Waar zijn ze, de vrouwen die willen voetballen? Venray Cup op 21 augustus in Leunen Veel interessante bekerduels 'Herman Teeuwen Memorial1: WV-Roda JC Handbalpromotie in hartje Venray SV Oostrum SV Merselo St. Jan De Springplank SVV veteranen DC De Piëlhaas Thuisblijvers Toernooi PEEL EN MAAS Swolgense Boys en TOP naarstig op zoek naar vrouwen voor een voetbalteam In de gemeente Venray is het damesvoetbal al jaren populair: Swolgense Boys en TOP willen komend seizoen ook starten met een vrouwenteam.. Vrouwenvoetbal Is populair in Noord-Limburg. In Meerlo en Ven ray wordt zelfs op zeer behoorlijk niveau gevoetbald. Beide groot machten blijken ook een sterke aanzuigende werking op vrouwen uit de regio te hebben. Tenminste, dat mag worden geconcludeerd uit de moeite die andere verenigingen hebben om een volwaardig vrou wenteam op de been te brengen. Swolgense Boys en TOP weten er alles van. Hun oproep voor vrou wen die willen voetballen, leverde weinig respons op. Onvoldoende om een gezamenlijk team te forme ren. Dus vandaar deze nieuwe poging: waar zijn ze, de vrouwen die willen voetballen? De voetballende mannen van Swol gense Boys en TOP uit Tienray boekten de voorbije jaren de nodige successen. TOP en Swolgense Boys promoveer den het voorbije seizoen naar respec tievelijk de vijfde en vierde klasse. Vooralsnog heeft dat de vrouwen en jonge meiden uit beide dorpen niet geïnspireerd om ook te gaan voetbal len. Ook door de krachten te bunde len, kon geen vrouwenteam worden geformeerd. De jeugd van Swolgense Boys en TOP werken al een aantal jaren samen, en sinds een jaar delen ze ook één bestuur. Dat was voor de twee vereni gingen hét moment om een vrouwen team op te richten. Swolgense Boys had dit al eens eerder geprobeerd, maar de tien aanmeldingen waren onvoldoende om een ploeg op de been te brengen. Swolgense Boys en TOP dachten dat door samen op te trekken, er wél voldoende vrouwen en meiden zouden zijn voor een team. Maar dat bleek vooralsnog een misvatting. De bedoeling is dat het team, van meisjes vanaf 15 jaar, komend seizoen aan de slag gaat. Ralf Verstraelen, lid van TOP, hoopt dat er nog genoeg vrouwen reageren. "Maar de praktijk wijst uit dat de meeste voetballende meisjes uit Tienray en Swolgen al uit komen voor de teams van Meerlo en Melderslo. Ik hoop dat ze inzien dat het voetballen in een team van de eigen club in het eigen dorp een reeks voordelen biedt. Minder reistijd, meer betrokkenheid, en samen vanaf nul iets opbouwen. Dat is een nieuwe uitda ging" Verstraelen verwijst naar het vrou wenteam van Meerlo. "Daar zijn ze ook met weinig begonnen en zo flink gegroeid. Die marsroute hebben wij ook voor ogen." Op zondag 21 augustus vindt in Leunen het voetbaltoernooi om de Venray Cup plaats. De zeven voetbalverenigingen uit de gemeente Venray spelen dit jaar voor de twaalfde keer hun jaar lijks terugkerend toernooi. Dit jaar wordt het gehouden op sportpark 't Klaverblad te Leu nen. Traditioneel treden Ysselsteyn, Leunen, Merselo, Oostrum, SVOC'Ol en Holthees aan met de hoofdmacht, terwijl Venray met zijn reserveteam deelneemt. Vorig jaar werd de nieuwe wissel beker gewonnen door Venray. SVOC kwam vorig jaar als sportiefste