25%, Ouderenadvisering Synthese Wonen Limburg wil meer betekenen voor zwakke groepen Zij pikken het, wij niet! !isco Vloeren viert ...ipening nieuw bedrijfspand met acties alkro BV waardeert amenwerking et Wasosz Jan Peeters nieuwe koning van Geijsteren 125) ANSSEN _J EUKEN Fietstochten ■KINDEROPVANG AAN HUISH Koopmannen van het jaar Pa9'"tL EN MAAS Donderdag 9 juni 2005 - Pagina 19 Boxmeer: Burg. Verkuylstraat 26-32. Tel. (0485) 57 15 20 BWUiïlE en VBtKOOP alle merken W- en LOCKMACHINES )05H - uÈ hiel np'W jeefl t* I 1 rtieB den rayfl H - V»',: KINDERKLEDING PARTY FLEURTJE4Y0U Voor jongens meisjes vanaf maat 62 t/m 176. Zeker voor betaalbare prijzen en een hele mooie zomercollectie. Bel voor info: 06-15435705 of mail naar fleurtje-info@planet.nl sinds t983 PVj Hub Gooren vof I bouw- en onderhoudsbedrijf BADKAMERSPECIALIST van aanbouw tot afwerking Nieuwbouw - verbouwing - renovatie Van o.a.: badkamer-keuken-tuinmuren-serres- bedrijfsloodsen-glasreparaties-zolderkamers enz. Gezellenbaan 5, 5813 EA Ysselsteyn tel.: 0478-542194, fax.: 0478-542127 GSM 06 22529857 E-mail: hgooren@home.nl -www.hubgooren.nl Wij gaan bi pennencollj u ais klant Verjaardag, jubileum, communie, moederdag, vaderdag, of gewoon zomaar nnenkort onze gehele ectie aanpassen en laten hiervan meeprofiteren! Balpennen vulpennen I vulpotloden rollerballs I pennensets; Parker, Waterman, Lamy, Rotring Met een groen label: Grotestraat 68 Venray Met een geel label: vcci dc&Zieve VIAA den als Tsjechië, Frankrijk, Oostenrijk en zelfs Litouwen. En onze tegels komen linea recta uit Spanje", legt hij uit. "Omdat er geen tussen komst van derden is en wij recht streeks aan de klant verkopen, kunnen wij zeef scherpe prijzen bieden. De winstmarges zijn bij ons erg klein, wat natuurlijk wel betekent dat wij veel moeten ver kopen." Wat is de reden van zijn succes? "Mensen vinden het hele maal niet erg om hout of laminaat hier af te halen en zelf te leggen. Het wordt ook steeds eenvoudi ger. Zelfs houten vloeren zijn tegenwoordig met nieuwe syste men simpel zelf te leggen." Cisco Vloeren kan op verzoek materiaal wel leveren, al brengt dit natuur lijk een extra kostenplaatje met zich mee. De meest uiteenlopende hou ten vloeren en laminaat zijn vrij wel allemaal direct leverbaar. ELEKTROTECHNIEK voor al uw elektrotechnische installaties in nieuwbouw en verbouwingen Nassauplein 2 - 5802 BP Venray Telefoon 0478-582693/06-53371517 Telefax 0478-582693 Ouderenadvisering Synthese bestaat vijf jaar. De zeven oude- renconsulenten en de twee oude renadviseurs van Synthese heb ben dit feit in kleine kring gevierd. De afgelopen vijf jaar hebben de vrijwillige ouderen- consulenten en de ouderenadvi seurs ruim 2800 huisbezoeken afgelegd bij 65-plussers in de gemeente Venray. Ouderen kun nen voor informatie en advies op het gebied van Wonen, Welzijn, Zorg en financiële regelingen terecht bij Ouderenadvisering Synthese. De ouderenconsulenten en de ouderenadviseurs geven dié ondersteuning die nodig is om zo lang mogelijk zelfstandig te blij ven functioneren. Jaarlijks melden zich ruim 200 nieuwe ouderen aan voor een huisbezoek. In ver houding doen veel mensen tussen de 76-80 jaar een beroep op de ouderenadviseur. Veel mensen melden zich aan via de gemeente Venray, maar steeds vaker wor den mensen via hulpverleners doorverwezen. Het beleid van de overheid is erop gericht dat men sen zo lang mogelijk thuis blijven wonen. De criteria voor opname in een verzorgingshuis of ver pleeghuis worden strenger. De wachttijden voor zorg en geschik te ouderenhuisvesting worden steeds langer. Steeds vaker heb ben (eenzame) mensen een beperkt aantal mantelzorgers om zich heen. Er is sprake van een toename van mensen met com plexe problemen die extra bege leiding en zorg