Herinnert u zich eze nog?' Van Haren Autobedrijven naar Keizersveld Schaduwlicht: een sprankelende show idsday Kerkrade Bibliotheek Venray leent boeken langer uit Sub Matris Tutela Wijkfeest Landweert Venray's Mannenkoor Venrode Het Zonnelied 11H ^otos van ons waren tre'£ Zangers van Sint Frans En Bloc De Bandelieren Tomorrow People Koor Chrisko Crescendo Euterpe gen h terecl i inforn I ite. Di 1 vernie balie aller! diens van k /raagl J t afdnjv iaken de siti P kaartic erkdo Met de komende vakanties voor de deur worden vanaf 27 juni t/m 30 juli de boeken voor vier weken uitgeleend. Deze uitleentermijn geldt alleen voor die materialen die een normaal voor drie weken wor den uitgeleend Wie de vakantie door gaat brengen in een exotisch (derde) wereldland, kan alvast sfeer proeven in de bibliotheek. De wereldwinkel laat een stukje van haar uitgebreide aanbod zien in de vitrines van de bibliotheek. Te zien zijn speelgoed gemaakt van blik, sieraden en andere gebruiksvoorwerpen uit Zuid-Amerika, Afrika en Azië. Welk kinderboek krijgt de Gouden Griffel. Dat beslist de Griffeljury, maar dit jaar kunnen kinderen raden wie de Gouden Griffel krijgt. Zo maken kinderen kans op een toegangskaartje voor het Magisch Kinderboekenbal, het grote openingsfeest van de Kinderboekenweek (5 t/m 13 oktober) of op een kinderboekenbon. Op www.kinderboek.nl kan tot 13 september geraden worden wie er goud wint. Voor wie meer wil weten over de Griffels en Penselen 2005 ligt in de bibliotheek een folder klaar met o.a. een overzicht van de genomineerde titels. Deze boeken zijn te leen in de bibliotheek met het gratis jeugdabonnement.De bibliotheek is geopend maandag 13 00-17.30, dinsdag 11.00-17.30, woensdag 11.00-17.30, donderdag 13 00-17.30, vrijdag 11.00-20.00 en zaterdag 11.00-14.00 uur. National Ballet in Londen. Hierna schitterde zij in verschillende pro ducties van het Ballett von Leipzig. Vanaf het nieuwe seizoen danst zij bij het Koninklijk Ballet van Vlaanderen een van de leiden de rollen in het ballet Giselle. Ook Ilja van den Bosch, de zus van Myrna, en haar vriend Daniël Morales Peréz, zijn te gast in Schaduwlicht. Zij maken beiden depl uit van de Balletcompany in Oostenrijk. Ilja genoot haar oplei ding aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag, de Dansakademie Arnhem, de Ballettakademie Köln en de John Cranko Ballettakademie in Stuttgart. Ze was onder andere werkzaam bij het Landestheater Flensburg en Theater Vorpommem en met ingang van het nieuwe theaterseizoen bij het Tiroler Landestheater Innsbruck. Ilja van den Bosch danste onder andere in bekende stukken als de Carmina Burana, Romeo and Juliet, The Four Seasons, Gloria. Macbeth en Sleeping Beauty. Daniël Morales Peréz heeft inmid dels ook een fantastisch cv met optredens in befaamde Spaanse gezelschappen als Companyia de Dansa Dark, Dansa Avelina Argüelles en Dansa del Institut del Teatre (alle uit Barcelona) en net als Ilja van den Bosch Theater Vorpommem en Tiroler Landestheater Insbruck. Peréz was onder andere te bewonderen in Cinderella. Dracula, Bolero, Domröschen en Anima. Als klap op de vuurpijl treedt de Spaanse flamencodanser Elias Morales op. Morales genoot zijn opleiding aan de dansacademie in Barcelona. Hij specialiseerde zich als flamencodanser en reist nu als lid van het beroemde gezelschap van Antonio Marquez uit Madrid de hele wereld af. Hij heeft inmid dels tournees in Japan, ItaÜë, India en Venezuela achter de rug. Tijdens Schaduwlicht danst Elias Morales een