Castenray: feest voor jong en oud De maakbare samenleving van Odapark geopend Kunst CultuuJ h m Dorpsfeest in Leunen Klassiek op Locatie in tbs- kliniek Doe mee met het literair v Een Frans leve Kermis in Merselo Opleidings orkest Veldeke Dansen Maasdaltochten Toeac in Koningskerkje Boekenmarkt Jongerenbus Openlucht concert Barbecueconcert De Locht PEEL EN MAAS Donderdag 23 juni 2005 - Pagii EL n I Het Venrayse kerkdorp Casten ray staat zondag 26 juni weer in het teken van de Caselse Bierfees ten, een feest van en voor de inwoners, voor jong en oud. Het dorpsfeest op het terrein aan de Matthiasstraat bij de kerk in Cas tenray barst om 11.00 uur los. Het unieke van de Caselse Bierfeesten is dat de plaatselijke verenigingen dit evenement in het hartje van Castenray volledig dragen. Naast de opener van de Bierfeesten, de zeskamp, is er voor de minder sportief aangelegde bezoekers een creativiteitsmarkt/hobbybraderie Tevens is er een demonstratie van de handboogsport met moderne hulpmiddelen. Ook wordt de mogelijkheid geboden om zelf te schieten. Voor de jeugd is er de mogelijkheid zich te laten schmin ken of zich op het luchtkussen te vermaken. Tevens zal er ook weer een straattheater zijn. Om 15.00 uur begint op het feestterrein tegenover de basisschool het mid dagprogramma. Hier zal een clown een show geven die zijn weerga niet kent. Na een dave rend succes vorig jaar, dit jaar wederom het biervathangen. Dit jaar hebben ze er een echt WK van gemaakt. Verdere activiteiten zijn boomstamzagen en spijkema- gelen. De middag en avond zullen op een Duitse manier ingevuld worden. Er zal een disco zijn die eenieder in stemming zal brengen. Er zijn optreden van de Cometto's uit Melderslo, bekend van de vas- telaovend (bonte zittingsavon den). De hoofdact van de avond is de bekende/beruchte schlagerzan ger Gert (uit het ziekenhuis in Venray) die al diverse optredens in de regio tot een groot succes maakte. In het Odapark in Venray zijn de laatste twee delen van de kunstmanifestatie LAT - Living Apart Together van Odapark Venray geopend. Deel Hl is Living Together, te zien in de Projectruimte, het Theehuis en in het Beelden park van Odapark Venray. Deel IV is LATLAB, een mobiele tentoonstelling in Amerikaan se Airstreamers die de eerste week in het Odapark staan, maar daarna de regio intrek ken. In Living Together gaan kunste naars in op de vraag of onze samenleving maakbaar is. De Bel gische kunstenaar Koen Vanme- chelen gaat hierin het verste met zijn Cosmopolitan Chicken Pro ject: echte, levende kippen die Vanmechelen jarenlang heeft gefokt teneinde dé Nederlandse kip te creëeren. Het levenslange project van Vanmechelen (hij is reeds jaren bezig met zijn kippen en geeft over de hele wereld lezin gen erover) is in de Projectruimte te zien en is op het eerste gezicht niet meer dan een luxe kippenhok met vier kippen. De verschillen Het wordt een groot feest tij dens de kermisdagen in Merselo. Vanaf zaterdag 25 juni om 16.00 uur, wanneer de kermis wordt geopend, tot en met dinsdag 28 juni om 23.00 uur kan men genie ten van muziek, zang en spellen en een barbecue. Op zaterdag avond vanaf 21.00 uur speelt de feestband De Bokkeriejers. Zon dag verzorgt showkorps MMSK uit Venray vanaf 10.30 uur een rondgang en aansluitend zijn er optredens van de Happy Sound, drumbands van Merselo en MMSK Venray, het jeugdorkest en van het MMSK showkorps uit Venray. Vanaf 16.45 uur betreden de streekbands het podium en kan men achtereenvolgens genieten van The Excessum, Jesus on Nikes (18.00 uur), Nothing Less (19.15 uur) en Clover (21.00 uur). Maan dag is er voor de jeugd vanaf 16.00 uur spel, vanaf 18.00 uur de doprsbarbecue en vanaf 19.30 uur muziek van Timeless. Dinsdag treedt vanaf 21.00 uur Geert Pel- zer uti Venray op en tussen 21.30 en 22.30 uur kniipen Merselose