enray - it zijn gaat weer muzikale dak! Mixed Juezz speelt op VMT Cultuur m rogramma enray uzikaal Totaal Ook Luna op VMT - iiiii 2=1 acties in Fraay Venray Kermis in Ysselsteyn Jeugdfanfare naar Luxemburg Muziek op de zondagmiddag De Kneet Gezinsviering Toon Hermans Huis OJC Dingus Zomerconcert Oirlo De Herleving Kleine panda's Harmonieorkest Harrie Koopmans concert De Spikes in Jera'70 Pa%L EN MAAS Donderdag 30 juni 2005 - Pagina 19 inray Muzikaal Totaal 2005 VeelL rijdag 1 juli staat het cen- a van Venray in het teken [i gezelligheid met continu e muziek her en der door I centrum, lekker winke- j en heerlijk een terrasje [ken. Venray Muzikaal jaal (VMT) is de naam van e typisch Venrayse activi- Jt. Dit jaar vindt de negen editie plaats. e winkeliers in het centrum iseren tijdens het muzikale [tijn ludieke acties (met als ima 2=1 en zijn tot elf uur bpend voor het zogenaamde Night Shoppen'. En de reca is druk in de weer om bezoekers van een drankje een hapje te voorzien. VMT is loeld voor jong en oud. De tree is gratis en de muziek :elt tot 01.00 uur. Vorig jaar tochten ruim 15.000 bezoe- i mensen Venray Muzikaal OORSPRONG In 1996 bestond VVV- Venray 50 jaar. Ter gelegenheid van dit jubileum werd door het bestuur een midzomermuziekfeest geor ganiseerd en aan dè Venrayse bevolking aangeboden. Met veel ondersteuning van muzikanten en van de winkeliers en horeca van Venray werd dit grote feest opgezet. Omdat de organisatie zoveel goede reacties van het publiek mocht ontvangen, werd besloten om een dergelijk muziekfeest jaarlijks op touw te zetten. Er werd een commissie samengesteld die bestond uit VVV- bestuursleden, centrumon dernemers, horeca-onderne- mers, muzikanten en presentato ren.. Uiteraard allemaal op vrijwillige basis. In 1997 ging het muziekfeest onder de naam Venray Muzikaal Totaal voor de eerste keer van start. De doel stellingen van VMT zijn divers. Een terugkerend muziek- evene ment, alle soorten muziek, voor jong en oud toegankelijk. En als saus over deze doelstellingen wil de organisatie 'Fraay Venray' in de regio promoten. Tot slot is het de bedoeling om een kosten dekkend evenement te organise ren. VMT wordt mogelijk gemaakt door een groot aantal sponsoren. Maar de belangrijk ste sponsoring komt van de muzikanten die allemaal kosten- loos optreden en zonder wie dit geweldige feest niet tot stand zou komen! VMT 2005 belooft weer een groot succes te worden met een gevarieerde muziek, spectacu lair winkelen, omlijst met een natje en een droogje. Liefheb bers, wij zien u graag op 1 juli in het gezellige centrum van Ven ray. In de Petrus'Bandenkerk in Venray is op zondag 3 juli vanaf 11.00 uur de laatste gezinsviering met als titel Jezus helpt jouw pak ken met de koffer! De viering wordt opgeluisterd door de koren Tommorow People en De "Bande lieren. Voorafgaand aan de gezins viering wordt er op zaterdag 2 juli een knutselmiddag tussen 13-00 en 16.00 uur in de Grote Kerk gehouden. Omdat de vakantie voor de deur staat worden er deze middag koffers geknutseld, samen met de leden van het kin- der- en jeugdkoor. Voor knutsel- spullen wordt gezorgd, maar wie zelf spullen heeft, mag die mee brengen. De koffers worden in de gezinsviering gebruikt. UZ1K< n ja; iel in pn:t op I trde lp vrijdag 1 juli speelt de ord-Limburgse jazz-blues- matie Mixed Juezz tijdens iray Muzikaal Totaal op het louwburgplein. Voor de izikanten heeft het afgelo- :n jaar voor een behoorlijk in het teken gestaan van opnemen van alweer de rde cd, die als titel It's been ong time meekreeg. De cd is I (J >k te beluisteren op de web- te van de band: www.Mixed- ezz.nl ïnten an dl Biioptreden gaat een ploeg eft vJ"1 ne8en Personen> acht muzi- inten en een technicus, vanuit °P schillende hoeken en gaten in com; oord-Limburg de weg op. Het jn d( >el daarbij is heel simpel: lekke- jazz/blues muziek maken - 3 e' aar zou het woord Juezz anders "rt'9 tndaan komen? - en het publiek «en genieten. 