De Spaanse brief van SOS doet wonderen Jan en Jana Bexkens verrast met serenade Meerlo-Wanssui Politiek: 5 ton extra voor brede scholen "Moedig besluit" i Feest in OJC Merlin «51 Service rubriek |ond; Europese Grondwet 3978500- PEEL EN MAAS Voettocht Tienray - Santiago de Compostela (slot): Donderdag 9 juni 2005 - Paginap- Het echtpaar Jan en Jana Bexkens uit Tienray heeft de pelgrimstocht volbracht. Zie elders in Peel en Maas. Van daag publiceren wij het laatste verslag van Jan Bexkens dat hij speciaal voor het weekblad Peel en Maas optekende. Zoals bekend heeft het echtpaar aan deze pelgrimsticht een spon soractie gekoppeld om het kindertehuis in Chili dat de Stichting Ontwikkelingssa menwerking Meerlo-Wanssum steunt, financieel te helpen. Mensen die de sponsortocht en het project willen steunen, kunnen daarvoor geld over maken op bankrekening: SOS Meerlo-Wanssum: 13.25.91.198 t.n.v. SOS-voet- tocht. De totale opbrengst van deze bijzondere actie vindt plaats tijdens het wereldfesti val Meerlo-Wansum op zondag 26 juni te Meerlo. Vandaag deel 9 (en slot) Dag 95. Pontferrada - Pereje (21 mei, 29 km). Het is een grijze dag vandaag. Enkele keren moesten we de regenpakken aantrekken. We wandelen midden door een wijngebied met wijngaarden en coöperaties. In de kerk van Pereje verzamelen we met enkele pel grims. In drie talen wordt het Onze Vader gebeden. We krijgen het bericht dat de moeder van Jana is overleden. Wat nu te doen, zo ver van huis? Dag 96. Pereje - O Cebreiro (22 mei, 24 km). Een onrustige nacht na het bericht van het overlijden van Jana's moeder. Jana besluit om niet terug te gaan naar huis en de pelgrimstocht te volbrengen. We kunnen niet intensiever met 'os moe' bezig zijn als hier op de camino, de route. Druk overleg met de familie en de kinderen. De tocht is moeilijk omdat je met je gedachten bij Jana's moeder bent We hebben vandaag minder oog voor de omgeving. In het kerkje van O Cebreiro steken we een kaarsje aan voor Drika, de moeder van Jana. Dag 97. O Cebreiro - Triacastela (23 mei, 21 km). Een koude nacht. Het heeft zelfs gevroren! Langs de route staat een oud vrouwtje pannenkoeken te verko pen. We nemen er een. Het vrouwtje is er blij dat ze wat heeft verkocht. Vlak voor de refuge maken we een dia van een enor me kastanjeboom. Een dorpeling vertelt ons dat deze boom dui zend jaar oud is en een omtrek heeft van 9,5 meter. Dag 98. Triacastela - Ferreiros (24 mei, 32 km). Vandaag passe ren we veelgehuchten en dorpjes. Smalle straatjes met koeienflaters! Een mooie rustige route. In Sarria treffen we het Fortuna Racing Team. Hun coureur moet de laat ste zaterdag van juni racen bij de TT van Assen. Jongeren vragen de coureur om een handtekening. Vandaag passeren we het bordje: nog honderd kilometer. D4g 99. Ferreiros - Eirexe (25 mei, 25 km). In de refuge schenkt een oud, nog half slapend vrouw tje. de koffie in. We vertrekken pas om zeven uur, de route is weer mooi door veel gehuchten. In het dal is het enorm mistig. We kunnen geen vijftig meter van ons af kijken. We komen opvallend veel jongeren tegen die op bede vaart zijn, een van de jongeren loopt op krukken, 's Avonds gaan we naar een kerkdienst om Drika Horstermans te herdenken. Dag 100. Eirexe - Melide (26 mei, 24 km). Ook vandaag een mooie tocht door bossen en gehuchten en we moeten enkele keren een beekdal oversteken. Veel pelgrims die hier lopen heb ben geen bagage. Die wordt met busjes van de ene naar de andere refuge gebracht. We zwijgen en zijn ieder op onze eigen