Bibliotheek voor iedereen Gemeente Venray Openbare bekendmakingen Asfaltonderhoud Spelregels uitkering en vakantie Onderzoek naar explosieven in De Brabander Bijsta ndsf ra u loont niet mee PEEL EN MAAS Donderdag 23 juni 2005 - Pagina EI Colofon De gemeentepagina is een uitgave van de gemeente Venray. De redactie stelt deze pagina samen met veel aandacht en zorg. Toch kan niemand aan de inhoud ervan rechten ontlenen. Overnemen van artikelen mag alleen met toestemming van de hoofdredactie. Hoofdredactie Claudia Hendrickx, 52 33 33 Eindredactie Jansen Houbiers, Venray Fotografie Gé Hirdes, Mijntje Wismans Basisontwerp LaVerbe, Nijmegen Lay-out Studio Accent, Venray De gemeente Venray voert van maandag 27 juni tot en met vrijdag 1 juli op diverse wegen asfaltonderhoud uit. Zij herstelt op verschil lende plaatsen schade aan de bovenlaag van het wegdek voordat het weer winter wordt en er nog meer schade ontstaat. De werkzaamheden vinden plaats op de volgende doorgaande routes: Noordsingel, Oostsingel en Westsingel, Overloonseweg, Stationsweg, Langstraat, Witte Vennenweg, Grootdorp, Brukske, Keizersveld, Kempweg, Weg in den Berg en diverse andere wegen in de wijken. Tijdens de werk zaamheden wordt een halve rijbaan afgesloten. Daar zal het verkeer hinder van ondervinden. Ook wordt, als het niet anders kan, op enkele plaatsen een kruispunt voor enige tijd afgesloten. Het verkeer wordt dan plaatselijk omgeleid. De werkzaamheden vinden plaats tussen 7.00 en 18.00 uur. Als u vragen heeft, kunt u contact opnemen met de afdeling Publieksdiensten. Openingstijden Maandag van 12.00 tot 20.00 uur. Dinsdag tot en met vrijdag van 9.00 tot 13.00 uur. Telefonisch bereikbaar: maandag tot en met donderdag van 8.30 tot 17.00 uur en vrijdag van 8.30 tot 13.00 uur. Gemeentehuis Raadhuisstraat 1, 5801 MB Venray Postbus 500, 5800 AM Venray Telefoon (0478) 52 33 33 Fax (0478) 52 32 22 E-mail gemeente@venray.nl www.venray.nl De vakantietijd staat weer voor de deur. Voor mensen met een uit kering geldt een aantal spelregels als zij op vakantie gaan naar het buitenland. Een toelichting. Centraal alarmnummer 112 Hulpaanvraag geen spoed politie 0900 - 88 44 Hulpaanvraag geen spoed brandweer 077 - 356 5 Week 2 Vergunningen Drank- en horecawet Voorgenomen (artikel 6) - vergunning te verlenen voor het uitoefenen van het horecabedrijf aan Tennisvereniging Leunen-Veulen-Helde in de inrichting, gevestigd in het perceel, Meester de Haanstraat 20 te Leunen. - vergunning te verlenen voor het uitoefenen van het horecabedrijf aan Stichting De Hoge Beek in de inrichting, gevestigd in het perceel, De Hoge Beek 99 te Venray. Aan deze ontwerpvergunning worden voorschriften verbonden om ongewenste mededinging (paracommercialisme) te voorkomen. U kunt de desbetreffende stukken van 23 juni tot en met 21 juli 2005 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - tijdens de inzagetermijn - een schriftelijke zienswijze Indienen bij Burgmeester en Wethouders. Tijdens deze termijn kan een zienswijze kan ook mondeling worden ingediend. Bouwplannen Aangevraagd Bouwvergunningen en vrijstellingen - Alexanderhof 11 - tuinhuisje (nr. ba050275) - St. Servatiusweg 10 - veranderen woning (nr. ba050276) - Macroweg/Ambachtstraat - kantoor met bedrijfsruimte (nr. ba050277) - Deurneseweg 168 - vernieuwen dakpannen (nr. ba050278) - Pavanestraat 10 - vergroten woning (nr. ba050279) - Veulenseweg 20 - vergroten kantoorruimte (nr. ba050280) - Laagriebroekseweg 1 - machine-/opslag-sorteerloods (nr. ba050281). Sloopvergunningen - Horsterweg 3 - pand (nr. slp050031) - Stationsweg 