HALVE PRIJS Thuiszorg helpt huisartsen Venrayse schutters excelleren op Oud Limburgs Schuttersfeest DeMKB ,lïty>etters Verzet tegen bouwplan in wei Oostrum J D5 automatiseerder FEESTMARKTEN IN VENRAY lang haar? Bandoetere Boerengolf Hoogzomercollectie 20% korting VOORJAARS- EN ZOMERCOLLECTIE 4 Vier keer uitverkocht En verder: KadoTIP! Brunch/Diner Cheque iruhl haegens MOLENAAR.^ rIJITTTT Zedenmisdrijf dé specialist sanitair PEEL EN MAAS TEGELS SANITAIR TEGELWERKEN Tegels, Sanitair en Tegelwerken Rongen is leverancier van een uitgebreide collectie topmerken. Bezoek onze showroom en laat u Vestigingen in Venray I Noorderhof 8. Postbus 68. S800 AB Venray Boxmeer telefoon (0478) 58 43 33, fax (04781 48 46 24 Nuenen 1 e-mall: info@rhmweb.nlinternet: www.rhmweb.nl Schutterij 't Zandakker Gilde Sint Jan uit Venray is er afgelopen zaterdag in geslaagd om een zesde prijs te behalen bij het Oud Limburgs Schuttersfeest (OLS) waaraan 166 verenigingen deelna men. In de 579-jarige geschiede nis van de Venrayse schutterij werd er nog nooit zo goed gepres teerd als in deze jaargang. Afgelopen zaterdag vond de finale van het OLS plaats met 37 schut terijen die aan de afkaveling deel namen. De Venrayse schutterij werd vertegenwoordigd door jong en oud. Henk de Klein (51), Sjaak van Rhee (63), Pascal de Klein (30), Paul de Klein (28), Ron Linders (29) en Giel Krijnen (36) vormden het zestal dat op jacht ging naar eeuwige roem. Na de eerste ronde van vier wed strijdronden, waren er al 22 schutterijen afgevallen. Op dat moment was Venray als enige nog vertegenwoordigd vanuit de Schuttersbond Juliana. De twaalf de ronde kwam als een mokerslag over het deelnemersveld. Dertien verenigingen zaten op dat moment nog in de strijd en maar liefst vijf schutterijen moesten in die ronde door een misser opge ven. De vijftiende ronde werd fataal voor de Venrayse schutterij. Tweede schutter Sjaak van Rhee schoot zijn tweede blokje mis en op dat moment waren er nog zes schutterijen in de strijd. Voorzitter Bernie van Lierop: "Heel jammer, maar als schutterij hebben we laten zien dat we absoluut meetellen met een zesde prijs. Dat het Oud Limburgs Schuttersfeest uiteindelijk werd gewonnen door de Schutterij Sint Catharina Stramproy was bijzon der omdat van die vereniging een dag eerder de erevoorzitter was overleden." bedrijfsautomatisering bv Bedrijfsautomatisering b.v. Keizersveld 25 5803 AM Venray tel. 0478-585457 email: info@jds.nl www.jds.nl WEBSDESIGN Maatwerk op Internet .nl 18 en 25 juli 10.00-17.00 uur tal van activiteiten, spectaculaire loterij met diverse reisprijzen [UIIGJII VENRAY Grote Markt 21, PEEL EN MAAS een abonnement waard SSANGY0NG PERSONEN-EN BEDRIJFSAUTO GEZELLENBAAN 8 5813 EA YSSELSTEYN TEL.: 0478-541945 FAX: 0478-541876 E-raail: INFO@GOMMANSENDEWIT.nl Internetsite: WWW.G01VIMANSENDEW1T.nl De Loobeek, een prachtig stuk je natuur in het Venrayse. Een gebied ook met een rijke en bloe dige - denk aan de Tweede Wereldoorlog - historie. Een bij zonder deel van Venray dat.voor de toekomst behouden én vitaal moet blijven. Wethouder Hans Teunissen is er dus maar wat trots op dat het toekomstplan voor het stroomgebied van de beek nu ein delijk klaar is. Eindelijk? Sorry, het is de macht der gewoonte. Want normaal gesproken duurt het uit werken van zo'n visie, waarin landbouw, natuur, water, wonen en recreatie op een unieke manier worden verenigd, toch wel een jaartje of twee. Maar nu niet, bin nen een halfjaar ligt eF een visie inclusief een uitvoeringsprogram ma voor de Loobeek! Bravo! Alhoewel, eigenlijk verbaast het me helemaal niet dat het plan in no-time gereed is gelkomen. Hans is immers een atletiekman en is gewend om de sokken er goed in te houden. Zijn zoon raffelt de 800 meter in recordtempo af en ook Hans is niet echt een geduldig iemand. Hij wil vooruit, er moet gewerkt worden, en de jongste wethouder in de gemeente glun derde dinsdag dan ook van oor tot oor toen hij de kapstok voor de toekomst van de Loobeek aan de pers presenteerde. En ik moet zeg gen: ook ik zie het plan wel zitten. Ruilen is immers het toverwoord in het plan en er zijn ook moge lijkheden voor kleinschalige recre atie, zag ik in een glimp. En nou heb ik tijdens mijn vakantie in Noord-Holland