wijze in gedachten bij de begrafenis van 'os moe'. In Melide komt de route Del Norte samen met de Route Frances. Dag 101. Melide-Sante Irene (27 mei, 31 km). O, wat hebben we vannacht weer een snurker in ons midden. De oordoppen hielpen niets. Maar een pelgrim heeft wei nig slaap nodig, zegt Jana: wel rust, vragen en dragen. We lopen vandaag door Eucalyptusbossen, kaarsrechte hoge bomen. In de refuge is het druk en we hebben niets meer om te koken. Een groep jongeren van het racing- team is aan het koken. Met de Spaanse aanbevelingsbrief van SOS Meerlo-Wanssum in haar hand gaat Jana naar dat groepje. De brief doet wonderen. We krij gen eten in overvloed. Gratis. Dag 101. Santé Irene - Monte de Gozo (28 mei, 22 km) Er zitten vandaag enkele flinke hellingen in de route. Onderweg ontmoeten we drie wielrenners uit Maast richt die compleet met volgauto onderweg zijn naar Santiago. In Monte de Gozo is het druk met pelgrims, er zijn wel 30 gebou wen met overnachtingplaatsen. Op het plein is een politieke bij eenkomst met sprekers en muziek en veel volk. Santiago is in zicht! Dag 102. Monte de Gozo - San tiago de Compestella (29 mei, 5 km). Vandaag de laatste en kortste route. Toch een raar gevoel dat het er bijna op zit. We arriveren al om acht uur in Santiago. In de pj- kapellen van de kathedraal wor den twee missen opgedragen. We bezoeken het graf van de apostel en leggen onze handen, zoals alle pelgrims, in de pilaar bij de hoofd ingang. We treffen veel bekenden van onderweg. Het is een grote familie. Dochter Diana belt dat ze ons ziet op heer beeldscherm via de webcam. Dag 103. Santiago (30 mei) Van daag weer naar een mis in de kathedraal en ja hoor, het enorme grote wierookvat werd in wer king gebracht. Het zwenkt van links en rechts door de kerk. Dag 104. Santiago (31 mei). We besluiten om per bus terug te keren naar Nederland. Dag 105. (1 juni) De busreis gaat voorspoedig, 29 uur! Dag 106. (2 juni) We arriveren in Tienray. Het alledaagse leven begint weer nadat we 's avonds werden verrast door een serenade van Tienrays fanfare en een ont vangst van een delegatie van SOS Meerlo-Wanssum. Pastoor Verheg gen is ook nog langs geweest en van burgemeester Hahn krijgen we een sympathieke brief. Ik vond het fijn om via Peel en Maas onze bevindingen door te kunnen geven en hoop dat de lezers ervan hebben genoten. Wij zijn een ervaring rijker en het kin dertehuis in Chili vaart er ook bij. We willen binnenkort in het gemeenschapshuis van Tienray een openbare dia-avond houden waar iedereen welkom is. Wij danken alle mensen die ons briefjes en kaartjes hebben gestuurd om onze tocht te onder steunen en ook veel dank aan alle gevers en sponsoren voor hun bij drage ten behoeve van het kinder tehuis Hogar Esperanza in Chilian te Chili. Jan Bexkens, Tienray en voorbeeldfunctie om op deze individuele wijze een bijdrage te leveren aan de acties van SOS. De verslagen en verhalen van de hand van Jan Bexkens in het weekblad Peel en Maas werden verslonden. En dat inspireerde mensen om extra geld over te maken en ook om te praten over de acties van SOS en het kinderte huis. Poels verklapte dat er al meer dan 3000 euro binnen is gekomen en dat er nog af en toe giften binnenkomen. Het uitein delijk bedrag wordt tijdens de wereldmanifestatie op zondag 26 juni te Meerlo bekendgemaakt. Marcel Hovens van Tienray's fan fare vond het vanzelfsprekend dat de fanfare een serenade kwam brengen na deze geweldige pres tatie van de dorpsgenoten en hun fantastische inzet voor de kinde ren van Chili. Jan en Jana zijn voornemens om te zijner tijd een dia-avond te geven in het gemeen schaphuis te Tienray zodat ieder een die daar interesse voor heeft het hele verhaal van de pelgrims kan meebeleven. Lezers die nog een bijdrage in het sponsorpotje willen doen voor het kindertehuis kunnen dat overmaken op SOS Meerlo-Wanssum,, bankekening: 1325.91.189 t.n.v. voettocht. Het merendeel van de kiesge rechtigden in Meerlo-Wanssum heeft op ljuni tegen de Europese Grondwet gestemd. Het opkomst percentage was 62,05%. 