SCHOUWBURG PLEIN rumband en Jeugdfanfare ns Genoegen Oirlo (18.00 uur) apalarious akuna Matata (21.00 uur) Mixed Juezz (21.45 uur) Gert Janssen (23.00 uur) The Rooyse Stones (23.30 uur) irumband :hikt over veel schillende soorten slagwerkinstrumenten en zij werkt aan een uitbreiding van het odische slagwerk. Hiermee kan een meer gevarieerd muziekprogramma gespeeld den. De benaming slagwerkensemble Ons Genoegen zou daarom meer op zijn ts dan de benaming drumband. Het marcheren en spelen van marstukken is hts een klein gedeelte van het repertoire dat gespeeld wordt, jeugdfanfare van muziekvereniging Ons Genoegen bestaat momenteel uit onge- vijfenveertig leden, waarvan tien wat "oudere leden" ter ondersteuning van de ge muzikanten alsook om een meer complete bezetting van de fanfare te hebben, jongste muzikant is negen jaar en de oudste is bijna vijfenvijftig jaar oud. Er zijn enkele leden die op oudere leeftijd begonnen zijn met het maken van muziek en Ie jeugdfanfare meer ervaring willen opdoen alvorens aan te sluiten bij het "grote is". ■jeugdfanfare staat onder leiding van dirigent Wil Jacobs uit Oirlo. Het repertoire ïde jeugdfanfare bestaat veelal uit vlotte en bekende populaire muziek die de kd aanspreekt. Papalarious is een cover band die nog maar drie kwart jaar bezig is en gericht is op Pop Rock covers van verschillende artiesten. Van de Pretenders tot Anouk. We zijn op dit moment nog bezig ons repertoire flink uit te breiden. Dit is ons eerste jaar op VMT maar dat zul len er ongetwijfeld meer worden. We hebben onder andere al optredens gehad op de Oirlose kermis en in 't Podium. band bestaat uit 7 man. Roel Jenniskens op de drums; Thijs Manders op de trom- en bugel; Stijn Claes, slaggitaar; Rob de Jong, sologitaar; Charlotte Moree op de Stef van Dijk op de toetsen en Auke Classens als zangeres. (19.00 uur) iekvereniging Ons loegen uit Oirlo aan Venray sikaal Totaal deel- len met haar mband en jeugd- are. De drumband ft momenteel alf leden en deze t onder leiding instructeur Hans ons uit Well. De tijd van de leden eert van 8 tot 16 De drumband ft alleen jongens id maar meisjes van harte wel- una Matata is een :p zeer enthousias- ercussie spelers, en spelen, inzet ezelligheid staat g in het vaandel, una Matata bete- in het Swahili n probleem", n probleem is hun to: geen probleem u in afrikaanse te brengen, geen (leem om te zor- dat het gezellig is. krijgen van les in taanse percussie, Dor de niet insi- trommelen op trommel alleen met de handen zonder stok, is erg leuk. Het is nog leuker om aan anderen te laten zien en horen wat je geleerd hebt. Dat is eigenlijk de reden het ontstaan van Hakuna Matata. 1 werden we gevraagd of we niet eens konden laten horen wat we zoal erd hadden. Het spannende eraan was dat dit optreden live werd uitgezonden de lokale radio-omroep Venray. Logisch dat dit niet echt vlekkeloos verliep we hadden geproefd van de drug die podium koorts heet. Dit was het eerste eden waarnaar er verlangen naar meer was lenteel bestaat de groep uit een 16 tal leden. Buiten het "trommelen" wordt er gezongen en gedanst. Onlangs heeft zich ook een didgeridoo speler bij ons >egd. Bij de muziek die wij maken is de invloed van elk werelddeel welkom, t informatie: Stef Peeters tel: 0478580633 email: Hakuna@hello.to Als je als Noordlimburgse band zeven jaar na je eer ste optreden terug kunt kijken op een aantal goed ontvangen CD's mag je tevreden zijn. Wanneer je daarbij in de situatie bent dat - zoals onlangs gebeurde - de telefoon 's avonds over gaat en een festivalorganisatie uit Vlissingen vraagt of je s.v.p. tijdens hun Jazz- /Bluesfestival wilt komen optreden, mag je zelfs meer dan tevreden zijn. Blijkbaar biedt je kwalita tief goede muziek die een breed publiek aanspreekt Mixed Juezz is dus meer dan tevreden. Hun recepteen stevige mix van blues en jazz, afgemaakt met funk als smaakversterker. Mixed Juezz beklimt de laatste jaren podia door het hele land. Van Zwolle tot Hellevoetsluis, van Hoofddorp tot Emmen, van Apeldoorn tot Maastricht. De geel gespoten bus, waarmee de apparatuur wordt vervoerd heeft er al heel wat kilome ters opzitten. En wat de bandleden betreft, mogen