Vakantiefotowedstrijd met prachtige prijzen Koester uw monument Quattro Stagioni: vier keer uitverkocht Drie weken feest op de Venrayse markt rpe prijzen levering saliteit munckhof Noodweer Laagvlieg oefening Maag Lever Darm Stichting 4000 euro voor De Hoefslag Mishandeling vrouw SYSTEM:CARE Vraag vrijblijvend informatie op: Grotestraat 68 Venray 0478-582727 Honderdzesentwintigste jaargang - week 27 - donderdag 7 juli 2005 EL Samenwerking Combi Dom Melskens en Peel en Maas EN-MAAS Combi Dom Melskens en j j Nieuwsblad Peel en Maas hou- 1 den samen voor het derde I jaar op een rij een fotowed- I strijd in de vakantieperiode. 1 Stuur uw leukste vakantiefoto 1 in en u maakt kans op een van 1 de vier weekprijzen of de I hoofdprijs, een jaar lang gratis I fotograferen. De welverdiende vakantie. De gelegenheid bij uitstek voor (hobby)fotografen om de klein- beeldcamera, de klik-klak weg werpcamera of de digitale camera jin te pakken als de reis naar veelal zonnige oorden gaat. Turkije, Griekenland, de Spaanse stran den, Italië of Portugal, of toch de camping in Zuid-Frankrijk. Misschien wel overzee naar Amerika, Canada of Australië. (Waar je ook bent, ieder (toeris tisch) plekje heeft zo zijn eigen jcharme. Tijdens de vakantie wor- ,den de mooiste momenten op de gevoelige plaat vastgelegd. De •kleine spruit van drie jaar die ikopje ondergaat in de Adriatische zee, de tieners die na een wilde •nacht door het bed zakken van hun niet al te sjofele low-budget ihotel, de eerste kus van een [vakantieliefde, of gewoon dat prachtige monument, die kerk met al haar pracht en praal. 'Vakantiefoto's zijn er te kust en te keur. De smaak verschilt, maar tover een ding is iedereen het ieens: het blijven tastbare herinne- ;ringen aan een weekje strand, jshoppen in London of Parijs, of genieten van de natuur in Iretagne, de Rocky Mountains of le safari in Afrika. Welnu, stuur ïw allermooiste vakantiefoto in :n ding mee naar de vier week- irijzen en de hoofdprijs die door :ombi Dom Melskens en Peel en rlaas beschikbaar zijn gesteld. HOOFDPRUS Wat kun je nu eigenlijk win nen? Bij deze wedstrijd horen natuurlijk leuke prijzen, beschik baar gesteld door Combi Dom j Melskens en uitgeverij/boekhan del Van den Munckhof, beide in Venray. Er worden op vier don derdagen weekprijzen vergeven: inamclijk op de donderdagen 28 juli en 4, 11 en 18 augustus. De inzender van de mooiste foto krijgt een boekenbon ter waarde van 12,50 euro, een gratis waarde bon voor een felicitatie op de Kabelkrant Venray ter waarde van 12,50 euro en een gratis vergro ting van uw vakantiefoto van Dom Melskens. Drie leuke prijzen dus voor de inzender van de beste foto. De vier week prijswinnaars dingenoverigens, net als alle andere inzendingen, gewoon mee met de hoofdprijs die op donder dag 25 augustus bekend wordt gemaakt in Peel en Maas. De hoofdprijs is een jaar lang gratis fotograferen tot maximaal 420 afdrukken van 10x15 centimeter. De weekprijzen worden beoor deeld door Theo Klabbers van Combi Dom Melskens. Voor de fantastische hoofdprijs maakt Theo Klabbers samen met redac- De winnende foto van vorig jat teur/fotograaf Henk Lammen van Peel en Maas een keuze uit de ingezonden foto's. De foto's kunnen worden inge leverd bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof BV aan de Grotestraat, beide in Venray. Uiteraard kunnen ook vakantie plaatjes die met een digitale came ra zijn gemaakt, meedingen naar de prijzen. Laat een afdruk maken die voldoet aan de voorwaarden van deze fotowedstrijd en ook u als 'digitale fotograaf kan