raagtekens rondom uisvesting ambtenaren enray Muzikaal otaal: opnieuw niek spektakel ieuwe kleedkamers en erging voor SV Ysselsteyn 'Provincie geeft ruimte voor woningbouw dorpen' Vissterfte in vijver Ballonzuil OPRUIMING Maasproject Aanranding Huiselijk geweld Laat u inspireren OPRUIMING Regels rondom identificatie! Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Pag in; EL EN MAAS Donderdag 23 juni 2005 - Pagina 5 Maandagmorgen ontdekten vis sers van hengelsportvereniging de Roerdomp een massale vis sterfte in de vijver aan de bossen bij de Ballonzuil. Door de warmte van de afgelopen dagen bevat het water te weinig zuurstof. Naar lucht happend zwommen de nog levende vissen aan de oppervlak te van het water. De vrijwillige brandweer van Venray kwam met twee waterspuiten om door mid del van hoog opspuitend water zuurstof aan het water toe te voe gen. Hiertoe werd water uit het naast de vijver gelegen Defensiekanaal gepompt. De vis club is meteen begonnen met het opruimen van de dode vissen, uit angst voor botulisme. MEXX - ES COTTONFIE PART II MAT N QUE Bleek 83 Uenray Tel. (0478) 512 306 <fml)e politieke partijen willen het college van burge- ijjester en wethouders grote ISgvuldigheid betrachten bij (her)huisvesting van de [btenaren in het gemeente- 0 5 to. Dat blijkt uit de beschou- [gen van de diverse politie- Sflhartijen met betrekking tot 3 voorjaarsnota die dinsdag wordt behandeld door de leenteraad. e WD gaat het meest ver van partijen. "Reeds verschillende n heeft de WD geadviseerd een onderzoek te doen naar mogelijkheden van herhuis- ting elders. Koste wat kost in gebouw te blijven is voor e fractie nooit een doel op i geweest. De WD is zeer benieuwd naar de presentatie die binnenkort hier over plaats vindt. Zoals vorig jaar reeds gesteld, zijn wij nog steeds van mening "beter ten halve gekeerd, dan ten hele gedwaald"." aldus de liberalen in hun beschouwing. Daarom stelt de WD alle investeringen, direct of indirect gelinkt aan het onder werp huisvesting, acuut te bevriezen in afwachting van definitieve besluitvorming hier over. Samenwerking is een felle tegenstander van forse investerin gen in de huisvesting. Nu beslo ten is dat het gemeentehuis in het voormalige kloostergebouw blijft en de nieuwe afdeling publieks diensten inmiddels is gereali seerd, vreest de oppositiepartij in een fuik te lopen. Samenwerking spreekt van een bodemloze put waarin gigantische kredieten als sneeuw voor de zon zullen ver dwijnen. De partij wil dat alle geplande investeringen voor het gemeentehuis, ook de nieuwe telefooncentrale, minimaal één jaar worden opgeschoven. Want er dient eerst een compleet beeld te zijn van alle ins en outs van de huisvesting. Samenwerking wil naast de telefooncentrale nog een aantal andere uitgaven laten ver vallen. De partij komt met alter natieven waardoor er nog een positief saldo overblijft. Van dit geld kan voortaan twee keer per jaar een ophaalronde voor grof huisvuil gehouden worden. Ook de coalitiepartijen CDA en PvdA hebben vraagtekens bij dit onderwerp. "In de Voorjaarsnota kondigt u een duurzame visie op de (herhuisvesting van de gemeentelijke organisatie aan. Deze duurzame visie moet resul teren in een aantal vervolgactivi teiten. Op dit punt heeft het col lege wat de Partij van de Arbeid betreft nog heel veel uit te leg gen. Te beginnen met het begrip "duurzame visie" en te eindigen met een volledige verantwoor ding waarom de gemeentelijke huisvesting nu alweer op de agenda verschijnt. Wat weet u nu wel of meer ten opzichte van de laatste discussie over dit onder werp. zo stelt de PvdA-fractie. Volgens het CDA blijft de