mensen in de huid van diverse artiesten. Geert Pelzer mag de Merselose kermis afsluiten. Alle evenementen worden gehouden op een groot terras met podium in Merselo. De organisatie is in handen van het comité Dorps feest, feestzaal het Anker en café D'n Tommes. worden duidelijk na bestudering van de wandlijsten, waarop de herkomst van de kippen uitgelegd staat. Daarna worden de vier kip pen ineens met heel andere ogen bekeken. Patricia Piccinini (Australië) toont haar 'Still Life With Stem Cells': een jong meisje dat speelt met amorfe wezentjes alsof het de normaalste zaak van de wereld is. Het werk maakt een beetje onge rust. Aan de ene kant lijkt het meisje heel normaal en tevreden als ze met haar 'metgezellen' speelt. Aan de andere kant kan de herinnering aan 'Invasion of the Body Snatchers' niet onderdrukt worden. In de aangrenzende ruim te draait continu een video-opna me van wat een oneindige reeks geboorten lijkt van diezelfde wezens. Het geeft het geheel een bizarre, maar ook intrigerende lading. Het curatorenduo Marijke Cie- raad en Theo Lenders heeft met Living Together een waardige afsluiting samengesteld van de LAT-manifestatie. Een manifestatie die voorzichtig begon met Living en via Living Apart steeds scherpe re randjes kreeg, wat thans culmi neert in een sterke tentoonstelling die internationaal niet zou mis staan. Niet alleen vanwege de kwaliteit van de kunstenaars die er hun werk hebben staan, maar Fanfare Vriendenkring Over- loon houdt op zondag 26 juni een muziekdag voor het Opleidingsor kest dat 25 jaar bestaat. Het orkest bestaat uit dertig leden en staat onder leiding van Marjo van de Locht. De jeugdleden hebben een vol programma, met als hoog tepunt het jubileumconcert met veel deelnemers en een geva rieerd programma. Het jubileum van het opleidingsorkest wordt opgesierd door het bezoek van een schoolband uit Skjold in Noorwegen. Aan het programma, dat om 14.00 uur in het gemeen schapshuis begint werken het Opleidingsorkest, Dansgroep Des- demona, het Jeugd -slagwerkor kest, de beide blokfluit ensem bles, de Majorettes van het St. Theobaldusgilde en Kinderkoor Cantiloon mee. Aansluitend is er vanaf 16.30 uur het jaarlijkse Raboconcert. Bij mooi weer wordt dit concert buiten gehou den op het 14 Oktoberplein. Deelnemers zijn schoolband Skjold onder leiding van Trond Hovland, slagwerkorkest Fanfare Vriendenkring onder leiding van Wil van Horck en Fanfare Vrien denkring met combo onder lei ding van Phil van Landeghem. zeker ook vanwege de thematiek die buiten onze landsgrenzen treedt. In het kader van de kunstmani festatie LAT, Living Apart Together, van het Odapark in Ven ray is een bijzondere tentoonstel ling ontwikkeld. Tot en met 8 oktober 2005 staan vijf aluminium Amerikaanse airstreamers (mobile homes) en twee Amerikaanse schoolbussen met daarin kunst werken op verschillende plaatsen in Noord-Limburg. De curatoren van het Odapark hebben negen jonge, ambitieuze kunstenaars geselecteerd die qua thematiek aansluiten bij de drie deeltentoon- stellingen van LAT. LATLAB sluit aan bij diverse cul turele festiviteiten in de regio, waaronder het Zomerparkfeest Venlo, Proef je Streek Gennep, Landgoed Roepaen Ottersum, Serumse Fiste Sevenum, Wereld festival Meerlo, De Wendel Horst en Beeldenroute Mook. Daarnaast zullen de Airstreamers verschillen de grotere scholengemeenschap pen bezoeken. Speciaal hiervoor zijn lesbrieven ontwikkeld. De locaties, data en tijden zijn te vin den op de website van Odapark Venray: www.odapark.com. Aan LATLAB werken mee: Bas de Wit (NL), Anne-Katrin Puchner (D), Kristof Kintera (CZ), Helmut Smits (NL), Christiaan Zwanikken (NL), Friedemann Banz (D), Brody Condon (USA) en Mally Mallins- on/Shaun Doyle (UK). Venray heeft veel te danken aan de kloosters die in en rond Venray gevestigd zijn of