ESG Fietsvierdaagse Venray: klaar voor de start 21e editie Fietsvierdaagse Venray: mooie routes Begunstigers Fietsvierdaagse Venray Daagse Venray Ide COMFORTABEL WONENgq/jpq/c H PEUGEOT Uw partner voor autozaken DAGBLAD #E LIMBURGER VENRAY Recreatie Toplocatie Rabobank Inschrijfadressen Fietsvierdaagse Venray op Kabelkrant UITZEND KRACHT Gegevens na! PEEL EN MAAS Donderdag 21 juli 2005 - Pagina 7 AUTOBEDRIJVEN UW BAND MET DE REGIO. ^aokzi;. U kunt inschrijven bij: VW-Venray, VVV-Arcen, VW-Bakel, VVV-Bergen, VVV-Boxmeer, WV-Deurne, VW-Gemert, VW-Helden, WV-Horst, WV-Sevenum, VW-Sint Anthonis, WV-Venlo, VVV-Wanroij, Poels 2 Wieiers, Vissers, Alles onder een dak Henseniusplein 13 5801 BBVenray telefoon 0478 - 510505 Wal 26 5944 AW Arcen telefoon 077 - 4731247 Schoolstraat 6 5761 BV Bakel telefoon 0492 - 341643 Jeroenboschstraat 4 5854 CZ Bergen telefoon 0485 - 341922 De Raetsingel 1 5831 KC Boxmeer telefoon 0485 - 576665 Markt 2 5751 BE Deurne telefoon 0493 - 323655 Ridderplein 49 5421 CX Gemert telefoon 0492 - 366606 Raadhuisplein 3a 5981 BA Panningen telefoon 077 - 3077459 Wilhelminaplein 10c 5961 ES Horst telefoon 077 - 3987604 Past. Vullinghsplein 14 5975 DJ Sevenum telefoon 077 - 4673765 De Merret 2 5845 DA Sint Anthonis telefoon 0485 - 383849 Koninginneplein 2 5911 KKVenlo telefoon 077 - 3543800 Lepelstraat 17a 5446 AG Wanroij telefoon 0485 - 451313 Eindstraat 12 5801 CR Venray telefoon 0478 - 581553 Kasteellaan 11 a 5855 AD Well telefoon 0478 - 501564 Op maandag 11,18 en 25 juli 2005 op de weekmarkt in Venray. VOOR INLICHTINGEN: letsvierdaagse Venray elefoon 0478 - 588660 of 588355 s-mail: info@fietsvierdaagse-venray.nl .fietsvierdaagse-venray.nl Van dinsdag 26 tot en met vrijdag 29 juli De organisatie van de Fietsvierdaagse Venray hoopt dit jaar meer jeugd van de basisscholen te mogen begroeten bij de start van het evenement, op dinsdag 26 juli om 9.00 uur bij sporthal De Wetteling. Vorig jaar namen ruim 2800 mensen deel aan de fietsvierdaagse, maar voorzit terjan Kreutz zou het prachtig vinden als hij bij de komende 21ste editie wat meer jongere fietsers zou zien. "Want de fietsvierdaagse is bedoeld voor jong en oud. Vorig jaar hadden we een minimaal aan tal jonge deelnemers omdat de scholen toen nog geen vakan tie hadden. Dit jaar zitten we midden in de schoolvakanties, dus rekenen we er eigenlijk op dat ook meer jongeren met hun ouders of opa's en oma's op de fiets stappen. We heb ben er in ieder geval rekening me gehouden en speciaal voor hen een aantal jeugdactivitei- ten op touw gezet." Dagelijks met het laatste nieuws en vele actuele foto's Bij start- en finishplaats de Wetteling is het van dinsdag 26 tot en met vrijdag 29 juli onge twijfeld weer een drukte van belang. Van heinde en verre heb ben zich fietsers aangemeld voor deelname. "De camping bijde Wetteling is al maanden volge boekt", weet pr-man Mathieu Kunen. "En ook in de omgeving zitten de campings bomvol. Uit het hele land en ook uit België en Duitsland hebben we inschrijvin gen ontvangen. Vaak zijn dat men sen die al eerder aan de fietsvier daagse deelnamen en het goed naar de zin hebben gehad. Je ziet vaak dezelfde gezichten weer terug en