20% KORTING coewe» Venray Oldtimer City Boek over 50 jaar Vredepeel The Rooyse Stones: het verhaal achter de schermen 20% KORTING cce<s>e<s> Ingezonden Prijsuitreiking ballonwedstrjd OP ALLES* OP ALLES* ■gjf- - OPHEFFINGSUITVERKOOP ieslaagd schuttersweekeinde Venray in OPHEFFINGSUITVERKOOP Venrayse schutters naar OLS junhoek >eel en maas *zie voorwaarden in de winkel Hofstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG Donderdag 30 juni 2005 - Pagina 11 Ptyers U wilt een professionele website die uw doelgroep aanspreekt? Neem contact op met Flyers Internet Communicatie, voor: communicatieadvies ontwerp en bouw van websites actualisering en onderhoud van websites content management systemen content creation webpromotie Uw interne communicatie kan beter? Met behulp van een intranet optimaliseren wij uw bedrijfsprocessen. Bekijk alvast onze website: www.flyers.nl Flyers Internet Communicatie uw p@rtner in de virtuele wereld! Grootdorp 89 - 5815 AN Merselo Tel: 0478-546293 - info@flyers.nl In de rubriek Ingezonden krijgt U als lezer de kans om uw mening te ventileren over actuele nieuwszaken. De redactie behoudt zich het recht voor brieven te weigeren of in te korten. De lengte van de brie ven wordt beperkt tot maximaal 200 woorden. Brieven zonder naam en adres worden niet geplaatst. Odapark Het zal toch niet waar zijn.... het voortbestaan van het Odapark wordt bedreigd! Het Odapark met zijn karakteristieke Theehuis is de afgelopen tien jaar uitgegroeid tot een locatie in Venray waar men trots op is, dat inmiddels tot ver buiten de gemeentegrenzen naam maakt en jaarlijks ruim 20.000 bezoekers trekt. Honderden scho lieren uit Venray en regio bezoe ken het park jaarlijks in het kader van de Culturele en Kunstzinnige Vorming (CKV). Kunst en cultuur van een hoog niveau, muziek, theater en beschermde natuur... een combinatie die uniek is in Nederland en waar menig gemeente haar vingers bij zouden aflikken. Zo niet de gemeente Venray, ongelooflijk. In de voor liggende voorjaarsnota is de subsi die die voor het Odapark van levensbelang is gewoon geschrapt. Enkele maanden gele den is het Odapark door de Limburgse politiek genomineerd als enige (cultuur-) Planinstelling in Noord- en Midden Limburg. Dit houdt in dat je na vier jaar bewe zen bestaanrecht officieel cultuur planinstelling kunt worden en in aanmerking komt voor structure le, landelijke overheidssubsidie. Vergelijkbaar met o.a. het Kröller Muller Museum. Elke gast, van enige importan tie, van de gemeente wordt mee genomen naar het Odapark, colle ga-bestuurders, Chinese jongeren, etc. etc. Vol trots wordt de lokale trots het Odapark getoond. Wat er niet bij verteld wordt is dat dit Odapark, weliswaar met een mini male gemeentebijdrage (16.000 euro per jaar voor het parkonder- houd) geheel met en door vrijwil ligers wordt gerund door hun "wekelijkse trouwe inzet, waar ze niets voor krijgen. Dat bedrijven en particulieren er jaarlijks voor vele duizenden euro's aan bijdra gen en dat de gemeente daar goede sier mee maakt! Dat dit buiten Venray zelfs aan leiding was om het Odapark voor te dragen voor cultuurplaninstel ling en de komende jaren substan tieel bij te dragen met 60.000 euro per jaar onder voorwaarde dat de grootste belanghebbende, de gemeente Venray, daar ook verhoudingsgewijs aan bijdraagt met 24.000 euro per jaar. Dit is nog geen 1,60 euro per inwoner per jaar. Geacht college en gemeente raadsleden. Kunt u mij inhoudelij ke argumenten aanleveren die ik dan kan gebruiken om onze meer dan 80 vrijwilligers en particulie re sponsoren ervan te overtuigen dat we moeten blijven volhouden terwijl we keihard door u in de steek worden gelaten? Neemt u het van ons over? Op persoonlijke titel, Erik Peters, bestuurslid Odapark VVV Dit zal toch niet waar zijn... VW Venray wordt met