Oirlo: goed oor gazon en milieu Werner Brauckmann met pensioen Bakker Hoveniers Horst De kunst van de grote lijn, de kracht van het detail Timmermans Agri Service koppelt innovatie aan effectiviteit BRAUCKMANN Pagindrijven Informatie Krant 2005 Peel en Maas De Echo van Horst Donderdag 9 juni 2005 - Pagina 5 Deen >rst is eintje Dor li op estercc ;en vj gheid ek. M( me ei ling >one< ogel te oi is hckrassi wikke Ut i gedn is cdgras: rd 'ij Jol 1 voofck< mhein ea mei wetet r zeke Gemaaid gras kan als mest Henen voor uw gazon. Dit alleen indien u maait een maaimachine die '3itgerust is met het zoge- ,|)c loemde mulchingsysteem 'lijl itiga multiclip. ■f£ Als u het gras maait met een a, lormale grasmaaier en u laat het I is >ras op het gazon liggen, wordt [tt iet aanzicht niet mooi en zal het azon verstikken. Indien u ech- u :r met het multiclipsysteem jverkt, wordt het gras verhakselt et tn vallen de grassnippers tussen gras, waardoor het aanzien het gazon lijkt alsof het gras opgevangen. De verhakselde assnippers zullen omdat ze lein en beschadigd zijn, weer ïeller composteren dan nor- iej maal afgemaaid gras. Omdat de ^snippers rijk zijn aan vocht organische stoffen, is het ijji meteen een uitstekende natuur- ';e mest voor uw gazon. iel iet 8 lijl ran' Hoe werkt het Stiga multiclip systeem: In het maaihuis wordt het afgemaaide gras in kleine stukjes verhakselt. De luchtstroom in het maaidek spreidt de kleine grasdeeltjes gelijkmatig over het gazon, zodat die deeltjes direct als voeding dienen voor de wor tels van het gras. Het gras wordt zo fijn verdeeld dat opruimen niet meer nodig is. De enige voorwaarde is dat u regelmatig maait. Het voordeel van het Stiga multiclipsysteem is niet alleen dat het beter is voor uw gazon en het milieu, u bespaart zelfs tot 60% aan tijd! Versleijen levert diverse typen multiclip-machines: elektramaai- ers, benzinemotormaaiers (met of zonder aandrijving), zitmaai- ers en zitmaaiers met frontmaai- dek. NIEUW Stiga is zijn tijd weer ver voor uit met de introductie van de nieuwe Park met vierwielaan- drijving. De Park 4WD is lever baar in vier modellen (16, 18, 20 en 25 pk). De PRO-types zijn leverbaar met twee maaibreed- ten: 107 en 125 cm PRO Multi clip. Vierwielaandrijving biedt vele voordelen, zelfs op vlakke terreinen. Minder sporen, altijd de perfecte grip dankzij de opti male krachtverdeling en u heeft geen beschadigingen meer aan de grasmat. Steile hellingen pro bleemloos op en af, zonder slip gevaar, zelfs in zeer natte omstandigheden. U hebt volledi ge controle en de knikbesturing stelt u in staat scherpe bochten te maken zonder de controle te verliezen over het aan de voor zijde gemonteerde maaidek. U kunt dicht langs obstakels maai en zonder achterom te hoeven kijken, want de achterwielen volgen in het spoor van de voor wielen. Ook hierbij wordt het multiclip-maaisysteem toegepast waardoor de maaitijd behoorlijk verkort wordt. U hoeft het gras niet meer bij elkaar te harken en de opvangbak niet meer leeg te maken. Park 4WD is veiliger, krachtiger, sneller en biedt u meer comfort! Wij nodigen u graag uit in de showroom van Versleijen, Castenrayseweg 14 in Oirlo (www.versleijen.com) 0478-571941. Versleijen Venray Beheer BC, Castenrayseweg 14, 5808 AG Oirlo, tel. 571941 Het Stiga multiclip mulching-systeem: goed voor gazon en milieu. innen sinds 1962 ben ik al werk- Zijc zaam in de autobranche. In f bre Venlo, bij de Gebra Garage mfl (Opel-dealer) en de Mercuri- Irauli us Garage (Renault-dealer), totVan 1971 tot 1989 in Venray cngt( bij Atebe (Opel-dealer) en igert van 1990 tot 1999 in Oos trum (Mazda- en Kia-dealer). In 1997 zijn wij tevens [estart met de Vakgarage op ndustrieterrein de Hulst in Oostrum. Zoals u waarschijnlijk zult weten is de Vakgarage een onaf hankelijke formule. Bij ons kunt voor alle automerken terecht. mijn klanten, leveranciers, vrien den en bekenden wil ik bij dezen danken voor het in mij gestelde vertrouwen gedurende deze 34 jaren in Venray. Wel licht mag ik u nog eens persoon- VAKGARAGE lijk begroeten op 12 juni. U bent van harte welkom van 14.00 tot 16.00 uur in ons bedrijf aan de Hulst 23, 5807 EW in Oostrum. Werner Brauckmann Of het nu is voor de verkoop van nieuwe of gebruikte auto's. Tevens verzorgen wij ook voor