ie Hommel en 'etrus Banden remmen groei londe Tafel steunt Funpop 'Grotestraat ligt er allerbelabberdst bij' 'Magere oogst DOP's' Loonen stelt vragen over Polen-campings Rotonde Brukske? Pierre Cardin Jeans Actie Aanrijding River .i Woods JU WOMAN ACTIE! op=op50 voor 1 999>' ■5' Julicher Meijer Bedrijven- informatiekrant 400 Pierre Cardin dames heren Jeans in alle maten continu op voorraad!! Ter kennismaking van deze nieuwe formule, alle Pierre Cardin dames heren Jeans nu tijdelijk van 89?5 voor 69?5 PA U L MAN WOMEN BROUWER EN MAAS Donderdag 9 juni 2005 - Pagina 3 Cheque ter waarde Van Ronde Tafel I6C 10.000 Stichting Funpop Vervolg voorpagina Coenen Venray gaat dicht Diverse opties zijn inmiddels de revue gepasseerd. "De huidige oplossing is ook voor het perso neel de beste optie. Intertoys wil de boven- en benedenverdieping als speelgoedwinkel inrichten. Daarbij wordt een groot deel van het personeel overgenomen. Toch zal een aantal mensen nog naar een andere baan moeten gaan zoeken", aldus Coenen. Hij vindt het verschrikkelijk om van mensen afscheid te nemen. Zelf heeft Coenen inmiddels wel vrede met de gang van zaken. "Ik heb er regelmatig slecht van gesla pen. Moest ik doorgaan en wach ten op betere tijden? Dat zat er niet in. Jonger werd ik er ook niet op, dus was dit besluit uiteindelijk de enige goede optie." Na de sluiting op 1 september zal het oude gedeelte van de win kel, het voormalige woonhuis van de familie Coenen, gesloopt wor den. Plannen voor een apparte mentencomplex met winkelruim te zijn inmiddels in een vergevorderd stadium. "Samen met Verhoeven Vastgoed wordt een fraai gebouw gerealiseerd met beneden 300 m2 winkelruim te en boven zes appartementen met een of twee slaapkamers. Na een aanrijding op de krui sing Boveneind-Nieuweweg in Westerbeek is een 39-jarige auto mobilist uit Ysselsteyn gewond overgebracht naar het ziekenhuis in Boxmeer. Hij kreeg geen voor rang van een 48-jarige automobi liste uit De Rips waardoor zijn auto tegen een boom botste. WOMAN MAN PAUL BROUWER MODE wilhelminastraat 2-4 venray telefoon 0478 510943 www.paulbrouwer.nl PEEL EN MAAS Nieuwsblad voor Venray en omstreken Grotestraat 68 5801 BH Venray Postbus 1 5800 AA Venray Tal. 0478-582727 Fhx 0478-510916 Redactie Ron Koenen Henk Lammen Christ van den Munckhof Henk Willemssen redactie@vandenmunckhof.nl Advertenties: Arie Snellen e-mail: asnellen@vandenmunckhof.hl telefoon: 0478-58 27 27 Thrieven op aanvraag e-mail: advertentie@vandenmunckhof.nl Aanleveren advertenties: Uiterlijk dinsdag 18.00 uur. Bezorging Donderdagmiddag/avond Bezorgklachten Veispreidingsbureau Periodiek Tel. 0478-582877 uitsluitend tot vrijdag 17.00 uur. Nabezorging gebeurt tot uiterlijk dit tijdstip. Aanleveren kopij: Sport- en verenigingsnieuws tot uiterlijk dinsdag 10.00 uur. Abonnementen: 18,95 (postcode 58..) 33,50 (overige binnenland) Voor doe-het-zelvers deskundige begeleiding 2 jaar garantie op installatie Bezoek onze showroom met: Ruime keuze in sanitair en tegels Bubbelbaden - Stoom cabines - Sauna's Sauna's (maatwerk) en infraroodcabines Badkamermeubels Grote collectie accessoires Cleopatra infrarood sauna Uneto-Vni Steenstraat 6, 5831 JE Boxmeer (nabij rotonde Sambeek) \J \J f \J I I www.baderieboxmeer.nl In de schouwburg in Venray vond vorige week woensdag het jaarlijks seminar van de Ronde Tafel 160 Venray-Horst plaats. Het onderwerp van dit jaar was 'Game, Set and Match!.. Informeren of afser veren'. Tijdens deze avond kre- I gen de bezoekers een avond- I vullend programma vol I 'infotainment' aangeboden. Het grootste deel van de •pbrengst van dit seminar werd :honken aan Funpop, het luchtfestival dat op 28 en 29 i op het terrein van Klein Vink inArcen werd georganiseerd door