"Bijna net zo gaaf als de Efteling" Cctiviteitenweek in et teken van feest Meerlo-Wanssum Pieterpatters worden bij St. Goar omgeleid Wateroverlast in Hoofdstraat A r-— €18, Bekendmakingen ook via internet Service rubriek Indonesische markt Expositie SKIP PEEL EN MAAS Donderdag 21 juli 2005 - Pagina 9 Speelparadijs in Swolgen feestelijk geopend Het was dringen geblazen, laterdagmorgen bij de poor- en van de gloednieuwe speel- uin in Swolgen. De kinderen rit het dorp konden bijna niet vachten op de officiële ope- ïing van hun nieuwe speel- >lek op de hoek van de Broek- ïuizerweg en de Jan van iwolgenstraat. Maar nadat de .peeches voorbij waren, de >allonnen het luchtruim had- len gekozen en pastoor Ruud 'erheggen het speelterrein ïad ingezegend, gingen de leuren onder luid gejoel dan dndelijk open en namen tien- allen kinderen enthousiast >ezit van het fraai opgeknapte errein. Het dorp heeft er lang )p moeten wachten, maar één ding staat buiten kijf: Swolgen ieschikt sinds zaterdag over en speeltuin om U tegen te eggen! De speeltuin bestaat onder neer uit een grote glijbaan, een ,root klimtoestel, een ketting brug, klimwandjes, schommels, en zandbak met speelhuisje en :itbanken en stoelen. "Bij het uit- oeken van de speeltoestellen lebben wij ons laten leiden door ikeningen die de Swolgense kin- eren hebben gemaakt over de peeltuin zoals zij hem graag zou- en zien", vertelt Jacqueline Lin ers van de Stichting D'n Speul- ongerd. "Richelle de Swart laakte de leukste tekening en Marnix de Swart verzon de leuk ste naam. D'n Speulbongerd is een erg toepasselijke naam. De plek waar de speeltuin nu ligt, is vroeger namelijk een kersen- boomgaard geweest." Om Richelle de Swart en Mar nix de Swart te bedanken voor hun bijdrage, mocht dit jeugdige duo de speeltuin zaterdagmorgen onder het toeziend oog van tien tallen mensen uit het dorp ope nen. Maar voordien staken wet houder Beterams en pastoor Verheggen de loftrompet uit over het .werk dat de stichting D'n Speulbongerd heeft verricht. Oké, de plek is misschien niet helemaal naar de zin van iedereen, maar daar wilde zaterdag niemand meer aan terugdenken. De speel tuin is er nu en we moeten naar de toekomst kijken, zo was het parool. Hoewel door de aanleg van de speelplek twee bouwplek- ken verloren gaan en het speelter rein aan een drukke doorgangs weg ligt, is ook wethouder Beterams blij dat de speeltuin nu eindelijk gerealiseerd is. "Het heeft even geduurd, maar nu heeft ook Swolgen eindelijk zijn eigen speeltuin. Een prachtige speeltuin, waarmee het dorp vele jaren vooruit kan. De zoektocht naar de meest geschikte locatie heeft lang geduurd, maar door de kracht van het initiatief en de inzet van de stichting en haar voorgangers, is er toch draagvlak gekomen voor deze plek. Het was nu of nooit, maar nu heeft Swol gen een speelplaats waar het ape trots én zuinig op moet zijn." DUURZAAM Wat eens een woest terrein was, is de laatste maanden en vooral weken veranderd in een heus speelparadijs. Aan iedereen is gedacht, jong en oud, zelfs kin deren met een beperking kunnen op het terrein naar hartelust veilig spelen. Niet alleen hebben de speeltoestellen een natuurlijk ogend karakter, het hout waarvan ze zijn gemaakt, is ook erg duur zaam, zo vertelde een woordvoer der van speeltoestellenleverancier Acacia-Robinia. "De hardhout- soort heeft een levensduur van circa 25 tot 40 jaar en is erg duur zaam en onderhoudsvriendelijk. We hopen dat de kinderen veel plezier aan de toestellen zullen beleven en wellicht dat ook hun kinderen in de toekomst nog gebruik kunnen maken van de mooie speeltoestellen." De ingang van de speeltuin ligt aan de zijde van de Broekhuizer- weg om te voorkomen dat de kin deren in hun enthousiasme meteen de drukke Jan van Swol- genstraat op kunnen rennen. Want de veiligheid van de kinde ren staat voorop, vertelt Jac queline Linders. "Het is niet voor niks dat we het hele terrein omheind hebben en één in- en uit gang hebben gemaakt. Zo blijft het terrein