dat is natuurlijk een goed teken." TGV: het is een afkorting die Jan Kreutz al jaren in zijn hoofd heeft zitten. De T staat voor Tevredenheid, de G voor Gezelligheid en de V voor Veiligheid. "Drie kernwoorden die bepalen of de fietsvierdaagse goed verloopt of niet. Als de mensen tevreden zijn, het gezellig hebben gehad en er geen onge lukken zijn gebeurd, is de fiets vierdaagse voor het grootste deel geslaagd! Natuurlijk heb je niet altijd alles in de hand, maar we beginnen al vroeg met de organi satie van de fietsvierdaagse. Maanden geleden hadden we het draaiboek al klaar, nu worden alleen nog de puntjes op de i gezet." Een factor die de organisatie bij voorbeeld niet in de hand heeft, is het weer. Vorig regende het pij penstelen bij de start van de fiets vierdaagse. "Dat is altijd jammer, maar gelukkig klaarde het weer daarna snel weer op", weet Mathieu Kunen zich nog goed te herinneren. "Natuurlijk kost slecht weer je tientallen deelne mers, maar de echte fietsers doen altijd mee, weer of geen weer. Honderden fietsliefhebbers uit binnen- en buiteland nemen ook dit jaar deel aan de Venrayse fietsvierdaagse. Maar het is te hopen dat het een graadje of 22 én droog is, dan loopt het maandag bij de stand van de fietsvierdaagse op de jaar markt in Venray weer storm. Veel mensen wachten toch eerst de weersvooruitzichten af." Kunen wil ook nog even melden dat de voorinschrijvers een gloednieuwe fiets kunnen winnen. "Reden genoeg dus om je maandag op de jaarmarkt nog even vooraf in te schrijven", lacht hij. PAKKEN PAPIER Mathieu Kunen legt de fietsrou tes op tafel. Hij kopieerde in de afgelopen weken zo'n 78.000 paginaatjes, vaak aan de voor- én achterkant. Routes, quizzen en andere paperassen voor de deel nemers liggen keurig gerang schikt bijeen. De routes voeren de deelnemers dit jaar vanuit Venray naar Well, Sint Anthonis, Melderslo en Helenaveen (zie elders op deze pagina, red.). "De tochten zijn weer anders dan vorig jaar, net als de bezienswaar digheden en activiteiten die we op de halteplaatsen en bij de Wetteling organiseren. Dit jaar hebben we bijvoorbeeld meer activiteiten voor de jeugd op touw gezet en kunnen de mensen tijdens hun tocht zogenoemde melkrobots aan het werk zien. Op verschillende plaatsen kunnen de mensen zien hoe koeien automa tisch gemolken worden. Er komt geen boer meer aan te pas. Maar de melkrobot is slechts een van de vele verrassingen." En natuur lijk kunnen de fietsers in en om de Wetteling weer genieten van een markt, live muziek en het rad van avontuur. Het goede doel dat dit jaar centraal staat tijdens de fietsvierdaagse is de Venrayse afdeling De Burggraaf van de Zonnebloem. Elke dag draait het rad van avontuur voor deze stich ting, terwijl de deelnemers zich bij de stand van de Zonnebloem ook nader kunnen laten informe ren over het werk van deze vrij willigersorganisatie. VRIJWILLIGERS Liefst 119 vrijwilligers zetten zich dit jaar weer in om het de fietsers naar de zin te maken. Verkeersregelaars, toezichthou ders, stempelaars, manusjes van alles: Fietsvierdaagse Venray heeft geen gebrek aan vrijwilligers die de handen uit de mouwen willen steken. En dat iedereen enthou siast