u Jithuilen en >pnieuw beginnen Meerlo-Wanssum Piet Timmermans neemt afscheid van de Rabobank €18, brandweerman/ vrouw iets oor jou? In memoriam gratis! Service rubriek km I t o Word nu abonnee en ontvang het boekje Pagi [EL EN MAAS Donderdag 23 juni 2005 - Pagina 23 n halfjaar na de kerkroof in Blitterswijck \Qeur )at Blitterswijck het lande- ce nieuws haalt, is eerder )ndering dan regel. In ïuari stond het Maasdorp hter plotseling in het mid- lpunt van de belangstelling, media verdrongen elkaar or de deuren van de Sint- mbertuskerk. Aanleiding: de utale roof van een groot el van de inventaris van de rk in de nacht van 13 op 14 Sari. Weggehaald werden onder er monumentale middeleeuw- jeelden, kandelaars en de com ité kruisweg. De roof riep des- Is veel vragen op en doet dat half jaar later nog steeds. Hoe Ie stand van zaken nu? Zijn de Iers al opgespoord? Is er iets uggevonden? Is de kerk al nieuw aangekleed? Hoe ver- pt de afwikkeling met de ver ering? Aanleiding voldoende met pastoor Hans te Boek- «fjst terug te blikken op het afge- :n half jaar. oewel de roof al meer dan een jaar geleden plaatsvond, zijn sporen ervan nog altijd niet emaal verdwenen. De diverse Uet v( e sokkels zijn in dit verband (er 20 stratief. Maar ook de afdrukken lt s I beelden en schilderijen op de Dg on< ren zijn nog goed zichtbaar. En e de kerk beter kent, zal Schoufeteen opvallen dat onder het Hing tuis de prachtige zestiende- naait uwse houten beelden van lece Ie Ra Johannes de Evangelist en Maria weg zijn. Toch maakt de kerk nu ook weer geen lege indruk. Hoe valt dat te verklaren? Pastoor Te Boekhorst: "We zijn geleidelijk begonnen met het herinrichten van de kerk. De nieuwe kande laars hebben we bijvoorbeeld gekregen van de koster van een parochie uit Zuid-Holland. De kruisweg die er nu hangt, is afkomstig van de zolder van de kerk in Blerick. Uit de erfenis van een pastoor hebben we een kruis en beelden van Maria en Urbanus ontvangen. Van een kerk in Heer len die dicht ging. hebben we voor een gereduceerde prijs een altaarbei en een wierookvat over genomen. Uiteraard zijn we dank baar dat we de kerk op deze manier weer wat cachet kunnen geven. Toch blijft het behelpen. Vooral de eeuwenoude houten beelden zijn onvervangbaar. En de kruisweg die er nu hangt, past bijvoorbeeld niet echt bij de inrichting van de rest van de kerk. Maar we zijn blij dat we tenminste iets hebben." Mogen we uit het feit dat de kerk langzamerhand opnieuw wordt aangekleed, afleiden dat de hoop dat de gestolen spullen wor den teruggevonden intussen is vervlogen? De pastoor: "Zeg nooit nooit. Maar deskundigen achten de kans klein dat de hele buit wordt opgespoord. De daders zijn vermoedelijk professionals. Die weten als geen ander waar en hoe ze de spullen het beste op de markt kunnen brengen. Waar schijnlijk wordt alles stukje bij beetje ergens in het buitenland te koop aangeboden. Vooral in Frankrijk schijn je veel kunstmark ten te hebben. Het zou natuurlijk al heel erg toevallig zijn als iemand daar zou ontdekken dat er iets niet in de haak is. Laat staan dat hij zou weten dat een bepaald object uit de kerk van Blitterswij ck afkomstig is." Het zou een misverstand zijn om te denken dat de recherche nog dageüjks op zoek is naar de daders en hun buit: "De laatste tijd hebben we nauwelijks nog contact met de recherche. In het begin is die heel intensief met de zaak bezig geweest. Op een gege ven moment kan ook de politie echter niet veel meer doen dan afwachten. Vroeger was er nog een speciale afdeling kunstrecher che, maar die is al een tijd gele den opgeheven. Wel staan afbeel dingen en beschrijvingen van de gestolen goederen in de bestan den van Interpol." De gestolen kunstschatten had den een grote emotionele waarde voor veel inwoners van Blitters wijck. De financiële waarde is nauwelijks in geld uit te drukken omdat het veelal om unieke exemplaren gaat die eigenlijk