ploeg uit de bus en won de Rabo Fairplay wisselbeker. Dit jaar zal boekhandel, drukkerij en uitgeverij Van de Munckhof het toernooi wederom financieel ondersteunen. Ook dit jaar wordt door de KNVB-scheidsrech- ters de winnaar van de 'Waarde(n)volste club Venray-Cup 2005' bekendgemaakt. Een van de intenties van dit toernooi is om er voor spelers, begeleiders, scheids rechters, organisatie en toeschou wers een sportieve en gezellige dag van te maken. De winnaar van de 'Waarde(n)vol- ste club' ontvangt een wisseltrofee, de zogenoemde 'Rabo Fairplay Cup' met daaraan gekoppeld een donatie van 150 euro voor de vereniging. Deze 'Rabo Fairplay Cup' wordt beschikbaar gesteld door de Rabo bank Venray; Meerlo-Wanssum. De wedstrijden hebben een nieuwe opzet: er wordt in twee poules wordt gestreden om een finaleplaats. In de poule van drie teams spelen de ploegen twee wedstrijden van ieder 45 minuten, de teams in de andere poule van vier ploegen spelen drie wedstrijden van ieder 30 minuten. De winnaars van beide poules strij den in de finale, die 2 x 20 minuten duurt, om de wisseltrofee. De eerste wedstrijden beginnen om 11.30 uur en het toernooi is rond 15-30 uur afgelopen. Hierna volgen de prijsuitreikingen. Trainingstijden voorlopige selectie: eerste training op zaterdag 30 juli aan vang: 11.00 uur. Overige seniorenle den: eerste training op donderdag 11 augustus aanvang 20.00 uur. Dames: eerste training op dinsdag 9 augustus aanvang: 19-00 uur Programma zondag 7 augustus Excellent-Oostrum 12.00 uur De jeugd van SV Oostrum begint in de week van maandag 15 augustus met de eerste trainingen. Training senioren Heden donderdag trainen op het ter rein van het VvGi te Venray. Aanvang 20.00 u Vanaf dinsdag 2 augustus a.s. zijn de trainingen weer in Merselo telkens op dinsdag en donderdag. Aanvang 20.00 u Voor het oefenprogramma verwijzen wij naar onze website www.svmerselo.nl Op 17 juli is Liz Arts met haar pony Scooby op concours geweest in Rog gel. In de klasse DL1 behaalde ze de tweede prijs met 175 punten. Op 23 en 24 juli werd er in Heibloem een concours georganiseerd. Ruiterclub St. Jan uit Merselo werd goed verte genwoordigd. Helaas lukte het niet iedereen om met een prijs huiswaarts te keren. De volgende combinaties behoorden wel tot de prijswinnaars in de dressuurringen: Janine van Ooi werd met Saline D zesde in de klasse LI met 159 punten. Eva van Ooi werd met Silvano vier de in de klasse Ml met 171 punten. Petra van Dijck werd met Jumpdoli- vio tweede in de klasse M2 met 169 punten. Bij het springen in de klasse B behaalde Monique van Dijck een derde prijs met Feiten. Ingrid Willems werd ook in de klas se B zesde met Rodina met 47.5 stijl- punten. Petra van Dijck eindigde in de klas se L met Jolivia op de eerste plaats. Jeugdclub de Springplank is in 1972 ontstaan uit het oude Patronaat. De club werd toen ook opengesteld voor meisjes. In 1982 verhuisde men van de Wilhelminastraat, naar het hui dige onderkomen aan de Beukenlaan. In al die jaren is de leeftijdsgrens flink gewijzigd. Begon men in een vervlo gen verleden bij de huidige basis- schoolgroep 7, bij het betrekken van de huidige accommodatie, is men begonnen met de groepen 3 en 4. Daar