waren. Schitte rende gebouwen en parken herin neren aan de tijd dat hier honder den paters en zusters verbleven. In 'n Veldeke-zitting wordt de his torie en 't belang van één van die kloosters in woord en beeld getoond. De geschiedenis van 't Jerusalemcomplex wordt verteld door historicus Toon den Brok. Den Brok vertelt over Jerusalem, met zijn imponerende geschiede nis, met zijn uitstraling als gemeentehuis en cultuurtempel in deze tijd. De lezing, gelardeerd met beeldmateriaal, wordt voor Veldeke-leden en andere belang stellenden gehouden op dinsdag 28 juni vanaf 20.00 uur in De Witte Hoeve. Zaterdag 25 juni houdt damver eniging Amusement weer een gezellige dansavond met lifemu- ziek in danscentrum Janssen in Venray. Zaal open vanaf 20.30 uur. Ook niet leden zijn van harte welkom. Café het Maasdal en de Toer en Wieier Club Oranje Horst houden op zondag 26 juni voor de vijfde maal de Maasdal gezinsfietstoch ten. De tochten gaan over 30, 45 en 60 kilometer en alle routes zijn uitgepeild. Deelnemers kunnen starten tussen 10.00 uur en 14.00 uur vanaf café het Maasdal aan de Tienrayseweg in Horst. Ook is er een gratis loterij waarbij, in ver band met het eerste lustrum van de tocht, de hoofdprijs een diner voor twee personen is. Alle fiets tochten zijn uitgezet over rustige en landelijke wegen. Na de fiets tochten kan men zich op het ter ras van het café vermaken stem mingsmuziek. Voor pechgevallen is er een materiaalwagen op de routes. Verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. (077)3984493 of www.twcoranje.nl Accordeonduo Toeac verzorgt op zondag 26 juni een optreden in het Koningskerkje in Vierlings beek. Het duo bestaat uit Renée Bekkers (1985) en Pietemei Ber- kers (1986), woonachtig in Erp en Gemert. Beiden zijn op hun negende begonnen met accor- deonles bij Mayke Hendriks en Otine van Erp. Momenteel stude ren zij bij Ronald van Overbrug gen op het Fontys Conservatori um te Tilburg. In november 2004 behaalde het duo de eerste prijs in de categorie kamermuziek van het NOVAM-concours (Neder landse Organisatie voor Accor deon en Mondharmonica). Tij dens het Prinses Christina Concours 2005 behaalden ze in de regio Zuid een eerste prijs. Toeac brengt verschillende stijlen ten gehore, ónder andere muziek van Trojan, Piazzolla, Scarlatti en Lundguist. Het concert begint om 15.30 uur. Entreekaarten zijn te bestellen via tel. (0478)632172 of vanaf een half uur voor aanvang aan de kassa. In de ontspanningsruimte van verpleeghuis Elzenhorst in Horst vindt zaterdag 25 juni een boe kenmarkt plaats van 11.00 tot 16.00 uur. Er zijn ook platen en cd's te koop. De opbrengst van de markt wordt gebruikt voor ont spanning van de bewoners. De entree is gratis. De jongerenbus van Synthese komt weer naar jou toe. Ben jij tussen de 12 en 21 jaar? Kom dan naar de jongerenbus. In de bus is van alles te doen zoals; tafelvoet bal, tv kijken, muziek luisteren, computeren, lekker kletsen, spel letjes doen en er ligt informatie over verschillende onderwerpen. De bus staat op de locatie van 19 30 tot 21.30 uur: donderdag 23 juni Wetteling, dinsdag 28 juni Leunseweg (De Wieën), donder dag 30 juni Brukske, dinsdag 5 juli Toverbal en donderdag 7 juli De Wetteling. De elfde editie van het Dorps feest in Leunen wordt op zaterdag 25 en zondag 26 juni gehouden. Het feest bestaat uit een combina tie van sport en muziek. De opbrengst van het feest komt vol ledig ten goede aan een goed doel in leunen. Na het succes van vorig jaar start het feest ook dit jaar vanaf 19.00 uur met het beachvol- leybal. Deze dag zijn de deelne mers ingedeeld in poules van vier, waarna de beste twee overgaan na de winnaarspoule, en de onderste twee na de verliezerspoule. Na het beachvolleybal kan men genieten van muziek. De avond begint met de Oostrumse band 8 vur 11Deze band staat