c ieuwe themafolder 1 Gemeente Openbare bekendmakingen Kijk ook eens op www.venray.nl Laatste verbouwingen Coninxhof - De Keg Aanvraag procedure cultuursubsidie gewijzigd B* Oranjebuurt vierde feest Geluids- reducerend asfalt in De Brabander /erkeerszaken ESferkeersmaatregelen ü^lesluiten - wijziging komgrens Venray Molenhofweg - wijziging komgrens Leunen Timmermannsweg - wijziging komgrens Ysselsteyn kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij gemeenteraad. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en tenminste bevatten: jde naam en het adres van de indiener - ■de dagtekening 'een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht jde gronden van het bezwaar. ilijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u ^als onverwijlde spoed dit ver st- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ lermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige iorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Kouwplannen ^aangevraagd I ouwvergunningen en vrijstellingen iHofstraat 5 - bouwen winkel en appartementen (nr. ba050310) Haalakker 17 - veranderen/vergroten woning (nr. ba050311) iMeester de Haanstraat 7 - wijzigen achtergevel, bouwen veranda (nr. ba050312) Lollebeekweg 28 - veranderen schuur tot woning (nr. ba050313) 'St. Catharinastraat 27 - veranderen/vergroten woning (nr. ba050314) Horsterweg 1 en la - bouwen bedrijfsgebouw, bouwen bedrijfswoning (nr, ba050315) Paterslaan 15 - erfafschelding (nr. ba050316) Horsterweg 3 - verbouwen/uitbreiden bedrijfsgebouw, bouwen bedrijfswoning (nr. in ba050318) Moostdijk 3 - erfafscheiding (nr. ba050319) Jaegerhofweg la - vergroten rund veestal (nr. ba050320). Jeguliere bouwvergunningen tweede fase [Yssetsteynseweg 67 - vernieuwen woning (nr. ba050317). loopvergunningen (Stationsweg 124 - bouwwerk (nr. slp050038) Timmermannsweg 113 - gehele bouw (nr. slp050039) Horsterweg 1 - nissen hut, houten loods (nr. slp050040) [Hofstraat 5 - gedeeltelijk slopen pand (nr. slp050041). fè aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. lorgenomen vrijstellingen lorgenomen art. 17, 19; 1, 2 of 3 Wro-vrijstellingen rgemeester en Wethouders zijn van plan via vrijstelling als bedoeld in artikel 17 of 19, 1, 2 of 3 en -voor zover aanvullend nodig- met toepassing van artikel 15Wro en/of 50, 4, 5 of 6 van de Woningwet, bouwvergunning te verlenen voor de navolgende uwaanvragen: 'unnelweg 4 - serre (nr, ba050302). (unt het ontwerpbesluit met bijbehorende stukken van 22 juli t/m 2 september (zes ken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerd schriftelijke zienswijze Henen bij Burgemeester en Wethouders. Op verzoek kunt u ook een mondelinge zienswij- indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wis I ten.nl BV selen. U zult dan daartoe worden uitgenodigd voor een gesprek. Van de mondelinge ziens wijze zal een verslag worden gemaakt. Tegen het besluit kunt u alleen later beroep indienen, wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze hebt ingediend of wanneer u aantoont dat u daartoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Aan de Dril 14 - vergroten woning, aanbrengen van 2 kozijnen (nr. ba050264, verzend- datum 14/07) - Hagelweg 3 - vernieuwen voorgevel (nr. ba050238, verzenddatum 14/07) - Alexanderhof 11 - tuinhuis (nr. ba050275, verzenddatum 14/07) - Henseniuspiein 14 - plaatsen noodtrap, verbouwing horecabedrijf (nr. ba050152, ver zenddatum 14/07). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten min ste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit ver eist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Wet milieubeheer Besluit Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ericaweg 7 te Oirlo - een revisievergunning te verlenen aan L. van de Mortel, Ericaweg 7 te Oirio voor een varkensfokkerij, vleesvarkenshouderij en zoogkoeienhouderij. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 21 juli 2005 t/m 31 augustus 2005 inzien. U kunt van 22 juli 2005 t/m 1 september 2005 een beroepschrift (in tweevoud) Indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. - Een bedenking hebt tegen de wijzigingen die zijn aangebracht ten opzichte van het ont werpbesluit. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten ais het beroepschrift. na ipEEL EN MAAS Donderdag 21 juli 2005 - Pagina 13 In het najaar start een nieuwe, tevens laatste fase van de verbouwing en renovatie van de basisscholen Coninxhof en De Keg. De Keg wordt uitgebreid met drie lokalen die geheel gerealiseerd worden in basisschool Coninxhof. Coninxhof krijgt een nieuw speellokaal annex gemeenschapsruimte centraal in het gebouw. Hierdoor wordt het gebouw veel compacter. Beide scholen voldoen na deze verbouwing en renovatie aan de laatste normen op het gebied van onderwijskundige vernieuwingen Ze hebben voldoende groepsruimten en een gelijkwaardige onderhouds- toestand. De verbouwing en renovatie van basisschool Coninxhof ten behoeve van basisschool De Keg startte in 2002. Slechts een deel van de leerlingen van De Keg is in het najaar van 2002 verhuisd naar het nieuwe onderkomen. Nu kunnen ook de overige groepen in hetzelfde school gebouw naar school en is De Keg weer op één locatie gehuisvest. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten maandag van 12:00 tot 20:00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Télefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17:00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum: maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9,'OOtot 17.00uur<en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 29 Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Onteigeningswet (artikel 84) In verband met het bepaalde in artikel 84 van de Onteigeningswet ligt voor een ieder ter inzage: Raadsbesluit tot onteigening De gemeenteraad heeft op 28 juni 2005 besloten het perceelsgedeelte gelegen aan de Noordsingel te Venray te onteigenen, een en ander zoals aangeduid op de ter Inzage lig gende stukken, ten behoeve van de realisering van het bestemmingsplan Brabander en het uitwerkingsplan ex. artikel 11 WRO Brabander, cluster 1. U kunt de desbetreffende stukken, het raadsbesluit tot onteigening, het bijbehorende ontei geningsplan en grondplantekening en de lijst met de te onteigenen onroerende zaak, de zakelijke beschrijving, en het bestemmingsplan en uitwerkingsplan ex. artikel 11 W.R.O. plus bijbehorende plankaarten en de verkavelingsopzet, gedurende vier weken vanaf 22 juli 2005 inzien. Bestemmingsplan De onteigening geschiedt ten name van de gemeente Venray ter realisering van de bestem ming Woondoeleinden I in het uitwerkingsplan ex. Artikel 11 W.R.O. cluster 1, bestemmings plan Brabander. Aard en strekking van de werken waarvoor onteigend wordt In het uitwerkingsplan cluster 1 Brabander zullen 165 woningen met bijbehorende voorzie ningen worden gerealiseerd. Wanneer u belanghebbende bent en tijdig een zienswijze bij het gemeentebestuur hebt inge diend, kunt u gedurende de inzagetermijn, schriftelijk bedenkingen indienen bij de Kroon. Schriftelijke bedenkingen dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin, p/a de Minister van Volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieubeheer, Postbus 20951, 2500 EZ 's-Gravenhage. Vergunningen Verkoopstandplaats Verleend (art. 5.2.3 APV) Vergunning voor het innemen van een standplaats met visverkoop op het Lovinckplein te Ysselsteyn op vrijdag van 10.00 tot 13.30 uur (verzenddatum 18 juli 2005). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij de burgemeester. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - eeri omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit ver eist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen, Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Donderdag 21 juli 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray De procedure en tijdstippen rondom het aanvragen van provinciale subsidies cultuur wordt gewijzigd. Subsidie-aanvragen voor 2006 kun nen alleen nog rechtstreeks bij de provincie worden aangevraagd voor projecten die een bovenregionale ofwel provinciale uitstraling hebben. Voor de bovenlokale en de regionale, projecten in 2006 moet de subsidie worden aangevraagd via de Regionale Adviescommissie Noord- Limburg. Voorwaarden Voorwaarde om in aanmerking te komen voor een provinciale subsidie is namelijk dat de aanvraag is opgenomen in het jaarprogramma cultuur. Dit jaarprogramma moet uiterlijk 1 november 2005 zijn inge diend bij de provincie. Bovendien is er matching door een