Bevolkingsaantal gemeente Venray Gemeente Venray Vakspecialisten ondersteunen Publieksdiensten Klacht? Bel de klachtenbegeleider Openbare bekendmakingen Evenementer 2 de maand iul Collectes FEEL EN MAAS Donderdag 30 juni 2005 - Paa Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20,00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - Weel Per 31 maart 2005 telt Venray 39.121 inwoners. De gemeente noteerde in het eerste kwartaal van 2005 een geboorteoverschot van 9 personen en een migratiesaldo van -17 personen in de gemeentelijke basisadministratie. Het inwoneraantal daalt hierdoor met 8 personen naar 39.121 inwoners. De tabellen geven een overzicht per dorp en wijk. Kijk voor meer informatie ook op www.venray.nl of neem contact op met de afdeling Publieksdiensten. De gemeente streeft naar een optimale dienstverlening voor haar inwo ners. Hieraan wordt zoveel mogelijk gestalte gegeven door middel van hd vraaggericht werken, waarbij de klant centraal staat. De gemeente werkt daarom vanuit de één-loketfilosofie. Dat betekent dat u met al uw vrager! bij één loket terechtkunt. De afdeling Publieksdiensten verzorgt deze klantenstroom, zowel telefonisch als aan de balie. Vanuit de gedachte dat u, waar mogelijk, direct antwoord krijgt op uw vragen, heeft de gemeente ervoor gekozen om de afdeling Publieksdien sten te ondersteunen met medewerkers van vakspecialistische afdelinger Met dit detacheren is een begin gemaakt voor de afdelingen Maatschappe lijke Diensten en Wonen en Werken. Het detacheren wordt in de toekoms naar behoefte, uitgebreid. Dit betekent voor u, dat u nóg beter kunt worden geholpen. Vestiging en vertrek le kwartaal Bent u niet tevreden over de houding of het gedrag van iemand die in dienst is van de gemeente Venray? Dan kunt u met uw klacht terecht bij de klachtenbegeleider van de gemeente. Voorde duidelijkheid: klachtenbe geleider Josette Teepen gaat niet over inhoudelijke zaken. U kunt bij haar terecht met klachten over de wijze waarop iets (niet) gebeurt. Dat kan gaan over het niet fatsoenlijk te woord staan en het niet of niet tijdig nakomen van afspraken of toezeg gingen tot het niet verschaffen van de juiste of volledige informatie. U kunt Josette Teepen rechtstreeks bellen, op werkdagen tussen 9.00 en 12.00 uur op 52 36 66. Zij zorgt ervoor dat uw klacht op de juiste plaats terechtkomt en dat deze zo snel mogelijk wordt afgehandeld. Op andere tijdstippen kunt u uw telefoonnummer doorgeven bij de afdeling Publieksdiensten. De klach tenbegeleider belt u dan op korte termijn terug. Andere klachten Uiteraard kunt u met andere klach ten ook altijd terecht bij de gemeen te. Hebt u bijvoorbeeld klachten over het beleid, dan moet daarvoor het politieke en/of participatietra ject worden doorlopen. En als u het niet eens bent met de inhoud van een beslissing kunt u daartegen een bezwaar- of beroepschrift indienen. Van zaken als losliggende stoep tegels, zwerfvuil, een gat in het wegdek, onderhoud van groen en dergelijke kunt u melding doen bij de afdeling Publieksdiensten. Vergaderingen vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek o moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. i een voorlopige voorziening Agenda voor de raadsvergadering op dinsdag 5 juli, aanvang 19.00 uur, in het gemeentehuis. Deze vergadering is een voortzetting van de raadsvergadering van 28 juni jl. Als enig agendapunt komt aan de orde de behandeling van de Voorjaarsnota 2005 en MUIP 2006- 2009. Wet milieubeheer Verordeningen Vastgesteld - 'Verordening cliëntenparticipatie Wet werk en bijstand gemeente Venray' De Wet werk en bijstand (WWB) verplicht gemeenten tot het hebben van een verordening cliëntenparticipatie. Middels de door de gemeenteraad vastgestelde verordening voldoet de gemeente Venray aan deze verplichting en aan de eisen welke de wet aan de verordening stelt. De gemeenteraad heeft deze verordening op 28 juni 2005 vastgesteld. De verordening treedt op 1 juli 2005 in werking. Ingaande deze datum wordt tevens de op 6 april 2004 vastgestelde verordening cliëntenparticipatie Wet werk en bijstand gemeente Venray ingetrokken. U kunt de desbetreffende stukken vanaf 30 juni 2005 inzien. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Schouwburgplein 1 - vernieuwen laad- en losdeuren (nr. ba050282) - Eligiusweg 21 - vergroten woning (nr. ba050283) - Moostdijk 13 - vernieuwen logiesverblijf (nr. ba050284) - Clara Wichmannstraat 5 - vergroten woning (nr. ba050285) - Ysseisteynseweg 25 - mestsilo's (nr. ba050286) Sloopvergunningen - Deurneseweg 104 - stalruimte (nr. slp050033) De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen -voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet- voor: - Plataanstraat 8a - bedrijfswoning (nr. ba050229) - Zandakker 25 - vergroten woning met berging (nr. ba050269) - Pavanestraat 10 - vergroten woning (nr. ba050279) U kunt de desbetreffende stukken van 1 juli 2005 t/m 29 juli 2005 (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Vergunningen verleend door Burgemeester en Wethouders - Voerleberg kavel 3 - woning (nr. ba050138, verzenddatum 21/06) - Voerleberg kavel 2 - woning (nr. ba050205, verzenddatum 21/06) Bouwvergunningen en vrijstellingen - Hogeweg 5a - vergroten woning (nr. ba050225, verzenddatum 21/06) - Brennerlaan 9 - kantoorruimte met kelder en carport (nr. ba050148, verzenddatum 21/06) - Beekweg 30 - vergroten woning (nr. ba050161, verzenddatum 21/06) - Reigersbek 14 - serre en dakkapel (nr. ba050019, verzenddatum 22/06) - Clara Wichmannstraat 55 - vergroten woning (nr. ba050258, verzenddatum 22/06) - BP De Hulst II - bouwkeet (5 jaar) (nr. ba050213, verzenddatum 21/06) - Maasheseweg 73 - opslagloods (nr. ba050130, verzenddatum 22/06) - Bosweg 47 - woonunits (3 jaar) (nr. ba050163, verzenddatum 21/06) - Lamersveld 5 - vernieuwen woning (nr. ba050246, verzenddatum 22/06) - Pastoor Jacobspeel 2 - varkensstal (nr. ba040425, verzenddatum 20/06) - Heuvelstraat 4 - vervangen kozijnen (nr. ba050172, verzenddatum 22/06) - Stationsweg 46 - gezondheidszorg gebouwen (nr. ba040448, verzenddatum 22/06) Sloopvergunningen - Lollebeekweg 34 - agrarische bedrijfsgebouwen (nr. slp050021, verzenddatum 21/06) - Stationsweg 46 - diverse panden (nr. slp040056, verzenddatum 22/06) U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u -binnen zes weken na de dag van verzending- een gemotiveerd bezwaarschrift Indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u -als onverwijlde spoed dit vereist- de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) Ontwerpbesluiten Burgemeester en Wethouders zijn van plan voor de inrichting gelegen aan: - Teeuwenhofweg 18 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan P.M.M. Cornelissen, Teeuwenhofweg 18 te Leunen voor een fokzeugen- en vleesvarkens houderij; - Rosakker ong. te Oirlo - een oprichtingsvergunning te verlenen aan Mts. Drabbels, Rosakker 1 te Oirlo voor een vleesvarkenshouderlj. Aan de vergunningen worden voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 30 juni 2005 t/m 28 juli 2005 inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een gemotiveerde schriftelijke bedenking indienen bij Burgemeester en Wethouders. U kunt -schriftelijk en gelijktijdig met de bedenking- vragen uw persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Op verzoek kunt u ook een mondelinge bedenking indie nen, waarbij u de gelegenheid krijgt over het ontwerpbesluit van gedachten te wisselen. De aanvrager wordt hiervoor uitgenodigd. Tegen het besluit kunt u later alleen beroep indienen wanneer u tijdig een bedenking hebt ingediend of wanneer u een belanghebbende bent en aantoont dat u hiertoe redelijkerwijs niet in staat bent geweest. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ossendijk 80 te Merselo - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Egelmeers, Haag 18 te Merselo voor een vleesvarkenshouderij en landbouwproductiebedrijf; - Laagriebroekseweg 30 te Leunen - een revisievergunning te verlenen aan Mevr. Heesen-Maas, Laagriebroekseweg 30 te Leunen voor een vleesvarkens- en fokzeugenhouderij; - Deurneseweg 150 Ysselsteyn - de vergunning gedeeltelijk In te trekken van P.J.C. van Ass, Deurneseweg 150 te Ysselsteyn voor een vleesvarkens-, rundvee-, en paardenhouderij t.b.v. Kempkensberg lb en 2 te Ysselsteyn. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 30 juni 2005 t/m 11 augustus 2005 inzien. U kunt van 1 juli 2005 t/m 12 augustus 2005 een beroepschrift (In tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn. Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het Indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afdeling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 80 51, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL) Ontwerp POL-herziening op onderdelen EHS, Ontwerpbesluit tot wijziging van het Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij, Ontwerp POL-aanvulling Nationaal landschap Zuid-Limburg Van 30 juni 2005 tot en met 27 juli 2005 liggen respectievelijk de Ontwerp POL-herziening op onderdelen EHS, het Ontwerpbesluit tot wijziging van het Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij en de Ontwerp POL-aanvulling Nationaal landschap Zuid-Limburg ter inzage. In deze periode kunt u reageren op deze documenten. Gedeputeerde Staten van Limburg maken hierbij bekend dat zij op 21 juni 2005 de Ontwerp POL-herziening op onderdelen EHS, het Ontwerpbesluit tot wijziging van het Besluit ecolo gische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij en de Ontwerp POL-aanvulling Nationaal landschap Zuid-Limburg hebben vastgesteld. De POL-herziening en POL-aanvulling volgen de procedure van een streekplan als bedoeld in artikel 4a van de Wet op de ruimtelijke ordening. Gedurende vier weken ligt dit ontwerp ter visie en is er voor eenieder gelegenheid om bedenkingen in te dienen. Een en ander zoals bepaald in de Wet op de ruimtelijke ordening/ Algemene wet bestuursrecht. Tevens wordt de aanwijzing van de EHS in het kader van de Wet ammoniak en veehouderij aangepast aan de aanwijzing van de EHS in deze POL-herziening. Het besluit van Gedepu teerde Staten van 14 september 2004, het Besluit ecologische hoofdstructuur t.b.v. Wet ammoniak en veehouderij voor Noord- en Midden-Limburg (Provinciaal Blad 2004/99) wordt daarmee op onderdelen gewijzigd. Bij dit besluit wordt de procedure van afdeling 3.5 van de Algemene wet bestuursrecht gevolgd. POL Het Provinciaal Omgevingsplan Limburg (POL), vastgesteld door Provinciale Staten van Limburg op 29 juni 2001, is een integraal provinciaal plan voor ruimte, milieu, water, verkeer en vervoer, economie en welzijn. Doelstelling van de POL-herziening op onderdelen EHS Is te komen tot een helder onderscheid In de natuurbeleldcategorieën van rijk en provincie: de rijks EHS uit de Nota Ruimte en de Provinciale Ontwikkelingszone Groen (POG, die delen van de huidige PES die geen EHS worden) dat tevens logisch doorwerkt in de POL-perspectieven en andere beleidsvelden (water- en milieubeleid). De EHS uit de POL-herziening geldt hierbij als nadere detaillering van de globaal begrensde EHS uit de Nota Ruimte. Met de POL-aanvulling Nationaal landschap Zuid-Limburg vindt de implementatie van het rijksbeleid met betrekking tot nationale landschappen plaats. Hiervoor wordt in deze POL- aanvulling -naast de verdere uitwerking van de begrenzing en de kernkwaliteiten- met name uiteengezet hoe invulling gegeven wordt aan de ja, mits-benadering en het migratiesaldo- nul-beleid van de Nota Ruimte voor nationale landschappen. Hiermee wordt nadere sturing en richting gegeven aan enerzijds het regulerende ruimtelijke beleid voor het gebied en anderzijds een kader geschapen voor de Uitvoeringsprogramma's Nationaal landschap Zuïd- Llmburg. Tervisielegging De ontwerpplannen en het ontwerp besluit zullen ter visie worden gelegd van 30 juni 2005 tot en met 27 juli 2005: - in het Gouvernement te Maastricht (bibliotheek) tijdens kantooruren van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 16.30 uur; - in alle Limburgse gemeenten en de aangrenzende gemeenten in de provincies Noord-Brabant en Gelderland, op de aldaar gebruikelijke wijze en tijden. De ontwerpen zijn eveneens te raadplegen op de website van de Provincie Limburg: www.limburg.nl. Tegen vergoeding van kosten zijn exemplaren van het ontwerpplan te verkrijgen bij de bibliotheek van de Provincie Limburg, 043 - 389 73 82. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunnen uitsluitend gedurende genoemde termijn worden gezonden aan: Gedeputeerde Staten van Limburg, t.a.v. ir. H.M. van Steenwijk, afdeling Ruimtelijk be leid en coördinatie, Postbus 5700, 6202 MA Maastricht. Indien u wenst, kunt u verzoeken om vertrouwelijke behandeling van uw persoonlijke gegevens. Belanghebbenden en zij die tijdig een bedenking hebben Ingediend worden in de gelegenheid gesteld tot een gedachtewisseling over de Ontwerp POL-herziening op onderdelen EHS en de Ontwerp POL-aanvulling Nationaal landschap Zuid-Limburg. Indien u dit wenst, dient u dat in uw reactie c.q. tijdens voornoemde termijn kenbaar te maken. De gedachtewisseling zal op 10 augustus 2005 om 19.00 uur in Theaterhotel De Oranjerie, Kloosterwandplein 12-16, Roermond plaatsvinden. Wij verzoeken u bij uw bedenkingen in de brief en op de envelop duidelijk te vermelden of deze betrekking heeft op: 1. de Ontwerp POL-herzlenlng op onderdelen EHS; 2. het Ontwerpbesluit tot wijziging van het Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij; 3. de Ontwerp POL-aanvulling Nationaal landschap Zuid-Limburg. Bedenkingen over het Ontwerpbesluit tot wijziging van het Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en.veehouderij dienen betrekking te hebben op onderde len van de EHS die ten opzichte van het thans geldende Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij (besluit van 14 september 2004, Provinciaal Blad 2004/99) gewijzigd zijn. Deze wijzigingen betreffen: - Ook voor Zuid-Limburg is de EHS aangewezen. - Een aantal bestaande bos- en natuurgebieden en het Maasdal Is meer precies begrensd. - De hamsterkernleefgebieden maken geen onderdeel meer uit van de EHS. Het thans geldende Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij en de bijbehorende kaarten kunt u vinden op www.limburg.nl onder'beleids voering', klik op 'ruimte en groen', vervolgens op 'groen' en tenslotte op 'ecologische hoofd structuur'. U kunt dan de ontwerpkaarten vergelijken met de bestaande kaarten. Binnengekomen bedenkingen en adviezen ten aanzien van de Ontwerp POL-herziening op onderdelen EHS en de Ontwerp POL-aanvulling Nationaal landschap Zuid-Limburg zullen worden betrokken bij de ter opstelling van een definitief voorstel aan Provinciale Staten. Naar verwachting zullen Gedeputeerde Staten in oktober 2005 deze besluiten ter vaststelling aanbieden aan Provinciale Staten. Na publicatie kan het nieuwe beleid vervolgens in werking treden. Bedenkingen over het Ontwerpbesluit tot wijziging van het Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij zullen worden betrokken bij het definitief door Gedeputeerde Staten te nemen besluit. De bekendmaking van dit besluit zal gelijk tijdig plaatsvinden met de bekendmaking van de POL-herziening op onderdelen EHS. Voor belanghebbenden staat vervolgens tegen het besluit tot wijziging van het Besluit ecologische hoofdstructuur ten behoeve van de Wet ammoniak en veehouderij beroep open bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State. Donderdag 30 juni 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray te v! lezz. Hieronder staan evenementen andere activiteiten waaraan di B'je gemeente vergunning heeft v( of van plan is te verlenen. Op ,rscj. www.venray.nl staat een com; oorc overzicht van activiteiten in di K\d meente die een open karakter ben en/of vergunningplichtig&ncia; 1 - Venray Muzikaal Totaal 1 - Kenteken graveren en ri repareren, sporthal De Wettf 2 - Wijnfeest Antoniusveld, van Gogh Instituut 2 - Buurtfeest De Wieën 2 t/m 5 - Kermis Ysselsteyn 3 - Muzikale activiteiten doi Oostrum, Harmonie Sub Mai Tutela 3 - Karting circuit De Peel, SMC Venray 9 - Buurtfeest Luzerne 9 - Straatfeest Kaardebol 9 - Veltumse Dag 9 en 10 - Dorpsfeest Veulen; De Vlies 41 10 - Modelstockcars circuit De Peeldrivers 11 - Feestmarkt centrum Vei van 10.00 tot 17.00 uur 11 t/m 15 - Kindervakantiev 16 en 17 - Motorcrosswedstr circuit De Peel, MCC Venray 18 - Feestmarkt centrum Veni van 10.00 tot 17.00 uur 22 t/m 24 - Beachvolleytoenft j5 Schouwburgplein 24 - Races circuit De Peel, SMC Venray 25 - Jaarmarkt van 10.00 tot 17.00 uur 26 t/m 29 - Fietsvierdaagse 31 - Venrayse Oldtimer Toertfl centrum Venray 31 - Volleybaltoernooi, 't Allemans Café, Oostrum 31 - Toertocht Noord-Limbui dsi 800 .00 1.45 .15 .00 .45 00 .30 •EN Er zijn geen ventvergunningen] verleend. 26 juni t/m 4 juli - Nederlanij Rode Kruis 5 t/m 16 juli - Lourdescomite] afd. Venray Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray

Peel en Maas | 2005 | | pagina 18