3609 van de 5816 kiesgerechtigden brach ten een stem uit. Dat kon in Meer lo-Wanssum voor het eerst via stemcomputers. De reacties op deze nieuwe wijze van stemmen waren positief en de procedure verliep naar volle tevredenheid. De opkomst was het hoogst in Geijsteren (opkomstpercentage 71,81%) en het laagst in Tienray (opkomstpercentage 58,2%). In totaal stemden 1961 mensen voor de Europese Grondwet en 1615 tegen. Er waren 33 blanco stem men. Opvallend is dat vooral de inwoners van Geijsteren Europees gezind zijn. Bijna 57 procent van Geijsterse kiezers stemde voor de Europese Grondwet. Landelijk was dat percentage 38,4%. In de andere dorpen van de gemeente Meerlo-Wanssum waren meer mensen tegen dan voor het EU- verdrag. In Wanssum stemde bijna 54 procent tegen, in Meerlo ruim 52 procent, in Blitterswijck bijna 55 procent, in Swolgen bijna 60 procent en in Tienray ruim 61 procent. De totale uitslag vindt u terug op de website van de gemeente Meerlo-Wanssum: www.meerlo-wanssum.nl "Het was een onvergetelijke en geweldige ervaring". Jana en Jan Bexkens raken niet uitgesproken als ze verhalen over hun 2300 kilometer lange pelgrimstocht van Tien ray naar Santiago de Compes tella. Vorige week donderdag avond werd het sportieve echtpaar tot hun grote verras sing verrast met een klinken de serenade van Tienray's fanfare. De kinderen hadden met het echtpaar afgesproken dat ze die avond om zeven uur thuis moesten zijn omdat er een delegatie van de Stich ting Ontwikkelingssamen werking Meerlo-Wanssum zou komen. Jan en Jana genieten van de warme en muzikale ontvangst in Tienray. Zoals bekend heeft het echt paar aan de pelgrimstocht een sponsoring gekoppeld voor het SOS-kindertehuis Hogar Esperana in Chili. Maar op het moment dat de SOS-delegatie arriveerde kwam de fanfare al spelend om de hoek. "Dit hadden we niet verwacht, we waarderen dat zeer", liet een emo tionele Jana Bexkens-Hostermans weten. Ze waren nog moe van de 29 uur lange bustocht van Santia go de Compstella naar Eindhoven. SOS-voorzitter René Poels dank te het echtpaar voor hun initiatief Muziek uit de jaren tachtig staat centraal tijdens de derde editie van 'The Ultimate 80's party' in OJC Merlin. Tijdens de avond worden alle stoffige klassiekers uit de jaren tachtig uit de kast gehaald. De dj's Sjimmy en Siebke zorgen voor de muziek en de avond wordt verder aangekleed met tal van videoclips op de vidi- walls. Verkleden voor dit festijn is een must. De organisatoren hopen zaterdag 11 juni veel zweethandjes, stretchbroeken, sne akers, beenwarmers en Madonna-zonnebrillen in de soos te zien. Aanvang: 20.00 uur. Meer informatie: www.ojcmerlin.nl De politiek staat helemaal achter de komst van de zes brede scholen in de gemeente Meerlo-Wanssum. Maandag avond ging de commissie Bur gers unaniem akkoord met een bijdrage van een half mil joen extra voor de brede scho len. De vijfhonderdduizend euro komt bovenop de 1,1 miljoen euro die de gemeente Meerlo-Wanssum al beschik baar heeft gesteld