gemeentelijke Voordelen Het gebruik van zeer stii asfalt heeft behalve de hoge geluidsre ductie nog enkele belangrijke voor delen. Zo wordt door het stroeve profiel direct bij de aanleg, de hoge aanvangstroefheid, slipgevaar voor komen. Er zijn ook geen speciale voorzieningen voor de waterafvoer nodig, terwijl de onderhoudsmaat- regelen dezelfde zijn ais voor ande re soorten asfalt. Zeer stil asfalt is gemiddeld 2,5 centimeter dik. Na een periode van één jaar worden opnieuw metingen verricht om te kijken hoe het dan staat met de geluidsreductie langs deze wegen. De gemeente is enthousiast over de toepassing van het nieuwe asfalt voor Venray, gezien de vele voorde-, len die het gebruik vooral voor de omwonenden met zich meebrengt. lei ^te Stichting De Marke, beheerder fan de gemeentebossen, heeft jen nieuwe themafolder van de legenboogroute uitgebracht. Dit ier is de themafolder opge leid in nauwe samenwerking net het Odapark, centrum voor tedendaagse kunst. De folder leeft de titel 'Uit de kunst!' jekregen. Kunstenaars en bosbeheerders heb ben de handen ineengeslagen en een route uitgezet waar de wande laar kan genieten van kunstige natuur. U kunt aan de beleving een extra dimensie toevoegen door hef kijkluikje te gebruiken. De Bosploeg van het Vincent van Gogh Instituut heeft enthousiast de route in het bos en stuifzandgebied Vlakwater wandelklaar gemaakt. De route start bij het Theehuis en is zeer geschikt voor wandelaars met kin derwagens en mindervalide natuur- genieters. De gratis folder is ver krijgbaar bij het gemeentehuis, WV en het Theehuis in het Odapark. subsidieverstrekking, Daarom moe ten alle aanvragen verlopen via de ambtenaar cultuur van de gemeen te. Die zal alleen aanvragen die gehonoreerd zijn met een gemeen telijke subsidie doorleiden naar de Regionale Adviescommissie. Aanmelden voor 15 oktober Wij raden u aan om projecten die in 2006 worden uitgevoerd én waar voor een provinciale subsidie cul tuur kan worden aangevraagd uiter lijk 15 oktober 2005 aan te melden voor het jaarprogramma 2006. De aanvraag moet worden ingediend volgens het provinciale format, dat te vinden is op www.-limburg.nl, -'menu be'leidsVoering'/cultuur. Aanvragen die niet volgens het juis te format óf na 15 oktober 2005 worden ingediend kunnen niet in behandeling worden genomen. De projecten voor het jaarprogramma 2006 moeten worden aangemeld bij het Secretariaat van het Regionaal Actieprogramma Cultuurbereik Noord-Limburg, t.a.v. W. Truyen, Postbus 7000, 5980 AA Panningen. De aanvraag bij voorkeur digitaal indienen, en vervolgens nog een keer ondertekend per post. "Als de werkzaamheden gereed zijn vieren we een feestje". Met deze woorden sloot wethouder Driessen in september 2004 een werkbezoek van B en W aan de Oranjebuurt af. De wethouder hield woord en daags nadat de laatste steen in de dr. Poelsstraat werd gelegd, was de speelplaats van de Petrus Bandenschool het toneel van een feestelijke afsluiting van vijf jaar reconstructiewerkzaamheden. 'L'," w.' ,i3ib?.iii:l n >in !u:,uiu u.> Jan Driessen bedankte-de ongeveer 400 aanwezige bewoners voor hun geduld en begrip en bood namens de gemeente een beeld van Therèse Schaeffers aan. Leden van de klankbordgroep spraken hun waar dering uit voor de samenwerking met de gemeente. Iedereen is trots en tevreden met het eindresultaat. Daarna was er gelegenheid om samen het glas te heffen. De kinde ren konden meedoen aan een oran je ballonnenwedstrijd. De winnaar krijgt een leuke prijs. Binnen het bestemmingsplan De Brabander moet op basis van een nieuw aan te leggen rond weg (Nieuwe Overloonseweg) een geluidsafname van tenmin ste 3 dB(A) worden bereikt. Om dit te realiseren is gekozen voor een geluidsarme wegver harding die bestaat uit zeer stil asfalt (ZSA). Ook1 gedeelten van Beekweg en Noordsingel zijn, als plangrenzen van het gebied, voorzien van dit asfalt. Het resultaat van het gebruik van ZSA is dat er een. hoge geluids reductie plaatsvindt. Voor zware motorvoertuigen, zoals vrachtauto's is dit bij 50 km per uur -4,3 dB(A) en voor lichte motorvoertuigen, bij voorbeeld personenauto's is dit bij 50 km per uur -4,6 dB(A). Dit komt neer op een vermindering van het verkeersgeluid met ruim de helft. Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13