u het totale onderhoud en APK- keuringen. Nu ik mijn pensioengerechtig de leeftijd van 65 jaar heb bereikt, wil ik u van harte uitno digen voor mijn afscheidsrecep tie op zondag 12 juni. Ook wil ik het bedrijf graag overdragen aan mijn zoon Edgar Brauckmann. In 1994 is Edgar bij ons in het bedrijf gekomen. Hij is voor u dus zeker geen onbekende. Al Autobedrijf Brauckmann, De Hulst 23, 5807 EW Oostrum, tel. 0478-511933 Edgar Brauckmann neemt het stokje van vader Werner over. Een tuin ontwerpen is niet zo moeilijk. Maar een tuin de beleving geven van een blij vend goed gevoel, dat is de kunst. Bij die kunst gaat het vooral om hoofdlijnen, maar wel met een speciaal oog voor details. Voortdurend bezien we de balans tussen ruimtelijke wensen en func tionele eisen. Tussen mooi en praktisch, tussen verant woorde vormgeving en men selijke emotie. BREED SCALA VAN ACTIVITEITEN Het hoveniersbedrijf is op meerdere terreinen gekwalifi ceerd. Ambachtelijkheid en cre ativiteit gaan hand in hand met deskundigheid en effectiviteit. Het personeel is niet alleen vak kundig geschoold, maar beschikt over diverse specialis men. Flexibele inzetbaarheid is bij ons een begrip met een con crete betekenis. EÉN AANSPREEKPUNT Een goede kijk op inrichting en onderhoud is één. Het profes sioneel uitvoeren van alle werk zaamheden is minstens even belangrijk. Ons bedrijf heeft hiervoor de meest uiteenlopende deskundig heden in (eigen) huis. Natuurlijk voor alle reguliere activiteiten, zoals het ontwerpen, beplanten en verzorgen. Maar ook voor wellicht minder gebruikelijke disciplines, zoals het verrichten van grondwerk, het metselen van muurtjes, het uitgraven van vijvers of het leggen van draina gesystemen. Inschakeling van derden is hierdoor nauwelijks nodig. U heeft één aanspreek punt, één planner en één uit voerder. Dit schept duidelijk heid, maar garandeert tevens een vlotte manier van werken. En ook de verantwoordelijkhe den zijn zo glashelder. ERKENNING Naast menskracht beschikken wij over een uitgebreid machi nepark. Ondermeer graafwerk- Timmermans Agri Service is in 1989 opgericht door de broers Gerton en Harm Tim mermans. De kernactiviteit was destijds gewasverzorging. Maar al snel bleek dat de twee broers met hun expertise, innovatieve aanpak en erva ring een veel bredere meer waarde voor de agrarische sector hadden. Het was de opmaat voor een uitgekiende en succesvolle formule met vier bedrijfsactiviteiten: gewasverzorging, omgevings verzorging, productverzor ging en precisiefarming. Zowel de klanten als het milieu profiteren van de werkwijze van Timmermans Agri Service. Minder gewasbe schermingsmiddel, een beter resultaat. GEWASVERZORGING Als de dagen 't kortst zijn en nog niemand denkt aan gewas verzorging, zijn onze vakbekwa me specialisten er al volop mee bezig. In de winter bezoeken we, indien gewenst, onze klanten en bespreken met hen de meest actuele punten voor het nieuwe seizoen: bouwplan, grondmon ster, bemesting, middelenbeleid, rassenkeuze en meer van deze teelttechnische zaken. Als onze klanten in het voorjaar hun gewassen zaaien en poten, begint voor ons de gewasverzorging. Dit verzorgen wij door de spuitspo- ren voor het spuiten in de perce len te rijden en desgewenst leg gen wij ook de haspelsporen op maat. Daarna start de teeltbegelei ding in het veld, zodat we met klanten kunnen overleggen hoe en wanneer we de gewasverzor ging toepassen. In overleg kun nen we aan het einde van een teeltseizoen de teeltregistratielijs- ten uitdraaien met daarop de bespuitingen, middelen, kosten en werkzame stoffen. PRECISIEFARMING, AGRITIP EN GRONDMONSTERS Uniek in onze aanpak is dat wij werken met Global Position Sys tem (GPS). Met behulp van GPS leggen we eerst de veldgrenzen vast. Hierdoor weten we precies de oppervlakte en de lengte- en breedtegraad. Dit is belangrijk voor de ligging van het perceel voor eventuele perceelsregistra- Afscheidsreceptie op zondag 12 juni berfolie met garantiecertificaat vormt de degelijke basis bij de aanleg van een vijver. Daarnaast is één van onze belangrijkste nevendoelen, om tijdens de aanleg de overlast tot een minimum te beperken. DIVERSE SPECIALISMEN tuigen, grondverbeteraars, verti- cuteer-apparatuur, houtversnip- peraars, stobbefrees en verschil lende soorten