farucca. Lynn Steverink verheugt zich al enorm op de voorstelling. "Vooral omdat op een avond zoveel verschillen de stijlen en dansers en danseres sen in een show worden onderge bracht. Ik geniet nu al als ik aan de uitvoering denk." Kaarten voor Schaduwlicht, op zaterdag 25 juni om 20.00 uur in de Schouwburg Venray, zijn nog te verkrijgen aan de kassa van de schouwburg. Het traditionele wijkfeest in de Landweert wordt op zaterdag 25 juni gehouden. Thema is Rondom de wereld. Donderdag 16 juni 2005 - Pagina 21 De dag begint vanaf 13.00 uur met gezellige Jambee muziek. Ook voor de kinderen is er vertier. Zo zijn er bijvoorbeeld Oudhollandse spelen met na afloop iets speciaals. Verder is schminken, knutselen, grabbelen in de grabbelton en het springkussen ontbreekt natuurlijk ook niet. Men kan ook met het poppenkind of knuffel naar een echte poppendokter. De poppendokters zijn van 14.30 tot 15.30 uur aanwe zig. Voor de jeugd van dertien tot zeventien jaar is er spijkerbroekhan gen met een extra prijsje. Er staan ook gezellige kraampjes voor jong en oud om eens even lekker te gaan snuffelen. Enkele deelnemers liieraan zijn de Wereldwinkel, Aloë Vera, Jan Bibijan met houten speel goed, sieraden maken, Twee A winkel Vincent van Gogh). De mid dag wordt afgesloten om 16.00 uur. De feestavond start vanaf 20.30 uur en wordt gehouden in Franse sfeer. De muziek wordt verzorgd door Leo Everaarts met af en toe een Franse deun ertussen. Men kan een sportieve prestatie leveren op de hometrainers met een tijdklok door middel van een Tour de France fietscompetitie en jeu de boules buiten. Verder kan men zelf kokkerellen op de barbecue buiten. De avond duurt tot 01.00 uur. EN MAAS Ug in de tijd met drive-in discoshow Flash Het Venray's Mannenkoor houdt op de donderdagen 16 en 23 juni vanaf 19.30 uur repetitie voor het gehele koor. Zaterdag 25 juni is er een extra repetitie vanaf 10.00 uur. Dit geldt alleen voor de mannen die tijdens de komende concerten in klein koorverband zingen. Afmelden per email afmel- denvmk@venray.net, tel. via (0478)513019. Oud papier afleve ren bij de VMK-container aan de Molenhofweg. Repetitielokaal partycentrum De Witte Hoeve. Website www.venray.net/vmk. Eerstvolgende repetitie woens dag 22 juni om 20.00 uur bij zaal Thielen, Kennedyplein in Venray. Denk aan de stemvorming, van 19 00-20 uur. Afmeldingen bij Annemie Vousten, telefoon 513135. Agenda: Maart tot en met juni: stemvor ming Laatste repetitie 6 juli Ledenactiviteit 13 juli Wil je meer weten over dit pop koor, wil je ook graag komen zin gen of vind je het leuk wanneer zij een keer op komen treden, neem dan eens contact op of bezoek website www.venrode.nl voor adressen en verdere bijzon derheden Gemengd koor Het Zonnelied zingt op zaterdag 18 juni vanaf 18.00 uur in parochiehuis Paterskerk in Venray. Verder repeteert het koor elke maandag vanaf 20.00 uur in het parochie huis. Bij verhindering afmelden bij Iny Kuypers via tel. (0478)585226. Wie meer over het koor wil weten kan contact opne men met José Bakkum via tel. (0478)582767 of met Toos van den Heuvel via tel. (0478)583884. Week |zijn weer terug van weg- it. Meer dan twintig jaar in laatste optreden bla- Peter en Geert iehr, Hay Rubie en Jeu reis drive-in discoshow weer nieuw leven in. lag 18 juni is het illuste- uit de jaren zeventig te zien en te horen Brugeind in Meerlo. De begint om 20.00 uur en bedraagt drie euro. seventies en eighties zijn De revivalparty's schie- paddenstoelen uit de De discodreunen van Summer, Boney