daar best nog wat trips aan wor den toegevoegd. Mixed Juezz gaat er prat op dat nummers nooit twee keer hetzelfde klinken. De ruimte voor improvisatie die de band zichzelf gunt, maakt weliswaar dat de basis van de nummers gelijk blijft, maar dat de invulling met solo's ook voor de bandleden zelf tot verrassingen leidt. Geen geforceerde vaste patronen: vocale en instrumentale nummers wisselen elkaar af, en, waar de doorzichtigheid muziek dat verlangt, wordt de bezetting op het podium ingekrompen. De line-up van Mixed Juezz: Marion Vervoort, zang percussie; Leo de Mulder, bugel trompet; Piet Peters, trombone percussie; Oscar Visser, tenor sax; Peter Jacobs, gitaar; Jan van Haperen, gitaar, blues harp; Hay Rubie.bas, gitaar zang; Jan Jacobs, drums percussie; Lee Wiering, techniek. Zo'n twintig jaar geleden deed hij eens mee aan een talentenjacht van de VARA. "Ik kwam toen niet slecht uit de bus" aldus Gert Janssen. Ambities had hij toen niet om door te gaan maar enkele jaren geleden werd hij gestimu leerd om te gaan zingen. Voor Gert hoefde het niet zo maar af en toe in een kroeg of op een feestje stond hem toch wel aan. Inmiddels begint hij er echt plezier in te krijgen en heeft hij een repertoire dat varieert van Udo Jürgens tot Andre Hazes en van Ronan Keaton tot Robbie Williams. Voor Gert Janssen is Venray Muzikaal Totaal een nieuwe uitdaging. Op een groot podium met veel publiek is ook voor Gert Janssen een belevenis. Dit jaar zal Venray Muziek Totaal worden opgeluisterd door niemand minder dan... The Rolling Stones! euuhh... The Rooyse Stones! Niet helemaal hetzelfde maar het komt toch een eind in de buurt. Waar Mick Jagger en kornuiten meer dan 4 decennia over hebben gedaan, proberen de Stones uit Venray het in 4 maanden. The Rooyse Stones bestaan uit 9 muzikanten die afkomstig zijn van totaal verschillen de bands uit Venray en omstreken. De band is, speciaal voor Venray Muziek Totaal, opgericht door Edgar Janssen, gitarist van BOB (Band op Bezoek) die van kinds af aan al Stones-fan is. Het idee vond zijn oorsprong tijdens de optredens van BOB afgelo pen carnaval in de Klokkenluider: 'We speelden eindelijk en voor het eerst met BOB een tweetal nummers van de Stones. Vooral 'Honky Tonk Women' deed het erg goed en was zo lekker om te spelen dat ik vond dat ik daar wat meer mee moest doen. Toen vervolgens ook nog Winus Kooien, pianist van de Basement Band en ook Stones-fan, naar mij toe kwam stappen en mij uitmaakte voor 'Keith Richards' (in positieve zin) was het idee snel geboren!", aldus Edgar. Achteraf ook logisch dat Winus als eerste werd benaderd om aan dit project mee te werken. Vervolgens was het een kwestie van het bij elkaar zoeken van de overige muzikanten en aan de slag te gaan. Bij het formeren van de band is, naast de muzikaliteit, vooral ook gekeken naar wie er zou passen in een Rolling Stones-rol. "Ik wilde niet alleen maar wat Stones-liedjes spelen maar ook proberen om de act en de sound zo goed mogelijk te benaderen. Verder leek het mij ook geweldig om muzikanten van bands met uiteenlopende muziekstijlen, van rock tot big band, bij elkaar te brengen. Toen waren The Rooyse Stones compleet! Tenminste...dat werd gedacht. Na de eer ste bijeenkomst is namelijk besloten om het plaatje toch helemaal compleet te maken met achtergrondzan geressen en een saxofonist. De echte Rolling Stones schakelen, met live optre dens, tenslotte ook wat hulptroepen in. Zij staan zelfs met 10 muzikanten extra op het podium! Al met al zijn er kosten nog moeite gespaard om 'The Rooyse Stones' tot een suc ces te maken en zullen zij ongetwijfeld, net als de echte Stones, het publiek op de kop weten te zetten!!! Kortom een uniek optreden in Venray wat je niet mag missen! The Rooyse Stones hebben ook een eigen website: www.bandopbezoek.nl/stones.htm. Voor meer info over dit project kun je ook een mailtje sturen haar: rooysestones@hotmail.com. Bovenste rij v.l.n.r.: Ruud Stevens; Jeroen Schobbers; Angelique van Gerven; Maurice Lucassen; Marlies Driessen; Pascal Arts; Winus Kooien. Onderste rij v.l.n.r.: Ramon Barents; Edgar Janssen.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 39