de Stichting Funpop. Nadat door de ceremoniemeester de spon soren van deze avond waren bedankt, werd aan de voorzitter wn de stichting Funpop, Ben Hermkens, een cheque overhan digd van 10.000 euro. Funpop is een tweedaags openluchtfestival koor mensen met een verstandelij ke beperking. Tijdens deze twee wordt het festival door circa 9000 mensen bezocht. De 'eden van de Ronde Tafel hebben zich, samen met circa 400 andere Ijwilligers, ingezet om onder lei van een professioneel team ft festival in goede banen te lei en. In tijden waarin het door de touinigingen in de zorgsector ütn, voor mensen met een verstandelij ke beperking kiezen is waaraan ze hun geld uit kunnen geven, zijn giften en hulp zoals van de Ronde Tafel van harte welkom. Volgend jaar vindt het festival plaats op 20 en 21 mei. SPREKERS De eerste spreker was Eef Brouwers, voormalig directeur- generaal van de Rijksvoorlichtingsdienst, oud- woordvoerder van Philips en velen zullen hem nog kennen als journalist of sportverslaggever. Hij vertelde de aanwezigen over zijn ervaringen met het koninklijk huis, het geheim moeten houden van gegevens, anekdotes over bui tenlandse bezoeken etc. Het tweede sprekersduo was Jacco Eltingh Paul Haarhuis. Deze voormalig tenniscoryfeeën, die niet alleen gezamenlijk maar ook solo diverse successen heb ben bereikt, vertelden over hun carrières en trokken daarbij rela ties naar ieders privé- of zakelijk leven. Tijdens hun verhaal werd de door hun gewonnen finale van Wimbledon 1998 op de achter grond afgespeeld. Diverse malen werden fragmenten uit dit spel aangehaald om hun verhaal aan de aanwezigen duidelijk te maken. In de foyer mengden Jacco en Paul zich nog in het publiek om vragen te beantwoorden. Na afloop werd er onder het genot van een hapje en drankje in de foyer nog gespro ken over het seminar. Voor velen was dit eveneens een gelegenheid om hun netwerk te onderhouden of uit te breiden. Naast het hoofddoel heeft de Ronde Tafel Venray-Horst nog diverse goede doelen onder steund, waaronder Stichting Truckrun te Horst met de aan schaf van nieuwe veiligheidshes jes voor de motorrijders, Stichting Seurenheide met de aanschaf voor een aangepast zadel voor minder- valide ruiters, Zorggroep Noord- Limburg, met de aanschaf en inrichting van twee internetcafés voor ouderen. Vragen over Arbeidsrecht? Tel.: 0478-52 10 70 Julianasingel 33a, Venray Elly van Dijck (PvdA) vindt dat de Grotestraat dringend een opknapbeurt moet krij gen. "Door het telkens open breken en terugleggen van de bestrating ligt de Grotestraat er allerbelabberdst bij. Deze winkelstraat is toch het visite kaartje van Venray. Hier moet echt iets aan gebeuren." Van Dijck uitte haar harten kreet in de commissie Stedelijk Beheer. In de voorjaarsnota met het meerjarig investeringsplan staan tal van herinrichtingsprojec ten vermeld. "Alleen de Grotestraat staat er niet in", aldus Van Dijck. Wethouder Driessen (CDA) reageerde dat er de laatste tijd nogal wat ingravingen door nuts bedrijven zijn geweest. De gemeente is vooral zwaar ontevre den over het afgeleverde werk van waterbedrijf WML, dat onlangs nieuwe leidingen in de Grotestraat heeft gelegd. 'We hebben geëist dat WML voor 1 juli de Grotestraat weer in de oude staat terugbrengt", aldus Driessen, die zei dat de nutsbedrijven ook verplicht zijn de sleuven weer fat soenlijk te dichten. De wethouder erkent dat de Grotestraat voorlopig niet in het uitvoeringsprogramma voorkomt. "De begaanbaarheid van de vloer wordt inderdaad slechter. We moeten ook rekening houden met onze aansprakelijkheid indien er ongevallen gebeuren. Ik zal met de afdeling bekijken of we de Grotestraat toch in het planmatig onderhoud kunnen meenemen." Er komt wellicht toch een rotonde op