Open dag zorgboerderij /oor ouderen Hoe ziet Venray er in 2015 uit? istorische 'persconferentie' Nieuwkomer uit wint Rollebol Oirlo Fraude met bijstand loont niet meer loetdelen «dwarrelden tot n Venray i" Rabobank zoekt kandidaten voor de ledenraad Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Showspektakel Schaduwlicht kJBJki vneYeis De Hoefslag Mishandeling EN MAAS Donderdag 23 juni 2005 - Pagina 7 (advertorial) Wilt u met ons de dialoog aangaan? Rabobank Venray Meerlo-Wanssum zoekt leden die hun collega-leden willen vertegenwoordigen in de ledenraad. Wilt u met ons de dialoog aangaan? We zoeken leden die kunnen luisteren, willen meedenken en meepraten over bankzaken en het algemeen maatschappelijk, sociaal en economisch belang. Zij vormen een belangrijke schakel tussen de bijna 7800 leden van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum en het bestuur van de bank. Modernisering bestuur De Rabocommercials met Jochem de Bruin maken het heel duidelijk: de Rabobank is anders dan andere banken. We hebben geen aandeelhouders, maar leden. Winst is niet het eerste doel, het gaat om klantwaarde. Zo'n bijzondere bank kent een bijzonder bestuursmodel, waarin leden een belangrijke rol spelen. De maatschappij verandert echter en de Rabobank verandert mee. Ook door de wijze van bestuur aan te passen. Het directiemodel Dit vernieuwde bestuur heeft vorm gekregen in het zogenaamde directiemodel. Het directiemodel bestaat uit een bestuur van een meerhoofdige directie waarop een Raad van Commissarissen toezicht houdt. Geheel nieuw daarbij is een ledenraad met ledenafdelingen die een spilfunctie hebben tussen de leden en de leiding van de bank. De ledenraad met afdelingen De basisfunctie van de ledenraad is het vervullen van de rol van de algemene vergadering. Daarnaast draagt de ledenraad (mede) zorg voor het bevorderen en structureren van de ledeninvloed en ledenbetrokkenheid door bijvoorbeeld adviezen te geven over de kwaliteit van de dienstverlening. De leden van Rabobank Venray Meerlo-Wanssum worden onderverdeeld in 2 afdelingen, de afdeling Particulieren en de afdeling Bedrijven. De afdelingen benoemen uit hun geledingen de leden van de ledenraad. Wilt u met ons de dialoog aangaan? Op een aantal momenten per jaar komt de ledenraad bij elkaar. Daarmee bouwt u een netwerk op en leert u van elkaar. Verder heeft u als lid van de ledenraad echt wat te zeggen. Er wordt gepraat over de koers en wijze van werken van de bank. We geven openheid van zaken en luisteren naar onze leden. U geeft zowel gevraagd als ongevraagd advies. Dat heeft een positieve invloed op het beleid van de bank. Op die manier houden de leden de bank scherp en prikkelen ons om nog klantvriendelijker te zijn. Kortom een meerwaarde voor de leden en voor de bank. De ledenraad bestaat uit 30 leden, 15 per afdeling. De raad vergadert in de avonduren, minimaal twee en hooguit vier keer per jaar. Voor uw inzet vergoeden wij 75.- per bijgewoonde vergadering. U kunt meer informatie, een profielschets en een belangstellings formulier opvragen via e-mail: directie@vmw.rabobank.nl, of per telefoon via (0478) 530 312 (afdeling managementondersteuning). Ook op internet is meer informatie te vinden: www.rabobank.nl/vmw. U kunt uw belangstelling tonen tot 5 juli. De gemeente werkt aan een Ontwikkelingsperspectief, een nadere uitwerking van de stra tegische visie Venray 2015. Daarbij roept ze zoveel moge lijk de hulp in van de inwo ners van Venray. Nu er vier mogelijke toekomstbeelden klaar zijn, wil de gemeente dan ook graag horen wat Venray van deze scenario's vindt Het opstellen van het Ontwikkelingsperspectief gebeurt in