'uurwerk sluit kermis af ictopus: een (t)huis voor kinderen iet een meervoudige handicap Dosterbeek (VVD) verlaat gemeenteraad Levendig debat voorjaarsnota Toch geld voor Heide en Merselo Drugsproject Check blijft Julicher Meijer Autodief Bedreiging door buurtgenoot 2999.- River Woods JjiL MAN WOMAN PagiÏL EN MAAS ir Donderdag 7 juli 2005 - Pagina 3 - _naf bouwterrein Gouden Leeuw Ie kermis in Venray wordt 'dinsdag 9 augustus vanaf >0 uur toch weer afgesloten vuurwerk. Het zogenaam- consumentenvuurwerk dt dit jaar afgestoken B' Ji(pf het braakliggende Mawterrein Gouden Leeuw, irop de ondergrondse par- :rgarage gepland is. "Een ile plek dicht bij het een- vertelt wethouder Jan lessen. "De locatie is leind met hekken en veilig loeg om vuurwerk af te ste- Door de strenge regels x de provincie zal het waar- I ijnlijk de laatste keer wor den dat we kunnen genieten van vuurwerk. Er zijn steeds moeilijker veilige locaties in de buurt van het centrum te vinden. Vorig jaar gebruikten we het KTS-terrein aan de Sint Jozefweg, dit jaar het Gouden- Leeuwterrein." De gemeente komt daarmee weer tegemoet aan de grote wens van bezoekers en exploitanten, die het 'knallend toetje' als afslui ting van de kermsidagen in Venray blijken te waarderen. Door de aangescherpte veilig heidseisen na de rampen in Volendam en Enschede werd in kermisvierend Venray in 2002 en 2003 geen vuurwerk afgestoken. Het voormalige terrein van de katholieke technische school (KTS) aan de Sint Jozefweg, dat vorig jaar werd gebruikt, is inmid dels volgebouwd, hetzelfde lot wacht het terrein van de Gouden Leeuw (achter de Praxis). "Vuurwerk moet in het cen trum afgestoken worden, en niet op een achterafveldje buiten de kern. Het terrein moet op loopaf stand van de kermis liggen. De kermisexploitanten, die het vuur werk voor een groot deel finan cieren, willen niet dat het vuur werk te ver van de kermis wordt afgestoken. Het mogelijke ver dwijnen van het vuurwerk is een gemis voor de kermis. Op dins dagavond komen toch veel men sen speciaal voor het vuurwerk naar Venray. Het is altijd een spec taculair slot van de kermis", aldus Driessen. Driessen, die dit jaar voor de laatste keer de kermis als wethou der organiseert, vertelt dat de ker mis op vrijdag 5 augustus om 15.00 uur door de percussiegroep Slamm Jamm uit Sittard met trom geroffel wordt geopend bij de wildwaterbaan op het Raadhuisplein. "Dit gezelschap geeft een exotische draai aan de opening. De groep wordt bijge staan door vijf Braziliaanse danse ressen." Na het optreden op het Raadhuisplein treedt de percus siegroep ook op op de Grote Markt en het Schouwburgplein. Voorafgaand aan de officiële ope ning van de kermis zal deken Smeets de klokken van de Grote kerk laten luiden. "Om circa 14.50 uur zullen de klokken de mensen oproepen om naar de kermis te komen", aldus Driessen. De Ven- rayse kermis wordt gehouden van vrijdag 5 tot en met woensdag 10 augustus. De kermis op zaterdag zal tot 02.00 uur open zijn. einschalige woonvorm in Sevenum voor jongeren tussen de 13 en 20 jaar Noord-Limburg is een klein- halige woonvorm voor kin- ^eroièren met. een meervoudige 154 3(*ndicap rijk. Woonvorm ctopus is een initiatief van ^S^ilma Vink uit Venray en Ria ijssen uit Lottum, beiden ders van kinderen met een .eervoudige handicap. Aan i opening van de woonvorm een traject van vijf jaar >oraf gegaan. Vijf jaar waarin alle partijen en benodigde gelden bij elkaar i gebracht. Op 13 mei 2005 bnd het eerste woonweekeinde Ipland. In totaal zullen acht kin- Iren tussen de 13 en 20 jaar ctopus permanent gaan bewo- Jn. De woonvorm bestaat uit laagbouw met een grote Joonkamer (100 m2), twee bad- imers, twee keukens en een pen zit/slaapkamer voor elk jnd. Zo kan een kind zich toch ugtrekken, samen met het huis- jzin of bezoek, en is dit ook niet prend voor de andere bewo ners. De bouw is eigendom van Wonen Limburg en is gebouwd door Haegens Bouw. De zorg voor de kinderen wordt geleverd door Philadelphia Zorg Limburg. Het begint