garant voor een spette rend optreden voor jong en oud. In de pauze is het de beurt aan de band Puch Maxi. Deze knotsgekke band bestaat uit vier jongens, afkomstig uit Leunen en Yssel- steyn en zij brengen zelfaangepas- te nummers ten gehore. Zondag vanaf 12.30 uur wordt het feest weer opgepakt op het Leunse dorpsplein. Er wordt dan gestre den om de felbegeerde 'Leuns zommerfiest klompjes'. Rond de klok van 17.30 uur is er de grote finale van het beachvolleybaltoer- nooi. Naast het volleybal is er ook nog een rodedraadspel dat ook meetelt voor de prijzen. Er is op zondag natuurlijk nog veel meer te doen. Zo is er voor de kleintjes een groot springkussen en een kleurwedstrijd. Ook kunnen de kinderen een ritje maken in de huifkar. Ook is er nog een leuk spel waar men andere mensen flink mee in de maling kan nemen. In 2003 startte de Stichting Klassiek op Locatie met een con certserie, waarbij het musiceren op hoog niveau, gecombineerd werd met natuur of cultuurhistori sche plekken. Dit initiatief werd positief ontvangen door de gemeentes, de musici en het publiek. Na 'n succesvol 2004 staan er dit jaar elf concerten op stapel waarbij het publiek weer in contact wordt gebracht met de schoonheid van de Noord-Lim burgse gemeentes en de klassieke muziek. Één concert is volledig gericht op het kind, met als doel kinderen in een zo vroeg mogelijk stadium het gevoel te geven dat klassieke muziek niet iets is voor ernstige ouderen, maar dat het ook vrolijk en plezierig kan zijn voor de jongere en het kind. Daarnaast heeft één concert 'n sociaal-maatschappelijk karakter. Dit jaar bouwt klassiek op locatie een podium achter de hoge hek ken van tbs-kliniek de Rooyse Wissel, waar patiënten en publiek gezamenlijk gaan genieten van de jonge Chinese pianist Yingdi Sun (zie foto), winnaar van het Franz Liszt Concours 2005. Noord-Lim burg is een gebied met een rijke historie en cultuurhistorische locaties. Wekelijks wordt deze streek bezocht door duizenden mensen die een dagje Noord-Lim burg aandoen. Voor deze toeris ten én uiteraard voor bewoners van Noord-Limburg is Klassiek op Locatie een gewaardeerde toevoe ging op de invulling van hun zomerse vrije tijd. Een bijzondere wijze om bevolking en gasten kennis te laten maken met hoog staande (kamer)muziek, en voor degenen die de streek nog niet kennen, een manier om verschil lende sferen van de regio te inha leren. Op onverwachte en pitto reske plekken die cultuurhistorisch, architectonisch of landschappelijk een bijzonde re waarde hebben worden in de maanden juli en augustus, deels in de openlucht, concerten gege ven. Klassieke muziek in de meest ruime zin van het woord, van barok tot avantgarde, van liedreci tal tot slagwerkgroep, van kamer koor tot strijkorkest, met als belangrijkste uitgangspunt top- musici met internationale allure musiceren op verrassende plek ken. Klassiek op Locatie levert een bijdrage aan het culturele imago van Noord-Limburg, ook met het oog op de omliggende gebieden alsmede het buitenland, Nord Rhein Westfalen, België. Nadere informatie is te vinden op www.klassiekoplocatie.nl Op zaterdag 25 juni houdt muziekvereniging de Peelklank, na een onderbreking van enkele jaren, wederom een openlucht concert op het Ysselsteynse dorpspodium Het concert begint om 20.00 uur. Er zullen populaire goed in het gehoor liggende nummers ten gehore worden gebracht. Aan dit concert doen mee: Jeugdensem- ble slagwerk (Jes) I en II. Deze slagwerkgroepen bestaan uit beginnende en gevorderde leer- lingslagwerk(ers)(sters welke naast de individule opleidingen ook in groepen leren gezamenlijk te musiceren. U zult er versteld van staan wat deze jongens en meisjes reeds kunnen. De seniorendrumband o.l.v. van Peter v/d Loo neemt ook deel aan dit concert. Komend najaar gaan zij middels deelname aan een