Kunst Cultuur Venray Verbeeld Grootste kinderkoor van Venray I di Nieuwe themafolder regenboogroute Bedevaart naar Wittem St.Cecilia Maashees sluit seizoen af Night Safari in Zoo Pare Uniek Dance- Event in Venray Daar ging m'n string Internationale jeugduitwisseling Lions Venray WONEN OP MAAT Hf Bibliotheek Venray 0478 Gamers De Locht Oud papier Workshop Management informatie Expositie mineralen li na I PEEL EN MAAS Donderdag 21 juli 2005 - Pagina 15 SLAAPADVIES BEDSYSTEMEN BEDTEXTIEL Industriestraat 17a 5961 PH HORST tel. 077-3980889 Fax 077-3980890 cfij Hoogveld www.wielhermkes.nl Schilderij van de week (3) VI 12,50 De zomertentoonstelling tot en met 2 oktober in Museum 't Freu- lekeshuus wordt verzorgd door cursisten van het kunstencentrum Jerusalem, afdeling beeldend. Er is gekozen voor werk van gevorder de cursisten tekenen en schilde ren, die gedurende het seizoen 2004 - 2005 aan de slag zijn gegaan met het thema Venray onder leiding van de docenten Jeanny van Lieshout en Leo Cop- pus. Er worden ruim veertig wer ken gepresenteerd in uiteenlopen de technieken en benaderingen waarbij oorspronkelijkheid en kwaliteit voorop staan. Elk seizoen wordt ter inspiratie een stijl geko zen uit de kunstgeschiedenis. Het seizoen 2004 - 2005 stond in het teken van de Popart, een kunsts troming die ontstaan is in de jaren zestig in Amerika en Engeland. Geïnspireerd door de populaire cultuur, moest de kunst bereik baar en begrijpelijk worden voor iedereen. De Popart haalt de bana le, triviale dingen of gebeurtenis sen uit het dagelijkse leven uit hun context en verheft deze tot kunst. Museum 't Freulekeshuus, Eindstraat 8 te Venray, is open op woensdag, zaterdag en zondag J van 2 tot 5 uur. Berry Schipper heeft voor het 1 klooster Jerusalem als onderwerp gekozen. Het is geschilderd in acryl op papier en meet 48 x 70 cm. Zij gaf zelf de volgende toe lichting. "De binding en het idee om hiervoor te kiezen is de vol gende reden: Ai jaren lang krijgen wij teken- en schilderles van Jean- nie van Lieshout in het oude schoolgebouw van Jerusalem ver bonden met het klooster Jerusa lem. Dit schilderij draag ik op aan mijn tante, zij is non in Uden en de zus van mijn moeder. Daardoor ken ik een beetje de sfeer, de serene rust en uitstraling van het kloosterleven. Dit schilderij zal in het klooster van Uden een plaatsje krijgen en naar Nuenen verhuizen op het moment dat deze tante, Zuster Ignatia, voor de laatste keer in haar leven verhuist. Zij zal in Nuenen in alle rust van haar laat ste levensjaren mogen genieten en liefdevol worden verzorgd samen met andere collega nonnen. Mis schien kan dit schilderij daar een fijne bijdrage aan leveren." Ruim 480 euro voor CliniClowns Het was een prachtig gezicht vrijdagmorgen op het ISchouwburgplein in Venray. Meer dan 1000 kinderen en Lleiders zongen samen een .pedaal lied dat voor het Kin- rvakantiewerk Venray (KVW) was geschreven. Met deze recordpoging probeerde KVW het grootste kinderkoor van Venray te vormen. Aansluitend werden er enkele dansen uitgevoerd die de kinde ren onder leiding van Dans school Janssen hadden geleerd.Tijdens de festiviteiten werd er met een collectebus rondgegaan, waarvan alle opbrengsten ten gimste kwamen van de CliniClowns. De opbrengst van de collecte werd bekendgemaakt na het oplaten van de ballonnen voor de ballon wedstrijd op de Grote Markt. Een afvaardiging van CliniClowns kreeg het bijzonder fraaie bedrag van 482,74 euro overhandigd. Lions International is een wereldwijde organisatie die jhaar oorsprong kent in het jaar 1917 toen een zakenman |uit Chicago (Meivin Jones) stelde dat plaatselijke 'busi ness circles' verder zouden moeten kijken dan alleen hun kelijke belangen. Zij zouden jzich ook in moeten zetten in het belang van de gemeen- Ischap waarin zij leven. De [Organisatie kende veel bijval 'en