Gerda Top wint cht van Horst Sportnieuws J& -info "Ik wil steeds beter worden11 Rob Hermans Nederlands kampioen Zilver voor Inge Arts en Lisa Dreesens Angèl zwemt in top 10 Geen ereplaatsen otorcrossers Peelrunners Atletiek Venray Triathlon Sjoelclub Venray 't Nipperke Midgetgolfclub Buitenlust - Pa gin pEEL EN MAAS Donderdag 16 juni 2005 - Pagina 25 Onder ideale loopcondities werd elopen zondag door de Peelrun- rM oers in recreatiepark de Kasteelse Bossen in Horst de derde Acht van Horst afgewerkt. De 5- en 10 km lopen waren goed bezet met in totaal zo'n 120 deelne- lers. Helaas voor de organisatie ble ken de nieuw in het programma :l- opgenomen jeugdcategorieën slechts weinig jeugd naar het schitterende parcours te hebben gelokt. De 5 km loop werd bij de vrouwen met een kleine minuut voorsprong gewonnen door Petra Mooren van de Peelrun- f-5 ners, met Linda Litjens en Annemie Hendriks op plaatsen twee en drie. Bij de mannen werd winnaar Marcel leulendijks uit America nog redelijk licht op de hielen gezeten door Mart an Rooy uit Venray. Joop Zanders 'kwam als snelste Peelrunner en twee de veteraan binnen voor de als van- c wasiouds sterk finishende Arno Jeurissen ;1 ergo en Sraar Smits. De 10 km vrouwen- naar di loop was met grote voorsprong voor reken Gerda Top uit Overtoom Hier was Nicole Jacobs de enige deelneemster inamens de Peelrunners. Bij de man- men 10 km kon nog van alles gebeu ren toen de lopers na de laatste ronde om de vijvers de atletiekbaan op Gerda Top uit Overloon was oppermachtig in de 10 km-ioop draaiden. Ron Vlenterie kwam sterk opzetten, maar koploper Peter Mijs- berg uit Eerde gaf geen krimp en wist zijn kleine voorsprong tot de finish te behouden. Hein Hoeijmakers was met een derde plaats bij de veteranen de snelste Peelrunner. De uitslagen: Meisjes 8 t/m 11 jaar, 1,2 km: 1 Remie Cuenen, Hegelsom 5:14 2 Fleur Cuenen, Hegelsom 6:12 Jongens 8 t/m 11 jaar, 1,2 km: 1 Jop Meulendijks, Grubbenvorst 4:40 2 Milco Mahury, Tegelen 4:42 3 Joep Thielen, Wanssum 4:45 Meisjes 12 t/m 15 jaar, 2,5 km: 1 Eline Thielen, Wanssum 12:13 Jongens 12 t/m 15 jaar, 2,5 km: 1 Sjors Thielen, Wanssum 8:59 Vrouwen t/m 39 jaar 5 km: 1 Petra Mooren, Meterik 21:52 2 Linda Lit jens, Horst 22:41 3 Brenda Lucinus, Deume 24:15 Vrouwen 40 t/m 49 jaar, 5 km: 1 Annemie Hendriks, Horst 23:27 2 Jac queline Pouwels. America 28:20 3 Monique Thissen, Venlo 34:35 Vrouwen v.a. 50 jaar 5 km: 1 Char lotte Eleveld, Nijmegen 26:08 2 Riek Trienekens, Venlo 26:32 3 Ans van den Hurk, Venlo 31:14 Mannen t/m 39 jaar 5 km: 1 Marcel Meulendijks, America 17:44 2 Jesper van der Wielen, Wijchen 18:47 3 Hans van den Munckhof, Hegelsom 19:32 Mannen 40 t/m 49 jaar 5 km: 1 Mart van Rooy, Venray 18:09 2 Joop Zanders, Horst 19:12 3 Arno Jeuris sen, Grubbenvorst 19:19 Mannen v.a. 50 jaar 5 km: 1 Sraar Smits, Sevenum 19:22 2 Jan van Ass, Venray 20:48 3 Jac Geurts, Horst 21:52 Vrouwen 10 km: 1 Gerda Top, Overloon 45:16 2 Yvonne Pavicie, Boxmeer, 49:07 3 Jolanda Janssen, Overloon 51:21 Mannen t/m 39 jaar 10 km: 1 Peter Mijsberg, Eerde 35:15 2 Michael Nowakowskie, Nettetal 37:09 3 Thijs Gipmans, Venlo 37:28 Mannen 40 t/m 49 jaar 10 km: 1 Ron Vlenterie, Velden 35:24 2 Peter Scheres, Horst 35:37 3 Hein Hoeijma kers, America 35:59 Mannen v.a. 50 jaar 10 km: 1 Nico Verstraaten, Koningslust 38:20 2 Bert Muris, Boekend 39:17 