voortbe staan bedreigd! Het is enkele jaren geleden dat vanuit de pro vincie aangedrongen werd om te komen tot een regionale VW. Ook Venray, met een zeer goed functionerend VW-kantoor, ont kwam niet aan die reorganisatie behoefte van de provincie. De gemeente Venray was vrij snel klaar met het onderbrengen van deze 'kostenpost'. Het VW- bestuur in die tijd maakte zich, meer dan de gemeente Venray, ernstig zorgen over het verlies van de identiteit en was niet zoals de gemeente blij om van de meer kosten af te zijn. Het succesvolle VW van Venray, ooit winnaar van de ANWB-prijs voor het beste kan toor, bestaat nog steeds aan het Henseniusplein. Door het niet functioneren en een te hoge over head van het regiokantoor, alsme de het afnemen of terugtrekken van de gemeentelijke subsidies, die promotie wel belangrijk vin den maar de identiteit missen in een regiokantoor, staat het voort bestaan van ons VW-kantoor onder grote druk. Ik vind dat Venray recht heeft op een VW-kantoor in de huidige vorm. Als dit niet mogelijk blijkt in de huidige regionale construc tie, dan moeten we er zelf voor gaan. De gemeente moet hierin het voortouw nemen en ik durf te wedden dat het oude VW- bestuur weer direct paraat zal zijn. Op persoonlijke titel Erik Peters, voormalig voorzitter VW Venray Op zondag 3 juli gaan 165 schutterijen strijden om het Oud Limburgs Schuttersfeest bij de Schutterij Sint Joris in Wessem. Een drie uur durende optocht voor het publiek, gevolgd door de muziekwedstrijden en beoorde lingswedstrijden en het hoogte punt van de dag zal ongetwijfeld de schietwedstrijden zijn. Zoals de verwachtingen zijn zullen komen de zondag een kleine 15.000 schutters en ongeveer 35.000 toe schouwers naar Wessem trekken. Ook de Venrayse vereniging 't Zandakker Gilde St. Jan zal naar Wessem trekken om met het optochtnummer 27 aan de festivi teiten deel te nemen. Het hoogte punt is de schietwedstrijd want de winnaar mag in 2006 het Oud Limburgs Schuttersfeest organise ren. Dit betekent natuurlijk een gigantische publiciteit en een mogelijke financiële impuls voor de eigen vereniging. De schiet- commissie heeft ook dit jaar twaalf personen moeten opgeven, die eventueel de Venrayse vereni ging mogen gaan vertegenwoordi gen, van wie er zes zullen schie ten. De twaalf genomineerden zijn: Henk de Klein, Sjaak van Rhee, Pascal de Klein, Paul de Klein, Ron Linders, Giel Krijnen, Bernie van Lierop, Patrick de Klein, Harry Puijn, Alex Lamers, Hans van Rhee en Pierre Lenssen. Onder de verzamelnaam Venray Oldtimer City worden in 2005 alle oldtimer rit- en toeractiviteiten, die in Venray plaatsvinden, gecoördineerd. Dit zijn de Asteria Knapzakken Toer op 30 juli, de Venrayse Oldtimer Toertocht op 31 juli en The Night of the Roaring Oldies op 18 september. Tijdens de acti viteiten wordt veel aandacht aan Venray, de Peel en de Maasduinen besteed. De stichting Venrayse Oldtimer Toertocht, Hotel Asteria en de horecaondernemers in het cen trum staan weer garant voor een aantrekkelijk programma waarin zelfs een hotelarrangement met of zonder overnachtingen mogelijk is. Tijdens de Knapzakken Toer op zaterdag 30 juli krijgen de deelnemers de hele dag om de circa 160 kilometer af te leggen en te genieten van de omgeving. Deelnemers hebben de mogelijk heid om te kiezen uit een drie daags arrangement of een dag arrangement. De arrangementen worden verzorgd door hotel Asteria in Venray. Hier vindt ook de start en de finish van de toer plaats. Aansluitend op dit evene ment kunnen belangstellenden op zondag 31 juli deelnemen aan de Venrayse Oldtimer Toertocht. Verdere informatie over de arran gementen en inschrijvingsmoge lijkheid is verkrijgbaar bij hotel Asteria via tel. (0478)511466 of bij de toerinformatie via tel. (0478)510831. Het Schouwburgplein met het Henseniusplein en de