meedin gen naar de prijzen. Spelregels: 1) De wedstrijd staat voor ieder een open, behalve voor medewer kers van Combi Dom Melskens en r.l de firma Van den Munckhof BV uit Venray 2) De aangeleverde foto's moe ten minimaal 10x15 centimeter en maximaal 20x30 centimeter zijn. Dit geldt eveneens voor afdrukken van digitale foto's die een resolutie van minimaal 300 dpi dienen te hebben 3) Je mafc jnaximaal drie foto's inzenden. De inzendingen dienen eigen werk te zijn, de wedstrijdor ganisatie kan naderhand het origi neel opvragen ter controle. 4) Bij alle foto's dienen naam, adres, woonplaats en telefoon nummer te zijn ingevuld 5) De uitslagen van de week prijzen staan op 28 juli, 4, 11 en 18 augustus in Peel en Maas. De hoofdprijs wordt op donderdag 25 augustus bekendgemaakt Menig bekend theaterartiest zou er van dromen! In een weekend vier keer een uitverkochte schouwburg in een plaats. Dansschool Dizzy azzdance uit Venray presteerde het dit weekend om Schouwburg Venray vier keer tot aan het balkon toe tot de laatste plaats bezet te hebben, lanslerares Wilma Keyzers presenteerde met zo'n 500 leerlingen de show Quattro Stagioni. Een bonte aaneenschakeling van dansen, met prach- ige kostuums en decors, die de bezoeker leidden door de vier jaargetijden winter, lente, zomer en herfst. De gevolgen van het noodweer dat aan het begin van de middag ovër Noord- en Midden-Limburg trok is erg meegevallen. De Meldkamer brandweer kreeg 25 verzoeken om hulp. Dit betrof nage noeg allemaal gevallen van stromschade in de vorm van over de lig gende of omgewaaide bomen en takken. Ook was er een instabiele schoorsteen. Meldingen van waterschade zijn er nauwelijkes binnen gekomen behalve een tweetal ondergelopen kelder en enkele loslig gende putdeksels. 6) Weekwinnaars dingen ook mee naar de hoofdprijs 7) De prijzen zijn niet inwissel baar voor geld 8) Over de uitslag kan niet wor den gecorrespondeerd 9) De inzendtermijn loopt vanaf nu tot maandag 22 augustus. 10) Inleveren kan bij Combi Dom Melskens aan de Schoolstraat of boekhandel Van den Munckhof aan de Grotestraat in Venray. 11) Inzenders geven toestem ming tot het plaatsen van hun vakantiefoto in Peel en Maas 12) Ingezonden foto's worden niet teruggestuurd 13) De organisatie betracht de grootste voorzichtigheid met het ingezonden materiaal, en kan niet aansprakelijk worden gesteld voor verlies of beschadiging, ongeacht de oorzaak. In het kader van een Close Air Support (CAS)/Forward Air Controlling (FAC) oefening vin den vliegactiviteiten plaats met militaire gevechtsvliegtuigen boven Luchtmachtbasis De Peel en de aanvliegroutes daar naar toe. De deelnemende vliegtuigen zullen boven en rondom de Luchtmachtbasis De Peel op lage hoogte vliegen en wel op de vol gende tijden: woensdag 13 juli van 10.00 tot 16.00 uur en don derdag 14 juli van 10.00 tot 16.00 uur. Bij Forward Air Control/Close Air Support oefe ningen, verlenen vliegtuigen luchtsteun aan grondtroepen. Dit wordt onder andere beoefend boven de Luchtmachtbasis De Peel. Tijdens de onlangs in Venray gehouden collecteweek van de Maag Lever Darm Stichting is 2600 euro opgehaald. De campag ne rond de collecteweek stond in het teken van leverziekten. Er zijn naar schatting 200.000 mensen in Nederland die aan een of andere leverziekte lijden. Een groot deel van deze mensen weet niet dat ze een leverziekte hebben, waardoor behandeling onnodig lang uit blijft, de ziekte kan verergeren en zelfs fataal kan worden. De Maag Lever Darm Stichting wil dit onder de aandacht brengen en heeft daarom voor