Nijsen/Granico moreel Verplicht tot planschade' Ik heb nog nooit zo hard oor mijn leven gerend" Tegenvallende verkoop mbachtkwartier 'Bestemmings plan past niet op website' Appartementen in 'gat' Schoolstraat iten >g u inspireren... door onze keukens 1 ,,vnéleis Regels rondom identificatie! Rabobank Venray Meerlo-Wanssum Steun aan gebiedsbureau Reconstructie Oplichting Gunhoek Teunissen: haalbaarheids onderzoek Rouwkuilen Mishandeling Pa9'njsEL EN MAAS Donderdag 9 juni 2005 - Pagina 5 ihekt, oen* ring* »nglft >nninj eidli !,5nf 5801 )e politiek vindt dat het {drijf Nijsen/Granico in r ^ulen moreel verplicht is de mschade van 32.445 euro, ip buurvrouw Manders- :urs recht heeft, te beta- In de commissie lijke Ontwikkeling werd [houder Teunissen (Lokaal tief) onder druk gezet om Nijsen aan tafel te gaan. Teunissen zegde toe dit te (en. "Ik zal een gesprek regelen ide gevoelens van de commis- overbrengen. Ik zal Nijsen wij- b op zijn morele plicht die hij de politiek heeft." De kwestie tussen jjsen/Granico en Manders- chreurs speelt al langer. De buur- ouvv vindt dat het woongenot haar bungalow aan de Sulenseweg is aangetast sinds 101 letmengvoederbedrijf flink heeft uitgebreid. Er worden sindsdien ook afvalstoffen uit de voedingsin dustrie verwerkt. Dit leidt tot stank- en geluidsoverlast. De gemeente heeft adviesbu reau Van Montfoort een onder zoek laten doen naar de planscha de. Van Montfoort komt uit op een bedrag van 55.000 euro. Het adviesbureau vindt het redelijk dat daarvan 35% niet wordt uitge keerd aan Manders. Omdat zij in augustus 1985 een flink perceel met een bedrijfsgebouw, de voor malige steenfabriek, voor 135.000 gulden aan Nijsen verkocht heeft. Ze had kunnen weten dat dit ter rein benut zou gaan worden voor bedrijfsuitbreiding, concludeert het adviesbureau Vandaar dat Van Montfoort adviseert 32.445 euro aan Manders-Schreurs uit te betalen vanwege geleden plan- schade. De commissieleden hadden geen moeite met de hoogte van het bedrag. "Want dit is door een deskundig bureau berekend. We gaan er daarom van uit dat het klopt", zei Gerrit Verkoeijen (Samenwerking). Het probleem is dat de gemeen te de schade van 32.445 euro moet betalen. Ondanks dat op 7 april 1997 met Nijsen een over eenkomst is gesloten dat eventu ele planschades voor rekening van het bedrijf zouden komen. Een arrest van de Hoge Raad van 2 mei 2003 doorkruist deze 'afwen telingsovereenkomst' die niet meer rechtsgeldig is. De gemeen te moet voortaan zelf voor de kos ten opdraaien. Er is nog een poging ondernomen of Nijsen op vrijwillige basis zich alsnog wilde houden aan de planschadeover- eenkomst. Maar het bedrijf reageerde negatief op het ver zoek. Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) deed het voorstel om Nijsen op zijn morele plicht te wijzen. "Het bedrag zou bijvoor beeld aan een maatschappelijk doel in Veulen besteed kunnen worden." De andere fracties omarmden het idee van Lokaal Aktief. "Want de gemeente kan nu het gelag betalen. De wethouder moet alsnog met het bedrijf gaan praten want er is toch een gentle man's agreement gesloten", zei Gerrit Verkoeijen (Samenwerking). René Francken (WD) wees erop dat het bedrag van 32.445 euro nog vermeerderd moet wor den met de wettelijke rente vanaf 1 september 2003. De WD'er wilde weten waarom dit zolang geduurd heeft en hoe groot het rentebedrag inmiddels is. Op dat laatste kon Teunissen geen ant woord geven. Hij erkende dat het dossier te lang op het gemeente huis is blijven liggen. Dit had te maken met een functieover dracht. Carla