stappen. Een interne verkenningenronde leverde een 'verkenningennotitie' op. Daarna is de gemeente op basis van zowel de strategische visie als de verkenningennotitie met deskun digen aan tafel gegaan om diverse onderwerpen verder uit te die pen. In deze verdiepingsgesprek- ken kwamen achtereenvolgens uiteenlopende facetten van platte landsontwikkeling, de economi sche ontwikkeling en de maat schappelijke ontwikkeling van Venray aan bod. De resultaten hiervan zijn nu samen met de eer der vergaarde informatie ver werkt in vier toekomstbeelden of scenario's voor Venray. Deze vier scenario's laten zien hoe Venray er mogelijk uit kan zien in 2015, afhankelijk van ver schillende keuzes die gemaakt kunnen worden. Kiezen we voor verstedelijking van Venray of geven we juist de dorpen ruim baan? Krijgt de landbouw priori teit of hechten we met zijn allen meer waarde aan de natuur? Deze en andere keuzes zijn in beeld gebracht en daar wil de gemeente graag met u over praten. Zij biedt op diverse tijdstippen en locaties de inwoners van Venray de moge lijkheid om hun mening over deze scenario's te geven. Zo wil ze van zoveel mogelijk mensen de voors en tegens van de mogelijke ont wikkelingen op een rijtje krijgen. Het Ontwikkelingsperspectief geeft immers richting aan de toe komst van Venray. Meepraten? De gemeente nodigt u van harte uit om mee te praten over de toekomst van Venray. Op onderstaande dagen kunt u heel concreet aangeven wat u wel of juist niet goed vindt aan de scenario's. - Van dinsdag 21 juni tot en met woensdag 29 juni staan de kaart beelden, voorzien van uitleg, in de publiekshal van het gemeente huis. - Vanaf donderdag 23 juni zijn ze ook op internet te vinden, op www.toekomst.venray.nl. - Ook zoekt de gemeente haar burgers direct op: maandag 27 juni staat ze met de scenario's op de weekmarkt. Van 12.00 tot 16.00 uur kan iedereen in vier speciaal ingerichte kramen de toe komstbeelden bekijken en er uit leg over krijgen. - Van 18.00 tot 20.00 uur, tij dens de avondopenstelling, is iedereen in het gemeentehuis welkom voor het bekijken van en uitleg over de scenario's. - Woensdag 29 juni is er een 'Lagerhuisdebat' over de vier sce nario's, van 19.30 uur tot 22.00 uur in De Witte Hoeve. Hiervoor is iedereen uitgenodigd die ook direct bij de strategische visie en de verdiepingsgesprekken betrok ken is geweest. Uiteraard zijn andere belangstellenden ook van harte welkom om mee te discus siëren. Kijk voor meer informatie op de site van het Ontwikkelingsperspectief: www.toekomst.venray.nl. Stichting Jongerenwerk Machutus Oirlo is afgelopen zater dag de grote winnaar geworden van Rollebol'05 in Arcen. De jeugdclub, die dit jaar voor het eerst deelnam, nam hierdoor de wisselbeker over van Sirene'99 uit Lomm. Met jeugdclub De Springplank uit Venray als derde, had het podium een overwegend Venrays aanblik. De organisatie van dit jaarlijks terugkerend eve nement, kan terug kijken op een meer dan geslaagd resultaat. Mede dankzij het zonnetje, zag het speelveld aan de Sijzenbroek in Arcen, dat bevolkt werd door zo'n 320 kinderen er nog fleuriger uit. Voordat Rollebol'05, door Hopman Ron Smits van gastheer Jong Arcen geopend kon worden, was er al veel werk verricht door de organisatie. Deze bestaat uit afgevaardigden van de deelne mende clubs. De eerste opbou wers waren die morgen al om 06.00 uur op het veld om alles klaar te zetten. De kinderen met hun begeleiding waren onderge bracht in een sportzaal, die langs het speelveld lag. De vloer was hierom voorzien van een laag kar ton, die ook nog gelegd moest worden. Toen de jeugd omstreeks 09.30 arriveerde, lag alles er keu rig bij. Op het veld