46 - clubgebouw (nr. slp050032). De aanvragen liggen niet ter inzage. U kunt geen zienswijze indienen. Voorgenomen vrijstellingen Burgemeester en Wethouders zijn van plan medewerking te verlenen - voor zover nodig met toepassing van art. 15; 17; 19, lid 1; 19, lid 2 of 19, lid 3 Wet ruimtelijke ordening en art. 50, lid 4, 5 of 6 Woningwet - voor: - Vliezenweg ong. - woning met garage (nr. ink0501965) - Sleutelbloem 47 - dakkapel (nr. ba050203) - Matthiasstraat 2 - vergroten gemeenschapshuis (nr. ba050254) - Langstraat 99 - berging (nr. ba040475). U kunt de desbetreffende stukken van 24 juni 2005 t/m 22 Juli 2005 (vier weken) inzien. Tijdens de inzagetermijn kunt u een schriftelijke zienswijze indienen bij Burgemeester en Wethouders. Verleend Bouwvergunningen en vrijstellingen - Lathyrus - vergroten woning (nr. ba050082, verzenddatum 13/06) - Clara Wichmannstraat 51 - vergroten woning (nr. ba050257, verzenddatum 13/06) - Clara Wichmannstraat 53 - vergroten woning (nr. ba050243, verzenddatum 13/06) - Deputé Petersstraat 9 - vergroten woning (nr. ba050239, verzenddatum 13/06) - Ossendijk 110 - carport (nr. ba050250, verzenddatum 15/06) - Bingelkruid 49 - vergroten woning (nr. ba050153, verzenddatum 15/06) - Kleefkruid 4 - serre (nr. ba050151, verzenddatum 15/06) - De Laterije 1 t/m 14 - fietsenstalling (nr. ba050076, verzenddatum 13/06) - Meerselsepeel 8 - varkensstal (nr. ba040466, verzenddatum 14/06) - Langstraat 4-12 woningen (nr. ba040446, verzenddatum 14/06) - Veulenseweg 62 en 64 - twee woningen (nr. ba040408, verzenddatum 15/06) - Keizersveld 101 - garagebedrijf (nr. ba050222, verzenddatum 17/06). Sloopvergunningen Timmermannsweg 102 - asbesthoudende golfplaten en afval (nr. slp050029, verzenddatum 09/06) Lollebeekweg 20 - sleufsilo (nr. slp050017, verzenddatum 15/06). U kunt de desbetreffende stukken zes weken inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - binnen zes weken na de dag van verzending - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Een bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzieningenrechter van de Rechtbank te Roermond (Postbus 950, 6040 AZ Roermond) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Wet milieubeheer Meldingen Verandering inrichting (art. 8.19 WM) Paardekopweg 19 te Ysselsteyn - Lijten Ysselsteyn VOF, Paardekopweg 19 te Ysselsteyn, voor het verplaatsen van de mestplaat en het realiseren van een voerplaat. De verandering past binnen de voorschriften van de verleende vergunning en de verandering leidt niet tot andere of grotere nadelige gevolgen voor het milieu dan die de Inrichting mag veroorzaken. U kunt de desbetreffende stukken van 23 juni 2005 t/m 4 augustus 2005 inzien. Wanneer u belanghebbende bent, kunt u - tijdens de inzagetermijn - een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij Burgemeester en Wethouders. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van de verklaring waartegen het bezwaar is gericht - de gronden van het bezwaar. Gelijktijdig met het indienen van een bezwaarschrift kunt u - als onverwijlde spoed dit vereist - de voorzitter van de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 AE Den Haag) vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het bezwaarschrift. Rectificatie Vorige week is per abuis een melding Verandering inrichting (art. 8.19 WM) opgenomen voor Paardekopweg 4 te Ysselsteyn. Dit moet zijn Paardekopweg 19. Zie hierboven. Besluiten Burgemeester en Wethouders hebben besloten voor de inrichting gelegen aan: - Ysselsteynseweg 80 - een revisievergunning te verlenen aan