Meijer (PvdA) was het eens met het voorstel. Ze vond het ook redelijk dat een korting van 35% is toegepast. Ook Frans Claessens (CDA) wil dat wethou der Teunissen met Nijsen rond de tafel gaat zitten. "Want dit is wel gepast gezien de afspraken in het verleden." Teunissen verklaarde dat de gemeente gerechterlijk 'geen poot heeft om op te staan'. "Ambtelijk is geprobeerd Nijsen aan te spreken op een vergoeding van de kosten. Maar dit heeft niets opgeleverd", zei de wethouder, die beloofde voor de raadsverga dering van 28 juni met de onder nemer te gaan praten. De com missieleden schorten hun oordeel op tot de uitkomst van het gesprek bekend is. [athy de Beer aangevallen door buizerd Kathy de Beer uit Oostrum edenkt zich nog wel een ffeede keer om te gaan joggen ii de bossen rond Geijsteren. orige week vrijdag kreeg ze t schrik van haar leven toen etot drie maal toe werd aan ballen door een buizerd. "Ik eb nog nooit zo hard voor lijn leven gerend." "Normaal ren ik 's morgens al cel vroeg richting het dorp. Maar eze keer nam ik een andere «ite richting de bossen in eijsteren. Een mooi parcours. Ik icht nog 'dit stuk moet ik vaker ipen Het enthousiasme van Kathy de Beer werd afgelopen vrijdag drie keer aangevallen door een buizerd Kathy de Beer sloeg op de terug weg al snel om in een panische angst toen ze tot drie keer toe werd aangevallen door een bui zerd. "Op de heenweg was de vogel al een keer vlak over mij hoofd heen gevlogen. Ik denk dat het een soort van waarschuwing is geweest. Toen ik terug rende richting Oostrum werd ik echter echt aangevallen. Ik kreeg klap pen in mijn nek en op mijn hoofd van de vleugels. De buizerd zette ook zijn klauwen in mijn hoofd. Echt, het was een "Vreselijke erva ring. Ik raakte helemaal in paniek. Ben daarna zo snel als maar kan naar de openbare weg gerend. Telkens heb ik naar de bomen gekeken of de vogel nog in de buurt was. Ik was helemaal buiten adem, kreeg geen lucht meer. Daarna ben ik in tranen uitgebar sten." Enkele dagen na het voorval kan ze er weer rustig over praten. Maar de angst voor vogels zit er nu echt in. "Ik ren voorlopig in ieder geval niet meer door de bos sen. Ik heb enkele dagen flinke hoofdpijn en last van mijn nek gehad door de aanvallen. De schrammen zaten op mijn hoofd. Tot bloedens toe." Na het voorval nam ze contact op met de gemeente Venray en de politie. "Beide instanties konden weinig voor me doen. De buizerd is een beschermde vogel. Via internet kwam ik erachter dat ze nu hun broedtijd hebben en daar door agressief kunnen zijn." In het weekend sprak ze met vrienden en familie over het voor val. "Dan krijg je opmerkingen als 'je had moeten stoppen met ren nen en een stok moeten pakken'. Maar op dat moment denk je niet logisch. Je bent in paniek en wilt zo snel mogelijk weg." Ze wil het voorval zo snel mogelijk vergeten, maar heeft haar verhaal bewust openbaar willen maken. "Ik kom er wel weer over heen. Dat is geen punt, maar ik bedenk me als bijvoorbeeld een moeder met een klein kind daar fietst en wordt aangevallen. Hoe het dan afloopt. Misschien kunnen trimmers en fietsers tijdens de broedtijd van de vogels worden gewaarschuwd door middel van borden." 