overzichtelijk. Bij de D'n Speulbongerdde nieuwe speeltuin in Swolgen, werd zaterdagmorgen feestelijk in gebruik genomen. poort is ook een fietsenrek neer gezet, om er op die manier voor te zorgen dat de kinderen de speeltuin aan de Broekhuizerweg verlaten en niet meteen op de drukke Jan van Swolgenstraat uit komen. Ook heeft de gemeente gezorgd voor verkeersborden en het verkeersveiliger maken van de omgeving van de speeltuin." GELD INZAMELEN Binnenkort gaan de gemeente en de stichting praten over het (klein) onderhoud van het terrein. "De stichting blijft bestaan om de speeltuin draaiende te houden. Want een deel van de onder houdskosten zullen we zelf moe ten betalen", weet Jacqueline Lin ders. "De bedoeling is dat we jaarlijks een activiteit op touw gaan zetten die geld in het laatje möet brengen. Maar we weten nog niet precies wat we gaan doen, .al zijn er wel wat goede ideeën." De kinderen zal het een zorg zijn. Zij hebben hun speelterrein en zijn daar maar wat blij mee. Of, om de woorden van een van de spelende kinderen te gebruiken. "Deze speeltuin is bijna net zo gaaf als de Efteling." Ach ja: een kinderhand is snel gevuld. Kindervakantiewerk Wanssum-Geijsteren viert 25-jarig jubileum Het zou de wervende tekst it een vakantiefolder van een eisorganisatie kunnen zijn: Zier dagen lang activiteiten, olop pannenkoeken, knak worsten, friet en drank, inclu- ief één overnachting: voor iet luttele bedrag van 12,50 uro!' Nee, het betreft hier een spotgoedkope vakantie Turkije, de zin verwijst naar iet bom- en smaakvolle pro- ramma van de feestweek die indervakantiewerk Wans- um- Geijsteren dit jaar op 3uw heeft gezet. Feestweek ja, ant het is dit jaar precies 25 *ar geleden dat de activitei- mweek voor de kinderen oor het eerst op touw werd ezet. En dat moet natuurlijk evierd worden! Voorzitter Peter Theeuwen en ecretaresse Miriam Verheijen van lichting Kindervakantiewerk 'anssum /Geijsteren hebben het maar druk mee. De jubileume- itie, die plaatsvindt van dinsdag 6 augustus tot en met vrijdag 19 ugustus, nadert met rasse sclire- en en de laatste puntjes moeten t de komende weken nog even i de i worden gezet. "Maar we Sjn er klaar voor", weet Peter Jieeuwen zeker. "De kinderen tinen ook dit jaar weer deelne- en aan tal van leuke activiteiten, et als hoogtepunt de overnach- van dinsdag op woensdag in kele versierde tenten op De oekberg. Alle groepen krijgen i beschikking over een eigen 'ut, waarin ze de hele week )udi irechtkunnen. Die tent is hun luishonk. Normaal gesproken apen de kinderen altijd thuis, laar omdat we nu ons jubileum eren, wilden we dit jaar natuur- I Ik iets extra's doen." Het bestuur is er klaar vefor! Op de foto: Stephan Engels, Carlo van Oorschot, Miriam Verheijen, Martien de Hoog, Peter Zegers, Myriam Voesten, Peter Tijeeuwen, Petra Poels (inmiddels gestopt), Elly Rut ten en Letty Lemmen. vakantie worden allerlei ontspan nende, sportieve en creatieve acti viteiten georganiseerd voor alle leerlingen van groep 3 tot en met 8 uit Wanssum en Geijsteren. "Een kleine 150 kinderen hebben zich opgegeven voor het Kinder vakantiewerk", weet Miriam Ver heijen. "Ik kijk nu al uifnaar het begin van de week. Je kunt echt van zo'n week genieten. Maar je hebt ook je verantwoordelijkhe den. Als de dagen voorbij én voor al goed verlopen zijn, ben je toch altijd weer opgelucht." SPECTACULAIRE OPENING De opening vindt plaats op dinsdag 16 augustus om 9.00 uur. Maar Peter Theeuwen en Miriam Verheijen willen nog niet verklap pen wat er die morgen precies gaat gebeuren. Wel is bekend dat de allereerste voorzitter van het Kindervakantiewerk Wanssum/Geijsteren, Huub Ram- bags, de openingshandeling van de jubileumuitgave zal verrichten. Maar wat er daarna op stapel staat? Joost mag het weten. Op de vraag of ze niet alvast een tipje van de sluier kunnen oplichten, lachen de twee bestuursleden geheimzinnig. "Nee, dat vertellen we nu nog niet. Maar het is de jubileumeditie, dus is de opening extra spectaculair. De kinderen zullen