3I Wie dat publiek nu precies is, daar is de band zelf ook nog niet 1 ru hter. Voor hen geen jacht op etta eciale marktsegmenten zoals (jj i/(i rketingboys en -girls dat zou- ti noem en. Het pure jazz-min- ind publiek zal zeggen: "jullie |fl geen jazzband" en de blues ■hards zullen datzelfde zeggen ir de blueskant van de medail- Geen probleem, wat Mixed lezz betreft. Wat ze merken is it het vaak juist die groep men- !n is die met hun muzikale inte nse wat van beide walletjes snoepen, die hun muziek leuk vindt. Als ze toevallig langskomen blijven ze staan en gaan voor het eihde niet meer weg. Jazz en blues mengend met een vleugje funk is toch echt wat we doen, zeggen de bandleden maar dan nog zal een aantal muziek liefhebbers de wenkbrauwen optrekken als ze daarbij zeggen dat ze tijdens optredens num mers spelen van songwriters, die 1 CHOUWBURGPLEIN: ïtiew dstr jdstip Ventf-00-19.00 .00-19.45 J.45-20.15 toerlf.l5-21.00 .00-21.45 i.45 - 23-00 00 - 23.30 3.30 - 01.00 i tot burg 'EN ENGEL i|dstip 1.00 -19.30 .30-20.00 l.OO-20.30 D.30-22.00 1.00 - 24.00 ODIUM ijdstip l.OO-22.00 2 30 - 23.30 too-01.00 Artiesten Drumband en Jeugdfanfare Ons Genoegen Papalarious Fanfare O.L. Vrouwe Gilde Holthees-Smakt De Bloeiende Rammenas Hakuna Matata Mixed Juezz Ger Janssen The Rooyse Stones artiesten Happy Sound Jeugdkoor Tomorrow People Close Haimony Group Confetti Seniorenorkest Muziekmakereej Blaos um op artiesten Riddle Zenzation The Jux Junction 0EKSKAPELLEN EN CONFETTI ,nlttJSICEREN VRIJ IN HET CENTRUM srlai ijdstip smite m- 22.00 900 - 22.00 toaf 19.30 oor 22.00 artiesten Um te Baöke Lang ZÖk, De Baeter Helft (niet tijdens Flavour) Zuutjes An Close Harmony Group Confetti IROTE MARKT Ijdstip 700-19.50 950-20.00 1.00=21.00 100-22.00 1.00-23.00 S.0O-24.O0 i.oooi.oo artiesten Kinderpodium Jos v.d. Goor/Heikrekels Puur Puree The Basement Band Nothing Less Cosy'67 Luna IE BLEEK Ijdstip >00-19,50 100-20.50 100-21.30 30-22.20 «0-23.00 artiesten Vesele Ondiep en Loes Sjanellekes Simply Sem Aostrumse Zangkompeneej normaal toch alleen in de pop/rock hoek lijken voor te komen. Wat doen J.J.Cale en Neil Young anders naast Herbie Han cock, Jimmy Witherspoon en Sonny Rollins op de setlist van een wat zich een jazz/blues band noemt? Zij zitten er niet mee, want wie in staat is jazz met een bluessaus te overgieten en blues een jazzy inslag te geven, moet datzelfde toch ook kunnen doen met nummers van andere artie sten. En wat blijkt. Het past gewoon lekker in het repertoire en het verbreedt de mogelijkhe den die je bij optredens hebt ook nog eens een keer. De eigenzin nigheid van de band mag mis schien ook wel een beetje blijken uit de opbouw van de instrumen ten: naast de stembanden van Marion Vervoort en de trompet/bugel [Leo de Mulder], trombone Piet Peters] en tenor sax/baritonsax [Oscar Visser] spe len ze met een ritmesectie die geen piano, orgel of keyboard bevat, maar gewoon lekker twee gitaren [Peter Jacobs, Jan van Haperen], bas [Hay Rubie] en drum [Jan Jacobs]. Kortom: ze hebben duidelijk zo hun muzikale roots, maar zijn zeker niet room ser dan de Paus. Het optreden begint omstreeks 21.45 uur. Vrijdagavond tijdens Venray Muzikaal Totaal zullen ruim vijf honderd muzikanten zich van hun beste muzikale kant laten horen. Onder hen ook de band Luna. Luna is