M., [e McCrae en Tavares, maar 'oelige 'schuifelplaten' als Peter Maffay zijn populair- ooit. De veertigers en vijf- snakken in deze tijd van trance, hiphop en andere itromingen weer naar de :k van weleer. Ook bij Geert lehr en Hay Rubie kriebelt :d weer om terug te keren tijd van lange, wilde haren !te spijkerbroeken. De tijd lat bekende discoshows als jn Snuf, A Go Go en Man of [n de vinylplaten grijs draai de jongerensozen. waren toen vijftien jaar en !n net als die grote jongens jen drive-in show hebben, lude kast bouwden we om :obar en we schaften enke- :k-ups aan. Mijn broer Peter vde zelf de eerste lichtbak- Zo zijn we begonnen", weet an het 1 Craenmehr zich nog maar i t Jgoed te herinneren. De vuur- 6 3 i had het viertal in De Vlies in geme t Later deed Flash alle grote- indelijl len in de regio aan, maar ook 'n Midden-Limburg, Brabant :lfs Duitsland werden aange- Geert Craenmehr, inmid- 47 jaar en al lang niet meer itrakke discoman van toen, tich nog volop anekdotes uit legintijd te herinneren. "In waren ze helemaal gek met Meer dan 600 mensen in een Als we aankwamen was het }ot feest. Net carnaval of ker- 'J meiden." De tijd van seks, en rock and roll. Waar het genot van een jointje muziek werd geluisterd. In ie hand een flesje bier, aan imeenfifeetf gewillig meisje. "Nou, s av iel reuze mee", lacht Hay "We waren wel het middel maar eigenlijk waren we irave jongens. In ieder stadje diver ander schatje, is dan ook en, ui dreven. Muziek draaien was ons de kick. We hadden ech- ok al snel in de gaten dat als Ie meiden binnenkregen, de Flash in de gouden jaren: vanaf boven: Peter Craenmehr, Geert Craenmehr, Hay Rubie, Peter Janssen en Jeu Pouwels ïpingsg an het >P jongens vanzelf kwamen. Dat was in die tijd ook de kunst, zorgen dat de meiden binnen bleven." EEN GROOT FEEST Flash zocht contact met beken de Nederlandse popbladen om hun show promotioneel te onder steunen. Muziek Express hapte toe en Flash stond voortaan op een podium met grootheden als Donna Lynton, Spookie and Sue, Dizzy Man's Band en George Baker. "We deelden dan gratis posters uit van Queen en Charlie's Angels. Ja, met Farrah Fawcett, dat was de topper. Later sloten we een contract af met Honda en reden voortaan in een auto van dit merk door Nederland. Als tege moetkoming deelden we tijdens de shows schaalmodellen, puz zels, balpennen en jassen van Honda uiCJHetüjkt^pp dat het geld met~bakken binnen kwam. Niets is minder waar. Geert: "Vergeet het maar. Ik weet nog dat we in 1977 40.000 gulden hebben geleend. Voor die tijd was dat een astronomisch bedrag. Alles wat we verdienden werd weer geïnvesteerd in apparatuur en vooral platen. Bovendien moesten we versterkers en micro foons huren. Aan een avondje draaien hielden we per man bitter weinig over. Maar daar was het ons ook niet om te doen. We had den een eigen drive-in show. Dat was onze droom, die was uitgeko men." In de hoogtijdagen van Flash was het hard werken. Hay Rubie, inmiddels 46 jaar, weet er alles van. "In die tijd hadden we 60 tot 70 optredens per jaar. En ieder optreden was een groot feest, tot vaak diep in de nacht. Daarnaast had ieder van ons gewoon zijn werk. In Meerlo komen zaterdag de bakken met vinylplaten weer tevoorschijn. 