dit jaar lever ziekte als hoofdthema gekozen. Wie een bijdrage wil storten kan dit doen op giro 2737 ten name van de Maag Lever Darm Stichting in Nieuwegein. De Stichting Venray Monumentaal heeft gekozen voor de kapel van St. Anna, een rijks monument. Het thema dit jaar is Geloven in monumenten. In 1907 begonnen de Zusters van Liefde hier in Venray met de bouw van een Geneeskundig Gesticht voor R.K. VrouweÜjke Krankzinnigen, zoals de officiële nomenclatuur van Sint Anna luidde. De architect was J. Haché die tevens de aannemer was. Dat was wel zo handig. Hij maakte daarbij gebruik van de bouwtekeningen van een andere inrichting van de zusters die gelegen was in het Belgische Melle. Het hoofdge bouwcomplex van Sint Anna met kapel, kloostervleugel, mortuari um en keukengebouw, lijkt als twee druppels water op het gebouw dat in Melle staat. Het is een verzameling van bouwstijlen. Het hoofdgebouw is opgetrokken in een eenvoudige eclectische stijl. Andere delen van het gebouw hebben de kenmerken van de chaletstijl terwijl kapel en mortuarium zijn opgetrokken in neogotische stijl die zo kenmer kend is voor de kerkgebouwarchi tectuur uit die jaren. Aanvankelijk had de kapel van Sint Anna nog Het Nationaal Fonds Ouderenhulp, afdeling Venray, heeft 4.000,- overhandigd aan Stichting De Hoefslag in Veulen. Dit bedrag is beschikbaar gesteld door het samenwerkingsverband van Stichting het RC Maagdenhuis, Stichting Brentano Steun des Ouderdoms en het Nationaal Fonds Ouderenhulp. Het geld is bestemd voor de inrichting van de ruimte ten behoeve van ouderen in het nieu we gebouw van De Hoefslag. Hier worden diverse activiteiten voor de ouderen uit Veulen georgani seerd. Op die manier worden zij betrokken bij de gebeurtenissen in de eigen leefomgeving. Belangrijk is, dat deze activiteiten ongewild isolement onder oude ren voorkomen. De drie fondsen dragen dergelijke initiatieven, die bijdragen aan het welzijn en de zelfredzaamheid van ouderen, een warm hart toe. Stichting het RC Maagdenhuis en Stichting Brentano Steun des Ouderdoms zijn vermogensfondsen. Het Nationaal Fonds Ouderenhulp zamelt geld in voor projecten die direct ten goede komen aan kwetsbare ouderen. Zij richt zich daarbij op vijf speerpunten: Bestrijding van eenzaamheid onder ouderen, verbetering van de ouderenzorg, verbetering van de veiligheid voor ouderen, bestrijding van verborgen armoe de onder ouderen en gezond oud worden. Concrete projecten zijn onder andere huisbezoeken, ouderenvervoer en ontmoetings activiteiten. Het fonds ontvangt een deel van haar gelden uit de verkoop van Zomerzegels die elk voorjaar uitkomen. geen zijvleugel. Die aanbouw dateert pas van 1928. Kenmerkend voor het kerkge bouw zijn de drielingvensters: spitsboogvensters met een hoger middenraam en bezet met een voudig gebrandschilderd glas. Het huidige kerkinterieur dateert van 1955. Het oude neogotische hoofdaltaar werd afgebroken en omdat de zusters niet wilden dat de offertafel op de puinhoop zou belanden, werd besloten om het te begraven. Tijdens de kunstma nifestatie De Waan in 2002 werd het altaar weer teruggevonden en opgegraven. Het is nu opgeslagen in de ateliers van Stichting •Kruisen en Kapellen. Het kerkin terieur onderging in 1955 een totale verandering. De zusters trokken gerenommeerde kunste naars aan om hun Godshuis te ver fraaien. De beeldhouwers N. Steenbergen en R. Rats en schil derglazenier E. Dekkers hebben toen belangrijk werk tot stand gebracht. De hardstenen altaar- tombe, de bronzen Madonna met Kind, de kruisweg, de grote muur