breidde zich snel uit. Wereldwijd zijn er nu 1,4 mil- 'jjoen leden. In Nederland iestaan bijna 400 clubs met gezamenlijk 11.700 leden, ledert 1987 is de van oor sprong mannenclub ook toe- ;ankelijk voor vrouwen. [Onder het motto 'we serve' Wordt voor goede doelen jaar- jlijks 3 tot 5 miljoen euro bij- ïengebracht. Internationaal worden jaarlijks [105 jeugdkampen georganiseerd 38 landen. Tussen de twintig Jen dertig jonge mensen in de leef- jtijd van 17 tot 22 jaar en afkom stig uit alle windrichtingen oht- jnoeten elkaar 'ergens', dit jaar fcnder meer in Helenaveen, Oss Eindhoven tijdens de zoge noemde 'Green Yard Brabant *005', die gehouden wordt van 19 |/m 30 juli. Deelnemen aan een Jlergelijk kamp betekent meer i samenzijn en lol maken. Behalve uitgebreide informatie over het gastland houdt iedere deelnemer een voordracht over zijn/haar eigen lahd. Op deze manier wordt wederzijdse kennis en begrip gekweekt voor eikaars leefomstandigheden en menin gen. Acht clubs uit deze regio organiseren in nauwe samenwer king met elkaar het kamp: Bern- heze, Deume, Helmond, Oss, Oss De Maashorst, Peelland, Uden- Veghel en Venray. De deelnemers zijn dit jaar afkomstig uit zestien landen: Bela rus, Oekraïne, Roemenië, Slowa kije, Tsjechische Republiek, India, Korea, Hong Kong, Ijsland, Noor wegen, Denemarken, Finland, Ita lië, Spanje, Mexico en Israël. De begeleiding is in handen van een zogenoemde junior staf, bestaande uit zeven Nederlandse jongeren (veelal grotere kinderen van Lions-leden) en een seniorstaf van acht volwassenen, van elke deelnemende club één persoon. Er wordt een gevarieerd pro gramma aangeboden, waarvoor elke dag een van de clubs de ver antwoording draagt, Lionsclub Venray verzorgde woensdag een dag voor de bezoekers, die onder meer een bezoek brachten aan het Oorlogs- en Verzetsmuseum in Overloon en in Merselo deelna men aan het typisch Limburgse handboogschieten. De nacht werd doorgebracht in Helena veen. In de bibliotheek in Venray kan men de expositie Wij Stervelin- gen-25 portretten bekijken. Op initiatief van uitvaartvereniging Yarden zijn 25 getalenteerde foto grafen gevraagd om 25 personen te portretteren rondom het thema persoonlijke ideeën of gedachten over het eigen levens einde of de menselijke sterfelijk heid in het algemeen. Het resul taat is een gevarieerde verzameling van foto's en tek sten, waarin een rijkdom aan gedachten en opvattingen rond om de dood in beeld is gebracht. De sfeer van de foto's loopt uiteen van herkenbaar tot myste rieus, van serieus tot vrolijk, van confronterend tot subtiel. Op een punt stemmen de portretten overeen, ze gaan over verbonden heid. Verbondenheid van mensen met het leven, met elkaar en met het bewustzijn van de eigen ster felijkheid, De tentoonstelling Wij stervelingen - 25 portretten is tot 10 augustus in de bibliotheek Venray te zien. Aanstaande vrijdag van 19 00 tot 02.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 02.00 uur houdt 0478 Gamers op een geheime locatie een aantal spellentoernooien. De spellen zijn Monopy, Risk, Axis Allies, Sho- gun en Jumbojet. Voor nieuwe deelnemers of meer informatie kan men contact opnemen met David Bouten, E dbouten@hotmail.com, tel. (0478)587164 of M 06- 51009751. In streekmuseum De Locht in Melderslo kan men op zondagmid dag 24 juli vanaf 14.00 uur een stoelenmatter aan het werk zien. Hij gebruikt vlechtriet voor het fij nere ruitjeswerk en biezen voor het wat grovere werk Zoals bij vak mensen gebruikelijk is wordt met een beperkt aantal hulpmiddelen een fraai eindresultaat bereikt. Kin deren mogen een handje helpen om zo de eerste beginselen van het vak te leren. Ander soort vlechtwerk wordt verzorgd door de korvenvlechter. Daarnaast zijn er deze middag nog veel andere zaken te bezichtigen, zoals het pas vernieuwde aspergemuseum, het ambachtenstraatje