4000 tot 5000 sing les. Om jaloers op te zijn. Wat was het succes van Flash? "Geert en ik voelen ons precies aan wat betreft muziekkeuze", zegt Hay. "Zo blijft het gevarieerd en komen alle muziekgenres aan bod." "En wat heel belangrijk is, de binding met het publiek. Want daar doe je het per slot van rekening voor", vult Geert aan. Blijft het bij een eenmalige comeback van Flash? "Ik denk dat we na zaterdag de smaak wel weer te pakken heb ben. Maar we gaan beslist niet ieder weekend weer optreden. Het moet voortaan toch een exclusieve aangelegenheid wor den." De Zangers van Sint Frans hou den op vrijdag 17 juni vanaf 19-30 uur een repetitie voor sopranen en alten, om 20.15 uur is de repe titie van de tenoren en bassen. Zondag 19 jujii is er een hoogmis in de Paterskerk, om 10.00 uur inzingen en om 10.30 uur hoog mis. Dinsdag 21 juni vanaf 19.00 uur aanvang repetitie sopranen en alten, vrijdag 24 juni vanaf 19.30 uur aanvang repetitie sopranen en alten, vanaf 20.15 uur aanvang repetitie tenoren en bassen. Zondag 26 juni is er geen hoog mis in de Paterskerk. Dinsdag 28 juni vanaf 19.00 aanvang repetitie sopranen en alten. Bij verhinde ring afmelden bij de heer Buys via tel. (0478)581091, kijk ook op www.zangersvansintfrans.com voor meer informatie. Blokfluitensemble En Bloc uit Venray speelt een breed repertoi re. Momenteel is het ensemble bezig met het instuderen van nieuwe stukken en nieuwe leden zijn daarbij van harte welkom. En Bloc repeteert op woensdagen van 20.00 tot 22.00uur. Informatie is verkrijgbaar via tel. (0478)589186. Na tien jaar eerste schop in de grond 10 juni 2005 zijn we met 7 van De Meent uit Leunen |tf üdsday Kerkrade geweest, gingen er met de bus naar toe e burgemeester en de wet- ler van Venray zaten bij ons bus. Er waren heel veel ;n en in totaal waren er veer 2900 kinderen. Niet alle gingen naar dezelfde itfiteiten. kon onder andere naar het strion, de steenkolenmijn, de itrein, Rolduc, menmuseum en het >ark. Waar iedereen wel naar >ing was de voetbalwedstrijd 't Parkstad Limburg Stadion, tfand speelde tegen Japan. !t stadion was het superleuk lederland speelde heel erg 1 Na de goals van Affelay en 1 kon je het juichen niet inhouden. We zijn ook naar laiapark, de steenkolenmijn de Rodahal geweest. Het >ark was nieuw dus sommige zag je nog niet. Er waren es, cheeta's, wolven, lynxen, en nog veel meer andere :n. De steenkolenmijn was euk. Ze lieten allemaal gelui- van boren en andere machi- loren. Ze lieten ook een film over de mensen die er werk- Ms je daar moest werken liep Iedere donderdag repeteert het kinder- en jeugdkoor tussen 18.30 en 1930 uur. Kinderen die graag een kijkje willen nemen kunnen vrijblijvend binnen lopen in repetitieruimte De vrolijke noot in de toren van de grote kerk in Venray. Op zon dag 3 juli is er gezinsviering en KIM. Óm 10.15 uur in de toren aanwezig zijn. Voor meer infor matie en afmelden kan men con tact opnemen met Carla via tel. (0478)584501 of kijk op www.mykoorvenray.tk Tomorrow People repeteert elke donderdag van 19 45 tot 21.00 uur. Jongeren vanaf twaalf jaar zijn welkom een nootje mee te komen zingen. Loop gerust eens binnen in repetitieruimte De vroÜjke noot. Vrijdag 1 juli is er muziek totaal, om 19.00 uur aan wezig zijn in de toren. Op zondag 3 juli is er een gezinsviering en KIM. Om 10.15 uur aanwezig zijn in de toren. Voor meer informatie en aanmelden kan men contact opnemen met Hannie Ghielen via tel. (0478)587142. Afmelden bij Carla via bovenstaand nummer. In het zaaltje van de Paterskerk houdt Koor Chrisko elke maandag van 19 30 tot 21.00 uur een repe titie. Op zaterdag 18 juni vanaf 19.15 uur luistert Chrisko een mis op in de Grote Kerk. Voor infor matie of afmelding kan men con tact opnemen met Marly Driessen via tel. (0478)588176 