officieel concours weer eens testen waar zij staan. Zij komen op concours uit in de eredivisie. Onlangs behaalden zij op het Peeltournooi als enige het predi- caat zeer goed in de afdeling slag werk. Uiteraard doet ook de fanfa re mee o.l.v, Toine van Buggenum. Gezien de toestroom van jeugdige muzikanten brengen zij diverse mooie werken uit het lichtere genre. Stukken welke dus bij het hopelijk in grote getale aanwezige publiek goed in het gehoor liggen. Bij slecht weer zal uitgeweken worden naar gemeen schapshuis Smelehof. Harmonie St. Catharina Leunen, Veulen, Heide houdt op dinsdag 5 juli een barbecueconcert op het Dorpsplein in Leunen. Net als voorgaande jaren kan er naast veel muziek ook een hapje en drankje genuttigd worden. Alle facetten van de vereniging komen aan bod. Het programma begint om 19.00 met de jeugdharmonie, gevolgd door muziek van de drumband en de harmonie. Hier na worden gezamenlijk nog enke le muziekstukken gespeeld. Het muzikale gedeelte wordt afgeslo ten met een optreden door blaas kapel Die Frölichen Rübensam- mler. Indien het weer het niet toe laat wordt het programma in De Brink afgewerkt. In Museum De Locht in Mel derslo is op zondag 26 juni de volksdansgroep Trojak te gast. Terwijl op de binnenplaats de beentjes van de vloer gaan wordt er hard gewerkt in de bakoven en de smederij. Kinderen mogen de bakker dan helpen en hun eigen broodje bakken. Natuurlijk is ook de rest van het museum te bezich tigen, zoals bijvoorbeeld de expo sitie over vogelverschrikkers. Wie vanaf De Locht een eindje wil fiet sen, kan van diverse fietstochten de routebeschrijving krijgen. Het museum is alle dagen open van 11.00 tot 17 00 uur. De speciale activiteiten op zondag beginnen vanaf 14.00 uur. .geur*. Voor de maand juni bestaat de uitdaging uit vier regels: Zij kent de onderkant van kast en ledikant, ruwhouten planken en vergeten kieren, want zij behoort al kruipend tot de dieren, die voortbewegen op hun voet en hand. "Wie is de auteur van bovenstaande versregels en uit welk gedicht I afkomstig?" Antwoorden op deze twee vragen kunt u insturen naar het seen] van het Literair Café Venray-regio, Rochusstraat 1, 5801 RR Veni vrijdag 22 juli 2005 Elke laatste donderdag van de maand verschijnt er een nieuwe oj wordt het gedicht van de afgelopen maand bekend gemaakt. Veelj bij uw speurtocht! Er zijn steeds 10 punten te verdienen: 5 voor de juiste naam van ter en 5 voor de goede titel van het gedicht. Iedereen die de opB weet, spoort het Literair Café aan in te zenden. Immers behalve jaarwedstrijd, wordt er voor mensen die wel eens een of twee fragment herkennen, aan het einde van het jaar een prijs verloot! De stand: Mevr. L. Colsen en de heer J. Craghs f hebben 30 punten. Mevr. 1 pers, mevr.L. Geurts, mevr. R. van Daal en de heer A. Kroft hebtx 10 punten. Antwoord op de vraag van vorige maand: De dichter Hemkes (1854-1887) dichtte "Het geuzenvendel op mars", een verhalend gedicht, waarin de soldaten met hun bar hun vaandels huiswaarts keren. Onderweg stuiten zij op de grav|jat g hun gesneuvelde kameraden. Als eerbewijs presenteren zij het vaat spelen zij het Prinsenlied, het Wilhelmus, het lied van (Marnr St.JAldegonde. 'T geuzenvendel op de thuismars Zij kwamen na jaren uit Brabant weêrom Met vliegend vaandel en slaande trom, En zagen de zon bij het zinken Op 't duin van hun Vaderland blinken. Zó rukken zij voort, -'t is de zee, die hen trekt- Maar ginds, waar het gras hun gevallenen dekt, Is 't, of hun een "halt!"wordt geboden, En houden zij rust bij de doden "Komt, sla hier de trommel en steek de trompet! Maar langzaam en statig, als zij 't een gebed. En treed met ons vaandel naar voren; Zij zullen het Prinsenlied horen!" Zij zongen het, saam om de heuvel geschaard. Met de hand aan de hoed, met de hand aan het zwaard, En plechtig, ver