huis vesting van de ambtenaren aan dacht vragen. "Zeker nu duidelijk wordt dat de backoffice, de werk plek van de meeste medewerkers van de gemeente, niet meer van deze tijd is. Het CDA vindt dat de komende tijd goed onderzocht moet wor den hoe dit het beste opgelost kan worden. Een goede huisves ting voor de medewerkers van de gemeente en een efficiënte bedrijfsvoering moeten daarbij centraal staan.Daarbij gaat het volgens het CDA niet om de hoogte van de investering, maar vooral om de uiteindelijke jaar- kosten van de gemeentelijke huis vesting. "We willen dat bij het onderzoek naar de verbetering van de huisvesting alle opties onderzocht worden, waarna de raad een weloverwogen besluit kan nemen." De politie heeft afgelopen week end 32 bekeuringen uitgeschreven tijdens de controles die zij heeft uit gevoerd in het kader van het Maasproject. In totaal werden 56 mensen gecontroleerd in het gebied vanaf Middelaar tot en met de haven van Blerick. De bekeurin gen werden uitgeschreven voor illegaal kamperen (8), vuurtje sto ken (3) en het overtreden van de Visserijwet (21). De politie voerde de controles uit in samenwerking met een aantal jachtopzichters, controleurs van de hengelsportfe deratie en medewerkers van Rijkswaterstaat. Met het Maasproject wil de politie de over last aanpakken die recreanten op en rond Maas veroorzaken door bij voorbeeld illegaal te kamperen, ille gaal te vissen, geluidsoverlast te veroorzaken door harde muziek en het achterlaten van afval. Om de problematiek zo breed mogelijk aan te kunnen pakken, is er een project opgestart waarbij samen wordt gewerkt met andere discipli nes. De controles vinden vooral plaats op en rond de Maas en daar mee in verbinding staande meren en havens, waarbij een gebied wordt beslagen vanaf de jachthaven Blerick tot en met de noordelijke gemeentegrens Mook en Middelaar (splitsing Maas-Waalkanaal). [rijdag 1 juli barst Venray aal Totaal weer los in centrum van Venray. Op pleinen brengen muzikan- uit Venray en omstreken wervelend live-program dat klinkt als een klok. programma start om 16.30 op de Grote Markt en om ,00 uur zal de laatste noot (en. Muzikanten, winkc- en horeca maken er op 1 weer een feestje van. L een week en dan is er geen >men meer aan in het cen- van Venray. Op alle pleinen ®iek en gezelligheid. Dit jaar 'ter de 9e editie van dit top- van samenwerking, k i ükanten vullen de pleinen met I ïiek en gezang en dat doen ze kei belangeloos. Ook dit jaar 'er weer vele nieuwe groepen te zien, zoals Vesele (De Bleek), Papalarious (Schouwburgplein) en The Jux Junction (café het Podium) Daarnaast natuurlijk ook oude bekenden. Denk aan The Basement Band (Grote Markt) en Confetti, die bij D'n Engel optre den. Primeur is een optreden van de Rooyse Stones, speciaal gefor meerd voor Venray Muzikaal Totaal 2005. Naast al die muziek is er volop gelegenheid tot winkelen. De winkels in het centrum zijn geo pend tot 23.00 uur. Vele winke liers hebben een speciale Fraay 2=1 actie. Kijk voor de acties en het programma in de Venray Muzikaal Totaal krant die huis-aan- huis wordt bezorgd. Natuurlijk maakt al dat winke len, swingen en meezingen hon gerig en dorstig. Strijk neer op de vele terrassen in het gezellige cen trum. Horecaondernemers heb ben de pleinen zo ingericht dat u vanaf de terrassen optimaal kunt luisteren en genieten van wat Venray muzikaal te bieden heeft. Maandagmiddag heeft een onbe kende man een 17-jarig meisje uit Venray aangerand op de Loonseweg tussen Overloon en Holthees. Zij fietste het viaduct op toen een man uit de struiken rende en haar vastpakte. Ze voelde dat hij natte handen had, kon