en de expositie over vogelverschrikkers. Het museum is alle dagen geopend van 11.00 tot 17.00 uur. AV Venray - Regio haalt iedere laatste woensdag van de maand oud papier op. Op woensdag, 27 juli worden bewoners van de stra ten Zandakker,Schutsboom, Ven del, Groenewoltsepad, Kruisstraat, St Franciscuslaan, St. Antonius- straat, Paterslaan e.o. en de straten in Molenklef, Vlakwater, omgeving Werckenslaan, Aan den Dril e.o. Merseloseweg, verzocht uiterlijk 18.30 uur. oud papier in dozen of gebundeld aan de straat te zetten. Dus op woensdag 27 juli a.s. Ook bestaat iedere zaterdag van 09.00 - 13.00 uur de gelegenheid om oud papier, gebundeld of in dozen, te deponeren in de papiercontainer, die geplaatst is aan de Weg in den Berg, hoek Veltumse Kleffen/ Kulutweg. Nadere informatie: tel. 58 35 29 of 58 28 42. Stichting De Marke, beheer ster van de gemeentebossen, heeft de nieuwste themafol der van de Regenboogroute uitgebracht. Het thema is Uit de kunst. In deze folder is speciale aandacht besteed aan een aantal kunstobjecten in het Odapark in relatie tot de natuur. De route start bij het Theehuis in het Odapark en loopt door de bossen van Vlakwater. De themafolder is opgesteld in nauwe samenwerking met het centrum voor hedendaagse kunst, het Odapark. De folder is gratis af te halen bij het gemeen tehuis, VW of het Theehuis in het Odapark. Naast deze folder zijn er zes andere themafolders te verkrijgen die allemaal een relatie hebben met bos en natuur. Kunstenaars en bosbe- heerders hebben gezamenlijk de folder gemaakt. Wandelaars kun nen op deze route genieten van kunst en natuur. Er zijn kijkluik- jes aangebracht voor een extra dimensie. De Bosploeg van het Vincent van Gogh Instituut heeft de route wandelklaar gemaakt in het bos en stuifzandgebied Vlak water. De route is zeer geschikt voor wandelaars met kinderwa gens en minder valide natuurge- nieters. Op zondag 14 augustus trekt de bedevaart weer van uit Venray naar Wittem, het bedevaartsoord van Sint Ger- ardus van Majella. Dit jaar is een speciaal jaar, omdat het in 2004 honderd jaar geleden is dat Gerardus heilig werd verklaard, en het dit jaar 250 jaar geleden is dat hij kwam te overlijden. De bus vertrekt vanaf zorgcen trum Het Schuttersveld om 8.15 uur naar Margraten, waar de pel grims even de gelegenheid krij gen voor een sanitaire stop en de benen kunnen strekken. Om 11.45 uur is de aankomst in Wit tem geland, de speciale eucharis tieviering in de kapel begint om 12.00 uur. Om 15.00 uur is er een plechtige middagdienst met - als het weer het toelaat- een bid tocht in de kloostertuin. Om 16.30 uur begint de terugreis naar Venray, waar de bus om circa 19.30 uur zal arriveren. De kosten voor deelname bedragen 14 euro, te voldoen in de bus bij vertrek aan de contactpersoon voor Venray: Myce Surminski. Kinderen tot 12 jaar mogen gratis mee. Opgave voor deelname kan tot en met vrijdag 5 augustus, Myce Surminski, tel: 06-48115795. Op vrijdagavond 8 juli heeft het jeugdorkest BMBM, met de concertreis naar Luxem burg nog voor de deur, op muzikale wijze afscheid genomen van het thuisfront. Allereerst beet fanfare Maas hees het spits af. Deze muzi kanten, onder leiding van Roel Verheggen, brachten een zeer gevarieerd repertoi re met marsmuziek, filmmu ziek en echte fanfaremuziek. Na het korte concert werd er nog even stilgestaan bij het feit dat Daan van Os en Han- neke Rongen geslaagd zijn voor respectievelijk het B- en A-diploma. Daarna was het de beurt aan BMBM met nummers als: Marc's favourite: Bergzauber, Crazy lit tle thing called en Posaunen- Girgl (Trombone-Mopje). Omdat Ester Alofs (dirigente) verhin derd was, had Antoine van Bug- genum de leiding in handen. Na dit concert werd iemand bedankt aan wie de jeugdfanfare veel te danken heeft. Meteen daarna werd gestart met de dien stenveiling. Dit jaar