de gevaarlijke kruising Zuidsingel-Brukske. Dit is al jarenlang een vurige wens van het wijkplatform Brukske. De gemeente erkent de gevaarlijke situatie, maar koos vooralsnog voor alleen een veilige fïetsoversteek. Een rotonde, kosten circa vier ton, zou niet alleen te duur maar ook verkeerstechnisch niet wen selijk zijn omdat even verderop, bij de kruising Oostsingel-Henri Dunantstraat, al een rotonde wordt aangelegd. Wethouder Driessen (CDA) ver klaarde in de commissie Stedelijk Beheer dat de gemeente nu als nog probeert een rotonde te reali seren. Een onderzoek door een extern bureau heeft namelijk uit gewezen dat dit de beste oplos sing is. Vooral gezien de toekom stige verkeersdoorstroming met de komst van detailhandelszaken op bedrijventerrein De Brier. De provincie heeft al een bedrag beschikbaar gesteld omdat deze gevaarlijke kruising staat genoteerd op de 'blackspotlijst'. Maar Driessen vindt de bijdrage van de provincie niet voldoende. "We zijn met de provincie in de slag. Het bedrag moet nog min stens verdubbeld worden", aldus Driessen. Een ander knelpunt vormt het geluid. Hiernaar wordt nog onder zoek gedaan. Mocht blijken dat de rotonde de geluidsnormen gaat overschrijden, dan zullen extra maatregelen moeten worden genomen om het aantal dba's te verminderen. Toch heeft de verkeerswethou der goede hoop dat de rotonde er komt. "We zetten alles op alles. We moeten eerst proberen het financiële gat te dichten. Als dat lukt dan gaat de vlag uit", zei Driessen. Eerste projecten in Veulen en Ysselsteyn In het meerjarig investe ringsplan van de gemeente zijn twee projecten uit de dorpsomgevingsprogramma's (DOP's) opgenomen. Er is 14.700 euro uitgetrokken voor Veulen en Ysselsteyn. "Twee stuks is een buitengewoon magere oogst", reageerde Patrick van der Broeck (CDA) in de commissie Stedelijke Ontwikkeling. Alle tien kerkdorpen hebben op eigen kracht een dorpsomge- vingsprogramma opgesteld. Dit gebeurde in het het kader van de Reconstructie van het platteland. Hierin staan allerlei projecten die de leefbaarheid of woningbouw het dorp bevorderen. De gemeente heeft voor 2006 de eer ste twee projecten gehonoreerd. In Veulen wordt voor 7.500 euro de omgeving van de school en het nieuwe gemeenschapshuis opnieuw ingericht. Hieronder val len de bestrating, plaatsen van hekwerk, aanleg van parkeerplaat sen en groenvoorziening. Ysselsteyn krijgt nieuwe ver lichting in de omgeving van sport park De Vlies. Ook bij de nieuwe entree van het sportpark wordt verlichting aangelegd. De kosten bedragen 7.200 euro. Van der Broeck wilde een projectenlijst zien. Zodat zichtbaar is welke projecten wel of niet gehono reerd worden. De CDA'er vond de eerste oogst bijzonder mager. Ook stoorde Van der Broeck zich eraan dat de gemeente herhaalde lijk in de fout gaat met de bena ming van de DOP's. Zo wordt er gesproken over dorpsontwikke lingsplannen of dorpsomgevings plannen. "Het zijn geen plannen maar programma's. Hiertussen zit een wereld van verschil. Ze wor den telkens door elkaar gegooid. Ik vraag me af of ze wel weten wat de bedoeling is?", aldus de CDA'er. Wethouder Emonts (PvdA) ant woordde dat er keuzes gemaakt moeten worden. "Want we kun nen binnen onze beperkte finan ciële middelen niet alles honore ren. Er zijn ook projecten die niet in de Muip (het meerjarig uitvoe- rings- en investeringsplan, red.) worden opgenomen. Of omdat de dorpen ze zelf uitvoeren of omdat ze geen geld kosten. Dus er gebeurt meer dan alleen die twee projecten", verklaarde Emonts. CD A-Statenlid Jan Loonen is het er niet mee eens dat enkele Noord-Limburgse gemeenten vanaf 1 januari 2006 geen Poolse seizoenarbeiders meer op hun campings dulden. Met het oog op de komst van Floriade moeten de kampeer