echter per ongeluk niet opgenomen in de programmapos ter, de programmaleaflet en slechts deels in de Venray Muzi kaal Totaal krant die afgelopen weekeinde is verspreid. Luna speelt en mix van folk, jazz, blues en rock in een stijl die zeer eigen(wijs) en verfrissend is. Een palet van muzikanten die steeds weer zoeken naar nieuwe wegen in de muziek. Mystiek, vreemd, maar met herkenbare vleugjes van artiesten als Neil Young, Vaya Con Dios en Dr. John. Gezamenlijk worden de nummers geschreven en de uit eenlopende muzikale achtergron den zorgen steeds weer voor een nieuw geluid. Luna bestaat uit Nelleke Rijs, zang; Roy Bistervelts, gitaar, man doline en zang; Jan Fleurkens, gitaar; Hans Kempen, drums; Mar cel Barents, percussie en zang; Jan Engels, bas. Luna speelt op de Grote Markt van 24.00 tot 01.00 uur. Verder is er op het laatste moment nog een wijziging in het programma opgetreden. De groep Simply Sem heeft zich afgemeld. De band MOM (Maej op Mondag) zal Simply Sem vervangen. MOM speelt om 21.30 uur in De Bleek. Het Toon Hermans Huis in Venlo houdt op woensdag 6 juli, onder leiding van een gids van het Limburgs Landschap en enkele medewerkers van het Toon Her mans Huis, een natuurwandeling op de Hei. Een gedeelte van de wandeling gaat uit Duits gebied. De wandeling bedraagt ongeveer vijf kilometer. Denk aan wandel schoenen en paspoort. De start is om 14.00 uur bij het Infocentrum aan de Hinsbeckerweg 55 in Venlo of om 13-30 uur bij het Toon Hermans Huis. Opgeven via tel. (077)3211433. Indien nodig kan vervoer geregeld worden. Sinds begin dit jaar is onder de vlag van Centrum Management Venray Fraay Venray in het leven geroepen. Een werkgroep van cen- trumondememers is al enkele maanden aan de slag om de promo tie van Venray, en met name het centrum, gestalte te geven. De werkgroep doet dat met name door initiatieven vanuit onderne mers, centrumbewoners, vereni gingen en instellingen, op promo tionele wijze te ondersteunen. Venray Muzikaal Totaal is een van de activiteiten die Fraay Venray ondersteunt. In dat kader is in samenwerking met de winkeliers van Venray centrum een aantrekke lijke actie opgezet om meer bezoe kers naar het centrum te trekken. Bij tal van ondernemers kimt u op vrijdag 1 juli terecht voor veel 2=1 aanbiedingen. De winkels zijn deze avond extra lang, tot 23.00 uur, open. Daarna kunt u nog tot 01.00 uur genieten van muziek uit Ven ray en omgeving. Dus sla op 1 juli niet alleen uw muzikale slag. Tot ziens in Fraay Venray. In onder andere de volgen de winkels kunt u op vrijdag 1 juli profiteren van de fraay 2=1 actie of andere fraaye aanbiedingen: Berden, Grotestraat 23 Jac Nooyen, Grotestraat 27 De Adelaar drogisterij, Grotestraat 31 Helderman Sport, Grotestraat 49 First Lady, Grotestraat 56 Etos van den Heuvel, Grotestraat 62 Boekhandel van den Munckhof, Grotestraat 68 Nimco Schoenen, Grotestraat 74 Bristol, Grote Markt 12 Rozemarijn en Tijm, Grote Markt 20 Livera, Marktstraat 5 Jos Arts, Marktstraat 6 Secondo, Kapelaanspad 2 El Vita, Kapelaanspad 4 Broekmans, De Bleek 8 Het Huis, De Bleek 27 Dixons Venray, De Bleek 56 Tell Me, De Bleek 58/60 Wolff, De Bleek 62/64 Harlekino, Schoutenstraatje 14 Oda Mode, Schoutenstraatje 16 De Schout Woonmode, Schouten straatje 29 Prénatal, Schoolstraat 15b Twister, Schoolstraat 22 Parfumerie Cocon, Passage 12 Vice Versa, Henseniusplein 3 Lifestyle, Henseniusplein 12 Ricor, Julianasingel 32. OJC Dingus gaat op vrijdag 1 juli nog extremer in de hardrock dan normaal op een vrijdag met metal en grindcafé. Dat betekent veel deathmetal en de beste dj's in het genre. Aanvang 19.00 uur. Entree is gratis. Op