allemaal met twee eigenwijze vrouwen, in maart 2000. Ze zijn beiden moeder van twee lieve zonen met een meer voudige handicap, oftewel met zowel een lichamelijke als een verstandelijke beperking "We waren op dat moment niet tevre den met het reguliere zorgaan bod, met name over de logeerop- vang. We wilden graag iets beters voor onze kinderen, namelijk con tinuïteit, veiligheid en structuur. Dat is ook wat deze kinderen nodig hebben In gesprekken met Ria Nijssen hoorde ik dezelfde ontevredenheid en zorg voor de toekomst," vertelt Wilma Vink. "Samen zijn we vervolgens gaan kijken naar mogelijkheden: het eerste ouderinitiatief in Noord- Limburg was een feit. Belangrijk vinden we een vaste groep kinde ren, een vaste groep personeel met expertise op het gebied van meervoudige handicaps en een veilige en aangepaste bouw." TWEEDE HUWELIJK Na de plannen wachtte de vol gende missie: de partijen en gel den bijeen brengen. "Via de con tacten met kindercentra en de logeeropvang kozen we zorgvra gende kinderen, die bij onze zonen en ouders en bij onze ideeën pasten. Het is een soort tweede huwelijk dat je aangaat: je gaat samen een verbond aan voor het leven. Wij zien het kind als individu, en de woonvorm en de zorg wordt daarom heen gecreëerd. Daarom kiezen we zorgvuldig onze nieuwe 'familie'. Zo voelt het ook. Met deze familie zijn we de strijd aangegaan om de bouw van de woonvorm haalbaar te maken." In maart 2004 gaat de eerste schop de grond in. Haegens Bouw tekent daarvoor. "Steeds meer mensen begonnen warm te lopen voor ons initiatief, het huis is echt gebouwd met lief de. Al moet ik zeggen dat alle sponsorgelden nog van harte wel kom zijn. We hebben heel wat werk al verzet, maar de puntjes moeten nog op de 'i' worden gezet." "Sinds 13 mei zijn we geleidelijk begonnen. Dat geeft de kinderen, de ouders maar ook het personeel de tijd om te wennen. Het vaste zorgpersoneel bestaat uit twaalf personen, een zelfsturend team dat zorgt voor structuur. Zeven kinderen wonen op dit moment in de woonvorm. Het achtste kind zal binnenkort hierbij aansluiten. De kinderen bezoeken van maan dag tot en met vrijdag overdag de dagbesteding van 'Twinkeling' in Horst, 's Avonds wordt er bij Octopus gekookt door een huis houdelijke medewerkster. De kin deren kunnen door een hoog/laag keukenblad meekijken en op hun manier 'mee helpen'. Voor het weekeinde zal nog een dagbeste dingprogramma worden gereali seerd." "De mooiste ruimte van Octopus is de snoezelruimte, mid den in het huis. Deze ruimte zorgt voor zintuiglijke prikkels. In de snoezelruimte is een watermatras op temperatuur, die in verbinding staat met de muziekinstallatie. Zo beleef je muziek heel anders. Het kind kan de muziek horen, maar door het water voelt hij ook de trillingen van de muziek. De bele ving zit in de combinatie van deze prikkels: je beleeft muziek met je hele lijf. Heel bijzonder. Elk kind ontdekt de wereld met z'n zintui gen. Ook speciale water bubbel buizen, olielampen en blacklights dragen daaraan bij. Doordat de kinderen een lager niveau heb ben, kunnen ze zo door verschil lende zintuiglijke prikkels beter openstaan voor hun omgeving en hun ervaringen plaatsen." "Het verwezenlijken van Octopus hebben we te danken aan de inzet van veel mensen. De persoonlijke opzet van het initia tief spreekt mensen aan. Samen sta je sterk en samen hebben we er een prachtig project van gemaakt. Wij zijn er trots op!" ipvolger nog niet bekend John Oosterbeek, fractielei- :r van de WD, vertrekt uit de imeenteraad. De 46-jarige bnraynaar wil zich in Iftrtugal gaan vestigen om een j|$|euw bestaan op te bouwen. Hf&stomlijnde toekomstplan- en heeft Oosterbeek nog w' iet, maar hij is van plan 'iets r i de recreatieve sector' te tan doen. Ruim een halfjaar voor de raads- :rkiezingen verliest de partij tar voorman. John Oosterbeek vam in november 1999 tussen- ds in de raad als opvolger van :o Janssen. Bij de verkiezingen in maart 2002 was hij lijsttrek- ;r. De WD behaalde toen pnieuw drie zetels. Het is nog b iet bekend wie zijn opvolger w ordt. Nogal wat WD'ers die Dog op de verkiezingslijst van )02 stonden, blijken geen inte nse te hebben in een raadszetel. 