plaatsen beschikbaar komen voor het toerisme. Sommige gemeenten willen per direct alle buitenlandse werkne mers van de campings weren. Loonen heeft hierover vragen gesteld aan Gedeputeerde Staten. De CDA'er vindt dat het huidige beleid eerst in 2007 geëvalueerd moet worden. Een paar jaar gele den deden zich nog veel schrij nende gevallen voor met de huis vesting. Door gebruik te maken van caravans en woonunits bij aga- rische bedrijven behoren de onge wenste woonsituaties tot het ver leden. Er is afgesproken dat er vanaf 2008 een structurele oplos sing moet komen voor de huisves ting van de tienduizenden seizoen arbeiders in de regio. Gedacht wordt aan motels en woningen. Loonen verzet zich er daarom tegen dat de gemeenten de Poolse werknemers nu gaan weren van de campings. Het Statenlid wijst op het gevaar dat er daardoor een tekort ontstaat aan andere huisves tingsmogelijkheden. Loonen vindt het ook ongewenst dat de totaal- aanpak van het huidige beleid nu verstoord wordt. Sinds enkele jaren is er een nauwe samenwerking tussen Peel en Maas in Venray en Meerlo-Wanssum en De Echo van Horst in Horst aan de Maas. Beide kranten, uitgegeven door respec tievelijk drukkerij van den Munckhof en drukkerij van Lieshout, bieden de adverteerder de mogelijkheid om tegen een aantrekkelijk tarief in een grotere regio te adverteren. Als bijlage bij deze krant treft u een Bedrij veninformatiekrant. Tal van bedrijven presenteren zich in die bijlage middels een adver torial aan de consument. Ook deze krant is het resultaat van de samenwerking tussen Van den Munckhof en Van Lieshout. Wilt U meer weten over de mogelijk heden in beide bladen? Neem contact op met Arie Snellen, tel. 582727. wilhelminastraat 2-4 5801 bw venray telefoon 0478 510943 ["Scheiding tussen zwarte en witte scholen geen goede zaak" overschreden is. De Petrus Bandenschool zet niet alleen een rem op de groei. De 'witte' school streeft ernaar dat in de toekomst 10 procent van de leerlingen van allochtone her komst is. In tegenstelling tot een aantal 'zwarte' scholen die juist meer autochtone kinderen wil binnenhalen. De Flierefluit telt met 90 procent verreweg de meeste allochtone leerlingen. Gevolgd door De Foekepot (44%), De Toverbal (24%) en De Bongerd (20%). Bij de andere Venrayse basischolen ligt dit percentage lager dan 10 procent. "De schei ding tussen witte en zwarte scho len is geen goede zaak. Het is niet bevordelijk voor de integratie", zegt Brouwer, die het beleid van Petrus Banden toejuicht. "Omdat zij naar een mix streven kan De Flierefluit hier wellicht van pro fiteren." Het SPOV wil niet morre len aan de keuzevrijheid van de ouders. Omdat de meeste allocht one leerlingen in Brukske wonen, zullen de scholen daar een eenzij dige 'zwarte' bevolking houden. Het schoolbestuur ziet er weinig soelaas in de ouders vrijwillig te bewegen hun kinderen buiten Brukske naar school te laten gaan. "De slaagkans via de vrijwillige weg is minimaal." Andere actuele ontwikkelingen zijn de komst van brede scholen en de nieuwe school in Brabander in 2008. De Toverbal, in noord-west, blijft een zelfstandige school die zelfs nog kan groeien. Maar omdat deze school tegen nieuwbouw wijk Brabander aan ligt, zal de groei behoorlijk onder druk komen als in 2008 de nieuwe school in Brabander zijn deuren opent. Voor Coninxhof zijn er twee opties. Of de school fuseert met De Keg óf Coninxhof gaat samen met De Toverbal. In het eerste geval zal De Toverbal fuseren met de nieuwe school in Brabander. Een fusie tussen Coninxhof en De Toverbal ligt meer voor de hand omdat dit twee katholieke scholen zijn. Het SPOV vindt het van belang dat in noord-west een ster ke katholieke school komt die goed bereikbaar is voor Veltum en de