onvervangbaar zijn. Toch heeft het Blitterswijckse kerkbestuur inmiddels een bedrag ontvangen van de kerkelijke verzekerings maatschappij Sint-Donatus. Daar mee ontstaat er wel een probleem als de buit ooit mocht worden teruggevonden, zo licht de pas toor toe: "Door aanspraak te maken op de verzekering zijn de eigendomsrechten van de gesto len spullen feitelijk overgegaan van de parochie op de verzeke ringsmaatschappij. Als er iets wordt opgespoord, komt dat dus toe aan de vérzekering. Wel is bedongen dat het kerkbestuur vervolgens het eerste recht op koop heeft. Maar het zou natuur lijk wel heel erg zuur zijn als we onze eigen kunstschatten terug zouden moeten kopen." Met het oogde op een eventu ele terugkoop heeft het kerkbe stuur besloten het verzekerings bedrag voorlopig onaangeroerd te laten. Des te aangenamer was een actie van Blitterswijcksé jongeren tijdens het afgelopen carnaval. De pastoor vertelt: "Twee jeugdgroe pen besloten spontaan tijdens de carnavalsoptocht een collecte te houden voor de aankleding van de kerk. Ook het prijzengeld van de optocht ging naar de kerk. Bovendien deden de plaatselijke ondernemers een duit in het zakje. Bijzonder hartverwarmend allemaal. Van de opbrengst gaan we binnenkort iets bijzonders aanschaffen." I je ziet dat er ergens nd uitbreekt, een ernstige rijding plaatsvindt, een te water raakt of een auto met gevaarlijke stof- tt omslaat, dan bel je direct en vraag je naar de ndweer. Maar ook als er l ontploffing plaatsvindt, hen omwaaien of dieren raken, bel je het nnummer. De brand- roept dan direct zijn ivilligers op. Mensen die, [t zoals jij, gewoon aan het t zijn en een alarmont- jnger bij zich dragen. Als Jn pieper gaat, haasten zij h naar de brandweerka- rdreo rne. Want vanaf dat öment telt letterlijk elke conde. or mi in FfJ )e brandweer in Meerlo-Wans- van n is op zoek naar vrijwilligers Fém zich willen inzetten voor het strijden van brand en het ver- len van specialistische hulp bij Dij bo amiteiten. Als brandweerman if in -vrouw in Mcerlo-Wanssum werk je samen met zo'n 18 vrij willigers en beroepskrachten verdeeld over twee ploegen. Je bent 24 uur per dag oproepbaar en woont en werkt binnen een straal van 3 kilometer van de kazerne in Meerlo. We verplich ten je natuurlijk niet om con stant in de buurt te blijven. Alleen in de zomermaanden is er voor de weekenden een beschik baarheidsregeling opgesteld. LAATJE INFORMEREN! Op 4 juli organiseert de brand weer een speciale informatie avond in de brandweerkazerne van Meerlo. Aanvang: 19.30 uur. Overweeg je om vrijwilliger bij de brandweer te worden, dan ben je van harte welkom! Je kunt je aanmelden voor deze informa tieavond via G.Theeuwen@meer- lo-wanssum.nl Meer informatie over het werk van de brandweer vind je op www.meerlo-wans- sum.nl (klik op de speciale brandweerbutton op de home page). Wie weet word jij onze nieuwe collega! Op 71-jarige leeftijd is vorige week Jac Clabbers uit Tienray overleden. Tienray verliest in hem een zeer gewaardeerd en markant, persoon. Clabbers was leraar aan de Petrus Bandenschool in Venray en de in 1963 gestartte Mulo in de gemeente Meerlo-Wanssum. Voor de gemeenschap Tienray heeft Jac ontzettend veel betekend. Met name de kerk en de fanfare profi teerden van zijn tomeloze inzet. Hij was jarenlang kerkmeester en tijdens de diensten had hij heel vaak een taak en dat ging hem goed af. Enkele jaren geleden begon men ook in Tienray met het houden van avondwakes. Menigmaal is hij hierin voorge gaan, hij presenteerde zich op een zeer deskundige en rustige wijze. De fanfare was zijn tweede liefde. Zelf nooit actief als muzi kant, maar als bestuurslid heeft hij zich zeer verdienstelijk gemaakt. Repetities, concerten en uitstap jes werden zelden overgeslagen. Jac regelde onder andere fiets tochten, uniformen, aankondigin gen bij concerten en recepties. Ook legde hij in 1981 het uitge breide archief aan van de