Mts. Janssen-Jansen, Ysselsteynseweg 80 te Ysselsteyn voor een pluimveehouderij met mestbewerking. - De Hulst 3 - een revisievergunning te verlenen aan Turning Technic BV, De Hulst 3 te Oostrum voor een metaalverwerkingsbedrijf. Aan de vergunningen zijn voorschriften verbonden om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen of zoveel mogelijk te beperken. U kunt de desbetreffende stukken van 23 juni 2005 t/m 4 augustus inzien. U kunt van 24 juni 2005 t/m 5 augustus 2005 een beroepschrift (in tweevoud) indienen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State (Postbus 20019, 2500 EA Den Haag), wanneer u: - tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit hebt ingediend - belanghebbende bent en aantoont dat u redelijkerwijs niet in staat bent geweest tijdig een bedenking tegen het ontwerpbesluit in te dienen. De besluiten treden in werking na afloop van de beroepstermijn/ Het beroepschrift moet worden ondertekend en ten minste bevatten: - de naam en het adres van de indiener - de dagtekening - een omschrijving van het besluit waartegen het beroep is gericht (en een kopie van het besluit) - de gronden van het beroep. Gelijktijdig met het indienen van een beroepschrift kunt u de voorzitter van genoemde afde ling vragen een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit treedt dan niet eerder in werking voordat op dat verzoek Is beslist. Een verzoek om een voorlopige voorziening moet dezelfde gegevens bevatten als het beroepschrift. Een folder over de beroepsprocedure kunt u aanvragen via Postbus 51, 0800 - 8051, of via www.postbus51.nl. Informatie vindt u ook op www.raadvanstate.nl. Donderdag 23 juni 2005 Burgemeester en Wethouders van Venray De gemeente wil het maken misbruik of oneigenlijk gebru van de bijstand tot een minim beperken. Het gaat tenslotte geld van de gemeenschap. Da om heeft het college van B en hiervoor het beleid hoogwaai handhaven vastgesteld. Sinds de invoering van de Wet wi en bijstand zijn de gemeenten er zelf voor verantwoordelijk dat financiële ondersteuning in de voi van bijstand terechtkomt bij die burgers die dit ook echt nodig he! ben. De gemeente Venray geeft li nu nadrukkelijk een eigen invullif aan: fraude wordt niet getolereer Zij controleert dus of de bijstand recht verkregen wordt. Dat betekf investeren in het voorkomen van fraude en investeren in het bestr? den van fraude. Het voorkomen fraude gebeurt door klanten goed en tijdig te informeren en door hf verbeteren van de dienstverlenini S Het bestrijden van fraude gebeurt door het vroegtijdig constateren' afhandelen van overtredingen en fraude en door het daadwerkelijk sanctioneren van geconstateerde fraude: lik op stuk, maar wel op maat. In principe wordt geen bijstand verstrekt aan mensen die in het buitenland verblijven. Uitzondering is een verblijf in het buitenland wegens vakantie. Hiervoor gelden de volgende regels: bent u jonger dan 65 jaar, dan mag u maximaal 4 weken per kalenderjaar op vakantie in het buitenland. Een kalenderjaar loopt van 1 januari tot en met 31 december. Er geldt één uitzondering: personen die volledige onthef fing van de arbeidsverplichting hebben mogen maximaal 13 weken in het buitenland verblijven. Bent u 65 jaar of ouder, dan heeft u recht op maxi maal 13 weken vakantie per kalenderjaar. Is uw partner jonger dan 65, dan geldt de termijn van 13 weken alleen voor uzelf. Melden Hebt u een uitkering en gaat u op vakantie? Dan moet u zich minstens twee weken vóór vertrek melden bij de afdeling Publieksdiensten voor het invul len van een formulier. Tijdens de vakantie