'iin (\e nummers vier en vijf, Fran Janssen en Rogier Krebbekx, de eerste gegadigden. Maar zij haken hoogstwaarschijn lijk af. Wellicht dat de partij moet terugvallen op een van de oude coryfeeën. Opvallend was dat naast de bestuursleden John Niessen en Ad Steverink ook oud voorman Leo Janssen op de publieke tribune zat. Dit trio ver toont zich anders zelden of nooit bij een raadsvergaderng. Eén van de twee zittende WD-raadsleden, Leonie Cals of René Francken, zal fractieleider worden en wellicht ook lijsttrekker bij de komende verkiezingen. In de raadsvergade ring van september hoopt het WD-bestuur het nieuwe raadslid te kunnen voordragen. In het persbericht noemt het bestuur het vertrek van Oosterbeek 'een behoorlijke aderlating'. "John was de afgelopen drieënhalf jaar het gezicht van de WD Venray bin nen en buiten de raad. Zijn enthousiasme, inzet en frisse kiik op zaken zal node gemist worden. Alsmede zijn collegialiteit en teamgeest die kenmerkend waren voor zijn aanpak." John Oosterbeek liep al langer met het plan rond Venray te verlaten. Het vinden van een geschikte baan wilde maar niet lukken. "Daarom ga ik proberen in Portugal iets nieuws op te bouwen. Ik heb er nog geen huis maar ga er met de boot naar toe en dan zie ik wel wat het avontuur brengt. Het is er in elk geval vaker mooi weer." Afgelopen dinsdag was zijn laat ste raadsvergadering. De WD'er kreeg vanuit alle hoeken, lof toe gezwaaid. Iedereen betreurde zijn vertrek. "Erg jammer", zei Gerda van Stelten (CDA). "Je was altijd heel open en transparant. We hebben ook genoten van je humor. En je was een goede voor zitter van de commissie Stedelijke Ontwikkeling waar je voor een ontspannen sfeer zorgde. Alleen was ie soms moeiliik hereikhaar. Ik hoop dat je straks vindt wat je zoekt." Bert Linskens (PvdA) vond zijn stap 'getuigen van moed'. "Het heeft een grote impact om te kie zen voor een eigen carrière op een andere plek. Dit verdient alle respect." De PvdA'er zei het vaker oneens met de WD'er te zijn. "Dit hoort nu eenmaal bij uitstek bij de PvdA en WD. Maar John heeft zijn fractie prima geleid." Gerrit Lemmens (Lokaal Aktief) prees de WD'er om zijn Amsterdamse humor. "Zijn ver trek is een verlies voor de raad. John was een echt volksmens. Zoals hij is, is er maar één." Ike Busser (Samenwerking) noemde hem een constructief en open raadslid. "Hij zocht wel de scherpte op maar nooit de contra mine." Namens de raad overhan digde Busser, die de afwezige bur gemeester Waals verving, een bloemstuk en wenste hem alle coeds voor de toekomst. Het drugsproject Check wordt niet wegbezuinigd. Op voorstel van CDA, PvdA en Lokaal Aktief blijft de gemeen te Venray aan het project deel nemen. Ook de oppositiepartijen WD, Samenwerking en Van de Vorle wilden jaarlijks 28.000 euro beschikbaar blijven stellen. In het project wordt de drugsproblema tiek in Venray en in de regio in kaart gebracht. Daarnaast wordt drugspreventie en voorlichting gegeven. Door inzet van een pre ventiemedewerker worden jonge ren rechtstreeks benaderd en aan gesproken. Drugsgebruikers en experimenterende jongeren wor den, evenals hun ouders, structu reel begeleid. Vooral in de experi menteerfase heeft 'Check' zijn waarde al bewezen. De gemeenteraad geeft aan dat jeugdbeleid een speerpunt is en dat drugsgebruik een van de oor zaken is van ontsporende jeugd. Wethouder Emonts (PvdA) was het met de gemeenteraad eens. Hij zegde toe het project toch op te nemen in de begroting van 2006. Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray De politie heeft maandagmor gen rond 4.15 uur een 18-jarige autodief uit Venray op heterdaad betrapt bij een autoinbraak in de Mgr. Verrietstraat. Nadat de poli tie de man aansprak, gaf hij toe betrokken te zijn bij een autoin braak. Hierop heeft de politie de man aangehouden en naar het politiebureau gebracht. De politie heeft de zaak nog in onderzoek. Na bijna vijf uur vergaderen kon raadsvoorzitter Ike Busser (Samenwerking) dinsdag vlak voor middernacht het politie ke jaar afsluiten. De voorjaars nota met het meerjarig inves teringsplan werd na een levendig debat vastgesteld. Het was een lange zit, maar de ver gadering verveelde geen moment. Wellicht dat de raad zijn beste debat uit deze 'duale' periode voerde. In tegenstelling tot voorgaande jaren was het ditmaal ook veel beter georganiseerd. De moties en amendementen, de helft min der dan vorig jaar, lagen nu alle maal keurig gekopieerd klaar. Ze waren ook allemaal genummerd. Vorig jaar eindigde het debat in een chaos toen burgemeester Waals in een straf tempo begon met het voorlezen, terwijl lang niet alle papieren waren ver spreid. Voor de raadsleden en omstanders viel er geen touw meer aan vast te knopen. Ook was er toen grote ergernis over de opgestoken middelvinger van wethouder Emonts en over het optreden van Waals, die twee onwelgevallige moties, die kon den rekenen op een raadsmeer- derheid, naast zich neerlegde De hectische toestand van pre cies een jaar geleden was niet te vergelijken met de ontspannen sfeer van afgelopen dinsdag. Busser, die de afwezige Waals ver ving, leidde de bijeenkomst kalm en attent. De partijen gingen met elkaar in debat over de 'hot items' uit de voorjaarsnota. Er was voor het eerst een tijdschema opge steld waarin alle onderwerpen afzonderlijk aan bod kwamen. Dat was een hele verbetering. Dus niet praten over het ruime begrip 'maatschappelijke diensten', maar items als jeugdbeleid, sport, WMO, Odapark, dagopvang oude ren kwamen afzonderlijk aan de beurt. Daarbij was de inbreng van de wethouders tot een minimum beperkt. Opvallend was dat dit maal niet alleen de fractieleiders met elkaar in de debat gingen. Van bijna alle partijen voerden ook de 'specialisten' over een bepaald onderwerp het woord. Het debat was daardoor leven dig en toegespitst op concrete zaken. De planning om van 19.00 tot 21.00 uur te debatteren werd niet gehaald. De discussie liep bijna drie kwartier uit. Nadat Busser alle moties en amende menten had voorgelezen, volgde de schorsing voor fractie- en colle- geberaad. Hiervoor was een uur uitgetrokken, maar na vijftig minuten zaten alle raadsleden Weer twee projecten uit DOP's gehonoreerd In navolging van Ysselsteyn en Veulen krijgen ook Heide en Merselo geld om leefbaar heidsprojecten in het dorp uit te voeren. Samenwerking Venray kreeg een raadsmeer- derheid achter zich om hier voor in de voorjaarsnota 89-000 euro uit te trekken. Het college had in eerste instan tie alleen de projecten in Ysselsteyn (omgeving sportpark) en Veulen (herinrichting rond school en nieuw gemeenschaps huis) gehonoreerd. Heide en Merselo werden in eerste instan tie afgewezen. Samenwerking vindt dat oojc deze twee projec ten, die voortkomen uit de DOP's (dorpsomgevingsprogramma's), op een financiële bijdrage moeten kunnen rekenen. Heide krijgt 44.000 euro voor herinrichting van het dorpsplein. De politie heeft donderdagmid dag rond 17.00 uur een 36-jarige man uit Venray aangehouden voor bedreiging en vernieling. Bij de politie kwam een melding bin nen dat er een man op de Cellostraat een andere buurtge noot met een steekwapen aan het bedreigen was. Ter plaatse bleek dat er tussen de betrokkenen een langslepende ruzie aan de gang was. De verdachte richtte vernie lingen aan aan de woning en aan de auto van de buurtgenoot. Hierop heeft de politie de man aangehouden en voorgeleid. De politie heeft de zaak verder in onderzoek. Daarbij worden de verlichting, bestrating en groenvoorzieningen aangepakt. Merselo krijgt een ver gelijkbaar bedrag voor herinrich ting van de Merseloseweg. Vanaf de grens met Venray tot aan de kerk in Merselo wordt een voet pad met groenvoorziening langs de straat aangelegd. Samenwerking wil dat concrete projecten uit de DOP's snel wor den opgepakt. Ook als blijk van waardering voor de dorpen die met veel inzet en enthousiasme op eigen kracht een dorpsomge- vingsprogramma hebben opge steld. "Dit zijn kant en klare projecten die zo uitgevoerd kunnen wor den", zei Theo Mulders. "Ze zijn al helemaal uitgewerkt en ze hoe ven niet te wachten om in een groter geheel opgenomen te wor den." Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) ontraadde het voorstel van Samenwerking. Want de dorpsomgevingsprogramma's worden straks ingepast in het gemeentelijk ontwikkelingsper spectief. Maar Samenwerking kreeg steun van de andere oppositiepar tijen WD en fractie Van de Vorle. Bovendien stemde opnieuw het CDA met de oppositie mee. Opvallend vaak koos het CDA dinsdag tijdens de stemmingen over de voorjaarsnota niét de kant van haar coalitiepartners PvdA en Lokaal Aktief die samen wel meestal eensgezind waren. "We steunen Samenwerking", zei WD'er John Oosterbeek. 'We moeten de verwachtingen ook waarmaken door snel te reageren. De dorpen hebben hun inspan ningen verricht en daar hoort een bijdrage van de gemeente bij. En het levert bovendien een positie ve bijdrage aan de reconstructie." Bijzondere badkamers - bijzondere mensen Ontwerp - Sloop Verbouwing - Tegelwerk Installatie Alles in één hand Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Bijzonder voordeel badkamer Een complete badkamer, wastafel, toilet, douche, accessoires en tegels Uneto-Vni o Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer ("M QK_C7C111 (nabij rotonde Sambeek) V/TWW I \J I W I www.baderieboxmeer.nl weer op hun stoel. Ook bleef het dit jaar beperkt tot één schorsing. Verleden jaar werd de vergade ring liefst drie keer langdurig onderbroken. Om 22.45 uur begon het afsluitende rondje, waarin de kaarten werden geschud en de besluiten werden genomen. De door het college opgestelde voorjaarsnota haalde niet ongeschonden de eindstreep. De nieuwe telefooncentrale, een investering van ruim zes ton, werd door de raad afgewezen. Zoals alle verbouwplannen van het gemeentehuis in de ijskast werden gezet. Opvallend was dat het CDA herhaaldelijk de opposi tiepartijen aan een meerderheid hielp. Zoals ook bij de stemming over de telefooncentrale. Alleen de coalitiepartijen PvdA en Lokaal Aktief schaarden zich achter het college. Omdat het CDA afhaakte en 'overstapte' naar de oppostie werd met 17 tegen 8 een streep door de telefooncentrale gehaald. Andere uitgaven die het college niét had gehonoreerd in de voor jaarsnota werden er nu wél in opgenomen. Het drugsproject Check (28.000 euro), dagopvang ouderen (25.000 euro) en het pro ject Wegwijzer (15.000 euro) kon den rekenen op een unanieme meerderheid. Ook werd het colle ge opgedragen nog dit jaar met een centrumvisie te komen en moet het bestuurlijk informatie systeem, dat al herhaaldelijk is uit gesteld, nog in deze raadsperiode in gebruik worden genomen. Ook hier waren alle partijen het roe rend met elkaar eens. De 24.000 euro extra subsidie voor het Odapark haalde het met een ruime meerderheid; alleen Lokaal Aktief stemde tegen. Bij de andere onderwerpen kwam de verdeeldheid aan het licht. In het verleden lag de schei ding meestal tussen coalitie en oppositie. Maar de grenzen zijn vervaagd. Het CDA 'flirtte' open lijk met Samenwerking en WD en liet daarbij herhaaldelijk de coalitiepartners PvdA en Lokaal Aktief alleen staan. Daardoor haal den voorstellen uit de oppositie- hoek toch een meerderheid. Zoals de uitvoering van projecten uit de dorpsomgevingsprogramma's van Heide en Merselo en het opzetten van sport- en accommodatiebe- leid. WOMAN ?2= PAUL BROUWER MODE wilhelminastraat 2-4 venray telefoon 0478 510943 www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tel. 0478-58272-7 Fax 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmtmckhof.nl telefoon: 0478-58 27 27 Tarieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhofnl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Veispreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (ovenge binnenland)

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3