3 Dick Scho ling, Gieten 39:25 k tre veel A/gelopen zaterdags maakten de igdcrossers hun opwachting op cir- [cuit De Peel. Voor deze wedstrijd Itodden zich 259 rijders aangemeld iBij de 50 mini automaten wist Luc Q| Hermsen in de le manche na een ronde een plekje op te klimmen naar een 4e stek en reed verder rond op deze 4e stek. In de 2e manche moest hij een plekje in leveren om in de voorlaatste ronde de strijd te staken, maar wist ook nu een 4e plaats op zijn naam te schrijven. Bij de quads .vanomatic eiste Gemma Lindner beide keren een 12e plaats in de man ches om in het dagklassement beslag te leggen op een 13e plaats. Bij de 65 versnellingen kleine wielen kwam de 9e plek op naam te staan van Jeremy de Vink door in de le manche beslag te leggen op een 9e plaats en in de 2e manche werd hij op een 11e plaats afgevlagd. Een prachtige 26e plaats bij de 85 kleine wielen B werd veilig ,door Danny Briigemann die de man che beide keren op een 25e plek wist af te sluiten. Bij de 85 grote wielen eindigde Wilco Lindner in zowel de le als de 2e manche op een 20e plaats en bezette een 21e plaats na het rijden van de manches. Bij de 125 jeugd viel Emile Cox in de le manche verschillende plaatsen terug naar een 11e plek en in de 2e manche wist hij na een verbeten strijd een 2e plaats ,voor zich op te eisen om in het dag- klassement met een 6e plaats net bui ten de bekers te vallen, terwijl Tommy de Bruyn beide keren op een 33e stek werd afgevlagd en in de dag uitslag ook een 33e plaats voor zijn rekening te nemen. Bij de liefhebbers eindigde Ferdy Kersten op een 7e plek door de manches op een 9e en ,een 7e plek af te sluiten. In de le manche bezette Roel Hendrickx een 36e plek in de 2e manche ging hij niet van start. Bij de veteranen wist Dl Maarten van der Aa de hoogste trede op zijn naam te schrijven met een 2e plek en een manche overwinning, ter wijl Andre Cox op een 18e en een 13e plaats werd afgevlagd en 14e werd na de twee manches. Marc van Dijck eiste de 32e plaats op in het ondhi dagklassement door de manches op een 40e en een 22e stek af te sluiten. De derde wedstrijd van de EK open klasse werd afgelopen zondag verre den op het circuit de Peel in Venray, waarbij de dagzege in handen kwam van de Duitser Frank Teitz-Jansen die ook de leider werd in de tussenstand, 'ij de EK open klasse was Maarten van der Aa duidelijk niet in zijn ele ment, hij wist een 20e plaats voor zich veilig te stellen en in de drie manches die verreden moesten wor den eindigde hij op een 20e, een 18e plaats en een 17e plek. Een 4e stek bij de Zijspan Nationaal kwam op naam le staan van Piet Aben/Ties van Dijk door op een 6e plaats en een 2e plaats de eindstreep te passeren en wist Henk van de Pasch/Mat Wijers heide keren een 12e plek voor zich ensncjVei|ig te stellen en eiste ook de 12e plaats op in het dagklassement. Bij de inters 125 ging Jim Janssen als 23e m fic over de meet door op een 23e en een '20e plaats te finishen, terwijl Rob van üenthum in de le manche de 25e man werd en in de 2e manche vroeg tijdig de strijd moest opgeven. Bij de Nationaal 500 ging Mark van de Ven 34e de streep en in de 2e manche ging hij niet meer van start. Komende wedstrijd is in Mill. 18.00 30 uur ïatiei de» td V.