125) lilü;1llkMkMH berdeni Actie tegen windturbines in Ysselsteyn "Gezellig en goed verzorgd" Groen licht voor brandweerkazerne DeMKB Speeltuin Swolgen geopend En verder: Hoogzomercollectie 20% korting Voorjaars- en Zomercollectie 30% - 70% korting FEESTMARKTEN IN VENRAY Bandoetere Fietsvierdaagse automatiseerder wil je volume in je haar? oor tegels, sanitair en fpoplivprifpti f Honderdzesentwintigste jaargang - week 29 - donderdag 21 juli 2005 en-maas ./a Nieuws uit Meerlo-Wanssum 9 Kunst Cultuur 15 Sport 16 Gemeentelijke mededelingen 13 Kerkelijke diensten 18 n schil de ld dahl! proken m i vol. I 22.01 Maandag 25 juli zijn wij geopend van 10.00 - 17.00 uur i.v.m. jaarmarkt Grotestraat 23 - 5801 BE Venray - Tel. 0478-581526 De mogelijke komst van windmolen is voor een groep inwoners van Ysselsteyn aan leiding om actie te voeren. Tegen de realisatie van de windturbines welteverstaan, want die hebben volgens de Werkgroep Windmolens Ysselsteyn veel meer na- dan voordelen. In een huis aan huis in Ysselsteyn bezorgde brief brengen de actievoerders de negatieve gevolgen van wind turbines in beeld. In de brief- die ook een ant- woordstrook bevat waarop de inwoners van het dorp kunnen aangeven dat ze tegen de komst van de turbines zijn en ze kunnen melden of ze actief willen worden in de werkgroep - sommen de ini tiatiefnemers een groot aantal nadelen van windmolens op. Weliswaar geven windturbines duurzame en schone energie, maar ze zorgen ook voor aantasting van landschap en natuur, horizonver vuiling, geluidhinder, slagschaduw, aantasting van het woongenot en waardevermindering van de hui zen, aldus de actievoerders. Ook is er volgens de werkgroep 'een verhoogd gevaar in een ruim gebied om de windturbines door mogelijke blikseminslag, wiekaf- slag, ijsafslag en omvallende wind turbines' en hebben windmolens hoge bouwkosten en een gering rendement. 'Het bouwen van een windmolen is enkel interessant door de subsidies die de overheid verstrekt. Mochten deze 'subsidies wegvallen, dan is de bouw niet lan ger rendabel', aldus de initiatiefne mers. Verder vrezen ze de hoogte van de windmolens. Omdat het in Noord-Limburg niet hard genoeg waait, worden in de regio turbines gebouwd die 140 meter hoog zijn en dat zorgt volgens de werkgroep voor grote geluidoverlast. Volgens de actievoerders worden de geplande turbines in de gemeente Venray de hoogste van Nederland. STEUN Met het verspreiden van het schrijven willen de actievoerders steun krijgen uit de regio om de windmolens uit Ysselsteyn te weren. De werkgroep heeft ook de media benaderd, om bekendheid te geven van haar bestaan en de pers op de hoogte te stellen van de vele argumenten die er volgens de actievoerders tegen windenergie zijn. De werkgroep gaat ook een gesprek aanvragen met wethouder H. Teunissen om haar ongerust heid te uiten. De actievoerders kondigen verder aan 'in de toe komst diverse mogelijkheden te benutten om de komst van wind molens in Ysselsteyn te verhinde ren'. Volgens de werkgroep is het belangrijk dat ze voldoende steun krijgt uit de regio Ysselsteyn om 'ons mooie Ysselsteyn windmolen- vrij' te houden'. Velen denken, ach dat loopt zo'n vaart niet. Laat dat anderen maar opknappen. Maar zo werkt het niet. Geef in ieder geval uw steun aan de werkgroep, met een grote groep kunnen we een vuist maken en de komst van wind molens stoppen', aldus de werk groep in het pamflet. t/m Vrij® uur] 8.00 uur .00 uur 11,18 en 25 juli 10.00-17.00 uur tal van activiteiten, spectaculaire loterij met diverse reisprijzen Ik zal voor je bidden voorzitter Jan. Bidden dat dit jaar toch wat meer jonge fietslustigen op huh swien ros stappen om mee te /an doen aan die fraaie tochten die #>r je kompanen zijn uitgestip peld. Ja, het is duidelijk. Mijn column van vorig jaar over de grijze golf die weer op stoom komt tijdens de Fietsvierdaagse Venray, heeft zijn uitwerking niet gemist. De fietsvierdaagse hoopt dit jaar op de jeugd, wil tussen de duizenden deelnemers ook af en toe het vrolijke snoetje van een basisschoolleerling zien, het liefst met een kleurige base- ballcap