waren de veilingmeesters Leo van Megen en Twan Bloemen. Ze kwamen op als een soort van 'Puk en Muk' door leuke strohoeden te dragen. De totale opbrengst van de dienstenveiling steeg naar een recordhoogte in vergelijking met de voorgaande jaren. De jeugd fanfare sloot haar programma af met de all-time favourite Tulpen uit Amsterdam. Uiteindelijk was het de beurt aan Melderslo. Deze vereniging bracht een leuk pro gramma, dat in het teken stond van Disney. Zoals het in Maas hees al jaren een traditie is, kre gen de dirigenten als bedankje een kistje aardbeien, gesponsord en persoonlijk geplukt door Har- rie Linssen. Info: www.fanfaremaashees.nl Op 21 juli, 28 juli en 4 augustus wordt in Zoo Pare Overloon de Night Safari georganiseerd. Deze drie don derdagen is het park tot 22:00 uur geopend en dit geeft de bezoekers de mogelijkheid de bijzondere sfeer te proeven van een dierenpark in de avondschemering. Om 20:00 uur begint de gratis avond rondleiding over het gedrag van dieren in de schemering en nacht. Bezoekers van Zoo Pare Over loon maken tijdens de Night Safa ri kennis met (het gedrag van) de dieren in de avondschemering. De stokstaartjes en neusberen genieten nog van de laatste zon nestralen voordat ze hun nacht verblijf op zoeken terwijl de beermaners en de kleine panda's juist op zoek gaan naar wat eet baars. Hoe kan het dat een uil midden in de nacht toch een muis op 250 meter afstand kan zien. En hoe vangen vleermuizen hun voedsel in het donker? Tij dens de rondleiding wordt uitge breid verteld over de verschillen tussen nachtdieren en dagdieren en de aanpassingen van dieren aan het leven in de schemering en 's nachts. Naast de rondleiding is er 's avonds nog meer te beleven in Zoo Pare Overloon. Dierverzor- gers geven interessante voeder presentaties bij onder andere de neusberen en stokstaartjes. Bij de educatiebakfiets 'Beestenboel' worden aan de hand van allerlei voorwerpen, zoals schedels, eieren en veren, bijzonderheden over de dieren uitgelegd. In het kindertheater kunnen jong en oud genieten van de Magie Zoo Show en voor de allerkleinsten is er een grappige poppenkastvoor stelling. Kinderen kunnen zich laten schminken als hun lieve lingsdier en als tijger, leeuw of ander dier door het schemerige park sluipen. Zoo Pare Overloon is 21 juli, 28 juli en 4 augustus tot 22:00 uur geopend. Voor deze avondo penstelling gelden de normale entreeprijzen. De avondrondlei ding is gratis en start om 20:00 uur. Openingstijden: mei t/m juni 9.30-18.00, juli t/m augustus 9.00-18.00, september 9.30- 18.00, oktober t/m april 10.00- 17.00 Entreeprijzen: volwassenen Euro 12,50, kinderen 3 t/m 11 jaar Euro 10,50 Zoo Pare Overloon, Stevens- beekseweg 19-21, 5825 JB te Overloon tel.: 0478-640046 In café De Tijd aan de Hoender- straat in Venray vindt op zaterdag 30 juli van 17.00 tot 05.00 uur een zogenoemde Outdoor Dance- Event plaats, een uniek dansfeest waarvoor het café wordt omgeto verd in een clubdansparadijs. Een echte mc zal alle dj's aankondigen en het publiek opzwepen. Ricky Rivaro Bloomingdale, ID&T, Sun- dale, Matrixx) staat als hoofdact op het buitenpodium. Deze jon gen wordt door de kenners beju beld en is een gevestigde naam in de (inter)nationale dance-scène. Hij legt de zomer op de draaitafel, (www. rickyrivaro .com) Ook zal dj Ramon een set ver zorgen. Naast zijn werk bij Yor- inFM draait hij al jaren de fijnste clubplaatjes en heeft hij inmiddels ook veel fans buiten Venray. Dj Barry is een niet-wekelijkse resi dent van Café De Tijd en hij zal samen met percussionist Mr.B. een live funky set ten gehore bren- In juni is er een Workshop Managementinformatie voor installatiebedrijven gehouden. Lau Haegens van Rühl Haegens Molenaar, heeft de aftrap voor de workshop Managementinformatie voor installateurs verricht. In twee namiddagsessies werd ach