Tien lezers kunnen gratis dineren met dartstoppers Koester uw monument Zelf de vakken kiezen op school §#§- - Verkeersongeval Honderdzesentwintigste jaargang - week 28 - donderdag 14 juli 2005 Dartsevent met Co Stompé, Mieke de Boer en Francis Hoenselaar op Het Meerdal Darten met absolute wereld toppers, gratis dagstrand, entertainment shows, een heus circus en twee subtropi sche zwemparadijzen. Het is slechts een greep uit de enor- Mieke de Boer is een v n de drie Nederlandse topdarters die te gast is in Het Meerdal me lijst van spectaculaire acti viteiten voor daggasten deze zomer bij Center Pares Het Meerdal en Park Loohorst. Voor het Center Pares Darts Event 2005 heeft nieuwsblad r Ja, Ik" wil met" zijn tweetjes naar het dartsevent op park Hef Meerdal, inclusief een gratis"! [diner voor twee personen met de dartstoppers Co Stompé, Mieke de Boer en Francis [Hoenselaar. Wilt u wel de datum vermelden wanneer u als winnaar naar het dartsevent [wilt komen. Naam: Adres: Postcode en woonplaats: Telefoon: Telefoon mobiel: Voorkeurdatum (27 juli of 10 augustus): De inzending dient uiterlijk dinsdag 19 juli bij ons binnen te zijn. Insturen kan naar Peel en Maas, Grotestraat 68, 5801 BH Venray of inleveren jbij kantoorboekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat 68 in Venray De winnaars worden bekendgemaakt in de Peel en Maas van don derdag 21 juli. Automatisering Computers TV-Video Multimedia Bij ons kunt u ook terecht voor nieuwe en gebruikte tv-toestellen Tevens reparatie van TV-toestellen wij zijn officieel TV Home dealer van TVHOME en @H0ME flHome Oude Oostrumseweg 12a Venray S 0478-569666 www.systemcare.nl De politie stelt een nader onderzoek in naar de exacte toedracht van een verkeersongeval maandagavond rond 21.30 uur op de Deumeseweg. Hierbij raakten vier personen gewond. Bij het verkeers ongeval waren een tractor en een personenauto betrokken. De lezin gen van beide bestuurders over de oorzaak lopen uiteen en daarom zal de politie dit verder uitzoeken. De tractor werd bestuurd door een 40- jarige man uit Heide en in de cabine van de tractor zaten twee kinde ren van hem; een 6-jarige jongen en een 10-jarig meisje. De auto werd bestuurd door een 27-jarige inwoner van Merselo en een 21-jarige vrouw uit Oosterhout zat in zijn auto. De personenauto botste achter op de tractor die afsloeg naar een oprit. De gewonden zijn de tractor- bestuurder en zijn dochter, laatstgenoemde werd ter observatie opge nomen in het ziekenhuis. Verder raakten de bestuurder en de inzittende van de personenauto gewond. De brandweer moest het wegdek schoonspuiten vanwege lekkende vloeistoffen. Stil»! i'< i.i n i ..j Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Peel en Maas samen met Het Meerdal een actie op touw gezet waarbij tien lezers gezel lig kunnen dineren met de Nederlandse dartstoppers Co Stompé, Francis Hoenselaar en Mieke de Boer. Het Meerdal en Park Loohorst hebben ook deze zomer hun poorten geopend voor daggasten. Het speciale zomerprogramma loopt gedurende de maanden juli en augustus. Een greep uit het uitgebreide aanbod van de zomeractiviteiten voor alle leeftijden, per park. Drie absolute wereldtoppers geven kleur aan het Center Pares Darts Event 2005. De voormalige trambestuurder, gelouterde prof- darter en winnaar van vele inter nationale titels Co Stompé krijgt de steun van Francis Hoenselaar en Mieke de Boer bij het geven van demonstraties en instructies. Ook nemen zij het op tegen spelers uit het publiek. Francis Hoenselaar is al jaren de onbe twiste nummer twee van de wereld. Ook Mieke de Boer behoort tot de top van het vrou wendarts. Een professionele mas- tercaller zal zoveel als mogelijk de 'onehundred and eighty' door de zaal laten schallen. Het Darts Event vindt plaats op Het Meerdal op 27 juli en 10 augustus van 19 00 tot 24.00 uur. De toegang is gratis. Exclusief voor Peel en Maas geeft Het Meerdal tien diners met de drie darttoppers weg. Gezellig tafelen met Co, Mieke en Francis en ondertussen een praatje maken over darten, hun succes sen, de toptoernooien, maar ook hun leven naast het darten. Peel en Maas geeft vijf keer twee diners weg, zodat u samen met uw vrouw/man of vriendin/vriend een gezellig avondje uit kunt gaan, lekker kunt eten en daarnaast kennismaakt met de drie sympathieke Nederlandse dartscoryfeeën. Vul onderstaande bon bij dit artikel in, stuur hem zo snel mogelijk op, of geef hem af bij onze boekhan del Van den Munckhof in Venray, en maak kans op dit