zich losruk ken en is weggefietst. De politie in Cuijk vraagt burgers zich te melden (op 0900-8844), die op maandag middag rond 14.15 uur een man hebben gezien die zich in de buurt van het viaduct vreemd gedroeg. let heel veel inzet, veel jwilligers en weinig geld is n team vrijwilligers onder ding van Harrie Lemmens 9 mei begonnen aan de uw van nieuwe kleedka- :rs en een berging voor SV selsteyn. De club, waar de orten voetbal en korfbal •rden beoefend, is de voor- e jaren flink blijven groei en telt nu ongeveer 600 len. De aanwas stagneert •t en leden blijven lid. De erzijde van de medaille is mtegebrek. De kleedloka- t zijn te klein voor het hui- e ledenaantal en de nieu- leden die de komende ■en worden verwacht. )m het ruimtegebrek te tacke len, heeft de harde kern van SV Ysselsteyn de handen ineen geslagen en een bouwteam gefor meerd. De opdracht: vier nieuwe kleedkamers en een berging bou wen. Op 9 mei zijn de bouw werkzaamheden begonnen en op woensdag 8 juni is de vloer gestort. De ruwbouw zal naar verwachting op 1 september worden opgeleverd. Na het sporten is een frisse douche en een fatsoenlijke ruim te om je te kunnen omkleden, erg belangrijk. "Een vereiste om de leden tevreden te houden en ze te behouden", vindt Martin Houben (42), voorzitter van SV Ysselsteyn. De bouwploeg bestaat uit eenharde-kern van vijf personen, aangevuld met tientallen vakmensen en vrijwilli gers. Een klus die tact en begrip vergt. "We werken met alleen maar vrijwilligers. Daar moeten we in de planning rekening mee houden. We kunnen niet teveel eisen of ze een te grote werkdruk opleggen. Desondanks gaat tot op heden alles heel voorspoedig, iedereen doet zijn best en daar zijn we als sportvereniging heel erg blij mee. Iedereen is met ziel en zaligheid bij SV Ysselsteyn betrokken." De nieuwe kleedkamers wór den bij de bestaande kleedka mers aangebouwd. Ze worden met elkaar verbonden door een brede gang, die overdekt wordt. Wat bijzonder is aan de nieuwe kleedkamers, is dat de toiletgroe pen in de gang worden gebouwd en zo beter toegankelijk zijn voor de sporters. SV Ysselsteyn heeft naarstig gezocht naar fondsen en potjes geld om de nieuwbouw te kun nen realiseren. Ook de gemeente Venray is om een subsidie gevraagd, maar dat verzoek is niet gehonoreerd. Tot leedwezen van de sportvereniging. "Het past niet in het beleid van de gemeen te", geeft Houben aan. "Er is nu wel een nota voor jeugdsporten bij de gemeente, maar geen geld voor de bouw van onze nieuwe kleedkamers. Veel bedrijven in Ysselsteyn zijn al sponsor van de vereniging, en wij wilden nu niet weer een beroep op hen doen. Daarom hebben we gezocht naar andere potjes en geldstromen, onder meer door het uitstellen van groot onderhoud van de speelvelden. En vergeet niet dat we met onze eigen werkzaamhe den de kosten voor de nieuw bouw flink drukken. Al dat duur arbeidsloon sparen we uit. Bovendien versterkt het de team geest binnen de vereniging. Samen bouwen we aan iets dat tastbaar en zichtbaar wordt. Daar heeft iedereen op zijn manier plezier in. En de club is enorm trots dat zoveel leden geheel belangeloos de schouders onder het project zetten. Het zegt veel over de sfeer en de verbonden heid binnen SV Ysselsteyn. Samen staan we sterk en kunnen we veel bereiken." ;ntallen vrijwilligers werken aan nieuwbouw voor sportvereniging De politie heeft zondagavond rond 22.15 uur een 28-jarige inwo ner van Venray gearresteerd op ver denking van huiselijk geweld. Bij de politie kwam een melding bin nen dat de 28-jarige man zijn 56- jarige schoonmoeder uit Eygelshoven bedreigde en geslagen had. Ter plaatse trof de politie de 