voor de brede scholen. "Een bouwkre- diet van 1,6 miljoen euro is voor ons de absolute grens", stelde WD'er Cremers. En met dat standpunt waren de ande re partijen het helemaal eens De half miljoen extra komt bovenop de ruim 1,1 miljoen euro die de gemeente al eerder reserveerde voor de komst van de brede scholen. In de begroting is als investering voor peuterspeel zalen 520.000 euro opgenomen en 602.000 euro uit de pot voor onderwijskundige vernieuwin gen. Om de zogenoemde minimum variant van de brede scholen (basisschool, bibliotheeksteun punten en in Wanssum, Swolgen en op termijn ook in Meerlo en Blitterswijck de peuterspeelzaal in één gebouw) uit te kunnen voeren, is echter 2.2 miljoen euro nodig, zo bleek maandagavond. Er is dus nog een gat van zes ton. Een financieel risico dat gedragen wordt door Dynamiek Scholen- groep, de scholenkoepel waartoe ook de scholen in de gemeente Meerlo-Wanssum behoren. Op het tekort van zes ton worden wel alle subsidiegelden die voor het project binnengehaald wor den en het geld dat de verkoop van de gronden en gebouwen van de peuterspeelzalen in Meerlo en Wanssum oplevert, afgetrokken. Voordat de raad een definitieve beslissing neemt over de brede scholen, wil de politiek weten hoeveel de verkoop van de peu terspeelzalen in Meerlo en Wans sum exact oplevert. Zij gaven wethouder Beterams de opdracht mee de WOZ-waarde van de gebouwen en terreinen aan hen door te geven, zodat ze weten over welk bedrag ze beslissen. Maar alle fracties waren het eens over het belang van de brede scholen voor de toekomst'van de dorpen in de gemeente. Ze steun den om die reden het voorstel van het college van B en W om voor het megaproject een half miljoen euro extra uit te trekken. LEEFBAARHEID De brede scholen, waarbij de basisschool, minibibliotheek en in de dprpen Meerlo, Wanssum, Swolgen en Blitterswijck ook de peuterspeelzaal onder één dak worden gehuisvest, moeten er hét snelst komen in Wanssum en Swolgen. In ieder dorp moet een brede school komen om daarmee de voorzieningen in de kernen op peil te houden en de leefbaarheid in de dorpen te bevorderen. De komst van de brede scholen in Meerlo, Wanssum, Swolgen en Blitterswijck kan waarschijnlijk ook nog rekenen op een provin ciale subsidie. De provincie Lim burg geeft geld aan brede scholen waarin drie of meer verschillende functies worden gecombineerd. Het is niet de bedoeling dat ook in de twee kleinste kernen van de gemeente Meerlo-Wanssum, Tien ray en Geijsteren, peuterspeelza len in het gebouw van de brede school worden geopend. In de vier andere dorpen komen de peuterspeelzalen in het gebouw van de basisscholen. Daarnaast heeft elke basisschool vorig jaar al een bibliotheekvoorziening geo pend ter vervanging van de bibliobus. "Het aantal uitleningen is duidelijk gestegen", vertelde Yvet Arts van de gemeente Meer lo-Wanssum de leden van de com missie Burgers. "Ik heb geen cij fers bij de hand, maar de reacties over de steunpunten zijn erg posi tief." De bedoeling is dat de biblio theekvoorziening straks ook toe gankelijk wordt voor ouderen en invaliden In sommige scholen kan er ook kinderopvang bij komen en kan de arts van het consultatiebureau er spreekuur houden. Op welke scholen dat gaat gebeuren, is nu nog niet dui delijk. Het per dorp onder één dak brengen van alles wat te maken heeft met onderwijs, gezondheid en welzijn van kinderen tot twaalf jaar, scheelt bovendien geld. Nu moet de gemeente Meerlo-Wans sum voor al die voorzieningen in totaal elf gebouwen beheren