omliggende straten in het centrum van Venray zijn tijdens de Venrayse Oldtimer Toertocht op zondag 31 juli vanaf 11.00 uur gevuld met honderden oude auto's. Als extra beziens waardigheid zijn er dit jaar drie AFL (American La France) road sters te bewonderen. De deelne mers hebben de mogelijkheid om zelf een starttijdstip te kiezen tus sen 11.00 en 15.00 uur en er kan gekozen worden tussen twee ver schillende routes met lengtes van ongeveer 50 of 80 kilometer. Inschrijving vooraf is niet nodig. Informatie is verkrijgbaar bij Henk Achten via tel. (0478)585140 of bij Henk Willems via tel. (0478)586329. Nog geen 250 inwoners telt Vredepeel. Het jongste kerk dorp van Venray dat medio juni het 50 jarig bestaan vier de. Een evenement dat tien duizenden bezoekers trok. Deze cijfers geven aan dat Vredepeel een markant dorp is met pit. Een dorp met een roerige geschiedenis, die al begon in 1308 toen Jan van Cuyk een groot deel van dit gebied aan zijn "onderhorige dorpen ten geschenke gaf." Tijdens het Koninginnedagfeest op Beukenrode werd een ballon- edstrijd gehouden. Na een aantal weken wachten, zijn veel kaartjes nnengekomen en konden de prijswinnaars bekend worden gemaakt. Ie uitslag ziet er als volgt uit: 1 Iroli 2 mevrouw Slieker 3 Kamiel ongen 4 Sofie van de Rijt 5 Pim Titulaer en 6 Luuk Titulaer. Op de foto rievanzes prijswinnaars. irlo •e schutters van Schutterij 't ndakker Gilde Sint Jan uit enray hebben afgelopen week- inde een succesvol feestweek- inde gehad. De vrijdag begon et een Sint Jansmis aan het gen altaar, gevolgd door het milie- en verenigingsschieten op zaterdag en de huldiging van jubilarissen op de zondag. De AA pkomst tijdens het familie- en :t verenigingschieten op de terdag was iets minder, wat aarschijnlijk het gevolg was van extreme weersomstandighe- :n in de dagen voorafgaande aan :ze dag, maar er was echter :en reden tot klagen. Vele onge- fende schutters schoten zeer )ed, wat natuurlijk ook weer te anken was aan de uitleg van de :skundige buksmeesters van de hutterij. Na de inschietrondes aren er maar liefst vijftien kaar- n in de kaveling doorgedrongen drie kavelrondes was het iwelteindelijk Johan (Uit tllevoetssluis), Chris en Huub eri0 :obs die de eerste prijs wonnen, >or het drietal van Websdesign Venray te verslaan. Het was •vallend dat dit team de eerste ijs won, omdat naast Huub lanl cobs beide heren nog nooit Hiei ider de buks hadden gestaan. 'ma' De zondag begon met het bij- ,tiel onen van een hoogmis in de ut Petrus Banden Kerk. In deze is werden de beide jubilarissen n de schutterij, Jeannet Krijnen Piet van Lierop onderscheiden naam van de Oud Limburgse huttersfederatie door de bonds- iorzitter van de Schuttersbond m liana, de heer Louis Litjens. 'eIn de middag werden op de schuttersweide de jubilarissen gehuldigd uit naam van de eigen vereniging. Maar er was nog een derde jubilaris en dit is Monica Stiphout. Monica (34 jaar) is ruim 25 jaar lid van de schutterij, ech ter is de laatste tijd bij de vereni ging betrokken op afstand. Monica heeft jarenlang deel uitge maakt van het pijperkorps van onze schutterij, alwaar zij de dwarsfluit hanteerde. Toen de schutterij besloot om het pijper korps te beëindigen, bleef zij lid van de schutterij en in 1993 werd zij één van de eerste marketent sters van de schutterij. Na enkele jaren heeft zij moeten bedanken voor deze functie en sedert deze tijd is zij een lid, wat de verrich tingen van de schutterij op afstand volgt. Gebruikelijk is dat deze leden bij hun 25-jarig lid maatschap onderscheiden wor den met de speld van de eigen schutterij en zodoende werd Monica Stiphout door de voorzit ter van de schutterij onderschei den. Jeannet Krijnen en Piet van Lierop werden hierna beiden door de voorzitter van de schutte rij onderscheiden. Krijnen werd ook nog