28-jarige aan met een stuk bezem steel. Hij had zijn schoonmoeder geslagen en bedreigd. Aanleiding waren problemen in de relationele sfeer. De man is hierop ter plaatse aangehouden en voorgeleid. Aangezien de man zich agressief opstelde, is hij geboeid afgevoerd naar het politiebureau. De politie heeft de zaak in onderzoek. door onze keukens en badkamers Bezoek onze showroom: Heidseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 www.comfortabel-wonen.com de COMFORTABEL WONEN.. Vrijdag behandelen provin ciale staten het nogal omstre den 'contourenbeleid' dat bij de Venrayse dorpsraden veel ophef en negatieve reacties heeft teweeg gebracht. CDA-sta- tenlid Jan Loonen merkt ook dat het onderwerp leeft want hij krijgt er regelmatig kriti sche vragen over. Loonen vindt dat de critici het contourenbe leid te eenzijdig belichten. Daarom wil hij aan de voor avond van de behandeling in de provincie de achtergronden en keuze van het beleid nog maals voor het voetlicht bren gen. (Door Jan Loonen, CDA-staten- lid) Er mag weer gebouwd worden op de dorpen in Venray en Meerlo- Wanssum, nadat dit jaren niet of nauwelijks mogelijk was. De pro vincie heeft daar in belangrijke mate aan bijgedragen. De komende jaren kan daardoor een forse inhaalslag gemaakt worden en dat is nodig ook. Daarbij is het verstan dig de bouw niet ongebreideld te laten plaatsvinden, maar samen te laten gaan met een verbetering van de kwaliteit van de omgeving. Niet alleen in onze regio maar in alle Noord-Limburgse plattelands gemeenten is deze ruimte weer aanwezig. Na vaststelling van het reconstructieplan kwamen er meer mogelijkheden door een soepelere stankregelgeving. Maar ook beleidsmatig en procedureel wer ken provincie en gemeenten veel beter samen om te bouwen op de dorpen. Iedereen is ervan door drongen dat woningbouw nood zaak is voor de leefbaarheid van een dorp. Zij het wel dat dit moet aansluiten bij de ontwikkelingspo tenties van ieder dorp. De lijn die de laatste jaren is ingezet door de provincie past in het streven naar maatwerk en dere gulering. Niet meer betuttelen en zeggen wat niet kan, maar stimule ren waar kansen liggen. Daarbij is altijd aangegeven dat ontwikkeling gepaard moet gaan met kwaliteit. Niet lukraak dingen toestaan, maar gericht knelpunten oplossen waar bij de omgeving en leefbaarheid vooruit gaan. In de voorbije periode zijn een groot aantal van deze "voor wat, hoort wat' maatregelen doorge voerd. Denk aan een compensatie woning bij de sloop van stallen. Maar ook wanneer een bedrijf wil uitbreiden moet er op het gebied van groen en water een tegenpres tatie geleverd worden. We mogen ons gelukkig prijzen dat we nu zover zijn dat het bou wen op de dorpen ook mogelijk is. Daar is hard aan getrokken, niet het minst vanuit de dorpen zelf. Belangrijk daarbij is om deze bouw niet "vergooien" aan allerlei leuke plannen, maar ervoor te zorgen dat dit leidt tot een verbetering van de omgeving. Gebruik de middelen die door deze bouw vrijkomen om andere knelpunten op te lossen. Als er door de bouw een aantasting ontstaat van de omgeving dan kan deze aantasting elders gecompen seerd worden. Maar ook kunnen planologische problemen die woningbouw frustreren hiermee opgelost worden. Denk aan het saneren van bedrijven die in of dichtbij de kern gelegen zijn. Dus ook hier maatwerk, wie wat wil, stelt daar wat tegenover. De provincie heeft dit beleid vastgelegd in het nieuwe "contou renbeleid". Ruimte wordt gegeven om te bouwen, maar wel met behoud van kwaliteit. Over dit contourenbeleid zijn nogal wat misverstanden gerezen. Ik som ze hierbij op: - Het is niet de bedoeling woningbouw