nodig hebben van de ouderenadviseurs en consulen ten. Bij 40 procent van de bezoch te mensen is een woonaanpassing via de Wet Voorziening Gehandicapten (WVG) aange vraagd. Het ging om aanpassingen in de douche en wc zoals een ver hoogd toilet, douchezitje, beugels en het verwijderen van drempels. In een aantal gevallen ging het om grotere aanpassingen zoals een traplift. De ouderenconsulenten bieden als het nodig is hulp bij het invullen van de WVG-aan- vraag. In de praktijk zijn de mees te WVG-aanvragen toegewezen. De wachttijden voor een gelijk vloerse seniorenwoning en een aanleunwoning vormen voor veel mensen een probleem. Dit levert in de praktijk schrijnende situ aties op. Mensen met ernstige lichamelijke beperkingen die jaren moeten wachten met alle gevolgen van dien. Een toene mend aantal ouderen wordt door de ouderenadviseurs ondersteund met het aanvragen van urgentie. De procedure om voor urgentie in aanmerking te komen is voor veel mensen onduidelijk en ondoorzichtig. De meeste mensen die bezocht zijn voelen zich veilig in hun woonomgeving. Een klei ne groep mensen die in het cen trum wonen geven aan dat zij last ondervinden van cafébezoekers en hangjongeren. Deze signalen zijn gemeld bij diverse instanties en de gemeente Venray. Er zijn een flink aantal vervoersvoorzie ningen aangevraagd via de Wet Voorziening Gehandicapten. Veel mensen kunnen nu tegen geredu ceerd tarief gebruik maken van de deeltaxi. Daarnaast ontvangen zij (afhankelijk van hun inkomen) een forfaitair bedrag van 250,- op jaarbasis. Inmiddels rijden er in Venray veel ouderen in een scootmobiel dankzij de hulp van de ouderenconsulent. De maaltijdvoorziening van Synthese blijkt goed bekend bij de bezochte mensen. De vriesvers- maaltijden zijn onbekender. Ook weet niet iedereen dat veel men sen in aanmerking komen voor korting (42% korting voor mensen met alleen een AOW). Ouderen die moeite hebben met het doen van hun boodschap pen en klusjes in en rondom huis worden doorverwezen naar de Algemene Hulpdienst. Hier wordt veel gebruik van gemaakt. Eenzaamheid onder ouderen is misschien wel een van de groot ste problemen van deze tijd. Dit wordt veel gezien bij bepaalde groepen mensen. Waaronder mensen die hun partner zijn kwijt geraakt of waarbij de partner aan het dementeren is. Het komt voor bij mensen zonder kinderen of waarvan de kinderen te ver weg wonen of het "te druk" hebben. Maar ook bij ouderen met veel lichamelijke beperkingen en die daardoor weinig mobiel zijn. De ouderenconsulenten proberen hen zoveel mogelijk te informe ren en te activeren. Er wordt veel verwezen naar de activiteiten van de ouderenbonden, de Kemphaan, de wijkcentra etc. Ook kan de dagvoorziening een belangrijke rol vervullen voor mensen die behoefte hebben aan contact. Als de stap eenmaal gezet is zien we veel ouderen opbloei en. Een lastig probleem is hierbij de lange wachttijd. Er wordt dan ook gepleit voor uitbreiding van de dagopvangmogelijkheden. Veel eenzame ouderen worden doorverwezen naar de Zonnebloem en de Vrijwillige Thuishulp. Er komt dan een vrij williger regelmatig bij de mensen thuis voor een praatje of bijvoor beeld een wandeling. Ongeveer een kwart van de bezochte ouderen vindt het moei lijk rond te komen van hun inko men. Als redenen noemt men de hoge woonlasten, verhoogde bij drage van de Thuiszorg, eigen bij drage medicijnen, kosten bril, gehoorapparaat etc. Mensen met lage inkomens worden geatten deerd op diverse gemeentelijke regelingen zoals kwijtschelding gemeentelijke belastingen, Bijzondere Bijstand en de 65-plus- regeling. Ook worden mensen gestimuleerd om belastingaangifte te doen. Veel mensen hebben schrik voor de blauwe envelop maar als ze laten uitrekenen of het zin heeft om aangifte te doen dan levert