wijken Zuid en West. Gedacht wordt daarom aan een nieuw gebouw voor Coninxhof/De Toverbal. De Bongerd in wijk Zuid zit in de knel. Toch ziet het schoolbe stuur perspectief voor een zelf standig voortbestaan. Vooral gezien de nieuwbouwplannen op het terrein van de voormalige bio logische school. Daarnaast zou De Bongerd kunnen profiteren van de overloop van De Hommel en Petrus Banden. In Brukske daalt het leerlingen aantal van 450 naar 350 in 2014. Dit heeft consequenties voor de twee scholen De Flierelfuit en De Foekepot. Er komt op korte ter mijn een onderzoek naar een oplossing voor dit probleem. De wijk Landweert krijgt te maken met een vergrijzing. Volgens de prognose zal het aantal leerlingen binnen twaalf jaar dalen van 900 naar 600 leerlingen. Dit heeft voor de drie scholen (De Landweert, Vlaswei en De Kruudwis) gevolgen. Wellicht dat de katholieke scholen Vlaswei en De Kruudwis worden samenge voegd. Kortom, er staat de komende jaren heel wat te gebeuren. Het SPOV schuwt er niet voor in de visie verregaande uitspraken te doen. Een fusie, of erger nog een opheffing, ligt uiterst gevoelig. Het schoolbestuur wil echter de problemen niet uit de weg gaan om de kwaliteit van het onderwijs te garanderen. Jan Brouwer vertelt dat twee projecten uit de visieno ta met voorrang worden opge pakt. Dit zijn de ontwikkelingen in Brukske en de nieuwe school, volgens het concept brede school, in Brabander. Deze school krijgt een katholieke of een interconfes sionele (combinatie van rooms- katholiek en protestants-christe lijk) signatuur. ben daarom een bovengrens inge steld. Aannamebeleid is het enige middel om leerlingenstromen te reguleren." Vier scholen kampen met een dalend leerlingenaantal. Dit zijn De Foekepot en De Flierefluit in Brukske, De Bongerd in wijk Zuid en Coninxhof in Veltum. Volgens Brouwer kampt Coninxhof met een imagoprobleem. De Bongerd ligt midden in een sterk vergrij zende wijk. Het SPOV streeft ernaar dat iedere school een afspiegeling is van de wijk waarin ze is gehuis vest. In de visienota 'Perspectief 2015' komt het schoolbestuur tot de conclusie dat een optimale basisschool in Venray tussen de 300 en 400 leerlingen telt. Dit biedt een solide basis voor het team, het middenkader, onder wijsondersteuning en een effi ciënt beheer van middelen en het gebruik van het gebouw. Het SPOV streeft naar een kwali tatief goed onderwijsaanbod en een evenwichtige geografische spreiding met een passende ver houding tussen rooms-katholieke, protestants-christelijke en openba re scholen. Momenteel tellen De Bongerd, Coninxhof, De Toverbal en De Flierefluit minder dan 200 leerlin gen. Terwijl De Hommel, de grootste school, de 400-grens De populaire basisscholen )e Hommel en Petrus Banden etten een rem op hun sterke iroei. Beide scholen laten ïoortaan nog maar vijftig nieu- leerlingen per jaar toe. :ze bovengrens is nodig at de scholen anders uit jasje groeien. Het onder en het schoolbestuur JV zijn een tegenstander in nevenlocaties. De komen- jaren staat er heel wat te ibeuren in het Venrayse iderwijsveld. Dat blijkt uit de ikomstvisie 'Perspectief 5' van het SPOV. I Voorheen hadden De Hommel rotestants-christelijk) en de tholieke school Petrus Banden n toestroom van jaarlijks 70 tot 10 leerlingen. Er dreigt bij de elf isisscholen in Venray-centrum n scheefgroei te ontstaan. Niet tlleen qua leerlingenaantal maar bok qua samenstelling van de pop- lie. n 1996 zijn de zogeheten voe- igsgebieden van de scholen geschaft. Sindsdien heerst er vol- keuzevrijheid. De ouders ,'palen naar welke school hun en gaan. Het SPOV kan hier j aan doen. "Want de vrije jolkeuze ligt vast in de ïdwet", zegt Jan Brouwer "De I en Petrus Banden heb-

Peel en Maas | 2005 | | pagina 3