minister Zalm op akantie is en ik mijn auto binnen- ;ort toch niet meer gratis in hartje ^enray kan parkeren, is zo'n mini- reintje dé oplossing voor alle lensen die met de te dure auto laar Venray reizen en - zoals ik - te ui zijn om te fietsen. Je parkeert e bak buiten de gemeentepalen >p speciaal daarvoor aangelegde rein in- en uitstapplaatsen' en tapt in de trein, de Venray-trein. )e Piëlhazentrein voor mijn part, uet aan de voorkant de vrolijke noet van 'Bugs Bunny' en achter et stuur Jan Driessen, want die leeft over een paar maanden na Ie gemeenteraadsverkiezingen och niks meer te doen, en kent Is wethouder en fervent fietser 11e bezienswaardigheden en lelangrijke punten in het 'enrayse op zijn duimpje. Ja, )verloon heeft me op een idee ebracht! Ik ga binnenkort maar ens even aan wethouder Moes an de gemeente Boxmeer vragen oe het ritje in de trein hem is levallen en hoe wij het treintje, at ook nog op zonne-energie rijdt in dus goed is voor het milieu, in 'enray kunnen krijgen. En tegen yelke kosten. Ach, niet alleen de achten zijn' lang in het Irabantse, soms hebben die 'van ver de grens' ook best goede deeën. Een logisch vraagje aan onze bonnees uit Overloon: Is er al een seinstoring geweest? Hannes Uw adres voor al uw Feesten, Bruiloften, Partijen, Cafe-Zaal NU THEMA FEESTEN Kwatsavond €45.- p.p. Spooktochten €45.- p.p. Arrangementen all in vanaf 22,50 p.p. Ontvangst met vlaai koffie 5 uur vrij drinken 2x bittergarnituur 't raspaardje van de horeca tot ziens in ft Veule tel. 0478-581928 WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl Jongens aangehouden De politie heeft vrijdagmid dag vier jongens in de leeftijd van tien, elf en twaalf jaar uit Venray gearresteerd naar aan leiding van de brand op de speelgoedafdeling van de Blokker in de Grotestraat in Venray. De brand, die werd geblust door een klant, is gesticht door de elfjarige jon gen. De twee twaalfj arigen bleken zich schuldig te heb ben gemaakt aan winkeldief stal. Zij werden overgedragen aan bureau HALT. Justitie beslist deze week wat er met de elfjarige jongen gebeurt. Gezien de ernst van het delict heeft de politie de zaak over gedragen aan justitie. Normaliter kan een elfjarige niet vervolgd worden. Brandweer en politie rukten vrijdagmiddag om 16.30 uur met loeiende sirenes uit na een mel ding van een brarid op de eerste etage van de Blokker in hartje Venray. In no-time stond het zwart van de mensen in de Grotestraat, die allemaal nieuws gierig waren naar wat er aan de hand was in de winkel van de Blokker. Niet veel later kwam de aap uit de mouw. Er was brand gesticht en het vuur was geblust door een klant, een inwoner van Oostrum, die samen met een verkoopster van de winkel naar boven was gesneld om het vuur te doven. De man was op de begane grond van de winkel toen de brand werd ontdekt door een vrouwelijke klant, liep samen met de verkoop ster naar boven en bluste de brand met het blusapparaat dat aan de muur hing. Ondertussen zorgden de overige verkoopsters van de winkel ervoor dat de klan ten die binnen in het gebouw waren, veilig naar buiten werden gebracht. De inmiddels gealarmeerde brandweer hoefde alleen maar na te blussen. "De brand werd gesticht op een moment dat er niemand van het personeel op de eerste etage aanwezig was. Het was erg druk in de winkel en de jongens hebben daar gebruik van gemaakt", vertelt een woordvoer ster van Blokker. De jongen stichtte de brand uit baldadig heid. BLOEMEN Later op de middag konden de jongens door de politie - op aan wijzing van enkele personeelsle den en een klant - worden aan houden op verdenking van brandstichting, waarna de elfjari ge al snel bekende de brand te hebben gesticht. De winkel liep brand- en roet- schade op, maar bleef alleen vrij dagavond dicht. "We hebben vrij dagavond met man en macht gewerkt om de winkel zo snel mogelijk weer in orde te bren gen. Gelukkig viel de schade mee: we hebben de deuren zater dagmorgen weer geopend", zegt de woordvoerster. De klant die de brand bluste, krijgt van het hoofdkantoor van Blokker een bosje bloemen en een dinerbon als bedankje voor zijn hulp. "Want dankzij hem is