staat wel tegenover, dat de oudere jeugd steeds eerder de Spring plank verlaat. De vrijetijdskeuze voor de kinderen is tegenwoordig zo groot, dat dit wel als oorzaak aange voerd kan worden. Het programma is zo ongeveer hetzelfde gebleven. In de breedte wel gegroeid en natuurlijk eigentijds aangepast. De wekelijkse programma's worden door de leiding zelf vastgesteld en voorbereid. Voor inlichtingen over de Springplank, kan men zich wenden tot het secretariaat, telefoon 583891 SW - Kevelaer 1-6 Programma donderdag 4 augustus: Merselo 1 - SW 20.00 uur op veld aan de Oostsingel! Programma zaterdag 6 augustus: SW-SVS 17.00 urn- Afmelden uiterlijk donderdagavond bij H. Hanen tel. 06-28612346 Op vrijdag 29 juli wordt in café De Piëlhaas de zesde wedstrijd van de zomeravondcompetitie darten gehou den. Aan deze toernooien kan ieder een deelnemen. De wedstrijden beginnen om 20.30 uur. Inschrijven kan in het café of telefonisch, tel: 582187 (tot 20.15 uur). Er worden negen wedstrijden gespeeld, plus de finale op zaterdag 17 september. WHISKYDARTEN Op zaterdag 30 juli wordt in De Piëlhaas weer het whiskydarten gehouden, waaraan iedereen kan deelnemen. Inschrijven kan tot 20.15 uur. De wedstrijden beginnen om 20.30 uur. Uitslagen: Winnaarsronde: 1) Patrik Plum 2) Peter van de Berg 3) Gerard de Bruijn 4) Marco Tetteroo 5) Danny Korsten 6) Jos Heesen 7) Dave Achten 8) Lou Janssen Verliezersronde: 1) Rob van Door- en 2) Pascal Janssen 3) Jolanda Gis- berts 4) Nelly Plum 5) Johan van Hoof 6) Coby Janssen 7) Sasha Diender 8) Thorsten Gooren. Er werd twee keer 180 gegooid door Pascal Janssen, één keer door Marco Tetteroo, Rob van Dooren en Patrik Plum. De hoogste finish was voor Peter van de Berg met 110 pun ten. PEEL EN MAAS niet ontvangen? Bel 582877! vrijdag tussen 9.00-17.00 uur Zondag 31 juli wordt het thuisblij- verstoernooi van TV Ysselsteyn gespeeld. Vanaf vrijdag zal het wed strijdschema bij de banen hangen. Tossen op woensdagavond Zin om eens lekker met anderen een avondje te tennissen? Dat kan elke woensdagavond van 20.00 uur tot 22.00 uur. De kantine is open. T-shirts 25 jaar TVY Zijn er leden die nog graag een t- shirt willen bestellen die vorig jaar t.g.v. het 25-jarig bestaan van de ver eniging te koop waren? Dit is mogelijk en wel voor het zelfde bedrag t.w. 10 euro (ook in alle kindermaten). Voor diegenen die interesse heb ben, bel Irene 541244 of mail twani- rene@hetnet.nl. Clubkampioenschappen 2005 Van 20 augustus t/m 4 september worden de clubkampioenschappen gespeeld. Binnen enkele dagen is het mogelijk je aan te melden via onze site www.ysselsteyn.com/tvy Natuurlijk kun je je ook aanmelden via de inschrijfkaarten in ons clubge bouw. De inschrijving sluit op zaterdag 13 augustus. Voor meer informatie kun je terecht bij Kalle Voigt tel. 545008. Team-clubkampioenschappen 2005 Van 25 september t/m 9 oktober worden voor de eerste keer de team- clubkampioenschappen gespeeld. Uitgebreide informatie over deze kampioenschappen zal binnen enke le dagen op de site vermeld staan en ook zal deze informatie bij de kanti ne te lezen zijn. De mogelijkheid om hiervoor in te schrijven is vanaf 15 augustus. Uiteraard volgt tzt nog een herinne