achttien zes kampachtige spellen, op straat een circuit eveneens met achttien spelletjes en in de bossen, bij een beek, tien survivalspellen. Nadat problemen rond de microfoonka bel opgelost waren, kon er toch nog op tijd begonnen worden met de vlaggenparade. Het hijsen van de Rollebolvlag gaf ook nog wat vertraging, want de vlag was zoek. Gelukkig heeft Winnie de Poeh voor de oplossing gezorgd. Klokslag 10.15 uur konden de kin deren beginnen aan hun mara thon spelletjesdag. Waar het ieder jaar een gok is, waterspellen in het spelaanbod op te nemen, was het dit jaar een voltreffer. Door de invloed van de zon, was het nat worden eerder een lust dan een kwelling. Het buikschuiven op de groene zeep, gevolgd door een douche, was dan ook zwaar favoriet. Sponsgooien ging ook heel gemakkelijk en bij het eendjes vis sen, werden er jeugdige deelne mers betrapt die tussen de eend jes in de speciekuip zaten. De waterslang, om de spellen te voor zien van water, werd niet altijd hiervoor gebruikt. Ook de survi valspellen rondom de beek, had den over enthousiasme niet te kla gen. Dat er veel deelnemers in het water geraakten, had niets te maken met de moeilijkheidsgraad van de spellen. De handdoeken konden in de tas blijven, de zon. droogde alles. Rollebol'05 werd zo één groot feest. Vooral voor de kinderen, de begeleiding had het er af en toe wel moeilijk mee. Vooral degene die het vrijdag avond wat laat gemaakt hadden, kwamen door de hitte iets in de problemen. Van schaduw naar schaduw werd de dag vol gemaakt. Alle lof voor de leiding bij de spellen, al of niet voorzien van parasol. Ook zij hebben hun werk moeten doen in de branden de zon. De jury was er snel uit. Debutant Oirlo ging met een vette prijs naar huis. Rollebol 2006 vindt plaats in Castenray. De vol ledige uitslag: 1. SJM Oirlo 2. Sirene'99 Lomm 3. Springplank Venray 4. ADOR Oostrum 5. SJW Castenray. Zorgboerderij De Haam in uien neemt op zaterdag 25 juni el aan de landelijke open dag or zorgboeren. Begin dit jaar ende De Haam haar deuren, ze zorgboerderij voor ouderen jkt een schot in de roos. De inten zijn afkomstig uit de 1PP de regio. Deze vorm van gein eerde dagvoorziening is moge- dankzij de samenwerking tus- Thuiszorg Noord-Limburg en Haam. Mensen die graag ken- willen maken met dit relatief uwe fenomeen, zijn van harte er,n9 Ikom tijdens de open dag. aangi |SSen 11.00 en 16.00 uur staan lannil deuren van De Haam aan de Bleidl rbaan in Veulen open voor Ibliek. Medewerkers en vrijwil- j II ers van de zorgboerderij geven graag tekst en uitleg aan de bezoekers. Een accordeonist zorgt voor een feestelijk tintje. Als extra activiteit worden deze dag schapen geschoren. De initia tiefnemers van de zorgboerderij voor ouderen, de broers David en Sef Janssen en hun echtgenotes Gerdy en Annerie, benutten hun gemengd agrarisch bedrijf om de kwaliteit van het leven van oude ren te verhogen. Cliënten verblij ven in een natuurlijke omgeving die gekenmerkt wordt door een huiselijke, ongedwongen sfeer. Ze kunnen meehelpen met activi teiten zoals koken, tuinieren en het verzorgen van dieren, maar niets is verplicht. De boerderij biedt daarnaast voldoende moge lijkheden tot contact met andere mensen. Gerdy en Annerie Janssen, die beiden een achter grond in de zorg hehben, zijn een half jaar later nog net zo enthou siast als bij de start. "Het gaat goed, de formule staat. Onlangs hebben we aan onze cliënten gevraagd wat ze eigenlijk van de zorgboerderij vinden. Met name het gewone, gemoedelijke karak ter en de gezellige sfeer blijken de cliënten erg aan te spreken. Bovendien is het sociale aspect heel erg belangrijk." Annerie en Gerdy Janssen