Jury vol lof over groen Venray Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Voorjaarsnota 2005 vastgesteld Feestmarkten Venray in Basisschool leerlingen chatten met wethouder PEEL EN MAAS Donderdag 14 juli 2005 - Pagina 15 Op 28 juni en 5 juli heeft de gemeenteraad vergaderd over de Voorjaars nota 2005. Daarin staan de kaders voor de komende jaren, zoals de loon- en prijsstijgingen. Verder staan er ontwikkelingen in waar de gemeente rekening mee moet houden, zoals het aantal inwoners, de woningbouw en de invoering van nieuwe wetten. Een ander onderdeel is het Meerjaren Uitgaven- en Investeringsplan (MUIP) 2006-2009. Hierin staan alle inves teringen en grote uitgaven die de gemeente de komende jaren wil doen. Tijdens de gemeenteraadsvergadering is besloten dat de gemeente het woningbehoefte-onderzoek niet uitvoert. De geplande investeringen in het gemeentehuis worden voorlopig bevroren. In plaats daarvan worden het informatie- en adviesloket WegWijzer en het drugspreventieproject Check voortgezet en wordt de dagopvang voor ouderen uitgebreid. Ook heeft de raad geld beschikbaar gesteld voor dorpomgevingsprogramma's van Heide en Merselo, krijgt het Odapark extra subsidie en gaat de gemeente beleid ontwikkelen op het gebied van sport en sportaccommodaties. bevindingen te horen. En er bleek veel lof voor het Venrayse te zijn. Ook waardeerde de jury de folder Venray in het groen. Ze is van mening dat die een goed beeld geeft van de werkelijkheid. (De fol der is af te halen in het gemeente huis en staat op www.venray.nl.) Het uiteindelijke oordeel van de jury valt op 12 oktober in Venlo. Op maandag 25 juli is van 10.00 tot 17.00 uur de traditionele jaarmarkt. Daarnaast zijn er "dit jaar nog twee feestmarkten. De eerste was maan dag 11, de tweede is op 18 juli. Op de Grote Markt, De Bleek en Henseniusplein/Schouwburgplein stellen de marktkooplieden tijdens deze drie feestmarkten kramen met leuke koopjes op. Verder zijn er onder meer een springkussen en clown Ko, verzorgt de Streekboer- derij van Horst een thema en delen de marktkooplieden loten voor mooie reizen uit aan hun klanten. De winnaars worden telkens om 15.00 uur bekendgemaakt. Tijdens de jaarmarkt op 25 juli is er een grote karaokeshow en wordt in de Grotestraat een groot standwer kersconcours gehouden. Om 15.00 uur reikt burgemeester Waals prij zen uit: aan de beste standwerkers, aan degene die de mooist versierde marktkraam Tieeft en aan de win naars van de loterij. Wet milieubeheer Ontwerpbesluit Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de Inrichting gelegen aan: - Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn - een veranderingsvergunning te verlenen aan M.H.M. Swlnkels, Pastoor Jacobspeel 4 te Ysselsteyn voor het wijzigen van een varkens houderij en akkerbouwbedrijf; - Puttenweg 52 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan J.C.A. Romme, Puttenweg 52 te Ysselsteyn voor een melkrundveehouderij; - Lorbaan 5 te Veulen - een revisievergunning te verlenen aan B. Muljsers, Lorbaan 5 te Veulen voor een konijnen- en geitenhouderij. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 14 juli 2005 t/m 11 augustus 2005 inzien. Tijdens de Inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt - schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking - vragen uw persoonlij ke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indienen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep Indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de Inrichting gelegen aan: - Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn - een revisievergunning te verlenen aan Maatschap Peters, Timmermannsweg 90 te Ysselsteyn voor een leghennen- en melkrund- veehouderij; - Vredeweg 6, 7 en 9 te Vredepeel - een revisievergunning te verlenen aan VREBA Melkvee BV, Vredeweg 6 te Vredepeel voor een melkrundveehouderlj. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 14 juli 2005 t/m 25 augustus 2005 inzien. U kunt van 15 juli 2005 t/m 26 augustus 2005 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet In staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. De besluiten treden In werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Het college van B en W heeft het statistisch jaarboek Venray in cijfers 2005 vastgesteld. Dat geeft een beeld van de ontwik kelingen in de Venrayse samen leving, ook op wijk- en dorps niveau. Het jaarboek vervult een belangrij ke functie bij het verstrekken van statistische informatie, zowel voor de gemeente als voor externe par tijen. De informatie is bedoeld om bestuur en beleidsmakers, maar ook inwoners, bedrijven en instel lingen te ondersteunen bij het nemen van beleidsbeslissingen. Daarnaast is het een leidraad bij het formuleren van vragen naar meer gedetailleerde informatie. Ten opzicht van het vorige boek staan in deze uitgave nog meer specifieke bevolkingsgegevens. Zo is de infor matie over woningen uitgebreid met weergave naar bouwjaar, inhoud, type woning en huurwonin gen. Venray in cijfers 2005 kan op verzoek en tegen betaling van €10 (inclusief portokosten) worden toe gezonden. U kunt het aanvragen via de afdeling Publieksdiensten. Het jaarboek staat ook op www.venray.nl. Wethouder Mathieu Emonts heeft woensdag 6 juli een live chatsessie gehouden met kinderen van Venrayse basisscholen. De gemeen te kiest voor een chatsessie omdat dit een communicatievorm is die past bij de jeugd, zoals ook aange geven in de onlangs vastgestelde nota jeugdbeleid. De wethouder heeft al toegezegd dit medium vaker in te zetten om contact te zoeken met Venrayse jongeren. De chatsessie is na te lezen op www.venray.nl Bevoegdheden van afdelingsmanagers Vastgesteld Het college van Burgemeester en Wethouders en de burgemeester hebben de volgende registers vastgesteld: - Het register van mandaten, regelend de verlening van publiekrechtelijke bevoegdheden aan afdelingsmanagers; - Het register van volmachten, regelend de verlening van privaatrechtelijke bevoegdheden aan de afdelingsmanagers; - Het register van procesvertegenwoordiging, waarin ambtenaren zijn aangewezen welke de burgemeester en/of het college van Burgemeester en Wethouders in gerechtelijke procedu res kunnen vertegenwoordigen. De registers liggen vanaf vrijdag 15 juli 2004 gedurende drie weken ter inzage. Donderdag 14 juli 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Publieksdiensten maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 9.00 tot 13.00 u Telefonisch bereikbaar: maandag t/m donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentearchief en informatiecentrum: maandag van 12.00 tot 20.00 uur, dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.00 uur en vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Alarm Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 56 56 Week 28 Wet geluidhinder Ontwerpverzoek hogere grenswaarden (art. 83 WG) Burgemeester en Wethouders zijn van plan bij Gedeputeerde Staten van Limburg een ver zoek In te dienen voor het vaststellen van hogere grenswaarden voor: - Horsterweg 1-la te Leunen - bouwen bedrijfswoning en verbouwen bedrijf - Horsterweg 3 te Leunen - bouwen bedrijfswoning en verbouwen bedrijf - Eijkenhofweg ong. te Veulen - oprichten laanboomkwekerij Incl. bedrijfswoning - Hofstraat te Venray - bouwen 6 woningen U kunt de desbetreffende stukken van 15 juli 2005 t/m 29 juli 2005 inzien. Tijdens de inza getermijn kunt u een schriftelijke zienswijze Indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een zienswijze kan ook mondeling ingediend worden tijdens een -op verzoek- te houden openbare zitting. Bestemmingsplannen Goedgekeurde bestemmingsplannen Gedeputeerde Staten van Limburg hebben op 21 juni 2005 de volgende bestemmingsplan nen goedgekeurd: - Oude raadhuis Dit bestemmingsplan voorziet In een planologlsch-jurldische regeling voor de realisatie van een horecagelegenheid in het voormalige raadhuis aan de Grote Markt 1 te Venray. - Gouden Leeuw Het goedkeuringsbesluit betreft het opnieuw goedkeuring verlenen aan de planonderdelen waarover de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State op 24 november 2004 uit spraak heeft gedaan en het goedkeuringsbesluit van Gedeputeerde Staten van Limburg van 25 november 2003, kenmerk 2003/50789, gedeeltelijk heeft vernietigd. De planonderdelen waaraan opnieuw goedkeuring Is verleend hebben betrekking op de In het bestemmingsplan voorziene woningbouw binnen de schil van 30-50 meter vanaf de discotheek café bar aan de Gouden Leeuw 14. U kunt de desbetreffende stukken van 15 juli 2005 t/m 25 augustus 2005 inzien. Tijdens dè Inzagetermijn kunt u een beroepschrift indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet In staat bent geweest tijdig een bedenking bij Gedeputeerde Staten in te dienen. Het goedkeuringsbesluit treedt In werking met ingang van de dag na die waarop de beroepstermijn afloopt. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800-8051, of vla www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Kapvergunningen Verleend - Broekweg 12a - voor 2 berken, herplant 2 bomen - Beethovenstraat 23 - voor 1 beuk, geen herplant - Laagheidseweg 11 - voor 6 berken, herplant 6 bomen - Kiekweg 2 - voor 2 eiken, geen herplant - Kogeldistel 1 - voor 1 eik, herplant 1 boom - Ursulastraat 4 - voor 1 hazelaar, geen herplant - Van Berlostraat - voor 1 eik, herplant 3 bomen - Wilhelmina Sangersstraat 2 - voor 5 eiken, geen herplant U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift Indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten min ste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit ver eist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Langstraat 133 - gedeeltelijk plaatsen van 2 bunkers (nr. ba050296) - Kempkensberg 5 - bouwen bedrijfsruimte (nr. ba050297) - Roffert 8 - gedeeltelijk vernieuwen tuinbouwkas (nr. ba050298) - Ripseweg 1 - plaatsen van een poortwachter (nr. ba050299) - Verkleijstraat 1 - bouwen garage/berging (nr. ba050300) - Grotestraat 10 - gedeeltelijk veranderen winkel met bovenwoning (nr. ba050301) - Tunnelweg 4 - bouwen serre (nr. ba050302) - Haalakker 17 - bouwen berging (nr. ba050303) - Omg. Kempkensberg - bouwen woning met kantoor (nr. ba050304) - De Hulst II - bouwen bedrijfsgebouw (nr. ba050305) - Vloetweg 1 - bouwen woning (nr. ba050306) - Meerloseweg 7, 9 en 11 - bouwen agrarisch bedrijfsgebouw (nr. ba050307) - Geysterseweg 8 - bouwen carport (nr. ba050308) Sloopvergunningen - Wanssumseweg 14-2 panden (nr. slp050034) - Mereloseweg 153 - woning (nr. slp050035) - Roffert 8 - gedeeltelijk slopen tuinbouwkas (nr. slp050036) - Henseniusplein 9 - café met overdekt terras (nr. slp050037) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen - voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet - voor: - St. Servatiusweg 24 - overkapping (nr. ba050248) - Roffert 8 - gedeeltelijk vernieuwen tuinbouwkas (nr. ink0504244) - Menuetstraat 8 - vergroten woning (nr. ba050293) - Allegrostraat 10 - vergroten woning, bouwen veranda (nr. (23030290) - Aan den Heuvel - oprichten van 10 woningen 2/1 kap (nr. ba050215) - Pater Tulpstraat 1 - verbouwen en uitbreiden basisschool (nr. ba050127) - Ripseweg 1 - plaatsen van een poortwachter (nr. ba050299) - Penningkruid 40 - vergroten woning (nr. ba050245) - Zwartwater 1 - uitbreiden varkensstallen (nr. ink0505300) - Zwartwater 1 - uitbreiden bedrijfsgebouw (nr. ink0505299). U kunt de desbetreffende stukken van.15 juli 2005 t/m 11 augustus (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Westsingel 1 - tijdelijk plaatsen noodlokalen voor 3 jaar (nr. ba050287, verzenddatum 07/07) - Keizersveld - vrijstelling voor detailhandel in zwembaden, jacuzzi's en sauna's vanaf per ceel (nr. ink0500349, verzenddatum 30/06) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten min ste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit ver eist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Rectificatie In de publicatie van 7 juli 2005 is abusievelijk het onderstaande opgenomen: Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: 1. Maasheseweg 19a - bouwen garage/schuur (nr. ba050224) Deze aanvraag heeft reeds ter inzage gelegen van 13 juni 2005 t/m 8 juli 2005. Dit stuk ligt niet meer ter inzage. Vrijdag 8 juli was de jury van de Entente Florale in Venray in ver band met de verkiezing van de groenste stad. De negenkoppige jury bestaat uit architecten, groenbeheerders en managers en directeuren van verschillende gemeentes. Wethouder Jan Driessen ontving de jury in het gemeentehuis. Vervolgens hield een medewerker van de gemeente een beleidspre sentatie over de visie op het groen in Venray, het beheer en onderhoud en de samenwerking met partners als VvGI, Stichting De Marke en Staatsbosbeheer. Daarna ging het gezelschap per bus naar het buiten gebied, en stopte onder andere bij de Ballonzuilbossen en de Oostrumsche Beek. De dikke regen druppels vielen op de bus, terwijl de jury rondkeek en driftig schreef. Naarmate de dag vorderde, werd het weer gelukkig beter. Na een lunch in het Odapark stapte de jury op de fiets. Ze volgde een route van ongeveer twee uur door de verschil lende wijken en buurten en hield korte tussenstops bij onder andere de Julianasingel met de monumen tale bomen, het zwarte pad in het Brukske en het Sint Annaterrein. Bevindingen De route eindigde bij het gemeente huis. Daar ging de jury ongeveer anderhalf uur in beraad. De gemeente kreeg kort een aantal Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2005 | | pagina 15