ring. Baanonderhoud Elke week wordt er door verschil lende vrijwilligers voor gezorgd dat onze banen en het park er keurig bij liggen, In het verleden gebeurde dit op de donderdagmorgen. Vanaf nu zal het baanonderhoud voortaan op de woensdagmorgen plaatsvinden. Zaterdag 30 juli speelt VW-Venlo in eigen stadion tegen eredivisio- nist Roda JC. Deze wedstrijd wordt gespeeld in het kader van de 'Her man Teeuwen Memorial'. Oud-VW- speler Herman Teeuwen is in 2003 Op 73-jarige leeftijd overleden. Herman had niet alleen vele ver diensten als speler, maar ook was hij jarenlang actief als scout voor 'zijn' duppie. Legendarisch is het verhaal dat hij in 1959 in de beker finale tegen ADO Den Haag als veldspeler een strafschop wist te stoppen. Mede daardoor won VW toen met 4-1 en dus de beker. VW-Venlo wil de gedachte aan Her man Teeuwen levend houden door elk jaar in de aanloop naar het nieuwe sei zoen in eigen stadion een wedstrijd te spelen tegen een gerenommeerde tegenstander en dat is dus dit jaar Roda JC, de ploeg van Huub Stevens, die terug is op het oude nest. De winnaar ontvangt een grote beker. Bij gelijke eindstand wordt de wedstrijd verlengd. De wedstrijd stond oorspronkelijk gepland voor 's avonds 19.00 uur. Op verzoek van de politie heeft burge meester Mans van Venlo echter beslo ten om deze wedstrijd te verplaatsen naar de middag, om 15.30 uur. Suppor ters die voor de nacompetitie een trio- kaart hebben gekocht hebben gratis toegang op vertoon van de entreekaart voor de 3e wedstrijd, VW-Venlo - RBC Roosendaal. Deze actie geldt niet voor de Vrienden van VW en sponsors. OPEN DAG Zondag 31 juli zet VW-Venlo de poorten van Seacon Stadion - De Koel - vanaf 's morgens tien uur wagenwijd Afgelopen donderdag speelde VW in Vierlingsbeek tegen bet Israëli\ Q| Maccabi Petach Tikva. De Venlose ploeg won de oefenwedstrijd met 3 l\ open om de supporters te ontvangen. Alle supporters ontvangen gratis een spelersboekje en elftalposter en de spe lers staan klaar om handtekeningen uit te delen. De jeugd kan zich uitlaten met boarding- en pannavoetbal of op het springkussen van LI Radio/TV. U kunt het stadion bezichtigen. Er is een DJ en er treden live artiesten op, onder andere Frans Pollux, Bas Zafarana en Ron Barents, muzikaal begeleid door muziekvirtuoos Glenn Comeille. In het stadion spelen de Dl en C2 van de jeugdafdeling van VW-Venlo tegen elkaar. Er zijn diverse promo teams aanwezig, waaronder het eigen VW-Venlo Promoteam dat u de kans biedt deel te nemen aan het spel Kras en Sponsor. De helikopter van de Firma Coolen Machines Heythi brengt u een verrassing. Kevin de winnaar van de Koelietrofet zoen 2004-05 wordt gehuldigc selectie wordt officieel gepresei en de spelers zullen mikken stropdas'. Ook de cheerleaders hun beste beentje voor. Tot slot van de ZON Graphic Open Dag VW-Venlo, die tot uur duurt, speelt een team vanl VW-spelers tegen een Limburgs: stenteam. Bij de oud-VW-ers ongetwijfeld vele bekende gezii zien. In het Limburgse artiestenj spelen onder andere mee: Frans lux, Glenn Comeille, Bas Zafarai Ron Barents. Tr 19:01 Di km. t.o. keer U/8 sen, Za park W 3/ 7/ ^divei 10 20 12 kr Wi tpvdj Handbalvereniging Manual ver zorgde vrijdagavond op een 