onderscheiden namens de FMK (De muziekbond). Na het huldigen van de jubilarissen nam de commissie Teerdag het pro gramma over en organiseerde een spellenmiddag voor de leden en de genodigden van deze Teerdag. Tegen het einde van de middag werd deze teerdag afgesloten met een goed verzorgd buffet, waarna de leden en de gasten met een tevreden gevoel huiswaarts kon den keren. De Hoveniers >ok voor üw tuin] www.gunhoek.nl De ingezetenen van Sambeek, Vierlingsbeek en Overloon kre gen de gronden in gemeenschap pelijk gebruik. Aan de andere kant van de grens gaf bijna 100 jaar later in 1407, Hertog Reinoud van Gelre en Gulik, en als Heer van Kessel, de in het kerspel Venray gelegen gronden aan zijn inwo ners. Maar het was onduidelijk waar nu precies de grens lag in het ruige peelgebied. Het gevolg was jarenlange geruzie en gedon derd tussen ruwweg de Brabanders en Limburgers. Pas in 1949 werd de vrede getekend en kon de ontginning van start gaan. In het boek 'n halve eeuw Vredepeel wordt een groot aantal facetten beschreven van de perio de voor de ontginning, tijdens de ontginning en de ontwikkeling in 50 jaar van het kerkdorp Vredepeel. Dit boek, omvang 120 pagina's, is samengesteld en geschreven door Han van Hees uit Boxmeer en de vormgeving en opmaak is verzorgd door Francis Veroude uit Vredepeel. Het boek blikt niet alleen terug op het ver leden ook actuele zaken worden aangehaald. De oudste bewoners vertellen hun verhaal, maar geven tevens hun visie over het verloop, en de zorgen die zij hebben over de toekomst van Vredepeel. Vanuit het verenigingsleven wor den talrijke belevenissen en anek dotes aangehaald. De aanleg van de vliegbasis De Peel heeft ver strekkende gevolgen gehad voor de groei van Vredepeel; nu leven militairen en burgers in goede harmonie naast elkaar. Kenmerkend is dat het hier gaat om een klein dorp met gedreven inwoners, die samen iets duur zaams hebben opgebouwd, en wel met ongekende betrokken- jFrancis Veroude en Han van Hees zittend op de herdenkings teen van de opening van Vredepeel in 1955 heid van jong en oud. Dit alles op een plek die eeuwenlang het strijdtoneel vormde voor een langslepend en soms zelfs bloedig grensconflict tussen Brabant en Limburg. In de afgelopen 50 jaar heeft Vredepeel, met pioniers vanuit de beide provincies, laten zien dat het zijn naam eer aan doet: Door letterlijk vanuit het niets een hechte gemeenschap te creëren, met keihard werken, saamhorigheid en in harmonie, vaak tegen de verdrukking in, heeft Vredepeel zijn naam alsnog waargemaakt. Een geschiedenis om nooit te vergeten. Vrijdag 1 juli zullen The Rooyse Stones optreden op het Schouwburgplein tijdens het muziekevenement Venray Muzikaal Totaal. In Venray en omstreken is er al veel gespro ken over deze unieke gebeur tenis. Edgar, alias Keith Richards, vertelt aan Peel Maas het verhaal achter de schermen "Het begon eigenlijk in 1982 toen ik voor mijn dertiende ver jaardag een lp van The Rolling Stones kreeg, ik geloof van mijn broer. Ik was meteen verkocht en vanaf dat moment fan en ook altijd gebleven. In de zomer van '82 deden de Stones de Still life- tour door Europa. Samen met zes vriendjes, ben ik toen naar het Müngersdorfer Stadion in Keulen geweest. Het was mijn allereerste concert en dat heeft destijds veel indruk op mij gemaakt. In die periode was ik ook net begonnen met gitaarspelen en probeerde alle liedjes en riffs van de Stones te leren. In feite was Keith Richards mijn eerste gitaarleraar. Mijn droom was natuurlijk om ooit, net zoals de Stones, ook voor zo'n vol stadion op te treden. Echter zóver is het helaas nooit gekomen." In de jaren daarna heeft Edgar klassiek gitaarles gevolgd bij Cees Hartog, heel veel Stones-muziek geluisterd, ver schillende Stones-concerten bezocht en in diverse bandjes gespeeld zoals: Decoy (met Geert Pelzer); Giant Steps; Basement Band; Design en BOB .