zaterdag 2 juli volgt Dingus vanaf 14.00 uur Live 8, het benefietevenement van Bob Geld- orf op Nederland 3 op grootbeeld scherm. Alle topbands en artiesten van de wereld zullen van de partij zijn en hun bijdrage aan het goede doel leveren. Bij voldoende belang stelling wordt alsnog de verplaatste uitzending van Awakenings vanaf 01.00 uur s'nachts doorgelust (en dat dan tot 07.00 uur 's morgens). De Ysselsteynse kermis, die wordt gehouden van vrijdag 1 tot en met dinsdag 5 juli, is een echte ouderwetse dorpskermis. Op de vrijdagavond is er een optreden door de jaren '60 en '70 band Live. Deze band zorgt voor die speciale sfeer van vroeger, maar dan zo dat ook de jeugd zich ertoe aangetrokken voelt. Zater dag speelt in de feesttent de pop ulaire regioband Jeopardy. Deze band staat garant voor een stukje stevige muziek, maar zorgt daarbij dat iedereen zich op een prettige manier vermaakt. Verder kan men deze avond nog genieten van een optreden door Jac Craenmeht. Zondagmorgen wordt er gestart met het fruhshoppen met mede werking van blaaskapel de Smele- blaozers. De kapel uit eigen dorp gaat vanaf 12.00 uur de mensen op het terras voorzien van de nodige vrolijke klanken. Hierna is het de beurt aan dj Roel die ervoor gaat zorgen dat men deze dag niet meer vergeet. De top-40 band Tilt speelt op zondagavond in de feesttent. Deze jongens uit Brabant staan al meer dan veertig jaar op de planken, en dat is te zien en te horen. Maandag is het de beurt aan de band MXL en is er vanaf 15.00 uur een matinee met medewerking van Die Drie. Dins dag staan de Lustigen Schlagerf- reunden op het podium om de kermis met een spektakelshow af te sluiten. Kleino en vele andere 'Duitse' gasten gaan de aanwezi gen dan verrassen. In gemeenschapshuis De Linde in Oirlo wordt op zaterdag 2 juli een zomerconcert gehouden. Aan deze avond werken fanfare Ons Genoegen uit Oirlo en fanfare Ellona uit Ell mee. Het concert begint om 20.00 uur met het optreden van Ons Genoegen onder leiding van dirigent Geert Jacobs. Het is het eerste concert van de fanfare na het behalen van het landskampioenschap en de promotie naar de tweede divisie. Het eerste concertwerk dat gespeeld wordt is Banja Luka van de componist Jan de Haan. Het is een concertwerk dat de verschrik kingen ten gehore brengt van de burgeroorlog in ex-Joegoslavië in de negentiger jaren. Angst en geweld zijn voelbaar in dit muziekstuk. Na dit nummer volgt een wat meer ontspannen pro gramma met veel nostalgie naar de popmuziek uit vroegere tijden met onder andere Remember the 70's en Lilo Stitch. Na het optre den van Ons Genoegen neemt fanfare Ellona uit Ell, plaats op het podium. Deze fanfare speelt in de eerste divisie en staat onder lei ding van dirigent Paul Kooien. In het najaar behaalde deze fanfare nog een eerste prijs op het bonds- concours in Roermond. Het korps brengt een afwisselend pro gramma met als eerste concert werk Introductie, Elegie en Capriccio van fanfarecomponist Meindert Boekei. Daarna wordt een wereldreis gemaakt met de muzieknummers A Northern Cele bration van Leon Vliex Windows of the World van Peter Graham, Holiday in Rio van Andreas Lud- wig Schulte en Kongolela van Jan Magne Forde. Het concert wordt afgesloten met een welklinkende mars Gluck Auf van Johan Wichers. Het concert duurt van 20.00 tot 22.00 uur. De Herleving geeft op dinsdag 5 juli vanaf 19 30 uur een zomer avondconcert bij De Watermolen in Vierlingsbeek. Er zijn deze avond optredens van het jeugd orkest, de drumband en de har monie. Ook ontvangen de geslaagden hun diploma's. Het concert wordt om ongeveer 21.30 uur afgesloten met het tra