'zand- veld' op het Schouwburgplein in Venray een handbaldemonstratie. Van 18.00 uur tot 01.00 uur kwa men de dames en heren senioren van Wanroy, Mill, Maasbree, Kevela er (D), Straelen (D), Swalmen en Venray in actie. Het winkelend en uitgaand publiek genoot met volle teugen van de demonstratiewedstrij den. Donderdag 28 juli 2005 - Pagina» PI I fjf Eerste ronde in poules start op dinsdag 23 augustus Venray is aan zijn stand ver plicht de tweede ronde te halen. den, op 26 augustus 1998, klopte Mer selo de buurman nog met 2-0. Het ver schil tussen beide clubs was toen nog twee niveaus. Maar inmiddels is Merse lo de zesde klasse ontstegen en komt nu uit 5G. De twee andere deelnemers in deze poule zijn vijfdeklasser ONDO (Heusden) en zesdeklasser Fiducia (De Rips), Poule 35 kent eveneens een aardige indeling. Het openingsduel Oostrum- SVEB staat in het teken van het weer zien met trainer Marcel Lenssen. Lens- sen is inmiddels voor het derde jaar werkzaam in Broekhuizenvorst maar hij had daarvoor vele jaren Oostrum onder zijn hoede. De nieuwe club SV United, samen voeging van Meerlo en Wanssum, beleeft haar vuurdoop op sportpark Genooi waar vierdeklasser Venlo de gastheer is. Op zaterdag is de rasechte derby United-Oostrum. Op dinsdag 30 augustus ontvangt zesdeklasser Oos trum de voormalige hoofdklasser Venlo, die evenals SVEB nu in de vier de klasse uitkomt. United, uitkomend in de vijfde klasse, eindigt de eerste ronde thuis tegen een andere fusie club: SVEB. TOP'27 laat het bekertoernooi opnieuw schieten. De Tienrayse club geeft in de voorbereidingsperiode de voorkeur aan het spelen van vriend schappelijke duels. De indeling Poule 20 SJW Volharding MVC Leunen Poule 21 Elsendorp SSS'18 BW'27 Constantia Poule 22 Olympia'18 Venray Achates Milsbeek Poule 23 SIOL Excellent Holthees Montagnards Poule 24 SVOC'Ol Wittenhorst America Swolgense Boys Poule 25 ONDO Ysselsteyn Fiducia Merselo Poule 35 Oostrum Venlo SV United SVEB Het programma Dinsdag 23 augustus Volharding-MVC SJW-Leunen SSST8-BW27 Venray-Achates Excellent-Holthees SVOC'Ol-Swolgense Boys Ysselsteyn-Fiducia ONDO-Merselo Oostrum-SVEB Venlo-United Zaterdag 27 augustus Leunen-Volharding BW27-Elsendorp Constantia-SSS'18 Milsbeek-Venray Holthees-SIOL Swolgense Boys-Wittenhorst America-SVOC'Ol Merselo-Ysselsteyn United-Oostrum Dinsdag 30 augustus SJW-Volharding MVC-Leunen BW'27-Constantia Elsendorp-SSS'18 Olympia' 18-Venray Holthees-Montagnards SVOC'01 -Wittenhorst America-Swolgense Boys ONDO-Ysselsteyn Fiducia-Merselo Oostrum-Venlo United-SVEB Zaterdag 30 juli om 15.30 uur De eerste bekerronde brengt veel interessante duels voor de voetbalclubs uit het land van Peel en Maas. Zoals de derby's SVOC'01- Swolgense Boys, SV United-Oos trum, Leunen-Volharding en Mer selo-Ysselsteyn. Ook dit jaar wordt de eerste ronde in poules van vier clubs afgewerkt Er wordt een halve competitie gespeeld. De pou lewinnaar gaat door naar de twee de ronde die op zondag 23 oktober staat gepland. Het bekertoernooi, de officiële aftrap van het voetbalseizoen, gaat van start op dinsdag 23 augustus om 18.30 uur. De tweede wedstrijdronde wordt gespeeld op zaterdag 27 augustus (18.00 uur) en de laatste serie poule