unieke uitje voor twee. Boeren, burgers en buitenlui. Zo verwelkomt de opperstalmees ter het hooggeëerd publiek op 30 en 31 juli op Park Loohorst. Het echte familiecircus Maximum met voor elk wat wils geeft twee voorstellingen. Een keur van internationale artiesten al dan niet samen met hun levende have verrassen de bezoekers met klassieke en nieu we circusnummers. De ruim twee uur durende voorstellingen beginnen om 19 00 uur en vin den plaats in een echte circustent met de geur van zaagsel en die ren. Voor kaartverkoop belt u met 0900 - LOOHORST 56 64 67 7 (20cpm) Een familiespektakel is The Feeling of Summer Show. Deze wervelende zang- en dansshow voert de gasten langs verschillen de landen en werelddelen; van Frankrijk tot Antarctica en van Japan tot Mexico. De show wordt iedere dinsdag en zondag om 21.00 uur opgevoerd door eigen medewerkers van Center Pares op Het Meerdal. De toegang voor deze shows is gratis. Het subtropische zwembad is een heerlijke verkoeling in de zomer. Bij het buitenbad is een grasligweide. Voor de kleintjes is er een Kikkerbad en de nieuwe Octopus waterspeeltuin. Een dagkaart voor het zwem bad kost in de zomer 4,95 voor kinderen tot en met 12 jaar en vanaf 13 jaar 9,95. Ook heeft Park Loohorst een 3-urenkaart: 3,95 voor kinderen tot en met 12 jaar en vanaf 13 jaar 7,95. Voor de Market Dome, het tro pisch overdekte centrum van Het Meerdal, ligt een groot meer. Bij dit meer is een strand wat gratis toegankelijk is. Verder is er veel vertier rond om en op het water: terras aan het strand met aangrenzend speeltuin voor kinderen, water fietsen, gemotoriseerde bootjes, kano's, beachvolleyveld en nog veel meer. Het dagstrand is dage lijks geopend. Beide parken liggen aan de Midden Peelweg (N277). Voor meer informatie en/ of reserve ringen kunt u bellen met: Het Meerdal, Laagheideweg 11 America, telefoon 0900-MEER- DAL/63 37 325 (20cpm) en Park Loohorst, Peelheideweg 25 America, telefoon 0900- LOOHORST/56 64 67 7 (20cpm). De Stichting Venray Monumentaal heeft deze keer gekozen voor rijksmonument de Servaas kapel, religieus erfgoed, geloven in monumenten. De kapel van Servaas werd in 2001 tot rijksmonument ver klaard en opgenomen in het Register van beschermde monu menten. Het kerkgebouw wordt niet alleen architectuur-histori sche en cultuurhistorische waar de toegekend, het gebouw wordt in ook gewaardeerd omdat het herinnert aan de Rooms Katholieke oorsprong van het instituut, gesticht door de Broeders van Liefde uit het Belgische Gent in 1905. Oorspronkelijk was de kapel via een tussenlid vast verbonden met het oude hoofdgebouw dat in 1945 door brand verloren is gegaan. De kapel kon toen gelukkig worden gered. Het nieuwe hoofd gebouw werd opgetrokken los van de kapel die aan de noordzij de van een duidelijk herkenbare nieuwe entreepartij werd voor zien. De gevels van het kerkgebouw dragen alle kenmerken van de bouwstijl van het oude Servaasgesticht. Rondboogramen, gele speksteenlagen en een dak goot die gedragen wordt door geprofileerde consoles. De zijge vel van het hoofdschip heeft vier traveeën. In elke travee twee boogvensters bekroond door een klein rond venster, oculus genaamd. Tezamen geplaatst in een hoge rondboog. De vier traveeën wor den door steunberen van elkaar gescheiden. De zijbeuken hebben drie traveeën met dezelfde raam- indeling als de hoofdbeuk. In de eindgevel een drielicht met een hoger middenvenster bekroond met een 'blinde' oculus binnen een hoge rondboog. Het leien dak draagt kleine dakkapel len en wordt bekroond met een klokkenstoel met een fraai gevormde torenspits met kruis bloem, kruis en haantje. Het inwendige van de kerk is sober en bestaat uit een kerkschip met twee zijarmen, door tonge welven van elkaar gescheiden. Het oorspronkelijke veelkleurige en drukke interieur werd in 1956 vervangen door de huidige sobe re, maar smaakvolle inrichting. Van bijzondere waarde zijn de kruiswegstaties van de van geboorte Venrayse kunstschilder P. Vermeulen, uitgevoerd als muurschilderingen in het midden schip. Vermeulen ontving van de broeders de opdracht voor dit werk in 1956 en kreeg daarbij geheel de vrije hand. Hij behoef de geen vooraf geen ideeschets of iets dergelijks voor te leggen, maar mocht geheel zijn eigen gang gaan. Het is een werk van hoge artistieke waarde geworden. Later verkreeg P. Vermeulen ook de opdracht voor de kruisweg in de Grote Kerk van Venray waarbij hij zich liet inspireren door zijn werk in de Servaaskapel. Dat maakt deze kruisweg extra inte ressant De Servaaskapel wordt omge ven door een glazen gang die vroeger deel uitmaakte van het corridorstelsel dat alle gebouwen van de Servaasinrichting met elkaar verbond. In deze gang is het museum van het instituut gevestigd. Er bestaan plannen om de kapel in de toekomst als museum in te richten wat door menigeen van harte wordt toegejuicht. Kent u ook zo'n beeldbepalen de, monumentale plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u een (digitale) foto ter beschikking stel len? Die kunt u sturen naar het secretariaat,van Stichting Venray- Monumentaal ,p/a Groene Hart 7. 