schilderingen en de gebrandschil derde ramen getuigen van hun grote artistieke prestaties. Zij heb ben ons belangrijke kunstwerken nagelaten. De zwarte hardstenen offertafel van N.Steenbergen is gemaakt van Belgisch hardsteen en weegt ruim 4500 kilo. Het geheel is gepolijst en voorzien van reliëfs met voorstellingen uit het Oude en Nieuwe Testament. Tegen de muur achter het altaar is een calvariegroep bevestigd, ver vaardigd door de edelsmid J. Noyons uit Utrecht. Daarboven prijken drie spitsboogvensters met gebrandschilderde ramen van E. Dekkers. Behalve de glas-in- loodramen maakte de priester kunstenaar E. Dekkers ook de grote muurschilderingen boven de twee hoofdingangen van de kapel. De schildering in de zijka pel stelt de Apocalyps voor. De schildering boven de ingang van de hoofdvleugel heet De Menswording en beeldt de geboorte van Christus uit. Kent u ook zo'n beeldbepalende, monu mentale plek in Venray of een van zijn kerkdorpen? Wilt u reageren of wilt u een (digitale) foto ter beschikking stellen? Die kimt u sturen naar het secretariaat van Stichting Venray-Monumentaal, Groene Hart 7, 5801 SX Venray. e- mail: venraymonumentaal@hcc- net.nl te verhogen. Op 18 juli staat de Grote Markt in het teken van een kinderker- mis. Maandag 25 juli is er bovendien een groot standwerkersconcours. Naast de beste standwerker wordt ook de mooiste marktkraam geko zen. Op de Grote Markt is er van 13.00 tot 22.00 uur een karaoke- show. Ten slotte is er wekelijks een loterij waarbij in totaal acht vakantiereizen voor twee perso nen te winnen zijn. De hoofdprijs is een vierdaagse vliegreis voor twee personen naar Rome. Kortom, het is deze zomer feest op de markt. Op alle drie de maandagen is de feestmarkt van 10.00 tot 17.00 uur geopend. En met zo'n programma absoluut een bezoekje waard. De politie heeft zondagavond rond 21.30 uur een 36-jarige inwoner van Venray gearresteerd op verdenking van huiselijk geweld. Bij de politie kwam een melding binnen dat een 27-jarige vrouw werd mishandeld door haar man. Toen de politie ter plaatse kwam, was de man intus sen weggefietst. De vrouw is gewond geraakt aan een arm en aan haar hoofd. De politie kwam de verdachte man onderweg tegen en hield daarop de man aan. Eerder op de avond was de politie ook al bij de man aan de deur geweest in verband met een bedreiging van een buurtbewo ner. De politie heeft de zaak in onderzoek. De traditionele jaarmarkt is dit jaar uitgebreid tot een drie maandagen durend evene ment. Onder het motto Feestmarkten hebben de ondernemers van de Venrayse markt drie weken lang een programma in elkaar gezet met voor elk wat wils. Hoogtepunt blijft natuurlijk de traditionele jaarmarkt op 25 juli, maar op 11 en 18 juli is er ook al genoeg te beleven in Venray. Bij de feestmarkten wordt ook de Grote Markt betrokken. Op dit voormalige marktplein zullen diverse activiteiten gehouden worden. Op 11 juli is er straatte kenen op de Grote Markt en staat er een draaimolen met springkus sen voor de jeugd. Verder is er die dag, en ook de andere twee dagen, een ludieke promotie van de Streekboerderij in Horst en is Ballonnenclown Co Pieterse op de markt aanwezig. Ook zal op alle drie de maandagen een dwei lorkest spelen om de feestvreugde Bij ons kunt u ook terecht voor nieuwe en gebruikte tv-toestellen Tevens reparatie van TV-toestellen wij zijn officieel TV Home dealer van TVH0ME en @H0ME ]Home Oude Oostrumseweg 12a Venray 0478-569666 www.systemcare.nl Maatwerk in: Automatisering Computers TV-Video Multimedia

Peel en Maas | 2005 | | pagina 15