\'b' npnl select :dent nigei eent laats ensd vanl fdepl or TO van i wa oemö 3 M. 5 B. inalei 20W 1 de gesf* jonen 2 «s >or ïers dep cvedslf ;nede 0 bleven ■no Vt bleek kvoot halve f -3 nö trippi op nde waght endef 3e IK* Veria Venraynaar Rob Hermans werd tij dens de NK Masters afgelopen zondag in Vught Nederlands kampioen op het nummer discuswerpen in de cate gorie mannen 50+ en tweede bij het kogelstoten mannen 50+. Bij het dis cuswerpen werd het een spannende strijd met zijn oude rivaal Sjaak Ruhl. Hiteindelijk won Rob met zeven cen timeter verschil De uitslag: 1 Rob Hermans (Achilles-Top) 44.40 meter 2 Sjaak Ruhl (THOR) 44.33 meter en 3 Tony Pracht (Leiden Atletiek) 39 73 meter. Bij het kogelstoten masters 50+ stond Rob tot de allerlaatste stoot op een gedeelde eerste plaats met Sjaak Ruhl met 13 meter 62. In zijn laatste stoot behaalde Sjaak Ruhl 13 meter 89 waardoor Rob tweede werd. Afgelopen weekend vonden in Amsterdam de Nederlandse kam pioenschappen plaats voor de junio ren. Zowel Inge Arts als Lisa Dreesens was succesvol. Inge Arts beet de spits af en behaal de de eerste medaille. Brons op de 200 meter vlinderslag meisjes junio ren 1. Daarna was het Lisa Dreesens die op hetzelfde onderdeel brons behaalde, maar dan bij de junioren 2. Zaterdagmiddag behaalden de dames op de 400 meter wisselslag een twee de plaats, waarbij Lisa een diskwalifi catie kreeg op een technisch niet goed uitgevoerd keerpunt en de medaille aan haar voorbij ging maar wel een zeer goede tijd wist neer te zetten Inge Arts wist die middag na een felle strijd om het zilver, brons te behalen op de 200 meter rugslag. De zondagochtend werd door Lisa Dree sens overtuigend zilver behaald op de 100 meter vlinderslag. Inge Arts miste net het brons op de 200 meter wissel slag en werd 4e. Lisa Dreesens werd bij de junioren 2 op dit onderdeel 5e. Diezelfde ochtend werd afgesloten door de estafette 4 maal 100 meter vrije slag waar ook Kimberly Theunis- sen en Renee Harkx aan deelnamen; Als 31e ingeschreven en op de 16e plaats eindigde de ploeg van Noord- Limburg. Aan het eind van de dag zwommen ze de 4x100 meter wissel slag en kwamen ze uit in de snelste serie. Daarbij zwommen drie ploegen onder het Nederlands record. Het laatste persoonlijke onderdeel van die dag was de 200 meter vrije slag. Hierbij zwommen Inge en Lisa in een mooi persoonlijk record naar een 4e plek. Trainingen: dinsdag: baantraining, 19:00 uur, Kastiëlse Baan; donderdag: duurloop, 18:30 uur, 5-10 en 15 km, startplaats 16/6: parkeerplaats t.o. Toverland, Sevenum. Startplaats 23/6: parkeerplaats Schuitwater, Melderslo. Zaterdag: bostraining, 16:00 uur, par keerplaats Schadijker Bossen. Wedstrijdkalender: 2 juli Buggenum MLAC, 5 en 10 km In Roermond streden twaalf jon gens B ploegen om plaatsen in de lan delijke finale. AV-Venray scoorde over de hele breedte, weinig zwakke onderdelen, zelfs hinkstapsprong en polsstok hoogspringen waren goed voorzien via Stan van Merkestein, hij werd resp. 8e en 6e op deze onderde len. De opvallendste prestatie kwam van Robin Diesbergen. Hij had toege zegd 11 m te stoten. Dat deed hij let terlijk door het bordje 11 m met z'n kogel om te stoten. Helaas stond het bordje buiten het veld, z'n beste gel dige poging was nu een heel nette 10.79, waarmee hij 4e werd. Pim en Erik Stevens werden 2e en 4e op het onderdeel hoogspringen en Gabriel Rammeloo 4e op speer met 37.40 m. Jolan Knol verdedigde als eerste jaars C