is, blijkt wel uit de opkomst bij de laatste voorbereidingsbij eenkomst. "Bijna iedereen was daarbij aanwezig. Dat tekent toch wel de binding van de mensen met het evenement. En altijd zijn ze weer enthousiast en bereid om hun 'diensten' te draaien", vertelt Jan Kreutz. "Het mooie van de fietsvierdaagse vind ik bijvoor beeld ook het feit dat er geen ran gen en standen zijn. Iedereen praat met elkaar en wordt gewaar deerd. Eigenlijk is het één grote familie die ervoor zorgt dat de fietsers kunnen genieten." OPENING De opening van de fietsvier daagse wordt op dinsdag 26 juli verricht door wethouder Emonts en Sjang Vollenberg. "We wilden iemand 'uit het volk' dit jaar de opening laten doen en kwamen uit bij Sjang", legt Kreutz uit. "Hij heeft zijn sporen verdiend in het jeugdwerk en is daarvoor onlangs onderscheiden. Samen met Mathieu Emonts zal hij het start schot lossen." Meer informatie: www.fietsvierdaagse-venray.nl. Inschrijven kan nog altijd De Venrayse fietsvierdaagse wordt dit jaar gehouden van dinsdag 26 tot en met vrijdag 29 juli, met als start- en finish plaats sporthal De Wetteling aan de Zuidsingel in Venray. Dit sportieve evenement beleeft dit jaar zijn 21e editie en voor de negende maal in eigen Venrays beheer. De als experiment ingevoerde dertig kilometer blijft dit jaar gehandhaafd. Deze afstand wordt traditioneel veel gefietst door jeugdigen met hun ouders of grootouders. De eerste dag, dins dag, gaat in oostelijke richting met als doel de plaats Well. De kern van Well ligt direct aan de Maas. Deze routes leiden onder andere door het historische Maasheggen. Een andere beziens waardigheid op deze route is De Schaapskooi in Well, en de deel nemers aan de tocht over zestig kilometer kunnen deze dag tevens genieten van de melkrobot, die in actie te zien is op het melkveebe drijf van de familie Zeegers. De tweede dag, woensdag, gaat in noordelijke richting met als grote rustplaats Sint Anthonis. De fietsers kunnen tijdens hun pauze Af en toe een pauze: de fietsers kunnen uitrusten op tal van mooie plekjes in de regio Venray. De fietsvierdaagse start dinsdag. op het dorpsplein genieten van de bekende Brabantse gastvrijheid en kunnen tijdens deze fietsdag onder meer oog in oog komen te staan met een kudde Schotse hooglanders en/of Kempische heideschapen. De derde dag, don derdag, leidt in zuidelijke richting naar Horst. Horst aan de Maas kenmerkt zich door zijn Limburgse gastvrijheid. Dit jaar is de gr 'te rustplaats ingericht bij streekmuseum De Locht in Melderslo. Op deze dag kunnen de deelnemers aan de tocht van dertig kilometer de melkrobot in actie zien bij de familie Van Avoort in Horst, de deelnemers aan de vijfenveertig kilometer zien de robot melken bij de fami lie Custers in Oirlo. De vierde dag, vrijdag, voert de fietser in westelijke richting met als doel Helenaveen. Tijdens deze rit kunnen de fietsers genieten van de natuur, de ophaalbruggen en de vele beekjes die in en om Helenaveen ontspringen en in de richting van de Maas stromen. In Helenaveen kunnen ze ook een replica van de Romeinse gouden helm, die in 1910 is gevonden, bezichtigen in het zogenoemde Dorp Service Centrum. De routes staan