dit in de praktijk meestal vele euro's op. In de praktijk blijkt dat de vrijwillige ouderenconsu lent en de professionele ouderen adviseur elkaar goed aanvullen en dat de samenwerking bijdraagt tot een succesvolle ouderenadvise ring. Ouderen ervaren de huisbe zoeken, verricht door vrijwilligers die zelf ook tot de groep senioren behoren en in veel gevallen het dialect spreken, als een laagdrem pelige voorziening. Uit klanttevre- denheidsmetingen blijkt dat veel ouderen tevreden zijn over deze dienstverlening. Voor vragen of opgave voor een huisbezoek kan men zich wenden tot de ouderen adviseur van Synthese. De oude renconsulenten en de ouderenad viseurs zijn bereikbaar via tel. (0478)517317. Wonen Limburg vindt het belangrijk te weten welke speer punten in haar beleid terug moe ten komen in de ogen van belang hebbenden. Daarom heeft de Limburgse woningcorporatie, die in dertig gemeenten woningen beheert, een zogenaamde stake- holdersconferentie in De Grote Hegge in Thorn gehouden. Met ruim 150 vertegenwoordigers van onder andere gemeenten, zorg en welzijnsinstellingen, huurders- organisaties, woningcorporaties en commerciële marktpartijen was dit een groot succes. Wonen Limburg wil, als netwerkorganisa tie die midden in de samenleving staat, belanghebbende partijen de mogelijkheid bieden om invloed uit te kunnen oefenen op haar beleid. Öp lokaal niveau wordt dit al vormgegeven door het veelvul dig contact dat de zes zelfstandige vestigingen van Wonen Limburg met haar stakeholders hebben. Maar ook op strategisch beleidsni veau zou deze invloed zichtbaar moeten worden. De conferentie was dan ook zodanig van opzet dat men over een aantal strategi sche beleidsthema's kon discus siëren. Hoewel veel uitkomsten stroken met wat de corporatie zelf voor ogen had, kwam er voor Wonen Limburg een aantal verras singen uit deze bijeenkomst. Zo bleek dat de meerderheid van de aanwezigen van mening was dat de corporatie veel verder mag gaan om problemen in de wijk aan te pakken. Vooral als andere partijen het niet adequaat oppak ken. Ook mag ze meer betekenen voor de zwakke groepen in de samenleving. Dus meer doen voor bijvoorbeeld dak- en thuislozen, woonwagenbewoners, statushou ders, maar ook voor wat betreft Blijf van mijn Lijfhuizen, drugsop- vang en crisisopvang. Aan traditio nele doelgroepen, ouderen en gehandicapten wordt voldoende aandacht besteed volgens de aan wezigen. Op de vraag, wie heeft het uiteindelijk voor het zeggen? vonden de meesten dat dat vooral de woningcorporatie zelf is en in mindere mate de huurders. Natuurlijk rekening houdend met diverse belangen. Slechts een aan tal personen vond dat de overheid zeggenschap zou moeten hebben. Hoewel de zorginstellingen aanga ven voldoende invloed te hebben, gaf een aantal maatschappelijke instellingen aan meer invloed te willen hebben. En de stelling dat de corporatie zich weinig moet aantrekken van de politiek, omdat die alleen maar 'achter incidenten aanrent', werd gesteund door maar liefst 90 procent van de aan wezigen. Dus ook door veel aanwezigen van de overheidssector zelf. Wonen Limburg neemt de uit komsten mee bij het opzetten van haar strategisch beleidsplan. Directeur Rudy de Jong: "Wij zijn erg tevreden over de stakehol- dersdag. Het heeft ons een goed beeld gegeven van wat stakehol ders van ons verwachten en waar we meer aandacht aan moeten besteden." Wonen Limburg heeft zes zelfstandige vestigingen: Wonen Heerlen, Wonen Helden, Wonen Horst, Wonen Roer Maas, Wonen Venray en Wonen Weert. Café Maasdal en TWC Oranje houden op zondag 26 juni voor de vijfde maal de Maasdal gezins fietstochten. Men kan kiezen uit de afstanden, 30, 45 of 60 kilome ter. De tochten zijn uitgezet op rustige en landelijke wegen in Noord-Limburg. De