1 Met ruim een jaar vertraging Tdeze week eindelijk het 'project Ambachtkwartier |start gegaan. Op het voor- e KTS-terrein aan de St. weg bouwt Wonen ray bijna honderd wonin- Naast sociale woningbouw, onder meer veertig appartemen ten ter vervanging van zorgcen trum het Schuttersveld, zijn er ook koopwoningen en koopap- partementen. De belangstelling leek aanvankelijk groot maar de verkoop viel tegen. Vandaar dat Hoek onze showroom: idseweg 33, Venray-Heide T 0478 533000 W.comfortabel-wonen.com Wonen Venray nog steeds niet gestart is met de bouw. De voor malige ambachtschool is eind 2003 al gesloopt. Sindsdien ligt het terrein braak. In de commissie Stedelijke Ontwikkeling uitte Tom van den Hoek (Lokaal Aktief) stevige kri tiek op de woningcorporatie. "Wonen Venray moet niet voor ontwikkelaar spelen. Want dan loopt het mis. Ze moeten zich bij de sociale woningbouw houden want daaraan is juiste grote behoefte", zei Van den Hoek, die vond dat de gemeente de regie beter in de hand moet houden. Wethouder Teunissen (Lokaal AktieD moest erkennen dat de ontwikkeling van Ambacht- kwartier nogal wat vertraging heeft opgelopen. "De verkoop stagneert. Het gaat minder snel dan we hoopten. Vooral de koop sector valt tegen. En daardoor wordt het hele bouwprogramma vertraagd", aldus Teunissen, die zei dat hij met Wonen Venray betere afspraken gaat maken om dit in de toekomst te voorkomen. Het bestemmingsplan buitenge bied kan niet worden gepubli ceerd op de gemeentelijke websi te. Commissielid Frans Claessens (CDA) deed dit verzoek zodat de informatie voor alle betrokkenen toegankelijk wordt. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) meldde in de commissie Stedelijke Ontwikkeling dat dit niet moge lijk is. "Helaas is dit technisch onmogelijk. Het formaat van de kaarten is te groot evenals de Eindstraat 12, tel. 581553 omvang van de bestanden", zei Teunissen, die meldde dat het bestemmingsplan wel digitaal beschikbaar is op een cd-rom. Claessens reageerde dat op de site van de provincie Limburg wel alle kaarten digitaal te vinden zijn. Maar volgens Teunissen is de ser ver en de apparatuur op het gemeentehuis daarvoor niet toe reikend. Het bestemmingsplan buiten gebied moest onlangs opnieuw worden vastgesteld. Want bij het ter inzage leggen was de gemeen te eind vorig-jaar in de fout gegaan. Er waren verkeerde kaar ten gebruikt. Ook de provincie had foutief kaartmateriaal ontvan gen. Burgers hebben daardoor op basis van verkeerde informatie gereageerd. Leonie Cals (WD) vond dan ook dat iedereen die de oude versie van het bestemmings plan op cd-rom had aangeschaft, tegen de kostprijs van 15 euro, nu gratis een nieuw exemplaar moest krijgen. Wethouder Teunissen zegde dit toe. De regels voor identificatie van klanten door banken worden steeds verder aangescherpt. Deze regels zijn onder andere opgenomen in de Wet Identificatie bij Dienstverlening (WID) en zijn vooral bedoeld om fraude tegen te gaan. In verband daarmee moet de bank ook klanten aan wie zij in het verleden diensten en producten heeft verstrekt, alsnog legitimeren. Wij begrijpen dat dit soms vreemd kan overkomen, zeker als u al jarenlang klant bent bij onze bank en al eerder een kopie van uw legitimatiebewijs heeft ingeleverd. Maar de recent aangescherpte regelgeving vanuit de overheid verplicht ons tot deze maatregel. Binnenkort ontvangen een groot aantal van onze klanten het verzoek om met een geldig legitimatiebewijs (paspoort, identiteitsbewijs of rijbewijs) een van onze kantoren te bezoeken, zodat wij van het origineel een kopie kunnen maken. U kunt daarvoor terecht op onze kantoren in Venray en Wanssum en tijdens de zitting in Leunen en Ysselsteyn. Tevens attenderen wij u op de wettelijke verplichting dat vanaf 1 januari 2005 iedereen van 14 jaar en ouder in het bezit dient te zijn van een gel dig legitimatiebewijs. Wij danken u alvast hartelijk voor uw medewerking. Als u nog vragen