met verve de eer op de 800 m en verbeterde daarbij z'n pr met 6 secon den. Steinakkerloop In Stramproy werd Paul Coppus 9e tijdens de 5 km van de Steinakker loop. Zijn tijd was 19.02 in een uiterst vlak gelopen wedstrijd. Komend weekend zijn er heel wat atleten actief: zaterdag 18 juni: gebiedsfinale C junioren jongens en meisjes in Veldhoven, aanvang: 11.00 uur. De jongens hebben de kansen in eigen hand, als iedereen volledig bij de les is gaan ze door naar de landelij ke finale. De meisjes moeten tot het uiterste gaan en hopen dat de tegen stand een off-day heeft. In dat geval maken ze een kans. Zaterdag 18 juni: LK pupillen in Sittard, aanvang 12.00 uur. Dit LK betekent voor de jeugd de normale meerkamp met daarnaast een aparte wedstrijd voor de langere afstanden 600/1000 m. Zondag 19 juni: 2e competitiewedstrijd A junio ren in Zoetermeer, aanvang 11.30 uur. De komende drie zaterdagen is er vanwege wedstrijden geen training voor de pupillen. Iedere zaterdag is de papiercontai ner van A.V. Venray - Regio, geplaatst aan de Weg in den Berg kruising Vel- tumse Kleffen, geopend van 09.00- 1300 uur. Wedstrijdagenda: Zaterdag 18 juni Sittard LK pupillen Zaterdag 18 juni districtsfinale junioren C jongens en meisjes Zondag 19 juni Zoetermeer 2e competitie wedstrijd A-meisjes. Dit weekend waren de leden op maar liefst drie plaatsen te zien. De triatlon in Nijeveen was het NK voor masters. Paul Wulms behaalde een zeer mooie negende plek Daags daar na splitsten de triathleten zich op over de triathlon in Eindhoven en de Acht van Horst. Op beide locaties werd er gestreden om de podium plaatsen. Zo won Marcel Meulendijks de vijf kilometer in Horst, Jan van Ass werd op deze afstand tweede in zijn categorie en Joop zevende. Op de tien kilometer werd Peter Scheres tweede bij de heren 40 en derde over all. Jo Klerken behaalde voor de 500e keer de finishstreep, zeker een eervol le vermelding waard. In Eindhoven, deed de jeugd goede zaken met zilver voor zowel Imke als Anne. Tim en Maikel werden respectievelijk 9e en 10e in dit grote deelnemersveld. Op de kwart kwamen Ludy, Twan en Hans ook weer veilig over de meet na een heel bochtig fietsparcours. Uitslagen: Triathlon Nijeveen (135-43- 10km H40:9e: Paul Wulms. 2.07.19 uur. Acht van Horst: 5km.: Hoverall: le: Marcel Meulendijks 17.44 min. H50 2e: Jan van Ass 20.48min. H40: 7e Joop Wijnhoven 20.08 min. 10km.: H40 2e overall 3e: Peter Scheres 35-37 min. Jo Klerken: 49-38 min. Triathlon Eindhoven: Jeugd: 100m - 7km.-l,5km.: 3e: Imke v/d Munckhof: 35-51 min. 150m.-l4km.-2,5km.: 2e: Anne Reintjes 55.40 min. 9e: Tim Reintjes 51.23 min. 10e: Maikel Wis- mans 57.42 min.; Kwart: 13e: Ludy Verstappen 2.16.52 u. 31e: Twan Jeu ken 2.26.30 u. 42e: Hans Pouls 2.32.18 u. Programma: 18 juni Zwemloop Reuver: 24, 25 en 26 juni: triatlon Stein 26 juni triathlon Nuenen Nieuws doorgeven via e-mail: twenray@hotmail.com of telefonisch: 0774674070. Informatie over TV Venray: e-mail: martien@twenray.nl of bel: 0478- 511545 Website: www.twenray.nl Tijdens de finalewedstrijd van de Limburg Bokaal kwamen drie spelers van Sjoelclub Venray in aanmerking voor de eindprijs. Dit waren; klasse B le Rietje Goumans 269 bonuspunten, klasse E le Ben Rongen 257 bonus- punten, klasse H 2e Regien Sanders 251 bonuspunten. De einduitslagen van de overige deelnemers; klasse D 10e