een toeristische activiteit gezien die uitstekend past in het beeld van de visie: boe- rengolfen. We gaan boerengolfen in Venray, als het aan mij ligt. Want in een uniek plan past een unieke 'sport'. Op een weiland achter een boerderij in het stroomgebied graven we melkem mers in de grond en met stokken, waaraan klompen zijn bevestigd, en plastic voetballen gaan de teams op pad. Wat de bedoeling is? Om met zo min mogelijk sla gen de holes af te leggen natuur lijk. Ondanks de natuurlijk hin dernissen, zoals sloten, koeienflaters en koeien, moeten de golfers zich aan de spelregels houden. Na het golfen is er een boerenlunch en worden we bediend door een Venrayse boe rin in klederdracht. Ik zie het helemaal zitten. Boerengolfen is een groeimarkt, hoorde ik. Ik zie de Chinezen, Amerikanen en Duitsers al deelnemen aan het 'far- mersgolf in het stroomgebied van de Loobeek en hoor mijn geldbui del al rinkelen.. Er is echter één probleem: ik heb geen grond om te ruilen. Woont er soms een boer in het gebied die een columpie kan schrijven? Ik wil mijn plek op de redactie best met hem ruilen,... Hannes groot in jonge mode 0 voor hem en haar Grotestraat 33 5801 BE Venray 0478-586386 EN MAAS Nieuws uit Meerlo-Wanssum 20-21 Kunst Cultuur 19: Sport 23-24 Gemeentelijke mededelingen 17-18 Kerkelijke diensten 26 Honderdzesentwintigste jaargang - week 28 - donderdag 14 juli 2005 Laat je vrienden of familie bij ons eens culinair verwennen Nb Accountants Belastingadviseurs Managementconsultants Automatiseringsadviseurs de hand geweest", aldus Raedts. "Er is nu geen duidelijkheid." Agrariër H. Verheijen, de twee de bezwaarmaker, is bang dat door de bouw zijn bedrijf op slot wordt gezet. Hij vreest dat zijn varkensbedrijf in de toekomst niet verder kan uitbreiden. Volgens Verheijen moet de gemeente Venray ook rekening houden met zijn belangen. Camps heeft inmiddels de hand doek gegooid en besloten de grond met bouwplan te verko pen. Van hem hoeft het intussen niet meer. Zijn vrouw is ziek en er heeft zich al een koper bij hem gemeld die de grond en het bouwplan van hem wil overne men. De commissie geeft na de zomer haar advies van het college van B en W van de gemeente Venray. De politie heeft woensdagmid dag rond 16.40 uur een 37-jarige man uit Venray gearresteerd op verdenking van een zedenmis drijf. Bij de politie is eind juni aan gifte gedaan van een man die in het speeltuintje in de componis- tenbuurt jonge kinderen vroeg om ontuchtige handelingen bij hem te verrichten. Naar aanlei ding van een ingesteld onderzoek heeft de politie de man in zijn woning aangehouden. De ver dachte man is opgenomen in een psychiatrische inrichting. De poli tie heeft de zaak in onderzoek. Twee omwonenden hebben bezwaar aangetekend tegen het bouwplan van H. Camps om in een weiland aan de Mgr. Hanssenstraat in Oostrum een woning te bouwen. Dat bleek maandagmorgen in de com missie bezwaarschriften van de gemeente Venray. Thuiszorg Noord-Limburg gaat enkele huisartsenpraktij ken in de regio ontlasten. Vanaf september kunnen ouderen terecht bij verpleeg kundigen van de thuiszorg om hun gezondheidsklachten in kaart te brengen. "Het verzoek komt van de huis artsen. Zij hebben het vaak zo druk dat ze weinig tijd hebben om patiënten thuis te bezoeken. Als een huisarts denkt dat een patiënt bijvoorbeeld medische hulp nodig heeft, vereenzaamt of niet meer goed voor zichzelf kan zorgen, kan Thuiszorg Noord- Limburg ingeschakeld worden", legt directeur Wiel Ploegman uit. "Het is de bedoeling dat de con sultatie zo veel mogelijk gekop peld wordt aan de huisartsenprak tijk of andere gebouwen in de wijk." De verpleegkundige maakt een afspraak met de oudere voor een consult. Er is aandacht voor conditie, levensstijl, psychosocia le aspecten en factoren die bepa lend zijn voor gezondheidsrisico's zoals gewicht, bloeddruk, voe dingsgewoonten en beweging. "Wij hebben twee verpleegkundi gen in dienst voor deze gezond heidsservice voor ouderen. De rapportage wordt in nauwe samenwerking met een geria trisch verpleegkundige van het ziekenhuis opgemaakt. De bevin dingen uit het gesprek worden teruggekoppeld aan de huisarts. Deze is en blijft de centrale per soon in de behandeling van een patiënt. De huisarts beslist