tereenvolgens het opzetten van een eigen jaarplan, het interprete ren van informatie en het (bij)stu- ren van de onderneming behan deld, voor installateurs in Limburg en Noord-Brabant. De inhoud van deze workshops is afgeleid van het Management Kompas Systeem dat door Rühl Haegens Molenaar is ontwikkeld om bedrijven bedrijfseconomisch te begelei den. Daarnaast is de informatie uit de benchmark voor E- en W-instal lateurs, welke jaarlijks door Rühl Haegens Molenaar wordt uitge voerd, besproken in de sessies. Zo kunnen ondernemers zich verge lijken met een gemiddeld en een zeer goed presterend installatie bedrijf. De workshop is tevens' een voorzet voor de colleges aan de Fontys Hogeschool te Eindho ven'. Rühl Haegens Molenaar doceert aan accountancy-studen- ten het vak Managementinforma tie Strategie. gen. Maar de dag wordt begonnen met dj Dorus, een alleskunner die wel 40 plaatjes in één uur weet te proppen. Een volle dansvloer- (straat) is gegarandeerd. Om 01.00 uur stopt het buitenspekta kel, maar het feest gaat binnen lek ker verder met de heetste hiphop en R&B. Er is onder meer een optreden van Frankie Boxcutta, een turntablist van formaat. Jaren geleden erd hij al eens tweede bij de DMC-mixkampioensschappen en nu is hij dj van onder meer Spacekees, Terilekst Ik wil een Meisje, nu in de hitlijsten!) en Reflexy. Hij gaat unieke dingen doen. De nacht wordt afgesloten met dj GoodLife, ook al geen onbekende. Hij zal een lekkere set draaien, met veel old skool-muziek en ook nieuwe hits. Ook zijn er dancers van Bruce Dance Factory Eindhoven. Café De Tijd, Hoenderstraat 4 Venray, www.tijdvoordetijd.nl De tentoonstelling in de Magma Minerals Tiffany Gale rij in Kronenberg is bijna ten einde. Nog twee weken heeft men de mogelijk deze mineralen te aanschouwen. Na 31 juli blijft een gedeelte van de collectie te aanschouwen, maar wordt dan aangevuld met mineralen uit Mexico, Brazilië, Rusland en Bulgarije. Er zijn ongeveer 130 mineralen en kristallen tentoon gesteld van de inmiddels geslo ten mijnen Elmwood uit Tennes see in de USA en Minerva en Annabel Lee Mine uit Illinois in de USA. Deze kristallen, prachtig van kleurenpracht en vorm, staan bekend als een van de esthetisch mooiste mineralen ter wereld. Dit is waarschijnlijk de grootste tentoonstelling van der gelijke mineralen in Europa. Dat de mijnen al enige jaren gesloten zijn maakt alles nog meer uniek. De Magma Mineral Tiffany Galerie is geopend op woensdag en vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 13.00 tot 21.00 uur. Verder is de gale rie geopend op zaterdag 30 en zondag 31 juli. Andere tijden op afspraak via tel. (077)4674474. Een klein gedeelte van de mine ralen is te zien op www.magmaminerals.com Boekrecensie in Peel en Maas Jennifer L. Leo is terug, bepakt en bezakt met de Grand Prize from the North American Travel Journalists Associaton voor haar succesvolle bundel Zand in mij beha, met 31 nieu we reisverhalen. In Daar ging m'n string kunnen we opnieuw genieten van de hila rische, bizarre en onvergetelij ke verhalen van reizigers met wie het onderweg op kolige wijze totaal misgaat. Reis, huiver en lach mee met bijvoorbeeld: - Deanne Sukkar en de halve bevolking van India als zij lingerie shoppen; - Jessica Maxwell die een cowboy meeneemt naar een Weens bal; - Cynthia Barnes als zij in New York de wax job van haar leven ondergaat; - Deborah J. Smith die in het Vati- caan haar zonden opbiecht; - Suzanne Lafetra als zij in Amster dam het gevecht met haar. aambei en aangaat; Lachwekkende avonturen van vrouwen op reis - Lara Ephron en leer van haar hoe je je perverselingen op afstand houdt in de Japanse metro. Dit boek over de lachwekkende verhalen van vrouwen op reis is te koop in boekhandel van den Munckhof in Venray. Prijs: 10 euro.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 15