ditionele Vierlingsbeekse volks lied. In Zoo Pare Overloon hebben de kleine of rode panda's twee jongen gekregen. Dit is de aller eerste keer in de geschiedenis van Zoo Pare Overloon dat deze soort zich heeft voortgeplant en dan ook nog eens totaal onverwacht. Wel leek het alsof het vrouwtje nesteldrang vertoonde, maar aan gezien het vrouwtje zich nooit in de buurt van de verzorgers laat zien, konden zij niet vaststellen of ze drachtig was. En nu zijn er dan toch twee jongen geboren. De kleine panda is één van de vele diersoorten die met uitsterven bedreigd worden en dit maakt de geboorte van de kleine pandas extra bijzonder. Naast de geboorte van de twee kleine pandas heeft er nog een unieke gebeurtenis plaatsgevon den in Zoo Pare Overloon. De baardapen hebben een jong gekregen. De dierverzorgers in Zoo Pare Overloon keken uit naar de geboorte van het jong. Elke dag werden de baardapen goed in de gaten gehouden, maar nog steeds was er geen kleine. Toen de dierverzorgers op een woens dagochtend in het verblijf keken, was daar het langverwachte baardaapje. De moeder zorgt goed voor haar jong en ze zijn al regelmatig buiten in hun verblijf te bewonderen. Aan het begin van de zomerpe riode sluit het Harmonie Orkest Noord-Limburg(HONL)traditie- getrouw haar voorseizoen feeste lijk af. Ze doet dat met een open luchtconcert op zondag 3 juli tussen 13.00 en 14.00 uur in de tuin van café-zaal 't Kruuspunt in Meterik. Een feestelijk aangekle de tuin compleet met barbecue en buitentap vormt de omlijsting van het muzikale programma. Na 14.00 uur wordt de muziek verder verzorgd door twee orkesten, te weten The Lowland Hacks, het Aldenghoor, een Schotse doedelzakgroep uit Hae- len) en Tourkapel LeKiep uit Baarlo, bekend van de Tour de France. Van 14.30 tot 16.00 uur kan er gehandeld worden aan de kraampjes van de snuffelmarkt. Verder is er nog een veiling en een grabbelton. Jeugdfanfare BMBM uit Broek huizen, Maashees, Broekhuizen- vorst en Melderslo staat weer aan de vooravond van de jaarlijkse concertreis naar Luxemburg. In een tiental toeristische plaatsen in Luxemburg zal de jeugdfanfare weer aansprekende concerten ver zorgen. De jaarlijkse concertreis vindt dit jaar plaats in de week van 9 tot 16 juli. Het orkest is al vanaf november bezig een gevarieerd programma in te studeren. Dat de jeugdfanfare er klaar voor is heeft het begin mei al bewezen toen op het Europees Muziekfestival voor de Jeugd in Neerpelt een eerste prijs cum Laude in de wacht werd gesleept. Het orkest staat onder leiding van Ester Alofs uit Leveroy. Meer informatie is te vinden op www.bmbm.nl. Op zondag 3 juli wordt een oude traditie in ere hersteld. De GGZ-groep bruist dan weer van de muziek. Velen herinneren zich nog wel die gezellige muziekmid- dagen 's zondags in het restaurant den Kerkdijk of de Schouwburg op het St. Annaterrein. Die gezelli ge middagen van vroeger. Met weemoed denken we er nog wel eens aan terug, zelfs na 100 jaar. Op veler verzoek en in het kader van de viering van 100 jaar psy chiatrie, organiseren wij binnen de GGZ-groep, met ingang van zondag 3 juli 2005, voortaan weer elke eerste zondag van de maand een muziekmiddag. Een middag waarbij cliënten van de GGZ- groep samen met bezoekers en andere belangstellenden kunnen genieten van gevarieerde optre dens. De eerste muzikale middag vindt dus plaats op 3 juli van 14.00 tot 16.00 uur en belangstel lenden zijn van harte welkom in het (personeels)restaurant Le Tambourin, op de locatie Stations weg van de GGZ-groep te Venray. Om deze opening, van een hope lijk weer lange reeks muzikale middagen, een extra feestelijk tin