de schade beperkt gebleven tot een kleine roetplek." De personeelsleden hebben volgens de woordvoerster hele maal volgens de voorschriften hebben gehandeld. "Ze hebben de normale procedure geyolgd. De brand werd ontdekt op de eerste verdieping door een mevrouw, waarna het personeel eerst de klanten naar buiten heeft gebracht. Vervolgens is de meneer die de brand bluste, samen met een medewerkster naar boven gelopen. Hij wist de brand gelukkig snel te blussen waardoor de schade zéér beperkt is gebleven." Koor viert 25-jarig bestaan (Door Tamara van der Broek) Mannenkoor de Aostrumse Zangkomeneej stapt vrijdag zingend op de fiets om de laat ste dag van de Venrayse fiets vierdaagse mee te fietsen. Het koor, momenteel bestaande uit negentien man en een dirigent, viert dit jaar zijn 25-jarige bestaan met verschillende acti viteiten, waaronder een con cert tijdens dit evenement. Om 9.30 uur vertrekken alle mannen van het koor, op twee na die niet zo graag fietsen, om de dertig kilometer af te leggen. Ook de vrouwen fietsen mee. Op de controleplekken zal er altijd een kort concert worden gegeven en zorgen de twee overgebleven koorleden voor wat versnaperin gen voor hun koorgenoten. Tijdens de afsluiting in sporthal De Wetteling zullen de koorleden nog eens twee keer optreden. "We moeten daarom uiterlijk om 14.00 uur fit terug zijn bij De Wetteling, dus we kunnen niet te veel rosé of andere sterke drank drinken", grapt Jacq Rijs (67), die samen met Toon Derks (54), Hans Stevens (56) en Wim Volleberg (61) in de festiviteitencommissie zit die dit allemaal bedacht en geregeld heeft. Speciaal voor het concert heeft de commissie boekjes gemaakt waarin de verschillende nummers staan die het koor geselecteerd heeft. Zo kunnen de mensen lek ker meezingen met onder andere: 'Op de grote stille heide', 'Aan het strand stil en verlaten', 'Het Kleine café aan de haven', 'Als de klok van Arnemuiden' en het 'Limburgse volkslied'. Het koor zal begeleid worden door een eenmansorkest in de sporthal. Onderweg zullen de stemmen zonder muziek ten gehore worden gebracht. Het jubileumjaar is een drukke tijd voor het koor. "We hebben naast onze gebruikelijke optredens nog wat extra activiteiten. Zo tre den we in september nog op tij dens een heilige mis en hebben we intern nog een doedag voor de koorleden." Ook staan ze op 25 september in Reuver en op 8 okto ber in Tienray op het podium en rond de kerst kun je ze bij de Intratuin horen zingen. Tevens heeft het koor dit jaar al in het Duitse Straelen opgetreden. "Normaal hebben we zes tot zeven optredens per jaar, maar dit jaar zijn dat er zeker tien", aldus Toon Derks. Een beetje gespannen zijn som mige koorleden wel voor het optreden. Jacq Rijs krijgt het zelfs een week voor het optreden al een beetje benauwd als hij denkt aan de met mensen gevulde sporthal van De Wetteling. "Als je echt voor groot publiek staat, ben ik toch altijd wat zenuwachtig. Je moet op veel dingen letten, zoals je hou ding, dat je op de goede toonhoog te begint en niet uit de maat zingt. Hoe kleiner een koor is, hoë moei lijker het wordt, want je kunt je niet meer verschuilen achter ande re stemmen. Zodra er een stem wegvalt of te hard zingt, valt dat op." ZINGEN VOOR DE GEIN De oprichting van het koor 25 jaar geleden was eigenlijk meer een uit de hand gelopen grap, die eindigde als een uiterst serieuze zaak. Althans, kijkend naar het motto 'zingen voor de gein' ook weer niet te serieus. "De bedoeling was in elk geval om tijdens de car navalszitting hier in Oostrum de Oostrumse notabelen een beetje erdoor te halen en dan weer te stoppen. De aanleiding hiervoor was dat eei| ander koor tijdens zijn De Aostrumse Zangkompeneej geeft tijdens de laatste dag van de fietsvierdaagse op de controleplekken een kort concert. optreden stond te playbacken", licht Rijs toe. Maar zover is het nooit meer gekomen. "Iedereen vond het na het carnaval zo leuk dat we gewoon door zijn gegaan." En zo ontstond dan het twaalf leden tellende koor Oëre Toe. Later werd deze naam gewijzigd in de Aostrumse Zangkompeneej. Slechts rond de carnaval treedt het koor nog onder de oude