deelnemers kunnen starten tussen 10.00 en 14.00 uur vanaf café Maasdal aan de Tienrayseweg in Horst. Het café is gelegen aan afslag 10 van de A 73 Horst Noord. Vanaf afslag 10 wordt de weg aangegeven met pijlen richting TWC Oranje. Inlichtingen zijn verkrijgbaar via tel. (077)3984493 of kijk op www.twcorjanje.nl Goed geregeld door het gastouderbureau van SSK Bent u op zoek naar een betrouwbare oppas voor uw kind(eren) in Veltum? In Veltum heeft kinderopvangorganisatie SSK per direct een betrouwbare gastouder beschikbaar. Ze kan op diverse dagen en diverse tijden (flexibele) opvang bieden. Onze gastouders voldoen aan onze hoge kwaliteitseisen op het gebied van kinderopvang en zijn zeer flexibel inzetbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met: Angelien Dekkers bemiddelingsmedewerkster gastouderbureau SSK Telefoon: 0478-517 742/3 of 0478-587110 of gob@ssk-venray.nl De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in Venray en Bergen controles uitgevoerd in het kader van het auto-inbraken- project Zij pikken het, wij niet! Bij de controles zijn geen inbre kerswerktuigen of gestolen goe deren aangetroffen. Op de Deur- neseweg, de Maasheseweg en de Langstraat in Venray controleerde de politie 167 bestuurders. Van 127 automobilisten werd een blaastest afgenomen maar er wer den geen overtreders betrapt. Wel zijn twee bekeuringen uitge schreven voor het niet kunnen tonen van het rijbewijs (2x) en het niet dragen van de gordel (lx). Daarnaast zijn enkele gram men weed aangetroffen en in beslag genomen. Later die nacht werden de wegen rondom Bergen afgezet. Al het inkomend en uit gaand verkeer werd gecontro leerd. Dit vond plaats op de Oude Baan, de Bergse Heide, het Raadhuisplein en de Siebenge- waldseweg. Van negen automobi listen werd een blaastest afgeno men maar hier werden geen overtreders betrapt. De politie heeft bij de actie in totaal dertien medewerkers ingezet in samen werking met twee medewerkers van de Douane. Het nieuwe koningspaar: Jan en Riet Peeters en jeugdkoning Robbert Vink Het Koninklijk St.-Willibror- dusgilde uit Geijsteren hield onlangs traditiegetrouw de schietwedstrijd om het koningschap van het gilde. De nieuwe koning werd bij de aspiranten Robbert Vink, gild- ekoning werd Jan Peeters. Eerst werd echter afscheid genomen van de oude koning André Jakobs, jeugdkoning Michiel Jakobs en koningin Emilia van de Kuit. Daarna kon de wed strijd om het koningschap begin nen. De acacia-houten vogel, tra ditiegetrouw gemaakt door keizer Hay Boom, werd door gildepries- ter pastoor Wim van Kempen, beschermheer Wilbert Baron de Weichs de Wenne en het 90-jarige erelid Sjeng Kleeven ingewijd. Maar liefst 35 gildebroeders mengden zich in de strijd om het koningschap en in vlot tempo volgden de schoten elkaar op. Maar de vogel gaf pas na zo'n 400 schoten tekenen van vermoeid heid. Dat was het moment dat de toekomstige koning ongeveer de helft van de vogel eraf schoot. Alle gildebroeders kregen toen nog een kans om de vogel eraf te schieten, maar het was wederom Jan Peeters die met het 423ste de andere helft eraf schoot. De blijd schap straalde van Jan Peeters' gezicht af. Hij werd voor het eerst in zijn leven koning. Jan zal door een koningin vergezeld worden: zijn vrouw Riet. Op 29 mei, sacramentszondag, werden de nieuwe koningen na de H. Mis in de St.