Hulpvraag stellen via televisie 'Blaren? Niet prikken, gewoon doorlopen' l Brit winnaar kleurplaatactie Thuiszorg Fotowedstrijd met prachtige prijzen Ingezonden opvallend veelzijdig ^Garden, Lasercentrum Venray TAXATIES Poëzieroutes Afzwemmen is nachtmerrie 20% KORTING topkwaliteit ^TeaK&^ i a 6 PEEL EN MAAS Donderdag 14 juli 2005 - Pagina 7 pilot Thuiszorg Noord-Limburg: Thuiszorg Noord-Limburg !gaat bij veertig cliënten een videonetwerk installeren waarmee mensen dag en nacht in contact kunnen komen met een verpleegkun dige aan wie ze hun zorgvraag kunnen stellen. In oktober start de zogenoemde pilot zorgverlening via videocom- municatie in de regio Helden. In de pilot wordt samenge werkt met Welzijnsinstelling Vorkmeer, Wonen Helden en het CVTM (Coördinatie Vrijwillige Thuiszorg Mantelzorg). Bij gebleken succes is het niet uitge sloten dat ook cliënten in de regio Venray bij het project betrokken worden. Centraal in het project staat de vraag hoe met dezelfde inzet aan personeel, mantelzorgers en vrij willigers aan meer mensen kwali tatief goede zorg kan worden geleverd door slim gebruik te maken van moderne technolo gieën. Cliënten en hun mantelzor gers die een acute hulpvraag heb ben, zich niet veilig, niet lekker of, eenzaam voelen, kunnen via hun tv op een eenvoudige manier con tact opnemen met een professio neel opgeleide verpleegkundige. "Ze krijgen de verpleegkundige op hun beeldscherm te zien en kunnen aan hem of haar dag en nacht hun hulpvraag stellen. Er wordt met behulp van iet-toepass ingen een spraak- en beeldverbin ding gelegd tussen de woning van de cliënt en de centrale, die de inkomende zorgvragen beant woordt. We gaan de cliënten voor dit project binnenkort selecte ren", zegt directeur Wiel Ploegman. Ploegman benadrukt dat het niet de bedoeling is dat moderne apparatuur de plaats inneemt van persoonlijke contac ten. Maar door de vergrijzing neemt de vraag naar professionele zorg, mantelzorgers en vrijwilli gers alleen maar toe. "Op deze manier kunnen mensen langer zelfstandig blijven wonen en hoe ven ze niet meteen door te stro men naar de professionele zorg in een ziekenhuis of een bejaarden- of verpleegtehuis", aldus Ploegman. De pilot gaat twee jaar duren en kost circa 300.000 euro. Gekozen is voor Helden, Kessel, Maasbree en Meijel, omdat daar in het kader van het project Leven in het Dorp reeds 32 partijen samenwerken op het gebied van wonen, welzijn en zorg. In deze regio is onlangs, door Thuiszorg Noord-Limburg, samen met het Centre For Public Innovation, onderzocht wat infor matie- en communicatietechnolo gie kan betekenen in de zorgsec tor. Uit het onderzoek bleek dat cliënten, mantelzorgers, verzor genden en verpleegkundigen zorgverlening via videocommuni catie zien als een welkome aan vulling op het huidige aanbod. Thuiszorg Noord-Limburg is al jaren de grootste aanbieder van thuiszorg in de regio. Per jaar leveren 2200 medewerkers ruim een miljoen uren zorg aan zo'n zevenduizend cliënten in het gebied tussen Beesel en Mook. Thuiszorg Noord-Limburg biedt alphahulp, huishoudelijke verzor ging, persoonlijke en gespeciali seerde verzorging, verpleging en gespecialiseerde verpleging, dag opvang en advies, instructies en voorlichting. Familie Van Tilburg uit Merselo klaar voor Wandelvierdaagse in Nijmegen Het is weer bijna zover: de Vierdaagse van Nijmegen. Het grootste wandelevenement van de wereld begint op 19 juli en duurt tot en met 22 juli. Voor de familie Van Tilburg uit Merselo staat de Vierdaagse al enkele jaren met rood omkruist in de agenda. Hannie van Tilburg, haar dochter en haar zus met de tweeling lopen samen de mars van 40 kilometer voor het fel begeerde kruisje. De Vierdaagse kent drie afstan- :den: 30, 40 en 50 kilometer. Afhankelijk van leeftijd en geslacht wordt onderscheid gemaakt tussen een aantal catego rieën, waarbij de deelnemers een diploma of een medaille - 'het kruisje' - ontvangen. Voor de fami lie Van Tilburg is het lopen bij wandelvereniging 'De Natuurvrienden' uitgegroeid tot een passie. Dinsdag 19 juli gaat de grote mars van start in Nijmegen. Vier dagen lang gaan de deelnemers de strijd aan met de afstand, de ele menten en zichzelf. Complete volksstammen verzamelen zich in de vroege ochtend om weer een te 'overleven'. Hannie van Tilburg (44) weet er alles van. "Ik heb eerst een zestal jaar