Anny van der Heijden 46 bonus punten, klasse F 4e Harrie Rongen 137 bonuspunten, klasse F 9e Agnes van Dijk 58 bonuspunten, klasse G 6e Truus Schoeber 123 bonuspunten, klasse G 8e Paul Bouten 79 bonus punten, klasse I 5e Sjeng Goumans 119 bonuspunten. PEEL EN MAAS een abonnement waard Geeke Blenk op weg naar de atletiektop (door Henk Lammen) De Venrayse atlete Geeke Blenk maakte in mei de sprong naar de nationale meerkamptop. Als 16- jarige slaagde de atlete van AV Venray-Regio er in om als achtste te eindigen bij de Nederlandse meerkampkampioenschappen voor A-junioren (17- en 18-jari- gen). Eind juni wacht de volgende uitdaging: het NK voor B-junio- ren. "Het is een echte topmeid." De introductie van haar trainer. Martin van Egmond, liegt er niet om. "Ze heeft het laatste half jaar enorm veel progressie geboekt. Door veel en intensief te trainen en gebruik te maken van nieuwe trainingsmetho den. Dat begint nu vruchten af te wer pen. Het einde is nog lang niet in zicht. Geeke kan nog veel meer." Ze lacht als ze wordt geconfron teerd met de woorden van haar trai ner. "Maar Martin is ook een toptrai- ner." Bescheiden als ze is kaatst ze de bal weer meteen terug. De net 17 jaar geworden atlete, dit jaar geslaagd voor Havo 5 aan het Venrayse Raay- land College, is er de meid niet naar om zich zelf te nadrukkelijk te presen teren. In haar vriendenkring en op school praat ze ook niet uitbundig over haar prestaties "De vriendinnen op school weten wel dat ik aan atle tiek doe, maar dat interesseert ze ver der niet veel. Vind ik ook niet erg. Op de club kan ik genoeg over atletiek praten, dus hoeft dat niet nog een keer met vriendinnen." Ze lijkt op het eerste moment niet echt fanatiek, maar is het wel dege lijk. Aan het begin van dit jaar heeft ze de trainingsintensiteit opgevoerd van drie tot vier naar zes trainingen per week. Daarnaast doet ze wekelijks ook nog aan krachttraining. Martin van Egmond ging daarnaast met haar aan de slag met nieuwe trainingsmate rialen uit Amerika (zoals een waterzak gevuld met vijf liter water) die onder andere ook gebruikt wordt door de Nederlandse polsstokspringer Lau rens Looyen. Geeke Blenk: "De mate rialen zijn er vooral om de dynamiek en de kracht op te voeren, maar ook om te werken aan een goede uit gangspositie van je lichaam. Ik heb er enorm veel profijt van gehad. Als je met die dingen traint en ze daarna afdoet, is het net of je vliegt. Zo hard ga je dan. Ze hebben enorm veel effect." BIJZONDERE ERVARING Een bijzondere ervaring deed ze op bij de Nederlandse hoogspringlegen de Ruud Wielaert. Met een groep talentvolle jongens en meiden nam ze deel aan een clinic in Zoetermeer. "Een heel bijzondere man. Bij het oefenen zij hij telkens alleen 'zwak' als je in zijn ogen iets niet goed deed. Ik moest er wel een beetje om lachen, die benadering. Hij hamerde er wel op dat als je echt de top wilt berei ken, je er alles voor moet doen." En dat wil de 17-jarige Venrayse scholiere. In de omgang is ze heel sociaal, lacht veel, maar op de atle tiekbaan staat de prestatie voorop. "Het belangrijkste vind ik om mezelf steeds te verbeteren. Als ik eerste word, maar ik benader mijn persoon lijk record niet, dan ben ik niet tevre den." Volgend jaar gaat voor haar een hele nieuwe wereld open als ze de HBO-opIeiding bewegingsagogie aan de Christelijke