het wel zien. En de pers ook", grijnst Peter Theeuwen. THEMA Sinds een aantal jaren wordt er gewerkt met een thema. Nadat in de afgelopen jaren onder meer Disney, circus, cowboys en india nen en de boerderij centraal ston den, is het thema dit jaar -hoe kan het ook anders - feest. De activitei ten worden gedurende de week zo goed mogelijk op het centrale thema afgestemd. "Maar we heb ben elk jaar ook een aantal vaste onderdelen, zoals bijvoorbeeld de sport- en spellendag, de bosdag en het groepsspel waarin wordt bepaald wie in welke groep terechtkomt", zegt Peter Theeu wen. "Op die manier proberen we een mooie mix te maken. Jonge en wat oudere kinderen proberen we zo goed mogelijk over de groepen te verspreiden. En deze groepen blijven de hele week intact." Kindervakantiewerk Wanssum- Geijsteren heeft geen gebrek aan vrijwilligers, zo blijkt. De organi satie heeft de beschikking over genoeg mensen die zich naast hun dagelijks werk ook nog met hun hele ziel en zaligheid inzet ten voor de kinderen. Voor de begeleiding kan het bestuur reke nen op de steun van een grote groep vrijwilligers. "Liefst 120 mensen zijn één of meerdere dagen in de weer", weet Miriam Verheijen. "Niet alleen veel ouders helpen mee, ook de jeugd is van de partij. Veel van deze jon gens en meisjes hebben vroeger zelf nog aan het Kindervakantie werk meegedaan. Je kunt merken dat de activiteitenweek hoog staat aangeschreven in Wanssum en Geijsteren. Iedereen is bereid een handje mee te helpen." VLOOIENMARKT De bijdrage die de deelnemers betalen, bedraagt slechts 12,50 euro. "Dat doen we bewust", ver telt Peter Theeuwen. "In principe moet iedereen aan de week kun nen meedoen. Daarom organise ren we in april ook altijd een grote vlooienmarkt. Met de opbrengst daarvan kunnen we een groot deel van onze uitgaven betalen." Wanneer de jubileumeditie geslaagd is? "Als er geen ongeluk ken gebeuren en de sfeer de hele week goed is geweest", zegt Miriam Verheijen. "Als we vrij dag moe maar voldaan thuisko men", lacht Peter Theeuwen. De vele honderden wandelaars die wekelijks het Pieterpad lopen worden sinds kort tussen Meerlo en Wanssum omgeleid. Dat heeft alles te maken met de grote werk zaamheden van het waterschap om een deel van de Grote Molen beek te meanderen, terug te bren gen in de oude, grillige loop. Een zijriviertje van de beek, de Oelder- se Rijn geheten, wordt ook geme anderd. Het Pieterpadtraject loopt vanaf het voetbalcomplex in Wanssum via de Sint Goarkapel in Meerlo een deel langs de Oelderse Rijn. Omdat buldozers en grijpers deze beek nu aan het meanderen zijn, is er geen ruimte voor de vele wandelaars. Reden voor het waterschap om omleidingbordjes te plaatsen. De Pieterpatters heb ben er geen enkele moeite mee omdat de omleidingroute via de Postbaan en de Holstraat loopt ook erg fraai is. Via bordjes wordt de omlei ding van het Pieterpad aange geven. In de Hoofstraat in Meerlo is zatefdag weer de waterleiding gesprongen. Bewoners zaten uren zonder kraanwater. Wel konden ze bij de Waterleidingmij Limburg met de auto wat dozen water in folie halen. De waterleiding in de Hoofdstraat, waar in juli 2004 het riool werd vervangen, sprong dit jaar ook al op 20 mei. Ook toen was sprake van grote overlast. Zaterdag sprong de leiding om elf uur 's morgens. Het verkeer werd enkele uren omgeleid. Tegen elf uur was het lek gerepareerd. Publicaties van de gemeente over bouwplannen, bestem mingsplannen en milieuzaken worden wekelijks gepubliceerd irt het E3-joumaal. De publicaties kunt u daarnaast vinden op de website www.meerlo- wanssum.nl (klik op actueel/publicaties). U wordt dan doorgelinkt naar een site met de wekelijkse publicaties, gesor teerd op onderwerp. Klik op een bericht als u wilt weten waar de informatie ter inzage ligt en hoe u kunt reageren. In de meeste gevallen kunt u direct gebruikmaken van een standaard brief voor e-mail of post. Met de knop 'zoeken' kunt u berichten zoeken met een voor u relevant onderwerp. U kunt alle mogelijke onderwerpen invullen: uw straat, de berichtsoort (bijv. 