(Band op Bezoek). "Het gekke is dat ik in al die jaren nooit Stones-muziek of - covers heb gespeeld. Sterker nog, dat wilde ik zelf juist niet. Mijn redenatie was dat je alles mocht coveren behalve de Stones. Daar moest je gewoon van af blijven." Waarom nu dan die ommezwaai en zelfs een compleet concert van The Rolling Stones nadoen in de vorm van The Rooyse Stones? "Eigenlijk komt dat omdat we tij dens de optredens van BOB vaak verzoekjes kregen om maar iets van de Stones te doen. We zijn toen maar overstag gegaan en hebben begin dit jaar twee num mers in ons repertoire opgeno men: Beast of Burden en Honky Tonk Women. Vooral die laatste doet het gewoon altijd erg goed en is ook heel lekker om te spe len. Rond die tijd kwam er ook een uitnodiging om mee te doen met Venray Muzikaal Totaal en het idee was geboren. Het begon eigenlijk als grap. Dat het uitein delijk zo de spuigaten uit zou lopen, had op dat moment nie mand verwacht." DROOM The Rooyse Stones zijn dus niet zomaar een bandje die wat liedjes van de Stones spelen. Het is inmiddels een omvangrijk project geworden mede dankzij een aan tal gulle sponsoren. Edgar: "De band zelf was eigenlijk vrij snel geformeerd. Iedereen die werd benaderd had meteen zoiets van: 'Ja! is eigenlijk wel leuk en voor mij eens een keer wat anders!' De meeste muzikanten hebben in het verleden op één of ander manier wel eens met elkaar muziek gemaakt of doen dat nog steeds. Toen de Rooyse Stones voor het eerst met elkaar gingen repete ren, klikte het, eigenlijk metéén ondanks of misschien wel juist door de verschillende achtergron den van de muzikanten. Iedereen had meteen zoiets van: 'Yes, dat gaat wel lukken!' Gaandeweg werd iedereen ook enthousiaster en enthousiaster. Het muzikale deel was dus snel op de rit, maar daar bleef het niet bij. "Ik wilde een complete show met alles erop en eraan: een spectaculaire openingsact, de juiste kleding, mimiek, de juist bewegingen, een knallende afsluiter, kortom één groot spektakel!" Zo zijn er inmiddels vóór en tij dens het optreden achter de schermen ook heel wat mensen actief en is er een heus draaibroek gemaakt waarin alles tot in de kleinste details staat vermeld. Er is veel overleg geweest met de orga nisatie van VMT. John Janssen (ook wel eens dé number one Stones fan van Venray genoemd) is aangetrokken als tourmanager. Hij zorgt ervoor dat het draaiboek goed verloopt, geeft instructies aan de licht- en geluidsmensen. Als Stones-kenner heeft John in het voortraject aanwijzingen en tips gegeven. Edgar: "Verder zijn er nog wat mensen die de crew vormen. Mark Bergmans is er voor verantwoordelijk dat alles op het podium goed verloopt, stemt de gitaren, geeft deze aan wan neer Keith Richards meent weer eens een andere te moeten gebruiken. Er zijn schminkdames geregeld om ervoor te zorgen dat de Rooyse Stones er ook een beet je uitzien als de Rolling Stones. Ook aan promotie ontbrak het niet. De Rooyse Stones hebben eigen posters, met dank aan Jeroen, een eigen website (www.bandopbezoeknl/stones .h tm) en zijn zelfs live op de radio geweest. Omdat deze club nog nooit in deze samenstelling heeft opgetreden, is er ook een try-out voor publiek geweest in de Schouwburg van Venray, wat al een organisatie op zich was. Kortom alles is er aan gedaan om dit project te laten spetteren. Het enige waar we geen invloed op uitgeoefend kan worden is het weer. Laat dat alsjeblief goed zijn. In ieder geval droog zodat we een goed gevuld Schouwburgplein hebben en dat die droom van het spelen voor een vol stadion een klein beetje in vervulling zal gaan Venray 0478-571800 Eindstraat 12, tel. 581553 *zie voorwaarden in de winkel Hofstraat 5, Venray, Tel. 0478-582828 KOOPAVOND OP VRIJDAG

Peel en Maas | 2005 | | pagina 11