duidelijk beschreven en worden ook nog voorzien van pijlen. Bij pech onderweg staat een reparatieteam paraat om gedupeerden te hel pen. Om dit vierdaagse fietseve- nement veilig te laten verlopen, worden de deelnemers op gevaar lijke oversteekplaatsen overgezet door verkeersregelaars. Belangstellenden kunnen zich aanmelden bij de VW-kantoren in de regio of bij de stand tijdens de grote Venrayse jaarmarkt op maandag 25 juli. Op vrijdagmid dag 29 juli wordt de Fietsvierdaagse 2005 feestelijk afgesloten met onder meer de ver loting van een fiets onder de voor- inschrijvers. Deelnemers kunnen vier, drie, twee of één dag mee doen aan de fietsvierdaagse. Meer informatie op www.fietsvierdaagse-yenray.nl BICYCLES Atletiekvereniging Venray Koenen Co Accountants, Venray Reisbureau Vice Versa Plus (Supermarkt Landweert Venray) Interstyling BV Gunhoek Groenvoorzieningen Oirlo Versleijen Oirlo Tell Me Venray Gebr Thijssen Merselo Mark Tijssen Auto' s Ysselsteyn Gemeente Venray Drabbels Heide Bakkerij van Gassel Ysselsteyn Verspreidingsbureau Periodiek Fa. Lemmers Venray PC Instal Venray. Verspreidingsburo Periodiek Venray Hayberries Broekhuizen Met dank aan: alle deelnemers alle vrijwillige medewerkers de regionale WV-kantoren de regionale Politiekorpsen de gemeenten in de regio de EHBO vrijwilligers Peel en Maas en Kabelkrant Venray de fietsreparateurs iedereen die op welke manier dan ook heeft bijgedragen aan de organisatie en het welslagen van de Fietsvierdaagse Venray Startplaats op 26,27,28 en 29 juli 2005: Sporthal 'De Wetteling', Sportpark 'de Wieën' Zuidsingel 2 Venray, tel. 0478 - 512577. Hier kunt u elke dag inschrijven. Vertrektijden: 30 km tussen 10.00 en 13.00 uur. 45 km tussen 9.00 en 12.00 uur. 60 km tussen 9.00 en 12.00 uur. Sluiting eindkontrole 17.00 uur Fietsenstalling: Sporthal 'De Wetteling', Sportpark 'de Wieën' Venray. Kosten 2,50 per dag of 6,00 per 4 dagen. Op maandag 25 juli kunt u uw fiets al brengen. De fiet senstalling is dan geopend van 14.00 uur tot 1-8.00 uur. Inschrijfgeld voor 4 dagen ongeacht de afstand: Kinderen tot 5 jaar onder geleide gratis Kinderen tot 13 jaar onder geleide 7,00 p.p Ouderen (65+) 10,00 p.p Overigen 11,00 p.p Daginschrijving tot 5 jaar gratis Daginschrijving tot 13 jaar 2,00 p.p Overige daginschrijving 4,00 p.p Bij inschrijving en betaling vóór 26 juli 2005 krijgt u 2,00 korting per persoon (niet op daginschrijving). Slotmiddag: Op vrijdagmiddag 29 juli wordt de Fietsvier-daagse in Venray fees telijk afgesloten met onder andere een verloting van een fiets onder de voorinschrijvers (betaald vóór 26 juli). Hoe in te schrijven: Bij de hiernaast vermelde inschrijfadressen kunt u het inschrijf-for- mulier inleveren en het bijbehorende bedrag voldoen. U ontvangt dan direct uw deelnemerskaart. Ook kunt u het inschrijfformulier opsturen naar Stichting Fietsvierdaagse Venray Postbus 270,5800 AG Venray of via www.fietsvierdaagse-venray.nl en het bijbehorende bedrag overmaken op bankrekening 12.81.40.631 van de Fietsvierdaagse Venray. De deelnemerskaart wordt u dan per omgaande toegezonden. Fietsvierdaagse 2006: 25j/m 28 juli 2006

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7