of met Norma Ansinger via tel. (0478)585234. Het gemengde seniorenkoor Crescendo is bedoeld voor men sen die graag liederen zingen samen met anderen die ook de leeftijd van plusminus 55 jaar bereikt hebben. Het koor is op zoek naar nieuwe leden. Kom gerust eens luisteren tijdens een van de repetities die elke woens dag vanaf 18.00 uur in ouderen- centrum De Kemphaan aan het Kennedyplein worden gehouden. Voor meer inlichtingen kan men contact opnemen met de bestuursleden D. van Stiphout via tel. (04578)586721 of A. Huibers via tel.(0478)581125. Harmonieorkest donderdag 16 juni repetitie en donderdag 23 juni van 18.30 tot 19.30 uur sere nade voor schouwburg St. Anna in straatuniform, aansluitend repetitie, afmelden (0478)589363. Jeugdorkest donderdag 16 juni repetitie en donderdag 23 juni van 18.30 tot 19.30 uur serenade voor schouwburg St. Anna in straatuniform, afmelden via tel. 00478)588545. Drumband dinsdag 21 juni repetitie, donderdag 23 juni van 18.30 tot 19-30 uur serenade voor schouwburg St. Anna in straatuni form. Na vijftien jaar neemt Lynn Steverink afscheid van haar theaterzangschool. Met de voorstelling Schaduwlicht op zaterdag 25 juni in de Schouwburg Venray haalt de theatervrouw pur sang nog een keer alles uit de kast. Lynn Steverink kijkt met gemengde gevoelens vooruit op haar afscheidsavond. Enerzijds betekent de show in de Venrayse cultuurtempel het einde van vijf tien jaar werken met zang- en danstalent uit de regio, anderzijds wordt er die avond een fantasti sche show met toptalenten op de planken gebracht. "Normaal duren mijn shows anderhalf uur. Ik hou er van dat er steeds vaart in blijft zitten. Maar Schaduwlicht is een ander verhaal. Het zijn twee blokken van ruim een uur gewor den. Dat wil overigens niet zeg gen dat de bezoeker zich zal ver velen. Integendeel, het wordt een prachtige aaneenschakeling van zang en dans." Dat de show langer gaat duren dan de gebruikelijke anderhalf, ligt slechts ten dele bij Lynn Steverink zelf. Door de. bereidwil lige medewerking van verschillen de theatervrienden werd het con cept steeds weer aangepast en uitgebreid. Uiteraard zullen in Schaduwlicht, een productie van Lynn en danslererares Myrna van den Bosch, nog een keer de leer lingen van Steverink schitteren. Verder dansen leerlingen van Myrna en zijn er enkele gastoptre dens. Zo danst Jesse Jacobs, de zoon van Lynn Steverink, samen met zijn vriendin Brooke Widdison. Beiden dansen voor het Koninklijk Ballet van Vlaanderen. Na een vol seizoen te hebben gewerkt in de balletcom pany Introdans in Arnhem nam Jesse in juni 2004 weer afscheid van dit gezelschap. "Als freelance- danser was ik in de gelegenheid veel meer interessante projecten te doen, zoals bijvoorbeeld de danssolo en pas de deux bij de opening van het nieuwe Orpheus- theater in Apeldoorn", aldus Jesse Jacobs. "Het grootste project dit jaar was toch wel de theatertour van rockgroep Praga Kahn in België. Ik stond voor duizenden mensen in de grootste theaters en concerthallen als danser, maar ook als solozanger op het podi um." In het nieuwe theatersei zoen zal Jacobs in het Koninklijk Ballet van Vlaanderen rollen ver tolken in balletten van Balanchine en Forsythe, twee grote namen in de balletwereld. "In Schaduwlicht zal ik samen met mijn vriendin Brooke een eigen choreografie dansen, speciaal voor deze avond gemaakt." Gastdanseres Brooke Widdison genoot haar opleiding bij de Australian Balletschool in Melbourne. In 2002 maakt de Australische haar debuut in de