naam op. De oorsprong van het koor is ech ter nog wel terug te vinden in het logo: een clown. Elke dinsdagavond van 20.30 uur tot 22.30 uur wordt er gerepe teerd in 't Allemans Café. Het zang repertoire loopt uiteen van Nederlands, dialect en Frans, tot Duits, Russisch en zelfgemaakt Frans. "Er zijn teksten die alleen maar om de klank bij elkaar zijn geplakt. Ik hoop dus nooit een Fransman tegen te komen, want we weten niet wat we zingen", lacht Rijs. Ondanks dat de heren vooral voor de gein zingen, gaan ze moeilijke stukken niet uit de weg. "Het moet geen zeemanskoor worden." Inmiddels is het koor na de diri genten Stef Soulimans en Frans Verhofstad toe aan zijn derde diri gent: Marcel Kuepers uit Tegelen. De leden spreken vol lof over hun vorige dirigenten en vooral Verhofstad maakte indruk. "Die deed echt de gekste dingen om de juiste tonen uit je te krijgen. Die ging op zijn knieën voor je liggen om het eruit te halen zoals hij het wilde horen. Die bracht de passie erin. Hij wilde ook altijd dat we met een brede lach naar het publiek zongen en als hij dan ach ter zijn piano zat met zijn rug naar het publiek, dan had hij zijn gebit soms half in zijn mond hangen om ons maar te laten lachen." Maar ook Kuepers doet zijn best alles eruit te halen wat erin zit. "We worden natuurlijk allemaal ouder en de stemmen zijn niet meer wat ze geweest zijn", aldus Derks. "Nieuwe leden zijn daarom altijd welkom." Het oudste lid is inmid dels midden zeventig, waar het jongste lid begin vijftig is. "Maar iedere man die een beetje denkt te kunnen zingen, is in principe wel kom." I Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl van oon Vestigingen in Venray Boxme< Nuener bedrijfsautomatisering b« Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl Honderdzesentwintigste jaargang - week 5^- donderdag 28 juli 2005 L EN-MAAS if Nieuws uit Meerlo-Wanssum 7-8 Kunst Cultuur 16 De politie heeft vrijdagmiddag in een winkel in de Grotestraat een 14-jarig theisje uit Boxmeer aangehouden op verdenking van winkeldiefstal. Ze wilde schoenen stelen en werd daarbij betrapt. Bij haar was een 15-jarige vriendin uit Langenboom. Onderzoek van de agenten wees later uit dat dit meisje ook schoe nen had gestolen uit een andere winkel in Venray, waarna ook zij is aangehouden. Verder bleek op het bureau dat ze samen met twee andere vriendinnen (een 14-jarig meisje uit Afferden en een 15-jarig meisje uit Bergen) vijf winkeldief stallen hadden gepleegd in het centrum. Daarbij werden onder meer truitjes gestolen. Deze twee meisjes zijn vervolgens ook ver hoord. De totale waarde van de buit bedroeg enkele tientallen euro's. De zaak wordt voor alle vier de meisjes afgehandeld via een HALT-procedure. i,;A.|§hn r?h e-mail: redactie® vandenmunckhof.nl Traditioneel nemen de medewerkers van Peel en Maas een weekje rust tijdens de Venrayse kermis. Dat betekent dus dat u het óp donderdag 11 augustus zon der uw nieuwsblad moet stellen. Wel kunt u dagelijks via Kabelkrant Venray het actuele nieuws blijven vol- Ook onze boekhandel is enke le dagen dicht. Kermisvrijdag sluit de winkel om 17.00 uur. Op zaterdag 6, maandag 8 en dinsdag 9 augustus de gehele dag en op woensdag 10 augus tus is de winkel vanaf 13.00 uur gesloten. Vanaf donderdag zijn de openingstijden weer nor maal. Voor (familie)drukwerk kunt u tijdens de gehele kermisweék terecht tussen 9.00 en 13-00 uur. Op kermismaandag en - dinsdag kunt u dan gebruikma ken van de ingang aan de zijde van het Schouwburgplein. Op vrijdag 5 augustus om 15.00 uur opent wethouder Jan Driessen de Venrayse kermis bij de wilwaterbaan. Volgende week leest u in Peel en Maas meer over de kermis. Brunch/Diner Cheque Laat je vrienden of familie bij ons eens culinair verwennen .tACETg. 'LEEGVERKOOP' L <9 ZOMERKLEDING Q J Wegens vakantie gesloten van 1 augustus t/m 14 augustus 2005. RUHL HAEGENS MOLENAARi Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs 22 Venray (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Wil jij jezelf leren opmaken? Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516706

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1