- Willibrorduskerk te Geijsteren aan de gildepriester en aan beschermheer Baron de Weichs de Wenne voorgesteld en vervol gens begeleidde het gilde de koning naar zaal de Kei in Geijsteren, aangezien Jan in Venray woont. Daar werd nog een vendelhulde gebracht en natuurlijk werden ook enkele fles jes bier genuttigd door de gilde broeders op het nieuwe koning spaar. Nick, Robert en Jimmy Hendriks zijn de beste koopman nen van Vierlingsbeek. Dat werd tijdens een bijeenkomst in super markt PLUS Verbeeten bekendge maakt. Maar liefst 74 groepen (170 kinderen) deden aan de kin- dermarkt tijdens de grote braderie in het dorp op zondag 29 mei mee. Nick, Robert en Jimmy ont vingen de PLUS Verbeeten-wissel- trofee. Vrijdag 3 juni was het extra druk bij de PLUS. De twee de prijs werd gewonnen door Muriël Sweep en de derde prijs door Naomi Kessler, Lis Moeskops en Loes Vissers. Prijs vier t/m acht waren voor Carolien Verbeeten, Somine Sweep, Monique Deenen. Charlotte Deenen, Eline en Julia van Bergen, Evy en Luca Martens, Anne de Rijck, Fleur van Wely, Gijs Bus, Rob Gerrits en Mark Martens. VERS BOERDERIJVLEES! Porkland Handel BV Slachtplaats Vleesgroothandel Kijk op onze website: www.oorkland.nl Woensdag gehaktdag 10 kilo 2,- p/kg Tel077-3983564 U proeft het verschiI Francis Veroude week opende Cis van deuren van zijn fraaie bedrijfspand aan de sweg 120d in Oostrum. Vloeren is groothandel iporteur van een groot timent aan vloeren: grenen, kastanje en tro- hardhout. Verder zijn tegels, wandtegels en iaat (nergens goedko- i in het assortiment opge- :n en kan men houten i op maat laten maken. En jen niet al te lange tijd ook nog sierbestrating, hele maand juni wordt de ening van het nieuwe pand pierd met interessante i ks- 19sPi' |oor Roland van Zonsbeek mof hie jaar geleden startte Cis zijn veken drijf volgens een geheel nieuw icept dat anno 2005 een groot ces blijkt. "Wij importeren vloeren rechtstreeks uit lan- Voor tegels geldt door de bank genomen een korte levertijd. "Mijn klanten komen uit de wijde regio en de laatste tijd door inter net zelfs uit het hele land, tot Terschelling aan toe!" Voor Cis geen open huis of receptie om de opening van zijn nieuwe pand te vieren. "Ik feest met mijn acties", zegt hij. Zo krij gen klanten die in de maand juni laminaat aanschaffen de onder- vloer gratis. Grenen vloerdelen kosten deze maand slechts 6,95 euro per vierkante meter en besluit men een wagonvloer (rus tiek eiken) met planken van 18 centimeter breed te kopen dan kosten deze slechts 25 euro per vierkante meter. Voor meer informatie: tel. 0478h631197 of www.cisco-vloe- ren.nl. Het fraaie nieuwe pand van Cisco Vloeren aan de Stationsweg in Oostrum Reparatie en verstellen aan alle kleding ook leer PALTHE stomerij DE TEXTIELBEURS Poststraat 11 Venray tel. 0478-583707 Sche VorO*&' Vredeweg 13 - 5816 AJ Vredepeel - T: (0478) 54 80 70 E: info@frens-design.nl - www.frens-design.nl Wasosz met eigen ogen had gezien dat alle inspanningen en financiële ondersteuning vanuit Meerlo-Wanssum goed_ besteed zijn. Zijn enthousiaste oproep had effect. De eigenaar van Walkro Blitterswijck BV reageerde meteen met de toezegging dat Walkro het bedrag zou verdubbe len, wat veel mensen ertoe aan zette om een Bijdrage te geven. Afgelopen week onthulde Luit Weening tijdens een bijeenkomst van de Industriële Contactgroep Meerlo-Wanssum het totaalbe drag: 1.250 euro. Dit bedrag is door Walkro Blitterswijck BV ver dubbeld, zodat de actie van Luit Weening voor de Stichting Meerlo-Wanssum/Wasosz in totaal 2.500 euro aan sponsorgeld heeft opgeleverd. Met een hartelijk dankwoord voor iedere gulle gever, maar in het bijzonder voor Luit Weening, heeft Riny Hahn namens de Stichting Vrienden kring Meerlo-Wanssum/Wasosz het geld in ontvangst genomen. Bij zijn afscheid als direc- *6 f or van Walkro Blitterswijck jjqj maakte Luit Weening een ffddig gebaar naar de khting Vriendenkring Mefer- Wanssum/Wasosz. De direc- lr spoorde de gasten op zijn I cheidsreceptie aan om de ichting Vriendenkring Meer- 944 Wanssum/Wasosz finan ce ondersteunen. lo zijn toespraak tot de aanwe- tn memoreerde Luit Weening 'hij tijdens een bezoek aan

Peel en Maas | 2005 | | pagina 19