merken dat nog lang niet iedereen weet wat een zorgboerderij voor senioren pre cies inhoudt. "Sommigen denken echt dat er hier gewerkt moet worden. Dat is niet zo. Cliënten hebben vaak al een lang arbeids leven achter de rug en hebben geen zin meer om nog iets 'te moeten'. Deelname aan de activi teiten is dan ook geheel vrijblij vend. Niets moet, alles mag." De zorgboerderij fungeert als een soort brug tussen thuis wonen en wonen in een verzorgingstehuis. Annerie en Gerdy Janssen, "Door ouderen een of meerdere dagen op onze zorgboerderij te laten vertoeven, hopen we zo lang mogelijk uit te kunnen stellen dat ouderen definitief naar een instel ling gaan. Bovendien wordt de thuissituatie ontlast, zodat de mensen die de zorg voor ouderen op zich hebben genomen er ook een keertje tussenuit kunnen." Ouderen zolang mogelijk zelfstan dig laten wonen in hun eigen omgeving, is tevens de missie van Thuiszorg Noord-Limburg die het initiatief in 2004 omarmde. Wiel Ploegman, bestuurder, "We mogen deze zorgboerderij voor ouderen gerust een succes noe men. Er is behoefte aan, zo blijkt. We willen ouderen prikkelen en helpen zo lang mogelijk zelfstan dig te blijven functioneren. We bieden daarom een compleet pakket aan thuiszorg en ontwik kelen telkens nieuwe producten en diensten. De zorgboerderij is hier een goed voorbeeld van." Voor meer informatie over zorg boerderij De haam kan men terecht bij Annerie Janssen- Thissen of Gerdy Janssen-Maas via tel. (0478)515292. Zie ook, www.landbouwzorg.nl Door te kiezen voor het con cept hoogwaardige handhaven wil de gemeente Venray het maken van misbruik of oneigen lijk gebruik van de bijstand tot een minimum beperken. Hoogwaardig handhaven bete kent investeren in het voorkomen van fraude en investeren in het bestrijden van fraude. Het voorko men van fraude gebeurt door klanten goed en voortijdig te informeren en door het optimali seren van de dienstverlening. Zo ontvangt elke bestaande en nieu we klant een zogenaamde infor matiemap. Hierin zit alle relevante informatie met betrekking tot de rechten en plichten in het kader van de Wet werk en bijstand (WWB). Ook is er ruimte voor het opbergen van formulieren en cor respondentie. Daarnaast wordt een start gemaakt met het afschaf fen van het maandelijks inleveren van inkomstenverklaringen. Dit zal het eerste gebeuren bij klan ten ouder dan 65 jaar en elders verzorgden. Het bestrijden van fraude gebeurt door het vroegtij dig constateren en afhandelen van overtredingen en fraude en door het daadwerkelijk sanctioneren van geconstateerde fraude: lik op stuk maar wel op maat. Zo wordt er bij twijfel of vermoedens van fraude steeds vaker bij klanten een huisbezoek afgelegd. Ook wordt er maandelijks digitaal via het Inlichtingenbureau gecontro leerd of een klant inkomsten heeft ontvangen die hij of zij niet bij de gemeente heeft opgegeven. De bestrijding van fraude wordt in regionale samenwerking opge pakt en levert voor de gemeente ook een bijdrage aan de zelfred zaamheid van burgers. Na vijftien jaar neemt Lynn Steverink afscheid van haar theaterzangschool. Met de voor stelling Schaduwlicht op zaterdag 25 juni in de Schouwburg Venray haalt de theatervrouw pur sang nog een keer alles uit de kast. Uiteraard zullen in Schaduwlicht, een productie van Lynn en dansle- rerares Myma van den Bosch, nog een keer de leerlingen van Steverink schitteren. Verder dan sen leerlingen van Myrna en zijn er enkele gastoptredens. Zo danst Jesse Jacobs, de zoon van Lynn Steverink, samen met zijn vriend in Brooke Widdison. Beiden dan sen voor het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Ook Ilja van den Bosch, de zus van Myma, en