tje te geven hebben wij het bekende orkest Wooden Chain uit Grubbenvorst uitgenodigd. Het repertoire van deze muziekgroep bestaat uit Limburgse en wereld muziek voor jong en oud. De organisatie is in handen van het Intern Activiteiten Centrum en restaurant Le Tambourin van de GGZ-groep te Venray. Meer informatie vindt u op www.servaashof.nl Op zondag 3 juli om 11.00 uur biedt de fanfare OL Vrouwe Gilde Holthees-Smakt gezamenlijk met de leerlingen in opleiding voor diploma A en de blokfluitleerlin gen traditie getrouw het Harrie Koopmans concert aan in het Pel grimshuis in Smakt. Onder leiding van dirigent Ron Arets, zullen de muzikanten u laten genieten van muziekstukken uit diverse films en musicals. De blokfluitleerlin gen zullen apart een muziekstuk spelen dat onder leiding van mevr. Marjo van der Locht is inge studeerd. Alle leerlingen zullen ook gezamenlijk met de fanfare een muziekstuk uitvoeren. Tevens zal de huldiging plaatsvinden van Ger Hermsen en Ben Winants voor hun vijfentwintigjarig jubi leum bij de fanfare. Wethouder De Graaf van Boxmeer zal ook dit jaar de diploma's voor de leerlin gen weer uit reiken. In de Jera'70 in Ysselsteyn wordt op vrijdag 1 juli vanaf 20.00 uur de kermis ingeluid met een optreden door feest-cover- band De Spikes. De Spikes bestaan ongeveer dertig jaar. Drummer Marcello begon in 1975 met deze coverband. Zijn De Spik es dan geen ouwelullenband? Nee hoor! Marcello is veilig wegge stopt achter zijn drumketels. En de jonge garde zorgt voor een gezond tegengewicht. Ze maken er een show van met sounds uit alle uithoeken van de wereld. Denk daarbij aan de flamengo van de Gypsy Kings en de Ierse folk van The Pogues. De Spikes switchen voortdurend, van de new-wave-achtige jaren '80, het rocktijdperk van de jaren '60 en '70 tot de grunchy jaren '90. Van de huidige muziek klinken namen als Black Eyed Peas, Eminem, Limb Bizkit, Offspring en Kane Voor meer informatie check www.jera70.nl. Op 2 november 2004 over leed volkomen onverwacht oud-wielrenner Gerrie Knete- mann (53). In de jaren zeven tig en tachtig behoorde hij met zijn leeftijdgenoten Zoete melk, Raas en Kuiper tot de wereldtop van de beroepsren ners. Zijn grootste triomf was in 1978 de wereldtitel, op de Nür- burgring veroverd na een zinde rend duel met Francesco Moser. Knetemann won tien Touretap pes, legde twee keer beslag op de Amstel Gold Race en was een spe cialist in korte tijdritten, wat hem in tal van meerdaagse koersen de eindzege opleverde. Daarnaast was Knetemann ook een entertai ner met veel Amsterdamse humor. De Nederlandse taal ver rijkte hij met uitdrukkingen als 'ik ben uitgewoond', 'harken' en 'de dood of de gladiolen'. De Kneet belicht uitvoerig een rijke wielerloopbaan met triom fen, maar ook met zware tegensla gen zoals zijn val in Dwars door België 1983. Het nakomertje uit een rood nest, de leerling-straten maker, de 'krabber' op zijn eerste racefiets. De klimmer van drie hoog achter, zij heetten allen Ger rie Knetemann. Drie jaar terug schreef hij zelf over een zware inzinking in de Ronde van Frank rijk 1975. Dat relaas heeft in dit boek een aparte plaats gekregen, evenals een aantal wielergedich- ten en saillante uitspraken van De Kneet plus een afscheidscolumn van oud-renner Peter Winnen. De auteurs Leo van de Ruit en Frans van Schoonderwalt maakten als wielerjournalisten de actieve loopbaan van Knetemann van nabij mee en schreven een mooie biografie over deze bijzondere renner. Het boek De Kneet is verkrijg baar in boekhandel Van den Munckhof, Grotestraat 68 in Ven ray. Prijs: 14.95.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19