en onderhouden. Straks zijn er dat nog maar zes. De gemeenteraad heeft nu het laatste woord over de komst van de brede scholen. Havenproject in de ijskast Het komt zelden voor, maar dinsdagavond in de commis sie Financiën van de gemeen te Meerlo-Wanssum was het zover. Het college van B en W kreeg zelfs van de oppositie partijen PvdA en WD schou derklopjes voor het besluit om het havenproject Het Nieuwe Wanssum in de ijs kast te zetten. Na veel gereken trekt het college van B en W de conclusie dat het haven project te duur is voor een kleine gemeente als Meerlo- Wanssum. Het project Het Nieuwe Wans sum omvat de aanleg van een nieuwe randweg, uitbreiding van de industriehaven en het bedrij venterrein met 9,5 hectare. Tij dens een informatieavond in Wanssum in 2003 bleek dat de inwoners de voorkeur gaven aan de aanleg van een totale rond weg, inclusief brug over de haven, in plaats van alleen een westelijke rondweg. Een andere wens die tijdens de bijeenkomst naar voren kwam, was om het tracé van de rondweg verder van de kern af te leggen. Het college van B en W en de marktpartijen wijzigden de plannen op basis van deze opmerkingen en ver richtten onderzoek naar de finan ciële en technische consequen ties ervan. Uit de onderzoeken blijkt dat er op dit moment onvoldoende financiële middelen zijn om het project, inclusief brug over de haven, uit te voe ren. De totale kosten worden glo baal geraamd om 9 miljoen euro. RANDWEG Grootste knelpunt blijkt de randweg. Deze weg zou vooral de doorgaande weg door Wans sum moeten ontlasten. Uit een verkeersstudie die volgde blijkt echter dat de aanleg van alleen een westelijke randweg weinig maatschappelijke en economi sche meerwaarde oplevert. Het doorgaande verkeer heeft geen baat bij een randweg en zal gro tendeels door de kern van Wans sum blijven rijden. Alleen de aan leg van een totale rondweg, met brug over de haven, lost dit pro bleem op. Daarmee neemt het doorgaande verkeer in de kern Wanssum af met 65 procent, aldus de gemeente. Nu de rond weg, die vooral het vrachtver keer vanaf Venray om de haven heen naar de brug over de Maas naar Well zou moeten leiden, vanwege het gebrek aan geld niet gerealiseerd kan worden, betekent dat ook dat de plannen voor uitbreiding van het bedrij venterrein en de verlenging van de insteekhaven voorlopig komen te vervallen. WONINGBOUW Uit de onderzoeken blijkt tevens dat het iMan om woning aan de Burgemeester Weichsha- ven te bouwen door de strenge milieuregels op grote problemen zou stuiten. Vanwege geluids overlast van omliggende bedrij ven, zouden volgens de gemeen te hoge kosten gemaakt moeten worden bij de bouw van wonin gen aan de oostzijde van de haven. Het gaat dan met name om dure geluidswerende maatre gelen bij de omliggende industrie en bij de woningen. Als woning bouw al mogelijk zou zijn, dan brengt de noodzakelijke verplaat sing van het tankstation en de supermarkt te veel kosten met zich mee. Omdat er geen woningbouw op deze locatie komt, zal de gemeente met spoed medewerking verlenen aan andere woningbouwplannen in Wanssum. ZANDMAAS De gemeente legt de plannen voorlopig stil in afwachting van wat de toekomst brengen zal. Meerlo-Wanssum heeft de hoop gevestigd op het zogenoemde Initiatiefplan Noordelijke Zand maas. Een plan van de Statenfrac tie van het CDA dat inmiddels een breed maatschappelijk draag vlak lijkt te hebben. Dit plan wordt op vrijdag 10 juni in Maast richt besproken in een gecombi neerde Statencommissie. De doelstelling van dit plan is om, naast