op basis van het rapport of er eventu eel nadere acties nodig zijn. Doel van deze gezondheidsservice is gezondheids- en welzijnsproble men vroegtijdig te signaleren, te adviseren en ouderen te stimule ren tot een gezonde manier van leven", aldus Ploegman. In de gemeente Venray doen de huisart senpraktijken van de huisartsen De Muinck-Keizer, Van Loon, Coenen en Van Straaten aan de Prins Hendrikstraat 26 in Venray en Keijzer-Bors aan de Litsenberg 20a in Ysselsteyn aan de pilot mee. Ook een huisartsenpraktijk in Maasbree doet een beroep op het zogenoemde 'consultatiebu reau voor ouderen'. Daarnaast worden in de omgeving van Venlo enkele huisartsen bena derd. Soortgelijke initiatieven zijn al aan de gang in Leiden, Hilversum, Dongen en Gorinchem. "De huisartsen zijn enthousiast over het project. Ze kunnen de thuiszorg inhuren en de patiënt krijgt het consult gewoon vergoed. En ook de oude- renorganisaties zijn tevreden dat de proef nu van start gaat. Zij kwamen met de vraag, wij heb ben de pilot samen met hen en met de gemeente en het zieken huis verder ontwikkeld", vertelt Ploegman. Volgens Ploegman is het preventieve karakter van de gezondheidsservice erg belang rijk. "De huisarts kan niet alles zelf in de gaten houden. In Denemarken en Zweden worden alle 65-plussers regelmatig door de huisarts bezocht, maar in Nederland niet. De huisartsen hebben het te druk en kunnen niet zelf alles in de gaten houden. Zij hebben gemiddeld 2500 men sen in hun praktijk, onder wie veel ouderen." De verpleegkundi ge van Thuiszorg Noord-Limburg brengt via een gestructureerde vragenlijst, metingen en testen, het welzijn en de gezondheid van de oudere in kaart. De huisarts kan verschillende redenen heb ben om de ouderenverpleegkun- dige van de Thuiszorg in te scha kelen. "Het kan bijvoorbeeld gaan om iemand die een tijdje terug een operatie heeft ondergaan en van wie de huisarts niets meer heeft gehoord, of om iemand van wie de huisarts denkt dat die wel eens hulp nodig zou kunnen heb ben. Ook is het belangrijk om te achterhalen of iemand niet ver eenzaamt, nog wel goed voor zichzelf kan koken en wassen en op tijd zijn medicijnen inneemt. Als het nodig is, kan er op deze manier sneller worden ingegre pen. Je voorkomt dat ouderen'net zolang aanmodderen tot ze vallen of zichzelf zo slecht verzorgen dat ze opgenomen moeten worden in een verpleeg- of bejaardenhuis of een ziekenhuis Dan ben je vele duurder uit. De gezondheidsservi ce heeft een preventief karakter, aan de voorkant proberen we de problemen al op te lossen. Als de huisarts denkt dat er iets niet pluis is, kan hij ons inschakelen." Thuiszorg Noord-Limburg is al jaren de grootste aanbieder van thuiszorg in de regio. Per jaar leveren 2200 medewerkers ruim een miljoen uren zorg aan zo'n zevenduizend cliënten in het gebied tussen Mook en Beesel. Thuiszorg Noord-Limburg biedt alphahulp, huishoudelijke verzor ging, persoonlijke en gespeciali seerde verzorging, verpleging en gespecialiseerde verpleging, dag opvang en advies, instructie en voorlichting. vakkundig adviseren. Keizersveld 22 Venray (0478) 55 04 10 www.rongenvof.nl Wat gebeurt er als U niet adverteert PRIJSJES De grond is al jarenlang in han den van de familie Camps, die tus sen de huizen aan de Mgr. Hanssenstraat 51 en 55 een woning wil oprichten. De Oostrummer kreeg van de gemeente het groene licht en heeft de bouwvergunning inmid dels binnen. Maar nu komen twee buren van Camps hiertegen in het geweer. Buurman Raedts vindt dat de woning van Camps veel te dicht bij zijn woning komt te lig gen en dat de gemeente op het vlak van ruimtelijke ordening, volkshuisvesting en welstand in zijn ogen nogal wat fouten heeft gemaakt. Volgens de advocate van de familie houdt de gemeente zich niet aan de afspraken. "De woning komt veel te dicht bij de woning van Raedts te liggen, waardoor het uitzicht minder wordt. Er circuleren twee afstan den, met een verschil van 2,5 meter. De familie wil dat de verste afstand aangehouden wordt, zoals ook afgesproken is." Volgens Raedts had de gemeen te, die beide afstanden goed vindt, in het verleden de afstand tussen de voordeur van de nieu we woning en de weg moeten vastleeeen. "Dan was er niets aan

Peel en Maas | 2005 | | pagina 1