fanfare. Meer dan 25 jaar lang maakte hij heel deel uit van het bestuur en als beloning werd hij benoemd tot erelid. Jac was ook de eerste voorzitter van het schoolbestuur toen de zusters het bestuur over droegen aan het dorp Tienray. En niet te vergeten het Tienders Krantje. Dat is niet alleen zijn geesteskind, maar dit werd ook zijn troetelkind. Vanaf het begin, dus 35 jaar lang, heeft hij met meerdere medewerkers het dorpskrantje verzorgd. Tot het laatste toe kon hij er geen afscheid van nemen en wilde hij zelf het liefste alles regelen. Dat sierde hem en daar mag iedereen in Tienray hem dankbaar voor zijn. Het zal moeilijk zijn om hem daarin te vervangen. Jac toonde vaker zijn sociaal gevoel en dat kwam tot uiting door het feit dat hij verenigingen wel eens iets extra's toestak. Hij voelde zich heel erg betrokken bij alles wat met Tienray te maken heeft en heeft gehad. Alles hield hij bij, hij pluisde kranten en tijdschriften uit, knipte en plakte. Het is intus sen wel een hele verzameling geworden. Dat is dan ook een kostbaar bezit. Je hoefde hem maar wat te vragen en hij was bereid om de helpende hand toe te steken. Niet onterecht heeft hij voor zijn vele verdiensten het vorig jaar een mooie onderschei ding gekregen. Hij werd door de koningin benoemd tot lid in de Orde van Oranje Nassau. Daar was hij met recht trots op .Vorige week bij de presentatie van de dorpsraad kwam Jac vaak als hoofdpersoon voorbij. Er werd namelijk een film vertoond, gemaakt in 1967, waarvan hij de initiatiefnemer was. Een waarde vol document voor Tienray. Wat zijn gezondheid betreft heeft Jac het niet gemakkelijk gehad. Een nierziekte zorgde ervoor dat hij vaker in het ziekenhuis moest ver blijven. Ondanks dat, was en bleef hij erg actief. Door de jaren heen heeft hij eerst samen met zijn kin deren en later vooral met zijn echtgenote Ans vele vakanties gevierd en heel wat reizen gemaakt. De laatste jaren werd dat moeilijker, maar zodra zijn gezondheid het toeliet trok hij er 5 samen met Ans op uit om te genieten van de natuur. Wande len was een van zijn favoriete bezigheden. Hij genoot van alles. Er zullen niet veel plaatsen in Nederland zijn die hij niet bezocht heeft. Tijdens de uitvaartdienst afgelo pen zaterdag maakte pastoor R. Verheggen bekend dat voor Jac Clabbers vanwege zijn vele ver diensten voor de kerk en het soci aal leven in Tietiray de pauselijke onderscheiding Pro ecclesia et pontifice was aangevraagd. De bedoeling was de onderscheiding hem tijdens de Mariafeesten te overhandigen. Helaas heeft dit niet meer zo mogen zijn. y, Coöperatief in hart en nieren! 30 juni is de laatste werkdag van Piet Timmermans uit Meer lo bij Rabobank Venray Meer lo-Wanssum- Dan ruimt hij zijn spullen op en zegt hij de Rabo bank, als medewerker, voor het laatst gedag. Ruim 25 jaar heeft hij dan zijn diensten aan de coöperatieve bank verleend en gaat hij met pensioen. Een welverdiend pensioen kun je wel zeggen, want in al die jaren bij de Rabobank heeft Piet zich nog nooit ziek gemeld! "Tja, je kunt wel zeggen dat ik mijn hart heb verpand aan de coö peratie", vertelt Piet Timmermans. "Dat begon in 1970 na de militaire dienst bij de Boerenbond in Kes- sel. Ook een coöperatie. Ik werd daar voorüchter. Ik bezocht de boeren en adviseerde hen over veevoeder en gewasbescherming. Verder kwam daar ook een stukje administratie bij." Bij de Boeren bond werd Piet ook besmet met het 'assurantie-virus' Naast het veevoeder en andere producten werden er bij de Boerenbond ook verzekeringen verkocht. Piet volg de cursussen en was zo een breed aanspreekpunt voor de boeren. "En toen kwam daar in 1979 die advertentie van de Rabobank in Meerlo: Gezocht assurantieadvi seur, met affiniteit in de agrarische wereld", blikt Piet terug. "Dat sprak me wel aan, ik paste in ieder geval in het geschetste plaatje. Ik had het prima naar mijn zin bij de Boerenbond, maar ik werd toch wel