in 't ronde Klonk 't lied van Aldegonde. Toen sprak nog de hopman een: "Broeders, Goênacht!" En 't vendel trok voort; aan de kim, als een wacht. Verhieven Hollands duinen In 't avondrood hun kruinen. F. L. Hemkes bee iren z de Nieuw seizoen. Het programma voor het nieuwe seizoen is bijna klaar. Het vel' bezoeken aan het Literair Café van Ellen Eggels (20 november 20#^^' Thomése (26 maart 2006) en Tom Lanoye (21 mei 2006). Met de sa" die het seizoen in september/oktober zal openen wordt nog ona deld Het boekenbal zal voor de tweede maal gehouden worden. Schorteen Bibliotheek en Literair Café organiseren dat na de voorstelling fuis toneelstuk "Champagne" van Thomas Verbogt op vrijdag 17 maart Op dinsdag 16 mei geeft Johannes Kemkens zijn jubileumvoor^. "Nescio, De uitvreter". Dit optreden is mogelijk geworden door werking van schouwburg en Literair Café. Ook Mallemoer zal er weer zijn met een Kerstoptreden (18 decei het nieuwe jaar 2006 zal beginnen met de uitreiking van de Raai rozen voor proza en poëzie op 22 januari. Er wordt ook weer aandacht geschonken aan poëzie. Voordracht^' naar Pierre Wilms zal op 23 april 2006 op een originele manier er gramma vol gedichten verzorgen. Tenslotte ligt het in de bedoeling om in juni 2006 een oostelijkei westelijke poëziefietsroute door het randgebied van het centrum ray en door de kerkdorpen te presenteren, waarvoor de voorbei volle gang is. De fietsroutes zullen analoog van opzet zijn aan de volle poëziewandelroute door het centrum van Venray. Het belooft weer een prima seizoen te worden! Wie ook donateur wil worden van het Literair Café Venray-regioé betaling van een minimale bijdrage van €16.00 per jaar - kan <f opnemen met het secretariaat. Daarmee steunt hij de activiteiten Venrayse Literair Café. Hij krijgt het programma thuisgestuurd e dien ontvangt hij reductie op de entreekosten van de bijeenkoms| dat is beslist de moeite waard! Informatie over het bovengenoemde of over het werk van 1 Café kunt u verkrijgen bij het secretariaat: Rochusstraat 1, 58011 RAY, Telefoon: 0478-582948 maar ook op de aantrekkelijke www. literair-cafe-venraynl zone luari liter Ipun me< or di mber utale el va rk in luari ^egg er mi beeld te kr Is ve< half Ie sta ders ugge nieu\ pt d< erin, mei st tei :n h; |ew jaai spor ema; e sol Boekrecensie in Peel en Maas Paul Bliek woont alleen, heeft twee kinderen en een kleinzoon. Hij herinnert zich zijn leven, dat gelijk op is gegaan met de tweede helft van de twintigste eeuw. Hij is een kind van de Vijfde Republiek, zoals die op 8 januari 1958 gestal te kreeg door De Gaulle. Een bela den datum, want die dag kregen zijn ouders ook te horen dat zijn oudste broer was overleden. Blicks leven valt samen met dat van een Frankrijk dat na De Gaulle vertrouwt op Pompidou, en na de tweede helft van de jaren zeventig op Giscard en vervolgens op Mit- terand. Langs de grote lijnen vol trekt zich het persoonlijk leven van Bliek, zoon van een Simca dealer in Toulouse. Hij ontdekt de geneugten van seks, doet wat wazige studies, komt terecht in de sportjournalistiek, trouwt met de dochter van zijn baas -en ziet zijn leven sluipenderwijs, ook door eigen toedoen, in het honderd lopen. Een aaneenschakeling van rampspoed- een beurskrach, een faillissement, een dodelijk onge luk, waanzin- maakt dat deze Fran se komedie een ontknoping krijgt die een klassieke tragedie waardig is. Komisch, droevig, ontroerend, In pi th n twintigste-eeuws, doordrenlrne. Tair du temps'. amei Schrijver Jean-Paul Duboü cond louse, 1950) brak door m< Frans Leven. Het was in FraD dé literaire roman van bekroond met de Prix Fém zich door lezers en boekverkope strijd de Prix du roman Fnac. len v: Het boek is te koop bij ba lamiti del Van den Munckhof in en kost 16,95 euro. De br •vroi

Peel en Maas | 2005 | | pagina 22