hoogwaterbescherming en natuurontwikkeling, ook ruimte te geven aan ruimtelijke en regio nale economische ontwikkelin gen (lees ook: Het Nieuwe Wans sum). Centraal in deze plannen voor Meerlo-Wanssum staat het idee om een oude Maasarm (Ooij- en-BIitterswijck-Meerlo-Wans- sum) te reactiveren. Deze 'bypass' moet zorgen voor een snellere afvoer van het Maaswa ter bij hoge waterstanden en moet ook leiden tot waterstand verlaging in de meer stroomop waarts gelegen gebieden. In het kader van het Initiatiefplan wor den verschillende geldstromen gegenereerd (economische sub sidies, zand- en grindopbreng- sten, natuurontwikkelingsgelden en Maaswerken, etc.). De gemeente Meerlo-Wanssum wil graag meewerken aan dit Initia tiefplan, zeker ook met het oog op de mogelijkheden die het plan biedt voor realisering van Het Nieuwe Wanssum en in het bijzonder de aanleg van een tota le rondweg. MENING POLITIEK De fracties in de commissie Financiën en Algemene Zaken konden zich dinsdagavond hele maal vinden in het besluit van het college van B en W. Ze von den het weliswaar jammer dat het plan, dus inclusief rondweg, onhaalbaar is, maar prezen het realisme van het college. jj| zijn blij dat we het masterplan hebben laten maken", stelde T. Francken (PK Meerlo-Wanssum). "Nu is er tenminste duidelijkheid. Dat de uitkomst nu zo uitvalt, wil echter niet zeggen dat het plan niet doorgaat. Het is nu finan cieel niet haalbaar, maar wellicht is dat in de toekomst anders." Ook de andere partijen lieten zich soortgelijke bewoordingen uit. PvdA'er H. Jenner noemde het besluit van het college 'moe dig'. "Als PvdA hebben we het project altijd kritisch gevolgd. Het is altijd makkelijk om, als de wedstrijd voorbij is, kritisch te zijn. Dat zijn we nu dan ook niet. De PvdA vindt het een moedig besluit van het college om nu af te stappen." Hij prees ook het traject dat door het college gevolgd is. "Het is transparant geweest en heel zorgvuldig gevolgd. Er is goed geluisterd naar de burgers, maar het project is helaas niet finan cieel te behappen voor onze klei ne gemeente. Het plan ligt nu op de plank. Het is wachten op opties die.voorbijkomen die de moeite van het bestuderen waard zijn." Ook J. Cox (GP'94) sprak zijn waardering uit. "Geen rondweg, geen Nieuw Wanssum. Het colle ge heeft een verantwoord besluit genomen. We vestigen onze hoop op de plannen van de Maas werken." B. Cremers (VVD) vond dat het besluit van het college getuigt van realisme. "Want 9 miljoen euro is voor onze gemeente niet haalbaar. Het is verstandig om het plan nu even op de plank te leggen." TOEKOMST De fracties hopen dat de kos ten die tot nu toe voor het hele project gemaakt zijn, bijna 6 ton, zich in een later stadium alsnog gaan uitbetalen. Want de gemeente Meerlo-Wanssum heeft op allerlei gebieden onderzoek verricht. Onderzoek dat in de toekomst, als het Initiatiefplan Noordelijke Zandmaas groen licht krijgt, dus niet opnieuw uit gevoerd hoeft te worden. "Het is positief dat het project planologisch en financieel hele maal uitgezocht is", meende J. Kuijpers. "Het heeft 600.000 euro gekost, maar dat bedrag moeten we zien als een investe ring. De Maaswerken komen op ons af en in dat plan kan de ken nis die we nu hebben heel goed gebruikt worden. Het is te hopen dat de knelpunten die we nu in Wanssum hebben, in dat grote project opgelost kunnen wor den. Er is meer samenwerking nodig. Want het Nieuwe Wans sum is voor onze gemeente alleen een brug te ver. Het is een verstandig besluit om nu even 12.01 en ze