nieuwsgierig." Piet, zijn vrouw Joke en de drie kinderen woonden toen in Kessel. Ze wilden eerst wel eens weten waar Meerlo lag. En zo togen ze op een zondagmiddag via een hele omweg, zoals achteraf bleek, naar Meerlo. Piet nam de stap en besloot te solliciteren naar de functie. En hij werd uitgenodigd voor een gesprek. "Dat was heel wat. In een kantoortje van twee bij drie meter, waar nog geen rookverbod gold, zat een hele sollicitatiecommissie van vijf personen. De kantoren in Meerlo en Oirlo werkten al nauw samen, dus van beide banken waren vertegenwoordigers aanwe zig. De directeuren van beide kan toren; Wim Visschers en Lei Direks en vertegenwoordigers van het bestuur. Over en weer werden vra gen gesteld, dus je moest van goede huize komen om het vra- genvuur te doorstaan", verzucht Piet. "Ik verwachtte er zelf niet te veel van, maar werd toch aangeno men mits ik de medische keuring en het psychologisch onderzoek zou doorstaan." En zo begon Piet zijn carrière bij de Rabobank. "Overigens betekende dat wel dat we moesten verhuizen naar Meer lo. Dat was best een stap, vooral voor Joke. Maar we hadden in Meerlo snel onze draai gevonden. De mensen waren erg gastvrij en we zaten al gauw in allerlei vereni gingen." Door de jaren heen veranderde zijn functie van assurantieadviseur naar financieel adviseur waarbij hij de klant breder adviseert. "Ik heb al heel wat veranderingen meege maakt. Een aantal fusies, maar ook de automatisering en steeds nieu we systemen. Veel moeite heb ik daar niet mee gehad. Mijn werk en het contact met de klanten bleef veelal hetzelfde." Toch geeft Piet toe dat de manier van werken wel anders is geworden. "We zijn nu een grotere organisatie, dus je moet meer georganiseerd werken. Vroeger kende je alle klanten per soonlijk en zat ook veel informatie in je hoofd. Dat kan nu niet meer. Maar ook de klanten zijn veran derd, dus aanpassingen zijn nodig." Wat spreekt Piet nou zo aan in de coöperatie? "Er is meer aan dacht voor de klant. We gaan niet voor de snelle voordeeltjes, maar voor een lange termijn relatie met die klant. Natuurlijk moet de schoorsteen ook roken, maar ik heb altijd geprobeerd het zo goed mogelijk voor de klant te regelen. De klant moet echt het idee heb ben dat ik er voor hem ben en dat we samen zijn financiële plaatje zo goed mogelijk invullen. Dat waar deren de klanten ook." Piet gaat dus na ruim 25 jaar bij de Rabobank en na ruim 35 jaar als coöperatief man met pensioen. Piet lijkt geen man om achter de geraniums te gaan zitten. "Hoewel ik een geranium wel een mooi plantje vind, is dat inderdaad niks voor mij," lacht Piet. "Ik ga samen met mijn vrouw veel fietsen en wandelen. In augustus verwachten we ons eerste kleinkind, dus ik heb ook alle tijd voor mijn 'functie' als opa. Verder heb ik vier tuinen te onderhouden; die van onze drie kinderen en van onszelf. Tuinieren is wel een hobby van me. En hoe wel we geen echte reizigers zijn gaan we op vakantie naar Portugal. Verder speel ik al 45 jaar trompet in de fanfare en dat vind ik gewel dig om te doen. Ook in de Rut- bachkapel en de joekskapel Béter as niks laat ik mijn trompet horen. Ongetwijfeld ga ik nog meer gevraagd worden nu de mensen straks weten dat ik met pensioen ben. En misschien ga ik ook nog wat klussen als we straks de zomer achter de rug hebben", overdenkt Piet. "Ik voel me een gezegend mens, ik heb al 40 jaar dezelfde vrouw waarmee ik 33 jaar gelukkig ben getrouwd, heb drie leuke kin deren en schoonzoon en -dochter, ben gezond en mag in deze situatie gaan genieten van mijn vrije tijd. Geweldig toch!" Op 6 juli is er een afscheidsfeest bij café-zaal 't Brugeind in Meerlo waar genodigden afscheid kunnen nemen van Piet Timmermans. "Fietsroute gemeente Meerlo-Wanssum cultureel en historisch" Peel en Maas is op zondag 26 juni ver tegenwoordigd op het Wereldfestival in Meerlo. Lever onderstaande bon in en u bent tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas. U ontvangt ter plekke direct het boekje "Fietsroute gemeente Meerlo-Wanssum, cultureel en histo- risch". "Deze aanbieding is uitsluitend geldig tijdens het Wereldfestival op zondag 26 juni te Meerlo! Een jaarabonnement kost u slechts 95 Ik word tot wederopzegging abonnee van Peel en Maas en word zo wekelijks geïnformeerd over al het nieuws uit Venray en Meerlo-Wanssum. Naam: Adres: Postcode Woonplaats: Tevens machtig ik de administratie van Peel en Maas om een keer per jaar het abonnementsgeld Jr van mijn bank- of girorekening af te halen. Verloskundigenpraktijk Horst en Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas en Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theunissen en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen met tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het maken van afspraken kunt u het beste bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3. 5864 BL Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300; tijdens de uren dat de praktijk geopend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergen, F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8.30- 17.30 uur, za van 10.00-12.00 urn en van 17.00 tot 18.00 uur, zo van 12.00-13 00 uur, spoedrecep- ten: Apotheek Antoniusveld, Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, 5863 AE Blitterswijck, tel: 531346 Fysiotherapie: Praktijk voor fysiotherapie Meer- lo-Wanssum, Constantijnstraat 7, 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, fax: 692626, e-mail: fysiomeerlo@het- j net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Smo- renburg, Legert 15, 5866 CG, 1 Swolgen, tel: 692532, e-mail: i mieghem@worldonline.nl. Spreekuur: volgens afspraak. i RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogeweg 99, Postbus 242, 5900 AE Venlo, tel: 077-3550222. Geopend: ma t/m vr 8.30-17.30 uur. In deze stichting zijn ondergebracht: kin- der- en jeugdzorg, volwassenen- zorg, ouderenzorg, preventie en dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie en bewustzijn, mw D. Van Dijk, Mgr. Aertsstraat 51, 5866 BG Swolgen, tel: 077-4632297. Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lim burg, Drie Decembersingel 48, Postbus 3165, 5902 RG Venlo. Bureau Klantenservice: bereik baar tijdens kantooruren (inclu sief ledenadministratie), tel: 077- 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 9a, 5864 CP Meerlo, tel: 692755. Secretaris: W. Baken, Hoofdstraat 40a, 5864 BG Meerlo. Tandartsen: S. H. Tan, De Kievit 8a, 5864 BX Meerlo, tel: 692231 Spreekuur: volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-0432 (dagelijks bereikbaar van 14.00 tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst: 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord- en Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof 14, 5804 BV Venray, tel: 517484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913 ST Venlo, tel: 077-3875829. CAD Noord-Limburg, verslavings zorg, tel: 077-3548200. Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlo- Tienray-Swolgen, Secretaris: I.B.A. Arts, Generaal Dempsy- straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel. 0478-692028. Voor bezoekwerk: tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HN Horst, tel. 077-3978500, fax 077- 3978505, email: unithorst@synthese.nl. www.synthese.nl Ouderenadviseur voor infor matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak 077-3978500. Steunpunt voor Mantelzor- gers. Inloopbijeenkomst elke derde dinsdag van de maand van 10.00 - 12.00 uur. Tevens op die dag avondopenstelling van 19.30 - 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor tel. afspraak 077- 3978500. Spreekuur op maandag t/m vrij dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope ningstijden: ma., di. en do. van 10.00-12.30 uur.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 23