maaimachines enz. Zij zorgen er mede voor dat alle uitvoerende activiteiten en nazorg optimaal zijn. Ons bedrijf is in het bezit van erkende ISO, VCA en Groen- keur certificeringen. Tevens is het aangesloten en actief betrok ken bij verschillende organisa ties zoals: de Vereniging van Hoveniers en Groenvoorzieners; de Appeltern Hoveniers en de Vereniging van Boomverzorgers. ONAFHANKELIJK Bakker Hoveniers is volledig onafhankelijk van leveranciers. Wij - en u - hebben dus alle vrij heid en mogelijkheden bij het invullen en realiseren van een tuin- of beplantingsplan. Bij alle activiteiten staan veilig heid en kwaliteit voorop. Zo wordt bijvoorbeeld de keuze voor een beregeningspomp vol ledig bepaald door een exacte waterberekening. En alleen rub- Bakker Hoveniers heeft ruime expertise in ontwerp, aanleg, beheer en renovatie van: - particuliere siertuinen - bedrijfstuinen - openbaar groen en recrea tieparken - sportvelden - begraafplaatsen - boomverzorging en -chirurgie (Als exclusief specialisme) Specifieke documentatie of een (in)kijkje bij één van de door ons aangelegde hoveniers objecten helpen u wellicht bij uw keuze en beoordeling. Bij alle groenwerkzaamheden hanteert Bakker Hoveniers het steeds terugkerende concept: hél bewaken van de grote lijn, met een speciaal oog voor het detail! Bakker Hoveniers, Tienrayseweg 6, 5961 NL Horst, Tel. 077-398 4061 Timmermans Agri Sefvice,.Lorbaan 23A, 5966 PG America, Tel. 077-4641999, Fax 077-4641777 Website www.timmennansagriservice.nl tie. Vervolgens nemen we mon sters van de oppervlakte en leg gen deze monsterpunten door middel van GPS vast. De gegevens uit het laboratori um worden verwerkt door Agri- Tip. Zo verkrijgen we gedetail leerde bodemkaarten van het perceel. Met deze kaarten kun nen klanten hun bemesting nog nauwkeuriger afstemmen op hun gewas. Het voordeel van dit sys teem is onder meer dat nog gerichter kan worden omgegaan met het toedienen van meststof fen. AgriTip kan een strooikaart maken waarmee precisiestrooien kan worden uitgevoerd: meer waar het moet, minder waar het gewenst is. Het precisiestrooien kan worden uitgevoerd met een zelfrijdende kunstmeststooier. Als klanten na drie of vier jaar het perceel weer bemonsteren, zoeken we met behulp van GPS dezelfde monsterpunten weer op zodat we het verloop van de bemesting in de bodem kunnen volgen. OMGEVINGSVERZORGING, SELECT-SPRAY EN SPORTVELDEN Select-spray is een nieuwe techniek van onkruidbestrijding. Met behulp van sensoren en infra- rood-licht is het mogelijk om bladgroen (onkruid) te herken nen. Zodra de detector vaststelt dat er bladgroen in het zichtveld is, wordt een stuursignaal naar de spuitdop gegeven en wordt het onkruid bespoten. Maatwerk dus! Deze spuitmachine is geschikt voor bedrijventerreinen, trottoirs en (fïets)paden. Door deze manier van onkruidbestrijding kan de middelenbesparing oplo pen tot 80%. De select-spray wordt gebruikt met behulp van een quad die snel, wendbaar en overal inzetbaar is. Tal van gemeenten, bedrijven en instan ties maken gebruik van deze zeer effectieve, milieuvriendelijke en kostenbesparende wijze van onkruidbestrijding. Timmermans Agri Service spe cialiseerde zich ook in het verzor gen van golfterreinen, sportvel den en gazons. Hiervoor werd een spuitmachine ontwikkeld op een gator met lage druk banden. Het unieke van deze machine is dat deze uit een combinatie van drie typen en merken veldspuiten is gebouwd. PRODUCTVERZORGING EN SPOELERIJ Onze spoelerij is geschikt voor het spoelen en wassen van lelies, gladiolen, tulpen en vaste plan- KWALITEITSWAARBORG Timmermans Agri Service beschikt over een weerprogram- ma om actuele Tegenbeelden en windsnelheden continu tot de beschikking te hebben, om zo iedere bespuiting een gewenst resultaat te geven. Al deze ingre diënten staan garant voor het behalen van een optimaal resul taat. Wij zijn al vele jaren dealer van een sterlab laboratorium. Hier door zijn we bevoegd tot het nemen van bemestingsmonsters, aaltjes monsters en watermon sters. Timmermans Agri Service is NEN en ISO 9002 gecertificeerd. Een gekoesterde kwaliteitswaar borg voor onze klanten. ten. Mede door deze spoelerij is het aantal hoogwaardige teelten in onze klantenkring uitgebreid.

Peel en Maas | 2005 | | pagina 33