haar vriend Daniël Morales Peréz, zijn te gast in Schaduwlicht. Zij maken beiden deel uit van de Balletcompany in Oostenrijk. Als klap op de vuurpijl treedt de Spaanse flamencodanser Elias Morales op. Kaarten voor Schaduwlicht, op zaterdag 25 juni om 20.00 uur in de Schouwburg Venray, zijn nog te verkrijgen aan de kassa van de schouwburg. [ientallen media uit de hele :ld streken maandagochtend ïer in de schouwburg op het hnaterrein in Venray voor een GAVere storische 'persconferentie' van GGZ-groep Noord- en Midden- nburg. Toine van der Sanden, iorzitter van de Raad van £1^ stuur, gaf een verklaring af waarin hij de ambitie uitsprak dat de GGZ-groep koploper in Europa wil worden in de vermaatschap pelijking van zorgvragers. 'En daar gaan we samen met de cliënten aan werken. Als bondgenoten zul len we ons gezamenlijk inspan nen om mensen die anders zijn de ruimte te bieden om als volwaar dig burger deel te nemen aan de maatschappij. We sluiten een uniek, maatschappelijk pact.' De 'persconferentie' maakte onderdeel uit van de film over honderd jaar psychiatrie, die de voorbije vier weken in opdracht van het Cliënten Advies Bureau (CAB) is opgenomen in Venray. Op de foto, van links naar rechts: Cor Peeters (is cliënt in de film), Nicole Franken (speelt de rol van cliënte), Fleur Janssen (één van de hoofdrolspeelsters, ze speelt therapeute die haar moe der verloor - zelfmoord - door de psychiatrie) en Toine van der Sanden, die als voorzitter van de Raad van Bestuur van de GGZ- groep in de film zichzelf mocht zijn. a forse brand in Horst in Bij een forse brand in de tormalige machinefabriek n Douven in Horst is afgelo- maandag sporadisch :st vrijgekomen. Het asbest rspreidde zich in een straal 150 meter rondom het ide bedrijfspand. De brand s tot in de verre omgeving ihtbaar. Roetdelen kwamen in Leunen en Veltum vht. Deze deeltjes bevatten fhter geen asbest. de brand rukten in totaal it korpsen uit de regio uit. luit Venray waren drie wagens de bluswerkzaamheden trokken. De brand brak rond .45 uur uit. In het bedrijf was (zeef)drukkerij gevestigd, ndat vrij snel vast stond dat er )est was vrijgekomen, werden hiervoor vastgestelde procedu- in werking gezet en het hied rondom de brand volledig ezet. Rond middernacht kon sein brandmeester worden geven. Het nablussen duurde Bindstraat 12, tel. 581553 van tot dinsdagmiddag. Een woordvoerder van de gemeente Horst laat weten dat er in de directe .omgeving van de brand sporadisch asbest is aange troffen. Buiten dat gebied hoeven mensen zich geen zorgen maken. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. Stichting De Hoefslag in Veulen is november 2004 gestart met de bouw van een nieuw gemeen schapshuis. Nationaal Fonds Ouderenhulp kent een garantie- bijdrage toe voor de inrichting van de ruimte voor ouderen in het nieuwe multifunctionele gemeen schapshuis De Hoefslag in Veulen. De plaatselijke afdeling Venray van het Fonds zal op don derdag 30 juni deze bijdrage sym bolisch aan Stichting De Hoefslag overhandigen. De politie heeft zondagmorgen óp De Gouden Leeuw een 46-jari- ge man uit Venray aangehouden op verdenking van mishandeling. De man zou naar aanleiding van een woordenwisseling een 38-jari- ge vrouw uit Venray hebben geslagen en geschopt. De man werd naar het politiebureau gebracht waar hij voor nader ver hoor werd ingesloten. De man werd in de loop van zondagmid dag in vrijheid gesteld. Tegen de man is proces verbaal opgemaakt. Deze week werden de opnamen afgerond. De film gaat in septem ber op Kreta in première tijdens Euro-Psy en zal in november te zien zijn in Venray.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 7