Verloskundigenpraktijk Horst jeer Maasdorpen. Gemeenten Horst aan de Maas Meerlo-Wanssum. Margo Vermazeren, Almut Raaijmakers, Marlon Theuniss^t en Marjon Truijen. U kunt in alle gevallen bellen: tel.nr: 077-3981450 b.g.g. 0478-522222. Voor het make juiz< van afspraken kunt u het bea ^ar bellen op dinsdag, woensdag morgen of donderdag. ir vo a di ong theai ken ares ried» inter publ Huisartsenpraktijk Meerlo, Pastoor Janssenstraat 3 58611 'PSZ1 Meerlo, tel: 691367 Spoedgevallen: tel: 692300;-. tijdens de uren dat de praktijl geopend is. Artsen: P.H.A. Joosten J.F.H. van Arensbergci w; F.J.P. van Arensbergen Spreekuren: uitsluitend op afspraak Apotheek Maasdorpen: Beatrixstraat la, 5864 AG Meerlo, tel: 530080 Openingstijdens ma-vrij van 8,ijaar( 17.30 uur, za van 10.00-12.00i en en van 17.00 tot 18.00 uurj £S| e van 12.00-13.00 uur, spoedreci |0pei ten: Apotheek Antoniusvelij Stationsstraat 60d Venray. EHBO: Secr: Oude Heerweg 30, Blitterswijck, tel: 531346 en zc als igaat ehuis uim i Slicht en k( den pitti; jaspe iiion ese De do Fysiotherapie. Praktijk voor fysiotherapie M( i het lo-Wanssum, Constantijnstraai 5864 BJ Meerlo, tel: 691726, 692626, e-mail: fysiomeerlo@li net.nl Psycholoog/ -therapeut: Mw A.G.M. van Mieghem-Sra renburg, Legert 15, 5866 Cd Swolgen, tel: 692532, e-mai mieghem@worldonline.nl, Spreekuur: volgens afspraak RIAGG: RIAGG Noord-Limburg, Hogntj 99, Postbus 242, 5900 AE Vdi tel: 077-3550222. Geopend: t/m vr 8.30-17.30 uur. In de F stichting zijn ondergebracht: 1 nntQl der- en jeugdzorg, volwassen! T van zorg, ouderenzorg, preventie® dienstverlening. Praktijk voor psychotherapie^ bewustzijn, mw D. Van DijJ Mgr. Aertsstraat 51, 5866 Bi Swolgen, tel: 077-463229J Kruisvereniging: Het Groene Kruis Noord-Lil burg, Drie Decembersingel fl| Postbus 3165, 5902 RG Ven)/ Bureau Klantenservice: berd baar tijdens kantooruren (inch sief ledenadministratie), tel. 0 3209595. Rode Kruis: Nederlandse Rode Kruis, afdeling Meerlo Gebouw: Dorpbroekstraat 5864 CP Meerlo, tel: 692755, Secretaris: W. Baken, Hoofdstufale 40a, 5864 BG Meerlo. BO Tandartsen: S. H Tan, De Kievit 8a, 5864E Meerlo, tel: 692231 Spreekuui volgens afspraak. Hulpverlening: Kindertelefoon, tel: 0800-043! (dagelijks bereikbaar van 14.01 Jeu c tot 20.00 uur) SOS Telefonische Hulpdienst it 077-3548888 Buro Slachtofferhulp Noord-et Midden-Limburg, tel: 077-3548030 Buro Jeugdzorg, Noorderhof Hlar e 5804 BV Venray, tel: 5 1 7484 Advies- en Meldpunt Kindermis handeling, Postbus 219, 5913SI blek Venlo, tel: 077-3875829- CAD Noord-Limburg, verslaving* zorg, tel: 077-3548200. n.O ck\ Ziekenvervoer: 077-3575757 Ongevallen: 112 Peet cn Un in de Ml: igo: bren Nationale Vereniging De Zonnebloem Afdeling De Driehoek Meerlv Tienray-Swolgen, Secretaris I.B.A. Arts, Generaal Derapsf straat 21, 5866 BM Swolgen, Tel 0478-692028. Voor bezoekwert tel. 0478-692364 Synthese unit Horst Bemmelstraat 2, 5961 HÜ heb Horst, tel. 077-3978500, fax 077 s di 3978505, email: unithorst@synthese.nl tide, www.synthese.nl den Ouderenadviseur voor in matie, advies en bemiddeling. Voor tel. afspraak O77-3978500 insc Steunpunt voor ManteW p v gers. Inloopbijeenkomst derde dinsdag van de maand vat n v< 10.00 - 12.00 uur. Tevens op dit dag avondopenstelling van 19-30 21.30 uur. Algemeen Maatschappelijk I let Werk. Voor tel. afspraak 07" Spreekuur op maandag t/m vrij 1 be dag van 09.00-10.00 uur. Vrijwilligerscentrale. Ope t we ningstijden: ma., di. en do. 20T^T2i20_uuL_ rkza lecl psra del

Peel en Maas | 2005 | | pagina 10