op zijn of haar keurig gekapte hoofd. Onder het motto 'De jeugd heeft de toekomst' heeft de organisatie over een paar dagen niet alleen oog voor de wat op leeftijd zijnde gearri veerde fietser, maar ook (en vooral) voor (beginnende) 00 Pubers die alleen, of samen met hun pappie, mammie, opa en/of oma aan het evenement willen deelnemen. Ik ben benieuwd. Ik vraag me af of de jeugd van tegenwoordig nog op de fiets stapt. Deze nieuwe generatie zit ongeveer twee uur per dag ach ter de gameboy, sport steeds minder en is toch niet vooruit te porren? Dat hoor je toch overal? De jongens en meisjes van nu doen liever een tv-spelletje, '.scheuren stoer met hun meissie achter op de scooter door de 'Grotestraat in Venray en bellen ;zich toch suf met hun mobiel tjes? Of die generatie dinsdag - midden in de vakantie- voor de lol op de fiets stapt bij de start van de fietsvierdaagse? Ik hoop het van ganser harte. Want zoals u in deze Peel en Maas uitgebreid kunt lezen heeft de organisatie van de fietsvierdaagse ook dit Ijaar weer alles uit de kast gehaald gom het de fietslustigen onder ons Ier dagen lang helemaal naar de zin te maken. Kosten noch moei- te zijn gespaard en duizenden IvrijwilJigersuurtjes zijn in de afgelopen maanden weer inge vuld voor hét fietsevenement van Venray. Misschien is het een idee om volgend jaar onder de voorin- schrijvers in plaats van een fiets een flitse scooter te verloten. Wedden dat het dan storm loopt 2gt met jeugdige deelnemers ieding •ay Het is maar een tip... Hannes Beekweg 52 5815 CN Venray - Merselo T (0478) 54 63 39 E info@keutenvanloon.nl Mariet en Mia kijken altijd weer uit naar de fietsvierdaagse (Door Tamara van der Broek) Alleen een regenbui van vier dagen zou de fietsvierdaagse voor Mariet van Goor (67) en Mia Beterams 173) kunnen verpesten. De dames hopen dan ook dat de zon hen van 26 t/m 29 juli een lichtje in de ogen gunt. Sinds 1988 doen ze, op een enkele onderbreking na, al mee aan de fietsvier daagse en ook dit jaar is het stalen ros van stal gehaald om elke dag dertig kilometer af te leggen. Mariet en Mia zijn al zeker 31 jaar vriendinnen. Ze leerden elkaar in 1974 via hun werk bij de thuiszorg kennen. "Eerst fietsten we altijd met onze mannen", ver telt Mariet. Maar sinds deze een aantal jaren geleden zijn overle den, fietsen de dames met z'n tweeën of meer. "Dit jaar gaan we met z'n tweeën, een andere vriendin is met haar man op vakantie." En de vriendinnen zijn vastbesloten er vier heerlijke dagen van te maken, net als in alle voorgaande jaren. Enthousiast beginnen ze te vertellen over hun fietspassie. "Oh nu praten we door elkaar heen! Dat moeten we niet hebben!", roept Mia en ze roepen in koor: "We fietsen nu de dertig kilometer." Ze maken er een echt dagje uit van. Mariet: "We doen rustig aan. Ik kan ook niet meer zo vlot van wege mijn astma. Maar het is altijd héél gezellig." Ze genieten van de prachtige omgeving, voor al van het bosgebied. Tussendoor wordt er gepicknickt, pakken ze een terrasje en zitten ze op een bankje langs de Maas. "En bij de controleposten moet je stempe len, maar daar zijn ook allemaal terrasjes en dat is gezellig. Al die mensen, de kraampjes en de muziek. Ja, dat heeft gewoon wat." Maar het belangrijkste ingre diënt is mooi weer. "We hebben wel eens gehad dat we door de regen moesten fietsen en dan is de sfeer toch meteen een stuk minder. Iedereen zit binnen en alles ziet er verregend uit." Een hele dag regen hebben de dames echter nog nooit gehad. "En anders ga je ook niet." Wat wel betekent dat je geen medaille krijgt, want voor een medaille moet je wel alle vier dagen mee gefietst hebben. Mia en Mariet zijn erg te spre ken over de organisatie van de fietsvierdaagse. Nog nooit zijn ze verdwaald en zelfs de kaart heb ben ze niet nodig. De bordjes zijn overal duidelijk zichtbaar, waar door de route prima te volgen is. Tevens zijn de voorzieningen onderweg en bij startpunt sport hal De Wetteling uitstekend. Mia: "Je kunt er altijd gezellig wat drin ken en er is muziek en een brade rie." En bij fietsen hoort ook val len. "Ik ben wel eens