productie Swanlake (Zwanenmeer) bij het English Jesse Jacobs en zijn vriendin Brooke dansen een speciale choreografie Het tamboerkorps van harmo nie Sub Matris Tutela repeteert donderdag 16 juni 19.30 uur, 20.30 uur bestuursvergadering. Zaterdag 18 juni 14.45 uur tam boerkorps deelname Peeltoemooi in Meterik, 19.00 uur ensemble harmonie opluistering Vormselmis. Maandag 20 juni 18.15 uur samenspelgroep, 18.45 uur leerlingenorkest, 19-30 urn- repetitie combo, 20.00 uur orkest. Woensdag 22 juni 18.30 uur leerlingen tamboerkorps, 19 30 uur tamboerkorps. Agenda juli: woensdag 29 juni laatste seizoensrepetitie tamboer- korps; zaterdag 2 juli repetitie orkest; zondag 3 juli seizoensaf sluiting concert. Meer informatie: www.aostrum.nl onder verenigin gen. je veel gevaar te stikken of de gan gen konden instorten. In de Rodahal kreeg je iets te eten en ze draaiden muziek. Rond 24.00 uur waren we weer terug in Leunen. Kortom: Het was een superleuke dag. Zeb Bergsma en Aram Griens uit groep 7 van De Meent. Van Haren Autobedrijven verhuist begin volgend jaar naar Keizersveld. In de tien jaar nadat de eerste plannen werden ontwikkeld is er veel onderhandeld met diverse partijen maar nu is de verhui zing defïntief. Afgelopen woensdag werd de bouw op Keizersveld gestart door het personeel van Van Haren Autobedrijven, die symbolisch de eerste spaden in de grond staken. Wie Van Haren zegt, zegt auto matisch Ford. Niet verwonderlijk want volgend jaar is Van Haren 75 jaar officieel Ford dealer. En dat valt mooi samen met de inge bruikname van het nieuwe auto bedrijf. "Een belangrijke stap voor ons" legt directeur Norbert van Haren uit. "Toen wij in 1964 vanuit het centrum naar deze locatie ver huisden zaten we aan de rand van Venray. Makkelijk bereikbaar, zeker toen de Noordsingel door werd getrokken. Maar zaken ver anderen. Aan een modem autobe drijf worden steeds hogere eisen gesteld. Eisen waaraan wij als ondernemer willen, maar ook moeten voldoen. Eisen die op deze locatie niet gerealiseerd kon den worden. Bovendien is deze locatie uiteindelijk te groot voor ons. Reden waarom tien jaar gele den al begonnen werd met het ontwikkelen van nieuwe plannen op Keizersveld". De nieuwe garage op Keizersveld krijgt een showroom met 1200 m2 op twee niveaus. "Die showroom voldoet aan alle eisen die aan ons als Ford-dealer worden gesteld" vervolgt Van Haren. "Daarnaast krijgen we een ultramoderne werkplaats die vol ledig is ingericht voor alle merken auto's. Daarbij maken we gebruik van de modernste apparatuur. Kortom, een autobedrijf op een kleinere kavel waar de beoogde efficiëncy de service alleen maar ten goede komt." Maar het is volgens Norbert van Haren niet alleen de inrichting maar vooral de locatie. "Op die hoek van Keizersveld, bij de afrit van de A73 kunnen wij het regio nale karakter van ons bedrijf nog meer gestalte geven. Ons werkge bied beperkt zich immers niet alleen tot Venray maar tot een groot deel van Noord-Limburg en een gedeelte van Noord-Brabant. Waar kun je dat beter laten zien dan langs een snelweg?" Daarnaast zal door deze verhui zing de bereikbaarheid van Van Haren Autobedrijven nog beter worden. Begin dit voorjaar is gestart met het aanleggen van de infrastruc tuur. De bouw, door Janssen Bouwmij, zal rond de jaarwisse ling gereed zijn, waarna het bedrijf met haar 22 medewerkers begin volgend jaar zal overhuizen. "Die verhuizing moet in februari zijn afgerond" aldus Norbert van Haren.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 21