Hogeschool Windes- heim in Zwolle gaat volgen. "Ik zal dan op kamers moeten en een nieu we vriendenkring moeten gaan opbouwen. In een hele nieuwe omge ving zal ik mijn weg moeten zoeken." Voor haar sport betekent de verhui zing naar Zwolle ook een flinke veran dering. "Ik zal op zoek moeten naar nieuwe trainingsmaatjes. Hier in Ven ray train je bij de club of ga je met clubgenoten rennen of krachttraining doen. Dat is lekker makkelijk. Het sti muleert ook als je niet alleen traint." Ze blijft in ieder geval lid van AV Ven ray-Regio. In de weekenden komt ze naar huis. De atletieksport geeft ze dan ook niet op. "Nee, natuurlijk niet. Ik beleef zoveel plezier aan de sport. Bovendien, als ik nu stop, waar heb ik al die jaren dan in geïnvesteerd? Ik heb getraind om goed te worden, nu is het streven om steeds beter te wor den. Dat zet ik niet zo maar aan de kant." De komende maanden kan ze haar progessie in de praktijk aantonen. In het weekend van 24 tot en met 26 juni staan de nationale kampioen schappen voor B-junioren individueel op het programma. In september volgt dan het NK meerkamp voor B- junioren. Op het NK individueel komt ze uit op haar favoriete nummers, de 100 meter horden en het hoogsprin gen. In beide disciplines scherpte ze haar persoonlijke record het laatste jaar behoorlijk aan. "Bij het hoog springen heb ik mijn pr in een jaa tijd van 1.55 meter naar 1.63 mete 1 verscherpt. Daarmee behoor ik ii mijn leeftijdsklasse tot de top tien vai Nederland. Mijn pr op de 100 mete horden heb ik met 0,53 seconden vei beterd tot 15,50 seconden. Met dit tijd zit ik bij de beste vijftien van on land. Waar ik tijdens het NK eindij weet ik niet. Het belangrijkste is da ik goed presteer. Dan zie ik vanzei i wel waar dat toe leidt." Vader Toi Blenk werd ooit Nederlands atletiek kampioen op de 800 meter. Ze za beslist niet in zijn voetsporen treden "De langere loopnummers liggen m< niet zo. Ik beperk me het liefste tot d< korte afstanden en het hoogsprin gen." Een vriendje heeft ze (nog) niet uitgaan aan de vooravond van eet wedstrijd doet ze niet. Toch voelt z« zich niet opgesloten in de sport "Nee, absoluut niet. Ik heb ook eei sociaal leven buiten de sport. Ga ooi wel uit en kijk heus wel naar jongens Maar in de sport kan ik me helemaa uitleven. Als ik me maar kan bewe gen, dan zit ik goed in mijn vel. Ik bei niet iemand die thuis op de bank gaa i hangen. Liefde voor de sport, zo kui je het wel noemen. Tijdens wedstrij den kan ik me ook helemaal afzonde ren. Dan heb ik tijdens de warming up al de kriebels en staar ik soms we een kwartier voor me uit. Ik heb ooi liever niet dat familie of vrienden bi wedstrijden aanwezig zijn. Dat leid me alleen maar af. Het enige dat ik wi is zo goed mogelijk presteren." Biljartclub 't Nipperke is op zoek naar leden. De club biljart elke maandag van 19.00 tot 23-00 uur in wijkgebouw Op 't Nipperke. Er worden alleen onderling gebiljart. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Theo Gommans via tel. (0478)584963 of kom op de maandagavond een kijkje nemen in het wijkgebouw. Tijdens het afgelopen weekend gehouden Nederlands juniorenkam pioenschap zwemmen in Amsterdam, zwom de Oiriose Angèl Koenen meer dere persoonlijke records op dit NK. Op de 100m/200m rugslag werd ze lie en 9e in nieuwe persoonlijke records en op de 100m vrijeslag 12e. In de estafette 4x1 OOrn wissel, 4x1 OOrn en 4x200m vrijeslag werden ze drie keer 7e waarvan telkens in een nieuw record en tevens snelste meisjes junioren team van Limburg. Clubgenoot Guus Geurts uit Venray zwom op de 100m vrij, 100m 200m rug een top 20 positie en op de 200m /400m vrij, 200m wissel een top 30 positie. Jan Engels en Harrie Lenssen van midgetgolfclub Buitenlust in Venray zijn opnieuw opgenomen in de Natio nale Seniorenselectie. Van de acht opgenomen spelers valt nog één spe ler af, deze wordt dan aan de begelei ding toegevoegd. Dit team gaat in september deelnemen aan de Europe se Kampioenschappen in Hongarije. Onderlinge Competitie; Afgelopen week stond er een dubbel program ma op het menu. En op beide dagen werden er voortreffelijke scores neer gezet. Voor de laagste score over drie ronden tekenden Gerrit Janssen, Huub Straatman en Harrie Lenssen, namelijk 65 holeslagen. Onder de 70 slagen bleven ook nog Jan van Dijk en Harrie Lenssen (66), Henk van Leeu wen en Gerrit Vermeulen (68) en Jan Engels (68 en 69). Bij de dames was Jo Litjens de uitblinkster met een score van 73 en 23 als laagste ronde. Gerrit Janssen scoorde met 19 de laagste ronde. Een eveneens prima rondje van 20 kwamen op naam van Jan Engels, Henk van Leeuwen, Harrie Lenssen en Huub Straatman. Verder waren er nog acht spelers met slechts drie missers (21). Enkele wedstrijden sprongen er wat spanning betreft bovenuit. Jan van Dijk (73) tegen Ger rit Vermeulen (69), door laatstge noemde met 5 - 1 gewonnen; de match tussen Harrie Lenssen (66) en Jan Engels (69), waarbij Harrie Lens sen 4 - 2 aan de goede kant van de score bleef; Jo Litjens (73), die een dijk van een wedstrijd speelde tegen Jan van Dijk (66), maar helaas geen enkel punt aan deze wedstrijd over hield. Verder waren er twee gelijke spe len (3 - 3) tussen Henk van Leeuwen (80) en Leo Wilms (75) en de wed strijd tussen Pierre Dean (72) en Ger I rit Janssen (65). Goed tegenspel booc Thieu Vranken met ronden van 24 er 1 26 tegen de helaas voor hem te sterkt Harrie Lenssen. Vooral in de tweede ronde was kans op rondewinst, maai toen liet baan 17 hem in de steek. Eér van de leiders van het eerste uur Pier re Dean (81)moest diep buigen vooi Jan Engels (68): 1 - 5. De steeds betei1 in vorm rakende Jan Litjens is onder tussen opgerukt naar de achtstt i plaats met 20 punten uit 10 wedstrij den. Ook Ton Hendriks raakt steed; beter op stoom. Met zijn score van 72 -en 23 als laagste ronde in zijn wed strijd tegen Truus van Dijk verbeterde hij en passant twee persoonlijke records en was tevens met tweemaa 6 - 0 winst tevens spekkoper. Ton i; nu terug te vinden op de tiende plaat; I (21 uit 8). Jo Litjens klom twee plaat sen en staat nu op de zesde plaat: (19,5 uit 10). Zij staat voorlopig vasi op de tweede plaats bij de dames ach ter de dit jaar sterk acterende Fiekt van Ham, die in de het klassemem (9-5 uit 8) de vierde plek inneemt. Dt topdrie wordt gevormd door leidei Jan van Dijk (6 uit 10), Harrie Lensser. (7 uit 10) en Gerrit Vermeulen (9 uil 8). Harrie Lenssen staat op dii momênt zelfs op een gemiddelde var 22,47. Dit betekent minder dan 2,5 misser per ronde van 18 banen. Programma bondscompetitie: Eind hoven 1-Buitenlust 1; Buitenlust 2 Eindhoven 2 en Buitenlust 3-Oirschot PEEL EN MAAS een abonnement waard

Peel en Maas | 2005 | | pagina 25