tegen een paaltje gefietst en over de kop geslagen. En vooral op die smalle zanderige paden val je snel", ver telt Mariet lachend. "Maar ik ben er altijd zonder kleerscheuren vanaf gekomen." En ook een lekke band hebben ze wel eens gehad. Gelukkig rijdt er een wagen rond en kan de band direct geplakt worden. Dat zal de pret dus niet drukken. Met een fietsvierdaagse elders in het land hebben ze nog nooit meegedaan. Wel hebben ze tij dens een vakantie in Drenthe wel eens gefietst. "Dat is ook prach tig", daar zijn de vriendinnen het over eens. Langs de kust of over de uitgestrekte akkers en velden in Friesland fietsen, lijkt hen daar entegen niets. "Daar waait het te hard." Mariet is verder in Duitsland en Canada wezen fiet sen. "Maar dat is met al die heu vels geen doen. Mijn favoriete fietsplek is en blijft toch Nederland." Mia sluit zich hierbij Buiten de fietsvierdaagse om zitten de twee eveneens vaak op hun tweewielers. "We fietsen veel, eigenlijk elke dag wel een stukje", aldus Mia. Maar ook ver der zijn de dames volop in bewe ging en de spreekwoordelijke geraniums staan nog in de kast. Geregeld stappen ze in de trein om mooie steden en dorpen in Nederland te bezichtigen. Ze maken stadswandelingen en bezichtigen musea en natuurlijk mag een kopje koffie op een ter rasje niet ontbreken. Vooral Alkmaar, Deventer en Zutphen zijn goed in de smaak gevallen en in augustus gaat de reis naar Friesland, naar Heerenveen en Sneek. Mariet is verder nog erg creatief en maakt kaarten. In haar huiska mer staat zelfs een computer waar ze ook kaarten op maakt. Mia heeft twee linkerhanden als het om kaarten maken gaat, maar werkt als vrijwilligster bij De Zonnebloem en gaat regelmatig op visite bij eenzame mensen. Tevens doet ze aan gym en volks dansen. Mariet zit ook niet stil. "Fitness, yoga. zwemmen, fietsen en wandelen", zo somt ze op. En wat de fietsvierdaagse betreft: "Ik raad het echt iedereen aan die kan fietsen", zegt Mariet. "Alleen al die sfeer, die mooie omgeving... Ze zoeken echt de mooiste plaatsen uit om te fietsen. Het is gezellig en goed verzorgd." Dinsdag 26 juli rond 10.15 uur stappen Mia en Mariet in ieder geval op de fiets om weer eens te genieten van het mooie landschap dat Venray en omgeving te bieden heeft. Het college van B en W heeft het ontwerp van de nieuwe brandweerkazerne goedgekeurd. Eerder adviseerde de wel standscommissie al positief over het ontwerp. Het ontwerp gaat uit van de uitbreiding van de bestaande kazerne aan de Acaciastraat met onder meer vijf extra remises voor brand weervoertuigen, een leslokaal, een kantine met keukentje, sanitair en enkele werkplekken. Naast het lokale vrijwilligerskorps vinden ook de regionale brandweer en de jeugdbrandweer onderdak in de nieuw bouw. Het ontwerp past qua uitstraling en vormgeving bij de plannen voor het grootschalig detailhandelscluster op de voormalige gemeen- tewerf. Ook is het ontwerp financieel geanalyseerd en na het door voeren van enkele bezuinigende maatregelen past het ontwerp vol gens de gemeente binnen het beschikbare budget. De bedoeling is om de bouwwerkzaamheden nog dit jaar te starten. Het gebouw kan voor de zomer van 2006 in gebruik worden genomen. Theater op bezoek in Asteria venray Asteria Venray Maasheseweg 80a, 5804 AD Venray Inl. en reserveringen: Tel. 0478-511466 WIJ KEUREN ALTIJD GOED -VKRKOOP NIEUWE EN GEBRUIKTE AUTO'S -VAKKUNDIG ONDERHOUD EN REPARATIE Officieel subdealer SSangYong GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL.: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-mail: INFO® GOMMANSENDEWIT.NL Internetsite: WWW.GOMMANSENDEWIT.NL Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl VENRAY Grote Markt 21, tel. (0478) 516708 CAR-CITY VENRAY KEUZE UIT 50 OCCASIONS Keizersveld 73, 5803 AP Venray tel. 0478-569229 www.carcity.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl vtACETg. TAPIJTCEIUTRUIY; W 4 0 4:1 I 1 VENRAY Julianasingel 7 TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray Tel.: (0478) 55 04 10 5! www.rongenvof.nl

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1