heeft, dan horen wij dat graag van u via telefoonnummer (0478) 530 300. Openingstijden kantoren Venrav. Schouwburgplein 13 Maandag 12.00 - 17.00 uur Dinsdag t/m donderdag 10.00 - 17.00 uur Vrijdag 10.00 - 19.00 uur Wanssum. Pastoorstraat 23 Maandag 13.00 Dinsdag t/m vrijdag 09.00 17.00 uur 12.00 en 13.00 - 17.00 uur Zitting in Leunen Maandag Zitting in Ysselstevn Vrijdag 14.30 - 16.30 uur 14.30 - 16.30 uur De gemeente Venray trekt voor 2006 en 2007 jaarlijks 66.000 euro uit voor het gebiedsbureau van het Reconstructiedistrict Venray Meerlo-Wanssum. Het bureau, dat gehuisvest is in het gemeentehuis, bewaakt en begeleidt de projecten uit het Reconstructieplan. De gemeente Meerlo-Wanssum geeft een bijdrage van 13.200 euro per jaar. Patrick van der Broeck (CDA) vindt het vreemd dat vanaf 2008 géén geld meer wordt uitgetrokken voor het gebiedsbureau. "Dit zal wel moe ten of hebben we geen ambities meer?", wilde Van der Broeck weten in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. De CDA'er vond de inzet van 0,5 fte voor ambtelijke ondersteuning ook wel erg mager. Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) zei dat er in 2007 eerst een evaluatie komt voordat er opnieuw een budget beschikbaar wordt gesteld. Teunissen meent dat de inzet van een halve fullti mer voor administratieve werk zaamheden voldoende is. "We zoeken hiervoor ook samenwer king met het gebiedsbureau in Horst", aldus Teunissen, die zei dat de rol van de gemeente sterk veranderd is. "Want we moeten niet trekken aan het gebiedsbu reau. We moeten juist duwen. De gemeente moet niet achterover leunen en afwachten welke pro jecten van de grond komen. Nee, we moeten zelf een actievere rol vervullen. En de projecten het gebiedsbureau induwen. We moe ten er met z'n allen keihard tegen aan", aldus Teunissen, die weet dat de politiek al geruime tijd klaagt dat er zo weinig gebeurt. De politie waarschuwt bedrij ven en particulieren voor oplich terspraktijken. Een sociaal pen sion in Oirlo meldde maandagmiddag bij de politie in Venray dat een man de naam van het pension had gebruikt om mensen geld afhandig te maken. Hij zou zowel bij bedrijven als particulieren aan de deur zijn geweest om een bijdrage te vra gen voor het pension en haar bewoners. Ook via andere kana len is soortgelijke informatie bij de politie terechtgekomen, waar bij de man een bijdrage vraagt voor daklozen of andere hulpge- hoevenden in de maatschappij. Burgers wordt gevraagd alert te zijn, geen geld te geven en direct met de politie contact op te nemen. Dit kan via het algemene nummer 0900-8844. LTh.De Hoveniers ook voor uw tuin www.gunhoek.nl Venray 0478-571800 Wethouder Teunissen (Lokaal Aktief) wil dat er een haalbaarheidsonderzoek komt naar natuurgebied De Rouwkuilen in Ysselsteyn. Het gebied heeft sinds 1979 een beschermde status als Staatsnatuurmonument. Het CDA wil het natuurgebied deze status ontnemen omdat omlig gende intensieve veehouderij en erdoor beperkt worden. CDA-Statenlid Jan Loonen kaart te de kwestie aan bij de provincie. Frans Claessens (CDA) stelde vra gen aan wethouder Teunissen in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Claessens vroeg of de gemeente in overleg met alle betrokken partijen (provincie, LLTB en eigenaar Staatsbosbeheer) daarvoor een verzoek bij het Rijk kan indienen. Teunissen meldde dat hij op 16 juni een gesprek gearrangeerd heeft. "Het doel is om te kijken of we actie kunnen ondernemen de beschermde status te laten verval len. Ik zal voorstellen een haal baarheidsonderzoek in te stellen." Het