duels is op dinsdag 30 augustus (18.30 uur). Volharding, uitkomend in de twee de klasse, is op papier de sterkste in poule 20. De Vierlingsbekers nemen het achtereenvolgens op tegen een vierdeklasser (MVC uit Mortel), een derdeklasser (Leunen) en een vijfde klasser (SJW uit Deume). Vooral de ontmoeting Leunen-Volharding op zaterdag is een leuk affiche. Het is al geruime tijd geleden dat beide clubs elkaar voor het laatst in het bekertoer nooi troffen. In poule 21 heeft SSS'18 de beste papieren. De Overloonse vierdeklasser begint thuis tegen BW'27 dat uitkomt in de zesde klasse. Daarna volgen de duels tegen Elsendorp, eveneens een zesdeklasser, en Cönstantia uit Wan roy dat een vijfdeklasser is. Venray treft in poule 22 alleen noor delijke tegenstanders. De kersverse eersteklasser speelt tegen twee andere kampioenen. Op 23 augustus is Acha tes, nieuwkomer in de derde klasse, op sportpark De Wieën te gast. Op 27 augustus reizen de rood-witten af naar Milsbeek dat zijn debuut maakt in de tweede klasse. Venray sluit op 30 augustus de eerste ronde af met het uitduel tegen vierdeklasser Olym pia'18 in Boxmeer. Evenals Volharding en SSS'18 is Ven ray aan zijn stand verplicht de tweede ronde te bereiken. Holthees maakte vorig seizoen na een jarenlange afwezigheid zijn ren tree in het bekertoernooi. En dat is de blauw-witte formatie blijkbaar goed bevallen want ook nu heeft de zesde klasser zich weer ingeschreven. Holt hees heeft het redelijk getroffen in poule 23- De zwaarste opponent is vierdeklasser Excellent uit Oploo. SIOL is eveneens een zesdeklasser. De leukste ontmoeting is op 30 augustus als Montagnards, gedegradeerd naar de vijfde klasse, op sporpark De Halt op bezoek komt. In een ver verleden vochten Holthees en de Bergense club enkele pittige duels uit in de vierde klasse. Poule 24 staat borg voor spannende bekerstrijd die bol staat van de derby's. Derdeklasser Wittenhorst, vierdeklas ser Swolgense Boys, vijfdeklasser SVOC'Ol en tot slot zesdeklasser Ame rica zijn samengebracht in deze groep. Vooral voor SVOC-trainer Ruud Ver meer is dit een bijzondere indeling. Want hij ontmoet twee clubs waar voor hij in het verleden voetbalde: Wittenhorst en America. Op 23 augus tus staat SVOC'Ol-Swolgense Boys op het programma. Beide verenigingen kennen elkaar goed want afgelopen seizoen kwamen ze elkaar tegen in de vijfde klasse F. SVOC'Ol stapte toen beide keren als overwinnaar van het veld. Toch eindigde Swolgense Boys (tweede plaats) hoger in de eindstand en wist via de nacompetitie zelfs te promoveren. Op zaterdag 27 augustus maakt Swolgen zich op voor de kraker thuis tegen Wittenhorst. De Swolgenaren hebben al vaker grote clubs over de knie gelegd in het bekertoernooi. Ruud Vermeer kan die zaterdag thuis blijven want SVOC'Ol komt dan in zijn woonplaats America langs. Op 30 augustus krijgt SVOC'Ol de grote buurman Wittenhorst op bezoek. Swolgense Boys speelt dan de uitwedstrijd tegen America. Dé wedstrijd uit poule 25 is de derby tussen Merselo en Ysselsteyn. Op zaterdag 30 augustus treffen beide rivalen elkaar op sportpark De Vloet in Merselo. Underdog Merselo verraste Ysselsteyn al eerder. Zeven jaar gele-

Peel en Maas | 2005 | | pagina 14