de 30 kilometer gelopen. Als begeleider van de junioren van de wandel vereniging. Kinderen vanaf 12 jaar kunnen meelopen, maar dan wel onder begeleiding. Zo heb ik altijd met mijn eigen kinderen meegelopen. Deze keer loopt mijn dochter Conny van 16 jaar samen met mij voor de tweede keer de 40 kilometer. Mijn zus en haar kinderen, een tweeling, star ten ook op die afstand. De familie Van Tilburg is present!" CHARMES Start en finish zijn zoals altijd in Nijmegen. De routes voeren de deelnemers elke dag door een andere regio en over een ander soort parcours, vlak of heuvelach tig. "Om half zes 's morgens nemen we de trein in Oostrum naar Nijmegen, daar lopen we vanaf het station naar de start. Het is ontzettend druk bij de start. Wandelaars inhalen zit er op dat moment niet in. Iedere route van deze wandelvierdaagse heeft haar charmes. In Cuijk is er een militai re loopbrug over de maas. Heel apart om daar overheen te lopen. En het Zevenheuvelen parcours heeft een aantal mooie beklim mingen." Hannie van Tilburg heeft vaak last van blaren, haar zus bijna nooit. "Maar prikken? Nee hoor! Gewoon doorlopen is de beste remedie. Mijn voeten en knieën voelen afwisselend pijnlijk aan, maar het beste is het verstand op nul en gewoon doorlopen." Als voorbereiding op de Vierdaagse heeft de familie Van Tilburg vorig weekeinde de Kennedymars in Someren gelopen. Een uithou dingsvermogentest van 80 kilome ter. "Het zit wel goed met onze conditie. We hebben de mars pro bleemloos uitgelopen." De basis conditie is verkregen bij wandel- vereniging 'De Natuurvrienden', waar ze maandelijks een tocht van 5 of 10 kilometer aflegden. DéFILé De laatste dag van de Vierdaagse is het défilé: een feest- tocht van de rijksweg tot aan het eindpunt, langs volle tribunes, mensen op de daken. "Heel Nijmegen loopt dan uit. Het heeft iets aparts om zo binnen te komen. Het kruisje in ontvangst nemen is al een feest op zich. Al barst in Nijmegen na de vierde dag pas echt het feest los. De Vierdaagse is een geweldig evene ment om mee te maken. Dit wil ik NIET PRIKKEN de junioren van onze wandelver eniging laten zien. Je komt heel veel verschillende wandelaars tegen. De toeschouwers leven intens met de wandelaars mee. Zij trekken je door de moeilijke fases heen. Die sfeer kun je moeilijk beschrijven, die moet je meema ken en beleven." Sinds 1999 voor het corrigeren van uw ogen d.m.v. Refractieve Laserchirurgie. - Betrouwbaar en veilig - De behandeling is pijnloos - Lasertechnieken: PRK, LASEK en ZYOPTICS - Ook voor de plus sterktes Het Lasercentrum organiseert regelmatig Informatieavonden over de verschillende mogelijkheden van behandeling. Tijdens deze avonden komen alle aspecten van refractiechirurgie aan bod. Voor nadere informatie kan men terecht in het Laser Centrum Venray, Grotestraat 16 in Venray Telefoon 0478-581382 optometrie lasercentrum I brillen-contactlenzen Samenwerking tussen Drs. G. Cinque; oogarts en O. van Meurs; Optometrist. Ptyers tJSii U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl I' SNELLE SERVICE PROFESSIONELE VERWERKING DE VOORDELIGSTEl TARIEVEN Tel. 0478-512772 Fax 0478-512768 5 jubilarissen 25 jaar. Ton Cremers, Cor Prinsen, Jan Weijs, Piet Verhaegen en Harry Odenhoven Plataanstraat 12 Venray tel.582635 VENRAY - BOXMEER - GENNEP Brit Swinkels uit Ysselsteyn is een van de drie gelukkige prijs winnaars van de kleurplaatactie die Thuiszorg Noord-Limburg onlangs heeft gehouden. Chantal van den Berg, medewerkster van Thuiszorg Noord-Limburg, ver blijdde de familie Swinkels onlangs met een felicitatiepakket Prijswinnaar Brit Swinkels met haar ouders en Chantal van den Berg van Thuiszorg Noord-Limburg van het Zoo Pare in Overloon. De kleurplaten werden ver spreid via medewerkers van Thuiszorg Noord-Limburg. Uit de inzendingen werden de drie mooiste kleurplaten gekozen. De andere twee winnaars zijn Pepijn Stoter uit Sevenum en Celine Kessels uit Blerick. Ook zij ont vangen binnenkort hun prijs. Combi Dom Melskens en Nieuwsblad Peel en Maas houden samen voor het derde jaar op een rij een fotowedstrijd in de vakan tieperiode. Stuur uw leukste vakantiefoto in en u maakt kans op een van de vier weekprijzen of de hoofdprijs, een jaar lang gratis fotograferen. Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar over een ding is iedereen het eens: het blijven tast bare herinneringen aan een week je strand, shoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Bretagne, de Rocky Mountains of de safari in Afrika. Welnu, stuur uw allermooiste vakantiefoto in en ding mee naar de vier week' prijzen en de hoofdprijs die door Combi Dom Melskens en Peel en Maas beschikbaar zijn gesteld. Wat kun je nu eigenlijk winnen? Bij deze wedstrijd horen natuur lijk leuke prijzen, beschikbaar gesteld door Combi Dom Melskens en uitgeverij/boekhan del Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden op vier don derdagen weekprijzen vergeven: namelijk op de donderdagen 28 juÜ en 4, 11 en 18 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waarde bon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en een gratis vergro ting van uw vakantiefoto van Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswinnaars dingen overigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donder dag 25 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gratis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. De weekprijzen worden beoor deeld door Theo Klabbers van Combi Dom Melskens. Voor de fantastische hoofdprijs maakt Theo Klabbers samen met redac teur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de ingezonden foto's. De foto's kunnen worden inge leverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof BV aan de Grotestraat, beide in Venray. Uiteraard kunnen ook vakantie plaatjes die met een digitale came ra zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf kan meedin gen naar de prijzen. Spelregels: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) Je mag maximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de week prijzen staan op 28 juÜ, 4, 11 en 18 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op donderdag 25 augustus bekendgemaakt 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 22 augustus. 10) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 11) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. In de rubriek ingezonden krijgt u als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brieven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Helaas, wijzen hebben geen advies nodig en dwazen luisteren niet naar advies. Voor een aantal kinderen was dit geen feest, maar een nachtmerrie. Ruud ter Horst, Venray In de beeldentuin van galerie De Lochting zijn deze zomer gedich ten te lezen van deelnemers aan de Schrijfkring van het Literair Café Venray-regio. Voor de combinatie van beelden en gedichten kan men terecht op het poëziepad in De Lochting en de poëzieroute in hartje Venray. Aardig wat beelden van deze route ziet men ook terug in de expositie Venray Verbeeld in museum Freulekeshuus, waar de routegids ook verkrijgbaar is. Freulekeshuus en wandelroute is een mooie com binatie van kunst en poëzie. Paul Reiniers, Venray Op verzoek van mijn kleinzoon ging ik mee naar de Sprank, waar hij moest afzwemmen voor diplo ma A. Twee jaar les en drie proef- examens stonden garant voor suc ces. Met plezier dacht ik terug aan de feestelijke examens bij mijn eigen kinderen in Bussum en Egmond. Om 9.45 uur begon het festijn. Een uur later hadden zo'n 50 kinderen laten zien hoe goed ze waren. Ze mochten plaatsnemen op de bank naast het bassin. Wie opgenoemd werd, was geslaagd en mocht gaan douchen. Beteuterd bleven 20 peuters achter, waaron der mijn kleinzoon, om een of meerdere onderdelen over te doen. Na de les mocht hij gaan douchen. Natuurlijk vroegen wij in de kleedkamer of hij geslaagd was. Hij dacht van niet! Enkele peuters in de kleedkamer zaten zacht te snikken. Ze waren gezakt, dachten ze. Mijn dochter en ik op zoek naar een instructrice. "Natuurlijk is hij geslaagd", zei ze. Op de vraag waar om dat die kinderen niet was mee gedeeld, kwam 't verbijsterende antwoord; "Dat is om de spanning er in te houden." Wat een onbenul! Peuters van 5, 6 en 7 jaar zo in spanning te houden, dat ze huilend in de kleedkamer zitten! Een goed advies aan Spio: informeer eens in Bussum, Egmond of bij mij, hoe je het voor iedereen tot een feest kunt maken, hoe je met die klein tjes om moet gaan! teakhouten tuinmeubelen showroommodellen Dealer: Van Deursen Bloemencentum veldstraat 5, Deume, 0493-312102 e-mail: redactie@ vandenmunckhof.nl PEEL EN MAAS

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7