mogelijk verlies aan natuur waarden zal elders gecompen seerd moeten worden. Bert Linskens (PvdA) vond dat de toezegging van de wethouder een stap te ver ging. "Want we zijn niet overtuigd dat de natuurs- tatus moet vervallen. We kunnen De Rouwkuilen niet zomaar inzet ten als ruilobject. We moeten ook luisteren naar de argumenten van natuurorganisaties en Staatsbosbeheer." Theo Mulders (Samenwerking) meent dat de nadelige gevolgen voor De Rouwkuilen wel meeval len indien het geen Staatsnatuurmonument meer is. "Want het gebied blijft gewoon in de ecologische hoofdstructuur lig: gen. Terwijl het wel een verlich ting geeft voor de omgeving. We moeten goed kijken naar compen satie. Het is een afweging van eco nomische belangen ten opzichte van het natuurbelang." Volgens Teunissen is de beschermde status van De Rouwkuilen al een oude discussie die herhaaldelijk de kop opsteekt. Hij erkende dat het een stap te ver is de natuurstatus zomaar te laten vervallen. "Vandaar dat er eerst een onderzoek moet komen naar de haalbaarheid. Want De Rouwkuilen heeft die status niet voor niets gekregen." Het lelijke 'gat' in de Schoolstraat tussen Supertex en Kadowinkel Twee-A gaat eindelijk verdwijnen. Er komt 430 vierkante meter commer ciële ruimte met daarboven negen appartementen. Het braakliggende terrein mid denin het centrum is velen al lan ger een doorn in het oog. Het onkruid tiert er welig en voorbij gangers dumpen er afval. Overdag staat het terreintje bomvol met kriskras geparkeerde auto's van automobilisten die op zoek zijn naar een gratis plekje vlak bij het winkelcentrum. Het oude huisje op Schoolstraat 4 is een paar jaar geleden gesloopt. De eigenaar had al een plan ingediend voor nieuwbouw waarvoor hij medio 2004 een bouwvergunning kreeg. Het aan grenzende perceel Schoolstraat 6 ligt al veel langer, ruim twee decennia, braak. Vroeg was hier de smederij annex winkel van Sjang Zegers gevestigd. Beide grondeigenaren hebben nu de handen ineen geslagen en een gezamenlijk plan ontwikkeld. De gemeente is hier blij mee omdat nu in één klap het ontsie rende terrein wordt ingevuld. De commerciële ruimtes op de begane grond zijn geschikt voor winkels of dienstverlening, zoals een uitzendbureau of makelaars kantoor. Daarboven komen de negen appartementen. Het colle ge heeft vorig week het licht op groen gezet. Het plan kan nu op korte termijn gerealiseerd wor den. Het college vindt een upgra ding van dit deel van het centrum 'absoluut noodzakelijk'. Want het braakliggende terrein was jaren lang de dissonant van de omge ving. Het beeld van de Schoolstraat wordt door de nieuwbouw ook versterkt. De Schoolstraat is een van de toe voerwegen voor fietsers en voet gangers naar het kernwinkelge bied. Het bouwplan maakt de entree van dit deel van het cen trum aantrekkelijker. De initiatiefnemers wilden voor hun plan. aan de achterzijde 20 vierkante meter gemeentegrond bijkopen. De gemeente heeft dit verzoek niet gehonoreerd omdat ze de grond nodig heeft voor de bereikbaarheid, bevoorrading en het parkeren. De politie heeft afgelopen nacht een 18-jarige man uit Elsendorp aangehouden die wordt verdacht van betrokken heid bij de mishandeling van een 16-jarige jongen uit Venray. Het incident deed zich voor in een horecagelegenheid aan de Sint Catharinastraat. Het slacht offer liep mondletsel op en moest voor behandeling naar het zieken huis. De aanleiding voor het inci dent is nog niet bekend. De poli tie start met een onderzoek naar de toedracht, meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 5