wordt de uitkering geblokkeerd en vindt dus geen betaling plaats. Deze blokkering wordt opgeheven zodra u zich persoonlijk van vakantie heeft teruggemeld. Blijft u te lang in het buitenland dan vervalt uw recht op uitkering en wordt deze beëindigd. Over macht, bijvoorbeeld ziekte of een ziek familielid, geeft geen recht op een langere vakantieperiode. Bij een nieuwe aanvraag beoordeelt de gemeente of u in aanmerking komt voor een volledige of een verlaagde uitkering. Bekendmaking openbare aanbesteding De gemeente Venray vernieuwt haar contracten voor activering en scholing in 2006. In dat kader wordt een openbare aanbestedingsprocedure op gestart. Meer informatie is te vinden op de website Aanbestedingskalender.nl of in het Publicatieblad der Europese Gemeenschappen. o In De Brabander wordt weer nieuwbouw ontwikkeld. Omdat bekend is dat daar gedurende de Tweede Wereldoorlog flink gevochten is laat de gemeente in de voorbereiding op de werk zaamheden onderzoek uitvoe ren naar de aanwezigheid van explosieven. Daarmee wil zij gevaarlijke situaties tijdens de uitvoering van de bouwwerk zaamheden voorkomen en kan zij een veilige omgeving voor de toekomstige bewoners garande ren. Eerste onderdeel van de procedure is een historisch onderzoek. Daar mee wordt bepaald of een locatie verdacht is. Eerst wordt relevant feitenmateriaal over De Brabander verzameld en overzichtelijk geor dend. De benodigde informatie is onder meer verkregen door bestude ring van beschikbare archieven, lite ratuur, (lucht)foto's, vluchtgegevens in het geval van bombardementen en/of beschietingen, bezoeken aan musea en getuigenverklaringen. Vervolgens is deze informatie ge analyseerd. Daaruit is gebleken dat De Brabander in zijn geheel ver dacht is op de aanwezigheid van ex plosieven, van verschillende kalibers en afkomstig van zowel de Duitse bezetter als de geallieerden. Omdat het terrein in het kader van het historisch onderzoek als verdacht is aangemerkt heeft de gemeente besloten om, voor de start van bouwwerkzaamheden, het terreil zijn geheel te laten onderzoekei aanwezigheid van explosieven. Expositie Momenteel is in de publiekshal v| het gemeentehuis een expositie ingericht over het Niet GespronÉ Explosieven-bodemonderzoek inl Brabander. Hier kunt u zien hoe I explosievenonderzoek in zijn wen gaat. Daarnaast is een aantal vo(j werpen in de vitrine tentoongesta Zo'n 60% van alle Nederlanders is vaste klant van of bezoekt de bibliotheek. Ook in Venray is de openbare bibliotheek een ver trouwde voorziening. De 'bieb' bereikt mensen uit alle lagen van de samenleving. Maar om deze positie te behouden staan bibliotheken en overheden voor een grote uitdaging. Daarom gaan bibliotheken anders werken. Bibliotheken hebben traditioneel een uitleenfunctie. In de toekomst gaan ze ook taken verrichten op het gebied van cultuur, educatie, informatie en sociaal-maatschap pelijke thema's. In Venray werken bibliotheek en gemeente samen aan bibliotheekvernieuwing. Kern van deze operatie is de vorming van een basisbibliotheek die het biblio theekwerk in de regio verzorgt. Daarbij zoeken zij samenwerking met partners op gebied van onder wijs, cultuur en maatschappij. In de bibliotheek vindt u onder meer boe ken, dvd's, bladmuziek, kranten en tijdschriften. Maar zij biedt ook di gitaal aanwezige informatie. Zo zijn in elke bibliotheek bestanden als de Krantenbank te raadplegen, die door de bibliotheken gezamenlijk worden ingekocht. Een digitale vraagbaak is bereikbaar via internet onder al@din en www.bibliotheek.nl. tffll

Peel en Maas | 2005 | | pagina 20