te frustreren. Het nieuwe beleid maakt juist meer woningbouw mogelijk. Bestaand beperkend beleid komt juist te ver vallen. - Er komt geen extra planologi sche afweging. Het past in het bestaande planologische beleid van provincie en gemeente om meer woningen te bouwen. - Een adviescommissie zal onder steuning verlenen bij de advisering over de plannen. Dit is geen extra bestuurslaag die voor extra vertra ging zorgt. - Er komen niet meer regels, alleen zal een tegenprestatie gele verd moeten worden wanneer iemand wil bouwen. - Voorkomen moet worden dat gelden die met de woningbouw verdiend worden weglekken naar ontwikkelaars en grondeigenaren. Door een directe tegenprestatie te vragen wordt dit voorkomen. - De markt bepaalt de woning prijs. Woningen worden niet duur der door het beleid. - Door dit beleid zal geen woning minder gebouwd worden. Mocht dat toch het geval zijn dan zal het beleid worden aangepast. - De leefbaarheid van de dorpen zal door de extra woningbouw juist gaan toenemen. Ook zijn er kansen voor gevarieerde bouwmo gelijkheden. De uitdaging van dit nieuwe beleid is om de extra ruimte voor het bouwen van woningen te gebruiken voor de verbetering van de kwaliteit van de omgeving en sociaal-maatschappelijke doelen. Het nieuwe contourenbeleid van de provincie geeft de gemeenten een instrument om hier uitvoering aan te geven. Bouwen van wonin gen wordt op meer plaatsen moge lijk. Ook op plekken waar dat tot nu toe niet mogelijk was. Het geeft de dorpen kansen om doorstro ming op de woningmarkt te krij gen. Een belangrijke taak in de uit voering ligt bij de gemeenten, zij zullen dit moeten oppakken. Het CDA heeft er hard aan getrokken deze verruiming in het beleid gestalte te geven. Niet alle partijen zijn even gelukkig met deze vrijheid en het nieuwe instru ment. Aan ons allen de uitdaging om de komende jaren hier een suc ces van te maken. boxmeer ranMrmode, jsrs and casual war (or nat venray d c Bleek 82 Uenray Tel. (0478) 512 306 De regels voor identificatie van klanten door banken worden steeds verder aangescherpt. Deze regels zijn onder andere opgenomen in de Wet Identificatie bij Dienstverlening (WID) en zijn vooral bedoeld om fraude tegen te gaan. In verband daarmee moet de bank ook klanten aan wie zij in het verleden diensten en producten heeft verstrekt, alsnog legitimeren. Wij begrijpen dat dit soms vreemd kan overkomen, zeker als u al jarenlang klant bent bij onze bank en al eerder een kopie van uw legitimatiebewijs heeft ingeleverd. Maar de recent aangescherpte regelgeving vanuit de overheid verplicht ons tot deze maatregel. Binnenkort ontvangen een groot aantal van onze klanten het verzoek om met een geldig legitimatiebewijs (paspoort, identiteitsbewijs of rijbewijs) een van onze kantoren te bezoeken, zodat wij van het origineel een kopie kunnen maken. U kunt daarvoor terecht op onze kantoren in Venray en Wanssum en tijdens de zitting in Leunen en Ysselsteyn. Tevens attenderen wij u op de wettelijke verplichting dat vanaf 1 januari 2005 iedereen van 14 jaar en ouder in het bezit dient te zijn van een gel dig legitimatiebewijs. Wij danken u alvast hartelijk voor uw medewerking. Als u nog vragen heeft, dan horen wij dat graag van u via telefoonnummer (0478) 530 300. Openingstijden kantoren Venrav. Schouwburgplein 13 Maandag 12.00 Dinsdag t/m donderdag 10.00 Vrijdag 17.00 uur 17.00 uur 10.00 - 19.00 uur Wanssum. Pastoorstraat 23 Maandag 13.00 - 17.00 uur Dinsdag t/m vrijdag 09,00 - 12.00 en 13.00 17.00 uur Maandag Zitting in Ysselsteyn Vrijdag 14.30 - 16.30 uur 14.30 - 16.30 uur

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5