5801 SX Venray. E-mail: venray- monumentaal@hccnet.nl Linda Bouwman uit Ysselsteyn gaat highschool in Amerika volgen In de derde klas van de mid delbare school werd er voor het eerst iets over verteld: stu deren in de Verenigde Staten. Sindsdien is de gedachte niet meer uit haar hoofd verdwe nen. En zondag is het zover. Dan vertrekt de zeventienjari ge Linda Bouwman uit Ysselsteyn - net geslaagd voor haar HAVO eindexamen - voor elf maanden naar de Verenigde Staten. Daar zal ze het laatste jaar van een high- school volgen, via de organisa tie EF. "De Highschool in Amerika is een nét iets lager niveau dan de HAVO in Nederland. Als het goed is, moet het voor mij dus gemak kelijker zijn. En ik heb ook gehoord dat er minder huiswerk is. Het leuke van de Highschool is dat je zélf de vakken kunt kiezen en dus zelf ook de moeilijkheid kunt bepalen en tegelijkertijd iets meekrijgt van een heel andere cultuur", vertelt Linda Bouwman. Als enige verplichte vakken moet ze 'Amerikaanse geschiede nis' en 'Engelse taal'volgen. "Zelf zal ik waarschijnlijk 'Spaans' en 'Koken' erbij kiezen. Voor de rest weet ik nog niet welke vakken mogelijk zijn." Verder hoopt ze veel buitenschoolse activiteiten te kunnen volgen. Zo zijn er mogelijkheden tot verschillende sporten, zoals bas ketball en tennis. Ook zijn er legio bandjes, waarin ze hoopt mee te kunnen spelen. Als trompettist of op de bugel. PASSEND GEZIN Bij de inschrijving anderhalf jaar geleden kon Linda Bouwman kiezen naar welke regio ze graag wilde. "Er zijn zes mogelijke regio's, maar als je wilt kiezen moet je 300 euro betalen. Ik heb geen regio gekozen. Amerika is Amerika, en het gaat me er vooral om dat ik een totaal andere cultuur leer kennen. En die heb je overal in de Verenigde Staten. Dan spaar ik die 300 euro liever uit." Ze heeft bij aankomst eerst twee weken een introductie in Boston. Daarna vertrekt ze naar haar 'arrival gastgezin' in Jasper, Indiana. Met het gastgezin heeft ze al ongeveer anderhalve maand contact via de mail. In het gezin krijgt ze er één zus van 20 jaar en één zusje van 10 jaar bij. Bij dit gastgezin verblijft ze vijf a zes weken. Het gezin gaat voor haar op zoek naar een vast gastgezin waar ze de overige maanden kan verblijven. Aan de hand van haar inschrij ving, waarbij ze onder andere hobby's en gezinsachtergrond in kon beschrijven, wordt een geschikt gezin gezocht. Pas als een passend gezin is gevonden, weet Linda op welke highschool ze terecht komt. "Dat zou dus ook buiten Jasper kunnen zijn, maar wel in dezelfde regio. De meeste uitwisselingstudenten hebben al voor vertrek een vast gastgezin. En dit wordt ook heel goed gere geld door EF want zij en hun vrij willigers zorgen voor de selectie van de gezinnen en ook als er iets is kun je altijd bij de organisatie en/of tussenpersonen terecht, ze staan altijd voor je klaar." Ze is erg benieuwd naar de mogelijkheden om de avonden in de Verenigde Staten in te vullen. "Ik vind het erg jammer dat ik niet uit kan gaan in Amerika, omdat de leeftijdsgrens daar 21 jaar is. Maar je past je er erg snel aan, omdat niemand van je leeftijd er echt uitgaat. En er zijn genoeg andere dingen te doen met name naschoolse activiteiten en naar de bioscoop gaan." VOORBEREIDING Als voorbereiding heeft Linda Bouwman een aantal Engelse boe ken gelezen en contact opgeno men met mensen die dezelfde school en weg hebben gevolgd. "Ik heb echt ontzettend veel zin om te gaan, het wachten heeft lang genoeg geduurd. Het is alleen erg moeilijk dat ik maar 20 kilogram bagage mee mag nemen. Dat is net zoveel als iemand die een paar weken op vakantie gaat. Maar ik blijf er elf maanden." De kans om naar Amerika te gaan, grijpt ze met twee handen aan. Met dank aan haar ouders. "Ik wil pap en mam enorm bedanken voor alle hulp en steun. Zonder hen was dit alles niet gelukt.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 13