'kapvergunning') of een onder werp (bijv. 'dakkapel'). Kortom, heeft u de publicaties gemist? Surf dan naar www. meerlo-wanssumnl. In sport- en feestzalencomplex 't Brugeind in Meerlo vindt in het weekend van vrijdag 16 septem ber tot en met zondag 18 septem ber een Indonesische markt plaats. Er zijn onder meer dans- en vechtsportdemonstraties en natuurlijk kunnen de bezoekers ook genieten van een Indonesisch hapje en een drankje. Binnenkort leest u in Peel en Maas meer over de markt. SKIP, Stichting Kunst is Passie, opent op vrijdag 22 juli om 14.00 uur de deuren van een nieuwe expositie in het gebouw aan de Spoorstraat 67 in Tienray. In het pand van de voormalige versboer derij kan het publiek van vrijdag 22 juli tot en met zondag 24 juli genieten van twee exposities, workshops en muziek. In het weekend van vrijdag 29 tot en met zondag 31 juli heeft het werk in het kunstcentrum een meer abstract karakter. Beide weekenden is de expositie te bezoeken van vrijdag 14.00 urn- tot zondag 19.00 uur. De entree is gratis. Mensen die gepassioneerd met visuele en auditieve kunst bezig zijn, kunnen in het centrum hun creaties tentoonstellen, kij ken naar andere kunstwerken en workshops volgen over uiteenlo pende onderwerpen. Voor meer informatie: www.skipbase.com. Een jaarabonnement kost u slechts ag 0 m Ik wore en wor Naam: Adres: - Postcode Woonplaats; 95 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Tevens machtig ik de administratie van Peei en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld van mijn bank- of girorekening af té halen. handtekening: Bankreknr.: J Stuur deze bon op naar Antwoordnummer 13, 5800 VB Venray (postzegel NIET nodig) Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kimt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdagmorgen of don derdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3, 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geo pend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 uur en van 17.00 tot 18.00 uur. Buiten deze openingstijden kunt u uitsluitend voor spoedrecepten terecht bij Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meerlo- Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@hetnet.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smoren- burg, Legert 15, 5866 CG, Swolgen, tel: 692532, e-mail: mieghem@worl- donline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, ftogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kinder- en jeugdzorg, volwassenenzorg, ouderenzorg, pre ventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Limburg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klan tenservice: bereikbaar tijdens kan tooruren (inclusief ledenadministra tie), tel: 077-3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw; Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: vol gens afspraak. Hulpverlèning: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dage lijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077- 3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Mid den-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermishan deling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo-Tien- ray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsystraat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478^92028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077-3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor informatie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzorgers. Inloopbijeenkomst elke derde dins dag van de maand van 10.00 -12.00 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077-3978500. Spreekuur op maandag t/m vrijdag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Bemiddeling of persoonljike informatie advies. Tel. afspraak 077-3978500. Inzage vrijwilligersvacaturebestand: tijdens kantooruren. Vacatureklappër en via synthese.vrijwilligersgids.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 9